'Meer kans op schizofrenie voor cannabisgebruikers'
'Meer kans op schizofrenie voor cannabisgebruikers'
DEN HAAG - De Hollandse tolerantie voor het gebruik van cannabis zou misschien moeten worden ingetoomd. Die conclusie trok hoogleraar klinische en biologische psychiatrie prof. dr. R. Kahn in de Gezondheidsraadlezing 2006, die hij donderdag in Den Haag heeft uitgesproken.
Wetenschappelijke onderzoeken tonen aan dat sommige groepen mensen, door bepaalde hersenkenmerken, tien keer zoveel kans hebben op schizofrenie als ze regelmatig cannabis gebruiken. Daarbij richt cannabisgebruik bij schizofreniepatiënten volgens Kahn extra veel schade aan. Nederland kan volgens hem de schouders niet blijven ophalen bij zulke uitkomsten.
12-10-2006 om 21:39
een bericht van wijze 1
11-10-2006
bicultureel'
'Allochtoon vervangen voor bicultureel'
Gepost door Rob (R@b) - Bron: NU.nl Gepubliceerd: dinsdag 10 oktober 2006 @ 20:28
De Baak, het opleidingscentrum van werkgeversorganisatie VNO-NCW, wil dat allochtonen voortaan biculturelen gaan heten. Bicultureel moet de positieve tegenhanger worden van het woord allochtoon. De Baak wil dat 'biculturele inspirators', oftewel succesvolle allochtonen, jongeren uit minderheidsgroepen stimuleren om hogerop te komen.
Volgens het opleidingscentrum ben je bicultureel ''als je je hebt verrijkt met minstens één andere cultuur.'' De Baak is niet de eerste die probeert om het woord allochtoon uit de schrijf- en spreektaal te halen. Vorig jaar drongen enkele fracties in de Tweede Kamer er bij het kabinet op aan om het begrip te schrappen, vanwege de negatieve betekenis die het zou hebben. Het kabinet ging daar echter niet in mee. En onlangs deed de Amsterdamse PvdA een tevergeefse poging om het woord allochtoon taboe te verklaren.
Voor migranten zijn de afgelopen veertig jaar diverse benamingen gebruikt, zoals: gastarbeiders, buitenlanders, immigranten, medelanders en nieuwe Nederlanders. In de jaren tachtig gebruikte de overheid nog vooral de term etnische minderheden. In de jaren negentig kwam het begrip allochtonen er voor in de plaats.
11-10-2006 om 07:45
een bericht van wijze 1
09-10-2006
Buttplug
Tom Cruise boos over Buttplug
Gepost door Peter (oldenzaaltjuh) - Bron: Nieuwnieuws Gepubliceerd: maandag 9 oktober 2006 @ 18:09
De Amerikaanse fimster Tom Cruise heeft een rechtszaak aangespannen tegen de seksspeeltjesfabrikant Holesome Fun Incorporated. De reden is dat de fabrikant een nieuw speeltje op de markt heeft gebracht: The Mission Insertable butt plug. Een seksspeeltje in de vorm van het hoofd van Cruise.
Cruise eist dat met onmiddellijke ingang het verspreiden van de Holesome Fun's Dark Side of the Moon-catalogus stopgezet word. Daarin staat het Cruise-speeltje afgebeeld. De directeur van de speeltjesfabrikant is totaal niet onder de indruk van de dreigementen van Tom Cruise en denkt dat het een onmogelijk is voor Cruise de rechtszaak te winnen. "Laat hem zijn aanklacht stoppen waar de zon nooit schijnt", aldus Trey Guccione.
09-10-2006 om 21:22
een bericht van wijze 1
08-10-2006
08-10-2006 om 23:11
een bericht van wijze 1
08-10-2006 om 23:09
een bericht van wijze 1
Britse stellen keren elkaar massaal de rug toe
LONDEN - Britse stellen slapen 's nachts het liefst met de rug naar elkaar toe. Uit een onderzoek van de Britse hotelketen Travellodge blijkt dat de helft van de mensen op die manier slaapt, terwijl 28 procent liever lepeltje-lepeltje ligt. Ruim 90 procent van de stellen heeft een 'eigen' kant van het bed, weet de hotelketen.
Volgens relatiepsychologen zeggen de slaaphoudingen veel over een relatie. De slaaphouding wordt aan het begin van de relatie bepaald. Dus als er iets verandert in hoe twee mensen samen slapen, kan dat een verandering betekenen in de relatie en grond voor bezorgdheid zijn, zei een psychologe zaterdag tegen de BBC
08-10-2006 om 00:24
een bericht van wijze 1
dorstig vrouwtje
08-10-2006 om 00:16
een bericht van wijze 1
daarom! "balkenende 2"
'Stemcomputers zijn af te luisteren'
Gepost door Rob (R@b) - Bron: Trouw Gepubliceerd: zaterdag 7 oktober 2006 @ 11:55
De actiegroep Wijvertrouwenstemcomputersniet.nl zegt de computers ''af te kunnen luisteren''. Wanneer dat daadwerkelijk het geval is, dan komt het stemgeheim in gevaar en dus ook het gebruik van de huidige stemcomputers.
In de kieswet staat dat het stemgeheim van de kiezer gewaarborgd moet zijn. De criticasters van de stemcomputer beweren een uitgebrachte stem tot een afstand van 30 meter op te kunnen vangen.
Rob Gonggrijp van de actiegroep zegt in dagblad Trouw vandaag: ''Wij luisteren het radiosignaal van het beeldscherm af. Als de partij waarop de kiezer stemt op het beeldscherm verschijnt, maakt dat geluid. De databurst, een krakende ruis, is per partij verschillend. Met een simpele scanner pikken we dat op. De stem werd op een TomTom weergegeven. Dat kan ook met een andere computer, maar een Tomtom heeft een handig stekkertje en kan het mooi visueel weergeven.''
CDA Vooralsnog is alléén een stem op het CDA op te vangen. Dat komt door de 'è' in de partijnaam Christen Democratisch Appèl. Het accentteken zit niet standaard op het beeldscherm en moet uit puntjes worden opgebouwd en dat genereert een makkelijk te herkennen signaal. Gonggrijp verwacht dat binnenkort ook stemmen op andere partijen kunnen worden opgevangen.
Het bedrijf dat stemcomputers produceert, Nedap, zegt de kwestie te zullen onderzoeken. Volgens Hans van Wijk van Nedap kan het lek met een paar eenvoudige tegenmaatregelen gedicht worden. Welke maatregelen dat zijn, weigert hij te vertellen. ''Dan blijven we aan de gang, we willen geen
08-10-2006 om 00:11
een bericht van wijze 1
05-10-2006
fun
05-10-2006 om 22:50
een bericht van wijze 1
2
05-10-2006 om 22:48
een bericht van wijze 1
1
05-10-2006 om 22:48
een bericht van wijze 1
tussen kunst en kitsch
05-10-2006 om 22:42
een bericht van wijze 1
weet iemand hoe oud Madonna is?
Madonna: wel of geen adoptiekindje?
AMSTERDAM - Popdiva Madonnahoudt de gemoederen flink bezig in het Afrikaanse land Malawi. De 28-jarige zangeres dook woensdag op in de arme natie. Volgens haar agent om projecten te steunen voor kinderen die hun ouders verloren aan aids. Maar de regering beweert dat ze ook een eenjarig jongetje heeft geadopteerd.
Haar agent ontkent de adoptie in alle toonaarden. Maar volgens de regering heeft Madonna wel degelijk een kindje geadopteerd. Zij beweren dat de popster koos uit een groepje van twaalf jongetjes, dat door de overheid was geselecteerd. Voor Madonna werden de regels opzijgeschoven. De wet van Malawi bepaalt namelijk dat buitenlanders geen Malawische kinderen mogen adopteren.
Een woordvoerster van de regering verklaarde dat Madonna vooraf gevraagd had alleen jongetjes uit te zoeken. Ze zou eerder hebben gevraagd om een meisje, maar twee weken geleden zou ze van mening zijn veranderd. Ze heeft al een zoon, Rocco en een dochter, Lourdes. Madonna is getrouwd met de Britse filmregisseur Guy Ritchie.
nooit geweten dat ze nog zo jong was zal wel 48 moeten wezen haha
05-10-2006 om 09:28
een bericht van wijze 1
04-10-2006
handig
toch?
04-10-2006 om 09:47
een bericht van wijze 1
droogte
Droogte zal binnen een eeuw de levens van miljoenen mensen bedreigen, voorspellen Britse klimaatdeskundigen. Eenderde van de planeet zal over honderd jaar zijn veranderd in woestijn, meldde de Britse krant The Independent woensdag uit een rapport van het Britse meteorologisch instituut.
Het is een van de scherpste waarschuwingen over de klimaatsveranderingen op aarde. Toch zeggen deskundigen dat het mogelijk nog om een onderschatting gaat.
De wereld is in de afgelopen vijftig jaar zodanig 'verdroogd' dat 3% van het aardoppervlak nu woestijn is. Dat was in 1950 nog 1%. Een kwart van de planeet heeft te kampen met matige droogte, maar dat wordt volgens de voorspellingen het dubbele.
Ontwikkelingsorganisaties vrezen dat de toenemende droogte vooral de armste landen zal treffen. ''De grote meerderheid van de mensen in ontwikkelingslanden zijn kleine boeren, die afhankelijk zijn van regen'', aldus een woordvoerder van de Britse organisatie Christian Aid.
04-10-2006 om 09:46
een bericht van wijze 1
02-10-2006
:? Batavus wil omafiets slijten aan Amerikanen
Batavus wil omafiets slijten aan Amerikanen
AMSTERDAM - Het oer-Hollandse fietsmerk Batavus komt ook in de Verenigde Staten en Canada op de markt. De vraag naar stads- en sportieve fietsen in die landen neemt toe en daar wil Batavus van profiteren. Daarnaast zal de fabrikant zich in Noord-Amerika profileren met de ouderwetse omafiets.
Door de hoge benzineprijs laten Amerikanen steeds vaker de auto staan, zei marketingmanager F. van den Eeden van Batavus maandag. De fiets is daarom tegenwoordig een goed alternatief voor het woon-werkverkeer, maar wordt ook veel gebruikt als vrijetijdsbesteding. Daar komt bij dat er meer aandacht is voor gezondheid. Er zijn veel dikke mensen en die zoeken naar nieuwe vormen van beweging, lichtte Van den Eeden toe.
Amerikaanse fietsers reden tot voor kort vaak op de wat ruigere modellen, zoals de 'all terrain bike' (atb). Als ze die wat luxer wilden optuigen, bijvoorbeeld met een bagagedrager, was een gang naar de fietsenmaker noodzakelijk. Wij bieden dergelijke fietsen compleet uitgerust en mooi vormgegeven aan, verklaarde de marketingmanager.
De Hollandse omafiets zien Amerikanen als trendy. Van den Eeden: Daar is heel veel vraag naar. Amerikanen willen terug naar de oldies. De Amerikaanse fabrikant Electra brengt al een dergelijke fiets op de markt. En wij komen nu met onze Old Dutch.
Batavus, onderdeel van het beursgenoteerde Accell, denkt vooral onder hoogopgeleiden in dichtbevolkte gebieden geïnteresseerde kopers te vinden. De fietsen komen bij zo'n 1500 dealers te staan. De markt is ongeveer net zo groot als die in Nederland, aldus de marketingmanager. Bovendien gaat binnenkort een Amerikaanse Batavus-site
02-10-2006 om 22:26
een bericht van wijze 1
01-10-2006
net goed
Tattoo op voorhoofd van kinderverkrachter gezet
Gepost door Rob (R@b) - Bron: CNN Gepubliceerd: zondag 1 oktober 2006 @ 07:19
Dat verkrachters in de gevangenis het niet makkelijk hebben met hun celmaten werd onlangs weer eens duidelijk in de Verenigde Staten. Een man die een levenslange straf uitzit wegens verkrachting en moord op een 10-jarig meisje, kreeg met harde hand de woorden ''Katie's Revenge'' op zijn voorhoofd getatoeerd.
De 39-jarige Anthony Ray Stockelman werd verwijderd uit de algemene gevangenis toen de tatoeage met de voornaam van Katie Collman, door cipiers ontdekt werd. Volgens gevangenismedewerkers is de dader van de cosmetische ingreep inmiddels bekend.
Foto Een foto van het voorhoofd van de verkrachter verscheen eerder deze week in het misdaadblog 'Lost in Lima Ohio'. Dit blog volgt vooral misdaden tegen vrouwen en kinderen. Twee cipiers die verdacht worden van het verspreiden van de foto zijn ontslagen wegens het maken van illegale kopieën.
Kinderverkrachters staan meestal aan de bodem van de gevangenishiërarchie en worden vaak lastig gevallen door andere gevangenen. Het zetten van tatoeages is verboden in de gevangenis, maar gevangenen maken vaak zelf geïmproviseerde instrumenten van plastic vorken en naalden.
'Waarschuwing' ''Als ik een gok mag wagen dan is dit een duidelijke waarschuwing van zijn medegevangenen'', aldus John Neace, de vader van Katie.
Stockelman verklaarde indertijd schuldig te zijn aan ontvoering, verkrachting en verdrinking van Katlyn Collman. Ze werd in een riviertje gevonden ongeveer 20 kilometer van haar ouderlijk huis.
In eerste instantie werd er van uitgegaan dat Katie een toevallige getuige was van een drugsdeal maar al snel bleek dat het om kinderverkrachting ging. Een andere man bekende de moord maar werd niet als dader bestempeld doordat zijn DNA niet overeen kwam. Ander bewijs gaf later aan wie de werkelijke dader was.
01-10-2006 om 22:16
een bericht van wijze 1
28-09-2006
we hebben concurrentie mannen
deze heren noemen zichzelf ook de wijze mannen kwam ik per ongeluk tegen op het net. vond heb wel leuk en eerlijk is eerlijk ze zien er wel erg wijs uit
28-09-2006 om 22:49
een bericht van wijze 1
Vingernagels van ruim zeven meter breken record
LONDEN - Een Amerikaanse vrouw heeft een plaats in het Guinness Book of World Record verdiend met haar vingernagels, die met een lengte van 7,51 meter de langste ter wereld zijn. De 65-jarige Lee Redmond laat al 27 jaar haar nagels groeien. Ze maakt ze schoon met een tandenborstel en weekt ze dagelijks in olijfolie en nagelverharder.
De lange nagels worden in het dagelijks gebruik echter steeds lastiger. De Amerikaanse moet op haar zij slapen en haar handen naast de rand van het bed houden. Naar het toilet gaan is eveneens lastig en moet heel voorzichtig gebeuren, zei Redmond.
28-09-2006 om 22:31
een bericht van wijze 1
27-09-2006
Vrouw gepakt met kilo cocaïne in kapsel
Vrouw gepakt met kilo cocaïne in kapsel
Gepost door Pesto - Bron: BREITBART Gepubliceerd: woensdag 27 september 2006 @ 01:08
De douane op Schiphol mag bij hun collega's van het Ierse Cork Airport in de leer. Een Amerikaanse reizigster is namelijk tijdens haar reis van Lagos naar Ierland met maar liefst een hele kilo cocaïne door de Nederlandse controle gekomen. De Corkse douane, ogenschijnlijk beter bekend met creatievere manieren om drugs te smokkelen, trof de cocaïne aan in het kapsel van de vrouw.
Over de haarconstructie was goed nagedacht. Het moest een boel ruimte bieden, staan als een huis en niet alleen functioneel van ontwerp zijn, dat zou in verkeerde zin opvallen. Uiteindelijk leek een jaren '60 kapsel, een zogeheten beehive, de perfecte keuze. De cocaïne werd keurig verpakt in acht zwarte katoenen pakjes en vastgezet in het haar. Gezien de hoeveelheid haarlak die nodig is om zoiets lang en stevig in de lucht te houden, zouden zelfs drugshonden niets in de gaten hebben.
Hoe de Ierse douane er toch in slaagde de vrouw te betrappen is vooralsnog niet bekend, maar het geeft te denken. Was er onbedoeld toch iets zichtbaar, of werd de vrouw gevraagd of er even in haar kapsel gevoeld mocht worden?