Nu de laatste foto's van Bokrijk. Op het einde van de dag hebben de kinderen nog een klein halfuurtje de tijd gehad om in de supergrote speeltuin te spelen. Daar vroegen Elien en Yana om een foto van hen te maken.
Er waren twee activiteiten: we hebben ontdekt en ondervonden hoe het eraan toeging in een klasje van 100 jaar geleden en hoe het werk op de boerderij was. Eerst ging 3b naar de boerderij en 3a naar het klasje en na de middag hebben ze gewisseld. De kinderen werden eerst gekleed zoals vroeger en dan kon het inleefspel beginnen. Op de boerderij zijn de jongens gaan werken op het veld en hebben ze aardappelen geplant en de meisjes moesten de was doen, kuisen en koffie malen. In het klasje hebben ze op een lei geschreven met een griffel en hebben ze ondervonden hoe streng het wel was. ze zijn ook heel even naar de kerk geweest waar de pastoor stond. Ook de champetter hebben ze veel tegengekomen.Het was een leuke leerrijke ervaring en we hebben dan ook veel foto's getrokken zodat elk kind er zeker opstaat. Daarom komen hier veel foto's, kijk en geniet mee.
We hebben vandaag Bokrijk bezocht. Na een lange busrit waren we nog iets te vroeg voor onze activiteit dus hebben we nog even wat huisjes kunnen bezoeken en daar waren verschillende mensen die elke keer een beetje uitleg gaven bij de gewoonten van 100 jaar geleden. We hebben ook nog even de speelschuur ontdekt waar je spelletjes van vroeger kan spelen. Daarna was het al snel tijd voor onze eerste activiteit.
De laatste spelletjes van de voormiddag waren een web waar ze moesten doorkruipen zonder het te raken. Dit was niet makkelijk want ze stormden er steeds erg snel naartoe en deden dit onvoorzichtig zodat het touw telkens werd geraakt. En het laatste was de spartacusrun met de derde leerjaren van de drie scholen samen. Het moeilijkste was hier de beklimming van een hoge constructie gemaakt door de scouts.
Hieronder nog enkele foto's van het zaklopen en van de volgende activiteit. Daar moesten ze op bierbakken naar de overkant geraken, dus samenwerken was hier de boodschap. Er was ook een groot klimparcour op een reuzespringkasteel. Daar moesten ze echt wel klimmen en klauteren.
Vandaag was het een sportdag georganiseerd door studenten van de lerarenopleiding in samenwerking met de gemeente. De drie scholen speelden op de bunderkens en op het einde was er een spartacusrun met de drie scholen tegen elkaar. Onze school eindigde op het einde van de dag op de tweede plaats, dus goed gesport van onze kinderen. Er was vanalles te doen, eerst was het een loop tegen elkaar maar ze moesten in een plastieken ring lopen, dit was al niet gemakkelijk. Daarna was het zaklopen aan de beurt.