Ik ben Reza, en gebruik soms ook wel de schuilnaam GroteTekenaar.
Ik ben een man en woon in Merksem (Belgie) en mijn beroep is Politie.
Ik ben geboren op 09/02/2006 en ben nu dus 19 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: tekenen.
Er zullen ook link's bij staan dus klik op alle groene woorden voor de site of het filmpje.
10. Volleybal:Het is een leuke sport maar het is alleen passen en slagen niet letterlijk slagen maar slagen op de bal.
9.Golf:wo wat je allemaal kunt doen met een stok op een balletje
zelf Neil Armstrong heeft op de maan gegolft bekijk het filmpje(maar je zult het niet goed zien).
8.Cricket:Ik heb daar nog nooit van gehoord maar het ziet er welk een leuke sport uit als ik geen basket deed dan zou ik cricket doen.
7.Rugby:Ik ben daar een beetje bang voor maar het is een leuke sport
ik zou het mischien uitproberen.
6.Vuistbal: Ik vind dit een rare sport van de oudste balsporten ter wereld. In de Romeinse oudheid ten tijde van keizer Gordianus III (ca. 240 n.Chr.) werd het spel reeds vermeld. Ook uit de middeleeuwen zijn geschriften bekend over vuistbal. Sinds 1965 worden er Europese kampioenschappen gespeeld, terwijl het eerste wereldkampioenschap in 1968 plaatsvond.
Duitse kolonisten namen het spel van hun geboorteland mee naar Amerika en veranderden daar enkele regels. De sport wordt ook in Afrika en Zuid-Amerika beoefend. Omdat de bal vaak snelheden van boven de 120 km/u kan bereiken, is vuistbal voor het publiek een spectaculaire sport.
5.Bowling: de spelregels De bowlingbaan bestaat uit gepolijst hout of kunststof, de baan is tussen de foul line en de eerste pin, ook wel headpin genoemd, 18,3 meter lang en is 1,05 meter breed. De pins (38,1 cm hoog) worden op het einde van de baan in een driehoek opgesteld op het "pindeck". Bij de meest bekende variant van bowlen worden er tien pins opgesteld, maar er bestaan ook varianten met negen of vijf pins.
Elke speler speelt twee ballen na elkaar (een frame), uitgezonderd bij een strike, in welk geval de pins allemaal in de eerste worp al zijn omver gegooid. Als de speler erin slaagt om de tien pins om te gooien in twee beurten dan heeft hij een spare gegooid. Als de speler bij de eerste beurt geen enkele pin omgooit en bij de tweede beurt alle pins tegelijk, geldt dit als een spare, niet als een strike. Een spel (game) bestaat uit tien beurten (frames). Elke omver geworpen pin levert één punt op. Als een speler een strike geworpen heeft, krijgt hij de punten van de twee worpen erna bij de tien punten van de strike zelf. Zo kan een strike dus maximaal 30 punten opleveren. Bij een spare komt er maar één worp extra bij. Een spare kan dus maximaal 20 punten opleveren. Als een speler bij de tiende beurt een strike of een spare gooit, krijgt hij respectievelijk twee of één extra beurt om de extra punten voor de strike of spare te kunnen verdienen. Deze punten tellen dan maar alleen bij de strike of spare mee en worden niet nog eens extra bijgeteld. Op deze manier kan een speler dus 12 strikes gooien in één spel. In dit laatste geval wordt gesproken van een "perfect game". Een perfect game is 300 punten (10 x 30).
Bowling wordt in Europa en de Verenigde Staten veel beoefend als recreatie. Bowling is ook een sport. In Nederland en België wordt de sport meer en meer in competitie gespeeld. In Amerika bestaan er ook scholen om bowlingles te volgen.
4.Luchtballonnenvaart:ik heb opgezocht dat je niet allen kunt varen met een luchtballon maar ook een wedstrijd varen???????????
3.Surfen is de op één na meest oorspronkelijke vorm van boardsporten die er is. Sporten als skimboarden, windsurfen, kitesurfen en wakeboarden, maar ook skateboarden en snowboarden zijn hieruit ontstaan. Surfing, de Engelse uitdrukking voor het 'rijden' op golven en branding, is een watersport waarbij men zich door de kracht van de aanrollende golven van de branding naar het strand laat drijven.
Golven ontstaan gewoonlijk ver op zee door wind of storm. Wanneer deze golven de kust naderen worden ze heviger. Het water is daar immers ondieper en moet ergens naartoe waardoor de golven omhoog komen. Doordat de onderkant van de golf vertraagt door wrijving met de zeebodem ontstaat de zogenaamde krul in de golf. Afhankelijk van snelheid, richting, kracht van de golfbeweging en de vorm en steilheid van de bodem kunnen verschillende soorten golven ontstaan die variëren in vorm en kracht.
Een golfsurfer gebruikt de steilheid van de voorzijde van de golf om snelheid en drijfkracht te creëren en door de ontstane vrijheid in beweging dat gedeelte van de golf te kunnen opzoeken waar nog meer snelheid te behalen valt. Hierbij worden verschillende bewegingen, oftewel trucjes, gebruikt. De manier waarop de bewegingen gemaakt worden past vaak bij een surfstijl, die de surfer zelf lief heeft. Dit heeft ook te maken met het type plank waarmee gesurft wordt. Longboarders die gebruikmaken van langere en bredere planken maken vaak sierlijke bewegingen, terwijl shortboarders vaak agressiever bewegen om veel water te doen opspatten.
2.Basket: toevallig doe ik ook basket echt heel toevallig
Het is een heel leuke sport je veel dribbelen,scoren,dunken,.....................................
en op de eerst plaats staat Voetbal het is een leuke sport. om de twee weken is er een top 10 sporten
Weetje 1. Wist je dat dat de meeste vrouwen het vaak kouder hebben dan mannen?
Behalve dat het heel romatisch is om te zeggen dat je het koud hebt, zodat je vriend even z'n arm om je heen kan leggen, is het ook wetenschappelijk bewezen dat vrouwen het eerder koud hebben dan mannen. Bij vrouwen vloeit er minder bloed naar de uiteinden van het lichaam dan bij mannen. Maar er zijn nog meer redenen.
Zowel mannen als vrouwen hebben het moeilijk met lage temperaturen. Volgens professor menselijke fysiologie Mike Tipton van de universiteit van Portmouth komt dat doordat de mens ontstaan is in warme streken.
Later heeft hij zich moeten aanpassen aan lagere temperaturen. Maar van nature hebben we dus liever hoge temperaturen. Toch is het opvallend dat mannen minder problemen hebben met de kou dan vrouwen.
Tipton onderzocht het fenomeen en kwam tot de conclusie dat vrouwen het wel degelijk kouder hebben dan mannen. Vreemd genoeg komt dat deels doordat vrouwen efficiënter omgaan met de warmte die ze produceren.
Omdat het vet bij vrouwen beter verdeeld is over het lichaam dan bij mannen, zijn vrouwen beter in staat om het bloed naar de belangrijkste organen te laten stromen. Handig zou je denken, maar daardoor stroomt er bij vrouwen ook wel minder bloed naar de handen en voeten. En zo krijgen vrouwen het koud.
Dat is niet de enige oorzaak. Ook hormonen spelen een rol. Tijdens de menstruatiecyclus verandert de temperatuur van vrouwen. In de fase na de eisprong kan dat al snel een verschil maken van 1 graad Celsius.
Overigens heeft ook onze slaap een invloed op onze temperatuur. s Nachts daalt onze lichaamstemperatuur, zowel van mannen als van vrouwen. Bij vrouwen gebeurt dat sneller en nadrukkelijker.
Weetje 2.
Wist je dat een kakkerlak 9 dagen in leven kan blijven zonder zijn hoofd?
Als je het hoofd van een kakkerlak eraf hakt kan hij nog ruim 9 dagen blijven leven. Hij overlijdt daarna aan hongersnood.
Weetje 3.
Wist je dat olifanten elkaar vanaf 5 kilometer afstand kunnen ruiken?
Olifanten hebben hele grote oren, waarmee ze goed kunnen horen. Maar naast het horen kunnen zo ook heel erg goed ruiken. Vandaar ook de lange slurf.
Olifanten kunnen elkaar daardoor al vanaf 5 kilometer afstand ruiken. Makkelijk om je maatje weer op te zoeken dus.
Wist je dat dolfijnen en walvissen met één oog open slapen?
Dolfijnen en walvissen zijn zoogdieren. Ze zijn dus warmbloedig en om goed te functioneren moeten ze slapen. Het probleem is de omgeving waarin ze leven. De zoogdieren die op het land leven ademen zonder erbij na te denken. Het lichaam ademt automatisch. Dit zijn 'onbewuste' ademers.
Dolfijnen en walvissen leven in het water en kunnen vrij lang onder water doorbrengen (soms 30 minuten of zelfs nog langer). Zij moeten dus naar de oppervlakte gaan om te kunnen ademen. Zij zijn dan ook 'bewuste' ademers.
Dit veroorzaakt dus een probleem wat slapen betreft. Korte periodes slapen is geen optie vanwege het risico dat ze te lang zouden slapen. De oplossing voor hen is dan ook dat ze één hersenhelft tegelijk 'uitgeschakelen'. Er slaapt dus maar één hersenhelft tegelijk. De ander kan dan gewoon in de gaten houden of er geademd moet worden en daar op in spelen. Dolfijnen en walvissen zijn dus altijd minimaal voor de helft wakker.
Weetje 5.
Wist je dat dieren ook humor hebben?
Modern onderzoek van Jane Goodall toont aan dat chimpansees zich wel eens voor de grap verstoppen om dan ineens tevoorschijn te komen. Ze hebben dan de grootste lol. Dieren kunnen elkaar ook kietelen. Jaak Panksepp van de Bowling Green University in Ohio ontdekte dat ratten elkaar ook kietelen en gedrag vertonen dat je als lachen kan opvatten. Het grote verschil tussen humor van mensen en dieren is taal, beweert Dan Estep, een Amerikaans dierenexpert.
Weetje 6.
Wist je dat een kat meer dan 32 spieren in elk oor heeft?
Katten kunnen hun oren over 180° bewegen. Dit wordt toegelaten door de 32 spieren die ze in elk oor hebben. Mensen moeten het doen met slechts 6 spieren per oor.
Weetje 7.
Wist je dat de sterkste spier van het menselijk lichaam de tong is?
Dat de tong een spier is weten de meeste wel.
Maar de tong is in vergelijking met andere spieren de sterkste spier van het menselijke lichaam. Met de tong kun je ook dingen vacuum zuigen bijvoorbeeld.
Weetje 8.
Wist je dat de strepen van een zebra voor verkoeling zorgen?
De zebra heeft opvallende wit-zwarte strepen. De strepen zijn een soort beschermingsmechanisme voor de zebra. Door deze strepen kunnen leeuwen een zebra moeilijk onderscheiden. De leeuw ziet namelijk alles in zwart wit. Als een kudde zebra's gaat rennen kan een leeuw de afzonderlijke zebra's niet meer onderscheiden. Naast de bescherming zorgen de strepen voor verkoeling. Doordat de zwarte strepen het zonlicht absorberen en de witte strepen het licht weerkaatsen is er een temperatuursverschil van wel 10 graden celcius tussen de strepen. Door dit temperatuursverschil ontstaat er een beetje wind wat de zebra afkoelt.
Weetje 9.
Wist je dat een meerval ruim 27000 smaakpapillen heeft?
Voor de duidelijkheid: Een mens heeft 9000 smaakpapillen.
Weetje 10.
Wist je dat het oog van een struisvogel groter is dan zijn hersens?
Een struisvogel is niet de slimste onder de dieren. Een oog van de struisvogel is namelijk groter als zijn hersen
Dat waren de feiten dan er is ook een vraag bij en de vraag is wat is de sterkste spier van een mens???????????
VIDEO Lionel Messi heeft Barcelona een gelijkspel bezorgd in de slotseconden van de wedstrijd. Villarreal kwam kort na rust via Sansone op voorsprong, maar zag zijn doelpunt uitgewist worden dankzij een schitterende vrije trap van Lionel Messi in de slotfase. Tijdens de wedstrijd floot de ref drie keer niet voor hands in de zestienmeter, vooral bij de eerste claimde Barça terecht een strafschop want het ging om een wel heel falgrante fout (zie video hieronder).
Barcelona startte snedig aan de wedstrijd tegen Villarreal. Iniesta haalde uit, maar zag zijn poging op knappe wijze gered worden. De bezoekers bleven meester over de bal, maar het was Dos Santos die twee keer op twee minuten kon dreigen. Eerst met een vluchtschot en nadien zag hij zijn poging geblokt worden door een scherpe sliding. Barcelona zocht wel naar een gaatje, zo was er bijvoorbeeld Neymar die uithaalde met een kanonskogel net naast de kruising.
Asenjo met saves Ook doelman Asenjo pakte uit met een parade op een kopbal van Lionel Messi, die weinig in het stuk voorkwam. Net voor affluiten van de eerste helft kon Suarez nog afdrukken, maar hij schoot recht op de doelman.
In de tweede helft kregen we ongeveer hetzelfde spelbeeld met een thuisploeg die zorgde voor gevaarlijke kansen. Pato en Sansone waren een heuse gesel voor de Catalaanse verdediging en op een snelle counter kon Pato het leer tussen Mascherano en Pique door naar Sansone spelen, die de bal knap overhoeks via de paal binnentrapte.
Ik ben Thierno, en gebruik soms ook wel de schuilnaam TB.
Ik ben een man en woon in Antwerpen (Belgie) en mijn beroep is Politie.
Ik ben geboren op 05/02/2006 en ben nu dus 19 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Basket Zwemmen Chiro.
Doe allemaal de DAB
Ik ben Niek, en gebruik soms ook wel de schuilnaam neals.
Ik ben een man en woon in merksem (belgium) en mijn beroep is leger.
Ik ben geboren op 22/03/2005 en ben nu dus 20 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: voetbal.