In Vosselaar zag JOS JACOBS het levenslicht op 28-1-1953. Jos was 13 jaar prof van 1973 tot 1985. Op zijn teller staan een 45-tal overwinningen waaruit ik zijn mooiste zeges even naar voor breng. In 1974 won hij de Omloop van de Grensstreek. De Grote 1-Mei prijs te Hoboken won hij in 1974 - 1975 en 1976. In 1975 won hij de Omloop van Midden-Brabant. De Schaal Sels wist hij in 1975 en 1979 te winnen. In 1976 schreef hij zijn naam op de erelijst van Brussel - Ingooigem. In 1977 won hij de GP Pino Cerami en de Omloop der 3 Procinciën. In de Sluitingsprijs te Putte-Kapellen zegevierde hij in 1978 toen hij dat jaar de Omloop Hageland - Zuiderkempen al gewonnen had. Te Koekelare werd hij in 1980 Kampioen van België op de weg. In 1981 won hij Kuurne - Brussel - Kuurne, en Rund um den Henninger Turm. In 1982 zegevierde hij in de GP Fina Fayt-le-Franc. In 1984 tenslotte won hij de Flèche Hesbignonne Cras Avernas. Jos wordt er vandaag 53 waarvoor mijn proficiat.
In het Nederlandse Asperen werd LEON VAN BON geboren op 28-1-1972. In 1994 is Leon aan een profloopbaan begonnen en uit zijn 46 zeges tot vandaag, haal ik er zijn mooiste even uit. Het begon in 1994 met winst in de Tour de la Haute-Sambre. In 1996 won hij Wenen - Grabenstein - Gresten - Wenen. Een jaar later, in 1997 won hij de Omloop der Vlaamse Ardennen te Ichtegem. In 1998 won hij de Hew Cyclassics te Hamburg en de Challenge Mallorca. In 2000 werd hij een eerste keer Kampioen van Nederland op de weg te Gulpen. Verleden jaar in 2005 deed hij dit nog eens over te Rotterdam. In 2000 won hij de 6de Rit in de Ronde van Frankrijk te Tours. De Ronde van Nederland schreef hij in 2001 op zijn naam, en in 2003 won hij Veenendaal - Veenendaal. Vandaag blaast Leon 34 kaarsjes uit.
In Qatar eindigde de 108 Km lange Doha International GP in een massaspurt en al meteen een succes voor onze landgenoot TOM BOONEN die er de Z-Afrikaan Robert Hunter versloeg. - 3de Werd Erik Zabel en 4de Leon Van Bon. Van zodra ik meer gegevens mocht hebben van deze wedstrijd, vul ik dit bericht nog aan.
Vandaag beginnen maar liefst 7 ploegen in dezelfde ronde aan hun tweede dag in de Berlijnse zesdaagse. Aan de leiding : Marco Villa - Franco Marvulli 39 Punten - 2de Robert Slippens - Danny Stam eveneens 39 Punten - 3de Kappes - Beikirch met 37 Punten - 4de Fulst - Lampater met 32 Punten - 5de Rolf Aldag - Bartko 29 Punten - 6de Matthew Gilmore - Iljo Keisse 20 Punten - 7de Betschart - Schep met 18 Punten. De rest volgt op 1 en meer ronden. Hopelijk is de berichtgeving uit Berlijn morgen een "pakske" vlugger !
In het Nederlandse Haelen werd FRANS MAASSEN geboren op 27-1-1965. Frans was prof van 1987 tot 1995, uit zijn mooi palmares haalde ik volgende zeges voor u uit : In 1987 won hij bij ons Mandel - Leie - Schelde. In 1988 en 1990 won hij de Ronde van België. In 1990, blijkbaar zijn topjaar won hij verder nog de GP Eddy Merckx - De Brabantse Pijl - De Ster van Bessèges en de GP Fourmies. Van een glansjaar gesproken ! In 1991 won hij de Ronde van Nederland en de Amstel Gold Race. In de herfst van zijn carriere won hij in 1993 nog de GP Jef Scherens te Leuven.
HUGH PORTER zag het levenslicht in Pattingham (Stafffordshire) op 27-1-1940. Deze prachtige atleet met een bijzondere harmonieuze stijl was prof van 1967 tot 1977. Hij was Wereldkampioen achtervolging in 1968 - 1970 - 1972 en 1973. Hij was Nationaal Kampioen in deze discipline in 1968 en 1969. Als achtervolger stond hij tussen 1967 en 1973 telkens op het podium aan het eind van het Wereldkampioenschap bij de profs. Na zijn zege in San Sebastian in 1973, werd hij het slachoffer van een verkeersongeval waarbij hij een dijbreuk opliep. Eind 1974 hervatte hij eerder schuchter maar haalde nooit meer het niveau van voorheen.
In het Algerijnse Chibli werd wijlen ABDEL KADER ZAAF geboren. Hij was prof van 1946 tot 1955 maar een echt palmares vond ik er niet van, wel een zeer merkwaardig verhaal en dat wil ik u niet onthouden. In de Ronde van Frankrijk van 1950 kwam hij bij een temperatuur van 35 graden echt in zijn element. Samen met nog een landgenoot reden ze in de 13de rit ruim 20 minuten vooruit. Het peloton dat alleen oog had voor alle soorten dranken liet ze gewoon begaan en geloofde niet in hun vlucht. Op 20 Km van de meet begon Zaaf plots zigzaggend over de weg te rijden. Hij viel tenslotte en een toeschouwer legde hem onder een boom. Zijn landgenoot reed verder en won zelfs de rit. Zaaf viel in slaap, en werd pas na minuten weer wakker. Hij klom weer op zijn fiets, en hij reed tot grote ontsteltenis van het publiek, in de tegenovergestelde richting, de renners tegemoet. Zaaf bereikte die dag de aankomst in Nimes in een ziekenwagen. Zaaf zou een fles wijn hebben aangenomen van een toeschouwer en die hebben leeg gedronken. Een sterk verhaal dat ook echt gebeurd is. Wel werd hij er door bekend en zo mocht hij zelfs tientallen criteriums rijden in Frankrijk, Duitsland, België, Nederland, Spanje en Zwitserland. Hij overleed op 22-9-1986
In Diksmuide werd PETER FARAZIJN geboren op 27-1-1969. In 1991 begon Peter aan een profloopbaan bij de ploeg Weinmann, een loopbaan die pas eind 2005 een einde zou nemen. Een winnaar was " Fausto " helemaal niet maar wel een zeer verdienstelijk renner die ik uit mijn "galerij der jarige" zeker niet wil houden. Wat hij won is rap verteld : Als Amateur won hij de Omloop der Vlaamse Gewesten in 1990. Als prof was dat in 1994 de GP van Wallonië. En in 1998 won hij te Kortrijk.
Morgen vrijdag wordt in Qatar de Doha International GP gereden over een afstand van 108 Km. Er komen drie Belgische ploegen aan de start met name : Quick Step-Innergetic met Wereldkampioen Tom Boonen, verder Davitamon-Lotto en Chocolade Jacques-T-Interim. Ook Rabobank, Phonak, Team CSC, Gerolsteiner, Cofidis, en Française des Jeux zijn er van de partij. Ik hoop u morgenavond de uitslag te kunnen meegeven.
Vanavond beginnen er maar liefst 18 ploegen aan de 95ste zesdaagse van Berlijn die voor het eerst in 1909 gereden werd en toen gewonnen door de Amerikanen Floyd Mac - Moran Jim. De voornaamste ploegen : Rolf Aldag - Robert Bartko(D) - Franco Marvulli rijdt er met Marco Villa. Kurt Betschart is er gekoppeld aan de Nederlander Peter Schep, dit na de zware val van Bruno Risi in de zesdaagse van Bremen eerder deze maand. Andreas Kappes rijdt er met Andreas Beikirch. Verder vinden we er onze landgenoten Matthew Gilmore - Iljo Keisse terug, net als de Nederlanders Robert Slippens - Danny Stam. Ook nog mogelijke kanshebbers op de zege is de ploeg Guido Fulst - Leif Lampater en dan hebben we ze wel gehad denk ik. Van zodra ik de standen morgen in mijn bezit heb, kunt u ze hier lezen. In Berlijn wordt er tot ongeveer 1u30 gereden !
Wijlen WILLY BOCKLANT werd in Bellegem geboren en was prof van 1962 tot 1969. Uit de 42 zeges die ik genoteerd heb, haal ik zijn vologende zeges er even voor u uit. In 1962 won Willy de Ronde van Picardië. In 1963 won hij de Ronde van Romandië en de Stadsprijs van Geraardsbergen. 1964 blijkt wel zijn topjaar te zijn met winst in de Giro del Piemonte , de GP de la Basse-Sambre, Luik - Bastenaken - Luik, het Ardens weekend en de Ronde van Wallonië ! In 1965 schoot hij weer 3 mooie vogels af met overwinningen in de Brabantse Pijl, Brussel - Ingooigem en de GP Isbergues. In 1967 won hij te Harelbeke de E3-Prijs en in 1969 pakte hij te Humbeek wellicht zijn laatste zegebloemen mee naar huis. Willy overleed helaas op 6-6-1985
In het Franse Aulnay-sur-Iton werd de Luxemburger FRANCOIS FABER geboren. "De reus van Colombes" zoals men hem pleegde te noemen was prof van 1906 tot 1914. En lees eens welke "adelbrieven" hij kon voorleggen : In 1908 won hij de Ronde van Lombardije en werd hij 2de in de Tour. 1909 was gewoon een super jaar ! Hij won Parijs - Tours, Sedan - Brussel, Parijs - Brussel en als klap op de vuurpijl de Ronde van Frankrijk. Deze 91 Kg zware havenarbeider was de eerste buitenlander die de Tour won. Meer nog, als 22 jarige schreef hij geschiedenis door 5 opeenvolgende Ritten in de Tour te winnen. Wie heeft hem dat tot op heden al nagedaan ? In 1910 won hij een tweede maal Parijs - Tours en in 1913 schreef hij Parijs - Roubaix op zijn naam. François overleed op 9 mei 1915 te Carency (Pas-de-Calais) Toen hij tijdens Wereldoorlog I een gewonde medesoldaat wou helpen, kreeg hij zelf een kogel in het hoofd en overleed.
In het Italiaanse Villanova di Forli werd op 26-1-1933 ERCOLE BALDINI geboren. Hij was prof van 1957 tot 1964 en wat voor een ! In 1956 was hij Wereldkampioen Achtervolging op de baan bij de Amateurs. In datzelfde jaar snoepte hij het Werelduurrecord af van Coppi met 46,394 Kms. En alsof dit alles nog niet mooi genoeg was, werd hij in Melbourne Olympisch Kampioen op de weg. Als prof won hij in 1957 de Giro del Lazio, de Giro della Romagna en de GP van Lugano. In 1957 en 1958 was hij Kampioen van Italië op de weg. De Trofeo Baracchi won hij in 1957 - 1958 - 1959 en 1961. In 1958 won hij met brio de Ronde van Italië waar hij omzeggens iedereen naar huis fietste. De GP Forli won hij in 1958 - 1959 - 1962 en 1963. In 1958 werd hij te Reims Wereldkampioen op de weg en won hij bovendien de Trofeo Matteotti ook nog. 1959 sloot hij af met overwinningen in de GP Faema en de Giro dell' Emilia. De Landenprijs was in 1960 voor hem en van dan af leek deze schitterende "meteoor" uitgedoofd. In 1963 won hij de Giro della Provincia di Reggio Calabria en de Coppa Placci nog, en ik ben rond met zijn mooiste zeges.
Wijlen ALBERT SERCU zag in het Klein Brabantse Bornem het levenslicht. In 1939 begon de vader van Patrick Sercu aan een profloopbaan die pas in 1952 zou eindigen. Net voor hij in 1939 prof werd won hij de Ronde van Vlaanderen voor Amateurs. Vlak na wereldoorlog II won hij in 1945 de GP Westkrediet - Omloop der Vlaamse Bergen. In 1946 won hij zowel de Omloop van de Westkust als de Omloop van het Houtland. In Brussel - Izegem plaatste hij in 1946 en 1947 zijn naam op hun erelijst. In 1947 won hij Dwars door België, de GP van Vilvoorde, Nokere Koerse en de Omloop Het Volk. In 1948 zegevierde hij in de Omloop der Vlaamse Gewesten. Vertel ik tot slot nog dat hij in 1951 Europees Kampioen koppelkoers was. Albert overleed te Roeselare op 24-8-1978.
De Duitsers BARTKO - FULST - LAMPATER winnen de Hofbräu-zesdaagse van Stuttgart met 408 Punten en 1 ronde voorsprong. Op de tweede plaats vinden we de Zwitsers Aeschbach - Betschart - Marvulli met 401 Punten. Onze landgenoten Matthew Gilmore - Iljo Keisse - Marco Villa(It.) zijn 3de met 395 Punten. - 4de Kappes - Beikirch - Dörich(D) met 319 Punten - 5de Stam - Slippens - Schep(N) met 261 Punten.- 6de - Weispfennig - Lademann - Grasmann met 347 Punten en op 3 ronden. De rest volgt op 26 en meer ronden. Morgen begint de zesdagse van Berlijn. Op 2 februari reizen we naar Kopenhagen, en op 9 februari krijgen we de eerste 6-Daagse van Hasselt. Wij volgen ze allemaal.
In de USSR meer bepaald te V. Orel werd DENIS MENCHOV geboren op 25-1-1978. Denis Begon in 2001 aan zijn profloopbaan en hij is wat men noemt een ronderenner. Dat bewees hij in 2003 al toen hij de beste jongere was in de Tour. In 2001 won hij de Tour de l' Avenir. In 2003 zegevierde hij in de Clasica a los Puertos de Guadarrama, en in 2004 won hij de Ronde van het Baskenland. Datzelfde jaar won hij de 5de rit in de Ronde van Spanje te Morella. Verleden jaar, in 2005 won hij de proloog van de Ronde van Spanje, en in Lloret de Mar won hij de 9de Rit, zijnde een tijdrit. Hij won tenslotte nog in Armilla en nu is het uitkijken hoe hij zich verder in de kijker zal fietsen ?
LUC GOVAERTS werd in Brecht geboren op 25-1-1959 en was in het profpeloton te zien van 1982 tot 1991. Een groot winnaar kan je Luc zeker niet noemen, hij zocht het meer in de kermiskoersen. Zo won hij in 1982 te Wilrijk, in 1983 te Beveren-Waas. In 1985 won hij wel de Schaal Sels en datzelfde jaar zegevierde hij ook nog in Heusden(O-Vl.). In 1987 deed hij van zich spreken toen hij het Circiut Franco Belge op zijn naam schreef ! Ook nog in 1987 zegevierde hij in Geetbets. In 1990 won hij bijna voor mijn deur te Malderen. In Kemzeke won Luc de Omloop van het Waasland, ook al in 1990.
Vanaf heden vindt u hier dagelijks, naast de "Galerij der jarige en hun palmares" alle wieleruitslagen van de UCI-wedstrijden. Dit zo snel als mogelijk na iedere wedstrijd ! ! ! Dagelijks komen kijken en lezen is de boodschap, zo mis je niets van het nieuwe wielerseizoen 2006. U dienaar " Reporter 17,5", alias "Swatje"
Maar liefst 5 ploegen in dezelfde ronde maken vandaag uit wie de Hofbräu-zesdaagse van Stuttgart zal winnen : BARTKO - FULST - LAMPATER 350 Punten staan er aan de leiding. Op de 2de plaats Matthew Gilmore - Iljo Keisse - Marco Villa 321 Punten, 3de Aeschbach - Betschart - Marvulli 318 Punten - 4de zijn Kappes - Beikirch - Dörich met 271 Punten, en 5de Stam - Slippens - Schep met 219 Punten. De rest staat op 2 en meer ronden en komen niet meer in anmerking voor de zege.
In het Italiaanse Napoli werd GIULIANO FIGUERAS geboren op 24-1-1976. Giuliano begon in 1998 aan zijn profloopbaan waar ik graag zijn tot op heden mooiste resultaten uit naar voren breng. In 1996 werd hij in Lugano Wereldkampioen bij de Beloften. Bij de profs won hij in 1999 de G.P. Rik Van Steenbergen te Aartselaar. In 2000 & 2003 won hij de GP Chiasso. In 2001 schreef hij de Giro del Veneto op zijn naam. In 2002 won hij de Giro dell' Appennino. In 2004 zegevierde hij in de Settimana Ciclista Internacionale Coppi en Bartali. Verleden jaar, in 2005 brak hij op 22 maart zijn bekken tijdens de Internationale wielerweek, van pech gesproken !