Vrijdag 15 oktober 2010, 9.00 uur. We worden onthaald door een hele lieve mevrouw, Karlien. Ze vertelt over Zola Kintaki. Zola dompelt ons onder in de wereld van de 8 Milleniumdoelstellingen. Zo
willen we armoede uit de wereld, alle kinderen naar de basisschool, de
gezondheid van moeders verbeteren,... maar wie maakte deze beloften en
zullen we ze halen tegen 2015?
Via een reuzenganzenbord en ludieke opdrahten leefden we ons in en begrijpen we: DE TIJD LOOPT!
Volg samen met ons de afteltijd op www.2015ikloopmee.be. En lees meer over de verschillende doelstellingen door onze leerlingen geschreven.
Donderdag 16 september was het zover. We vertrokken op openluchtklas naar de Parkvilla van Asse. We hadden er al dagenlang naar uitgekeken. Het ging spijtig genoeg allemaal te snel voorbij. Hieronder kan je het verslag lezen van onze fijne tweedaagse. Er wordt nog aan gewerkt, maar het komt zeker goed!!
1.Toen we aangekomen waren in het station van Jette, hebben wij een foto gemaakt. Daarna hebben wij de trein genomen tot in Asse. Het was maar 10 min in de trein. We waren enthousiast in de trein en toen wij aangekomen waren, waren we blij. Asse is een mooie stad. Er zijn niet veel auto's op straat. We moesten maar 300 m stappen tot aan de Parkvilla. Het is een mooi huisje. We hebben de kamers bezocht, badkamer... De juf heeft enkele afspraken gezegd, daarna gingen wij wandelen.
2. Het was leuk in Asse. Het was mooi weer.
Maar er waren wel plassen. Zelfs
Antony was bijna uitgegleden. We hadden 8 kilometer gewandeld. We hadden
over bomen gepraat. En we hadden kappellen gezien. Tijdens de wandeling
waren Wahid en Faisal heel de tijd aan het lopen voor iets maar ik weet
niet voor wat. Jordan en Daoud waren kastanjes aan het oprapen voor op
te eten. Dus dat is het bewijs dat het een toffe groep is.
3.We hebben onze boterhamen gegeten en voethoofdbabybal gespeeld op een voetbalveld. Wij hebben deze sport uitgevonden omdat we een pop zagen zonder armen, voeten en buik. Daarna zijn we naar de speeltuin geweest. HET WAS SUPER LEUK!!!
4. Toen we aan de café de Koekoek kwamen vroeg de juf af als we daar binnen mochten. De meneer zei ja, dus gingen we naar binnen. de juf vroeg 13pintjes !! NEEN,ik lach , wij hebben gewoon een cola gedronken. Na 5minuten heeft hij ons allemaal een noot gegeven. Normaal is het 2euro voor 1kilo noten, maar wij hadden geluk,wij kregen allemaal een noot. Het was fijn,daar in dat cafe. mmmmmm............ .
5. Na het wandeling zijn we naar de speeltuin van Boekfos gewest. Eerst was 't een beetje koud,maar werd het mooi weer. Wat heel goed nieuws was voor ons! Dat het zo mooi weer was. Wij hebben op allerlei speeltuigen gespeeld,maar 't beste van alles was de speeltoren en het touwenparcours. Op dat touwenparkoer was het een beetje moeilijk,maar iedereen heeft toch de speeltoren kunen bereiken. En op het glijbaan kunnen glijden appels en zand tegen elkaar gooien. Wij zaten daar met zijn allen zonder ruzie,lol maken,samen te lachen enz... Het was gewoon super tof! Wij zijn en zullen altijd een super klas blijven. Dit jaar gaan we veel genieten.Met in ons laatste schooljaar. Want na dit jaar zijn we allemaal weg,maar wij zullen altijd aan die mooie herinerings denken. Wij zijn allemaal anders dat maakt onze klas juist leuker. En natuurlijk hebben we veel foto's getrokken! Het zal heel moeilijk zijn om afscheid te nemen op het einde van dit schooljaar.
6.Iedereen had een schattenzak gemaakt. De schattenzak is een zak waar je belangrijke dingen van heel jouw schooljaar in steekt. We hebben dat gemaakt om van dit schooljaar te herinneren. Als iemand klaar was,mocht hij gaan douchen. Eerst hebben de jongens gedoucht dan hadden de meisjes gedoucht. Maar tijdens het douchen waren de jongens de eten klaar aan het maken. We hadden de wortelen eerst gekuist dan de uien,courgettes... Toen waren we klaar. We hebben gespeeld. Er was:twister,pim pam pet en B I N G O. Toen de meisjes klaar waren met douchen hebben ze de tafel gedekt.
7. De meisjes hadden de tafel mooi gedekt .De jongens waren op dat moment aan het spelen. De
jongens vonden het leuk .En als we binnenkwamen, moesten we allemaal
een stoel nemen en in een cirkel zitten en ons verdelen in 3 groepen van
4 voor een quiz .Nadat we dequiz hadden voorbereid, kwam Juf Tine met
een auto aan.Ik zei in mijn hoofd : ''Ze is nog niet veranderd ''. Toen
gingen we samen eten.Ons gerecht was spaghetti met groenten .Bijna
iedereen vond het lekker.
8.We zijn naar Asse gegaan.We hebben een quiz gedaan met juf Tine.Het was heel leuk. Het team WAF heeft gewonnen 12 punten en de andere The BIG 4 hadden 11 punten en De Beste ook 11 punten. Juf Tine en juf Sabine hadden ook een team die heette De Juffen.Dit waren de kreten van de 3 groepen. De groep WAF was:wie is de beste WAF WAF WAF. De groep van THE BIG 4 was:YES WE CAN! De groep van De Beste was:wie is de beste wie is de beste HE HE HE! JufTine wilde nog een laatste keer weerwolfje met ons spelen. We hebben 2 keer gespeeld. 2keer hebben de burgers gewonnen. We hebben de verjaardag van Oussama gevierd. Het was heel fijn.We hebben snoepjes gegeten,chips en nog een beker sprite. Het was heel heel leuk met juf Tine en ook heel lekker. Gelukkig hadden we een afwasmachine anders moesten we alles wassen.