VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2 DIT IS EEN SITE GEMAAKT OVER VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2.De beelden worden gemaakt met de fl.Simulation "Il-2 Sturmovik 1946".De beelden of screenschots worden gemaakt tijdens het vliegen van "campaignes" of een losse "missie".Een "campaigne" is een reeks van "missie's" die gebundelt worden tot een "campaigne",en zo een verhaal vormen.Hierbij word een verhaal verteld vanaf een bepaalde periode tijdens W.O.2.Soms word bij een missie wat info bijgevoegd over de werkelijkheid.
De campaignes die van het internet afkomstig zijn,werden niet door mij zelf gemaakt,maar werden enkel aangepast,zoals skins en sommige toestellen werden verwijdert of vervangen door een ander type,ook opdrachten zijn soms verandert.De bedoeling daarvan is om zo de mogelijkheid te hebben bepaalde vliegtuigen die je kunt volgen ook screenschots er van te kunnen maken.En dus als er te veel vliegtuigen op verschillende plaatsen vliegen word het een onbegonnen zaak om alles correct te kunnen volgen in een missie,en daar dan screenschots van te maken.Indien een Missie of campaigne volledig door mij zelf werd gemaakt dan zal dit vermeld worden in het begin van de campaigne of missie.Veel plezier bij het bekijken van de screenies.
Hierbij spreken we onze dank en bewondering uit voor degenen die de campaigne's op het internet aanbieden en ons de mogelijkheid bieden om ze te douwnloaden.Zij hebben er veel tijd en energie in gestoken en verdienen hier dus zeker vermeld te worden.
HET VERVOLG VAN DIT BLOG ZAL ZODRA DEZE HIER AAN HET MAXIMUM ZIT,WORDEN VERVOLGD OP "Il2_Sturmovik3".
www.bloggen.be/Il2_sturmovik3
THE REMAINDER OF THIS CAMPAIGNES CAN BE FOUND ON www.bloggen.be/Il2_Sturmovik3
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 7. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische luchtmacht.
Duitse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Plots gaat het luchtalarm af,en als we met 4 van onze Airacobra's net opstijgen,vallen 4 Duitse Be-110 jabo's het vliegveld aan met een bomaanval.Tijdens het opstijgen zelf worden we dan zelf aangevallen door 2 Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen.Daarna volgd een luchtgevecht waarbij de Duitsers 1 van onze Airacobra's weten neer te halen.Uiteindelijk worden alle Duitse toestellen neergehaald,waarvan ik zelf 4 stuks weet uit de lucht te halen.Na deze missie is hiermee mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 15 stuks.Na de landing moet ik me melden bij de commandant,die me verteld dat ik zal worden bevordert tot "Podpolkovnik".
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 22. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Brits jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Met 2 van onze Mustang's stijgen we op om een patroulje vlucht uit te voeren boven de Belgische Ardennnen.Op het zelfde moment is er al een Britse Spitfire op verkenning in het zelfde gebied.Deze maakt even later contact met een Duitse patroulje,bestaande uit 2 Ta-152 jachtvliegtuigen.Waarop een luchtgevecht volgd,en na een tijd weet de Brit beide Duitse toestellen neer te halen,waarna hij zijn verkennings vlucht verder zet.Zelf merken we tijdens onze patroulje vlucht geen enkel vijandelijk vliegtuig op,en keren dus na een tijd dan ook terug naar onze thuisbasis.
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 6. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische Luchtmacht.
Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Duitse duikbommenwerper. Van bepaalde uitkijk posten word melding gemaakt van inkomende Duitse bommenwerpers die richting Muransk vliegen.Waarop we onmiddelijk opstijgen met 4 van onze Airacobra's,en van een ander vliegveld stijgen nog eens 4 Yak-1 jachtvliegtuigen op.Gezamelijk zetten we koers richting Murmansk.Net voor Murmansk ontdekken we een formatie van 12 Duitse Stuka's en een escorte van 4 Bf-109 jachtvliegtuigen,die meteen in de aanval gaan.Hierbij onstaat een luchtgevecht tussen al de jachtvliegtuigen,waarbij na lange tijd alle Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen worden neergehaald.Aan onze zijde verliezen we 1 Airacobra,en 2 Yak's.Zelf wist ik hier 2 Bf-109's neer te halen.Intussen wisten de Stuka's een bomaanval uit te voeren op de haven van Murmansk,en zijn intussen al terug op weg richting hun thuisbasis.Tijdens deze bomaanval werd 1 Stuka zo zwaar beschadigd door het AA geschut,dat deze even later een noodlanding moet uitvoeren in ons gebied.Waardoor onze troepen dit toestel bijna ongeschonden in handen kregen.Na deze missie is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 11 stuks.
Fiesler Fi-156 Storch // Junkers Ju-52/3mg7e // North American P-51D-20NA Mustang.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 21. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Duits verkenningsvliegtuig // Duits transportvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Met 4 van onze Mustang jachtvliegtuigen stijgen we op om boven de Belgische Ardennen een patroulje vlucht uit te voeren.Op een gegeven moment vliegen we boven vijandelijk gebied,en merken een eenzame Duitse Storch op,die boven een groepje Duitse voertuigen cirkelt.Waarop we meteen in de aanval gaan en de voertuigen aanvallen met de boordwapens.Intussen zet een van onze Mustang's de aanval in op de Storch.Tijdens deze aanval trekt onze collega net te laat op,waardoor hij in aanraking komt met de Storch,en beide toestellen neerstorten.Zelf weet ik tijdens de grondaanval 3 voertuigen te vernietigen,waarna ik een eenzame Duitse Ju-52 transport vliegtuig opmerk op grotere hoogte.Hierop ga ik stijgen en zet de aanval in op deze Duitse "Tante Ju".Hierbij weet ik deze al bij de eerste aanval neer te halen.Na deze actie word de patroulje vlucht verder gezet om even later de landing in te zetten op ons vliegveld.Na deze missie is hiermee mijn score voor gronddoelen gestegen tot 15 stuks,en van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen tot 16 stuks.Nadien krijgen we voor onze actie's een tweede medaile,namelijk de "Bronze Star".
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 5. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische Luchtmacht.
Russisch jachtvliegtuig // Duitse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Een vliegveld in de beurt van Murmanshi word plots aangevallen door 8 Duitse Bf-110 jabo's en een escorte van 4 Bf-109 jachtvliegtuigen.Dit vliegveld kan nog net 1 Hurricane jachtvliegtuig in de lucht krijgen,maar deze word al na korte tijd neergehaald door de Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen.Omdat ons vliegveld niet ver van dit vliegveld verwijdert is,sturen we onmiddelijk 4 van onze jachtvliegtuigen de lucht in.Als we aan het bedreigde vliegveld aankomen,zijn de Bf-110 jabo's nog volop bezig aan hun grondaanval,en worden we al meteen onthaald door de Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen.Tijdens het langdurige luchtgevecht dat volgd,worden er uiteindelijk 2 Bf-110's en 3 Bf-109 jachtvliegtuigen neergehaald.Hierbij verlies ik al mijn collega's,die neer worden gehaald door de Bf-109 jagers.En uiteindelijk weet ik zelf 1 Bf-110 en 3 Bf-109 jagers neer te halen,waarna mijn munitie op is.En ik een veilig heenkomen zoek,waarbij ik mijn vliegveld opzoek.Na deze missie is daarmee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 9 stuks,en mag ik nadien een eerste medaile ontvangen,namelijk het "Order of the Red Banner".
Republic P-47D-27 Thunderbolt // Focke Wulf Fw-190 F-8 // North American P-51D-20NA Mustang.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 20. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Tegen de avond stijgen we hier op met 8 van onze Mustang's om een escorte uit te voeren voor 12 Thunderbolt jabo's.Zij zullen een grondaanval uit voeren op het Duitse stadje Hosingen.Eenmaal dit doel in zicht zetten de Thunderbolt's hun bomaanval in waarna ze keren en opnieuw een aanval inzetten met de raketten en boordwapens.Tijdens deze grondaanval gaat 1 Thunderbolt verloren door het Duitse AA geschut.Zelf merk ik dat een 4 tal Duitse Fw-190 jagers willen opstijgen van af een vliegveld in de beurt.Waarop ik met mijn formatie van 4 Mustang's in de aanval ga.Tijdens het luchtgevecht op lage hoogte worden uiteindelijk de 4 Fw-190 jachtvliegtuigen neergehaald,en verliezen we zelf 2 van onze Mustang's.Zelf wist ik hier 2 Fw-190's neer te halen,en komt mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen op een totaal van 15 stuks te staan.
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 4. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische Luchtmacht.
Duitse duikbommenwerper. Onze observatie posten in het westen gelegen,melden een formatie vijandelijk vliegtuigen.Waarop we meteen opstijgen met 4 van onze Airacobra jachtvliegtuigen,en onmiddelijk koers richting westen zetten.Op een gegeven moment ontdekken we 6 Duitse Stuka duikbommenwerpers,en zetten meteen de aanval in.Hierbij weten we 3 stuks te dwingen hun bommen vroegtijdig af te werpen,en kunnen uiteindelijk maar 3 Stuka's hun doel,namelijk een station,bombarderen.Zelf weten we dan 3 stuks neer te halen,waarvan ik zelf er 1 wist uit de lucht te halen.Een vierde Stuka word zwaar beschadigd en moet wat later in Russisch gebied een noodlanding uitvoeren,waardoor dit toestel bijna ongeschonden in handen valt van onze troepen.Tijdens het luchtgevecht zelf verliezen we 1 Airacobra,deze word neergehaald door een van de Duitse boordschutters.Na deze missie is daarmee mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 5 stuks.
Republic P-47D-27 Thunderbolt // Focke Wulf Fw-189A-2 Uhu // North American P-51D-20NA Mustang.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 19. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Duits verkenningsvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Intussen trachten onze troepen door te breken richting Bastogne om onze troepen die daar vast zitten in de pocket te ontzetten.Van de Duitse kant trachten nog steeds panser eenheden door te dringen naar het centrum van Bastogne.Daarom zijn hier al 12 Amerikaanse Thunderbolt's in de lucht om een grondaanval uit te voeren in de beurt van Bastogne.Zelf stijgen we met 8 van onze Mustang's op om voor de nodige luchtdekking te zorgen tijdens deze opdracht.Eenmaal Bastogne in zicht zetten de Thunderbolt's hun bomaanval in op de Duitse tanks,waarna ze keren en opnieuw aanvallen met raketten en boordwapens.Zelf merk ik een laag vliegende Duitse verkenner op van het type Fw-189 Uhu,die blijkbaar de beurt van Bastogne in de gaten houd.Waarop ik duik en de achtervolging inzet.Bij de eerste aanval weet ik de Fw-189 in brand te schieten waarna deze neerstort.Een collega in de beurt word getroffen door Duits AA geschut,en moet zijn Mustang in vijandelijk gebied neer zetten.Na deze aanval keren de overgebleven toestellen terug naar hun thuisbasis.Hiermee is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 13 stuks.
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 3. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische Luchtmacht.
Duits jachtvliegtuig // Duitse duikbommenwerper. Er komen berichten binnen dat er zich een grote formatie vijandelijke vliegtuigen richting Murmansk vliegen.Waarop we meteen opstijgen met 6 van onze Airacobra's.Even later maken we op grote hoogte conact met 12 Duitse Ju-88 bommenwerpers en een escorte van 4 Bf-110 jachtvliegtuigen.Deze Duitse jagers gaan onmiddleijk in de aanval,waarop we met 4 van onze jagers een luchtgevecht aangaan,en ik zelf en mijn wingman de aanval inzetten op de bommenwerpers.Tijdens het langdurige luchtgevecht met de Duitse jachtvliegtuigen,word uiteindelijk 1 Bf-110 neergehaald en een tweede beschadigd.Zelf weet ik 2 Ju-88 bommenwerpers neer te halen voor ze hun bomaanval kunnen inzetten.Daarna zetten de bommenwerpers de bomaanval in op de haven van Murmansk.Hierbij worden nog eens 2 Ju-88 bommenwerpers neergehaald.Uiteindelijk raken onze jachtvliegtuigen zonder munitie en moeten we de overgebleven Duitse toestellen laten gaan.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 4 stuks.
North American B-25J-1NA Mitchell // Focke Wulf Fw-190 D-9.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 18. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Britse bommenweper // Duits jachtvliegtuig. De Britten zijn intussen al onderweg met 8 van hun Mitchell bommenwerpers,om een aanval uit te voeren op een van de Duitse vliegvelden,gelegen in Duitsland zelf.Wij zelf stijgen hier op met 6 van onze Mustang jachtvliegtuigen,om even later contact te maken met de Britse bommenwerpers,en gezamelijk richting Duitsland te vliegen.Als eenmaal dit doel in zicht komt,stijgen er van af dit vliegveld 2 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen op,die dan onze bommenwerpers aanvallen.Deze zijn intussen volop aan hun bomaanval bezig,namelijk op verdekt opgestelde vliegtuigen,die men tegen het dorp in de beurt heeft opgesteld.De Duitse jachtvliegtuigen weten 2 Mitchell's neer te halen,en een derde word neergehaald door het AA geschut.Zelf zetten we met onze jachtvliegtuigen de aanval in op de Duitse Fw-190 jagers,en weten deze al na een kort luchtgevecht neer te halen.Hiervan wist ik zelf 1 Fw-190 uit de lucht te halen,en komt mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen op 12 stuks te staan.
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 2. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische Luchtmacht.
Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Opnieuw staat er een patroulje vlucht op het programma.Hiervoor stijgen we op met 8 van onze Airacobra jachtvliegtuigen,om in de streek van Murmansk een patroulje vlucht uit te voeren.Tijdens deze vucht merken we geen enkel vijandelijk vliegtuig op,maar werd er wel een Duitse Bf-110 als verkenner waargenomen,met een escorte van 4 Bf-109 jachtvliegtuigen.Maar door de grote afstand tussen onze en de vijandelijke vliegtuigen hebben we van deze formatie zelf niks opgemerkt.Na een bepaalde tijd word dan ook de thuisbasis terug opgezocht.
Dornier Do-335A-0 // North American P-51D-20NA Mustang.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 17. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Duitse jachtbommenwerper // Amerikaans jachtvliegtuig. Het is tegen de avond als plots het luchtalarm afgaat op ons vliegveld,waarop we onmiddelijk opstijgen met 2 van onze Mustang's.Net opgestegen of de eerste bommen vallen al op ons vliegveld,van 4 Duitse Do-335 jabo's.Hierna draaien de Duitse toestellen en zetten opnieuw de aanval in met hun boordwapens.Intussen weten we met onze Mustang's de eerste Dornier neer te halen,waarna de rest van de Dornier's volgen,en dus allen worden neergehaald.Hierbij weet ik zelf 2 vliegtuigen uit de lucht te halen,en komt mijn score na deze missie op 11 neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.Nadien krijgen we ook de mededeling dat ik zal worden bevordert tot "Major".
Bell P-400 Airacobra // Messerschmitt Bf-109 E-7/B.
NIEUWE CAMPAIGNE
CAMPAIGNE : Murmansk Bellochka. Mission : 1. Eigen vliegtuig = Bell P-400 Airacobra. Russische Luchtmacht.
Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. 1942,Murmansk.Als "Maior" zijn we hier ingedeeld bij een jachtsmaldeel in de beurt van de havenstad Murmansk.Murmansk was tijdens WO2 een belangrijke haven waar al het matriaal van de bondgeboten werden aangeleverd,zoals vliegtuigen en tanks die volgens het 'Lend Leas" verdrag werden verkregen van de US en Gr.Britaniƫ.Zelf zijn we hier uitgerust met de P-400 Airacobra,en is afkomstig van de Britse RAF.Zij waren niet tevreden over de prestatie's op grote hoogte van deze Airacobra.Hier in het noorden van Rusland bleek de P-400 een ideaal toestel te zijn,omdat hier meestal op lage hoogte werd gevlogen.Hier stijgen we met 4 van onze toestellen op om een patroulje vlucht uit te voeren in de beurt van Murmansk.Als we al een tijdje onze rondjes vliegen merken we plots een Duitse formatie op van 4 Bf-109 jachtvliegtuigen.Waarop een heftig en langdurig luchtgevecht onstaat.Uiteindelijk weten we 3 Duitse toestellen neer te halen,en kan 1 Bf-109 ontkomen.Zelf verliezen we hier geen enkel toestel,en scoorde ik hier mijn eerste 2 vijandelijke vliegtuigen.
North American P-51D-20NA Mustang // Supermarine Spitfire L.F. Mk IXe (CW) // Junkers Ju-52/3mg7e.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 16. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaans jachtvliegtuig // Brits jachtvliegtuig // Duits transportvliegtuig. Nog steeds word er heftig gevochten in de Belgische Ardennen,en blijken de Duitser als doel Antwerpen te willen bereiken.Zelf stijgen we hier op met 4 van onze Mustang jachtvliegtuigen,om een patroulje vlucht uit te voeren boven de Belgische Ardennen.Vanaf een ander vliegveld zijn reeds 4 Britse Spitfire's onderweg,en zij vliegen even later voor ons uit.Zij zijn ook de eerste die contact maken met 2 Duitse Ju-52 transportvliegtuigen,waarop ze in de aanval gaan,en deze Duitsers al na korte tijd weten neer te halen.Zelf hebben we de Duitsers ook opgemerkt,maar waren net te laat om een aanval te kunnen in te zetten.Als onze patroulje vlucht bijna ten einde is,merk ik een paar Duitse voertuigen op,waarop ik een duik neem en beide voertuigen vernietig met de boordwapens.Na deze missie is daarmee mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 12 stuks.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 30. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse jachtbommenwerper // Duitse bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig. Met 3 van onze He-111 bommenwerpers en 2 Bf-110 jabo's,zijn we hier onderweg naar Stalingrad.Intussen word het laatste vliegveld rond Stalingrad bedreigd door een aanval van de Russische grondtroepen.Eenmaal dit vliegveld in zicht zetten eerst onze Bf-110 jabo's de bomaanval in op een groepje Russische tanks,waarna wij zelf een bomaanval uitvoeren op een groep Russische tanks.Hierbij missen blijkbaar al mijn bommen doel,waarna we met al onze vliegtuigen terug vliegen naar onze thuisbasis.Tijdens onze aanval was er een formatie van 4 La-5 jachtvliegtuigen in de beurt,maar merken van onze toestellen niets op. Later zal blijken dat de Duitse Veldmaarschalk Paulus zijn troepen over geeft aan de Russen.En de strijd om Stalingrad is hiermee tot een einde gekomen.
North American P-51D-20NA Mustang // North American B-25J-1NA Mitchell // Messerschmitt Me-262A-1a.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 15. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Britse bommenwerper // Duits jachtvliegtuig. Intussen werden onze jachtvliegtuigen vervangen door een verbeterde versie van de P-51 Mustang.Hier stijgen we op met 4 van deze toestellen,beladen met elk 2 bommen onder de vleugels.Even later maken we contact met 12 Britse Mitchell bommenwerpers,om dan gezamelijk richting Duitsland te vliegen.Hoofddoel is een bomaanval uitvoeren op een klein Duits stadje,namelijk Hosingen.Tijdens onze vlucht raakt een van onze jabo's een Mitchell bommenwerper in de vlucht,waarbij beide vliegtuigen verloren gaan.Eenmaal het doel genadert op grote hoogte word de bomaanval ingezet,waarbij ik zelf 7 gronddoelen weet te vernietigen.Tijdens deze aanval worden 2 Mitchell bommenwerpers neergehaald door het Duitse AA geschut.Eenmaal op de terugweg worden de bommenwerpers plots door een eenzame Duitse Me-262 jager aangevallen.Deze weet 1 Mitchell neer te halen,maar word daarbij zelf getroffen door een boordschutter,waardoor een van de motoren in brand vliegt en het Duitse toestel neerstort.Na deze missie is hiermee mijn score voor vernietigde grodndoelen gestegen tot 10 stuks.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 29. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Intussen word een van de twee vliegvelden die in de pocket rond Stalingrad zijn gelegen,aangevallen door Russische grondtroepen.Waarop we vanaf ons vliegveld opstijgen met 12 He-111 bommenwerpers om de Russische troepen die dit vliegveld aanvallen te bombarderen.Als we bijna het doel naderen worden we plots aangevallen door 2 Russische Yak-9 jachtvliegtuigen.Waarbij ze 3 He-111's weten neer te halen en mijn eigen toestel zwaar word beschadigd,zodat ik vroegtijdig mijn bommen moet lossen,en moet terugkeren naar de thuisbasis.Intussen zijn een 3 tal Duitse Fw-190 jagers ter hulp geschoten,en weten de Russische Yak's op andere gedachten te brengen.Tijdens dit luchtgevecht worden beide Yak jachtvliegtuigen neergehaald.En weten onze bommenwerpers hun bommen te droppen in de beurt van het vliegveld,waarna onze bommenwerpers terugkeren naar onze thuisbasis.
North American P-51C-NT Mustang // Fiesler Fi-156 Storch // Focke Wulf Fw-190 A-6.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 14. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaans jachtvliegtuig // Duits verkennings vliegtuig // Duitse jachtbommenwerper. We stijgen hier op met 2 van onze Mustang's om een patroulje vlucht uit te voeren tot boven Bastogne,om daarna terug te keren.Als we Bastogne naderen merken we een eenzame Duitse Storch verkenner op,waarop we in de aanval gaan.Hierbij zet mijn wingleader de aanval in,maar trekt net iets te laat op,waardoor hij de Storch raakt,en beide toestellen neerstorten.Intussen hebben in de beurt een 4 tal Fw-190 jabo's een bomaanval uit gevoerd op Bastogne zelf.Deze hebben een escorte van 2 Fw-190 jachtvliegutigen bij zich,en deze merken onze Mustang's op.Waarop ze de aanval inzetten op mijn eigen toestel,en hierbij al meteen mijn Mustang aan flarden weten te schieten.Onmiddelijk verlaat ik mijn toestel met de parachute,en beland in vijandelijk gebied.Na een lange zwerf tocht door vijandelijk gebied weet ik onze eigen troepen te bereiken,en kan terug keren naar mijn eigen thuisbasis.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 28. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig. Nu we nog steeds in de pocket zitten in de beurt van Stalingrad,krijgen we hier een opdracht om de Russische aanvoer wegen te bombarderen.Hiervoor stijgen we op met onze 2 He-111 bommenwerpers,om even later de bomaanval uit te voeren op een van de hoofdwegen,richting Stalingrad.Deze zit vol gepakt met aan en af rijdende voertuigen,die de troepen rond Stalingrad bevoorraden.Hierop droppen we onze bommen op deze voertuigen,en ik weet zo 10 gronddoelen te vernietigen.Tijdens deze aanval worden we zelf plots aangevallen door 2 Russische Lagg-3 jachtvliegtuigen.Als we al laag vliegend ons vliegveld trachten te bereiken weten de Russen heel wat schade aan te richten,maar uiteindelijk weet mijn collega 1 Lagg-3 te beschadigen,waarna deze de aanval afbreekt.Zelf weet ik het vliegveld te bereiken,waarna de laatste Russische lagg-3 de aanval staakt.Hierna kunnen we met beide toestellen de landing uitvoeren.Als we later terug vliegen naar onze eigen thuisbasis,krijg ik daar de medeling dat ik word bevordert tot "Oberstleutnant".
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 13. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Duits jachtvliegtuig. Intussen rukken de Duitsers nog steeds op in de Belgische Ardennen.En stijgen we hier op met 8 van onze Mustang's,om een patroulje vlucht uit te voeren boven het gebied dat de Duitsers intussen al hebben veroverd.Als we al een tijd in de lucht zijn merken we 4 Duitse Me-262 jachtvliegtuigen op,waarop een luchtgevecht volgd.Hierbij worden tijdens dit luchtgevecht 3 Duitse Me-262's neergehaald,en weet de vierde uiteindelijk te ontkomen.Aan onze zijde loopt 1 Mustang wat schade op tijdens het luchtgevecht.Zelf wist ik geen enkel toestel in het vizier te krijgen.Na dit luchtgevecht word de patroulje vlucht hervat,maar word er verder geen contact meer gemaakt met de vijand.