20 december Concert Rijkevorsel samen met Music Emotions
De toeristische dienst van de gemeente Rijkevorsel heeft de gewoonte om rond deze periode samen met het orkest Music Emotions een concert te geven in de Willebrorduskerk. Naar gewoonte wordt er ook een gastoptreden aan gekoppeld. In dit geval een samenspel met de alpenhoorn. Wij spelen dan ook enkele stukken met de volledige formatie zoals Am Dorfrand, Choral für Reinach en Uf de Bänklialp. Daarbij wordt dan ook het stuk Alphornballad gespeeld samen met het orkest. De dirigent van het orkest blijkt aangenaam verrast door het samenspel. We zullen ongetwijfeld nog wel eens samen spelen. Ook het publiek blijkt de samenwerking wel te smaken.
Lotte en Bram hadden het plan opgevat om hun vader en schoonvader te vergasten op een alpenhoornconcertje voor zijn verjaardag. Inderdaad als je onderweg naar de tuin door het huis kwam, kon je de voorliefde voor de Alpen en de natuur letterlijk aflezen. Als vroegere verzorger in de Antwerpse Zoo had het echtpaar menige natuur-kunstige hobby's overgehouden. Eén van de meest bekende Bonzai-boompjes was daar ook te bezichtigen. Daarbuiten was het modelleren van gevonden boomworteltjes ook een geliefde bezigheid. Samen met enkele familieleden en vrienden werd geluisterd naar ons concertje met uitleg van Michel. Dat gaf hun ook een beetje inzicht in de werking van het instrument, de geschiedenis en de achtergrond van de stukken. Het was zowel voor ons als voor hen een gezellige en aangename ervaring.
Voor de kerstmarkt in Leuven hadden we een tijdblok toegewezen gekregen juist voor het optreden van Axel Hirsoux (Jawel, de vertegenwoordiger voor België in het Eurosongfestival). De tijdlijn werd echter niet zo strikt gevolgd. Het resultaat was dat we toch enkele verschillende blokjes hebben vol gespeeld. Hopelijk heeft de inrichter dit kunnen appreciëren. Van de voorbij wandelende bezoekers aan de kerstmarkt, heb je altijd wel enkele die voor de alpenhoorn even blijven staan.