vanaf 15u kan men op het volgende nummer terecht om te weten of de training doorgaat : 0476-224007
bijzondere U15 KVK Westhoek 2013 - 2014
10-03-2013
Ieper - Deerlijk 3 - 0
Na twee nederlagen de voorbije matchen en een wat turbulente week, was het tijd om als ploeg een goede match neer te zetten en sportieve revanche te nemen. Dat zou iedereen deugd doen en ons terug eens in the winning mood kunnen brengen. Tegen Deerlijk zou dit niet zo makkelijk zijn maar het was wel een haalbare kaart. Het begin van de match trekken we naar ons toe zonder te dreigen. En al gauw kan Deerlijk het evenwicht niet alleen herstellen maar de ovehand nemen. We vergeten terug ons spel te spelen, de taken uit te voeren en beperken ons teveel tot het wegschieten van de bal, zonder overleg, zonder samenspel. Daarmee brengen we onszelf in de miserie en op een van die actie moet aan de nodrem getrokken worden. Deerlijk krijgt terecht een penalty (minuut 20) maar weet die kans, gelukkig voor ons, niet te benutten, het blijft 0 - 0. We komen goed weg. en het wordt nog straffer, want ondanks het spel weten we zelf een kansje te benutten en komen we tegen de gang van het spel in 1 - 0 voor. In voetbal is blijkbaar alles mogelijk. Nog geen twee minuten later krijgen we een rechtstreekse vrije trap , de bank voorspelt een doelpunt en zowaar, de bal gaat in de linkerhoek binnen, 2 - 0 (minuut 26). Nu zou er toch iets meer rust in de ploeg moeten komen. Er volgt nog een kansje maar de ruststand is dan al een feit. In de rust wordt nogmaals gewezen op de werkpunten en gevraagd te voetballen, niet zomaar de bal weg te trappen. Op het veld komt het er echter niet echt uit. Al gauw creëert Deerlijk terug enkele kansen maar de doelman houdt de netten schoon. En zo kabbelt de wedstrjd verder waarbij het meeste gevaar van Deerlijk komt. Halfweg de tweede helft is het opmerkelijk dat we voorstaan en dat we nog altijd geen tegengoal hebben gekregen. Er is wel strijd maar weinig combinatie en de zenuwen staan blijkbaar nogal gespannen. De scheids heeft dan ook werk om de jongens wat in te tomen. Tot eentje zich niet kan inhouden en wegens natrappen terecht rood krijgt. Spijtig want totaal niet nodig. Met tien gaan we verder en krijgen we zelfs nog een mooi doelpunt erbij, 3 -0, met nog 6 minuten te spelen. Daarna volgt een reuzekans voor Deerlijk om toch op het bord te komen maar het mag niet zijn. Het blijft 3 - 0. Deerlijk had meer verdiend op basis van het geleverde spel maar ditmaal houden wij de drie punten. Een gevleide zege. Zoals de trainer zei, proficiat met de overwinning maar niet met het geleverde voetbal. Er is nog werk aan de winkel, we zullen nog hard ons best moeten doen tot het einde van het seizoen.
We hadden iets goed te maken na de mindere match tegen Winkel vorige week en wilden goed voetbal brengen tegen Wervik. Zo konden we meteen ook het thuisverlies (1 -2 in de slotminuten) rechtzetten.
En al was de opwarming in orde, de match was dat minder. We werden meteen koud gepakt door hun spits in stonden na drie minuten alweer 1 - 0. Waarom toch zo vaak zo snel een doelpunt tegen? En het leed was nog niet geschied want 3 minuten late stond het al 2 - 0. De match moest nog beginnen en we keken al tegen een achterstand.
Stilaan creëerden we ook enkele kansjes maar er werd niet gescoord. Aan de overzijde was daarentegen bij elke kans heel warm en bij de vierde meteen ook weer raak 3- 0 na 10 minuten. Hoe zou dit aflopen? en blijkbaar was het nog niet voldoende want op het kwartier werd het zelfs 4 - 0, game over zou je zeggen al was die laatste duidelijk buitenspel. Maar goed daar stonden we dan.
Toch speelden we niet slecht en hadden we de bovenhand, speelden we vooral op de helft van Wervik. Nu nog scoren om het tij te laten keren. En dat gebeurde eindelijk in minuut 23, 4 -1. We stonden op het bord en er zat meer in. Dus bleven we voetballen en kansjes volgden. Zodanig dat we net voor de rust terugkwamen tot 4 -2. Alles was nog mogelijk.
In de rust de nodige peptalk want het zat niet overal even goed tussen de oortjes: je moet willen winnen, er voor gaan. Sommige geloofden er precies niet echt in.
Na de rust bleef het lang op en neer gaan waarbij we lichte druk zetten maar de goaltjes kwamen maar niet. Het was wachten tot minuut 23 vooraleer de 4 - 3 viel. Zouden we er dan toch nog over geraken? Er werd wat meer risico genomen en dat liep helaas te snel verkeerd af, Wervik kon meteen tegenscoren zodat ze terug op een 5 - 3 voorsprong kwamen. Daarmee was de maat vol, het sprankeltje hoop verdween en de match kabbelde naar zijn einde. Helaas, zeker geen slechte match en er zat meer in maar na dergelijk start was het moeilijk om de situatie nog te keren. En toch zullen we nog wat punten pakken, volgend weekend misschien al.
ijzig koud!!! Dat is de enige omschrijving voor het weer zaterdagnamiddag, ijzig koud vooral door de strakke harde wind. Maar er moest gevoetbald worden tegen één van de sterkste tegenstanders, Winkel Sport. Ze staan niet voor niks op de tweede plaats en hadden ook thuis van ons gewonnen. Dus zouden we alles uit de kast moeten halen. en die kast, ja die bleek deze week toch niet zoveel te bieden. Al meteen zette Winkel hoog druk en we kwamen in de eerste minuten enkele keren goed weg. gelukkig maar hoe lang zouden we stand houden. Nog een geluk dat een mogelijke penalty niet gefloten werd. We speelden rommelig, zonder combinaties en kwamen er niet uit. pas na tien minuten konden we een kansje creëren maar het bleef daarbij. Koud, dat was zowat de essentie van ons spel. naar het einde van de eerste helft kwam daar nog wat miserie bij met meerdere jongens die wat pijn hadden. Koud hadden ze allemaal. En zo gingen we wat gevleid met 0 -0 de rust in. vlug wat gaan opwarmen.
Na de rust konden bleef Winkel het spel bepalen en al na drie minuten was het dn toch zover 0 - 1. En ze bleven kansen creëren en wij bleven achternahollen en de bal gewoon wegtrappen zonder meer. In minuut zeven werd het ongelukkig 0 -2 en nog enkele minuten later al 0 -3. De match was toen al een tijdh-je gespeeld, het zag er op geen enkele moment naar uit dat wij die nog konden laten kantelen. toch konden we een keer tegenprikken op het kwartier (1 -3) en mochten we nog even hopen. Maar een dikke minuut later kregen we het deksel op de neus en de kopjes gingen naar benenden (1 - 4). Koud was het en nog niet gedaan....want Winkel maakte nog 1 - 5. Daarna ging het nog wat over en weer en de match kabbelde naar het einde. De scheids mocht gerust vroeger afgefloten hebben.... Dit was geen goede match, laat ons de barre weersomstandigheden maar als oorzaak inroepen. Volgende week moet het beter, dat kan niet anders.
Joepi, er kon weer gewoon gevoetbald worden en we hadden er allemaal zin in. Op naar Harelbeke voor een match die we toch zoudn moeten winnen. Trainer Davide gaf wat instructies mee en een ietwat aangepaste opstelling en daarmee gingen we van start. De eerste minuten gingen we meteen druk zetten maar konden niet Scoren. harelbeke wist ook zelf enkele keren voor ons doel op te duiken maar kon het ook niet afmaken. ba acht minuten werd dan toch de score geopend met een leuk doelpunt, 0 - 1. We waren vertrokken. Maar het bleef tien minuten wachten vooraleer er nog eentje tegen de netten ging, 0 - 2. We zaten veilig en het was zaak nu verder te domineren. En zo bleef het ook tot de rust. Tijdens de rust was er weinig bij te sturen, dus konden we op dezelfde manier terug van start gaan. Al in de eerste minuut leverde dat een derde doelpunt op. En stilaan begon het zelfs iets makkelijker te lopen, in de vijfde minuut werd het zelfs al 0 - 4. We lagen duidelijk boven al had Harelbeke af en toe ook een kans. Maar onze verdediging en de keeper wilden de netten leeg houden, mooi zo. Harelbeke werd er zelfs wat moedeloos van en wij konden verdergaan en nogmaals scoren (minuut 22, 0 - 5). En nog was het niet gedaan want nauwelijks 2 minuten later werd het zelfs nog 0 - 6, een duidelijk verdiende zege en dat met goed voetbal. De trainer, de spelers en de supporters waren tevreden. Dat dit de start mag zijn van de rest van het seizoen!!
Het weer is aan het keren (hopelijk toch) en zo keert ook het voetbalplezier terug. En met dat plezeier komen we ook bij de koeken-, pralines- en wijnverkoop. Vanaf dit weekend start de verkoop, meteen dé actie waarmee we de jeugdkas kunnen spijzen om het jaar rond te maken. En dat is echt wel nodig. Dit weekend of uiterlijk volgende week bij de training krijgen jullie een infoblad en een bestelbrief waarop jullie de bestellingen kunnen noteren. Daarnaast zal ik die zaken ook nog eens per mail doorsturen zodat iedereen zeker van start kan gaan. Ik doe een warme oproep om toch een inspanning te leveren en een aantal dozen en/of flessen te verkopen. Dat moet lukken en hoe meer hoe liever natuurlijk...
Beste, Zoals verwacht ligt het er weer wit bij en kan er dus jammer genoeg weer niet getraind worden vanavond. Best bellen naar 0476/22 40 07 om zeker te zijn. Het wordt dag per dag opgevolgd.
Het winnende nummer voor de fiets is bekend. Het kaartje met nummer
1716 wint de damesfiets. Deze kaart werd verdeeld onder de
U13 spelers! Dus iemand van ons maakt grote kans!!!!
Wie één van deze
kaartjes in zijn bezit heeft , wordt gevraagd zich uiterlijk 3 maart te melden
bij Willy Decat. Dit kan per mail naar :
wdecat@its.jnj.com of per sms naar :
0476/592040
Op vrijdag 1 (vanaf 19.00 uur) en zaterdag 2 februari(vanaf 18.00 uur) is er opnieuw de jaarlijkse kaarting van KVK Ieper - Jeugd. Dit vindt plaats in de kantine bij het Crackstadion. Kaarten hebben jullie allemaal gekregen maar maak vooral mensen warm om ook naar de kaarting te komen. Daarnaast zijn er ook prijzen verbonden aan de kaarten zelf, dus gooi ze niet weg!!
Uitslag in de
kleedkamers & kantine, op www.kvkieper.be en via de afgevaardigden.
De winnaars moeten zich melden vóór zondagavond 24
feb13.
Veel succes en misschien tot op de kaarting of de training of de volgende match!
Beide Raden van Bestuur zijn niet over een nacht
ijs gegaan.
Deze beslissing werd ook niet genomen zonder
overleg met mijzelf als vertegenwoordiger van KVK Ieper Jeugd.
Samen met penningmeester Claude Malfait en Algemeen TVJO Geert Glorie hebben wij
alles goed overwogen en hebben wij onze belangen volledig kunnen
vrijwaren.
Ik druk er op dat er voor onze
jeugdwerking niets veranderd!! Niemand hoeft zich dan ook zorgen te
maken.
Bij onze volgende vergadering heeft ik nog nader
uitleg.
Naar de toekomst toe kan dit alleen maar een
boost geven in de club.
Sportieve groeten,
Martin Willems
Jeugdvoorzitter KVK Ieper
Belangrijke
mededeling
Met
de bedoeling om een stevig gestructureerde, financieel gezonde en ambitieuze
voetbalclub op nationaal niveau in de westhoek tot stand te brengen, met respect
en bijzondere aandacht voor het jeugdvoetbal in Poperinge en in Ieper, hebben de
raden van bestuur van de vzw KBS Poperinge en de vzw KVK Ieper de volgende
strategie uitgewerkt.
Uitgangsgedachte
is dat de leiding van een voetbalvereniging steeds meer inzet, professionalisme,
budget, organisatie en medewerkers vergt, naast de vaststelling dat de regio
gediend is met een sterke en ambitieuze voetbalvereniging.
Het
voorstel dat door de respectieve raden van bestuur aan de algemene vergaderingen
van enerzijds vzw KBS Poperinge en anderzijds vzw KVK Ieper zal worden
voorgelegd is het volgende:
KBS
Poperinge vzw:
er
wordt vanaf de competitie 2013-2014 (1.07.2013) niet langer aangetreden met een
eerste ploeg en beloften. Er wordt ingeschreven in de competitie voor een nader
te bepalen aantal jeugdploegen. Deze jeugdwerking blijft autonoom werken olv een
eigen bestuur, onder de naam vzw KBS Westhoek-Poperinge.
Er
wordt een doorgedreven samenwerkingsverband afgesloten op niveau jeugd met de
vzw Kvk Ieper voor de komende competities.
Kvk
Ieper vzw:
Vijf
bestuurders, voorgedragen door de vzw KBS Poperinge worden toegevoegd aan de
raad van bestuur nu en in de toekomst. Hun mandaat duurt vier jaar,
hernieuwbaar.
Deze
bestuurders verbinden zich voor dezelfde termijn, naast hun persoonlijke inzet,
tot een engagement dat het budget van de vereniging meer werkingsmiddelen
bezorgt.
De
nieuw samengestelde raad van bestuur kiest daarop een voorzitter en
ondervoorzitter en verdeelt de overige mandaten.
KVK
Ieper verkrijgt, tot uiting van de verruimde raad en ambities, de naam van
vzw KVK Westhoek en nieuwe clubkleuren en een nieuw logo
(blauw/rood).
De wedstrijden
van de eerste ploeg worden in Ieper gespeeld. De beloftenploeg speelt zijn
wedstrijden in Poperinge.
Er wordt een
doorgedreven samenwerkingsverband afgesloten op niveau jeugd met de vzw KBS
Poperinge voor de komende competities.
Ter
voorbereiding van het volgend voetbalseizoen wordt een werkgroep samengesteld
bestaande uit een afvaardiging van de beide clubs waar alle beslissingen inzake
het organisatorisch, commercieel, financieel en sportief beleid worden genomen
dan wel voorbereid. Het sportief beleid is ambitieus met aandacht voor
(doorstroming van ) de eigen jeugd.
Shirthoofdsponsor
blijft CRACK Meubelen.
Enige
contactpersoon inzake deze is de voorzitter van de vzw KVK Ieper, Rik Verstraete
- 0485/530354.