We hebben een nieuwe tafel in onze klas! Daar liggen allemaal tassen, kleertjes, ... met sluitingen. We proberen zelf broeken, kledij, ;.. te sluiten. Niet altijd makkelijk. Dus oefenen maar!
Daarna hebben we een patroon van 2 kleurtjes gestempeld op ons grote werkblad. We zijn bijna klaar met ons nieuwe werkje! Joepie!!!
We mochten ook met vetkrijtjes strepen maken op een blad, morgen schilderen we daar dan over.
We hebben onze liedjes en versje ook nog eens gezongen / gezegd.
Deze namiddag hebben we in de verschillende hoekjes gespeeld.
Net voor we naar huis mochten hebben we nog een kindje getekend op de speelplaats met stoepkrijt! Morgen proberen we dat dan op papier! Spannend! Maar ze zijn al heel mooi!
Vandaag was juf Mieke op bijscholing, dus gingen we eens met juf naar de turnzaal. Daar hebben we enkele yoga-oefeningen gedaan.
Na de speeltijd mochten we kleuren met stift, we kleurden 4 verschillende gezichtjes van Jules in, binnen de lijntjes! We hebben ook nog verder geschilderd.
In de namiddag mochten we heel veel spelen, want we hadden heel hard gewerkt de voorbije week!
Vandaag staan we nog eens stil bij de verschillende gevoelens. We linken deze gevoelens aan Jezus, hij is ook soms eens blij, boos, bang, verdrietig. We hebben dit bekeken en vergeleken met prenten.
Na de speeltijd hebben we hoofdjes getekend in de kaders. Dit lukt al goed!
We hebben ook nog geschilderd met de verfrol. We maken een ondergrond voor een volgend werkje.
We hebben heel wat gespeeld en ook naar een verhaaltje geluisterd.
Een leuke vertelronde deze morgen, we hadden een leuk weekend! Daarna mocht Anna vertellen wat er allemaal in de 'Ik ben ik-tas' zit. Heel leuk om haar zo te zien vertellen over haar eigen spullen! Dank je wel mama en papa voor de leuke invulling!
We luisterden nog naar het verhaal van 'Lieve woordjes', want die kunnen uit onze mond komen, wist je dat?
Na de speeltijd gingen we aan het werk: we tekenden ogen, een neus en een mond bij de gezichtjes. En bij de andere gezichtjes mochten we haartjes tekenen. Heel leuk!
Deze namiddag hebben we gespeeld. Wist je dat we nu met een hoekensysteem werken met onze symbolen? We kiezen een hoekje uit en hangen daarbij ons symbool. We blijven in dat hoekje tot aan de speeltijd. Na de speeltijd mogen we een ander hoekje kiezen. Zo onstaan er bewuste keuzes, alsook eens andere vriendjes waarmee we spelen!
Na de tweede speelronde luisterden we naar het verhaal ' Jules en Clara', zo zien we dat iedereen anders is.
Tot morgen, dan hebben we een verjaardag te vieren!
Met Armand gaat het ondertussen ok! Ook al heeft hij een grote verkoudheid meegebracht uit het ziekenhuis, hopelijk blijft meneertje Griep weg hier hoor!
Zijn verband werd verwijderd alsook nog enkele draadjes.
Hij moet nu 10 dagen een haarband dragen om zijn oren te beschermen. Alles zit nog gezwollen en blauw, maar dat zal wel genezen. Maar een duwtje kan zeer pijnlijk zijn.
Vanaf morgen gaat hij normaal weer naar de klas! Joepie!
Zoals jullie misschien al gelezen hebben op de brieven in onze boekentas, hebben wij in februari ons kleuteroptreden.
Stilaan krijgt het thema vorm alsook de invulling van onze klas tijdens het optreden. Veel kan ik er nog niet over zeggen.
Wel zal ik af en toe misschien met een vraagje komen om materiaal voor ons optreden te verzamelen.
Wat betreft onze kledij; wij treden op in badpak/ zwembroek/ zwemshort/ bikini en eventueel een strandlaken. Misschien kunnen jullie al eens kijken in de kast of jullie dit liggen hebben voor jullie kleuter? Je hoeft dit nog niet mee te geven hoor! Ik laat het wel op tijd weten.
Kijken jullie ook nog even rond of jullie volgend zaken liggen hebben (dit materiaal heb ik niet x18 nodig): (kinder)zwemvliezen, duikbril, snorkel, zwembandjes armzwembandjes, strandtas, strandstoel (klapstoel), tuinset kinderen, ...
Mochten er mensen zijn die een hele grote lange doos (dozen) hebben, die rechtop kan blijven staan, bijvoorbeeld van een koelkast, mag dit eveneens laten weten.
Kijken jullie even wat jullie liggen hebben? Laten jullie wat weten? Via de blog, schriftje, ... We hebben nog even om alles te verzamelen.
Alvast een dikke merci!
Annelie
PS: enkel foto's in bijlage om me duidelijk te maken...
We hebben heel veel gevoeld vandaag. We mochten onszelf eens onder de loep nemen. Voelen aan onze wangen, haar, neus, ... Alle lichaamsdelen werden besproken. We hebben zelfs elleboog en schouder geleerd.
Daarna mochten we ons gezicht schilderen op een groot blad. Het ging vooral om de juiste plaats van onze oren, ogen, neus, mond. Soms zijn de kleuren nog niet helemaal juist, zeker als juf even niet in de buurt was ;-)
We mochten ook nog verder prikken aan het geschenkje voor Dré, zijn mama en papa en baby Jul.
Misschien heeft jullie kleuter er iets over verteld want ik vertelde het in de klas...
Het is een beetje stil op de blog, ook al is de helft van de week alweer gepasseerd! Mijn excuses daarvoor!
Onze zoon Armand ging normaal in de vakantie (26/12) een operatie ondergaan, deze is niet kunnen doorgaan wegens ziekte van de dokter. Deze operatie is dan ook doorgegaan op maandag 9/01. Dit was een dagopname, mijn man was er bij en ik ben over en weer gegaan, s'morgens, s'middags en onmiddellijk na 16u. Zo kon ik toch naar de klas komen. Gisteren, vandaag en de volgende dagen mag hij bij mijn ouders, maar om ze niet te lang te belasten vertrek ik onmiddellijk na school naar Armand. Mijn weekplannig is daardoor een beetje in de war. Om mijn tijd wat 'correct' te verdelen tussen thuis en de klas, is het een beetje stil op de blog. In de klas werkt alles zoals het moet hoor, daar hoeft u geen schrik voor te hebben (alleen maandag was ik mss een beetje verstrooid).
Hopelijk begrijpen jullie dit een beetje, mocht er echter iets zijn, niet laten om het me te zeggen hé, mijn klaswerking is zoals gewoonlijk! Alles staat nog steeds in het teken van de kindjes, zowel in de klas als thuis!
We kregen groot bezoek van Dré, zijn mama en pasgeboren baby Jul
Wat is Dré trots op zijn kleine broertje! We kregen allemaal een heel leuk geschenkje en een grote pot suikertjes om te delen in de klas! MMM! Dank je wel hoor!
Daarna gingen we aan de slag met de vertelplaat van Jules en Marie, ze stonden helemaal in hun blootje! Een jongen en een meisje. Daarna hebben we ze aangekleed.
Na de speeltijd kleurden we zelf een jongen of een meisje in.
We gingen ook mee met juf Mieke.
In de namiddag hebben we veel gespeeld en hebben we een liedje/ dansje geleerd: Dansen is gezond.
Morgen starten we onze eerste schooldag van 2017! Leuk hé! Met ons nieuwe thema 'Wat ben ik geweldig!'
Bij dit thema hoort ook 'Dit ben ik!'. Dit betreft een Dit ben ik!-tas die zal meegaan naar huis, elke keer een andere kleuter (net als bij Jules). Er zal ook een schriftje inzitten waar u iets in kwijt kunt, ... De voorwerpen/ foto's of andere dingen die u meegeeft komen terug mee naar huis. Het is niet de bedoeling om deze tas de dag erop weer mee te brengen, u mag hiervoor gerust een dag of 2/3 nemen hoor! We doen hiermee verder gedurende de rest van het schooljaar.
Wie een oudere broer of zus op school heeft, kreeg deze tas misschien al mee naar huis. Hierna volgt de brief die ook aanwezig is in de tas:
Dit ben ik!
Beste ouders,
Deze 'Dit ben ik-tas' past in ons jaarthema "Ik groei - Ik bloei!"
De groei in centimeters meten is heel gemakkelijk en zichtbaar, de bloei van het 'IK' is wat lastiger te meten... Op school eten we, spelen we, sporten èn leren we elke dag samen.
Maar kennen we elkaar ook ècht?
Deze tas is bedoeld om elkaar beter te leren kennen. Elk met onze eigen talenten, krachten, mogelijkheden en beperkingen.
Als iedereen mag zijn wie hij of zij ècht is,
kunnen kinderen pas echt goed openbloeien.
Elk kind van onze school zal deze tas in de loop van het schooljaar eens meekrijgen naar huis. In deze tas kunnen allerlei spulletjes of foto's gestopt worden, die het kind typeren. Jouw zoon of dochter zal in de klas over zichzelf mogen vertellen. De anderen kunnen er vragen over stellen en zo leren ze elkaar nog beter kennen.
Wat kan er allemaal in de zak?
- Foto van het gezin
- Foto van de dieren uit het gezin
- Lievelingsboek
- Muziekinstrumenten (of foto's)
- Tekeningen, knutselwerken
- Hobby- en of sportspullen
- Lievelingsbeer
- Iets waar je bang voor bent (of foto's)
- Wat wil je later worden?
- Wat kan je goed?
- Heb je een uitgesproken talent?
- Wat kan je niet zo goed?
...
Tot morgen en vergeten jullie de beker van jullie kleuter niet!
Eindelijk is het zover! Ons kerstfeest waar we zo lang naar uitkeken!
Deze voormiddag hebben we het kerstverhaal nog eens herhaald, in het donker met kaarsjes.
Deze namiddag mochten we plaatsnemen aan onze versierde tafels en stond er allerlei lekkers op de tafel. We mochten proeven van enkele lekkernijen. Niet van alles, anders zou ons buikje pijn doen!
We hebben dan ook onze koekjes niet meer opgegeten bij de speeltijd. (Morgen eten we trouwens ook geen koekje, want er waren nog heel wat koekjes, wafeltjes, ... over, die eten we dan lekker morgen op bij de speeltijd)
Na het smullen hebben we nog wat gespeeld! We ruimden heel flink de klas op, want er lag nog iets te wachten onder de boom!!!!! Spannend!!!!
Benieuwd naar ons pakje hoor! Vol spanning wachten tot iedereen een pakje vast heeft. Openmaken en .... Vele blije gezichtjes.
De foto's komen via wetransfer want er zijn er te veel om hier te plaatsen.
Vandaag gingen we niet meteen naar onze klas maar mochten we op de speelplaats blijven! We wachtten op juf Martine Goemaere! Zij gaat vrijdag op pensioen! Ze werd bij haar thuis opgehaald door enkele juffen en dat met een speciaal vervoermiddel! We mochten ze uitwuiven op de speelplaats!
We hadden nog een fotootje te kort van Flore als moeke Maria, dus hebben we die ook snel genomen, ze koos Mathis als haar Jozef. Blij dat alle zieke kleutertjes er weer bij zijn hoor!
Daarna gingen we naar de klas. We hebben een beetje mogen spelen van de juf want wat hebben we hard gewerkt de afgelopen weken!
Deze morgen mochten we poppenkast kijken van het zesde leerjaar. Eerst was er een verhaaltje over een fee die graag heksje wou worden. Daarna een verhaaltje over een spookje dat iedereen bang moest maken.
In de klas had Jules zin om een beetje gek te doen.
Na de speeltijd hebben we balletjes gekleefd op de kerstboom. Daarna hebben we ook een kindje getekend voor de maand december.
Deze namiddag mochten we spelen terwijl onze kerstboom meer vorm kreeg.
Na de speeltijd kregen we een verhaal: Kerstfeest met Kikker.
En zie eens wat er onder de boom kwam te liggen na 16u!!!!! Spannend! Donderdag mogen we ons pakje openmaken.