Het was een schitterende trip naar de hoge rielen. De kinderen waren braaf, het weer was schitterend, het eten was meestal zeer goed, de muggen waren zeer actief waardoor de meesten nu nog aan de hoge rielen denken, de begeleiding van Baloe en Bart was geweldig, kortom gewoon schitterend. We hebben maar drie teken gevonden maar het is zeker aangeraden om nog eens goed na te kijken of er geen teek ergens verborgen zit.
Om de tafels af te kuisen in het restaurant hadden we altijd wel kinderen die eens iets drukker waren. Alleen van Isayas hebben we dit ook op foto vastgelegd en hij kon zelfs nog lachen voor de foto. Na alles te hebben opgeruimd en opgepoetst in ons paviljoen was er nog even de tijd om een laatste keer in het bos te spelen en goededag te zeggen tegen hun zelfgebouwde kampen. Toen kwamen er kinderen op het idee om een liedje van de Hoge rielen te maken en zichzelf te begeleiden met takken als trommelstokken. Een origineel en grappig liedje dat ze dan ook voor de ouders hebben gezongen toen die ons kwamen halen.
De kinderen moesten steeds aanschuiven en hun eigen plateautje vullen en dan naar tafel gaan. Deze middag was het veel lekkerder: een kervelsoepje met daarna goulash met gebakken aardappeltjes en rauwe groentjes en tot slot een fruitsla.
Donderdag kregen we als ontbijt zelfs een eitje een appelsienen maar natuurlijk konden ze ook nog kiezen tussen kaas, smeerkaas, confituur, platte kaas, choco of honing. Als dat geen uitgebreid ontbijtbuffet is.
Donderdagvoormiddag konden de kinderen schilderen of met klei werken. Bij het schilderen moesten ze dit doen zonder penselen maar met bosmateriaal. Zo konden ze experimenteren met allerlei takjes, mos, dennennaalden, dennenappels enzovoort. Ze kregen vijf kleuren en konden ook mengen als ze wilden. Er zijn mooie kunstwerken tevoorschijn gekomen. Bij het werken met klei mochten ze een raar bosfiguurtje maken met klei en ook met bosmateriaal. Daarna moesten ze een plekje zoeken waar hun figuurtje woonde. Ook hier waren er ook mooie resultaten. In de namiddag na het zwemmen mochten diegene die nog graag wilde ook nog schilderen of met klei werken.
Donderdag is het in de hoge rielen veggiedag. Normaal hebben we echt altijd echt lekker eten maar deze middag viel het wel wat tegen. We kregen tofuballetjes (iemand zei dat het op mezenballetjes voor in de tuin leek en het was nog waar ook want er zaten echt wel zaadjes in) in tomatensaus met gewokte groenten en frietjes. Het was een rare combinatie en de vogelballen waren echt niet lekker dus hebben ze die niet moeten opeten. Gelukkig waren er frietjes en gewokte groenten of sla. Hiernaast een foto van de vogelballen.
Omdat het zo vreselijk warm was hadden we aangevraagd om te mogen zwemmen. Er kwam iemand toezicht houden bij de zwemvijver die maar 50m van ons paviljoen lag. Dus met zijn allen zijn we ons gaan verfrissen na het middageten. Hiervan hebben de kinderen echt genoten.
Toen we aankwamen hebben we een stukje moeten stappen met onze bagage. Als we aan ons paviljoen kwamen hebben de kinderen eerst de bossen verkend. Kampen bouwen hoort er natuurlijk ook bij en daarbij moet je best zo'n zwaar mogelijke takken versleuren. Hierbij een aantal sfeerbeelden van in de bossen.
Woensdag na het bos te hebben verkend en na onze boterhammetje zijn we naar de blusput vertrokken en mochten alle kinderen met een schepnetje diertjes vangen. Nadien mochten ze die diertjes bekijken in een potje met een vergrootglas en konden ze opzoeken welke diertjes er allemaal gevangen waren. Daarna zijn we naar de kikkervijver gegaan om nog andere diertjes te zoeken en om ons een beetje te verfrissen door onze voeten in het water te steken en te springen op de brug.
Vandaag een stralende dag met een leuke beloning van sam de verkeersslang. We mochten de gekke fietsen uitproberen en dat is altijd een leuk moment. Geniet van de foto's.
We zijn op leeruitstap naar Planckendael geweest. Daar hebben we veel bijgeleerd over de dieren. In de voormiddag hebben we vooral dieren bekeken en erover geleerd. In de namiddag was er meer tijd om ook eens even te spelen of door de kruinen van bomen te lopen. We hebben ook foto's genomen van enkele dieren zoals de klasnaam van 3a: de papegaai. En juf Monique wilde echt wel een foto van de moniksgier. Gelukkig zat het weer ook mee en was het een fijne dag.
Vandaag de fietsproef gedaan. Bij vrijwel iedereen ging het al heel goed. Ze moesten een heel parcour afleggen en alles werd dan genoteerd. Het was niet zo makkelijk om iedereen in beeld te krijgen want ik moest nogal veel rondlopen en ze fietsten en bleven natuurlijk niet stilstaan hé.
We zijn met de klas naar Bokrijk geweest. Het was gelukkig heel de dag goed weer. Onze eerste opdracht was beursjes maken van leder. Alles werd uitgelegd en dan mochten we er zelf aan beginnen met spijkers markeringen kloppen in de gaatjes en nadien met een stevige hamer de gaatjes eruit kloppen. Dan een beetje naaien en het beursje was klaar. Het is bij iedereen goed gelukt en ze hebben allemaal een mooi zelfgemaakt beursje.
Na de beursjes zijn we naar de schuur gegaan waar ze veel oude volksspelletjes hebben die we mochten uitproberen. Iedereen amuseerde zich heel goed en ook buiten waar de stelten stonden werd goed gespeeld.
Na de middag gingen we op bezoek naar een boerderij. Daar waren een boer en boerin en die hebben ons helemaal ondergedompeld in het boerderijleven van 100 jaar geleden. We kregen kledij van vroeger aan wat echt wel grappig was om te zien. Dan moesten we perfecte rijen maken en in rij gingen we naar de kerk op bezoek. Daarna was het echt werken geblazen. De jongens kregen tuingereedschap en moesten werken op het land. De meisjes moesten water halen met emmers om nadien de was te doen in een wastobbe met een echt wasbord. Daarna werd de was opgehangen. Hieronder echt de mooiste foto's van de dag.
Tenslotte zijn we naar een klasje gegaan van 100 jaar geleden. We moesten in flinke rijen gaan staan en de meester groeten als we binnenkwamen. We moesten een schort of vestje aantrekken en leerden wat dingen van vroeger zelfs ook een liedje. We mochten ook met een griffel op een lei schrijven. Iemand kreeg de lange tong, nog iemand mocht in de klompen gaan zitten en ook de ezelsoren werden getoond. Meneer pastoor kwam ook eventjes langs. Het was een leerrijke dag.