Ring rond Anzegem - Anti Ring Comité Anzegem
Anzegem geringd
30-11-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vergadering 14 december 2009


Anzegem laat je niet ringen !

14 december 2009 - 19.30u.
zaal DEN ARK
 Kerkstraat 22
Anzegem



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail *
URL
Titel *
Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (12)

01-02-2010
jefke
als jullie die ring willen tegenhouden, ga dan naar de raad van state. cf de lange wapper, uiteindelijk zal die er niet komen

01-02-2010 om 08:54 geschreven door jefke


24-01-2010
snchez
the people united will never be defeated

24-01-2010 om 17:13 geschreven door sanchez


13-01-2010
het nimby-effect in de dorpskern
@de heer Van Hulle

Ik denk dat de voorstanders even schuldig zijn aan het nimby-effect, want zij kijken ook enkel naar hun eigen situatie. De provincie paait hen met de ring als de oplossing voor hun problemen, maar de grotere problematiek van veiligheid en leefbaarheid is daarmee niet aangepakt.
Ik ga akkoord met u dat voor- en tegenstanders van de ring eigenlijk solidair als Anzegemnaars het probleem van veiligheid ed moeten aanpakken, hoewel ik om oprechte groene redenen tegen de ring ben.
Misschien kunnen we wel laten zien dat de Anzegemse bevolking solidair kan zijn, ook al hebben ze verschillende visies over hoe de beste oplossing gevonden kan worden. Soms lees ik hier namelijk wat te veel verwijten, vooroordelen...
Ik denk immers dat het comite probeert aandacht te hebben voor de problematiek, natuurlijk is hun eerste prioriteit nu de procedure trachten stil te leggen. Velen zijn, denk ik, ook maar echt wakker geschoten, nu het 'voor echt' blijkt te zijn.


13-01-2010 om 23:36 geschreven door dv


11-01-2010
dit protest zal vruchten afwerpen.
Het protest tegen de ringweg blijft groeien!
Gisteren (10/01) werd in Ingooigem een wandeling georganiseerd. Op amper 2uren tijd leverde dit 150 handtekeningen op. Eén blik op het prachtig besneeuwde landschap rond Anzegem was voldoende om alle (-1) deelnemers te overtuigen dat een extra strook beton aan de voet van de Vlaamse Ardennen absurd (zo niet misdadig) zou zijn. Kom dit zelf vaststellen op zondag 7/02/10 tijdens de trajectwandeling.
Iedereen met het hart en het verstand op de juiste plaats weet dat er iets dient gedaan aan het zware verkeer door onze Kerkstraat. Daarvoor zijn ook de nodige alternatieven aanwezig: N60 - N8 - N36 - spoorweg - Schelde - ...) Laat ons daar de nodige energie en geld in stoppen. Meer asfalt en beton zorgt alleen voor een soort aanzuigeffect waar uiteindelijk niemand (zeker het milieu niet) beter van wordt.
Ik lees dat ons gemeentebestuur nu ook bezwaar wil aantekenen Dit kan ons alleen nog hoopvoller stemmen.
strijdbare groeten

11-01-2010 om 14:20 geschreven door eric sobrie


08-01-2010
is pro
Een quote van JV :
Enkel door een plaatselijke aanpassing van het traject in het centrum, zoals bijvoorbeeld het eenrichtingsverkeer en wering van groot verkeer via Vichte (deze weg kan dit verkeer beter aan en zal niet zorgen voor overlast in het centrum van Vichte) zullen het landelijke karakter van Anzegem het minst aantasten.

Ik vraag me af op welke studie u zich baseert om zo'n uitspraak te doen?

Eenrichtingsverkeer zoals Dhr. Dendauw voorstelt, is inderdaad een optie. Het leefbaarheidsprobleem voor het Dorpsplein blijft echter bestaan. De Kerkstraat en het Dorpsplein zijn immers de twee straten waarom een ringweg gerechtvaardigd is volgens de provincie (morfologie van de rijweg, continue bebouwing, aanwezigheid van scholen en afstand van de straatwanden).

Is de heraanleg van de Kerkstraat weggegooid belastinggeld?
In geen geval, de rijbaan was aan vervanging toe en nu is het straatbeeld verfraaid.
Trouwens, er wordt altijd eerst een herinrichting uitgevoerd alvorens een nieuwe weg (in dit geval ringweg) in te plannen.

08-01-2010 om 15:14 geschreven door HV


07-01-2010
Actie-Nee oké
Een ring rond Anzegem lost geen enkel probleem op.  Dit is alweer het zoveelste misbruik van ons belastingsgeld in een nutteloze investering.  Er zijn zoveel verbindingswegen tussen de E17 en steden zoals Ronse, Oudenaarde ...  Helaas verkeren deze allen in een erbarmelijke staat.  Moest men eerst deze wegen eens grondig en doordacht aanpakken, dan zou dit toch al een geweldige verbetering zijn.  En net als je denkt dat men toch plots het licht heeft gezien in een aanpak van een verbindingsweg (Kaster), werken die minstens een derde te lang hebben geduurd in tijd, stel je vast dat de hele handel nog weer opgegooid moet worden binnen x jaar omdat de riolering nog niet in orde is... Als dat niet prutsen is met geld! Aannemers verdienen hier goed!
Ik kan enkel vaststellen dat de grote verbindingswegen, zoals Vichte - Ingooigem - Kaster - Kerkhove - Ronse/Oudenaarde en Waregem - Wortegem - Oudenaarde en Waregem - Nokere - Kruishoutem - Oudenaarde ... zeker nog capaciteit hebben.
Enkel door een plaatselijke aanpassing van het traject in het centrum, zoals bijvoorbeeld het eenrichtingsverkeer en wering van groot verkeer via Vichte (deze weg kan dit verkeer beter aan en zal niet zorgen voor overlast in het centrum van Vichte) zullen het landelijke karakter van Anzegem het minst aantasten. We hebben bovendien nog veel autowegen liggen in Belgïë die haast niet bereden worden en  toch maar mooi liggen te blinken tussen te velden.
Als inwoner van een buurgemeente steun ik de "Actie nee" volledig!

07-01-2010 om 22:58 geschreven door JV


toekomst
We moeten realistisch zijn. Het huidig wegennet is overvol en dat gaan we heus niet oplossen met een paar zwarte vlaggen We kunnen het verkeer spreiden door mijn voorstel voor een éénrichtingsplan, maar toekomst gericht zal dat zeker weer problemen geven.
Er dringen zich daarom drastische maatregelen op en dan is een uitbreiding van het wegennet onvermijdbaar. Dus waarom het probleem op de lange baan schuiven als er zich nu een oplossing aanbiedt?
We maken met plezier gebruik van andere ringwegen en autostrades. Ooit zijn daar ook eigendommen, dieren en mooie landschappen voor gesneuveld. Denken we daar nog aan als we met onze kinderen naar zee gaan?
Wees verstandig en kies voor een toekomstgerichte oplossing waar onze erfgenamen ook baat bij hebben
Ik kan mij niet neer leggen bij de visie van GEEN alternatief en  belachelijke OMLEIDINGEN.  Want  die kosten tenslotte meer aan het milieu en de eonomie dan een ringweg
.

07-01-2010 om 16:02 geschreven door dominique Dendauw


Nee vs ja?
Wat opvalt in Dominique Dendauw zijn reactie is dat hij net zoals het Actiecomité "Omring Anzegem Niet" van mening is dat er een oplossing moet komen voor de verkeerssituatie in Anzegem.
Beiden zijn alsook voorstander van een leefbaar Anzegem.
Komt de inhoud van zijn "ja-reactie" dan niet grotendeels overeen met de de visie van het actiecomité?

07-01-2010 om 10:33 geschreven door BT


05-01-2010
Ja
Ik heb toch mijn bedenkingen bij het "comité nee". Neen is gemakkelijk te zeggen, zeker als je er zelf nadeel denkt bij te hebben. Maar wat is het alternatief volgens het het comité? GEEN.
Laat alles zoals het is, zet een bordje van 3.5 ton en de mensen zullen op den duur wel stoppen met zagen. Want we hebben tenslotte al genoeg geld uitgeven aan de vernieuwde kerkstraat.

Wel vrienden, die redenering gaat niet op. Het probleem van de verkeersdrukte zal er nog steeds zijn. De onveiligheid van de fietsers blijft, want de nieuwe fietspaden worden door de auto's en vrachtwagens gebruikt als uitwijkmaneuver, ofwel gebruikt als parkeerplaatsen.
Er zouden parkeerplaasten worden geschilderd zodat onze auto's als "bloembaken" kunnen dienen. Leuk, maar nie me mij. Het zal gezellig worden in onze nieuwe kerkstraat.

De argumenten tegen de ring zijn soms lachwekend.
De co uitstoot zal allleen maar toenemen. 't ja een omweg maken met de vrachtwagen via Deerlijk of Eke zal daar dan zeker een gezondere oplossing voor zijn.
Het modewoordje " fijn stof" slaat aan bij de mensen. Maar dat fijn stof is er al jaren, maar nu in de vernieuwde kerkstraat. Bedankt.
Of mischien kunnen we de mensen mobiliseren om de bedreigde groene boskoekoek, de zwarte nachtvlinder en het zeldzame klavertje zotplantje te redden. Laat me niet lachen. De leefbaarheid van de kerkstraat is blijkbaar minder belangrijk. Dieren en planten hebben nl het instinct om elders te gaan leven als ze bedreigd worden, 
Denken jullie trouwens ook aan die bedriegde diertjes als je met de auto naar de bakker komt? 
Mensen ontvluchten de omringde steden om de rust op te zoeken in ons rustig Anzegem. Jaja, maar tijdens de solden gaan ze hun oude buren wel weer gaan ambeteren met hun "ecologische" voertuigen. 
De zelfstandigen gaan hun omzet zien dalen als de ring er komt. Welke poolse trukker, of limburgse vertegenwoordiger stopt er bij onze zelfstandigen voor een brood of een pakje sigaretten. Die inbreng zal bitter weinig zijn.
En zo kunnen we blijven doorgaan.

Laat er ons vanuit gaan dat iedereen, voor of tegen de ring, wil ijveren voor een leefbaar Anzegem, inclusief het centrum.En zoals jullie willen zonder bijkomende viervaksbaan.
Laat ons dan het fijn stof, de co, de geluidsoverlast,..... spreiden over het bestaande wegennet. 
Maak de kerkstraat één richtingsverkeer. Vanaf het de kruising met de buyckstraat naar beneden tot aan het nieuwe rond punt, of evt verder tot aan de "steenbrugge". Het verkeer komende van Waregem slaat via de Steenbrugge af, verder via de lange winterstraat naar de Buyckstraat tot in de centrum. Zo wordt de kerktsraat ontlast en wordt alle ellende gespreidt over het bestaand wegennet. Om het plaatje compleet te maken kan er in de kerkstraat een volledige strook parkering worden voorzien, zodat het parkeerprobleem wordt opgelost. En voor de fietsers zal het in ieder geval ook een verbetering zijn.

Laat ons niet vergeten dat er naast de mensen die dagelijks in centrum Anzegem leven ook nog 3 scholen zijn waar dagelijks kinderen moeten ademen.

Wat het ook wordt, iedereen maakt deel uit van de vervuiling in onze omgeving. Maar denk niet alleen,
 ikke, ikke ikke, de rest kan stikke ....

Aan iedereen een gezond en wel 2010, 2011,2012,2013,.........
Dendauw Dominique

05-01-2010 om 21:43 geschreven door dominique Dendauw


29-12-2009
In de ban van de ring

Ik ben deze namiddag door Anzegem gereden. Ik zag er zwarte vlaggen en affiches omring anzegem niet. In de Kerkstraat zag ik ook een spandoek ja voor de ring.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

De ring houdt ons in de ban en is er in geslaagd om de Anzegemnaren in 2 kampen te verdelen: de pros en de contras.

En daarmee vergeten we misschien dat we een gemeenschappelijk belang hebben namelijk een leefbaar dorp. Alleen verschillen we blijkbaar van mening over de weg er naar toe.

De weg er naar toe? Zijn er dan geen alternatieven?

Laat me toe een paar beschouwingen te maken.

Ik ben 10 jaar terug naar Anzegem komen wonen in de Wortegemsesteenweg. In de 10 jaar is het verkeer ook voor mijn deur behoorlijk toegenomen. Zeker toen Wortegem het doorgaand vervoer niet meer toeliet in zijn dorp en het omgeleid werd via Anzegem.

Onderhand weten we dat zowat elk dorp kreunt onder de verkeerslast en maatregelen neemt in die zin (zie ook Kluisbergen).

Wortegem, Kluisbergen. Misschien moet de verkeersproblematiek iets ruimer bekeken worden en moet de volledige regio  met zijn problemen eens in kaart gebracht worden.

Want het kan natuurlijk niet de bedoeling zijn dat elk dorp de pikkenzot  naar mekaar toe schuift. Verkeer uit Anzegem afleiden via de Heirweg naar Vichte? Tiegem? Ingooigem?

Zo creëren alleen een domino-effect.

Wellicht moeten we toch allemaal een deel van de last dragen van onze overgemobiliseerde maatschappij.

Aanpassingen aan de infrastructuur zijn daarbij  denk ik zeer belangrijk.

-Is het niet evident dat er op een druk bereden gewestweg tussen Anzegem en Wortegem een behoorlijk gescheiden fietspad ligt?

-Ik (en niet alleen ik) rijd dagelijks met de fiets naar Anzegem station. Op een zogenaamde fietssugestiestrook vol putten rijd je rakelings naast camions. Ondenkbaar bij onze Noorderburen.

-In de zomer rijd ik met de fiets naar het werk. Via Tiegemberg richting verandas Demasure. Levensgevaarlijk voortdurend tegenliggend (sluik)verkeer op weg naar Oudenaarde/Deinze via Anzegem. Waarom rijden ze niet via Kaster?

-Richting Waregem dan? Gelukkig hebben we vanaf nu een fietspad in het dorp. Mijn kinderen durfde ik nooit naar de Delhaize sturen tussen al die camions.  En verder dan het rond punt naar de scholen in Waregem? Langs een fietspad, niet afgeschermd, in de 2 richtingen bereden (!) met bromfietsers er op en camions er naast?

En ja ik heb brieven geschreven naar de Provincie én naar het Gemeentebestuur. Beleefde antwoorden heb ik gekregen. Wordt voorgelegd op de bevoegde commissies.

 En ook naar Politie MIRA (regio Waregem)  om de  snelheidsbeperkingen te doen respecteren in het dorp. Nooit een combi gezien. Ook niet aan de zebrapaden waar s morgens een aanééngesloten  lint doorgaand verkeer maar één doel heeft nl zo snel mogelijk op de autostrade te komen. Of aan de STOP-tekens die er recentelijk staan  maar door nagenoeg niemand gerespecteerd worden.

Allemaal dingen die niet zullen opgelost worden met een ring natuurlijk.

Maar als de ring er niet komt zullen ze ook niet opgelost worden vrees is. Storm overgewaaid.

Mijn punt is dat in plaats van in gespreide slagorde mekaar te bekampen we met vereende krachten actie moeten voeren voor een verkeersvriendelijke omgeving én infrastruktuur in Anzegem.

Misschien heeft de informatiecampagne van de ring  dan toch één positief punt  dat we ons bewust worden van de noodzaak om er samen iets aan te doen.

Waar we samen moeten voor ijveren is  dat mobilitiet  in zijn globaliteit bekeken wordt voor de totale regio.  En misschien is een ring (waar dan ook)  dan een oplossing. Daar heb ik nu geen zicht op. Maar dan is het weloverwogen en gedragen bij gebrek aan goed bestudeerde alternatieven. Zon petitie wil ik met plezier tekenen en voor die doelstelling zal ik met graagte mee actie voeren.

Nu moet ik tot mijn spijt vaststellen dat we  te maken hebben met wat men het nimby fenomeen noemt. Not in my backyard (niet in mijn achtertuin). Eens googelen. Je bent er wel een tijdje zoet mee (83.300.000 hits). Maar is wel verhelderend.

Ivan Van Hulle

29-12-2009 om 21:32 geschreven door Ivan Van Hulle


26-12-2009
Betrokken of niet betrokken?
Geachte,

Ik weet niet wie u bent, maar wil u danken voor uw reactie. Blijkbaar zijn er nog mensen die op een gezonde manier hun mening durven uitspreken. Dank u!

"Een tracé langs de oostkant, de dreef naar het kasteel doormidden: welke idoot komt daar nu op?"  Het "Historiek omleidingsweg Anzegem: data en feiten" zal binnen kort op onze website komen.  www.bezo.be  -  E-mail:info@bezo.be
Hemsrode komt dus in aanmerking voor het aanleggen van deze "EXPRESWEG" met 4 rijstroken (verlenging van het expresweg van Waregem)

Het aanleggen van om het even welk van deze 4 tracés zal onkeerbare aantastingen met zich brengen voor het milieu (fauna en flora), het bodem en grondwater (bronnen en moerassengebieden in de omgeving van het kasteel en van het station van Anzegem), het landelijk karacter van de landschap die wij te danken hebben aan landbouwers die zich nog durven in te zetten als zefstandigen, het bouwkundig erfgoed Hemsrode met zijn tuin die J.F. Verly in 1797 heeft ontworpen - eigenlijk een zuivere empiretuin, met een bijzondere symbolische geladenheid...
Daarboven wordt het ook een ramp voor de dorpelingen die, door het aanleggen van een ring van de natuur uitgesloten worden.

Betrokken of niet betrokken?

Het is geen zaak alleen van en voor een klein aantal Anzegemenaars. Elk één die respect heeft voor de natuur en hetgene dat nog overblijft van landelijke landschap en erfgoederen in Vlaanderen is betrokken, mag de petitie van "Omring Anzegem Niet" tekenen en zich zodanig in te zetten dat de Overheid uiteindelijk de trajecten van de omleidingsweg afkeurt.



26-12-2009 om 19:42 geschreven door Benoit de Maere d'Aertrycke


01-12-2009
dhr
rechtstreeks ben ik bij deze zaak niet betrokken. de streek ken ik vrij goed gezien ik er een deel van m'n jeugd heb gesleten. ik begrijp de overlast in de dorpskern, maar ik betreur eveneens het weerloze agrarische land dat zal moeten sneuvelen voor de ring.
tracé langs de oostkant, de dreef naar het kasteel doormidden: welke idioot komt daar nu op??
ik denk dat de oostkant minder kans maakt op een ring, gezien het historische erfgoed (kasteel) en het habitatgebied (en de macht van de adel).
de westkant heeft mi minder geluk gezien de al aanwezige spoorlijn. de omwonenden liggen allen hoger gelegen dan deze spoorweg, met enorme geluidshinder ten gevolge.
tja, als er in anzegem een ring komt, dan zou sint-eloois-vijve, wakken... ook moeten volgen. op spitsuren is er natuurlijk veel hinder, maar je gaat niet in het centrum gaan wonen voor de rust.
anzegem bestaat eigenlijk uit een brede lintbebouwing rond de kruisweg en kerkstraat. een ring verlegt gewoon de hinder en vergroot ze.
ik zou zeggen: tegenstanders van de ring, verenigt U. eendracht maakt macht. als jullie samenspannen om de ring te weren, dan zal die ring er niet komen!
vrij intelligent vond ik wel de redevoering van gedeputeerde van gheluwe die verkondigde tevreden te zijn over de talrijke aanwezigheid op de informatievergadering, door hem geinterpreteerd als "interesse voor het project". hierdoor slaagde hij erin 300 man stil te houden... waw, je moet het maar doen. als je eigendom dreigt onteigent te worden, of je plots enorme geluidshinder moet slikken (gepaard met een gigantisch waardeverlies van je woning) is het maar normaal zeker dat je "geinteresseerd" bent?
ik wens jullie een fijne strijd.

01-12-2009 om 19:06 geschreven door eindig




Foto

DEBAT met gemeentebestuur 23 maart 2011 om 20 u - Den Ark


Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Laatste commentaren
  • heb er geen woorden voor (Koenraad Verleyen)
        op WEBSITE : www.bezo.be
  • jefke (jefke)
        op vergadering 14 december 2009
  • snchez (sanchez)
        op vergadering 14 december 2009
  • truckers (dominique dendauw)
        op www.bezo.be - komende acties
  • Tolkien (Fam. Vervaecke)
        op www.bezo.be - komende acties
  • Rondvraag / Poll
    Ben je voor of tegen de ring in Anzegem ?
    Tegen
    Voor
    Neutraal
    Bekijk resultaat



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs