Bezittingen registreren
Na een inbraak blijkt vaak dat het slachtoffer geen goede beschrijving kan geven van de gestolen goederen of erger nog dat hij zelfs niet met zekerheid kan zeggen wat er precies gestolen is. Daardoor is het voor de politie heel moeilijk en soms zelfs onmogelijk om gestolen goederen op te sporen. Het gevolg daarvan is dat ongeveer 90 % van de goederen die na een arrestatie in beslag zijn genomen, niet aan de rechtmatige eigenaar kunnen worden terugbezorgd. Veel slachtoffers van een diefstal kunnen ook niet bewijzen dat een teruggevonden voorwerp van hen is. Weet dus wat u in huis heeft!
Registratie
Op een registratieformulier (kan hier worden gedownload worden op bijlage onderaan) kunt u het merk, type en serienummer van de waardevolle voorwerpen kort omschrijven. Als er specifieke kenmerken zijn waaraan men het voorwerp kan herkennen, zoals een kras, een verkleuring of andere eigenaardigheden, dan kunt u dat ook vermelden.
Cultuurvoorwerpen (bijv. schilderijen) zijn meestal unieke stukken zonder merk, type of serienummer. Voor deze voorwerpen bestaat er daarom een specifiek registratieformulier(dat eveneens gedownload kan worden op bijlage onderaan). Als u een cultuurvoorwerp registreert, is het verstandig om ook een foto van het voorwerp toe te voegen.
U kunt natuurlijk al uw eigendommen fotograferen, maar foto's zijn toch vooral nuttig bij kunstwerken, juwelen en andere unieke stukken die geen merk, type of serienummer hebben. De volgende tips kunnen u helpen om een goede foto te nemen:
- Maak een kleurenfoto.
- Als het voorwerp er vanuit een andere hoek anders uitziet, dan kunt u het best meer dan één foto nemen.
- Een close-up van een specifiek kenmerk (kras, verkleuring
) kan de identificatie helpen.
- Neem de foto in daglicht, tegen een neutrale, niet-reflecterende achtergrond.
- Leg een meetlat naast het voorwerp, zodat de omvang meteen duidelijk is.
- Nummer de foto's en noteer ze op het registratieformulier
Bijlagen: Save your numbers Registratieformulier waardevolle voorwerpen[1].pdf (893.9 KB) Save your pictures Registratieformulier voor kuntswerken, antiquiteiten en juwelen[1].pdf (343.3 KB)
01-04-2013 om 19:42
geschreven door BIN coördinator
|