Inhoud blog
  • Final Days! Bye Bye my lovely Limerick!
  • Final Days! Bye Bye my lovely Limerick!
  • Last weekend: My last weekend in Limerick!
  • week 15: Winter is back in Ireland!
  • A big welcome to Obama
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Limerick
    Ceim ar Cheim
    15-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week 3: rolls and crisps
    hoi allemaal,

    Het was een zware dag voor ons allemaal, maar in het bijzonder voor onze jongeren. Er hing een droevige sfeer rond wat niet echt een positief effect gaf op hun humeur. Vandaag was de dag van de grote rechtzaak. Wat mij nog meer verbaasde, is dat de kranten, radio en het journaal zomaar alle details mogen vrijgeven, nog voor de rechtzaak. Ze noemen dat hier 'niets blijft verborgen'-houding.  Het viel mij ook op dat er maar weinig volk aanwezig was, wat maakte dat er voor ons weinig werk was.

    Ik heb besloten om zo veel mogelijk avondprogramma's mee te doen, om zo dagen vrij af te nemen. Zo is het mij gelukt om 10 - 11 maart vrij af te krijgen om met mijn bezoekers leuke dingen te gaan doen! Wat nog raarder was -echt serieus- viel het avondeten nog vettiger -dat is dus nog mogelijk!- uit dan gewoonlijk. Vandaag kregen we: rolls with cheddar 'cheese', ham and crisps. Wat wil dit zeggen? Een broodje met kaas -voor mij zonder de ham- én CHIPS!!!! Heeft iemand dat al eens geprobeerd??? Na een beetje aandringen hebben we het er maar op gewaagd -kwestie van nieuwe cultuur te verkennen- en hebben we zo'n broodje opgegeten. Viel het mee van smaak? Ja, maar niet voor elke dag! Ze eten hier echt alles tussen hun boterham. Wat dacht je van frietjes? Of als dat niet gewaagd genoeg is: een broodje met frietjes, ei, speciale Ierse worstjes,...

    tot schrijfs
    vandaag maar eens vroeg in mijn bedje kruipen -blijkbaar door de veel vochtigere lucht- word je sneller moe.
    Conclusie ik kruip wat vroeger in mijn bed!
    xx

    15-02-2011 om 20:43 geschreven door Bieke  


    14-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 3: Educational day
    Hoi allemaal,

    Kunnen jullie het geloven??? Ik ben hier al voor mijn derde week, nee sorry wij zijn hier al voor onze derde week. Deze morgen om 9.30 uur zijn we aan onze derde week in Moyross begonnen. Je merkt het verschil echt. We worden herkend bij naam en de conversaties worden leuker. Zelfs het Nederlands begint bij mij al een beetje in het Engels over te vloeien en andersom. Soms komen er plots Engelse woorden in mijn Nederlandse zinnen en hetzelfde gebeurd bij mijn Engelse zinnen. Raar toch?!

    Vandaag was voor mij persoonlijk een groot leermoment. In het begin van de dag had ik een beetje het gevoel achteruit te gaan in plaats van vooruit. Nu we steeds dichter komen te staan bij de jongeren en zij ons meer en meer vertellen, krijgen we ook meer scheldwoorden naar onze  hoofden geslingerd en proberen ze ons in verlegenheid te brengen om zo onze grenzen te testen. Dit is natuurlijk een heel cruciaal moment en helemaal ook niet makkelijk. Toch geeft het achter af een goed gevoel als je merkt dat dit eigenlijk een soort aanvaarding betekent voor ons. Op een bepaald moment in één van de lessen heeft één van de jongeren geprobeerd mij in verlegenheid te brengen. Ik had niet meteen door wat er aan het gebeuren was op het moment dat ik actief ging deelnemen aan de les. Soms versta ik het accent nog moeilijk, in het bijzonder wanneer ze gaan mompelen. Op dit moment met heb ik met een nieuwe vriendin het lokaal verlaten. Zij heeft mij uitgelegd wat men aan het doen was. Achteraf ben ik -met een klein hartje- naar de leraar gestapt om te vragen of ik iets verkeerd geïnterpreteerd had of gezegd. Dit bleek niet zo te zijn en ik was blij om te horen dat ik het wel goed deed. Achteraf was ik natuurlijk helemaal opgelucht. Nu zie ik in dat ik niet alleen gegroeid ben als careworker bij Céim ar céim, maar ook als collega. Het wordt steeds makkelijker om fijne conversaties te voeren, omdat je elkaar steeds beter leert kennen. Van één ding ben ik dan ook heel overtuigd, hier werken stuk voor stuk fantastische mensen met elks hun eigen unieke werkwijzen! Het gaat voor mij nog een ontzettend leerrijke tijd worden, die ik niet gauw zal vergeten.

    Liefs
    Bibie

    14-02-2011 om 19:12 geschreven door Bieke  


    13-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: Hunt museum & Munsters Rugby
    Hoi hoi,

    Amai hier in Ierland kennen ze ook vaak vier seizoenen op één dag! Van de morgend ben ik opgestaan met een warm zonnetje om eens een lekker Vlaams ontbijt te maken. Nog geen uurtje later moest de zon plaats maken voor de donkere wolken en nog een beetje later viel de regen met bakken uit de lucht. ZUCHT! Al moet ik zeggen dat de meeste ochtenden rond half acht -8.30 uur, op zijn Iers- het zonnetje staat te stralen. Ik heb dan het geluk dat ik elke morgen rond dat tijdstip de brug van Abbey River mag oversteken, waarbij je een prachtig zicht krijgt over het water en de heuvels buiten Limerick. Het is -geloof mij maar- om jaloers op te zijn, dat de schoolkinderen hier elke dag -elke schooldag toch- mogen passeren!

    Vandaag hebben we -ik en mijn Vlaamse studiegenoot- besloten om het Hunt museum eens een bezoekje te brengen. Dit ligt op op zo'n tien minuutjes wandelen van mijn nieuwe woonplaats. Ik had al rond gevraagd of dit een leuk idee was, wat bleek van wel. Nu vraag ik me toch wel een beetje af of ze dit museum al bezocht hadden. Als eerste moet je je vooral niet laten vangen aan de naam! Hunt, wat ik -en ik niet alleen- dus interpreteerde als jacht. Dus ik dacht -wat ook logisch leek- dat we de geschiedenis gingen krijgen van de Ierse jacht of toch iets dat er min of meer mee te maken had. Buiten de schilderijen van dieren en de speerpunten had het maar weinig weg van het thema jacht. Wat achteraf dus bleek was dat dit museum tot stand is gekomen door en in het huis van de familie Hunt. Ja inderdaad, Hunt is dus een naam. Zelf vind ik het wel eens leuk om kunst gecombineerd met archeologie en geschiedenis te bekijken, al leek hier totaal geen rode draad te zijn. Of dat dacht ik toch, want helemaal op het einde -of (zo typisch voor mij!) wat bleek het begin te zijn- kregen we de uitleg waarom men deze voorwerpen die weinig met elkaar te maken hebben zo geplaatst hebben. Het museum is dus eigenlijk de grote verzameling van de Hunt family.

    Na de -niet zo succesvolle- tocht door het Hunt museum, hebben we even genoten van de klassieke muziek van een vrijwillige muzikant. Jammer genoeg waren het allemaal trieste stukken, wat niet echt paste bij onze gemoedstoestand dus zijn we na het Beethoven, Bach en twee anderen stilletjes naar buitengeglipt om iets te gaan drinken. En wat dacht je nu? Overal -toch in de pubs die zondag open zijn- kon je genieten van de rugby match tussen de Munsters (Ierland) en Frankrijk. Nu is het eigenlijk een stuk interessanter om de mannen af te luisteren die zich in horde bijeen gezet hebben rond de enorm flatscreens dan het spel zelf. Gevloek en gezwier met bier glazen is hier dan ook gewone kost. Jammer genoeg konden de Munsters hun achterstand toch niet helemaal inhalen en zijn ze verloren met 22-25. Ja serieus ik heb die wedstrijd gevolgd en ik moet toegeven het werd best spannend op het einde, jammer dat de Fransen ons te snel afwaren :p. Alleen blijven de regels van het spel mij nog een beetje vaag. Oh wat ik vergeten te vertellen ben is dat we in een pub beland zijn waar het blijkbaar raar is om vrouwen tegen te komen, want het eerste wat de barman ons wist te vertellen als we binnenkwamen, was dat de vrouwentoiletten boven aan de trap waren... Uiteindelijk zijn we toch goed onthaald, waarschijnlijk doordat we aandachtig mee de wedstrijd aan het volgen waren. Op het einde hebben ze allemaal Bye bye naar ons geroepen en hebben we de teleurgestelde heren achtergelaten om voor de regen thuis te geraken. 

    Dat was het weer zowat voor vandaag, hopelijk kan ik snel weer wat spannends vertellen of leuke indrukken. Niets lijkt nu nog echt raar hier, het went zo snel om ergens anders te zijn en er bij te horen. Je doet automatisch mee, zo kunnen ze alleen nog bij het uitgaan zien dat we niet Iers zijn omdat we geen korte rokjes dragen en wel degelijk een jas aan hebben tegen de koude en de taal die we onderling spreken als er geen Ieren bij zijn. Er hangt hier vaak een leuke sfeer van gezelligheid. Ierland? zeker een aanrader voor iedereen.

    Bye bye :d 

    13-02-2011 om 20:04 geschreven door Bieke  


    12-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: saterday
    Hoi!

    goh eigenlijk heb ik niet zo heel veel te vertellen deze keer. Aangezien dat ik gisteren ben uitgeweest en echt genoten heb van de muziek, heb ik besloten om vandaag eens uit te slapen. Uiteindelijk is er niet veel van het uitslapen terecht gekomen dus heb ik de grote kuis nog maar eens gedaan. Nu moet dat toch wel lukken dat de stofzuiger kapot is! Dat heb ik weer :p Ik heb het dus maar met borstel geprobeerd. Maar door dat ze hier veel tapijtachtige vloer hebben, is dat dus niet alles. :d

    Oh nog even over de tijd hier. Alles aan de tijd is raar! Als eerste is het hier dus een uur vroeger, wat opzich niet echt raar is. Daarnaast nemen ze het -zoals eerder al gezegd- niet zo nauw met de tijd. Kom liever 10 minuten te laat dan te vroeg! Waardoor het papierwerk soms echt wel heel, maar dan ook ontzettend traag verloopt. Als laatste -moet ik toe geven toch wel heel bizarre voor mij- is dat als men zegt je moet om half negen aanwezig zijn, dan betekent dit dat je hier om 9.30uur aanwezig moet zijn.
    Tip: als je niet goed weet of ze nu 8.30 uur bedoelen of 9.30 uur bedoelen, vraag het na!

    xx

    12-02-2011 om 17:41 geschreven door Bieke  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: weekend!!!!
    Hoi hoi allemaal,

    Als eerste ja, ik ben vandaag nogal laat met mijn blog. Maar ik had iets, nee sorry wij hadden iets te vieren vandaag! Vandaag -lees gisteren- rond de middag op 11 februari stonden dan eindelijk de punten van onze laatste examens op blackboard... Jullie kunnen het al raden -tot ons grote plezier- waren wij -daarmee bedoel ik mezelf en mijn vlaamse studiegenootje- zijn geslaagd voor al deze vakken!!! :d Een grote reden om te vieren dus. ^^

    Maar voor ik verder ga vertellen over mijnen fantastische avond wil toch nog even melden, dat ik nog een gigantische flatter heb begaan gisteren. Met de was, uiteraard. Vandaag liet ik zien waar ik woonde, dus eigenlijk het gehele gebouw dus. Als laatste kwamen we bij de wasserette en tot mijn grote verbazing -en gêne natuurlijk- zag ik daar nog een deel van mijn was op de stoel liggen. Wat is er gebeurd? Ik denk dat ik een deel van de was vergeten uit de wastrommel te halen en iemand heeft dat voor mij opzij gelegd! GÊNANT!!! ^^ Blij dat ik mijn was terug heb, hangt het nu te drogen over mijn verwarming.

    Vrijdag, de laatste dag van de week en maar een halve dag stage. We hebben weer nieuwe mensen ontmoet met een andere aanpak. Het was dus een interessante dag. Stilaan begin ik zicht te krijgen op de heel verschillende karakters van onze jongeren.

    We zijn dus geslaagd, zoals ik al eerder gezegd heb en we zijn dit gaan vieren. Wij, in jeans en t-shirt staken nog al sterk af bij de enorm opgetutte Ierse meisjes met dodelijk hoge stilleto's, zware make-up en om-ter-kortste-rokjes (één meisje mocht zelfs niet binnen omwille van de lengte van haar kleedje: te kort... jammer voor haar). Als eerste zijn we iets gaan drinken in de gezellige Nancy's bar waar ik mijn eerste -nu ja ze wisten niet dat ik nog geen 23 jaar was- Carlberg heb gedronken. Daarna zijn we naar de bekendste bar uit limerick getrokken, de O'connel bar in het City Center, waar een geweldige band optrad. De muziek varieërde van coldplay tot Kaiser chiefs tot Bryan Adams tot zo veel meer... Een gezellig avondje uit dus -met bier dat hier schandelijk duur is- waar we genoten hebben van de grote last die van ons schouders is gevallen. Ik ga nu in een lichte roes mijn bedje opzoeken om morgen weer wat voorbereidingen te maken.

    Slaap wel België
    xx

    12-02-2011 om 02:19 geschreven door Bieke  


    10-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: Laundry day
    Goeie middag allemaal!

    Omwille van onvoorziene omstandigheden hebben alle LIT studenten en leraren vrij af gekregen. En wat heb ik gedaan met mijn vrije dag? Eigenlijk niet zo heel veel interessants. Als eerste ben ik city center ingetrokken -mijn dagelijkse gezellige wandeling- om te shoppen en nog wat dingen in orde te brengen. Ik heb de was gedaan (wat toch niet zo simpel bleek te zijn) en gekookt.

    Het zonnetje is van morgend mee met mij opgestaan. Het is een stuk warmer dan gisteren, heerlijk gewoon. Het regenen is dan ook eindelijk opgehouden. Al hoewel dat de regenbogen hier -veel zichtbaarder en volledig- heel indrukwekkend zijn.

    De was dus, mja dat viel niet mee. We zullen beginnen bij het begin... Nu ik ging daarstraks dus naar de winkel om wasproducten te gaan halen. Na een -niet overdreven- halfuur zoeken -niets is logisch in die Ierse winkels, alé wie zet er nu kuisproducten bij het hondeneten!!!???- heb ik dan eindelijk de rayon met wasproducten gevonden. Je kon dan kiezen uit een twintig-tal verschillende producten, nu is dat al niet simpel, maar bedenk nog maar eens dat alle namen in het Engels zijn!!!  Uiteindelijk heb ik mezelf overtuigd om maar gewoon iets mee te nemen dat trok op iets dat ik kende. Na twintig minuutjes wandelen blijkt dan EINDELIJK de wastrommel vrij te zijn. Ik ben -zo snel als dat ging geladen met bussen melk, fruitsap, waszeep en de ingrediënten voor de spaghetti- naar binnengelopen om al mijn boodschappen neer te gooien en mijn was te nemen. Tot mijn grote opluchting waren ze nog vrij... Ik moet toegeven dat ik een klein wasfoutje heb gemaakt -maar dat houden we wel onder ons toch?- ik heb vloeibare wasproduct gedaan in het poederbakje, oeps te laat... Ik volg dus aandachtig de instructies en er gebeurd.... ja niets dus... Ik ben tot mijn grote schaamte naar de bureau gelopen en gevraagd of ze me konden helpen. Natuurlijk! Het bleek gelukkig niet mijn fout te zijn. Weer tien minuutjes later begon de trommel te draaien! Opluchting.

    Ondertussen ben ik aan het eten begonnen. Ik heb voor de eerste keer pastinaak klaargemaakt en heb deze in de spaghetti gegooid samen met KALKOEN! gehakt en champignons. De overschot ga ik invriezen als het afgekoeld is.

    Nu rest er nog één vraag: Is de was uiteindelijk gelukt??? JA ze hangt ondertussen te drogen in mijn kamer. Ik had geen idee dat wassen zo ingewikkeld kon zijn!

    Groetjes uit het zonnige Limerick

    10-02-2011 om 15:55 geschreven door Bieke  


    09-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: first supervision & good conversations
    Hi allemaal!

    Van morgen heb ik zoiets geks gezien!!! Ik was dus van Grove Island naar city center aan het wandelen en onderweg zag ik één Garda-wagen passeren -de politie- wat op zich niet zo gek is. Deze wagen werd gevolgd door zo'n busje dat geld naar de banken brengt -zelfde maatschappij als in België alleen een blauw busje ipv een wit- nog eens gevolgd door TWEE legerwagens -wacht dit is nog niets- MéT zwaar gewapende soldaten! Ongelofelijk Achteraf blijkt dat deze busjes het nog al zwaar te verduren krijgen... Nu ja, het is toch een vreemd zicht zo op een doodgewone -en vooral regenachtige- morgen.

    Wat ik ook vergeten te vertellen was dat ik -tot mijn grote trots- één van de teachers een idee heb gegeven om haar studenten voor te bereiden op een examen. Hoezo? Wel, tijdens de middag zitten we allemaal samen en wordt er wel eens gediscusieërd over de opkomende elections en wat er dus verandert moet worden enzovoort. Tijdens één van deze gesprekken vroeg ik mij af of men in Ierland MOEST stemen, zoals dat in België moet. Dit blijkt niet zo te zijn, ze MOGEN stemmen. Hier uit blijkt dat heel wat jongeren - jongvolwassenen niet willen stemmen, om dezelfde reden dat er in België betoging is gevoerd door de jongeren: stemmen helpt niet, het heeft geen zin. Dit bracht deze teacher op het idee om een debat te starten rond onze sociale plicht rond het stemmen. Altijd leuk als je daar anderen mee op goede gedachten brengt ^^ Hopelijk mag ik deze les bijwonen! Niets interessanter als een goed, eerlijk en open debat!

    Het is over het algemeen een heel interessante dag geweest, we zijn veel te weten gekomen en hebben deel uit mogen maken van kleine projectjes binnen céim ar céim. Uit onze ALLEREERSTE supervisie met E. -een schat van een persoon- blijkt dat we de komende weken nog veel leuke projecten mogen bezoeken en observeren. We hebben ondertussen ook al onze mentor toegewezen gekregen én wat blijkt? Ook schatten van mensen! Het lijkt de komende weken nog stukken interessanter te worden. Ik moet toegeven in het begin was ik een beetje onzeker, maar nu wordt het weer allemaal helder. ^^ We mogen zelfs de gevangenis bezoeken!!!
    Oh en geloof het of niet, maar ze hebben ons vandaag zelfs gezegd dat we te HARD werken!!! Kan je het geloven? We doen te veel uren en krijgen rond de 15 dagen die we als verlof mogen opnemen. Pluspunt voor de Belgium students :d

    The evening program was weer super. We zijn met zijn allen aan het verven geslagen en hebben samen pizza gegeten. Omdat we morgen een dagje vrij hebben, mis ik morgen ook the evening program.

    Als laatste wil ik nog vertellen hoe de jongeren zich stilaan openstellen voor ons en pas echt proberen onze namen te onthouden. Ze tonen interesse voor onze hobby's en het land. Ik heb het gevoel dat ik hier nog mega mooie herinneringen ga mogen maken!

    Regenachtige groetjes uit Ierland
    xx

    09-02-2011 om 20:36 geschreven door Bieke  


    08-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: Groovy Island
    Hi !

    Het was mij het nachtje je wel gisteren. Ik heb eindelijk mogen ontdekken waarom ze -mijn nieuwe woonplaats- Groovy Island noemen. Feesten kunnen ze hier wel! Tientallen gillende meisjes en vloekende gasten stonden -zo leek het wel- voor mijn raam. Slim als ik was (ik heb zo mijn momenten!) had ik oordopjes meegenomen. Ergens in de nacht is het opgehouden en om 5 uur begonnen ze weer terug... Dat is dus de reden dat de studenten hier in paniek schieten als de lessen om 9 uur beginnen!!!

    Desondanks mijn nogal zwaar nachtje, heb ik een toffe dag gehad op céim ar céim. Stilaan begin ik alle namen te kennen, de karaktertrekjes en wie er al kindjes heeft en wie niet. Ik heb het geluk gehad mee een documentaire te volgen over Moyross - mijn placement- en ben er van verschoten hoe schrijnend de toestand hier is!!! Wetende dat iedereen hier een goed hart heeft en toch loopt het ergens mis. Hoe beter mijn band met de jongeren wordt, hoe meer het je raakt wanneer ze hun verhalen vertellen. Hoeveel van hen is neergeschoten, is in moeilijke situaties terecht gekomen, kent miserie en sociale kwetsbaarheid... Céim ar céim geeft een plaats aan alle mensen die zijn opgegeven door andere organisaties. Al hebben ze een nog al vreemde werking, het schijnt de juiste uitwerking te hebben. Elke dag weer kijk ik op van hoeveel capaciteit en vooral weerbaarheid deze mensen hebben! Ik heb enorm veel bewondering voor de mensen die hier werken en elke dag meewerken aan een -toch wel- beter toekomst.

    Eén van de jongeren leerde vandaag mijn naam uitspreken -Bieke is te moeilijk, dus het werd dan maar Bie- en gebruikte deze maar meteen voor zijn verhaal tijdens de les. Blij mijn naam te kunnen spellen heeft hij hem nog een tijdje aan het nazingen geweest ^^ In het avondprogramma heb ik meegeholpen met schilderen aan het Grote Boek uit woodwork. Een gezellig dagje dus, maar ook een beetje vermoeiend. Morgen weer een avondprogramma? Ja ik denk het wel!

    slaap wel allemaal!
    xx

    08-02-2011 om 21:06 geschreven door Bieke  


    07-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2: Woodwork

    Hoi thuisblijvers :p,

    Van de morgend hebben de donkere grijze wolken -al is het maar voor even- plaats gemaakt voor de licht roze wolkjes en de aangename zonnestraaltjes. En WAUW wat zag Limerick er mooi uit in dat roze licht. Ik heb met plezier mijn twintig minuutjes naar het centrum gewandeld. Jammer genoeg hadden de bussen vertraging, want ze was een kwartier te laat. GEEN paniek, ik ben er nog optijd geraakt :d

    We hebben de ochtend ingezet met een spannend ochtendje houtwerk ^^ Ik zeg spannend omdat maandag blijkbaar niet de beste dag was. Het was wel even verschieten toen de leraar mij en een andere stagiaire achter de figuurzaag zette. En raad eens: er zijn geen ongelukken gebeurd :p!!! Na het houtwerk zijn we gaan poolen. Dit is een geweldig moment, vooral omdat ik en die andere stagiaire er niet veel van bakte. Dan komen er nieuwsgierigen bij jou staan om te zeggen hoe je het wel moet doen. En ja hoor -al zeg ik het zelf- ik ben "enorm" verbeterd :d

    Er is één ding waar ik nog niet helemaal aan uit kan. Als men zegt: "Good morning, How are you!" Dan moeten we dus niet antwoorden, de vraag is dus: wanneer antwoord je wel??? Grappige mensen die Ieren. Als je nu van de bus stapt bijvoorbeeld, dan bedank je de chauffeur en dan zegt die standaard terug: "By now Love". Dan zou je denken hoe kan dat nu, je kent mij toch niet? Maar ook in de keuken en op stage beginnen al vele jongeren ons zo te noemen, wat natuurlijk heel gek is voor ons :d Och ja liever Love, dan ja al die andere interessante Ierse scheldwoorden die je hier tegenkomt ^^

    Oh en wie willen we vooral niet dat in de regering terecht komt??? Willie O'Dea, de man die alle kansen grijpt die hij grijpen kan, maar eigenlijk ook een beetje een schandaal is... Wie staat er voor??? Fin Séinn, zo geschreven denk ik. Moeten de Ieren stemmen? Nee dat moeten ze niet, ze mogen dat! Zijn er veel vrouwen in de regering? Nee, maar ze willen verkozen worden omdat de mensen hen in de regering willen en niet omdat dat moet vanuit de regering zelf, zoals dat in België wel is.

    Greets from Luimneach

    07-02-2011 om 19:14 geschreven door Bieke  


    06-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 7: Bunratty and Folkpark
    Hoi allemaal,

    Om te beginnen moet ik tot mijn grote schaamte toegeven dat ik mijn schitterende -lees verschrikkelijke- kaartlees talenten heb gedemonstreerd. Al een geluk dat de regen plaats had gemaakt voor een aangenaam fris briesje terwijl we zochten naar het Bus en railway station van Limerick zochten. Gelukkig was de bus optijd en bracht ons -met een aangenaam achtergrond koor, namelijke onze buschauffeur die zich liet leiden door de mooie Ierse Folkmuziek- Bunratty. Bunratty is een kasteel gelegen in het Folkpark van -ik denk- Clare. Met wie ben ik vertrokken? (en ook teruggekomen natuurlijk ^^) Mijn toffe Nederlandse huisgenote en mijn studiegenote uit België. Hebben we ons geamuseerd? Ja wat had je nu gedacht !

    "Veel foto's nemen" is de reactie die ik van enkele van jullie kreeg. Gelukkig voor ons en die enkele anderen ben je in zo'n park vrij om zoals het een echt toerist beaamt, schaamteloos veel foto's te nemen.  De foto's volgen nog, maar door mijn onhandigheid in pc's is het mij niet meer gelukt de foto's te verkleinen. Eventjes geduld dus. (haha mijn eerste Ierse trekje!)

     Het is een gezellig park dat bestaat uit een namaak constructie van huisjes zoals ze vroeger waren. Eigenlijk een beetje het Bokrijk van de Shannonstreek ^^ Heel mooi allemaal en dus zeker een aanrader. Jammer genoeg is dit -zoals we wel konden denken- het laagseizoen en was men niet aan het werken in het park en was niet alles open. Een reden te meer om deze zomer nog eens terug te gaan. Het kasteel zelf is gerestaureerd en ingekleed. Je kan in het kasteel een kijkje nemen waarin er in het hoogseizoen ook leuke Medievel Banquets worden georganiseerd. Heel gezellig allemaal! Als laatste weetje: Hier wordt de turf ontgonnen en dus gebruikt bij het aanmaken van een openhaard en dit ruikt veel beter dan de gewone kolen.

    Als laatste moet ik toch wel toegeven dat Ierland mijn hart gestolen heeft. Als je Ierland goed wil bezichtigen is mijn tip: Pak je trekkersrugzak in neem een slaapzak mee en vertrek met het eerste (zelfs goedkoopste vliegtuig) naar Cork of Dublin en trek daar verder. Er zijn enorm veel doorreis hotels in Ierland waarvoor je niet vooraf moet boeken. Het openbaar vervoer van stad naar stad valt hier reuze mee en is niet zo duur. Neem de bus en trek rond!!! Enjoy!!!

    Tot schrijfs
    knuffel

    06-02-2011 om 20:35 geschreven door Bieke  


    05-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Shane Geoghegan

    Hoi,

    ik kreeg hier en daar nog wat vraagjes in verband met Shane Geoghegan. Hij is een Ierse Rugby speler en een goede. De rede waarom ze dus op 9 november 2011 (ik moet dus nog eens terug komen :d) de beeldjes tentoonstellen is omdat hij dus onschuldig vermoord is. Shane werd jammer genoeg als de verkeerde persoon aanzien in een drugsvete en is daarom neergeschoten. Zijn familie is bang dat hij alleen om die reden zal onthouden worden en daarom dus dit project. Men wil aantonen dat hij een goed man was en dat er vele zijn zoals hij.

    05-02-2011 om 22:03 geschreven door Bieke  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 6: Milk market
    Hi everyone!

    En het blijft maar regenen hier in county Limerick ^^ Gelukkig voor mij en alle anderen zaterdagse markt-fans is de Milk Market in Limerick sinds kort overdekt met een wit tentachtig dak :d Gewapend met een paraplu heb ik al mijn moed bijeen geraapt om de wind en regen te trotseren en richting centrum te wandelen. Het is een gezellige en drukke markt vol Ierse lekkernijen, verse groenten en bloemen, juweeltjes en kledij. Het eerste wat je ruikt als je markt nadert is -de niet zo fijne geur- van verse vis, waar je een na een tijdje wel aan went. Het mag jullie verbazen of niet, maar ik heb weeral iets bijgeleerd vandaag. En het is nog wel weekend! :p Bij de Milk market zijn ze al enkele maanden bezig met de voorbereidingen voor een speciale herdenkingsdag.

    Bij de hoofdingang staat dan ook een standje met allemaal beeldjes uit klei. Ik verschoot dan ook dat ze me aanspraken met de vraag of ik een kleibeeldje voor hen wilde maken. En heb ik dat gedaan? Ja natuurlijk, wie vindt het nu niet leuk om te klungelen met klei waar een heleboel mensen op jou zitten te kijken ^^ Al zeg ik het zelf, mijn beeldje is best goed gelukt :d Waarvoor moesten al deze mensen -jong en oud- deze beeldjes nu maken? Dit jaar vieren ze hier in Ierland de 3de verjaardag van Shane. Het project noemt Pitch for Shane. Shane is een bekende Rugby atleet die 3 jaar geleden onrechtmatig is gestorven op 9 november. Dit jaar zal zijn 31e verjaadag gevierd worden op 8 maart. Hij was een goed man en wordt een symbool voor alle mensen die onschuldig sterven.
    Dit jaar 2011 wordt LIMERICK the city of SPORTS, daarom dit bijzondere project. Alle beeldjes -inclusief mijn beeldje :d- zal tentoongesteld worden op een openbare plaats. Er zijn 10 000 beeldjes nodig om de plaats op te vullen.

    De rest van mijn dag was eigenlijk vrij normaal. Mijn nieuwe thuis is weer op orde, groentjes zijn voorbereid en ik heb alles gelezen wat ik nog moest doorlezen. Over lezen gesproken, het doet me denken aan de kranten die we hier lezen. De kranten die wij lezen doen mij verdacht veel denken aan de Story of Dag allemaal. Er staat eigenlijk niet zo veel bijzonders in buiten foto's van bekende Amerikanen met daarnaast hun doen en laten. De beste krant is eigenlijk de krant die je gratis kan krijgen op donderdag in de streek Limerick.

    We zijn bijna aan het einde van de laatste week en ben is gaan nadenken over wat ik er tot zover al van vond allemaal. Als eerste heb ik een beetje last van information overload!!! Al heb ik het hier enorm naar mijn zin en leer ik elke dag enorm veel bij. Ik voel me op mijn gemak in mijn nieuwe huisje en stad. Wat mis ik het meest? Dat is een gemakkelijke: alle knuffels natuurlijk! Soms betrap ik mij er op dat ik gewoon een wildvreemde op straat zou aanspreken en zomaar een knuffel te geven. Om onze Belgische eer een beetje te beschermen, heb ik dat nog niet gedaan. Stel je voor: Ohnee daar heb je die gekke Belg weer ^^ Wat heb ik hen al geleerd? Wel dat het Belgium Fries/ chips zijn ipv French Fries: chips natuurlijk! :d Goed nieuws, ze gaan het zo onthouden ^^

    tot schrijfs
    knuffel knuffel knuffel :d

    05-02-2011 om 18:16 geschreven door Bieke  


    04-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 5: LIT and paperwork

    Hela,

    Vrijdag is voor ons normaal een halve dag werken at ceim ar ceim, maar vandaag werden we op LIT verwacht. Het was dus eigenlijk een rustig dagje. Er is weer enorm veel informatie op ons afgekomen en we weten nu wat onze eigenlijke taken zijn. Het komt er dus op neer dat we uiteindelijk een 5000 woorden portfolio moeten maken. Op dit moment lijkt het mij een ramp, maar het is waarschijnlijk gewoon even wennen. Het komt er dus op neer dat we maandag onze mentor moeten zoeken - één van de drie verantwoordelijken van het project - en samen uitzoeken hoe we aan deze opdrachten moeten beginnen. Uiteindelijk moeten we dit dan combineren met de taken die we vanuit de colleges in België hebben meegekregen.

    Tijdens de middag hebben we iets gegeten in de LIT studentencafetaria, die gigantisch groot is. Daarna zijn we nog thee gaan drinken bij mijn Vlaamse studiegenote. Als laatste ben ik gaan winkelen. Het valt mij op dat ik steeds maar voor één of twee maaltijden winkel. Zo kunnen we dus bezig blijven é. Vandaag ben ik dus tussen de verschillende sausen, vissoorten, kip en kruiden gaan zoeken om meerdere maaltijden te kunnen bereiden.

    Morgen en overmorgen zal ik mijn kamertje en ensuite een beetje oprommelen en opkuisen, naar de milkmarket gaan en mss wel op uitstap.
    Nog eens allemaal: super tof dat jullie mijn blog volgen! Merciekes voor al de leuke reacties op de blog, facebook, mail,...

    Xx

    04-02-2011 om 18:26 geschreven door Bieke  


    03-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 4: unigolf

    Hoi,

    Het typische Ierse weer heeft besloten om zich vandaag toch maar eens te tonen. Wat houdt dat in? Veel regen, wind en serieuze afkoeling ^^ Gelukkig scheen vanmorgend toch even het zonnetje. Ze hadden mij al gewaarschuwd dat het weer hier ontzettend snel kan omslaan. Maar genoeg over het weer, dit was een goede dag dus daar hoort een gedetailleerde samenvatting bij :d

    Al vroeg deze morgen merkte ik dat de jongeren, of eigenlijk meer jongvolwassenen, zich meer openzetten voor ons stagiaires. Deze morgen dacht ik eens een andere bus te nemen, gelukkig heeft één van de studenten mij de weg kunnen wijzen. De rit van City center tot Moyross kan dan maar 6 minuten duren, op die 6 minuten ben ik enorm veel te weten gekomen. Dat was het eerste moment dat ik besefte dat wij als nieuwe stagiaires aanvaard beginnen te worden. Later op de dag ging het alleen maar vlotter. In de namiddag zijn we met zijn allen gaan golfen, Unigolf. Het is eigenlijk iets tussen minigolf en golf zoals in Tiger woods-golf.

    E., onze mentor was vandaag aanwezig en heeft ons een beetje verteld over het ontstaan van Cèim ar cèim. Zij was er namelijk bij. Vroeger vormden al deze gebouwen een recycle centrum. Toen men begon met brainstormen is hun oog op die gebouwen gevallen. Ze hadden veel opkuis werk en renauveringen te doen, toch hield niets hen tegen. Een jaar of iets langer later zijn de eerste zes studenten daar begonnen. De eerste student op Moyross hield zoveel van het programma, dat deze zelf een steentje is beginnen bijdragen.

    Ik heb het waarschijnlijk al eens eerder verteld, maar deze studenten zijn enorm goed in kunstvakken. Net zo goed als in sport, sport betekent hier dan ook veel voor de meerderheid, namelijk de jongens. Er zit ongelofelijk veel schilder-, houtbewerkings-, keramiek én tekentalent in cèim ar cèim bij elkaar. Al wat ze uitwerken telt mee voor het examen, op de examendagen moeten ze hun product én hun portfolio voorleggen aan een externe examinator. Eigenlijk krijgen ze dus best wel veel werk.

    Heel leuk allemaal dus. Het enige wat is misgelopen - en echt heel stom op mij - is dat mijn brood beschimmelt geraakte. Dat gebeurt hier dus veel sneller blijkbaar :d Oppassen dus.

    Regards
    Bieke 

    03-02-2011 om 00:00 geschreven door Bieke  


    02-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 3 and evening programme
    Hoi hoi!

    Amai finaly home! Het was een lange dag vandaag met zijn zware en super mooie momenten. Vandaag hebben ik en Margot besloten om the evening programme with the lads mee te doen. De jongeren of the lads zijn ietsjes jonger (12 tt 17j), maar veel toegankelijker! Het is gewoon ontspannen koken, squad of motor rijden op het speciaal parcours,schilderen en nog gezelliger samen eten aan tafel! ^^

    Ik heb al veel opgemerkt bij de leraars en bij de lads, maar echt ons er bij betrekken doen ze nog niet. Wat ik wel al weet is dat het heel dappere jongeren zijn met het hart toch wel op de juiste plaats. Als er bijvoorbeeld discussie is, kan je daar enorm veel uithalen. Je kan meteen horen wat ze allemaal hebben meegemaakt. Dat werkt allemaal heel ontroerend en het raakt je echt, ook al ken je de jongeren nog niet. Zo zijn we vandaag te weten gekomen dat één van onze oudstudenten is overleden. Ook de andere studenten zijn daar dan door aangedaan.

    Na het avond programma heb ik wel 20 minuten moeten wachten op de bus om uiteindelijk bij de winkel - die gelukkig nog open was - binnen te strompelen. Na een half uur de winkel door crossen, heb ik eindelijk alles gevonden wat ik nodig had. :p Super zwaar geladen moest ik dan - en dit is dus niet om mee te lachen, serieus! - 10 MINUTEN voor het rood licht staan! Niet te doen... Dan moet je ook nog eens de straat oversteken in geen 10 SECONDEN, vraag maar na! ONGELOFELIJK! Alé ik ben toch heel huids in mijn kamer beland, met een doos minitomaatjes voor mijn neus ^^

    slaapwel  allemaal

    02-02-2011 om 00:00 geschreven door Bieke  


    01-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 2

    Hi,

    we hebben eindelijk een mail ontvangen van T. onze coördinator. Amai wat zijn ze hier toch ongelofelijk traag met papierwerk en afspraken! Vrijdag hebben we dan onze eerste supervisie, hopelijk vallen de taken wat mee!

    Vandaag was best een zware dag: al zijn onze uren niet zo lang, onze concentratie is eens zo groot. Je moet op zo veel verschillende dingen tegelijk letten! Binnenkort krijgen we beiden een jongere toe gewezen, zo heb ik begrepen. Hier moeten we dan twee maal op de week individueel babbelen, de positieve karaktertrekken en gedragingen benoemen. Er zijn vele dingen om aan te wennen, zeker de manier waarop er gebabbeld wordt, er is steeds fysiek contact. Allemaal toch wel wat verschillend van onze werkingen.

    De lessen zijn dan weer heel leuk en totaal in in een schoolsfeer. De jongeren komen en gaan wanneer ze willen en hoe ze de les volgen. als ze komen, dan worden ze betaald. Wat mij is opgevallen, is dat ze daar zo creatief en artistiek zijn aangelegd! Van schilderen tot houtwerk... ^^ Allemaal even mooi en bijzonder.

    Daarnaast vinden ze  hun regering maar niets, vandaag is trouwens de laatste dag van deze Ierse regering. Morgen = Electionday :d En ook heel belangrijk: Ze zijn zot van paarden, dit is gewoon een deel van hun cultuur :p

    liefs
    Bibie

    01-02-2011 om 00:00 geschreven door Bieke  


    31-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

                                                                                                                                                                                                                                           







    31-01-2011 om 20:52 geschreven door Bieke  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
















    31-01-2011 om 20:39 geschreven door Bieke  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 1: Ceim ar Ceim
    Hoi allemaal!!!

    Vandaag was mijn eerste dag stage... SPANNEND! ^^ Als eerste ben ik opgestaan met geen zekerheid van wat ik moest verwachten. Het was dan ook een gespannen wandeling naar de bussen. Ik kwam veeeeeeeeeeeeeel te vroeg aan in het LIT - ze zijn hier niet zo goed met tijd en afspraken - waardoor ik nog even moest wachten. Alle scholen starten hier om 9.30 uur en de studenten schieten in paniek als ze horen dat ze om -ohnee wat een ramp- 9.00 uur op school moeten zijn Uiteindelijk ben ik daar de andere uitwisselingsstudente uit België tegengekomen en zijn we samen opgehaald door Jeff en Brandon, twee medewerkers van Ceim ar Ceim. Ze hebben ons rondgeleid en meteen op ons gemak gesteld. We hebben kennis mogen maken met de vele leraren, medewerkers en de jongeren (die natuurlijk niet allemaal aanwezig zijn...).

    Wat is Ceim ar Ceim? Letterlijk vertaald, vanuit het Iers, betekent dit 'Stap voor Stap'. Het is echt een bijzonder projecten in de buitenwijken van Limerick. Het gelijkt op niets wat de algemene Ierse diensten aanbieden. Hun motto is: waarom hetzelfde aanbieden als het vorige niet werkte? En ze hebben wel gelijk. Het lijkt min of meer te werken, de jongeren blijven namelijk weg van straat! Het eerste grote verschil is dat er zo weinig regels zijn. Ze gaan en staan waar ze willen, wanneer ze willen. Het gaat erom dat ze aanwezig zijn. Om deze reden wordt er dus een gezellige sfeer gemaakt, waarbij careworkers, studenten en de jongeren heel dicht bij elkaar staan. Tijdens de dagactiviteiten (bij ons gaat het over de 15 tot 18 jarigen) krijgen ze lessen als Math, Social education, Hotel catering & Tourism, Art classes, Technology,... heel verschillend dus. Vooral de kunst hier is FANTASTISCH! Zo mooi en creatief! Daarnaast hebben ze ook veel na-schoolse activiteiten als boksen, fitness, pool en biljartzalen, voetbal (heeeeeeeel veel voetbal!!! Ze hebben motors ter beschikking en quads,...

    Mijn taken? Wij doen eigenlijk vanalles. Integenstelling tot België werken ze hier met meerder functies. De taken van sociaal assisten, opvoeder, maatschappelijkwerker,... worden uitgevoerd door één persoon. De carworker krijgt een jongere toegewezen en deze moet hij/ zij opvolgen. Dus als deze naar de rechtbank moeten, dan moeten wij mee. MAAR deze EERSTE week hebben we observatie. We gaan mee met de klassen en proberen contact te krijgen met de jongeren. Eigenlijk volgen we dus mee les en nemen we mee deel aan de lessen.

    Er is zo veel te vertellene eigenlijk! Er zijn zoveel indrukken op mij afgekomen Al klinken de Ieren heel grof door het vele vloeken, eigenlijk zijn ze heel lief en behulpzaam. Ze weten graag veel ^^ De jongeren wilden graag weten hoe België eruit zag en hoe de regering was - vooral de regering, die er dus niet is... kunnen ze vergelijken met de 'slechte' in Ierland - hoe het weer is, wat wij doen als hobby,... Al deze jongeren hebben een goed hart! Ze lachen graag en stompen elkaar, toch is dit niet kwaad bedoelt. Discussies zijn toegelaten, wat tof is. Daar leer je heel veel uit, zoals bijvoorbeeld dat Ieren helemaal niet gek zijn op Engelsen. Dit komt door de oorlog vroeger en het protestantse geloof!

    De taal viel wel mee, al spreken ze heel snel daar in Moyross. Ze zeggen het opnieuw als ze zien dat je niet mee bent! :d Al bij al dus heel lieve mensen, met een goede zin voor humor. Ik heb heel goede uren en kan dus lekker koken thuis. Om dan nog een gezellig babbeltje te doen met mijn huisgenote! ^^

    Limerick is ook echt heel mooi en vol middeleeuwse geschiedenis: King John's Castle is zeker een aanrader. Let wel op de typische uitspraken als: How are you (NIET op antwoorden!), Hi love of by now love (geen idee waar dat van komt!),... Ierse bevolking vindt het ook super om je aan te raken op de schouder of arm tijdens het babbelen. Zo grappig om te zien in het begin. Het begint nu al te wennen, al heb ik nog veel te leren hier!

    Vele vele lieve groetjes
    Bye
    Bieke

    31-01-2011 om 00:00 geschreven door Bieke  


    30-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    De foto's krijg ik er blijkbaar niet op, omdat ze te groot zijn. Dus even zoeken naar een oplossing...

    grtz uit Limerick

    30-01-2011 om 11:26 geschreven door Bieke  




    Archief per week
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs