Op donderdag 19 juni was het terug zover: de jaarlijkse personeelsuitstap van het technisch personeel. Naar traditie startte deze dag in sportcafé De Treffer, waar een heerlijk ontbijt op ons wachtte. Voor de superlatieven verwijs ik graag naar de vorige verslagen.
Iets na 9 uur vertrokken we voor een rit van anderhalf uur naar het pittoreske Veere, op het schiereiland Walcheren in Zeeland. 3 stadsgidsen stonden er ons op te wachten om in evenveel groepen een rondleiding door het stadje aan te vatten. Stipt om 12 uur scheepten we in voor een boottocht op het Veerse Meer, een kunstmatig brakwatermeer, dat is ontstaan in 1961 door afdamming van het Veerse Gat in het kader van de Deltawerken.
Na de boottocht, waarop bijna iedereen plaatsnam op het dek waar het zonnig warm was, was het tijd voor het middagmaal. Een zacht waldkornbroodje belegd met heel wat plakjes gerookte zalm kon iedereen bekoren. Het middagmaal werd afgesloten met een koffie en Zeeuwse Bolus, een zoete regionale koffiekoek.
Nauwelijks een kwartier erna arriveerden de 56 reizigers bij kaasboerderij Schellach. Hier werd op een boeiende wijze uitgelegd welke activiteiten plaatsvonden op de boerderij. Vooraleer we een blik konden werpen op de honderden kaasbollen, mochten we 2 soorten kazen proeven. Ook de hond des huizes smeekte om een blokje kaas en werd dan ook op zijn wenken bediend. Gezien zijn omvang was dit vermoedelijk niet de eerste keer. Een kijkje in de gloednieuwe moderne stal en een aai over de kop van een kalfje rondden dit bezoek af.
Ruim een uur later verlieten we de kaasboerderij en gingen naar de hoofdstad van de provincie Zeeland, nl. Middelburg. Door werken aan de kaaien was de voorziene parking moeilijk bereikbaar. Bovendien was er nog een extra omleiding op de omleidingsweg zodat we al de volledige ring om Middelburg gezien hadden vooraleer we te voet de stad konden verkennen. Sommigen shopten tijdens dit anderhalf uur, anderen steunden de plaatselijke horeca. Van tijd tot tijd viel zelfs een stevige regenbui. Op de terugweg naar de autocar dienden we noodgedwongen te wachten vóór de draaibrug op het Kanaal door Walcheren.
Langs verkeersluwe wegen en via de 6,6 km lange Westerscheldetunnel kwamen we omstreeks kwart voor 8 aan in het centrum van Gent. We sloten deze geslaagde dag af in t Fondueloft met een fondue menu special: vis en vlees, groentjes en frieten. Daarbij werd ook nog een halve liter drank per persoon geserveerd alsook koffie met ijsdessert. Een mooie en lekkere afsluiter voor een boeiende dag.
|