De voorbije weken zijn er nog wat technische toestanden in orde gebracht, veel
meer kon er met de vrieskou niet gebeuren. Zolang de buitengevels niet
geïsoleerd zijn, kan binnen niet alles droog genoeg geraken om verder te
werken.
De bouwdroger doet zijn best om alles droog te krijgen. Deze staat boven, in de kelder staat eenzelfde exemplaar.
De tegels in de badkamer zijn ook klaar. De donkere versie van de tegels van het gelijkvloers
De gashaard is nu aangekleed met een muur. Geeft een heel ander zicht. Nu nog pleister op de muur en klaar.
Genoeg buizen, zo lijkt het, om het zwembad te kunnen onderhouden, filteren, bijvullen enzoverder.
Het hart van het ventilatiesysteem. Hier wordt de vervuilde lucht vervangen door schone, zonder dat de warmte verloren gaat.
De voorbije weken is er niet veel gebeurd dat nu nog zichtbaar is. Na het netjes stofvrij maken van de ondergrond en alle leidingen, werd isolatieschuim gespoten, de vloerverwarming gelegd en tot slot de chape aangebracht. Voordien werd natuurlijk de bepleistering binnen aangebracht.
Impressie van kabels, leidingen en andere dingen die onder de vloer zullen verdwijnen
Het isolatieschuim is aangebracht. Daarbovenop een plastic en de buisjes van de vloerverwarming
De vrachtwagen van de chapers
Het resultaat: de toekomstige keuken waar ondertussen ook de keramische tegelvloer klaar is
De gashaard. Als die niet genoeg warmte geeft, weet ik het ook niet...
Beeld van waar de zithoek moet komen. Merk de comfortabele tafel en stoelen voor de werklieden. Een goede raad: het is beter om ze te verzorgen met dit soort details. Dan zijn ze altijd goed gehumeurd!
Idem met de plaats waar de eettafel moet komen op de achtergrond
Detail: het trapje van de keuken naar de berging. Met antislip zodat we er ook binnen 20 jaar niet dreigen af te vallen.
We gaan zo stilaan naar het einde van de ruwbouwwerken, en bereiden ons voor op hoe het er vanbinnen concreet zou moeten gaan uitzien. Hierbij enkele schetsen van hoe de leefruimte zou kunnen worden. Keuken en badkamer volgen later. Opmerkingen en suggesties ter verbetering zijn welkom!
Na 8 weken wachten zijn de ramen en deuren klaar en geplaatst. Nu kan het weer vooruit beginnen gaan. Volgende week begint de bezetting binnen. Ook zou de garagepoort (die in hout is) de volgende weken moeten komen, zodat de bouw afgesloten is voor nieuwsgierigen en onbevoegden.
Tegenwoordig moet er gecontroleerd worden of de scheiding tussen regenwater en afvalwater wel correct gebeurt. Daarvoor wordt via rookdetectie nagegaan welke afvoerleidingen met mekaar verbonden zijn onder de grond. Zo mag er geen rook uit een toiletafvoer komen als die rook via de regenwaterput in het afvoersysteem gebracht wordt, maar natuurlijk wel uit de afvoerbuizen voor het regenwater dat van het dak komt. Natuurlijk heeft die verplichte controle ook weer een prijskaartje.
Met deze rookmachine wordt rook in de afvoerbuis geblazen die in de regenwaterput uitkomt
Witte rook uit de afvoerbuizen van het dak. Correcte aansluiting dus!
Het is weer even geleden dat er nog foto's zijn toegevoegd. Dat komt omdat er de laatste weken niet veel zichtbaar is gebeurd. Ondertussen is de ruwbouw wel helemaal afgewerkt en is het dak klaar (er zijn wel geen spannende foto's te maken van een plat dak met roofing). Wat wel zichtbaar is, zijn de dakranden (enkele foto's hieronder). Verder zijn de dorpels in blauwe hardsteen gezet (ook een paar foto's) zodat de ramen konden opgemeten worden. Die zullen tegen eind oktober geplaatst worden. Binnen werden en worden de leidingen voor vanalles en nog wat gelegd: electriciteit, ventilatie en verwarming.
Hieronder de dakrand van de garage en de berging. Er is 15cm ruimte tussen deze rand en de muur. Daar komt nog isolatie en crepi of hout
De dorpels in blauwe hardsteen waarop de ramen/deuren zullen geplaatst worden. Merk op: de tuinset zodat die stielmannen 's middags hun boterhammetjes kunnen opeten
Hier komen de electriciteitsleidingen samen op de bovenverdieping. In de hoek van onze slaapkamer.
De wandverwarming in badkamer 1
... en in badkamer 2. Dat is de muur van de douche waar het dus lekker warm zal zijn!
Dit is de grote aan- en afvoerbuis van de ventilatie. Die gaat naar de kelder waar het eigenlijke toestel staat. De aanvoer zit aan de achtergevel, de afvoer boven op het dak.
De ventilatiebuizen zitten vertakt door het hele huis. Voorlopig lijkt he meer op een fabriek dan op een woning, maar dat zal wel goed komen.
De zwarte buizen zijn ventilatiebuizen, de dikke witte zijn de hoofdleidingen van de vloerverwarming. De opgerolde dunne buisjes zijn de eigenlijke vloerverwarmingsbuizen die nog moeten gelegd worden.
Met deze boormachine worden 5 putten van elk 80 meter diep geboord. Daar is het zowat 20graden warm. Met die warmte zullen we ons huis (hopelijk) kunnen verwarmen.
Op het dak worden de buizen voor het ventilatiesysteem gelegd. Die zijn sinds gisteren definitief onder schuimbeton bedolven. De dakranden zijn voorzien van betonplex waarover roofing en een aluminium rand zullen komen.
Vandaag werd het zwembad aangevuld, waardoor het nu wat in de grond verzonken is en op een zwembad begint te lijken. Nog een beetje meer regen en we kunnen al zwemmen.
De hoop grond die er nog lag is daardoor weg. Een klein maar fijn tuintje blijft over.
De garage lijkt klaar; enkel nog een dak zou handig zijn. Ook de berging is af en we zien waar het trapje naar de keuken komt.
Een onverlaat heeft met zijn 40ton vrachtwagen er niet beter op gevonden dan op het voetpad te parkeren. De gevolgen zijn goed zichtbaar. Volgens de buren heeft de politie proces verbaal opgemaakt. Wordt zeker vervolgd...