We zijn alweer enkele dagen verder, een nieuw jaar ook ondertussen. Voor iedereen nog een gelukkig nieuwjaar (Feliz Año Nuevo)!!!!!!
Ik ben nog steeds aan het wachten op nieuws van WEP. Het zijn spannende dagen! Elke dag vol spanning mijn mails checken maar ze laten me maar wachten. Morgen zijn we toch alweer een stapje verder, maar liefst 3 of 4 vaccinaties om mij toch een beetje te beschermen tegen de lokale aandoeningen (gele koorts, buiktyfus, hepatitis A en misschien ook hondsdolheid) in Quito. Hopelijk krijg ik snel de definitieve vertrekdatum te horen en dan horen jullie ook weer snel iets van mij.
Het is definitief!!! Alle documenten voor de aanvraag zijn verzonden naar Ecuador! Na enkele gesprekken, de nodige formaliteiten bij de organisatie en verschillende brieven later weet ik dus zeker dat ik mag gaan. Nu kan ik alleen maar afwachten tot ik de definitieve vertrekdatum krijg en de toestemming van het kinderziekenhuis dat ik gekozen heb. Hopelijk mag ik ook echt hier aan de slag. Het is een ziekenhuis voor kinderen die alle soorten zorgen nodig hebben. Aan het ziekenhuis is er ook een nursingtehuis voor kinderen met een fysieke handicap. Ik denk dus dat dit echt wel mijn ding is. Voor meer informatie: http://www.hospitalbacaortiz.gov.ec/es/publicaciones_v3-1.php. Jullie horen nog wel of het dit werkelijk geworden is.
Ik wil jullie alvast eventjes welkom heten op mijn blog! Hier kunnen jullie mijn Ecuador-avonturen volgen en een berichtje achterlaten in mijn gastenboek, zo hoor ik in het verre Quito toch ook nog iets vanuit België.
Waarom vrijwilligerswerk in het buitenland? Deze vraag hebben al velen me gesteld, ik heb altijd geantwoord dat het een avontuur was, een uitdaging, het leren kennen van een nieuwe cultuur, een nieuwe taal, ... . De meesten die me kennen weten ook dat ik al 5 jaar actief ben binnen Kazou, daar doe ik vrijwilligerswerk met kinderen en volwassen met een mentale en fysieke handicap. Meestal gingen de AUTIkampen in Maasmechelen door, of Zwitserland heeft me ook al kunnen bekoren. MAAR deze keer wou ik eens iets anders doen, vrijwilligerswerk dat verder van huis is en voor langere tijd, vandaar het idee, vrijwilligerswerk in het buitenland!
Ik was er dan al uit dat ik naar het buitenland wou maar welk land? Afrika was een grote droom, maar om daar volledig alleen naar toe te gaan, dat schrikte me toch wel af. Dan ging de voorkeur eigenlijk meer naar Latijns-Amerika, Argentinië, Peru, Ecuador, Guatemala, .... . Maar het is dus Ecuador geworden!
Als alles goed gaat vertrek ik begin februari richting het land van de evenaar!!!