Bron: Elsevier Gepubliceerd: woensdag 16 mei 2007 @ 21:51
Koningin Beatrix zit er warmpjes bij. Vorig jaar declareerde ze voor circa 24 miljoen euro aan het gebruik van paleizen, auto's, paarden, rijtuigen en het hofpersoneel. Dat staat in het jaarverslag van het Huis der Koningin.
Het Rijk spendeerde in totaal 83,7 miljoen euro aan het koninklijk huis. Dat is dertig miljoen meer dan in 2005. De stijging komt door de hogere kosten van paleisonderhoud en de dure beveiliging. De koningin kreeg 2,2 miljoen euro voor ambtelijke ondersteuning. Wel concludeerde de rekenkamer dat Beatrix te weinig aandacht gaf aan informatievoorziening.
De koningin, kroonprins Willem-Alexander en zijn vrouw Maxima kregen vorig jaar een toelage van 5,7 miljoen euro. Daarvan ontving Beatrix 3,9 miljoen. Willem-Alexander moest genoeg nemen met 957.000 euro en zijn vrouw met 845.000 euro. De rekenkamer schrijft dat daarmee een overschrijding was van 145.000 euro.
17-05-2007 om 10:00
een bericht van wijze 1
16-05-2007
LG.Philips ontwikkelt A4 E-papier in kleur
LG.Philips ontwikkelt A4 E-papier in kleur
door onze redactie
AMSTERDAM - Lcd beeldschermfabrikant LG.Philips is er in geslaagd een full color A4-vel elektronisch papier te ontwikkelen. Het betreft de tweede doorbraak voor het bedrijf op het gebied van E-papier. In mei 2006 wist men namelijk al als eerste een A4-vel zwart-wit E-papier te introduceren.
Het nu door LG.Philips getoonde elektronische papier is slechts 300 micrometer dun en kan tot 4096 kleuren weergeven. Er is sprake van een buitengewoon energiezuinig product, want het E-papier gebruikt alleen stroom op het moment dat de afbeelding op het papier verandert.
Evenals voor de zwart-wit variant maakt LG.Philips voor deze kleuren versie gebruik van metaalfolie en plastic substraat om ervoor te zorgen dat het E-papier voldoende flexibel en buigzaam is.
LG.Philips technische topman In-Jae Chung zegt: "Wij van LG.Philips zijn er als eerste in geslaagd om een dergelijk formaat E-papier in kleur te maken. De toepassingsmogelijkheden van deze nieuwe milieuvriendelijke techniek zijn legio. Dit is dan ook beslist een ongelooflijk grote stap richting toekomst voor ons bedrijf."
16-05-2007 om 08:46
een bericht van wijze 1
14-05-2007
Nudisten worden oud en zakken uit
Nudisten worden oud en zakken uit
AMSTERDAM - Nudisten worden oud en zakken uit. Daarom krijgen jonge aanmelders forse kortingen.
De naakte waarheid is dat nudistenkampen in Amerika vergrijzen. De gemiddelde leeftijd van de naaktlopers is al opgelopen tot 55 jaar. En om de leegloop te keren, zijn diverse nudistenkampen met voordeelacties gekomen om 20-30 jarigen te trekken. Betalen de 50-plussers 500 dollar per jaar voor een vast stekkie in een kamp, studenten mogen straks voor 150 dollar naar binnen, zo meldt persbureau AP.
De meesten denken dat we hier allemaal hippies zijn, verklaart Laura Groezingerde terugloop van het aantal jongeren. Een recente open dag leverde maar een handvol belangstellende studenten op. Die vanwege de kou ook allemaal nog eens gekleed gingen. De 27-jarige Robyn Maguire uit Connecticut komt wel terug. Hij voelde zich erg ontspannen in het nudistenkamp.. Anders dan in het normale leven kijken mensen je hier strak aan als ze tegen je praten.
14-05-2007 om 21:57
een bericht van wijze 1
13-05-2007
Hoeren vergoeden boetes in natura
Hoeren vergoeden boetes in natura
Bron: HLN Gepubliceerd: zondag 13 mei 2007 @ 18:39
Prostituees in de Italiaanse plaats Padua vergoeden klanten die een bekeuring krijgen van de politie in natura. Bestuurders die in Padua aan de kant van de weg stoppen om een hoer op te pikken krijgen tegenwoordig standaard een boete van vijftig euro.
Stoppen en oppikken zorgt volgens burgemeester F. Zanonato van Padua voor files en ongevallen. Klanten van prostituees remmen volgens de burgemeester abrupt om tippelaarsters van dichtbij te bekijken. Negen mensen kregen tot nu toe een bekeuring.
Prostituees protesteren tegen die praktijken door hun klanten de boete in natura te vergoeden. Om dat aan te geven dragen ze een roze love sticker op hun borst waarmee ze aangeven dat bekeuringen worden te vergoeden. Woensdag demonstreren de dames van plezier in de straten van Padua.
13-05-2007 om 22:53
een bericht van wijze 1
11-05-2007
Blote man in park
Blote man in park
AMSTERDAM - Een bloot kunstwerk in Milaan heeft tot gemengde reacties geleid
De enorme ballon van de Poolse kunstenaar Pawel Althamer stelt een naakte man voor. Veel Italianen vinden het prachtig, maar ouders die met hun kinderen door het park wandelen, zijn niet allemaal even blij.
'Niks nieuws', zegt Rosaria Mirabelli, de moeder van de 3-jarige Tomasso die naar het beeld staat te kijken. ''Hij ziet zijn vader ook elke dag naakt. We zien in dit park wel ergere dingen', zegt ze verwijzend naar de vele drugsgebruikers in Parco Sempione. Controversieel is de naakte man in ieder geval. De eerste drie dagen stonden er al 3.000 bezoekers naar te kijken.
11-05-2007 om 11:49
een bericht van wijze 1
10-05-2007
Moederdag
Dildo voor moederdag valt verkeerd
AMSTERDAM - Een folder van Kijkshop waarin als kado-suggestie voor moederdag dildo's worden aangeprezen, is in het hele land verkeerd gevallen.
De weinig verhullende folder die bij vijf miljoen huishoudens in de bus is gestopt, gaat veel mensen een stap te ver. De dag dat kleine kinderen traditioneel een kadootje kopen voor moeder, wordt voor velen bezoedeld door een dergelijke advertentie. Bij consumentenprogramma Radar schrijft iemand: 'Gatver, dat koop je toch niet voor je moeder'. 'Welke zieke geest van een marketeer en diens meerdere die alles goedkeurt, verzint het om in de MOEDERdagfolder een dildo, een clitorisstimulator en nog meer sexartikelen te plaatsen. Kijkshop, je spoort niet'.
De ontvangers van de folders moeten er niet aan denken dat kleine kinderen, op zoek naar een leuk presentje voor mama, stuiten op de 'Sally Sea vibrator' die extra stimulerend is door 'inwendige parelkettingen'.
'Kijkshop, is zich van geen kwaad bewust. De reclame is gericht op de partner die zijn vrouw in het zonnetje wil zetten
10-05-2007 om 23:28
een bericht van wijze 2
tja wat moet je er van zeggen
Achtervolging zonder armen
AMSTERDAM - De politie in Amerika heeft acht minuten lang een man achterna gejaagd die een auto bestuurde zonder armen en met maar één been.
De 40-jarige Michael Francis Wiley wist ook deze keer weer aan de lange arm van de wet te ontsnappen. De politie wordt een beetje moedeloos van de invalide wegmisbruiker die drie amputaties onderging maar toch maar blijft autorijden. Zijn rijbewijs is al jaren ingetrokken.
Maar eergisteren was het weer zover. Michael maakte New Port weer onveilig met zijn blauwe Ford Explorer. Toen een agent hem benaderde, stoof hij er vandoor. Ook een tweede poltiewagen zette de achtervolging in tot het dorp Port Richey. Uiteindelijk moest de jacht gestopt worden omdat Wiley onverantwoorde risico's nam en anderen in gevaar bracht. Hij ontkwam en houdt zich nu schuil voor de sheriff.
De grofste achtervolging vond plaats in 1998 toen Wiley met meer dan 150 kilometer per uur door de regio vloog in zijn groene corvette.
Als Wiley nu wordt gepakt, verdwijnt hij voor vijf jaar achter tralies. Volgens dorpsgenoten rijdt John vrijwel altijd in een (gestolen) automaat, maar kan hij ondanks alle beperkingen ook een handgeschakelde bak bedienen. 'Hij is één van de beste bestuurders die ik ken', zegt Lee Michie tegen de St. Peterburg Times.
Een 20-jarige inwoner van Den Haag is gisteravond om kwart voor twaalf aangehouden in een café aan de Keizersstraat, nadat hij tegen meerdere personen in het café had gezegd dat hij zijn 16-jarige 'vriendin' wilde verkopen. Hij vertelde dat hij een loverboy was en dat zijn vriendin 'alles zou doen' voor tachtig euro.
Agenten troffen bij de aanhouding een keukenmes aan in de voering van de jas van de verdachte. De zaak wordt onderzocht.
08-05-2007 om 11:34
een bericht van wijze 1
06-05-2007
kon ook niet anders
Politieagenten veroorzaken vaker ongevallen auto
Gepost door Redactie - Bron: ANP Gepubliceerd: zaterdag 5 mei 2007 @ 21:20
Politieagenten hebben in 2006 1700 keer een aanrijding veroorzaakt tussen hun politieauto en een andere auto. Dat is tweehonderd keer vaker dan het jaar ervoor. Dat heeft een woordvoerder van het Nederland Politie Instituut zaterdag gezegd.
In totaal kwam het aantal ongevallen met politieauto's vorig jaar uit op 8100. Daarbij zitten ook veel botsingen met paaltjes en bomen. In 2006 raakten vierhonderd agenten licht tot zwaar gewond bij ongelukken. Vier agenten overleden ten gevolge van ongelukken.
De woordvoerder noemt de situatie 'zorgelijk'. De Politieacademie opent dinsdag een nieuwe oefenbaan in Lelystad, met speciale rijsimulator, om agenten een aanvullende rijvaardigheidstraining te geven.
Volgens de woordvoerder worden de aanrijdingen voornamelijk veroorzaakt door de bijzondere omstandigheden waaronder agenten rijden. ,,Agenten komen vaak op plaatsen waar je normaal gesproken niet zo snel komt, in een park bijvoorbeeld. Dan rij je soms tegen een paaltje of een bruggetje. Vaak moeten we ook rijden onder hoge snelheid om ergens snel te kunnen zijn.''
De politie heeft dagelijks ruim 10.000 politieauto's op de Nederlandse wegen rondrijden.
06-05-2007 om 00:00
een bericht van wijze 1
03-05-2007
Steen met 'kapsel' levert miljoen euro op
Steen met 'kapsel' levert miljoen euro op
AMSTERDAM - Een wel erg bizarre steen is in een Chinees veilingshuis verkocht voor tien miljoen yuan (955.000 euro). De steen, die voorlopig tentoon wordt gesteld, is namelijk behaard, meldt hln.be.
De steen is ongeveer 30 cm lang en heeft wit 'haar' dat 15 cm lang is. De 'haren' zijn de restanten van een schimmel. "Het ziet eruit als een behaard hoofd", aldus een lokale krant.
03-05-2007 om 09:29
een bericht van wijze 1
Plastic zak met 60.000 euro gevonden in trein
Plastic zak met 60.000 euro gevonden in trein
AMSTERDAM - De politie heeft in een Duitse trein een plastic zak met Australische bankbiljetten gevonden, ter waarde van ongeveer 60.000 euro.
Het geld werd ontdekt onder een stoel in een trein die onderweg was van Zwitserland naar Duitsland. Een plaatselijke politieagente Nicole Ramrath zegt verrast te zijn dat niemand zich nog heeft gemeld om het geld te claimen, aangezien het geld een week geleden al in handen van de politie is gekomen.
"We wachten nog steeds, er moet een persoon zijn die 60.000 euro mist en we gaan ervan uit dat deze persoon zich nog wel zal melden om zijn of haar geld terug te krijgen", aldus Ramrath.
03-05-2007 om 09:25
een bericht van wijze 1
Kleuter gooit diamanten bij vuilnis
Kleuter gooit diamanten bij vuilnis
TEL AVIV - Een zesjarige Israëlische jongen heeft per ongeluk een zak diamanten bij het vuilnis gegooid. Toen zijn vader de fout ontdekte, waren de flonkerende stenen al door vuilnismannen opgehaald en tussen tonnen afval op de vuilnisbelt van Tel Aviv beland.
Een urenlange zoektocht tussen het afval heeft niet geholpen, meldde het Israëlische dagblad Jediot Achronot woensdag.
03-05-2007 om 09:23
een bericht van wijze 1
01-05-2007
Boodschap !!
01-05-2007 om 22:10
een bericht van wijze 1
'Seks op eerste date verhoogt kans relatie'
'Seks op eerste date verhoogt kans relatie'
Bron: The Sun Gepubliceerd: dinsdag 1 mei 2007 @ 12:49
Al bij een eerste date het bed met iemand delen, verhoogt de kans op een vaste relatie. Dat beweert de Britse bioloog Barry Gibb. Hij heeft een boek geschreven, getiteld: 'The Rough Guide To The Brain'.
Met zijn bewering ontkracht Gibb het idee dat het juist beter is om op de eerste date nog even te wachten met seks. Volgens Gibb zorgt de seks voor chemische reacties in de hersenen, wat tot liefde en relaties leidt.
"Tijdens seks en in het bijzonder het orgasme komen de hormonen oxytocine en vasopressine vrij", aldus Gibb. "Die stoffen houden verband met een toename van binding, verbondenheid en vertrouwen."
Gibb vervolgt: "Iedereen probeert altijd romantisch en hoffelijk te zijn op de eerste date, maar de chemische reacties in de hersenen duiden enkel op lust en verlangen." Doe er je voordeel mee op je eerst komende date
01-05-2007 om 22:03
een bericht van wijze 1
Het is niet wat je denkt.
Peepshow op de Dam
AMSTERDAM - Vanaf vandaag hoeft men niet meer naar de Wallen om een zogenaamde peepshow te zien. Madame Tussauds heeft in haar etalage aan het Rokin een gratis peepshow gebouwd met de beroemde Amerikaanse pornoster Jenna Jameson.
Jenna is tot en met 28 mei te bewonderen, daarna gaat zij terug naar haar vaste verblijfplaats in Madame Tussauds Las Vegas.
01-05-2007 om 21:54
een bericht van wijze 2
29-04-2007
Zingen onder de douche tegen de droogte
Zingen onder de douche tegen de droogte
Bron: NOS Teletekst Gepubliceerd: zondag 29 april 2007 @ 12:39
Ondanks dat de boeren en tuinders in ons land steen en been klagen klagen over de droogte, is het watertekort in Australië nog veel schrijnender. De overheid praat zelfs over het evacueren van complete dorpen uit de droogste gebieden.
In de steden worden zogeheten 'showertimers', een soort kookwekker uitgedeeld om mensen op tijd onder de douche vandaan te krijgen. Maar dat kan veel leuker, meent Peter Garrett, voormalig zanger van de band Midnight Oil.
Garrett, die nu schaduwminister is van milieu, heeft de douche top 10 bedacht. Dit is een lijst met in Australië bekende hits, allen korter dan vier minuten. Als men uitgezongen is, wordt men verzocht de kraan dicht te draaien. Zo hoopt men in Australië al zingend water te besparen.
29-04-2007 om 23:37
een bericht van wijze 1
Kijkshop pakt uit met moederdag
Kijkshop pakt uit met moederdag. Waren het vroeger de bloemen het ontbijt en de parfum. De kijshop gaat volledig met zijn tijd mee. Nu staan er hele andere artikelen in de advertentie, een mooie grote bladzijde speciaal voor moederdag. Ook leuk kan je zoontje of dochter van een jaar of 5,6 ,7 even naar de winkel voor een paar genotsballen voor mama.
29-04-2007 om 23:31
een bericht van wijze 1
27-04-2007
Ouders vergeten baby tijdens boodschappen
Ouders vergeten baby tijdens boodschappen
AMSTERDAM - Twee slordige ouders uit Steenwijk hebben hun baby achtergelaten in een winkel, meldt RTV Oost.
Tegelijk met de gealarmeerde politie keerden ook de ouders terug naar de winkel. Tijdens het boodschappen doen waren ze de baby vergeten. Het winkelpersoneel ontfermde zich in de tussentijd over het kindje. Ze gaven de 'vondeling' te eten. De baby maakt het goed.
27-04-2007 om 23:34
een bericht van wijze 1
Caissière steelt 100.000 euro uit kassa
Caissière steelt 100.000 euro uit kassa
Gepost door Laura (_Arual_) - Bron: De Standaard Gepubliceerd: vrijdag 27 april 2007 @ 15:58
In het Vlaamse Dendermonde is een 20-jarige medewerkster van een drogisterij aangehouden voor diefstal. In vijf maanden tijd nam de caissière ongeveer 100.000 euro uit de kassa.
De diefstallen vonden plaats tussen begin december en midden april. De vrouw werkte bij een vestiging van de drogisterijketen Kruidvat. De vrouw gaf in het kassasysteem aan dat klanten producten terugbrachten en geld retour kregen. Bij het opmaken van de inventaris van de winkel werd duidelijk dat er nooit producten waren teruggebracht en dat de dame het geld achterover had gedrukt.
27-04-2007 om 23:31
een bericht van wijze 1
26-04-2007
Man schiet zich per ongeluk door het hoofd
Man schiet zich per ongeluk door het hoofd
Bron: Nieuws.nl Gepubliceerd: woensdag 25 april 2007 @ 17:48
In Rotterdam heeft een 22-jarige man zichzelf per ongeluk door het hoofd geschoten met een pistool. Dat heeft de politie vandaag gemeld. De man is met zware verwondingen in het ziekenhuis opgenomen.
Het ongeluk gebeurde toen de man op de zolder van een huis met het pistool zat te spelen. Eerst richtte hij het wapen op zijn vriendin, en daarna op zijn eigen hoofd. Volgens hem zonder gevaar, omdat 'de veiligheidspal er toch op zat'. Toen hij de trekker overhaalde, bleek de veiligheidspal er echter niet op te zitten.