Deze wagen zal wel moeilijk zijn weggeraakt na de scholencross in Munkzwalm. Hij stond gedeeltelijk weggezakt op een zachte berm en de linker wielen stonden reeds deels van de grond.
De 17de Kasseifeesten in Zegelsem mogen ongetwijfeld de geschiedenis ingaan als één van de betere edities.
Het weer zat immers perfect mee zodat men lang bleef vertoeven op de zonovergoten terrasjes.
't Zag zwart van 't volk in het kasseidorp want men mag toch wel spreken dat enkele duizenden bezoekers dit mooie dorp aandeden.
Als organisator bedank ik dan ook alle medewerkers en vrijwilligers die dit feest mee tot een succes hebben gemaakt. Ik bedank hierbij uitvoerig deken luc Van Den Velde en priester Alexander Vandaele voor het ter beschikking stellen van de prachtige kerk van Zegelsem, het gemeentebestuur, gemeentepersoneel, politie- en veiligheidsdiensten want alles verliep nagenoeg vlekkeloos. We bedanken eveneens onze trouwe sponsors en last but not least de H. Ursmarus, de patroonheilige van deze kerk die mede gezorgd heeft voor het goede weer.
Bert Broos
Het weer voelde zomers aan tijdens de 17de Kasseifeesten DE HOOFDPRIJZEN TIJDENS DE GOUDEN KASSEIWORP WAREN VOOR WERNER BAUDEWIJN ( 125 euro) EN GERARDA RIGAUX ( jaarabonnement weekblad De Beiaard)
EXPO VAN DE KASSEIFEESTEN IS VANDAAG REEDS TE BEZICHTIGEN
NOG EEN WEEK EN HET ZIJN KASSEIFEESTEN IN ZEGELSEM.
DE EXPO IS UITZONDERLIJK REEDS EEN WEEK EERDER TOEGANKELIJK TUSSEN 10U EN 18U NAAR AANLEIDING VAN OPEN MONUMENTENDAG EXPO
De expo in de kerk is een topper en heeft heel wat in petto met o.m. een unieke collectie orchideeën van Horebekenaar Willy Geenens, een groepstentoonstelling van de Kwaremontse Kunstkring, kunstglaswerken van Zottegemnaar Willy Van Alboom. Verder is er een expo met de geschiedenis van de rekenmachine door Eddy Wancour en oude prenten en postkaarten uit het archief van Adr. Donckerwolke door Antoine Tronquo. Dit laatste onderwerp is te bezichtigen in het buurthuis
In en rond café De Weegbrug en frituur t Roethuis hebben op vrijdag 11, zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 september de St.-Denijs-Boekel feesten plaats.
Alle optredens zijn gratis en beginnen reeds op vrijdagavond met het optreden van De Platte Chocos & DJ Mich.
Op zaterdag is er het optreden van Danny Fabry, Iron, DJ&zanger Stephen Mc Queen. Vervolgens is er op zondag vanaf 10u levend kickerspel. Vervolgens zijn er vanaf 14u de oldtimer tractoren en stationaire motoren te bezichtigen. De rondrit gaat van start om 14u en er wordt een prijs uitgereikt voor de oudste tractor. Vanaf 20u is er het optreden van vin Kenzo, Djuna & Dmitri met DJ Mich.
Op maandag 14 september om 14u is er de dansnamiddag met Leon Van der Sypt+ Special act &DJ Mich. Alle activiteiten zijn gratis. Op maandagnamiddag kunnen de senioren koffie met taart verkrijgen voor de prijs van 3,50 euro. Kaarten dienen hiervoor vooraf te worden gereserveerd.
Info Danny Decordier 055 49 64 14.
Retrokoers Allez Freddy in Roborst viel in de smaak
Retrokoers Allez Freddy in Roborst
In Roborst had een heus retro wielerfeest plaats. De 'Vrienden van de Zwalmse dorpen' organiseerden er voor het eerst de retro wielerwedstrijd 'Allez Freddy'. "Deze activiteit leek ons ideaal om de zomer ludiek af te sluiten", vertelt Anna Verhoeve.
Boze boeren op weg naar Brussel
Zon 5000 boeren en 1000 tractoren zijn op weg naar Brussel om vandaag deel te nemen aan het boerenprotest.
Vandaag is er in Brussel een speciale bijeenkomst van de Europese ministers van Landbouw. De lage melk- en varkensvleesprijzen zijn niet langer houdbaar. Als het zo voortgaat met de prijzen zijn er geen boeren meer in de toekomst.
In Brakel verzamelde hEel wat Westvlaamse boeren en collegas uit Zuid-Oost-Vlaanderen om naar Brussel hun weg verder te zetten.
Het Rond Plein in Brakel was op een bepaald moment hermetisch afgesloten.
Ondertussen rijdt men richting Ninove en zo naar Brussel.
Richa Michelbeke (dames volley) Liga A werd voorgesteld
Ten huize van Herman De Croo werd de ploeg voorgesteld van Richa Michelbeke die volgend seizoen uitkomt in de Liga A.
OLSA BRAKEL VERKOOPT THUISVOORDEEL
DE 1/16 FINALE VAN DE BEKER VAN BELGIE TUSSEN OLSA BRAKEL EN KV KORTTRIJK HEEFT NIET PLAATS IN BRAKEL.
BRAKEL HEEFT IMMERS ZIJN THUISVOORDEEL VERKOCHT. HIERDOOR WORDT NOG EENS BEWEZEN DAT HET IN DE SPORT TE DOEN IS OM HET GROTE GELD.
De Maleisische miljardair Vincent Tan nam KV Kortrijk immers over
Vlastreffen deed Brakel aan
Het motorevent Vlastreffen deed zondag Brakel aan. De markt kon de honderden motos nauwelijks aan want er was geen doorkomen aan. Door dit event deed de horeca op de markt evenwel gouden zaken.
We hoorden evenwel ook enkele negatieve geluiden. Zie De BEIAARD VAN VRIJDAG 4 SEPTEMBER
Er waren straten waar dit motorspektakel niet thuishoorden. Er was politiecontrole en de vraag is horen quads wel thuis in dergelijk event.
Mijn persoonlijke ervaring in het verkeer is dat quadbestuurders en motorbestuurders elkaar weinig begroeten in het verkeer Tussen motorrijders heerst er een zekere vorm van solidariteit
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Brakelse activiteiten
Over mijzelf
Ik ben BERT BROOS
Ik ben een man en woon in BRAKEL (BELGIE) en mijn beroep is SINDS 1985 REPORTER VOOR DE BEIAARD .
Ik ben geboren op 04/12/1959 en ben nu dus 65 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: motorijden, fietsen, auto's, actualitiet en treinen.
DEZE BLOG IS GRATIS EN BRENGT NIEUWS OVER DE ZWALMSTREEK (Brakel-Zwalm en Horebeke)
contact: bert.broos@outlook.be