Welkom op onze blog!
Inhoud blog
  • Uitstap Ieper: Last Post
  • Uitstap Ieper: In Flanders Fields Museum
  • Uitstap Ieper: wandeling Jeanne Mesdom
  • Uitstap Ieper: boterhammetjes eten
  • Uitstap Ieper: Langemark en Saint-Charles de Potyze
    agenda

    Belangrijke data in mijn agenda

    Mijn favorieten
  • Weer Elbigenalp
  • Hotel Post
  • Skipiste
  • 't zesde blogt...
    ...en jullie lezen mee!
    07-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Er is er één jarig...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hoera! Hoera!   En deze jarige heet Joke.  Joke werd vandaag al eens in de bloemetjes gezet, want haar echte geboortedag is op 9 april. Doordat deze datum in de vakantie valt, heeft zij ons vandaag getrakteerd op een lekkere en zelfgemaakte crème au beurre taart!  Een dikke proficiat voor jouw verjaardag en al dat lekkers dat je maakte! 

    07-04-2011 om 20:22 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    02-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatst weekje van maart.
    Deze week viel er weer heel wat te beleven.  We hadden twee jarigen onder ons : Mattias en Dario, zij mochten 12 kaarsjes uitblazen! Nogmaals een dikke proficiat aan beide jongens. 
    Er werd heel hard gewerkt aan onze paaskip, of -konijn, of... Wie weet hoe onze paascreatie er zal uitzien?!  Alleszins zijn de jongens en de meisjes van het zesde heel creatief en zal het een bijzonder meesterwerk worden!!! 
    We brachten een bezoekje aan Sint-Angela.  Zo konden we reeds kennismaken met de school waar de meesten onder ons volgend jaar naartoe zouden gaan.  Voor anderen was het een beetje de sfeer opsnuiven van het middelbaar.  Ook werden de meesten onder ons -leerlingen met een toelating- onderworpen aan een enorme vragenlijst van de Katholieke Universiteit te Leuven.  Er werd gretig gedanst voor het schoolfeest. Er werd reeds gewerkt aan moederdag.  Er werden cakes, truffels, pannenkoeken, ... verkocht door de vierdeklassers en het was weer een succes! Dankjewel voor de enorme inzet die iedereen leverde! Er werd popcorn gebakken door de kookgroep!  Je ziet, we hebben niet stilgezeten... 

    Prettig weekend en tot maandag! 

    Niet vergeten : Dinsdag is het brevetzwemmen.  Zorg dat jullie allemaal in uiterste topconditie zijn! 
    Vrijdag is er geen warme maaltijd op school.  Er worden hotdogs verkocht voor het goede doel.  Indien jullie er nog wensen, dinsdag worden er nog bonnetjes verkocht (2euro voor een hotdog en 1 euro voor een drankje)





























    02-04-2011 om 08:00 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    18-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vastenactie
    De start van onze vastenactie is een groot succes geweest!  We waren heel enthousiast over de enorme inzet die de mama's, papa's, opa's, oma's, leerlingen, ... geleverd hebben! Er werd heel wat lekkers meegebracht.  Met als resultaat dat alles verkocht werd!  Dit bracht een enorme duit in het zakje!  De mensen van Poverello zullen ons héél dankbaar zijn!  Hopelijk kunnen we de volgende weken rekenen op een even groot enthousiasme! 
    Deze week stonden er nog eens twee jarigen in de kijker!  Janne en Joeri mochten vandaag 12 kaarsjes uitblazen.  Een dikke proficiat aan beide leerlingen!  Hieperdepiep hoera! 
    Vandaag werd er gretig geknutseld.  Er werd een eerste hand gezet aan onze paaskippen of -hazen.  Er werd heel hard gewerkt, waardoor sommigen het uur uit het oog verloren waren.  Zo moesten we ons verschrikkelijk haasten om op tijd naar huis te gaan! 
    We wensen iedereen een prettig weekend toe!  Tot maandag! 
     





















    18-03-2011 om 19:21 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    15-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jarigen van de week!
    Deze week mochten maar liefst 3 zesdeklassers 12 kaarsjes uitblazen.  Leen, Margeaux en Jeroen waren de jarigen van de week.  Een dikke proficiat aan de jarigen.  En hartelijk bedankt voor al dat lekkers!









    15-03-2011 om 19:56 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    07-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vredesdag
    Vrijdag 4 maart startten we de dag met het uitdelen van enkele documenten -ziekteverzekeringskaart en paspoort-, waarna er in 6a een jarige werd gevierd.  Margo mocht deze dag 12 kaarsjes uitblazen.  Hieperdepiep hoera!
    Nadien verzamelden we ons op de speelplaats waar er een bezinning werd gehouden voor Vredesdag.  Gedurende 2 jaar werd er op onze school dopjes ingezameld voor het goede doel.  Met de dopjes worden paletten gemaakt.  Met de opbrengst hiervan worden puppy's gekocht die opgeleid worden tot blindengeleide honden. En wat waren we blij dat we op deze dag genoeg dopjes ingezameld hadden om een cheque van 2500 euro te overhandigen aan BSG.
    's Middags hielden we een BBQ, deze werd door het middelbaar georganiseerd en de opbrengst hiervan gaat ook naar een goed doel. Na de middagpauze gingen we over tot het sorteren van dopjes voor ons goed doel.  Dit was zweten geblazen!
    De dag sloten we af met een kijkje te nemen naar de carnavalstoet van de lagere klassen. 
    We wensen iedereen een deugddoende vakantie en we zien elkaar terug op maandag 14 maart! 































    07-03-2011 om 20:06 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    02-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze laatste foto's
    Ambiance!
    Foto's zeggen meer dan woorden.
    Tot overmorgen.
    Zonder tegenbericht ( via telefoonketting) zien we elkaar rond 7 uur aan de schoolpoort.























    02-03-2011 om 00:14 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    27-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekend in Elbigenalp.

    We hebben er alweer twee hele drukke dagen opzitten.  Gisteren vierden we 30 jaar sneeuwklassen en 20 jaar verblijf te hotel Post.  Voor we uit de bol gingen, trokken we onze latten aan.  Het zonnetje was van de partij.  Iedereen straalde, want de derde skiles verliep reeds een heel stuk vlotter dan de eerste les.  Nadien namen we de bus naar Warth voor een leuke wandeling en veel glijpret.  Eens in het hotel werden onze maagjes gevuld met een heerlijk galadiner.  We smukten ons op om samen te aperitieven.  De burgemeester van Elbigenalp kwam ons persoonlijk in de bloemetjes zetten. Ook een aantal plaatselijke vedetten waren van de partij en brachten sfeer met accordeonmuziek.
    Moe maar voldaan kropen we in ons bedje. 
    Vandaag stond er een culturele uitstap op het programma.  Meester Pascal gidste ons doorheen de Beierse kastelen en de Wieskirche. Deze avond hielden we het rustig tijdens een knutselactiviteit. 
    Slaapwel en tot binnenkort!





























    27-02-2011 om 22:35 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    25-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste nieuwtjes vanuit Elbigenalp!

    Onze excuses voor de late reactie op de blog.  We hadden enkele technische problemen met het plaatsen van de foto's op de blog.  Dankzij enkele experten ter plaatsen, hebben we nu een snelcursus gekregen en hopelijk lukt het nu beter en sneller...
    Na een stevig ontbijt trokken we woensdag vol goede moed richting skipiste voor onze eerste ski-les.  Dit was voor de sneeuwklassers een leerzame en leuke ervaring.  Alle skiërs straalden en maakten vorderingen.  Voor sommigen de eerste maal op de latten en voor anderen een blij wederzien met de latten.  Onze magen knorden na deze inspanning en gelukkig stond ons middagmaal reeds klaar in het hotel.  Lekkere broccolisoep, nadien een Oostenrijkse specialiteit en een heerlijk dessert.  We hadden voldoende calorieën binnen om een stevige wandeling te maken naar de Stablalm.  Van hieruit hadden we een prachtig zicht over het Lechtal.  's Avonds rodelden we de berg af.  Zooooeeefff naar beneden en de kinderen waren allen tevreden. De oogjes glunderen en nadien was het bedtijd.
    Deze ochtend trokken we -na het ontbijt- onze stapschoenen aan.  Tijdens onze tocht konden we even sleetje glijden en dronken we een verfrissend drankje in de Gibbleralm. Na het middagmaal kregen we onze tweede skiles.  Alle leerlingen namen vandaag reeds de skilift en kwamen op eigen tempo naar beneden. Voor de avondactiviteit maakten we een verfrissende avondwandeling en nu genieten we van de film 'Buitenspel'.
    En zeggen voor straks al: "Slaapwel!" Dikke nachtzoen, smak!

































    25-02-2011 om 22:04 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    23-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste dag sneeuwklassen 2011
    Aan het thuisfront,

    Na een lange rit hebben we er onze eerste vermoeiende dag opzitten. Na een stevig ontbijt gingen we weer de bus op om toch onze latten en botten te passen.  Dit verliep heel vlot!
    Net terug in het hotel brachten we zo'n 1700 kg -als het niet meer was ;-)- bagage naar de kamers.  Na het harde werk mochten we genieten van een stevige maaltijd: voor sommige onder ons bleek het neushoornvlees te zijn, voor anderen was het gewone goulash!
    In de namiddag 'genoten' we van het zonnetje in het dorp Elbigenalp. 
     

    23-02-2011 om 23:11 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen de foto die ik beloofde ...

    23-02-2011 om 08:33 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goed aangekomen!
    Hallo,

    Ik kreeg zonet het bericht dat onze sneeuwklassers heel goed zijn aangekomen. 
    De reis verliep heel vlot ...
    Zij werden verwelkomd met een vers laagje sneeuw en een zonnestraaltje kwam al piepen !
    Iedereen heeft net genoten van een stevig ontbijt ... nu ! kamers verdelen en koffers uithalen ...
    Dan het dorp verkennen .  Het wordt een rustige dag want we moeten pas morgen ski 's passen en dan volgt meteen de eerste skiles.
    Maar daarover morgen (of vanavond) al wat meer.

    Een foto van voor het vertrek voeg ik erbij...

    Juf Myriam


    23-02-2011 om 08:31 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    21-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslagje van afgelopen week.
    Vorige week werd Yente in de bloemetjes gezet.  Zij werd 12 jaar!  Een dikke proficiat. 
    Ook werd er hard gewerkt aan -ons steeds naderende- sneeuwklassen.  Juf Karen -ICT- was hierbij van de partij. 
    Brad gaf de zesdeklassers ook een demonstratie met zijn gitaar.  Het was een leuke act!
    Morgen mag Joy 12 kaarsjes uitblazen.  Alvast een hele dikke proficiat!  



















    21-02-2011 om 20:15 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    15-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zwemmen
    Geniet van de foto's genomen vandaag in het zwembad.  Stralende gezichten alom! 















    15-02-2011 om 19:30 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    14-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sneeuwklassen
    Vandaag stond weer in het teken van de naderende sneeuwklassen.  Voor taal lazen we een tekst over lawines.  Hierin werd uitvoerig besproken wat we dienen te doen als we in contact komen met een lawine.  Dus mama's en papa's, jullie hoeven niet ongerust te zijn!  We bereiden ons op alles voor ;-)!
    In de namiddag stond ons wekelijks uurtje niveaulezen op het programma.  In het 6de zijn er een aantal tutor-lezers.  Zij lezen samen met minder goede lezertjes uit verschillende klassen.  En dat ze heel hard hun best doen, bewijzen de laatste testen naar het avi-niveau.  Bijna iedereen is erop vooruit gegaan!  Een dikke pluim hiervoor! 
    Doe zo verder! 

























    14-02-2011 om 19:50 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    06-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maskers, jarige, sneeuwklassen, ...
    Deze week was Jana de jarige van de week.  De klasgenootjes werden getrakteerd op een zakje chips en een drankje.  Zij smulden erop los! Dankjewel hiervoor!  
    We startten ook met de voorbereiding van de sneeuwklassen.  We verkenden de reisroute, de verschillende 'Länder' van Oostenrijk, de buurlanden, ... Onze atlas en wegenkaart waren dus nooit veraf.  Ook volgende week zullen de zesdeklassers ondergedompeld worden in hun sneeuwklasmap. 
    Deze week waren we ook in een creatieve bui.  Eerder maakten de leerlingen maskers uit klei en nu kregen ze ook een likje verf.  Dat er beeldwerkjes bijzijn bewijzen de fotootjes!  Geniet maar van de kunstwerkjes! 























    06-02-2011 om 14:56 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    31-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De tijd van toen...
    Een titel die past bij ons thema van voorbije week... 
    De kinderen leerden de industriële revolutie kennen.  Eerst verkenden we het begrip in de klas naar aanleiding van een aantal teksten, waarna we keken naar de film Daens. Dit gaf ons een beter beeld van hoe het er echt aan toe ging in die tijd.  
    Donderdag reisden we naar het Miat museum te Gent.  Daar gaven we onze ogen de kost: we leerden hoe we draden moesten spinnen en we zagen zelfs een echt spinnenwiel.  Ook werd er geweven zoals vroeger: eerst manueel en dan machinaal.  Amai, wat maakten deze machines veel lawaai!!! Een man leerde ons dan weer vilten... 
    Na de middag mochten we even in het museum rondneuzen om een vragenboekje op te lossen en dan... terug huiswaarts!
    Vrijdag mochten we de dag starten met volksdans van juf Dorien.  We vermaakten ons enorm.  In de namiddag sloten we ons thema af met volksspelen en een demonstratie volksdans aan de mama's, papa's en grootouders. 
    Afgelopen week stond er ook een jarige in de kijker.  Nele mocht 12 kaarsjes uitblazen.  Nogmaals een dikke proficiat van alle leerlingen en juffen! 







































    31-01-2011 om 19:35 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    23-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Njami njami...
    Vrijdag werd er weer volop gekookt in het zesde!  In de ene klas werden er donuts gemaakt, in de andere pannenkoeken. Alhoewel het er niet allemaal even lekker uitzag, smaakte het best lekker. 
    Ook een dikke proficiat voor de schitterende opruim actie van de koks! 
    Tot morgen! 







    23-01-2011 om 20:30 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    19-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Er is er één jarig...
    Hoera hoera!  Maandag mocht Margeaux 11 kaarsjes uitblazen. Langs deze weg willen we haar nog eens een dikke proficiat toewensen. Jammer genoeg lukten de foto's niet al te best, het was blijkbaar op z'n maandags ;-)... 



    19-01-2011 om 04:00 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    14-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Computerles.
    Vandaag werden we onderworpen aan de eerste test van de ICT-wedstrijd.  Voor de meesten vielen de opdrachten best mee.  Bestanden opslaan leek één van de struikelblokken.  Gelukkig gaf juf Karen de nodige uitleg en gaf zij ook een informatiebundel waarin we zelf konden opzoeken.  Nu afwachten naar de resultaten binnen de scholengemeenschap... 
    Ook hebben we naar hartenlust kunnen knutselen : we maakten een masker uit klei en ook een onderwatertafereel met verf en gekleurd papier. Volgende week worden deze activiteiten verder gezet. 
    Ook was er gisteren een jarige onder ons midden.  Lorena blies 12 kaarsjes uit.  Vandaag vierden we haar verjaardag in de klas. Nogmaals een dikke proficiat met jouw verjaardag, Lorena! 
    Prettig weekend en tot maandag!

























    14-01-2011 om 19:26 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  


    11-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hiep hiep hoera!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het nieuwe jaar is nog maar goed ingezet en het was weer feesten geblazen.  Yannick mocht de voorbije vakantie 12 kaarsjes uitblazen. Vandaag werd deze gebeurtenis in de klas gevierd!  
    Hieperdepiep hoera! 

    11-01-2011 om 20:00 geschreven door de zesdeklassers en de juffen  




    Blog als favoriet !


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs