Foto
Inhoud blog
  • Kerstboom verbradingen
  • Wateroverlast Lo
  • Schoorsteenbrand in Vleteren
  • Woningbrand in Lo
  • Wateroverlast in Lo
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken met Google


    Links
  • ehbo shop
  • EMT shop
  • FDNY shop
  • Philip de brandweerman
  • Luc de pompier
  • Wim brandweer Geluwe
  • Backdraft blog
  • KV Westhoek
  • Brandweer spotter Belgium
  • Foto
    Foto
    Brandweer Lo-Reninge
    Voorpost Reninge
    Vrijwillige Brandweer Lo-Reninge
    19-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brand landbouwloods Noordchote
    19/05/2014

    Om 19.42uur kregen we een oproep binnen voor een brand in een landbouwbedrijf in de Noordooststraat in Noordschote. Eerst werd een verkeerd adres doorgegeven waardoor iedereen naar Lo reed. Ondanks deze verkeerde info waren we snel ter plaatse.

    De brand sloeg bij aankomst net uit het dak. Materiaalwagen Reninge 2, bemand door enkel Noordschotenaren was als eerste ter plekke, snel gevolgd door de autopomp van Reninge, de commandowagen, elevator, materiaalwagen en autopomp van de post Lo. Er werden 3 teams naar binnen gezonden. Even werd gevreesd voor de 2 mazouttanks maar deze werden koel gehouden. De brand was na een 20-tal  geblust. De loods liep veel schade op, de oorzaak is nog onbekend.


    FDC

    Foto's HLN 






    19-05-2014 om 00:00 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    17-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verkeersongeval met geknelden in Alveringem
    17/04/2014

    Om 06.30 kregen we melding van een technische interventie met gekneld persoon. Het verkeersongeval gebeurde in de Lindestraat in Alveringem.  

    Bij aankomst bleek dat het slachtoffer onze eigenste Korpsdokter was. Ze was met haar wagen uitgeweken voor een dier dat uit de graskant kwam gesprongen. De wagen reed frontaal in op een boom en kwam op de zijkant tot stilstand. De chauffeur van het voertuig werd lichtgewond naar het ziekenhuis van Veurne gebracht. De boom kraakte volledig door. Er was maar 1 voertuig bij betrokken.

    De brandweer van Veurne en Post Lo kwamen ter plekke. Na een uur werd de interventie succesvol afgerond. 

    Bij deze wensen wij onze Korpsdokter veel beterschap toe! 

    FDC 

    Foto's: D. Lucidarme 





    17-04-2014 om 00:00 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    12-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VKO, gekneld persoon in Pollinkhove
    12/04/2014

    Om 02u10 kreeg ons korps een oproep voor een verkeersongeval met geknelden, in de Burgweg in Pollinkhove. Een man was op weg naar huis en reed met zijn wagen in de gracht. Waarschijnlijk had de mist hiermee iets te maken. Hij raakte er zelfstanding niet meer uit. Met hulp van de brandweer werd de man, lichtgewond, bevrijd uit zijn situatie. De wagen zelf was relatief intact.

    De autopomp van Lo kwam ter plaatse alsook de snelle hulpwagen, commandowagen en de autopomp van Reninge. 

    Een uur later werd interventie succesvol afgesloten. 


    FDC

    12-04-2014 om 11:19 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    23-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schoorsteenbrand in Reninge

    23/03/2014

    Om 08.05u kwam er een oproep binnen voor een schoorsteenbrand in de Woestenstraat in Reninge. De autopomp van de Reningse voorpost kwam als eerste toe en zag dat er geen vuur en weinig rookontwikkeling was. Volgens de bewoner was de meeste rook al weg. De warmtebeeldcamera toonde weinig tot geen warmte. 

    De elevator van Lo, commandowagen en autopomp van de post van Lo kwamen enkele minuten later ook toe. De elevator werd opgesteld om het schouwkanaal langs boven te bewerken. Beneden werd de kachel verwijderd en naar buiten gedragen. Het kanaal werd grondig geïnspecteerd en uitgekuist.  

    De interventie werd na een uur afgerond, het huis werd zonder schade terug vrijgegeven.

    FDC

    23-03-2014 om 10:26 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    15-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grote oefening Reninge

    15/03/2014

    Zaterdagavond om 21u werd door de korpsen van Lo-Reninge en Poperinge een grootschalige oefening gehouden bij stock Bossaert in Reninge.

    De bedoeling van de oefening was een algemene technische test van al het aanwezig materiaal, enkele lage en hoge druk opstellingen en het gebruik van bundels. Ook werden de tankwagens van beide korpsen aan de autopompen en elevator gekoppeld. Er werd nagegaan waar hydranten en aanzuigpunten waren en of deze correct aangesloten waren in geval van nood. Ook werd de omgeving gecontroleerd op chemische stoffen en dergelijke.

    De samenwerking tussen beide korpsen verliep aangenaam en vlot. Na de oefening werden de deuren van de cafetaria van het old timer museum voor ons open gesteld en kreeg iedereen broodjes en enkele dranken.

    Iedereen keerde rond 00.30u huiswaarts.

     

    FDC

    15-03-2014 om 00:00 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    14-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand na verkeersongeval Alveringem

    14/03/2014 

    Een zware botsing tussen een vrachtwagen en een bestelwagen heeft een felle brand en ontploffingen veroorzaakt op de N8 in Alveringem. De brandweer kon voorkomen dat het vuur oversloeg op het tankstation, dat zich op enkele luttele meters van de vlammen bevond.

    De 32-jarige Britse chauffeur had rond 20 uur net zijn truck -geladen met paletten groenten- volgetankt aan het PMO-tankstation op de Hoogstadestraat (N8) in Alveringem, de baan tussen Ieper en Veurne. Toen de man met zijn wegreus de baan dwarste om terug te rijden naar Veurne merkte de aanstormende bestuurder van een bestelwagen -een twintiger uit Wulpen- dit te laat op. Dat er een dichte mist stond, kan een rol hebben gespeeld volgens brandweer en politie.

    De bestelwagen scheurde de benzinetank in de flank van de vrachtwagen open, waarna beide voertuigen in lichterlaaie stonden. De bestuurders konden op tijd uit hun voertuig kruipen en werden lichtgewond overgebracht naar het AZ Sint-Augustinus in Veurne.

    De brandweerkorpsen van Lo en Veurne gingen massaal aan het blussen met schuim en hadden het vuur na een uur onder controle. Er werd ook een waterscherm gevormd om de hitte van het tankstation te houden. De korpsen van Koksijde en Poperinge kwamen met tankwagens water bevoorraden. Rond 22 uur startten de takelwerken. Aangezien de baan vol schuim en brokstukken lag, werd de rijbaan nog zeker tot middernacht afgesloten.

    HLN

    Foto: fotomarc.eu







    14-03-2014 om 00:00 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (6 Stemmen)
    03-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woningbrand Woesten

    05/03/2014

    VLETEREN / WOESTEN - Het huis van Guido Becarren (74) en zijn vrouw in de Zuiddreef in Woesten raakte gisteren onbewoonbaar door een felle brand.

    De brand ontstond rond tien uur gisterenmorgen. ‘Ik was op het moment van de feiten alleen thuis en was buiten aan het werk. Plots zag ik rook ter hoogte van de keuken. In geen tijd stond alles in vuur en vlam’, vertelt bewoner Guido Becarren.

    De brandweerkorpsen van Lo-Reninge en Poperinge snelden ter plaatse om de brand te bestrijden. Die konden vermijden dat de brand oversloeg naar andere delen van het huis. De keuken en bijkeuken werden wel compleet verwoest door de vlammenzee en ook de rest van het huis liep zware schade op. Het gaat dan voornamelijk om rook- en roetschade.

    ‘We kunnen hier niet meer wonen’, klonk het gisterenmiddag bij de slachtoffers. Verweesd bezochten ze samen met hun verzekeraar hun huis waar de rook nog uit de zwartgeblakerde keuken kwam. De bejaarde slachtoffers worden tijdelijk opgevangen bij de dochter in Izegem.

    ‘Hun huis zal waarschijnlijk voor een heel lange periode onbewoonbaar blijven tijdens de herstellingswerken’, zegt burgemeester van Vleteren Stephan Mourisse (LVP). ‘We zijn met de gemeente in allerijl op zoek gegaan naar een opvangmogelijkheid voor lange termijn. Normaal hebben we iets in Woesten zelf gevonden voor het koppel. Ze zijn verzekerd en op die manier wordt dat huis voor hen betaald. De slachtoffers wilden zo dicht mogelijk bij hun getroffen hoeve blijven. Dat is normaal, ze wonen er ook al sinds jaar en dag.’

    Er werd een deskundige aangesteld om de oorzaak van de brand te achterhalen.

    HLN





    03-03-2014 om 00:00 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    25-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gaslek Oostvleteren

    25/02/2014

    Om 11 uur werd het korps van Lo-Reninge opgeroepen voor een mogelijke gaslek aan het kruispunt van de Kortekeer in Oostvleteren. Bij wegwerkzaamheden werden aardgasleidingen geraakt en ontstond een grote gaslek die onmiddellijk de omgeving in een doordringende geur omhulde.

    Er kwamen 9 mensen van Lo-Reninge ter plaatse alsook de korpscommandant en een aantal voertuigen van de brandweer van Poperinge. Er werden op verschillende plekken metingen uitgevoerd, om de correcte perimeter te kunnen inschatten. 

    In eerste instantie leek de lek mee te vallen, maar vanwege de wind werd besloten om het hele kruispunt af te zetten in alle richtingen en de omliggende woningen te evacueren. De afzetting duurde een klein uur en gaf wat hinder op de kleinere zijwegen.

    Eandis was snel ter plaatse en verkleinde de gaslek met houten dichtingsstop. De lek was nu veilig genoeg om het kruispunt weer te openen. Momenteel zijn werkzaamheden bezig om de leidingen te repareren.

    Rond 12.30u keerde Lo-Reninge huiswaarts. De collega's van de brandweer van Poperinge bleven nog even ter controle.

     

    FDC




    25-02-2014 om 14:10 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    20-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loodsbrand Oostvleteren

    20/02/2014

    OOSTVLETEREN - Een verwoestende brand heeft gisteravond een loods in de as gelegd in de Hoflandstraat in Oostvleteren. Een stapel hooi en enkele landbouwvoertuigen en -machines konden niet gered worden.

    De brand in de loods van Jozef Bossaert, die aan de andere kant van de landelijke weg woont, ontstond iets na 18 uur. Door het brandbare hooi verspreidde het vuur zich snel. In geen tijd sloegen de vlammen door het dak.

    De brandweerkorpsen van Lo-Reninge en Poperinge hadden alle moeite om de vuurzee te bedwingen en de aanvoer van water was ook geen sinecure. De brandweermannen riepen daarom de hulp in van enkele omliggende korpsen (Ieper, Houthulst, Zuid-ijzer, Veurne) die met hun tankwagen bluswater aanvoerden. Verscheidene straatjes in de buurt werden afgesloten als aanrijroutes. Een aantal blusteams bestreed de vlammen langs alle kanten van de loods.

    Ook de ladderwagens van Lo-Reninge en Poperinge werden ingeschakeld om de brand van bovenaf te bestrijden.

    Het voorste deel van de loods alsook enkele landbouwwerktuigen werden gevrijwaard. Eén tractor brandde volledig uit, een andere werd beschadigd naar buiten gereden.

    Omdat de hoeve aan de andere kant van het weggetje ligt, liep de woning nooit gevaar.

    De brand ging gepaard met een hevige rookontwikkeling. De rookpluim was van ver te zien. De rook werd door de wind zelfs meegevoerd tot over de N8 die even verderop loopt. Wat de oorzaak van de brand was, was gisteravond nog niet duidelijk.

    Om 23u45 werd de interventie beëindigd.

    HLN en FDC

    Foto's NDR 

     

     














    20-02-2014 om 00:00 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (8 Stemmen)
    17-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Technische interventie gekneld persoon in Elverdinge
    17/02/2014

    Iets na 18 uur kwam er in de Steenstraat in Elverdinge een wagen ondersteboven in de gracht terecht. De brandweer van de Reningse voorpost kwam als eerste toe, even later gevolgd door de autopomp van Ieper. Nog wat later kwam de signalisatie van Ieper toe. De ziekenwagen van de brandweer van Houthulst stond in voor de medische zorgen.

    Hoe het ongeval gebeurde is momenteel nog niet duidelijk, feit is dat de wagen op zijn dak in de gracht terecht kwam. Het slachtoffer kon zelfstandig het voertuig verlaten,  maar werd gewond afgevoerd naar het Jan Ypermanziekenhuis in Ieper. 

     


    17-02-2014 om 20:17 geschreven door Filip De Cooman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (5 Stemmen)


    Foto

    Foto's die eventueel bezwarend zouden overkomen worden onmiddellijk op aanvraag van de betrokkene verwijderd.


    Archief per week
  • 05/01-11/01 2015
  • 22/12-28/12 2014
  • 15/12-21/12 2014
  • 08/12-14/12 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 18/08-24/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 14/07-20/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 14/03-20/03 2011
  • 22/11-28/11 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs