VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2 DIT IS EEN SITE GEMAAKT OVER VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2.De beelden worden gemaakt met de fl.Simulation "Il-2 Sturmovik 1946".De beelden of screenschots worden gemaakt tijdens het vliegen van "campaignes" of een losse "missie".Een "campaigne" is een reeks van "missie's" die gebundelt worden tot een "campaigne",en zo een verhaal vormen.Hierbij word een verhaal verteld vanaf een bepaalde periode tijdens W.O.2.Soms word bij een missie wat info bijgevoegd over de werkelijkheid.
De campaignes die van het internet afkomstig zijn,werden niet door mij zelf gemaakt,maar werden enkel aangepast,zoals skins en sommige toestellen werden verwijdert of vervangen door een ander type,ook opdrachten zijn soms verandert.De bedoeling daarvan is om zo de mogelijkheid te hebben bepaalde vliegtuigen die je kunt volgen ook screenschots er van te kunnen maken.En dus als er te veel vliegtuigen op verschillende plaatsen vliegen word het een onbegonnen zaak om alles correct te kunnen volgen in een missie,en daar dan screenschots van te maken.Indien een Missie of campaigne volledig door mij zelf werd gemaakt dan zal dit vermeld worden in het begin van de campaigne of missie.Veel plezier bij het bekijken van de screenies.
Hierbij spreken we onze dank en bewondering uit voor degenen die de campaigne's op het internet aanbieden en ons de mogelijkheid bieden om ze te douwnloaden.Zij hebben er veel tijd en energie in gestoken en verdienen hier dus zeker vermeld te worden.
HET VERVOLG VAN DIT BLOG ZAL ZODRA DEZE HIER AAN HET MAXIMUM ZIT,WORDEN VERVOLGD OP "Il2_Sturmovik3".
www.bloggen.be/Il2_sturmovik3
THE REMAINDER OF THIS CAMPAIGNES CAN BE FOUND ON www.bloggen.be/Il2_Sturmovik3
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 30. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse jachtbommenwerper // Duitse bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig. Met 3 van onze He-111 bommenwerpers en 2 Bf-110 jabo's,zijn we hier onderweg naar Stalingrad.Intussen word het laatste vliegveld rond Stalingrad bedreigd door een aanval van de Russische grondtroepen.Eenmaal dit vliegveld in zicht zetten eerst onze Bf-110 jabo's de bomaanval in op een groepje Russische tanks,waarna wij zelf een bomaanval uitvoeren op een groep Russische tanks.Hierbij missen blijkbaar al mijn bommen doel,waarna we met al onze vliegtuigen terug vliegen naar onze thuisbasis.Tijdens onze aanval was er een formatie van 4 La-5 jachtvliegtuigen in de beurt,maar merken van onze toestellen niets op. Later zal blijken dat de Duitse Veldmaarschalk Paulus zijn troepen over geeft aan de Russen.En de strijd om Stalingrad is hiermee tot een einde gekomen.
North American P-51D-20NA Mustang // North American B-25J-1NA Mitchell // Messerschmitt Me-262A-1a.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 15. Eigen vliegtuig = North American P-51D-20NA Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Britse bommenwerper // Duits jachtvliegtuig. Intussen werden onze jachtvliegtuigen vervangen door een verbeterde versie van de P-51 Mustang.Hier stijgen we op met 4 van deze toestellen,beladen met elk 2 bommen onder de vleugels.Even later maken we contact met 12 Britse Mitchell bommenwerpers,om dan gezamelijk richting Duitsland te vliegen.Hoofddoel is een bomaanval uitvoeren op een klein Duits stadje,namelijk Hosingen.Tijdens onze vlucht raakt een van onze jabo's een Mitchell bommenwerper in de vlucht,waarbij beide vliegtuigen verloren gaan.Eenmaal het doel genadert op grote hoogte word de bomaanval ingezet,waarbij ik zelf 7 gronddoelen weet te vernietigen.Tijdens deze aanval worden 2 Mitchell bommenwerpers neergehaald door het Duitse AA geschut.Eenmaal op de terugweg worden de bommenwerpers plots door een eenzame Duitse Me-262 jager aangevallen.Deze weet 1 Mitchell neer te halen,maar word daarbij zelf getroffen door een boordschutter,waardoor een van de motoren in brand vliegt en het Duitse toestel neerstort.Na deze missie is hiermee mijn score voor vernietigde grodndoelen gestegen tot 10 stuks.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 29. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Intussen word een van de twee vliegvelden die in de pocket rond Stalingrad zijn gelegen,aangevallen door Russische grondtroepen.Waarop we vanaf ons vliegveld opstijgen met 12 He-111 bommenwerpers om de Russische troepen die dit vliegveld aanvallen te bombarderen.Als we bijna het doel naderen worden we plots aangevallen door 2 Russische Yak-9 jachtvliegtuigen.Waarbij ze 3 He-111's weten neer te halen en mijn eigen toestel zwaar word beschadigd,zodat ik vroegtijdig mijn bommen moet lossen,en moet terugkeren naar de thuisbasis.Intussen zijn een 3 tal Duitse Fw-190 jagers ter hulp geschoten,en weten de Russische Yak's op andere gedachten te brengen.Tijdens dit luchtgevecht worden beide Yak jachtvliegtuigen neergehaald.En weten onze bommenwerpers hun bommen te droppen in de beurt van het vliegveld,waarna onze bommenwerpers terugkeren naar onze thuisbasis.
North American P-51C-NT Mustang // Fiesler Fi-156 Storch // Focke Wulf Fw-190 A-6.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 14. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaans jachtvliegtuig // Duits verkennings vliegtuig // Duitse jachtbommenwerper. We stijgen hier op met 2 van onze Mustang's om een patroulje vlucht uit te voeren tot boven Bastogne,om daarna terug te keren.Als we Bastogne naderen merken we een eenzame Duitse Storch verkenner op,waarop we in de aanval gaan.Hierbij zet mijn wingleader de aanval in,maar trekt net iets te laat op,waardoor hij de Storch raakt,en beide toestellen neerstorten.Intussen hebben in de beurt een 4 tal Fw-190 jabo's een bomaanval uit gevoerd op Bastogne zelf.Deze hebben een escorte van 2 Fw-190 jachtvliegutigen bij zich,en deze merken onze Mustang's op.Waarop ze de aanval inzetten op mijn eigen toestel,en hierbij al meteen mijn Mustang aan flarden weten te schieten.Onmiddelijk verlaat ik mijn toestel met de parachute,en beland in vijandelijk gebied.Na een lange zwerf tocht door vijandelijk gebied weet ik onze eigen troepen te bereiken,en kan terug keren naar mijn eigen thuisbasis.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 28. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig. Nu we nog steeds in de pocket zitten in de beurt van Stalingrad,krijgen we hier een opdracht om de Russische aanvoer wegen te bombarderen.Hiervoor stijgen we op met onze 2 He-111 bommenwerpers,om even later de bomaanval uit te voeren op een van de hoofdwegen,richting Stalingrad.Deze zit vol gepakt met aan en af rijdende voertuigen,die de troepen rond Stalingrad bevoorraden.Hierop droppen we onze bommen op deze voertuigen,en ik weet zo 10 gronddoelen te vernietigen.Tijdens deze aanval worden we zelf plots aangevallen door 2 Russische Lagg-3 jachtvliegtuigen.Als we al laag vliegend ons vliegveld trachten te bereiken weten de Russen heel wat schade aan te richten,maar uiteindelijk weet mijn collega 1 Lagg-3 te beschadigen,waarna deze de aanval afbreekt.Zelf weet ik het vliegveld te bereiken,waarna de laatste Russische lagg-3 de aanval staakt.Hierna kunnen we met beide toestellen de landing uitvoeren.Als we later terug vliegen naar onze eigen thuisbasis,krijg ik daar de medeling dat ik word bevordert tot "Oberstleutnant".
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 13. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Duits jachtvliegtuig. Intussen rukken de Duitsers nog steeds op in de Belgische Ardennen.En stijgen we hier op met 8 van onze Mustang's,om een patroulje vlucht uit te voeren boven het gebied dat de Duitsers intussen al hebben veroverd.Als we al een tijd in de lucht zijn merken we 4 Duitse Me-262 jachtvliegtuigen op,waarop een luchtgevecht volgd.Hierbij worden tijdens dit luchtgevecht 3 Duitse Me-262's neergehaald,en weet de vierde uiteindelijk te ontkomen.Aan onze zijde loopt 1 Mustang wat schade op tijdens het luchtgevecht.Zelf wist ik geen enkel toestel in het vizier te krijgen.Na dit luchtgevecht word de patroulje vlucht hervat,maar word er verder geen contact meer gemaakt met de vijand.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 27. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Russische duikbommenwerper // Duits transportvliegtuig // Duitse bommenwerper. Stalingrad raakt verder en verder van het hoofdfront verwijdert,door de oprukkende Russische troepen.Hier zijn we onderweg met 2 van onze He-111 bommenwerpers voor een transport opdracht,gezamelijk met 2 Ju-52 transportvliegtuigen.Hoofdopdracht is voorraden aan leveren in de pocket van Stalingrad,en nadien gewonden afvoeren uit de pocket.Als we door het slechte weer het vliegveld bereiken,word dit net gebombardeerd door 8 Russische Pe-2 duikbommenwerpers.Tijdens deze aanval worden er 2 Pe-2's neergehaald door het Duitse AA geschut.Even later als de Russische bommenwerpers verdwenen zijn,zetten we met onze 4 toestellen de landing in.Hierbij merken we al meteen dat hier een complete chaos heerst,en de troepen alle moed verliezen om hier nog uit de pocket te geraken.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 26. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper. Intussen zijn we terug op onze eigen vliegveld,als we hier opstijgen met 6 van onze He-111 bommenwerpers,om een bomaanval uit te voeren op de voertuig collonnes die de Russen bevoorraden.Voorop vliegen 4 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen,zij zullen het luchtruim voor ons vrij maken van vijandelijke vliegtuigen.Zij zijn dan ook de eerste die contact maken met de vijand,namelijk 2 Russische Lagg-3 jachtvliegtuigen.Waarop een luchtgevecht onstaat en uiteindelijk de beide Russen worden neergehaald.Hierbij word 1 Fw-190 zwaar beschadigd,en moet een buiklanding maken in vijandelijk gebied.Zelf zetten we even later de bomaanval in op Russische voertuigen,die richting front rijden.Hierbij weet ik 3 gronddoelen te vernietigen,wat mijn score van vernietigde gronddoelen op een totaal brengt van 86 stuks.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 12. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig. Met 6 van onze Mustang's stijgen we op om een escorte uit te voeren voor 8 Thunderbolt jabo's.Als we een tijd in de lucht zijn,maken we contact met deze formatie,die een grondaanval zullen uitvoeren op een Duitse panser eenheid,die zich ophouden in een dorp in het oosten van Bastogne.Net voor de Thunderbolt's dit dorp bereiken worden ze aangevallen door 2 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen.En deze weten al meteen 1 Thunderbolt neer te halen.Daarna kunnen we ingrijpen met onze jachtvliegtuigen,en weten al na een korte tijd deze beide Duitse toestellen neer te halen.Intussen wisten de Thunderbolt's met bommen en raketten een aanval uit te voeren op de Duitse panser eenheid.Waarna we terugkeren naar onze thuisbasis.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 25. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Russsich jachtvliegtuig. Na de laatste missie zijn we hier nog steeds op het vliegveld gelegen in de pocket rond Stalingrad.Men word ons gevraagd om een bomaanval uit te voeren op een van de bruggen net buiten de pocket.Waarop we meteen deze missie aannemen,en onze bommenwerpers worden geladen met elk 4 bommen.Men kan ons geen escorte mee geven,omdat de jachtvliegtuigen die nog aanwezig zijn,andere opdrachten hebben.Daarom stijgen we hier op met enkel onze 2 He-111 bommenwerpers.Eenmaal onderweg is de brug snel gevonden,en merken we voertuigen op in de beurt van deze brug.Waarop we ons richten op deze voertuigen,en onze bommen op deze colonne droppen.Hierbij weet ik 6 gronddoelen te vernietigen,waarna we met onze bommenwerpers keren.Maar worden dan ontdekt door een Russische patroulje,bestaande uit 2 La-5 jachtvliegtuigen.Hierbij loop ik achteraan veel schade op,bij de eerste aanval.Waarop ik zo laag mogelijk ga vliegen,en uiteindelijk ons vliegveld bereik,en hulp krijg van het AA geschut.Hier kan eindelijk een van mijn boordschutters de La-5 neerhalen.Mijn collega had minder geluk,hij word door de tweede La-5 neergehaald boven vijandelijk gebied.Na deze missie is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 2 stuks,en van vernietigde gronddoelen tot 83 stuks.
Douglas C-47 Skytrain // Focke Wulf Fw-190 D-9 // North American P-51C-NT Mustang.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 11. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaans transportvliegtuig // Duits jachtvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Bastogne is door de Duitsers omsingeld,en onze troepen daar zitten vast in een pocket.Daarom gaan opnieuw 9 C-47's voorraden droppen in de pocket van Bastogne.Zelf stijgen we op met 5 van onze Mustang jachtvliegtuigen,om voor de nodige luchtdekking te zorgen.Net voor de transportvliegtuigen hun vracht willen droppen,worden we aangevallen door 4 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen.Tijdens het luchtgevecht dat volgd worden 2 C-47's neergehaald door de Duitsers,en verliezen wij zelf 2 Mustang's.Uiteindelijk weten onze jagers 3 Fw-190 jachtvliegtuigen neer te halen,en weet 1 Duitser beschadigd te ontkomen.Zelf wist ik tijdens deze missie geen enkel vijandelijk toestel in het vizier te krijgen.Na deze opdracht word de thuisbasis terug opgezocht.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 24. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duits transportvliegtuig // Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Intussen raken de troepen in Stalingrad verder afgezondert van ons front.En zijn we hier met 2 van onze He-111 bommenwerpers onderweg voor een transport opdracht.Voorop vliegen nog eens 4 Ju-52 transportvliegtuigen.En als escorte vliegen boven ons nog eens 2 Bf-110 jachtvliegtuigen.Hoofdopdracht is vracht aanleveren in Stalingrad,om nadien terug te vliegen met gewonden.Als we al een tijd boven vijandelijk gebied vliegen worden we opgemerkt door een Russische patroulje,bestaande uit 2 Mig-3 jachtvliegtuigen.Waarop onze Bf-110 jagers onmiddelijk in actie komen,en een luchtgevecht onstaat tussen de jachtvliegtuigen.Hierbij worden uiteindelijk beide Russische Mig-3 jachtvliegtuigen neergehaald.Zelf zetten we even later de landing in op een van de twee overgebleven vliegvelden rond Stalingrad.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 10. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Amerikaans jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper. Plots gaat het luchtalarm af op ons vliegveld,waarop we meteen opstijgen met 2 van onze klaar staande Mustang's,en 1 Thunderbolt jachtvliegtuig van een ander smaldeel.Eenmaal opgestegen vallen 4 Duitse Arado bommenwerpers ons vliegveld aan en droppen hun bommen.Waarbij 1 Arado word neergehaald door het AA geschut.Zelf zetten we onmiddelijk de achtervolging in op de terug vliegende Duitse straalvliegtuigen.Intussen duiken nog eens 3 Arado bommenwerpers op,die hun bommen droppen op ons vliegveld.Hierbij word opnieuw 1 Duits toestel neergehaald door het AA geschut op het vliegveld.Uiteindelijk weten we alle Duitse bommenwerpers neer te halen,waarvan ik zelf 1 Arado weet uit de lucht te halen.Na deze missie is daarmee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 9 stuks.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 23. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper. Intussen zijn de Russen hier aan het front aan alle zijden doorgebroken,en is Stalingrad zelf omsingeld door de Russische troepen.Zelf ligd ons vliegveld niet in deze pocket,en stijgen we hier op met 4 van onze He-111 bommenwerpers om een bomaanval uit te voeren op een van de spoorlijnen.Als escorte stijgen nog eens 4 Bf-109 jachtvliegtuigen op.Als we al een tijd boven vijandelijk gebied vliegen,worden we plots door een Russische patroulje aangevallen,bestaande uit 4 Yak-7 jachtvliegtuigen.Tijdens het luchtgevecht dat volgt word 1 Bf-109 neergehaald,maar verliezen de Russen 3 van hun jachtvliegtuigen.Even later zetten we zelf een bomaanval in op een de spoorwegen,waar net een trein op passeerd.Hierbij word de trein vernietigd,maar missen mijn eigen bommen doel.Op de terugweg worden 2 van onze bommenwerpers beschadigd door Russisch AA geschut,maar halen uiteindelijk de thuisbasis nog.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 9. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Duits jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper // Amerikaans transport vliegtuig. Het is bar slecht weer als we hier opstijgen met 6 van onze Mustang jachtvliegtuigen.Even later maken we dan contact met 8 Amerikaanse C-47 transport vliegtuigen,die in de beurt van Bastogne goederen zullen droppen aan parachutes.Onze opdracht bestaat er in om deze transport vliegtuigen te escorteren,maar worden plots van uit de wolken zelf aangevallen door een eenzame Duitse Fw-190 jager,waarop een langdurig gevecht onstaat tusen de jachtvliegtuigen.Uiteindelijk weet ik zelf deze Duitser neer te halen.Intussen weten onze transport vliegtuigen ten westen van Bastogne hun vracht te droppen,en keren dan ook zonder verlies terug naar hun thuisbasis.Later zal blijken dat de eenzame Fw-190 niet alleen in de lucht was,maar de aandacht aflijde van een eenzame Ju-88 verkenner.Na deze missie is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 8 stuks.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 22. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duits jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper. Nog steeds rukken de Russen in het noorden van Stalingrad op.Zelf stijgen we hier op met 4 van onze He-111 bommenwerpers om een bomaanval uit te voeren op een vijandelijk vliegveld.Als escorte stijgen nog eens 3 Bf-110 jachtvliegtuigen op.Als we al een tijd onderweg zijn,worden we plots aangevallen door 3 Russische Hurricane jachtvliegtuigen.Deze weten 1 van onze He-111 bommenwerpers zwaar te beschadigen,maar uiteindelijk weten onze Bf-110 jagers de Russen allen neer te halen.Een tijd later zetten we zelf de bomaanval in op het Russische vliegveld,waarbij de beschadigde He-111 te laag vliegt tijdens het droppen van zijn bommen,en zelf door de luchtdruk van de explosies word vernietigd.Zelf wist ik hier tijdens deze bomaanval 4 gronddoelen te vernietigen,waardoor mijn score van vernietigde gronddoelen op 77 stuks komt te staan.
North American B-25J-1NA Mitchell // Messerschmitt Bf-109 G-10 // North American P-51C-NT Mustang.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 8. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Britse bommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Intussen wisten de Duitsers al een heel gebied in de Ardennen te heroveren.Hier stijgen we op met 8 van onze Mustang's om even later contact te maken met 6 Britse Mitchell bommenwerpers.Hiervoor zullen we een escorte verzorgen,en zullen de bommenwerpers zelf trachten Duitse eenheden op te sporen in deze soep,want het is namelijk volop aan het regenen.Boven vijandelijk gebied worden onze bommenwerpers plots aangevallen door 4 Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen,en weten uiteindelijk 4 bommenwerpers neer te halen.Zelf gaan we het luchtgevecht aan met de Messerschmitt's,en weten na lange tijd alle Duitse toestellen neer te halen,waarvan ik zelf er 2 wist uit de lucht te halen.Van ons smaldeel verliezen we 1 Mustang,door de Duitse jachtvliegtuigen.De 2 overgebleven Britse bommenwerpers weten uiteindelijk een Duitse collonne voertuigen te ontdekken,waarop ze hun bommen op deze voertuigen droppen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 7 stuks.Nadien krijg ik te horen van mijn commandant dat ik het "Air Medal" zal ontvangen voor mijn actie's.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 21. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Roemeens jachtvliegtuig // Russich jachtvliegtuig. Intussen zijn de Russen door het front heen gebroken,ten noorden van Stalingrad.Waarop we de meeste opdrachten in deze regio moeten uitvoeren.Hier stijgen we op met 4 van onze He-111 bommenwerpers en 2 Roemeense IAR.80 jachtvliegtuigen als escorte.Hoofddoel is een vliegveld dat door de Russen werd veroverd en nog niet lang terug in gebruik is door de Russen.Na een lange vlucht bereiken we dit vliegveld waarop we onze bomaanval inzetten.Hierbij weet ik 10 gronddoelen te vernietigen.Tijdens deze bomaanval word 1 van onze He-111 bommenwerpers zwaar getroffen door het AA geschut,en moet even later een buiklanding uitvoeren in vijandelijk gebied.Als we terug keren naar onze linie's merken we een Russische Patroulje op van 4 Lagg-3 jachtvliegtuigen die terugkeren van een opdracht.Meteen gaan onze Roemeense jachtvliegtuigen in de aanval,en weten 1 Lagg-3 te beschadigen.De andere 3 Russen zetten verder de landing in op het net gebombardeerde vliegveld.Nadat zijn toestel werd beschadigd gaat de Russische Lagg-3 achter de Roemenen aan,die intussen onze bommenwerpes trachten in te halen.Zodra de Roemenen deze eenzame beschadigde Rus in de gaten krijgen,gaan ze opnieuw in de aanval.En dit keer weten ze hem voorgoed uit te schakelen,want hij maakt een crasch landing,waarbij het toestel volledig verloren gaat.Na deze missie is mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 73 stuks.
CAMPAIGNE : The Legend of Y-29. Mission : 7. Eigen vliegtuig = North American P-51C-NT Mustang. USAAF. 487FS/352FG/8AF.
Duitse jachtbommenwerper. Met 5 van onze Mustang's stijgen we op om boven vriendelijk gebied een patroulje vlucht uit te voeren.Als we al een tijdje in de lucht zijn,merken we een formatie op van 7 Duitse Fw-190 jabo's,die een bomaanval uitvoeren op een van de steden in de Ardennen.Waarop we meteen in de aanval gaan,maar voor we zelf aanvallen,worden er 2 Fw-190's neergehaald door het AA geschut op de grond.Uiteindelijk weten we 4 Fw-190's neer te halen,en kan 1 Fw-190 beschadigd ontkomen.Tijdens het luchtgevecht weet ik zelf 2 Fw-190's neer te halen,en komt mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen op 5 stuks te staan.
CAMPAIGNE : Stalingrad 1942-43 "He-111". Mission : 20. Eigen vliegtuig = Heinkel He-111 H-2. Duitse Luftwaffe. GR1/KG1.
Duitse bommenwerper // Roemeens jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Het is aan het sneeuwen als we hier opstijgen met 5 van onze He-111 bommenwerpers,om een bomaanval uit te voeren op de aanvoer lijnen van de Russen.Als escorte stijgen nog eens 3 Roemeense IAR.80 jachtvliegtuigen op.Net achter Stalingrad worden we plots door 3 Russische I-153 jachtvliegtuigen aangevallen,waardoor ik zelf en nog verschillende andere collega's verplicht zijn onze bommen vroegtijdig af te werpen.Hierbij weten de Russen 2 He-111 bommenwerpers neer te halen,waarna ze in een luchtgevecht terecht komen met de Roemeense jachtvliegtuigen.Zelf weten maar 2 van onze He-111 bommenwerpers hun bommen op het doel te werpen,namelijk Russische voertuigen die Stalingrad bevoorraden.Tijdens het luchtgevecht zelf word 1 IAR.80 neergehaald en een tweede zwaar beschadigd,waardoor deze even later een buiklanding moet uitvoeren in bevriend gebied.De Russen zelf verliezen hierbij 1 I-153 jachtvliegtuig.Uiteindelijk keren maar 4 He-111's en 1 IAR.80 jachtvliegtuig terug naar ons vliegveld.