Inhoud blog
  • Leers krijgt volksafscheid
  • FBI blundert met 'Spaanse' Bin Laden
  • Doden bij rellen rond protest "Haat imam"
  • Aardbeving in Haïti
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Rondvraag / Poll
    Heeft u wat aan deze site
    Nee, totaal niet. Het is een sloderige site.
    Nee, ik vind het niet duidelijk genoeg.
    Ja en Nee, het is erg duidelijk maar het nieuws is niet actueel.
    Ja, heel erg. Het nieuws is actueel en het is een prima site.
    Bekijk resultaat

    Het actuele nieuws
    Nieuws
    16-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leers krijgt volksafscheid

    Leers krijgt volksafscheid

    16-01-2010 15:25











    MAASTRICHT (ANP) – De woensdag opgestapte burgemeester Gerd Leers van Maastricht krijgt een volksafscheid. De Maastrichtse volkszanger en initiatiefnemer Huub Adriaens bevestigde zaterdag berichtgeving hierover in de Limburgse kranten.

    Adriaens wil liefst een adieu op de Markt voor het stadhuis, waar de burgers massaal hun teleurstelling om Leers’ vertrek en hun dankbaarheid voor zijn verdiensten kunnen laten zien, zei hij zaterdag. „Rond het terugtreden van Leers zijn er alleen maar verliezende partijen. We willen niet met een beschuldigend vingertje gaan wijzen, want dan wordt emotie tot agressie”, zei Adriaens. „Met een mooi afscheid kunnen we dit hoofdstuk in de geest van Leers waardig afsluiten”.

    De gemeente en Gerd Leers staan positief tegenover het initiatief van Adriaens, aldus de woordvoerder van de gemeente zaterdag. Het volksafscheid kan afgestemd worden met het officiële afscheid en het afscheid van het personeel door Leers. Plaats en datum van het afscheid zijn nog niet bekend.



    Bron: www.refdag.nl


    16-01-2010 om 17:19 geschreven door Staartvin  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FBI blundert met 'Spaanse' Bin Laden

    FBI blundert met ’Spaanse’ Bin Laden

    16-01-2010 16:33

    MADRID (ANP) – De Amerikaanse federale recherche FBI heeft bij het vervaardigen van een actuele foto van al–Qaeda–leider Osama bin Laden zichtbaar gebruikgemaakt van een foto van een Spaanse politicus. Dat berichtte de Spaanse krant El Mundo zaterdag.

    In plaats van een lange baard met tulband heeft Bin Laden hetzelfde korte, golvende kapsel als de Spaanse parlementariër Gaspar Llamazares en ook diens schaduwbaard. Een woordvoerder van de FBI heeft bevestigd dat er gebruik is gemaakt van een foto van de Spaanse politicus, maar sprak van een fout. „Degene die de foto in elkaar gezet heeft, had niet het geringste idee wie de man op de foto was", aldus de woordvoerder in de krant. De technicus had de afbeelding op internet gevonden.

    Llamazares, die voor de kleine linkse politieke groepering IU in het Spaanse parlement zit, heeft de Spaanse regering verzocht bezwaar te maken bij de verantwoordelijke Amerikaanse autoriteiten.


    Verslaggever,

    Vincent Bolta


    Bron: www.refdag.nl

    16-01-2010 om 17:16 geschreven door Staartvin  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Doden bij rellen rond protest "Haat imam"

    Doden bij rellen rond protest ’haat-imam’

    16-01-2010 16:35

    NAIROBI (ANP) – Zeker vijf mensen zijn in de Keniaanse hoofdstad Nairobi om het leven gekomen tijdens ongeregeldheden die uitbraken tijdens een protest van aanhangers van ’haat–imam’ Abdullah al–Faisal. Dat meldden de BBC en twee toonaangevende kranten in Kenia.

    De geestelijke, die in het verleden al vier jaar in een Britse gevangenis verbleef wegens oproepen tot moord op westerlingen, Joden en hindoes, zit sinds kort in een cel op de internationale luchthaven bij Nairobi. De autoriteiten in Kenia willen de imam zo snel mogelijk deporteren vanwege zijn „terroristische verleden".

    Een groep moslims ging na het vrijdaggebed de straat op om te demonstreren voor de vrijlating van al–Faisal. Een aantal betogers droeg een vlag met zich mee van de radicaalislamitische al–Shabaabbeweging, die de macht heeft in het zuiden van het buurland Somalië.

    De supporters van de imam begonnen een protestmars in het centrum van Nairobi, maar werden op een bepaald moment door de oproerpolitie tegengehouden. Rellen braken uit, waarbij omstanders de politie te hulp schoten.

    Het bleef lang onrustig in Nairobi. Zeker vijftien mensen zouden gewond zijn geraakt tijdens de ongeregeldheden.

    Een ruime meerderheid van de bevolking van Kenia is christelijk, maar er woont ook een groot aantal moslims in het Oost–Afrikaanse land. In Nairobi wonen veel Somaliërs die op de vlucht zijn geslagen voor de al decennia durende crisis in dat land. Veiligheidsdeskundigen stellen verder dat militante Somalische bewegingen, zoals al–Shabaab, Nairobi gebruiken als plek om uit te rusten en om nieuwe strijders te rekruteren.

    16-01-2010 om 17:14 geschreven door Staartvin  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aardbeving in Haïti
    Vrijdag 15 Januari,

    De verwoestingen in Port-au-Prince, de circa twee miljoen inwoners tellende hoofdstad van het armste land op het westelijk halfrond, zijn enorm. De straten lagen na de ramp bezaaid met doden en gewonden. Veel burgers brachten de nacht door op straat na de zwaarste aardbeving in Haïti in twee eeuwen.

    De Verenigde Naties bereiden zich voor op een grootscheepse hulpactie. Het is nog moeilijk om een goed beeld te krijgen van het aantal slachtoffers, maar artsen en hulporganisaties gaan uit van honderden en meer waarschijnlijk duizenden doden.

    VIDEO

    Haïti getroffen door zware aardbeving

    „Het centrum van Port-au-Prince is verwoest, dit is een catastrofe", aldus een ooggetuige. Naast een groot aantal woningen in sloppenwijken stortten ook veel grotere gebouwen (deels) in, zoals het presidentiële paleis, ministeries, hotels, ziekenhuizen en het vijf verdiepingen tellende hoofdkwartier van de VN-vredesmissie in de stad.

    De Haïtiaanse ambassadeur in de Verenigde Staten, Raymond Joseph, uitte de vrees voor een enorme ramp. „Ik denk dat het werkelijk een catastrofe van grote omvang is", zei de topdiplomaat tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN. Hij riep de internationale gemeenschap op hulp te bieden.

    Telefonische verbindingen zijn uitgevallen, net als de stroomvoorziening. De politie, medewerkers van de Verenigde Naties en hulpverleners van onder meer het Rode Kruis probeerden gewonden naar ziekenhuizen en artsen te brengen, maar zij werden gehinderd door de grote hoeveelheden puin en zwaar beschadigde wegen.

    Het Amerikaanse geologische instituut USGS heeft vastgesteld dat de aardbeving plaats had om 16.53 uur (22.53 Nederlandse tijd). Het epicentrum van de beving lag circa 15 kilometer ten zuidwesten van Port-au-Prince, op een diepte van slechts 10 kilometer.



     
    Verslaggever,
    Vincent Bolta


    16-01-2010 om 16:45 geschreven door Staartvin  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Het nieuws,
    Al het nieuws komt hier op te staan elke week van alles!

    16-01-2010 om 16:28 geschreven door Staartvin  



    Archief per week
  • 11/01-17/01 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Hoofdpunten blog Actueelnieuws
  • Leers krijgt volksafscheid
  • FBI blundert met 'Spaanse' Bin Laden
  • Doden bij rellen rond protest "Haat imam"
  • Aardbeving in Haïti

  • Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Categorieën


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs