Vandaag bij To hadden we het over verschillende soorten centrales Wij moesten Klassieke Termische Centrale voor de klas voorstellen.
Oeps dat was een beetje groot xD!
de Groep van Sheena-May moestende waterpomp centrale verklaren.
De groep van David Moest Het broeikaseffect .
De groep van Maxim moest Transport van Elektriciteit.
En tot slot moest de groep van Simin "Waterkrachdinge" doen (geen foto gevonden) Na dit hadden we het over vulkanen en geiser en bekeken enkele filmpjes over geothermische energie op Youtube!
En dan begonnen we aan het moeilijke deel van de (tot nu toe) heel intressante les: SERIE-PARALLEL SCHAKELING (Joepie) We maakten wat constructies waar ik dus weinig van snapte en tekende ze
Zo Beste BloggerGastee ik denk dat ik men werk heb Gedaan! Denk eraan ! GEEF MIJ EEN ZeerGoed!!!
Heej beste bloggers, bij de vorige to+ les zijn we met meneer Goddé naar de keuken geweest. Daar werken we verder aan het project VLAAMSE BOTERHAM. Voor we binnen mochten moesten we een echte koksmuts op ons hoofd zetten. Daar legde meneer Goddé alles uit wat we moesten doen. We moesten de taken verdelen van wat we gingen doen. Zo had hier de materiaalmeester een belangrijke taak, want hij moest er voor zorgen dat alles terug op zijn plaats kwam te liggen. Hij schreef de stappen op het bord. die gingen als volgt: * materialen halen *boterham klaarmaken * gasvuur aansteken * boter in de pan doen * en koken maar!
Eens de Vlaamse boterham klaar was, konden we er van eten, smullen, vreten, noem het zoals je wil, het was verrukkelijk! Maar dan kwam natuurlijk ook nog de afwas. Tot ieders verbazing waren het vooral de jongens die initiatief namen, maar de meisjes volgden al snel. Het was een leuke donderdagnamiddag. Ik kijk al uit naar de volgende to+ les. oh jah voor ik het vergeet, deze blog kwam van Maxim Camilleri Gioia.
De vorige to les hebben we het gehad over HET BROEIKAS EFECT, WATERPOMPCENTRALE enz. voor het beter te kunnen begrijpen zal ik er eente uitleggen en die is DE KLASSIEKE THERMISCHE CENTRALE:
Ze verbranden er kolen in een ketel onder een waterreservoir. Het water wordt damp en wordt door buizen door een turbine geblazen (die groter is dan de school). De turbine begint te draaien en zo werkt de generator die aan een soort magneet is vastgemaakt. De magneet wekt elektriciteit op en die wordt op zijn beurt naar de huizen geleid. Maar omdat ze kolen moeten verbranden komt er co2 in de lucht. De overgebleven stoom gaaat naar een koeltoren en koelt daar af, en gaat de lucht in als niet schadelijke waterdamp of terug naar het waterreservoir. Zo dat was er een maar er zijn er nog meer.
Ook zijn we met een nieuw thema begonnen: MOUNTAINBIKE daar hebben we gezocht naar voordelen en nadelen van de fiets. Ook moesten we uitreken hoeveel we redemet de fiets in een normale school week daarztaen veel verschilen in. Buiten dat konden we uitzoeken wat de 3 belangrijkste delen waren *kader *wielen *aandrijving
Als we dat hadden gevonden moesten vinden wat een hefboom was = iets recht omvormbaar + een rond scharnier. zo ik denk dat ik alles heb gezegt daag en tot de volgende blog (kijk hieronder) Maxim Camilleri Gioia 1LoTo
Heej hier ben ik weer daarnet heb ik het gehad over de to les nu ga ik het hebben over de TO+ les. Daar hebben we het project Vlaamse Boterham verder besproken we hebben het voornamelijk gehad over de groenten bij onze (Croque). We moeten in ons boekje invullen of het zomer- of wintergroenten waren en dat ze inheems of uitheems waren (dat betekent van bij ons of uit een ander land). Als we dat hadden gedaan moesten we uitzoeken of het een *bladgroente *knolgroente *vruchtgroente *stengelelgroente *peulvruchten waren We hebben ook nog het vervolg van een film gezien hoe je kaas maakte. dat kan je hiernaast schematisch zien
We hebben ook nog overlopenwat de verschillende broodsoorten wogen en kosten. ik denk dat ik zowat alles heb gezegt dus chaaaw. Maxim Camilleri Gioia 1loto