Foto
Inhoud blog
  • Laatste bericht uit Ghana
  • Rondreis
  • Fun fair
  • laatste week workshops
  • Aan de scholen
  • Project
  • Wist je dat ...
  • Accra
  • gastfamilie
  • bolga
    Zoeken in blog

    Sponsors
  • bekijk hier onze sponsors
  • Foto
    it's time for africa!
    anke, caroline, evy en marlies in Ghana
    18-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Project

    Hallo allemaal!

    Ondertussen zijn we al een goede week workshops aan het geven op de school. Echt super leuk! Zowel kinderen als leerkrachten zijn razend enthousiast. We hebben gemiddeld groepen van 45 kinderen, die we toch nog de baas kunnen. Met de nodige hulp van de “schaapherderachtige” leerkrachten (inclusief stok). De samenwerking met de leerkrachten verloopt erg vlot. Wij, de kinderen en de leerkrachten leren elke dag wel iets nieuws van elkaar. Met veel gelach en plezier vliegen onze dagen voorbij J.  Topper van de dag: versgemaakte pannenkoeken met siroop en bruine suiker. Succes gegarandeerd!

    Inmiddels zijn we ook terug goed gesetteld in onze gastgezinnen, met uitzondering van onze magen. Het eten (vooral tizet) is toch een uitdaging. Onze kennis van het frafra gaat erop vooruit en langzaamaan ontrafelen we de Ghanese cultuur.

    Groetjes!

    Ps: ons mailsysteem van de Blog blijkt niet te werken. Neem initiatief en check regelmatig zelf

    18-10-2010 om 17:11 geschreven door evy  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wist je dat ...

    Wist je dat…

    …je op de vraag “Hoe gaat het?” altijd “goed” moet antwoorden

    … iedereen “solmia” (blanke) roept als we met de fiets passeren

    ….we water uit zakjes drinken

    … we kunnen koken op kolen: geduld en armspieren om te wapperen zijn een must

    … Nederlanders zomaar onze Bradt Guide mee durven nemen ;-)

    … we leven in een gratis sauna

    … la vache qui rit hier the laughing cow heet en dit de enige kaas is die we hier vinden

    …  de algemene orde op de bus bewaakt wordt door een agent met een groot geweer vol plakband

    … de Ghanezen absoluut niet rijvaardig zijn

    … het meest gegeten maal tizet (TZ) is

    … Ghanzen absoluut niet zuinig zijn met water, elektriciteit etc.

    … onze dagelijkse fietstocht grotendeels plaatsvindt tussen de maïs gecombineerd met het ontwijken van putten

    … er hier Bounty en Twix te verkrijgen zijn

    … alle koeken hier dezelfde muffe smaak hebben

    … het brood hier ongelooflijk zoet is en neen niet lekker voor elke keer

    … geiten in het mandje op de fiets vervoerd worden

    … Ghanezen houden  van luide muziek

    … dat ventilators nooit goed bevestigd zijn aan het plafond

    … Ghanezen erg pikant eten

    … de kakkerlakken nachtdieren zijn (jaja het toilet/gat in de grond is na zonsondergang geen aanrader)

    … er Ghanese soaps bestaan: langdradig, slecht geacteerd, voorspelbaar etc.

    … dat alle gastfamilies hard hebben gebeden voor de gezondheid van Marlies en hier zelfs een mis voor wilden opdragen

    … trotroritten warm, hobbelig en pijnlijk zijn

    … een kom water op je hoofd dragen een uitdaging is

    … elk kind hier een schooluniform draagt

    … er een Ghanese manier bestaat op een appelsien te eten (nu zijn jullie wel nieuwsgierig e)

    …  ze denken dat België een stad is in Duitsland

    … er huilende baby’s in onze blanke armen geduwd worden om aan ons te wennen

    … niet bidden kan lijden tot brandwonden (niet leuk!)

    … het water halen gezien wordt als een dagactiviteit

    … onze lessen af en toe verstoord worden door geiten, biggen of erger: een op hol geslaagde stier

    … we lesgeven onder een boom (zalig)

    … Ghanezen altijd een zweetdoekje gebruiken

    … er veel gezongen,gedanst en gelachen wordt in de kerk

    … het naar de waterput gaan telkens een belevenis vormt

    …  Deet begint te pikken/pijnlijk is na een aantal weken

    … we om de twee dagen onze banden moeten laten oppompen (jaja hobbelige wegen)

    … het internet erg traag is en foto’ s op onze blog zetten helaas niet mogelijk lijkt

    ... we nog steeds geen postpakket met noodrantsoen uit België hebben ontvangen (let op jullie hebben nog maar twee weken de tijd )

    18-10-2010 om 17:09 geschreven door evy  


    11-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Accra
    Hallo allemaal!

    Er zijn hier een heleboel uitdagingen waarmee we geconfronteerd worden: het warme weer, het andere eten, de malariamuggen, de elektriciteit/internet die uitvallen, ...
    Helaas was het de afgelopen week een opeenstapeling van deze uitdagingen waardoor het een zware week was voor ons allemaal. Jammer genoeg is Marlies erg ziek geworden en is ze voor verder herstel terug naar België vertrokken. Ondertussen is Marlies aan de betere hand en wordt ze thuis lekker verwend. WE MISSEN JE!

    Wij hebben na het afscheid van Marlies een dagje uitgerust in Accra en nemen zodadelijk de bus terug naar Bolgatanga (jaja, 17 uur hobbelige weg). Morgen starten we onze workshops in de school. Hier kijken we heel erg naar uit. Marlies zal ons blijven ondersteunen vanuit België (postpakket met noodratsoen inclusief ).

    Groetjes!

    11-10-2010 om 09:16 geschreven door evy  


    29-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.gastfamilie
    Hoi allemaal!

    Sinds maandag verblijven we in ons gastgezin. Eindelijk hebben we ons kunnen installeren en kunnen beginnen aan ons echte leven hier. Ook ons frafra-kennis vliegt vooruit (noodgedwongen, niet iedereen kan even goed engels). Het eten is hier wel een uitdaging. Wat zijn we blij met onze vitaminepillen en ons muggennet!


    Ook de school valt reuze goed mee. De leerkrachten en de kinderen zijn enorm enthousiast. We hebben ons zelfs al even gewaagd aan lesgeven. We bereiden ons nu nog volop voor, maandag starten we echt.

    Nog een kleine opmerking: fietsen in Ghana is een hele onderneming! Elk hutje, maisveld en paadje lijkt verdacht veel op elkaar.

    Groetjes!

    29-09-2010 om 15:54 geschreven door caroline  


    25-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bolga
    Zanore (goede avond),

    Na een heuse trotro ervaring, namelijk onze volledige 242 kilo bagage op het dak krijgen en lekker op elkaar gepropt te zitten, zijn we bijna op onze eindbestemming aangekomen. We verblijven momenteel bij Mariam in Bolgatanga.

    In het vooruitzicht:
    - bijwonen van de naamgeving van the newborn ( traditie hier om het kind te verwelkomen in het leven op de zevende dag na de geboorte)
    - rondleiding bij de gastgezinnen en bright academy (school waarmee we gaan samenwerken)
    - intrekken bij de gastgezinnen en starten op de school

    groetjes van ons!

    P.S.: het eten met onze rechterhand is heel goed meegevallen (alleen wat heet) en de Afrikaanse douche (met emmer en kom) beviel ons perfect. Dit moeten we mss thuis invoeren ;-)



    25-09-2010 om 22:01 geschreven door anke  


    24-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankomst
    Hallo iedereen!

    We zijn er (bijna)
    Na een vlotte vlucht met een halfleeg vliegtuig leerden we ons eerste Ghanees woord (akwaaba= welkom) en al snel volgde onze eerste kennismaking met een Ghanees. Na een tijdje wachten (het afrikaanse ritme, jaja dat zijn we al iets te goed gewoon - zelfs wij kunnen Ghanezen stress bezorgen!) werden we opgehaald door Victoria en twee volle taxi`s (schaam schaam voor onze 242 kilo bagage, gelukkig hoeven we deze niet steeds zelf te dragen). Na een kort nachtje slapen, met allerlei vreemde geluiden, volgde een lange busrit naar Tamale. Deze busrit was `gelukkig` voorzien van airco, koekjes, prachtige natuur en de meest dramatische Ghanese soaps.
    Momemteel verblijven we bij Kaka en haar familie in Tamale. Morgen zetten we onze rit verder naar Bolgatanga met de befaamde trotro`s.

    Groetjes!
    Anke, Marlies, Caroline en Evy

    P.S.Ondertussen hebben we een Ghanees nummer, maar je kan ons het goedkoopst sms`en op ons Belgisch nummer (met uitzondering van Evy: Ghanees nummer volgt).
    Voor wie ons graag een briefje/postpakket met lekkers schrijft/stuurt:
    MEET AFRICA
    Voornaam Achternaam
    P.O. Box 252
    Bolgatanga
    Ghana

    24-09-2010 om 17:17 geschreven door marlies  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Intro
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dit wilden we nog posten voor ons vertrek

    Scholen:

    In september zijn we langs geweest bij het vijfde en zesde leerjaar van de scholen Baloen en GBS Diegem. We zijn er ons project gaan voorstellen en wauw…wat waren alle kinderen enthousiast en wat hadden ze veel vragen! Zowel voor ons als voor de kinderen in Ghana. Enkele voorbeelden: “Wat eten jullie?”, “Zijn jullie bang voor de beestjes?”, “Hebben jullie ook huiswerk?”, etc. Het enthousiasme en de spontaniteit van deze kinderen heeft ons weer wat meer overtuigd dat het in Ghana wel goed zal lopen. We hebben afgesloten met een Ghanees dansje/knutselen en een fotoshoot .


    Bedankt voor de sponsoring!

    Benefiets:

    Vrijdag in Leuven, zaterdag in Loenhout. Wat waren dat voor marathondagen! Een strakke planning, weinig slaap, volle auto’s, wenen van de ajuinen, meermaals de slappe lach. Kortom: het was geweldig! Alle hulp die we hebben gekregen van onze ouders en vrienden: een dikke dankjewel! Beide avonden waren een groot succes. Alle vier zijn we aangenaam verrast door de ongelooflijke steun die we van iedereen krijgen!
    Nu is de vertrek-stress volop aanwezig. Er wordt afscheid genomen en dat valt toch soms zwaarder dan verwacht. We gaan een avontuur tegemoet en zullen ons daar geweldig amuseren. Er zullen hoogtepunten zijn, maar ook dipjes en we zullen jullie missen. Maar de steun die we van iedereen krijgen is enorm, dus dat komt allemaal goed!

    Nu wordt er nog volop over en weer gemaild, lijstjes worden afgewerkt en er worden pogingen ondernomen om de koffers toe te krijgen J.

    Ons volgende bericht zal vanuit Ghana zijn!

    24-09-2010 om 00:00 geschreven door anke  


    31-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.project

    Wij (anke, caroline, evy en marlies) zijn deze zomer alle vier afgestudeerd als kinderpsychologen en orthopedagogen. Wanneer de vraag ‘wat nu?’ opdook, waren we het er al snel over eens: laat dat werkleven/verder studeren nog maar even wachten, wij trekken de wijde wereld in! Het leek ons het ideale moment om iets te realiseren op sociaal vlak in het buitenland. Daarom hebben we een eigen project opgesteld waarbij we zullen werken met straat- en weeskinderen in het noorden van Ghana. We kunnen de wereld niet verbeteren en de armoede niet weghalen, maar willen de kinderen in Bolgatanga gewoon een leuke tijd bezorgen door middel van een intercultureel ontspanningsaanbod. Er is namelijk weinig tot geen naschools aanbod voor de kinderen: ofwel zitten ze op school, ofwel werken ze/helpen ze in het huishouden. Tijdens en na afloop van ons project zullen we in samenwerking met de plaatselijke school (de Bright Academy in Bolgatanga) een draaiboek opstellen, zodat ook nadien een ontspanningsaanbod voor deze kinderen verder uitgebouwd kan worden. De organisatie die ons project mee organisatorisch ondersteunt, is Ontmoet Afrika.
    De verhalen en foto’s van dit avontuur zijn op deze blog te volgen!

    31-08-2010 om 00:00 geschreven door marlies  



    Archief per week
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 30/08-05/09 2010

    Gastenboek

    Hou ons op de hoogte van het wel en wee in België via dit gastenboek!


    forum
  • antwoorden op vragen over Ghana deel 2
  • antwoorden op vragen over Ghana deel 1
  • Hier kan je de vragen posten

    Via deze weg kunnen de kinderen van de gemeentelijke basisschool Diegem en de vrije basisschool Baloen berichtjes posten voor de kinderen in Ghana


    agenda


    Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en blijf zo via mail op de hoogte!




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs