Dag 4: Ish schrijft open brief aan 'de terrorist':
Dit artikel omschrijft de reactie van de Belgische danser en choreograaf, Ish Ait Hamou, op de terreuraanslag die eerder deze week plaatsvond in Londen. Ondanks dat de identiteit van de terrorist nog niet bekend is gemaakt, geeft Ish zijn mening over het hele gebeuren. Hij plaatste op zijn Facebook een open brief naar de terrorist toe, wat bijna 11 000 keer werd gedeeld. Daarin verteld hij de terrorist dat hij een lafaard is, en dat zijn 'heldendaad' een dieptepunt was. Hij toont compassie voor de ouders van de overledenen, en de moslimgelovigen. Deze brief is een zeer emotionele uitdrukking van Ish zijn frustraties over de feiten die hebben plaatsgevonden, zo vergelijkt hij de terrorist met een virus.
k vind het heel mooi dat hij de moed nam om dit te plaatsen, sinds dit een zeer gevoelig onderwerp is. Hij heeft een heel grote schaal van mensen bereikt, deze tekst kan en zal veel mensen beïnvloeden. Ik hoop dat veel moslim(jongeren) die moeite hebben met hun geloof enige zin uit deze brief kunnen halen. Hij praat namelijk over de gevoelens van de ouders van zowel de terrorist als het slachtoffer, en hoe zij zich voelen. Hier roept hij een emotionele reactie op bij de lezer, zodat de lezer ook ruimer kan nadenken over de situatie. Hij roept ook unificatie op, sinds hij de cohesie van mensen vergelijkt met een sterke muur.
Dag 3: Deze vrouw leert de Vlaming (opnieuw) goede seks te hebben
Dit volgend artikel gaat over het feit dat Ilse Nackaerts na vijftien jaar een update heeft gemaakt op het seksueel inspirerend boek genaamd "Spannende seks". Met deze nieuwe versie probeert ze een nieuwe kant te laten zien van de (dagelijkse) seksuele betrekkingen. Deze keer opent ze haar vleugels, en schrijft ze over dingen waarover ze vijftien jaar geleden niet over durfde te schrijven. Volgens haar zijn er twee manieren om je seksuele leven spannender te maken, je partner bedriegen of je seksuele leven proberen op te frissen. Sinds zij volgens zichzelf 'hondstrouw' is, wil ze de lezers wat tips meegeven. Na het succes van haar eerste boek, dat meer dan 100 000 keer werd verkocht, vindt ze dat het tijd is voor een opfrissertje. Dit boek is niet enkel bedoelt voor oude koppels, maar ook voor jonge mensen zoals haar dochter, die hun eerste stapjes leren zetten in het liefdesleven.
Ik vind dit een gewaagd idee, want de Belgen zijn in het algemeen vrij gesloten i.v.m. het onderwerp seks, het kan gezien worden als een soort taboe. Ik ben hier persoonlijk vrij open over, dus dit boek vind ik wel een goed idee, sinds dit veel koppels kan helpen. Een van de voornaamste reden van scheidingen zijn namelijk de sekslevens die erop onderuit gaan. Ik vind dit zeker een stap in de goede richting, misschien is het wel tijd voor iets nieuws. Dit soort boeken kunnen tenslotte zowel amuserend als educatief zijn.
Dag 2: Nieuw boek van Tolkien na 100 jaar in de rekken
Eindelijk is er een nieuw boek uitgekomen van de fantasy schrijver JRR Tolkien, namelijk ''Beren en Lúthien: De terugkeer naar Midden-Aarde''.De Engelse schrijver had dit boek immers 100 jaar geleden geschreven. Hij schreef het boek kort nadat hij terugkeerde van de eerste wereldoorlog. Het boek gaat over een verliefd koppel die een romantisch avontuur ondergaan in het fictieve 'middle earth'. Het boek werd bewerkt door zijn zoon , Christopher Tolkien. Ook bevat het afbeeldingen van Alan Lee, die in het verleden ook meewerkte aan de Lord of the rings-films. Het boek is momenteel enkel beschikbaar in het Engels. Het kan in de nabije toekomst eventueel vertaald worden naar het Nederlands.
De terugkomst van deze schrijver maakt me gelukkig, sinds ik een vrij grote fan ben van de boekenreeks ''The Lord of the rings''. Het fantasy-genre van JRR Tolkien is een zekere aanrader. Het fictieve verhaal en de gedetailleerde details zijn een ware ontspanning. Eens je een paar pagina's hebt gelezen snak je naar meer. Voor de mensen onder ons die niet graag een boek vastpakken, bestaat er ook een hele filmreeks van ''The lord of the rings''.
Dag 1: Het geld dat ik vorige week heb verdiend is weer verdwenen, maar ik heb er een boek en een kunstwerk bij
Deze column is een poëtische weergave van hoe de auteur, Daan Heerma van Voss, een tweestrijd heeft met het verkiezen van een kunstwerk boven het verkiezen geld. Terwijl hij hier thuis over nadenkt haalt hij zijn inspiratie uit het boek op zijn nachtkastje, namelijk "De Wangs vs. de wereld". Saina is het enigste familielid van de Wangs die haar fortuin niet is kwijtgeraakt aan domme investeringen, hebzucht en 'The American dream'. Ze verteld in het boek dat je geld kan winnen, verliezen, uitgeven en sparen, maar je gaat het nooit kunnen verkopen. Geld zal nooit in jouw bezit zijn, want de materiële waarde ervan is heel klein. Volgens haar is ervaring belangrijker dan geld, dit inspireert de jonge schrijver Daan. De volgende dag koopt hij het kunstwerk, ondanks dat zijn geld op is. Hij verteld over het feit dat zowel geld als kunst berusten op afspraken. Ze zijn symbolisch en hebben enkel een waarde wanneer deze worden toegekend.
Ik vind dit een heel mooie column, sinds we hier allemaal over na kunnen denken, geld is een algemeen probleem. Hoe hij praat over het feit dat de kapitalistische economie zowel prachtig als gruwelijk is, vind ik een mooie weergave van vandaag. Dit is zowel actueel interessant als inspirerend. De waarde van geld is heel subjectief, we horen heel vaak dat geld geen geluk maakt, maar is dit wel zo? Geven de materiële voorwerpen ons een gevoel van voldoening, of geven ze ons eerder een gevoel van macht? Honderd euro is veel voor de werkende mens, maar wat voor waarde heeft het voor een rijk persoon? Dit is zeker iets waar we allemaal beter over na zouden denken, we moeten er naar mijn mening toe voor zorgen dat geld onze levens niet (zullen) bepalen.