wo 28/01/09 - Tsjechië rekent op het WK in Hoogerheide vooral op Zdenek Stybar, de zilveren medaille van 2008. Bovendien woont de Tsjech op amper vijftien kilometer van het WK-parcours. "Ik kan zonder stress starten", zegt de Fidea-renner.
"Het WK is de belangrijkste wedstrijd van het seizoen", zegt Zdenek Stybar op zijn eigen website. "De motivatie is groot en ik voel me goed."
(Belga)
"Misschien heb ik de laatste maand de beste resultaten van iedereen. Toch start ik zonder stress."
Stybar werd vorig jaar tweede (foto). "Het podium is goed, maar eigenlijk telt enkel die trui. Het verschil tussen plaats 1 en 2 is enorm. Acht renners kunnen winnen, het wordt dus heel erg moeilijk."
Stybar rekent zichzelf niet bij de favorieten. "Dat kan ik moeilijk over mezelf zeggen", blijft de Tsjech van Fidea bescheiden. "Sven Nys en Lars Boom zijn voor mij de favorieten."
"Boom rijdt voor eigen volk en zegt al twee jaar dat dit de belangrijkste wedstrijd is voor hem", zegt Stybar.
"Zo heeft hij zichzelf enorm veel druk opgelegd. En Nys heeft afgelopen weekend in Milaan zijn goeie vorm bewezen."
Stybar ging elke maand wel eens kijken naar het parcours. "Je hebt niet veel techniek nodig. Er zijn geen lastige bochten, het is vlak en lang. Bij regen, wordt het wel een modderpoel."
wo 28/01/09 - Zondag is Lars Boom op het WK in eigen land de topfavoriet. Hij rekent op de steun van Thijs Al, die de Belgen nog even jent. "Ik denk dat de Belgen bang zijn", zegt de Nederlander aan de NOS.
Volgens Thijs Al zit de angst er goed in bij de Belgische veldrijders. "Lars steekt er bovenuit en Stybar is ook goed", zegt Thijs Al.
(PhotoNews)
"Bij de Belgen zit de angst om weer een WK te verliezen er goed in. Voor het wereldje zou het goed zijn als een niet-Belg het WK wint."
"Het WK is en blijft een speciale wedstrijd en dat zie je ook bij de Belgen. Vorig jaar zag je drie of vier Belgen al trager rijden door de stress. Als de druk weg was, konden ze weer vliegen."
De psychologische oorlogsvoering tussen de Belgen en Lars Boom is al even aan de gang.
"Lars is mentaal erg sterk en speelt graag met de Belgische crossers. Dat vindt hij het mooiste", zegt Al.
Sven Nys en Bart Wellens riepen al op om een Belgisch blok te vormen. "Daar is het al te laat voor", denkt Al. "Wij hebben vorig jaar op het WK in Treviso getoond dat we één team zijn. En nu willen zij dat plots ook doen."
"Ik kan een outsider zijn op het WK"
Al won dit seizoen de WB-cross in Zolder en de Scheldecross in Antwerpen. Denkt hij niet aan zijn eigen kansen? "Met wat slimheid zit het podium er misschien in voor mij. Ik kan een outsider zijn, maar blijf realistisch."
Hier op de volgende foto is dan ook één van onze leden die te zien is die de voorbije jaren koning is geweest, 1999 2001 2003 2004 2006 zoals jullie kunnen zien is dit dan ook één van de sterkste leden uit onze club.
di 27/01/09 - Bondscoach Rudy De Bie heeft geen zin om in te gaan op het verzoek van Bart Wellens om een kopman aan te wijzen op het WK in Hoogerheide.
Na de wereldbekerveldrit in Milaan zei Wellens dat de Belgen misschien beter met Sven Nys als kopman aan het WK konden beginnen.
(PhotoNews)
"Iedereen ziet dat Nys (foto) in topvorm is, maar Hoogerheide wordt een andere wedstrijd dan Milaan", vertelt De Bie in Het Laatste Nieuws.
"Ik heb zeven kandidaat-winnaars. Alle Belgen zullen eigen succes nastreven, maar er zijn geen wrijvingen. In Milaan zag ik een blok."
"Lars Boom hoopt op onrust, maar hij weet dat iedereen tegen hem zal koersen."
"Zondag kan er eigenlijk maar één renner verliezen en dat is de huidige wereldkampioen."
Speeldag 19 was er één om naar uit te kijken wat de top van de klassering betrof, Merelbeke naar Latem (in de heenwedstrijd met 5-1 werd ingeblikt, nvdr) die in een heel goede periode verkeert en Waarschoot thuis tegen Nevele, waar het verlies van 3 punten nog zwaar op de maag ligt.
KVV tenslotte had met het bezoek van Destelbergen, een ploeg die ons nog goed in de herinnering lag, daar we ginds op acht minuten voor affluiten met 0-2 voorstonden maar uiteindelijk met 2-2 huiswaarts keerden.
De trainer kon wegens kwetsuren geen beroep doen op: Kevin Druwé, Niko De Letter, Pieter Hautekeete, Sven Saey en Thijs Wintein.
Het beginsignaal zinderde nog na toen Benny Bontinck volledig vrij de bal kon richten waar hij maar wou, Dimitri De Buck had geen schijn van kans (0-1). Het voetbal dat Destelbergen bracht was eenvoudig maar had meer effectiviteit dan dit van KVV en daardoor werd de voorsprong verdubbeld door Sven Neyrinck in de elfde minuut.
Na dit doelpunt kwam KVV beter in de wedstrijd maar kon zich vooralsnog niet ontplooien zoals we dit van vorige wedstrijden gewoon waren. We kregen de ons zo bekende greep niet op het middenveld, de aanvallers werden zelden in schietpositie gebracht.
Een schot van Stephen Cox in de 21 ging net naast en we kregen nog voor de rust het deksel volledig op de neus toen Sandy Verdonck de 0-3 tegen de netten prikte waarbij Dimitri de bal met voeten nog trachtte te ontzetten maar daar niet in lukte.
Kristof Janssens werd wegens rugklachten aan de rust vervangen door Timmy Haeghens. Trainer, Marc Van Hecke schoof Ennio Bogaert een rij naar achter en posteerde Geert De Poorter op het middenveld, die meerdere keren zijn gedrevenheid en fraaie traptechniek liet bewonderen.
Na penaltyfout op Sam Soens kon captain Ennio in de 60 de stand op 1-3 brengen. In de 75 was er een loepzuivere voorzet van Geert tot bij Christophe Ost die de bal net naast het doel kopte.
De tweede helft zat KVV wel beter in de wedstrijd maar uitgesproken kansen vloeiden daar niet uit voort, het was integendeel Destelbergen die nog een vierde keer scoorde in de en dit in 85. Een aanval op links met een puike voorzet werd rechtstreeks door Bart Linsen op de slof genomen. Schitterend doelpunt zoals er zelden worden gemaakt. De 1-4 score was een feit en kon bezwaarlijk aangevochten worden.
Destelbergen toonde zich een waardige subtopper te zijn. De pil werd enigszins verzacht bij het aanhoren van de uitslagen der rechtstreekse opponenten in running voor de tweede periodetitel, Merelbeke 4-1 verlies op Latem, Waarschoot 3-3 gelijk tegen Nevele. Latem komt door zijn overwinning ook op drie punten te staan.
Een gelijkspel zondag tegen Merelbeke is voldoende om deze periodetitel binnen te halen.
KVV speelde met: Dimitri De Buck - Geert De Poorter Bjorn De Groote - Tom De Neve - Stephen Cox - Ennio Bogaert - Kristof Janssens (46 Timmy Haeghens) - Christophe Ost - Sam Soens - Gaetan Copermans - Jonas Parmentier
KVV blijft ook na dit weekend derde in de stand
en ze blijven met vier in de running voor de 2de periodetitel.
Hier op de bijgaande foto zien jullie dan ook onze voorzitter van de boldersclub maar tevens ook onze koning en dit van het jaar : 2005 2007 en 2008 onze koninsbolling gaat steeds door op 2 de kerstdag men moet wel lid zijn van de club om te mogen deelnemen.
Deze namiddag was de bolbaan weer eens het middelpunt van de belang- stelling wij hadden er terug 10 fervente leden die een namiddagje kwamen krul- bollen zo moeten we nu terug wachten tot vrijdag en ondertussen kunnen wij eens onze krulbol goed verzorgen.
zo 25/01/09 - Na de WB-cross in Milaan heeft Sporza gepeild naar het gevoel bij de favorieten voor het WK van volgende zondag: Lars Boom jent, Sven Nys en Bart Wellens antwoorden. Rudi De Bie, de Belgische bondscoach, heeft vertrouwen. Het weekje psychologische oorlogsvoering is alvast begonnen.
Sven Nys heeft vertrouwen getankt voor het WK, zoveel is zeker. "Vandaag had ik WK-benen, die kunnen volgende week niet weg zijn. Ik zit echt op rozen", zegt Nys.
(Belga)
"Ik had de wedstrijd voortdurend onder controle en voelde een aantal ronden voor het einde al dat het erin zat."
"Ik had een enorme acceleratie in de benen. Als je Lars Boom kunt verslaan in een sprint, dan is dat mooi meegenomen."
"Boom is straks ook op het WK in Hoogerheide te pakken", heeft Nys veel zelfvertrouwen.
"Hij is zeer gemotiveerd, maar ik geef me niet gewonnen. Ik heb een goed gevoel bij de Belgische ploeg. Albert en Wellens willen de handen in elkaar slaan."
Boom: "Wij zullen wél een blok vormen"
Lars Boom (foto) gelooft niet dat de Belgen voor mekaar zullen rijden op het WK. "Er is geen sprake van een blok bij de Belgen", zei hij na de cross in Milaan.
"De ploegbelangen zullen primeren bij de Belgen. Dat zeg ik niet om te jennen, maar omdat het zo is. Wij zullen wel een blok vormen. Als er een Belg demarreert, dan heb ik Thijs Al."
"Alles kan foutlopen op een WK, maar ik ga ervan uit dat het goed zal gaan. Een pronostiek? Ik hoop op een mooi podium met een Belg, een Tsjech en een Nederlander. Sven Nys klopt me vandaag, maar een mentale tik? Neen, helemaal niet."
Wellens: "De Belgen staan wel op één lijn"
Bart Wellens (foto) heeft niet veel geleerd uit de WB-cross van Milaan. "Er is met het verstand gereden vandaag. Iedereen was aan mekaar gewaagd", vertelde hij.
(Belga)
"Ik heb gezien dat Nys heel makkelijk rijdt. Hij is samen met Boom favoriet voor het WK."
"Als Nys ook op het WK zo goed is, dan weten we wat ons te doen staat", zegt Wellens.
"We hebben nog geen plan maar de Belgische ploeg zit op één lijn. Boom is te pakken, zeker weten", klonk het.
"Mijn top drie voor het WK? Nys, Boom en Wellens. Over mijn prestatie van vandaag ben ik tevreden. Het was moeilijk na een week van veel en hard trainen."
Rudi De Bie: "De Belgen zijn er klaar voor"
Bondscoach Rudi De Bie was tevreden over het werk van de Belgen in Milaan. "Nys heeft nu nog meer vertrouwen."
"Niet alleen door zijn zege, want hij controleerde ook. Maar dit parcours is in niets te vergelijken met dat van Hoogerheide. Ook Wellens was vandaag heel sterk, en op een zwaarder parcours is hij nog beter."
"Stuk voor stuk hebben de Belgen bewezen dat ze klaar zijn." De Bies broer Danny had twijfels over Boom. "Die intimideert natuurlijk de rest, maar hij is zeker niet beter dan de anderen."
Na de laatste wereldbeker wedstrijd van vandaag in Milaan waarin Sven Nys de spurt heeft gewonnen van de momenteel nog regerende wereldkampioen Lars Boom kan iedereen zich nu stilaan beginnen klaar maken voor het WERELDKAMPIOENSCHAP van volgende zondag hopende een mooie en spannende wedstrijd en dit met een Belgische renner op het hoogste schavot.
Deze week is de bolbaan dan ook geopend op maandag , vrijdag alsook op zaterdag en dit telkens van 13:00 hr. tot 18:00hr. ik zou zeggen iedereen welkom.
Ziehier de kalender van de Formule 1 voor het jaar 2009
Hier is dan de lang verwachte kalender van de Formule 1 voor het jaar 2009 als U op het land drukt gaat u auto- matisch naar de site met alle nodige uitleg over de race die de dag gereden wordt.
De verplaatsing naar Adegem was zeker niet te onderschatten. De heenwedstrijd had geleerd dat een stugge verdediging het uithangbord van de club is en dat scoren tegen deze geen gemakkelijke opdracht zou worden.
In de beginfase werd een bal hoog voor Dimtri De Buck zijn doel gedropt en onze goalie had er even moeilijkheden mee. Wat moest vermeden worden, gebeurde toch in de achtste minuut: op een aanval van rechts kon de voorzet door Anthony Annicaert worden binnen gekopt, 1-0.
KVV, met de wind in de rug, ging op zoek naar de gelijkmaker en overheerste het spelbeeld maar de lange ballen naar de aanvallers gingen, meestal door de wind gedreven, te ver en met korte balwisselingen geraakte KVV niet echt in scoringspositie, er zat altijd wel een voet of een hoofd in de weg; volgens sommige supporters zelfs een hand.
Pogingen van Sam Soens en Ennio Bogaert leverden niets op en de rust werd bereikt met een 1-0 op het scorebord.
Na de pauze begon KVV aan een offensief, de overtuiging was zo groot dat scoren niet kon uitblijven. Na een voorzet in de 47' minuut van Gaetan Copermans, tijdens de rust ingekomen voor Timmy Haeghens, kon Jonas Parmentier de keeper niet verschalken. Christophe Ost zag in de 54 een poging op de paal uiteenspatten en miste enkele minuten later de kans van de wedstrijd door een voorzet van Tom De Neve niet naar beneden te knikken maar over het doel. Op een zeldzame aanval van Adegem, we waren toen al 70 minuten ver, was Dimitri attent en op de daaropvolgende aanval was Jonas er als de kippen bij om de 1-1 te scoren. De winningmood zat er goed in, KVV bleef zoals de ganse tweede helft het middenveld beheersen.
Het concept om met veel aanvallen vanuit het middenveld, over de flanken, zo de bal achter de verdediging te droppen had succes toen Sam in de 76 de 1-2 tegen de touwen tikte.
Ruim verdiende overwinning, tegen een ploeg die op het middenveld en in de aanval weinig had in te brengen.
KVV speelde met: Dimitri De Buck - Geert De Poorter Niko De Letter - Tom De Neve - Timmy Haeghens (46 Gaetan Copermans) - Stephen Cox - Ennio Bogaert - Kristof Janssens - Christophe Ost - Sam Soens (85 Pieter Hautekeete) - Jonas Parmentier
Volgende week komt met Destelbergen alweer een taaie klant op bezoek (remember de 2-2 uit de heenmatch).
KVV blijft derde in de rangschikking
...en aan de leiding in het tweede periodekampioenschap.
Waar ik over spreek gebeurt 3 maal in de week. Als u het schouwtje ziet roken dan is de bolbaan open. Het is er heel plezant en warm er wordt veel hout verbrand. Dan komen ze één voor één binnen zodat het bollen kan beginnen. Zijn ze nu te kort of soms te hard de overgave is er uit het diepste van hun hart. U mag van zelfs wel weten dat er heel serieus wordt gemeten. Bent u nu schutter of de eerste man ieder weert zich zo goed als hij kan. Ik wil ook niet verzwijgen dat je er drank kan krijgen. Drink je nu een pils cola of een thee elkeen is met zijn keuze tevree. Voor de prijs moet je het zeker niet laten zelfs in het bier zitten geen graten. Door het genieten van de drank loop het geleverde spel soms wat mank. Dan wordt er nog wat over het spel na gepraat zodat iedereen tevree naar huis toe gaat tot slot reeds op het late uur. Een welgemeend dank voor het hele bestuur gaan alle naar huis en zijn heel tevree dat hebben we te danken aan Désideer , Willy en Marc
Dit is een gedicht over de bolbaan dat werdt geschreven door één van onze leden waarbij we daarvoor dan ook heel dankbaar zijn, namens Het Bestuur.
Hedenavond wordt er in het Casino van Oostende het Gala van de Gouden Schoen gehouden,voor de 55 ste keer zal deze dan ook uitgereikt worden aan de beste speler van de Belgische Competitie van vorig jaar
Ik ben De Pauw Marc
Ik ben een man en woon in Zelzate (Belgie) en mijn beroep is Heftruckchauffeur.
Ik ben geboren op 07/10/1963 en ben nu dus 61 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Sport : voetbal , F1 , cyclocross en krulbol.
Ik ben dan ook de Secretaris van de boldersclub " Ons Genoegen " dus voor info stuur een e-mailtje
This Is the BONZO
E-mail mij
stuur mij een e-mail
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek