Deze week hebben we boekje 5 van Veilig leren Lezen afgerond. Volgende week beginnen we aan het laatste boekje van het aanvankelijk leesproces en dan kennen we alle letters en klanken.
We beginnen steeds beter te kunnen lezen . We lezen regelmatig in kleine groepjes zodat we onze leeskansen verhogen en sneller leren lezen. Deze week mochten we " duo-lezen ".
Per 2 oefenen we een leestekst in , waarbij het ene kind het andere helpt en ondersteunt indien dit nodig is . Ieder leest om de beurt een stukje. Het was zeer leuk om te doen !
Ook deze week leerden wij tijdens de lessen WO nog over sprookjes . De juf las enkele sprookjes voor ( soms wel heel originele , hé Max )
Op woensdag was het nog eens hoekenwerk in het thema van " sprookjes " . Het was weer superleuk !
Inoefenen van de optellingen en aftrekkingen tot en met 10 door middel van een domino spel.
De poppenhoek : maak zelf een sprookje met poppenkastpoppen en speel het nadien voor de klas. De spelletjes hoek : probeer je kaarten kwijt te raken door een sprookje zo goed mogelijk na te vertellen. Het peperkoekenhuisje van Hansje en Grietje nabouwen. Breng allerlei sprookjesfiguren bij elkaar in 1 verhaal en vertel dit verhaal aan de kinderen van je groepje. Zeer verrassend ! Baptiste herhaalt de o zo belangrijke splitsingen tot 10. Rekenoefeningen op de computer door middel van het spel vier op één rij . De poppenhoek vertelt het verhaal .
We begonnen het nieuwe jaar rustig . Nadat we uitgebreid over onze vakantie-ervaringen hadden verteld , hebben we wat gerekend. De juf wou er immers zeker van zijn dat we niet alles vergeten waren door dat uitgebreid feesten ! Gelukkig was dit niet het geval .
Na een les schoonschrift was het even tijd voor ontspanning. We speelden letterbingo met de reeds gekende letters en memory met woordjes die we allemaal al kunnen lezen.
Na de zwemles hebben we dan nog de verjaardag van Eléonore en Emmanuelle gevierd ! Hiep hiep hoera !!
De eerste schrijfles van het nieuwe jaar , Kamiel gaat er haast van vliegen ! Letterbingo : Kenza en Yassine spelen tegen elkaar .Baptiste is de spelleider . Louis legt Frankie en Emmanuelle nog eens goed uit hoe alles moet . Geconcentreerd spelletjes spelen . Aisatou als spelleider : Tyl kan haast niet wachten op de volgende letter ! Spelleider Trung Duc kijkt aandachtig de bingokaarten na !