Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met morgen, zaterdag 30 april), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Sinds afgelopen dinsdag, 26 april, en dit tot en met morgen, zaterdag 30 april, plaatsen we de vijf kandidaten die meteen in de finale mogen aantreden voor het voetlicht en het land dat in die finale als zestiende aantreedt op zaterdag 14 mei is het gastland, DUITSLAND. Het land is er van in het begin al bij en kon het Eurovisie Songfestival tot op heden tweemaal winnen. In 1982 was het de jonge zangeres Nicole die met "Ein bißchen Frieden" de Europese harten kon veroveren en vorig jaar zorgde Lena met "Satellite" voor de overwinning. Het land nam ook één keer niet deel, dat was in 1996 toen zanger Leon niet door de voorselectie geraakte. Als één van de 'Big 4' is het land tegenwoordig altijd verzekerd van een finaleplaats en dit ongeacht de uitslag.
Op vrijdag 18 februari werd in Duitsland de inzending gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De winnares van het Eurovisie Songfestival van vorig jaar, de Duitse Lena Meyer-Landrut, wil op zaterdag 14 mei eerstkomende haar land een tweede overwinning op rij bezorgen.
Voorafgaand aan de nationale finale ('Unser Song für Deutschland 2011'), rechtstreeks uitgezonden via het eerste Duitse net (ARD), waren er reeds twee voorrondes. Tijdens elke voorronde, uitgezonden op ProSieben, bracht Lena zes nummers ten gehore en telkens stootten drie nummers door naar de finale. Net zoals tijdens de voorrondes waren het de kijkers thuis die tijdens de finale bepaalden met welk nummer de zangeres midden mei zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival.
Zoals we eerder reeds berichtten was er ook dit jaar tijdens de nationale selectie een jury en dit onder leiding van Stefan Raab (ESF 2000, componist/tekstschrijver/dirigent Duitse inzending ESF 1998, componist/tekstschrijver/backing Duitse inzending ESF 2004, voorzitter vakjury 'Unser Star für Oslo2010', presentator ESF 2011). Tijdens de finale kreeg hij alvast het gezelschap van Barbara Schöneberger en Adel Tawil (Ich + Ich). De finale werd, net als beide voorrondes, in goede banen geleid door Sabine Heinrich en Matthias Opdenhövel.
* de zes liedjes :
01. "Maybe" (Daniel Schaub, Pär Lammers)(eerste voorronde). 02. "What happened to me?" (Lena Meyer-Landrut, Stefan Raab)(eerste voorronde). 03. "Push forward" (Daniel Schaub, Pär Lammers)(tweede voorronde). 04. "Mama told me" (Lena Meyer-Landrut, Stefan Raab)(tweede voorronde). 05. "A million and one" (Erroll Rennalls, Stavros Ioannou)(tweede voorronde). 06. "Taken by a stranger" (Nicole Morier, Gus Seyffert, Monica Birkenes)(eerste voorronde).
Aan de drie juryleden werd gevraagd welke nummers hun voorkeur wegdroegen en het trio ging voor "Taken by a stranger", Barbara ging eveneens voor "Push forward", Adel's tweede keuze viel op "Mama told me". Stefan Raab hield het enkel bij "Taken by a stranger".
De twee liedjes met de meeste stemmen gingen over naar de superronde en daarin werd beslist met welk nummer Lena zal aantreden tijdens de finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
* superronde :
01. "Push forward" (Daniel Schaub, Pär Lammers). 02. "Taken by a stranger" (Nicole Morier, Gus Seyffert, Monica Birkenes).
Na het muzikale intermezzo van Adel Tawil (Ich + Ich) was het moment aangebroken om de titel van het winnende liedje wereldkundig te maken.
Lena (Meyer-Landrut)(Hannover, 23 mei 1991) won vorig jaar op overtuigende wijze de 55e editie van het Eurovisie Songfestival met "Satellite". Daags nadien maakte haar entourage bekend dat de zangeres dit jaar opnieuw de Duitse kleuren in eigen land zou gaan verdedigen.
Begin februari verscheen een nieuw album, de opvolger van haar debuutalbum "My cassetteplayer". Op dat album, met als titel "Good news", prijken de twaalf nummers die ze tijdens de nationale selectie ten gehore bracht.
"Taken by a stranger" (tekst en muziek : Gus Seyffert, Nicole Morier, Monica Birkenes)
She's got a knuckle in her eye He knows her cat call Can't escape from telling lies I heard her saying
Hey mind if I take this chair Hey mind if i take this chair
He drops a pause She looks annoyed But she's so mean he thinks she has to be the one
Taken by a stranger Stranger things are starting to begin Lured into the danger Trip me up and spin me round again
You got some coffee on your collar And you forgot to comb your hair But I can't wait till I do better You're here and I don't care I can't help it if you like it Cause I won't be here tomorrow No one ever told you that you wouldn't be rejected
Taken by a stranger Stranger things are starting to begin Lured into the danger (Danger is a risky business) Trip me up and spin me round again
Dip dip dada dada da Dip dip dada dada da Uh uh uh uh Nah nah nah nah nah
Taken by a stranger Stranger things are starting to begin Lured into the danger (Danger is a risky business) Trip me up and spin me round again MORGEN : voorstelling van de Spaanse kandidate, Lucía Pérez. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
ESF 2011 : Nederland blijft deelnemen aan het Eurovisie Songfestival.
Nederland neemt ook volgend jaar gewoon deel aan het Eurovisie Songfestival. "Niemand hoeft zich zorgen te maken, want we zullen er niet mee stoppen", verzekert Peter Kuipers, directeur van de TROS, dat het liedjesfestijn uitzendt.
Al jaren wordt er geklaagd dat buurlanden elkaar punten geven en Oostbloklanden altijd winnen. "Het is niet zo dat een andere partij bepaalt of wij er mee stoppen", legde Kuipers vandaag, donderdag 28 april, uit aan Novum Nieuws. "Ik zou nooit in het Songfestival zijn gestapt als we afhankelijk zouden zijn van de mening van anderen."
Ook de slechte prestaties die Nederlandse artiesten de afgelopen jaren leverden is geen reden tot stoppen, vindt Sietse Bakker, Event Supervisor van het Eurovisie Songfestival. "Dat je het een paar jaar niet goed doet, moet juist inspiratie zijn om op zoek te gaan naar vernieuwende formules."
Volgende maand is het de beurt aan de 3JS om namens Nederland een poging te wagen op het Eurovisie Songfestival. Het trio staat op donderdag 12 mei in de halve finale in Düsseldorf, met "Never alone". Als het nummer genoeg stemmen ontvangt, staan de Volendammers twee dagen later in de grote finale. (bron : Novum Nieuws)
'De klas van Frieda' : de week wordt afgesloten met Sophie Dewaele, Wim Oosterlinck, Ivan De Vadder en Indra Dewitte.
Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
136 nieuwe leerlingen
Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.
34 nieuwe vakleerkrachten
Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.
Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen. De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
* twintigste aflevering - donderdag 28 april 2011 :
Het is een blij weerzien voor presentatoren Sophie Dewaele van de Lottotrekking en Wim Oosterlinck van Q-music, want zij deelden ooit samen een schoolbank aan de universiteit. Ze hebben een vette kluif aan de politiek journalisten Ivan De Vadder en Indra Dewitte van 'De zevende dag'.
Tijdens de rust komt topscheidsrechter Frank De Bleeckere de strijd tussen de twee banken fluiten als vakleraar.
'De klas van Frieda', vanavond, donderdag 28 april, de twintigste aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)
Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met overmorgen, zaterdag 30 april), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Sinds eergisteren, dinsdag 26 april, en dit tot en met overmorgen, zaterdag 30 april, plaatsen we de vijf kandidaten die meteen in de finale mogen aantreden voor het voetlicht en het land dat in die finale als veertiende aantreedt op zaterdag 14 mei is het VERENIGD KONINKRIJK. Het land neemt al sinds 1957 deel aan het Eurovisie Songfestival en met uitzondering van 1958 is het land al elk jaar van de partij geweest op het liedjesfestival. In totaal wisten de Britten het festival vijfmaal te winnen. De laatste keer dateert ondertussen al van 1997. Het Verenigd Koninkrijk is ook recordhouder wat tweede plaatsen betreft : maar liefst vijftien maal wisten ze beslag te leggen op die 'ondankbare' plaats. Acht jaar geleden, in 2003, behaalde het land voor het eerst de allerlaatste plaats met nul punten. Die 'eer' was weggelegd voor Jemini met "Cry baby". Ongeacht de plaats dat het land behaalt is het elk jaar verzekerd van een rechtstreeks finaleticket als één van de 'Big 4' (samen met Duitsland, Frankrijk en Spanje). Deze vier landen zijn de grootste geldschieters en mogen daarom sinds een aantal jaren meteen in de finale aantreden.
Net als de voorgaande jaren circuleerden er ook ditmaal heelwat namen van potentiële kandidaten om het Verenigd Koninkrijk te vertegenwoordigen tijdens de finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Aan al die speculaties kwam eind januari een einde toen de nationale omroep BBC bekendmaakte dat de vierkoppige formatie Blue het land midden mei in Düsseldorf zal vertegenwoordigen met het nummer "I can". De krant Sunday Mirror ging het nieuws op zondag 30 januari al brengen en dus kon de Britse openbare omroep niet anders dan zelf met het nieuws naar buiten te komen.
Daarmee stapte de omroep ook af van een nationale selectie waarbij de kijkers de inzending voor het jaarlijkse liedjesfestival mochten aanduiden.
De groep Blue (Simon Webbe, Lee Ryan, Duncan James en Antony Costa) werd opgericht in 2000 en had in Vlaanderen tussen 2001 en 2005 dertien nummers in de 'Ultratop 50'. Hun debuutsingle "All rise" wist het tot de tweede plaats te schoppen in de zomer van 2001. Nadien volgden nog hits zoals onder meer hun duet met Elton John, "Sorry seems to be the hardest word", "Too close" en "If you come back".
In totaal stonden er vier albums in Vlaanderen in de Top 100 waarvan hun debuutalbum "All rise" een vierde plaats wist te bereiken. De groep verkocht de voorbije tien jaar meer dan 13 miljoen platen en had meer dan 40 nummer één-hits over heel de wereld waaronder Italië, Duitsland en Frankrijk.
In 2005 gingen de leden hun eigen weg en zo nam Antony Costa in 2006 deel aan de Britse nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "It's a beautiful thing" strandde hij op een tweede plaats na winnaar Daz Sampson. Duncan James zat in 2009 in het panel van 'Your Country Needs You', de nationale selectie voor het Songfestival, gewonnen door Jade Ewen. Datzelfde jaar mocht hij de Britse punten wereldkundig maken tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival.
In de zomer van dat jaar biechtte Duncan op dat hij al jaren gevoelens had voor vrouwen én mannen. "Ik ben biseksueel en heb relaties met mannen en vrouwen gehad", vertelde hij toen aan News of the World. "En ik schaam me nergens voor."
De zanger was het zat zich anders voor te doen dan hij werkelijk is. "Ik droeg een geheim met me mee en daar had ik meer dan genoeg van. Nu ben ik begin dertig, ik weet wie ik ben en ik ben er trots op. Ik wil me niet langer verstoppen."
Gelukkig reageerden de belangrijkste mensen uit zijn leven : de andere Blue-leden (met onder meer Antony Costa, 'Making Your Mind Up 2006'), zijn streng katholieke moeder en zijn ex-vriendin Claire (met wie hij een dochtertje van vier heeft) meer dan goed op het nieuws. "Er ligt nog steeds een taboe op biseksualiteit, maar ik ben honderd procent gelukkig met wie ik ben. Ik ben er klaar voor om eerlijk te zijn. Tegenover mezelf en tegenover alle fans."
In 2009 besloot het viertal om de draad terug op te nemen en voluit te gaat met de comeback van Blue met als resultaat dat ze op zaterdag 14 mei eerstkomende de Britse kleuren verdedigen tijdens de finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.
"I can" (tekst en muziek : Ciaron Bell, Ben Collier, Ian Hope, Duncan James, Liam Keenan, Lee Ryan, StarSign)
You were the eyes in the face of fortune I lost my way and I couldnt find you Oh oh no We're not the first ones to be divided Won't be the last to be reunited Oh Oh no It's like rain falling down Drops of pain hit the ground I can't speak There's no sound when you're gone (Yeah, yeah come on) I can I will I know I can untie these hands (Get backup again) (oh-ho) I can I will I know I can untie these hands (Get backup again) I can I can (Get back up again) I've never lost anything quite like this No second chances if I don't find it No (no) Oh no (oh no) You closed the door and you kept on walking Left me behind and there's no more talking No Oh no (Oh no) It's like rain falling down Drops of pain hit the ground I can't speak There' no sound when you're gone I can I will I know I can untie these hands (Get backup again) (oh-oh) I can I will I know I can untie these hands (Get backup again) (Come on) I can I can (Get back up again) We're not the first ones to be divided oh Won't be the last to be reunited no When you're gone (Come on) I can I will I know I can untie these hands (Get backup again) (oh-oh) I can I will I know I can untie these hands (Get backup again) I can I can Get back up again MORGEN : voorstelling van de Duitse kandidate, Lena. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
ESF 2011 : tikfout : 'Actiedag voor homo's' op Eurovisie Songfestival'.
Een letter W heeft de bestuurders van de Duitse stad Düsseldorf het schaamrood op de kaken bezorgd. Voor de gasten van het Eurovisie Songfestival, midden volgende maand, had de stad een boekje gedrukt met activiteiten. Hoogtepunt was een "Aktionstag der Schulen" (actiedag van de scholen). Maar door een tikfout stond er echter "Aktionstag der Schwulen" (actiedag van de homo's).
Over de tikfout in de 65.000 boekjes is nu een sticker met de juiste spelling geplakt. Dat gebeurde ook in 35.000 Engelstalige brochures, waar de tikfout al was vertaald naar "Gay's day of action".
Uitgerekend op de voorpagina van de Engelstalige versie prijkte bovendien nog een joekel van een fout. Daar stond in grote letters "Wielcome to Düsseldorf", in plaats van "Welcome to Düsseldorf". Medewerkers hebben met een pen de extra 'i' doorgestreept op de 35.000 boekjes. Voor een herdruk was geen tijd meer. (bron : Het Laatste Nieuws, ANP)
Radiopresentator Sven Pichal en tv-journalist André Vermeulen verzorgen dit jaar vanuit het Omroepcentrum in Brussel het livecommentaar bij de uitzendingen van het Eurovisie Songfestival in Düsseldorf op Eén. Hun commentaar zal tijdens de finale op zaterdag 14 mei ook live op Radio 2 uitgezonden worden.
André Vermeulen heeft jarenlange ervaring als commentator bij de liedjeswedstrijd. Voor Sven Pichal is het de eerste keer. De presentator van 'Peeters & Pichal' op Radio 1 kijkt uit naar het Eurovisie Songfestival.
"Het Songfestival is iets dat ik van jongs af aan gevolgd heb en altijd was er de stem van André Vermeulen bij. Ik ben heel trots dat ik naast hem commentaar mag geven", aldus Sven Pichal.
Sven Pichal is van plan zijn uiterste best te doen om de halve finales en de finale van het Songfestival van zo goed mogelijk commentaar te voorzien. "Voor mij is de liedjeswedstrijd altijd een echt gezinsmoment geweest. Dat is ook wat ik zelf ga proberen, van het Songfestival een gezinsmoment te maken voor de kijkers", aldus Pichal.
Het is dit jaar vijfentwintig jaar geleden dat Sandra Kim de liedjeswedstrijd won met "J'aime la vie". Ons land wordt in Düsseldorf vertegenwoordigd door Witloof Bay met het nummer "With love baby". De eerste halve finale vindt plaats op dinsdag 10 mei. De Belgen treden als vierde op tijdens de tweede halve finale op donderdag 12 mei. Op zaterdag 14 mei vindt de finale plaats van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron : deredactie.be ; foto : Eén)
Ook op deze laatste woensdag van april hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Op zaterdag 13 augustus vindt in Velsen Valley, gelegen in recreatiegebied Spaarnwoude, de eerste editie van 'Dutch Valley' plaats. Deze zomer is 'Dutch Valley' het grootste muziekfestival met alleen de allerbeste artiesten en bands van Nederlandse bodem. Van Rock tot Nederpop, van Après Ski tot Megapiraat, Hip Hop tot Hollandse Helden, Goud van Oud tot Smartlap en alle stijlen die het Nederlandse product rijk is. Van 13.00 's middags tot 23.00 's avonds beleef je een onvergetelijk festival in de Velsen Valley.
Zo maken onder meer 3JS (ESF 2011), Jan Smit (commentator ESF 2011), VanVelzen, De Jeugd van Tegenwoordig, Diggy Dex, De Kast, Lee Towers, Rob de Nijs (NSF 1969), Dean Saunders (NSF 2003), Sieneke (ESF 2010), Marlous (NSF 2010) en Jeroen van der Boom (ESF 2009, lid vakjury JSF 2009) hun opwachting.
Voor een volledig overzicht verwijzen we je naar de website van het nieuwe festival alwaar je ook tickets (55 euro) kan aanschaffen.
'Symphonica in Rosso' staat bekend als het meest prestigieuze en kwalitatieve muziekspektakel van Nederland. De eerste vijf edities trokken in totaal ruim 700.000 bezoekers verdeeld over 23 uitverkochte GelreDome concerten. De combinatie van spetterende optredens van de grootste artiesten, een gigantisch podium, de speciale licht- en geluidstechnieken, indrukwekkende visuals en het in het rood geklede publiek zorgen er ieder jaar voor dat 'Symphonica in Rosso' een overweldigend spektakel is.
In oktober kan het publiek een groot muzikaal feest verwachten met Nick & Simon. Vorige week donderdag, 03 maart, raakte bekend dat Acda en de Munnik, Pearl Jozefzoon en 3JS (ESF 2011) als gastartiesten hun opwachting zullen maken. Voorlopig staan er vier concerten op de planning : zaterdag 08, vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 oktober eerstkomende. De concerten starten om 20.00 met uitzondering van het concert op zondag dat al om 15.30 van start gaat.
Tickets voor één van de concerten kunnen nu reeds worden aangeschaft via de websites van Live Nation en Nationale Theaterkassa en er snel bij zijn is de boodschap want de gewone tickets voor de concerten van vrijdag 14 en zaterdag 15 oktober zijn reeds de deur uit.
Jan Dulles, Jaap Kwakman en Jaap de Witte : zij vormen het zeer geliefde muzikale trio 3JS (ESF 2011) uit Volendam. In het voorjaar van 2012 (januari tot en met maart) gaan zij voor de derde keer op tournee langs de grote Nederlandse theaters; de plek waar hun veelzijdige muziek en lyrische teksten het best tot hun recht komen.
Met hun vierkoppige begeleidingsband zullen 3JS een twee uur durende show verzorgen onder de titel '4 Elementen'. Uiteraard staat de muziek van hun inmiddels alle drie met goud bekroonde albums "Watermensen", "Kamers van m'n hart"en "Dromers en dwazen" centraal. Ook de inzending voor het Eurovisie Songfestival 2011, "Je vecht nooit alleen" ontbreekt uiteraard niet!
3JS rijgen hun snel toenemende hoeveelheid hits aaneen op een ernstige, vaak emotionele, maar vooral ludieke, vriendelijke en humoristische manier, die hen zo kenmerkt.
Volgende week zal uitgebreid worden bericht over deze nieuwe theartournee en daarvoor raadpleeg je best de website van het trio of de website van Nationale Theaterkassa.
Dit najaar kan je op 2BE en RTL 5 kijken naar het twaalfde seizoen van het survivalprogramma 'Expeditie Robinson'. Voor het tweede jaar op rij komt er een reeks met vijf bekende Vlamingen en vijf bekende Nederlanders.
Volgens TV Familie worden de namen van deelnemers strikt geheim gehouden, maar de kans is heel groot dat ex-Miss België Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) één van de 'gelukkigen' is. Het weekblad meldt dat dit nieuws immers al een tijdje achter de schermen wordt gefluisterd.
Bovendien sprak haar B-A-B-E-collega Lesley-Ann Poppe eventjes haar mond voorbij. "Binnenkort is het minder druk, want één van onze groepsleden is zes weken weg. Dat is Tanja, ja. Maar waar ze naartoe gaat, daar mag ik niets over zeggen."
Aan de Medialaan in Vilvoorde willen ze dit nieuws voorlopig nog niet bevestigen of ontkennen. (logo : 2BE ; foto Tanja : Eén)
Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
136 nieuwe leerlingen
Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.
34 nieuwe vakleerkrachten
Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.
Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen. De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
* negentiende aflevering - woensdag 27 april 2011 :
Vandaag, woensdag, barst 'De klas van Frieda' van de multitalenten. In de ene bank zitten twee koks waarvan er ook eentje kan zingen; Stéphane Buyens leerde Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987) kennen achter de schermen van 'Masterchef'. Nu genieten ze samen van culinaire hoogtepunten. In de andere bank huizen hartsvriendinnen Eline De Munck en Anke Buckinx.
De vakleraar met dienst had een ietwat geschifte fysicaleraar kunnen worden en in 'Basta' stortte hij zich op de onderzoeksjournalistiek. Maar hij heeft nog specialiteiten : Lieven Scheire vertelt de leerlingen alles over IJsland.
'De klas van Frieda', vanavond, woensdag 27 april, de negentiende aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)
Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met aanstaande zaterdag 30 april), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Sinds gisteren, dinsdag 26 april, en dit tot en met aanstaande zaterdag, 30 april, plaatsen we de vijf kandidaten die meteen in de finale mogen aantreden voor het voetlicht en het land dat in die finale als twaalfde aantreedt op zaterdag 14 mei is ITALIE. Na een afwezigheid van maar liefst veertien jaar is tweevoudig winnaar (1964 en 1990) Italië opnieuw van de partij. In totaal nam het land tussen 1956 en 1997 zesendertig maal deel en 'slechts' tien keer eindigde de inzending niet in de top tien. Eén van de bekendste Italiaanse inzendingen is "Nel blu dipinto di blu" dat bij velen beter bekend is als de wereldhit "Volare". Met dat nummer nam drievoudig deelnemer Domenico Modugno in 1958 deel aan het festival.
In Italië vond op zaterdag 19 februari de finale plaats van de 61e editie van het Festival van Sanremo. Dat festival ligt trouwens aan de basis van het Eurovisie Songfestival dat in 1956 van start ging.
Op dinsdag 01 februari jongstleden liet de Italiaanse nationale omroep RAI weten dat de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival één van de kandidaten zou worden die dit jaar deelnam aan het nationale liedjesfestival. Tijdens de finale werd de naam van de kandidaat voor de 56e editie van het Eurovisie Songfestival bekendgemaakt.
Een speciale jury reikte de prijs uit "aan een artiest die het meest geschikt is om het land te vertegenwoordigen in Duitsland". De namen van de leden van de jury die de Italiaanse inzending kozen werden eerder die week bekendgemaakt : Mauro Mazza (artistiek directeur van het Festival van Sanremo), oud-Songfestivaldeelnemer Gianni Morandi (ESF 1970), Maurizio Zoccarato (burgemeester van Sanremo), Marco Simeone (directeur van Rai 1) en Massimo Liofredi (directeur van Rai 2).
Zij gingen voor de winnaar van de 'Sezione Giovani', de categorie met de nieuwkomers. Deze werd daags voordien, vrijdag 18 februari, gewonnen door de 29-jarige zanger Raphael Gualazzi met "Follia d'amore", een nummer waarvoor hij de tekst en de muziek zelf schreef.
Raphael Gualazzi (Urbino, 11 november 1981) studeerde aan het Rossini Conservatorium in Pesaro en is muzikaal actief sinds 2005. Sindsdien nam hij deel aan heelwat Europese jazzfestivals en twee jaar geleden wist hij een platencontract in de wacht te slepen.
Eerder dit jaar bracht hij zijn tweede album "Reality and fantasy" op de markt met daarop onder meer zijn festivalinzending. Tijdens de finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival zingt hij een Engels/Italiaanse versie van het nummer met als titel "Madness of love".
"Madness of love" (tekst en muziek : Raphael Gualazzi)
Dire si dire mai Non e' facile sai And all the world around you seems to slip and disappear Io non so piu' chi sei Non mi importa chi sei I know for certain I won't bother you with nostalgia Ma vedrai un altro me in un sogno fragile riderai come se non ti avessi amato mai cercherai un altro me oltre lombra di un caffe' Troverai solo me Se mi fermo un attimo io non so piu' chi sei Qui si vive cosi' day by day night by night but someone hit me and I fell into your heart, my dear And you'll fly over lands Where your eyes can't find the end Upon mountains down lanes Being so far away from you just makes me feel so damned! E vedrai un altra te quasi invincibile viva come non mai ed e' li che tu mi avrai oltre false magie l'orizzonte sarai splenderai, splenderai, splenderai splenderai! MORGEN : voorstelling van de Britse kandidaat, Blue. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
ESF 2011 : 'Nederland moet finaleplaats Songfestival kopen'.
Eric van Tijn (lid vakjury NSF 2011) heeft geopperd om Nederland voortaan een finaleplaats bij het Eurovisie Songfestival te laten kopen. De componist wil zo voorkomen dat de Nederlandse artiesten keer op keer vroegtijdig worden uitgeschakeld. Italië, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Engeland staan door hun financiële bijdrage altijd gegarandeerd in de finale.
De 'big five' hoeft door zijn hoge bijdragen aan de organisatie van het Songfestival, de pan-Europese omroeporganisatie EBU, niet deel te nemen aan voorrondes. Nederland moet dat wel en haalde sinds 2005 niet meer de finale. In 2004 lukte dat Re-Union met "Without you" voor het laatst.
Eric van Tijn, die de Songfestivalliedjes "Vrede" (1993) en "Hemel en aarde" (1998) componeerde, vindt het een goed idee om Nederland ook een grotere bijdrage te laten betalen om zo direct in de finale te komen. "In het kader van alle bezuinigingen zullen weinig mensen het er mee eens zijn, maar eerlijk gezegd vind ik dat we het zouden moeten doen", zei Van Tijn vandaag, dinsdag 26 april, tegen Novum Nieuws.
Volgens de Nederlandse Event Supervisor van het Eurovisie Songfestival, Sietse Bakker, is het idee van Van Tijn niet haalbaar. "De bedragen die aan de organiserende EBU voor het Songfestival betaald worden, zijn gebaseerd op het inwoneraantal en het bruto nationaal product. Lid worden van de 'big groep', en daarmee een finaleplaats krijgen, is niet te koop."
Dat een dergelijke constructie geen voorwaarde hoeft te zijn voor de overwinning, bewees de Duitse Lena Meyer-Landrut vorig jaar met haar nummer "Satellite". "Het gaat nog altijd om het liedje en niet om het geld", vindt Pieter Kuipers, directeur van de TROS, die dit jaar de 3JS namens Nederland naar het muziekfestijn stuurt. (bron : Novum)
'De klas van Frieda' : Marcel Vanthilt duikt vanavond op als vakleraar over de jaren tachtig.
Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
136 nieuwe leerlingen
Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.
34 nieuwe vakleerkrachten
Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.
Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen. De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
* achttiende aflevering - dinsdag 26 april 2011 :
Siegfried Bracke en Ivo Belet zijn twee ex-collega-journalisten en nu politici van verschillende partijen. Benieuwd hoe lang het duurt voor daar ambras van komt. Misschien zorgt de tegenstand voor wat afleiding. An Lemmens en Bram Vande Putte, de presentatoren van 'De maandagshow', 'De dinsdagshow', 'De woensdagshow' en nog heel wat anders shows, laten de showbizz even voor wat het is om die varkentjes te wassen.
Met de vakleraar duiken de kijkers dertig jaar de tijd in. Toen de nektapijtjes en epauletten in waren, was ook Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') hot. De geknipte vakleraar voor de jaren tachtig dus.
'De klas van Frieda', vanavond, dinsdag 26 april, de achttiende aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)
Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met aanstaande zaterdag 30 april), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Vanaf vandaag, dinsdag 26 april, en dit tot en met aanstaande zaterdag, 30 april, plaatsen we de vijf kandidaten die meteen in de finale mogen aantreden voor het voetlicht en het land dat in die finale als elfde aantreedt op zaterdag 14 mei is FRANKRIJK. Het land is één van de zeven landen die er van in het begin al bij zijn. Tot op heden wist Frankrijk het Songfestival vijfmaal te winnen maar de laatste overwinning dateert ondertussen al van 1977 toen Marie Myriam "L'oiseau et l'enfant" naar de eerste plaats zong. In totaal nam het land tweemaal niet deel aan het Songfestival : in 1974 wegens het overlijden van president Pompidou in de week voorafgaand aan het festival en in 1982 omdat de Franse omroep (TF 1) vond dat het festival te ouderwets was. Een jaar later nam France 2 de fakkel over en twee jaar wist het land nog eens te eindigen in de top tien. Niemand minder dan Patricia Kaas nam met "S'il fallait le faire" deel aan het festival. Met een totaal van 107 punten eindigde ze op een achtste plaats. Vorig jaar stuurde de Franse omroep zanger Jessy Matador met "Allez olla olé" naar het festival en met een totaal van 82 punten strandde hij op een twaalfde plaats.
Op vrijdag 04 februari jonsgtleden maakte France 3 bekend dat de 21-jarige zanger Amaury Vassili de Franse driekleur zal verdedigen tijdens de finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.
Een verrassing was dit niet echt te noemen want een week eerder, op donderdag 27 januari, berichtte de Franse pers reeds dat er geruchten waren dat de zanger dit jaar voor onze zuiderburen naar Düsseldorf zou gaan. Maar het bleef dus tot begin februari wachten op bevestiging van de Franse omroep.
Met welk nummer de jonge tenor er zal aantreden was op dat ogenblik nog niet bekend, enkel dat het nummer in het Corsicaans zal gezongen worden. Daags nadien, zaterdag 05 februari, raakte bekend dat het nummer als titel "Sonniu" ("Droom") kreeg. De muziek van het nummer is van de hand van Daniel Moyne en Quentin Bachelet (zoon van de bekende Franse zanger Pierre Bachelet), de tekst is van de hand van Jean-Pierre Marcellesi, een bekende Corsicaanse zanger.
Nadien werd de titel gewijzigd in "Sognu" en de zanger stelde zijn nummer voor op maandag 07 maart tijdens het programma 'Chabada' (France 3).
Amaury Vassili (Rouen, 08 juli 1989) werd geboren als Amaury Chautard en startte op negenjarige leeftijd met zingen, dit nadat zijn moeder hem inschreef in de plaatselijke muziekschool. Vijf jaar later nam hij voor de eerste maal deel aan een wedstrijd en die won hij met "Amsterdam" van wijlen Jacques Brel.
Van zijn album "Vincero" werden in 2009 meer dan 200.000 exemplaren verkocht. In Frankrijk stond het album maar liefst 86 weken in de albumhitparade en in Wallonië wist hij het 42 weken vol te houden. Een nieuw album "Canterò" verscheen vorig jaar.
"Sognu" (tekst : Jean-Pierre Marcellesi, Julie Miller ; muziek : Daniel Moyne, Quentin Bachelet)
Sognu di ste labbre Di sta voce chjara è pura U ricordu mai spentu in mè Quella notte cui cun tè Sognu, mi lamentu U moi core, ùn hà primura Di a vita c'aspetta (mè) dumane Invinuchjatu, guardu u mare! Spart'u mondu cun tè Ma tu, ti ne vogli'andà! Sognu d'una vittoria Pensu sempre che, luntanu da tè Sei intornu a mè, sognu di tè, Canteraghju, canteraghju a tè, a canzona(di) "lO I MÈ" Piengu è so (gu) male Pregu u celu fin'a more Cui dai monti, sto (gu) di frontu a tè Per svegliammi da stu sognu Sè tu mori, eu dinò !!! MORGEN : voorstelling van de Italiaanse kandidaat, Raphael Gualazzi. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
We sluiten deze zomersepaasmaandag af met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit' klaargestoomd. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Het Witte Paard in Blankenberge is van plan om de vijfenzeventigste verjaardag van de zomerrevueshows in stijl te vieren met een groots feest. De mythische revuetempel gaat verder op de succesformule van de afgelopen zomer en heeft met The Gibson Brothers, afkomstig uit Martinique, weer voor een internationale topsensatie gezorgd.
Net als Katrina (ESF 1997, lid vakjury 'Eurolaul 1999', MF 2005, presentatrice 'Congratulations : 50 years Eurovision Song Contest', lid vakjury 'Eurosong 2008') vorig jaar, kan deze top of the bill act pronken met verschillende wereldhits. The herenigde Gibson Brothers zorgen voor volle dansvloeren en onweerstaanbare ambiance met hun klassiekers "Non stop dance", "Que sera mi vida" en "Cuba". Het gerenommeerde viertal zal in zijn originele bezetting optreden. Daarnaast krijgen de publieksfavorieten van de voorbijgaande jaren - het duo Jeroen Maes en Nele Goossens, opnieuw een glansrol toebedeeld in de vele komische sketches. Zo zullen de Tissuekes uiteraard weer van de partij zijn.
Witte Paard veteranen Daisy Thys ('Amika', 'Annie', 'Thuis'), Dimitri Verhoeven ('Dracula', 'Bakelietjes', 'Kuifje') en nachtegaal Katy Satyn (Eurosong 2008) vervolledigen de affiche, net als ze deden in 2010 met de 'Walking on Sunshine' revue. Nieuw op de affiche zijn The Celini Brothers, die het publiek zullen vermaken met acrobatische dansmoves en geweldige oneliners.
De regie is voor de derde maal op rij in handen van Bruno Van Heystraeten en Gwen Hamerlijnck tekent voor de choreografie van het showballet. Het live orkest staat zoals gewoonlijk onder de professionele leiding van Patrick Desmedt.
De revue kunt u dagelijks bijwonen (behalve op dinsdag en woensdag) in Het Witte Paard in Blankenberge (Visserstraat 53) van vrijdag 15 juli tot en met maandag 05 september. De voorstellingen beginnen steeds om 20.30 en op zondag zijn er middagvoorstellingen om 16.00.
Plaatsen kan je reserveren via de website van Sherpa en voor meer info omtrent deze zomerrevue kan je zoals steeds terecht op de website van 'Het Witte Paard'.
De zomer van 2011 wordt de zomer van 'Mamma Mia!' want vanaf dinsdag 19 juli komen de feel good vibes naar de koningin der badsteden, Oostende.
De internationale cast van 'Mamma Mia!' komt naar het Kursaal van Oostende en zal ongetwijfeld voor vele onvergetelijke momenten zorgen aan de Belgische kust. Voor deze unieke gelegenheid bundelen Concert and Entertainment Promotor Live Nation Belgium en Kursaal Oostende hun krachten.
'Mamma Mia!' in het Kursaal van Oostende van dinsdag 19 juli tot en met zondag 31 juli en van dinsdag 02 augustus tot en met zondag 14 augustus telkens om 20.00. Op zaterdag en zondag zijn er ook namiddagvoorstellingen, telkens om 15.00. Tickets (tussen 37 en 70 euro) kunnen worden aangeschaft via Sherpa. Meer nieuws en informatie krijg je ook op de website van de musical.
Opgelet! De musical wordt in de originele versie (Engels) opgevoerd maar wordt in het Nederlands en het Frans ondertiteld.
Eerder dit voorjaar ging Soulsister op tournee door Vlaanderen. Gewapend met hun sterkste nummers trokken Jan Leyers (ESF 1991, componist/tekstschrijver "Comme un enfant" - Eurosong 2002) en Paul Michiels tussen begin januari en midden maart langs ruim dertig schouwburgen en culturele centra. Voor de allereerste keer deden ze dat als duo. Alleen met zijn twee doken Leyers en Michiels in een repertoire dat in 2011 precies een kwarteeuw omspant. En wat ze bovenhaalden klonk even simpel als veelbelovend : twee stemmen, vier handen en het allerbeste uit 25 jaar Soulsister-songs.
Op algemene aanvraag, en omdat ze er beiden zoveel zin in hebben, komen er dit najaar nog een aantal extra concerten en inmiddels zijn er reeds zes bevestigd (Gent, Lint, Antwerpen, Brussel, Brugge en Kortrijk). Geïnteresseerden houden best de concertagenda op hun website in de gaten.
Newsroom : Katie Price gewond bij auto-ongeluk in Argentinië.
Katie Price (MYMU 2005) is gisteren, zondag 24 april, aan de dood ontsnapt. De wagen van het Britse glamourmodel, ook bekend als Jordan, knalde tegen twee op hol geslagen paarden. Price en haar vriend Leandro Penna hielden er een zware whiplash en snijwonden aan over. De twee paarden waren op slag dood.
Het ongeluk vond plaats in Argentinië, waar Price op vakantie was met haar vriend. De twee maakten een ritje in de jeep van het glamourmodel, bestuurd door Penna, toen plots twee paarden voor hen opdoken en door de voorruit knalde.
"Het is een wonder dat we nog leven", zegt het 32-jarige model tegen de Britse krant Daily Mirror. "Het was echt verschrikkelijk. Het gebeurde in een flits en ik kan niet geloven dat ik niet ernstig gewond ben geraakt."
Price, die zelf paarden bezit, was erg aangedaan door het overlijden van de paarden. "Ik heb geluk gehad, maar ik ben erg aangedaan over de paarden. Het was schokkend."
Het Britse model ontmoette de Argentijnse Penna eerder dit jaar op een feestje van Elton John. Eerder was ze getrouwd met zanger Peter Andre. (bron : Novum)
Newsroom : Niels Destadsbader verft zijn haren al jaren.
Afgelopen donderdag, 21 april, zat Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009') samen met Songfestivaldeelnemer Tom Dice (ESF 2010) op de schoolbanken in het Eén-programma 'De klas van Frieda'.
Daar bekende de zanger/acteur en Ketnetwrapper dat hij al jaren zijn haar verft. Van oorsprong is hij blond maar vier jaar geleden verfde hij zijn haar zwart voor de rol van Suske in de theatershow 'De circusbaron' rond de stripfiguren Suske en Wiske. Sindsdien is zijn haarkleur niet meer veranderd. (bron en foto : Eén)
'De klas van Frieda' : Iwein Segers en Antony Arandia strijden om de overwinning tegen Free Souffriau en Louis Talpe.
Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
136 nieuwe leerlingen
Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.
34 nieuwe vakleerkrachten
Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.
Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen. De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
* zeventiende aflevering - maandag 25 april 2011 :
Iwein Segers en Antony Arandia leerden elkaar kennen tijdens de jongste editie van 'Expeditie Robinson'. Geen van hen won, maar ze houden er wel een vriendschap aan over. Ze nemen het op tegen Free Souffriau en Louis Talpe. Zij leerden elkaar kennen als Mega Mindy en Mega Toby, maar ook incognito zijn ze niet te onderschatten.
Vakleraar Marc Reynebeau onderwerpt de klas aan een toets over onze Belgische geschiedenis.
'De klas van Frieda', vanavond, maandag 25 april, de zeventiende aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)
Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met aanstaande zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Het land dat als negentiende en laatste mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei, is zevenvoudig winnaar IERLAND. Het 'groene eiland' is dus koploper in het overzicht met de meeste overwinningen behaald tijdens het Songfestival, zeven in totaal. De eerste overwinning dateert reeds van 1970 want toen won zangeres Dana het festival met "All kinds of everything". Tien jaar later (in 1980) wist Johnny Logan het festival op zijn naam te schrijven met "What's another year". Zeven jaar later (in Brussel) nam hij een tweede maal deel aan het festival en tot op vandaag is hij de enige artiest die het festival twee keer wist te winnen. Vijf jaar later won hij alweer het festival, maar nu als componist van het nummer van Linda Martin. Ook 1993, 1994 en 1996 waren succesvolle jaren voor het eiland. Sinds hun eerste deelname in 1965 heeft het land tot op heden tweemaal niet meegedaan aan het festival : in 1983 en in 2002. De laatste jaren scoorde het eiland niet meer zo goed op het festival en in 2005 overleefden Donna en Joseph McCaul de halve finale zelfs niet. Een jaar later, in 2006, moest zanger Brian Kennedy het beter proberen te doen en zo geschiedde. Hij loodste zijn land naar de finale alwaar hij een verdienstelijke tiende plaats in de wacht wist te slepen. Vier jaar geleden verging het Dervish heelwat minder goed want met "They can't stop the spring" eindigde de groep tijdens de finale allerlaatste met amper vijf puntjes. In 2008 wist Dustin the Turkey de eerste halve finale niet te overleven. Met "Irelande douze pointe" strandde hij op een vijftiende plaats. En ook twee jaar geleden werd de finale - op een haar na - gemist. Sinéad Mulvey & Black Daisy strandden in de tweede halve met met "Et cetera" met een totaal van 52 punten op een elfde plaats. Vorig jaar stuurde het land oud-winnares Niamh Kavanagh naar het festival met "It's for you". In de tweede halve finale legde ze met een totaal van 67 punten beslag op een negende plaats en dus kon het eiland zich nog eens plaatsen voor de finale. Daarin strandde de zangeres met een totaal van 25 punten op een drieëntwintigste stek.
Op vrijdag 11 februari kozen de Ieren hun kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In totaal namen er aan de nationale selectie, 'Eurosong 2011' vijf nummers deel en die werden voorgesteld tijdens een speciale festivalaflevering van de 'Late Late Show', gepresenteerd door Ryan Tubridy. Tweevoudig deelneemster en oud-winnares Niamh Kavanagh mocht deze nationale selectie openen met "In your eyes", het nummer waarmee ze het 'groene' eiland in 1993 een tweede opeenvolgende overwinning bezorgde.
Eind november jongstleden maakte RTÉ bekend dat het op zoek ging naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De omroep liet toen meteen ook weten dat het een nieuwe selectiemethode zou gaan hanteren om die kandidaat aan te duiden. Zo kwam er geen open inschrijving maar werden er vijf mentoren aangeduid die zelf op zoek moesten gaan naar een geschikte kandidaat alsook naar een geschikt nummer.
Tijdens de nationale selectie zaten in het panel van experten Songfestivalcommentator Marty Whelan, Cheryl Baker (ESF 1978-1981, woordvoerster ESF 2005), Brian Kennedy (ESF 2006) en Mairéad Farrell (radio- en tv-persoonlijkheid). Zij gaven na elk optreden hun mening over het nummer en de bijhorende act.
Nadat de vijf liedjes waren voorgesteld, had presentator Ryan Tubridy met oud-Songfestivalpresentatrices Cynthia Ní Mhurchu (1994) en Mary Kennedy (1995). Bucks Fizz (zonder Bobby) bracht nog eens "Making your mind up" en dan mochten de vier experten hun voorkeur uitspreken. Mairéad ging voor Nikki en dacht dat Jedward zou winnen. Brian ging voor Don Mescall en Nikki. Dat beaamde ook Marty maar hij dacht ook dat het Jedward zou worden maar Brian voegde er aan toe dat ze de minst goede zangers waren. Ook Cheryl vond Nikki de beste maar kreeg "Lipstick" toch niet uit haar hoofd.
De eerste fragmentjes van de vijf nummers zouden pas op zaterdag 05 februari in première gaan tijdens een documentaire waarin de vijf mentoren gevolgd werden in hun zoektocht naar de kandidaat en het gepaste nummer. Maar twee dagen eerder, op donderdag 03 februari, werd al een fragmentje van "Lipstick", van Jedward, gedurende een aantal uren op het internet geplaatst door platenmaatschappij Universal Music.
Bij de omroep zat men heel verveeld met het voorval omdat het geheel in strijd is met het reglement van de nationale selectie. Daarbovenop kwam dan nog een klacht van één van de andere mentoren die een diskwalificatie wou van het duo, waarop de Ierse omroep besloot dat de vakjury nu 2/3 van de stemmen in handen had en de kijkers slechts 1/3. Bij een gelijke stand zou de uitslag van de televoting alsnog de doorslag geven.
De winnaar werd dus gekozen door een regionale vakjury (2/3) en door televoting (1/3). De regionale jury's zaten in Waterford, Cork, Limerick, Galway, Sligo en Dublin. Elke vakjury gaf 4-6-8-10-12 punten en de kijkers thuis gaven 12-18-24-30-36 punten (6 vakjury maal de helft van het aantal punten per vakjury).
* de uitslag (punten tussen haakjes regionale jury's Waterford - Cork - Limerick - Galway - Sligo - Dublin en televoting) :
01. "Talking with Jennifer" (tekst en muziek : Ronan Hardiman, Don Mescall) door Don Mescall (mentor : Ronan Hardiman, componist 'Lord of Dance') : 68 punten (6+6+4+10+10+8+24)(derde plaats). 02. "Lipstick" (tekst en muziek : Dan Priddy, Lars Jensen, Martin Larson) door Jedward (mentor : Caroline Downey-Desmond, directeur MCD en producer) : 98 punten (10+10+12+8+12+10+36)(eerste plaats). 03. "Shine on" (tekst en muziek : Patrick Mahoney) door Bling (mentor : Willie Kavanagh, voorzitter EMI Music Ierland) : 44 punten (4+8+6+6+4+4+12)(vijfde plaats). 04. "Send me an angel" (tekst en muziek : Liam Lawton) door The Vard Sisters (mentor : Liam Lawton, componist en artiest) : 54 punten (8+4+8+4+6+6+18)(vierde plaats). 05. "Falling" (tekst en muziek : Christina Schilling, Camilla Gottschalck, Jonas Gladnikoff, Hanif Sabzevari) door Nikki Kavanagh (mentor : David Hayes, musicalregisseur en arrangeur van 'Tommy Fleming' en 'Riverdance') : 96 punten (12+12+10+12+8+12+30)(tweede plaats).
De vakjury ging voor Nikki Kavanagh maar bij de kijkers strandde ze op een tweede plaats. De kijkers plaatsten Jedward op de eerste plaats, bij de vakjury werden ze tweede. Maar uiteindelijk haalden ze de overwinning binnen met 98 punten, twee meer dan Nikki.
Het duo John en Edward Grimes (Dublin, 16 oktober 1991), oftewel Jedward verdedigen de Ierse kleuren midden mei in Düsseldorf. De tweelingsbroers namen in 2009 in het Verenigd Koninkrijk deel aan 'The X Factor', de talentenjacht die ook in Vlaanderen twee seizoenen liep en waar Tom Dice (ESF 2010) eind 2008 tweede werd.
Ze hielden het een aantal weken vol in die wedstrijd en werden uiteindelijk nog zesde, maar dat was zeker niet om hun uitzonderlijke zangkwaliteiten. Afwachten wat dat gaat worden in de tweede halve finale want de Britten stemmen op dinsdag 10 mei in de eerste halve finale.
"Lipstick" (tekst en muziek : Daniel Priddy, Lars Halvor Jensen, Martin Michael Larsson)
You say you're on it but you just don't know You're spending money like you're on death row You must be mis-educated By all the guys that you dated You think I'll take the bait but I don't think so
Ohhhh Am I headed for a car crash? Ohhhh I'm just about to meet my match, she takes the Ohhhh I'm about to fall in head first Sisters let me tell you how it works
HEY!
She's got her lipstick on Here I come, da da dum She's got her lipstick on Hit and run, then I'm gone Check my collar, collar, hey, hey, ey Check my collar, collar, hey, hey, ey
Oooohh, Oooohh
You look at me and I got you in mind I come on over see what I could find No appetite for delusion I could've been what I'm losin' You're saying yes when it is no, no, no, no
Ohhhh Am I headed for a car crash? Ohhhh Is this about to be my next, she takes the Ohhhh I'm about to fall in head first Sisters let me tell you how it works
She's got her lipstick on Here I come, da da dum She's got her lipstick on Hit and run, then I'm gone Check my collar, collar, hey, hey, ey Check my collar, collar, hey, hey, ey
She's got her lipstick on Here I come, da da dum She's got her lipstick on Hit and run, then I'm gone Check my collar, collar, hey, hey, ey Check my collar, collar, hey, hey, ey
It's not that I don't wanna play (play, play) And then I didnt look your way (way, way) It's not like every girl's the same (same, same) You gotta know just how to treat this miss Or she will be dismissed
Heyyyyy
She's got her lipstick on Here I come, da da dum She's got her lipstick on Hit and run, then I'm gone Check my collar, collar, hey, hey, ey Check my collar, collar, hey, hey, ey
She's got her lipstick on Here I come, da da dum She's got her lipstick on Hit and run, then I'm gone Check my collar, collar, hey, hey, ey Check my collar, collar, hey, hey, ey
Here I come Here I come dum da dum da dum da dum
Here I come Here I come dum da dum da dum da dum
Hit and run Hit and run dum da dum da dum da dum
Then I'm gone Then I'm gone Gone, gone, gone, gone
MORGEN : voorstelling van de Franse kandidaat, Amaury Vassili. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
'Thuis' : Franky wil dat Bram met Paulien gaat praten en Tom heeft een vraag voor Peter.
Op maandag 30 augustus ging het zestiende seizoen van start van de Eén-reeks 'Thuis'.
De titelsong van de serie wordt ook dit seizoen gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004) en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.
Wij brengen ook dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 2.976 TOT EN MET 2.980.
Franky wil dat Bram met Paulien gaat praten. Julia vraagt zich af waarom Paulien zo triest is. Leo is opgelucht wanneer er zich een nieuwe taxichauffeur aanmeldt. En Tom heeft een vraag voor Peter.
- maandag 25 april - aflevering 2.976 : Franky wil dat Bram met Paulien gaat praten. Julia vraagt zich af waarom Paulien zo triest is. Marianne broedt op een nieuw plan. Freddy zet Luc onder druk. Peter krijgt het zwaar te verduren.
- dinsdag 26 april - aflevering 2.977 : Peter vindt het voorstel van Tom totaal ongepast. Bram en Paulien bespreken hun toekomst. Waldek voelt dat er iets gaande is tussen Luc en Freddy. Leo is opgelucht wanneer er zich een nieuwe taxichauffeur aanmeldt.
- woensdag 27 april - aflevering 2.978 : Peggy reageert positief op het bezoek van Sandrine. Rosa heeft belangrijk nieuws te melden. Freddy vindt dat hij recht heeft op een extra bonus. Frank is op zoek naar een zondebok. De eerste taxirit van Mayra loopt allesbehalve vlot. - donderdag 28 april - aflevering 2.979 : Leo overweegt Mayra te ontslaan. Waldek en Nancy zoeken troost bij elkaar. Niemand is echt enthousiast over de filmmarathon van Katrien, behalve Stijn. Yvette voelt zich verwaarloosd. Simonne vindt dat Frank niet goed bezig is. - vrijdag 29 april - aflevering 2.980 : Waldek stelt zich vragen bij het gedrag van Freddy. Max heeft slecht nieuws voor Franky. Simonne wil dat Frank snel een oplossing zoekt. Bram heeft nagedacht en licht Paulien in over z'n beslissing. Peter gaat in op het aanbod van Tom.
'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron en logo : Eén)
'Familie' : Rita heeft het moeilijk sinds het vertrek van Dimi.
Op maandag 30 augustus ging op vtm het twintigste seizoen van start van de soap 'Familie'. In de eerste twee afleveringen kreeg de kijker de afloop te zien van de spannende cliffhanger waarmee 'Familie' de zomervakantie was ingedoken, nl. geeft Peter zijn ja-woord aan June?
Nieuwkomers
Op dinsdag 31 augustus gingen de verhaallijnen verder en die situeren zich twee maanden later. De familie gaat opnieuw verder met hun alledaagse activiteiten. De familie zal vanaf dan ook geconfronteerd worden met verschillende nieuwkomers, die voor korte of langere tijd in hun leven zullen blijven. Remko, gespeeld door Ward Bal, zal een prominente plaats krijgen in het leven van Hanneke en ook Pieter, i.e. Jef Ravelingen, is nog steeds Miekes ware liefde. Verder zullen ook modegigant Bruyninckx (Erik Burke), Gerda (Britt Van der Borght), barmeisje Roos (Heidi De Grauwe), schoonmoeder Maria (Magda Cnudde) e.a. hun opwachting maken.
Plotwendingen
Wat de plotwendingen betreft, kunnen we alvast onthullen dat Bart het erg moeilijk krijgt met zijn opgroeiende dochter. Het is voor hem niet makkelijk om zijn kleine meisje te zien opgroeien tot een vrouw die weet wat ze wil. Rita en Dimi plannen samen de trip van hun leven, terwijl Maarten allerhande pogingen onderneemt om zijn droom, het café omvormen tot bistro, te realiseren. Maar ook liefde, warmte, vriendschap, macht en ambitie, het verwerken van een verlies, prille liefde en ziekte zijn thema's die de volgende maanden aan bod komen in 'Familie'.
Kortom, 'Familie' blijft fris, verrassend, up to date en brengt sinds maandag 30 augustus nieuwe meeslepende verhalen.
Ook dit seizoen, en dit telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.
* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.608 TOT EN MET 4.613.
- maandag 25 april - aflevering 4.608 : Maarten blijft koppig weigeren om de ruzie met zijn vader bij te leggen, met als gevolg dat hij nu zonder keuken zit en de receptie voor Mathias mogelijk moet afblazen. Gelukkig toont Dimi zich de reddende engel. Evy polst bij Mieke en Trudy of ze haar stage kan doen in het ziekenhuis. Marie-Rose vindt het hoog tijd dat zij en Rita definitief afrekenen met het verleden en ze maakt samen met Mathias haar opwachting in de "Jan & Alleman". Ook Dirk komt een pint drinken in het café. - dinsdag 26 april - aflevering 4.609 : Rita zit in zak en as omdat Dimi vannacht niet naar het appartement is gekomen. Mathias is van mening dat Veronique naar Milaan moet vliegen om Mario te overtuigen de wintercollectie af te werken, maar voor haar is dat geen optie. Evy moet een schriftelijke stageaanvraag indienen en ze hoopt dat Mieke en Linda haar goeie tips zullen geven. Rob is verrast wanneer Cynthia haar opwachting maakt bij Van den Bossche Electronics en polst of hij al aan hun groepsopdracht heeft gewerkt. - woensdag 27 april - aflevering 4.610 : Een wolkbreuk in Benidorm heeft waterschade aangericht in de bungalow van Anna en Albert. Hij wil daarom zo snel mogelijk terugvliegen, maar zij wil de familie niet in de steek laten. Jan probeert zijn zus te overtuigen om haar werk in het café op te pikken, maar Rita is niet voor rede vatbaar. Evy heeft een afspraak met Victor Praet om haar stageaanvraag te verdedigen. De bomma geeft Veronique tips om haar huwelijk met Mario te redden. Peter en June zijn terug van de beurs in Düsseldorf. - donderdag 28 april - aflevering 4.611 : De beurs in Düsseldorf is niet goed verlopen en dat is een ramp voor Van den Bossche Electronics. Veronique roept daarom een aandeelhoudersvergadering bijeen en pleit voor de terugkeer van Bert Van den Bossche. Evy wacht vol ongeduld of ze stage mag doen in het ziekenhuis. Anna is niet van plan om snel naar Benidorm terug te keren, want ze wil haar dochter Rita in het oog houden. Zij heeft het heel moeilijk sinds het vertrek van Dimi. Trudy geeft Veronique raad over Mario.
- vrijdag 29 april - aflevering 4.612 : Albert kan niet langer wachten en boekt voor zichzelf een vlucht naar Benidorm. Maarten en Roos overslapen zich. Geen ramp, ware het niet dat ze net vandaag de catering op de scheepswerf moeten verzorgen. Veronique probeert nogmaals haar broer te overtuigen om Bert terug aan te werven. Paul wil een privéruimte voor de dokters in het ziekenhuis. Veronique reist naar Milaan om met Mario te praten en Rita gaat overal op zoek naar Dimi. - zaterdag 30 april - aflevering 4.613 : Maarten heeft de catering voor zijn rekening genomen tijdens de receptie van Mathias voor zijn Chinese zakenpartners. En het moet gezegd, zijn culinaire keuzes waren een schot in de roos. Toch heeft de jonge kok de beperkingen van de motorhome ondervonden. Een wielerploeg onder leiding van Dré en Gilbert houdt halt in de "Jan & Alleman". Jan probeert hen te overtuigen het café als vaste uitvalsbasis te gebruiken. Veronique en haar zoontje Cedric reizen naar Milaan om er Mario te bezoeken. Trudy wil haar patiënten in een huiselijker omgeving ontvangen en zoekt een geschikte plek in het ziekenhuis.
'Familie', van maandag tot en met zaterdag telkens om 20.05 op vtm. (bron en foto : vtm)