 |
|
 |
NIEUWSJES UIT ZEEBRUGGE...! |
|
 |
17-06-2016 |
VERNIEUWDE KEUKEN VOOR D'OUDE STOASIE |

Vrijdagmiddag 17 juni deelden OCMW-voorzitter Dirk De fauw en schepen Hilde Decleer samen de eerste officiële maaltijden uit van de gerenoveerde keuken van dOude Stoasie in Zeebrugge. dOude Stoasie is een centrum waar ontmoeting onder buurtbewoners centraal staat. Die ontmoetingen kunnen plaatsvinden op één van de vele activiteiten die er worden georganiseerd, maar evengoed kan dat tussen de soep en de patatten. Letterlijk dan. Elke dag wordt hier immers een smakelijke lunch geserveerd. Met een ingebouwde friteuse, oven en kookplaten, extra opbergkasten en een ruimer werkblad werd de keuken van dOude Stoasie onlangs in een grondig vernieuwd kleedje gestoken.
OCMW-voorzitter Dirk De fauw: De mensen die komen eten in dOude Stoasie, doen dat niet enkel voor de maaltijd, maar ook voor het gezelschap aan tafel. Eten is meer dan maar de maag vullen, het is een sociaal gebeuren. Om zoveel mogelijk mensen naar het centrum te krijgen voor de lunch, moet je hen uiteraard wel een kwalitatief menu voorschotelen. Onderschat dus het belang niet van wat er op het bord komt. Dat
verklaart ook waarom er recent in de keuken is geïnvesteerd.
Toch vonden de mensen voor de vernieuwing van de keuken al de weg naar de cafetaria van dOude Stoasie. Vorig jaar werden in totaal 4243 maaltijden geserveerd. Die waren bestemd voor 31 reguliere klanten, aangevuld met occasionele klanten die na een gezondheidswandeling of voor een activiteit mee aanschuiven voor een gevarieerde lunch. Zeker tijdens een middagservice op vrijdag kan het hier gezellig druk zijn, met soms meer dan 30 opgediende maaltijden.
De gebouwendienst van de stad stond, samen met de technische dienst van zowel stad als OCMW, in voor de realisatie van het project. Stad Brugge, die instaat voor het beheer van dOude Stoasie voorzag het nodige budget. De coördinatie van de dagelijkse werking van het centrum gebeurt door het OCMW. De gemoderniseerde keuken past ook in een ruimer renovatieplan. Eerder werd in de ontmoetingsruimte geluiddempende isolatie geplaatst, kregen de muren een likje verf, werden nieuwe gordijnen gemonteerd en werd de ziel van het station doorgetrokken in nieuw meubilair. De opgesmukte inrichting vindt bovendien aansluiting bij de opgefriste werking in dOude Stoasie, met een evenwicht tussen recreatie, informatie en dienstverlening aldus nog voorzitter De fauw.
17-06-2016, 21:03 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
NIEUWS VAN PETANQUECLUB 'STELLA MARIS' |
Uitslag van het tornooi 'Salon Monet'
vrijdag 24 juni tegen HOBOKEN per PLOEG
17-06-2016, 20:47 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
ZEEBRUGGE IN BEELD |
********************
17-06-2016, 20:42 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
CREATIEF BEZIG IN D'OUDE STOASIE |
In d'Oude Stoasie konden de creatievelingen zich terug volop uitleven. Bloempotten werden omgevormd tot kleurrijke snoepbokalen, met dank aan Karola voor de leuke ideetjes!
17-06-2016, 20:22 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
10-06-2016 |
ONLINE BUURTEN VIERT TWEEDE VERJAARDAG MET WANDELING |

Samen met enkel andere partners zette het OCMW Brugge twee jaar geleden zijn schouders onder ONLINE buurten, dat verschillende buurtgerichte projecten omvat die senioren in contact brengen met nieuwe technologieën. Om de tweede verjaardag te vieren werden de projecten gisteren voorgesteld aan professionelen uit de zorgsector. De vergrijzende samenleving doet de zorgvraag stijgen. Innovatieve projecten zoals die van ONLINE buurten kunnen daar mee een antwoord op bieden, wijst OCMW-voorzitter Dirk De fauw op het belang.
In juni 2014 schoot ONLINE buurten als zogenaamde Zorg Proeftuin uit de startblokken, gesteund door de Vlaamse regering. Het OCMW Brugge nam een voortrekkersrol op en sloeg de handen in elkaar met het Sociaal Huis Oostende, het bedrijf Aristoco, de vzw BlueAssist en de twee West-Vlaamse hogescholen, de Hogeschool West-Vlaanderen en de Katholieke Hogeschool VIVES. Deze diverse actoren hebben elk hun
specifieke expertise. Hen laten samenwerken, zorgt voor een grote meerwaarde, beklemtoont voorzitter De fauw. In die vruchtbare context moest het dus mogelijk zijn om innovaties voor de ouderenzorg uit te denken en op te starten.
En dat bleek ook: op die twee jaar is er heel wat gerealiseerd. Die realisaties werden gisteren dan ook niet zonder trots gedeeld met een twintigtal geïnteresseerden uit de zorgsector. Dat gebeurde in Zeebrugge, één van de drie plekken waar ONLINE buurten actief is, naast Assebroek en Oostende. Behalve presentaties was er ook een wandeling voorzien die het publiek kennis moest laten maken met elkaar én met de buurt.
Voorzitter De fauw: Per locatie is er een testpanel van 40 kwetsbare ouderen samengesteld, die dankzij het sterke partnernetwerk zijn gedetecteerd. Zij nemen deel aan buurtgerichte projecten, met nieuwe technologieën als spil en een centrale plaats voor henzelf.
Concreet gaat het onder meer om het project iPad, das straffe koffie. Daarbij leren de senioren samen op een ongedwongen manier met een iPad werken. Zo leren de deelnemers nieuwe mensen uit de buurt kennen én kunnen ze makkelijker contact leggen met hun bestaande netwerk, verklaart voorzitter De fauw. Een ander project dat ontwikkeld werd binnen de schoot van ONLINE buurten, draagt de naam Burenhulp.
Hiermee wordt ingespeeld op de schroom die soms heerst onder ouderen om hulp te vragen aan buurtbewoners. Nochtans kunnen zij voor kleine taken, zoals het buitenzetten van de vuilnisbakken of het vervangen van een lamp, af en toe een helpende hand gebruiken. Om het helpen te faciliteren, kunnen buren simpelweg een herkenbare kaart aan hun raam hangen waarmee ze hun behulpzaamheid tonen, maar er is ook een digitale tool gemaakt die vraag en aanbod samenbrengt, aldus voorzitter De fauw.
De projecten van ONLINE buurten zijn eerder eenvoudig van opzet, maar kunnen, mede dankzij hun digitale link, een groot verschil maken in het dagelijkse leven van de senior. Bovendien bewijzen ze wat een partnerschap teweeg kan brengen. Ook al zal de overheid altijd een belangrijke omkaderende en trekkende rol spelen, toch is het duidelijk dat de toekomst van de ouderenzorg deels ligt in samenwerkingsverbanden zoals dat achter ONLINE buurten, besluit voorzitter De fauw.
10-06-2016, 17:42 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
08-06-2016 |
GEZINSBOND ORGANISEERDE SUCCESVOLLE BASISCURSUS KINDERGRIME |
De plaatselijke Gezinsbond organiseerde de afgelopen 2 woensdagen een cursus kindergrime in het Buurtcentrum 'd Oude Stoasie. Onder begeleiding van instructrice Tine van de Oscarcrew vzw. konden de dames oefenen met elkaar en kon men reeds in de tweede sessie mooie figuren schideren zoals tijgers, konijnen, princessen, enz. op elkaars snoet.
De deelnemers en de organisatoren waren dan ook uiteraard tevreden met deze geslaagde en leuke bassiscursus kindergrime.
08-06-2016, 22:58 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
S-PLUS SPEELT KROLF |
**********************
08-06-2016, 22:06 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
BUURTOVERLEG MET DE VERENIGINGEN IN 'D OUDE STOASIE |
Het buurtoverleg in d'Oude Stoasie Zeebrugge was terug een schot in de roos. Heel wat verenigingen tekenden present. Voor deze editie mochten we meer vernemen over het project 'De Toekomst van (Zee)Brugge', Burenhulp en Cubigo van Online Buurten en het fotoproject 'Waar is de tijd'. Daarnaast kwamen de zomerprogramma's van het verenigingsleven ruimschoots aan bod. Het is steeds een tof weerzien en leuk om horen dat Brugge Noord dynamisch en actief is! Meer info binnenkort in de Buurtkrant die volgende week van de persen rolt...
08-06-2016, 20:52 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
06-06-2016 |
KAARTERSCLUB 'NA TAAK VERMAAK' SLUIT ZESTIGSTE SEIZOEN AF |
Dit jaar was het 60ste seizoen van de kaartersclub "Na taak Vermaak" in café Abri.
Algemeen kampioen werd Dirk Moens voor Michel Monbaliu en Jurgen Debrabandere. De kampioenstitel bij de dames ging naar Rita Schram. Op de foto zien we tevens uittredend voorzitter Jozef Vlieghe die ook bedacht werd met een geschenk.
Het nieuwe kampioenschap start de tweede vrijdag van september.
06-06-2016, 22:27 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
S-PLUS ORGANISEERT BARBEQUE |
**********************
06-06-2016, 22:10 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
OPENDEUR BIJ SEAMEN CENTRE ZEEBRUGGE |
**********************
06-06-2016, 22:08 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
05-06-2016 |
HET BUURTHUIS ORGANISEERT VIERDE WANDELING |
De vierde wandeling komt eraan op 13 juni 16 , we wandelen van het buurthuis Zeebrugge venetiestraat 1, richting blankenberge via het Zeebos , er is een stop voorzien aan de Duinse Polders ,vanaf hier zijn er twee mogelijkheden ; terug via de fonteintjes of verder wandelen via de dijk tot de tramhalte van de pier en terug met de tram , het is een wandeling van ongeveer 4.5 km , we starten om 9.30 uur aan het buurthuis , halfweg voorzien we een sanitaire stop, en gelegenheid om iets te drinken, wie achteraf wil genieten van de soep , een seintje vooraf is wenselijk ,aan Willy , Romain , Jaqueline , Marie-Louise of in het buurthuis ,ook als je geen soep wenst, Voor deze wandeling is de deelname gratis.
05-06-2016, 22:25 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
NIEUWS VAN PETANQUECLUB 'STELLA MARIS' |
TORNOOI HOTEL MONACO
*******************
05-06-2016, 21:57 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
30-05-2016 |
SLUISBRUGGEN BINNENKORT IN STEIGERS |
Sluisbruggen binnenkort in steigers, weer fileleed naar haven Zeebrugge.....
30-05-2016, 21:06 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
2 JAAR ONLINE BUURTEN |
Na twee jaar presenteren we met enige trots de lopende projecten en dit op een unieke manier in een reële setting. Met onder andere een begeleide wandeling doorheen de proeftuinen Assebroek, Zeebrugge en het Westerkwartier (Oostende) maak je kennis met de projecten die ONLINE buurten de afgelopen twee jaar heeft ondersteund en kan je tegelijk op een aangename manier netwerken met andere lokale spelers. Ook kom je meer te weten over de vernieuwende digitale dienstverlening van de lokale dienstencentra Brugge. Dus een warme oproep aan alle (lokale) actoren actief in welzijn en zorg, om ONLINE buurten beter te leren kennen. Wees er snel bij, het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Inschrijven en meer info via onderstaande link:
30-05-2016, 21:00 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
THAISE DAG IN HET BUURTCENTRUM |
Afgelopen vrijdag vond in het buurtcentrum een 'Thaise dag' plaats.
Je kon er s middags terecht voor een Rot-tie (Thaise pannenkoek) met koffie.
s Avonds kon er aangeschoven worden voor een Thaise maaltijd (pikant of minder pikant
)
Doorlopend was er kans tot Thaise massage, informatie over Thailand, een Thais hapje en drankje.
Khop Khun Khab
30-05-2016, 20:53 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
NIEUWS VAN FEMMA - ZEEBRUGGE |
Als je altijd al thuis hebt cocktails willen maken, maar gewoon niet weet waar je moet beginnen, is deze workshop je steun en toeverlaat.
Een cocktail moet echter niet alleen lekker smaken, hij moet er ook verleidelijk uitzien.
Kom naar de workshop en leer hoe je mixt, roert of schud , en hoe je een overheerlijke cocktail maakt, met of zonder alcohol, prikkelend fris, romig zoet of geurig kruidig. Je brengt gegarandeerd afwisseling in je eigen cocktailbar, leuk voor iedere amateur barkeeper.
Leden 10 niet -leden 12
30-05-2016, 20:49 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
NIEUWS VAN KAARTERSCLUB 'NA TAAK VERMAAK' |
Afgelopen vrijdag ging de kampioenkaarting in café de vrede door.
Kampioen is Jacques Depoorter voor André Desmidt en Marc Vandecasteele.
30-05-2016, 20:44 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
NIEUWS VAN CARNAVALVERENIGING 'DE OELIEBOELIES' |
*************************
30-05-2016, 20:37 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
23-05-2016 |
NIEUWS VAN PETANQUECLUB 'STELLA MARIS' |
TORNOOI 'HOTEL ATLAS'
23-05-2016, 22:05 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
 |
Dropbox |
Foto's of een artikel doorsturen naar mij.....geen probleem!
KLIK op onderstaande knop!
|
E-mail mij |
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
|
Gastenboek |
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
|
|
|
 |