Om 20 uur vrijdagavond stond een grote clusteroefening gepland in Vleteren. Verschillende korpsen zouden bij Lamaire NV oefenen op watertransport en pompen. Een onweer beslistte hier echter anders over. Exact om 20 uur kregen we een melding van een brandend gebouw in West-Vleteren in de Eikhoekstraat. Aangezien iedereen klaar stond, waren we bijzonder snel ter plaatse.
Eenmaal ter plaatste bleek dat er een blikseminslag was geweest nabij een electriciteitskastje op de gevel van het desbetreffende huis. Naast een grote brandvlek op het topje van de gevel was er geen schade. De brandweer van Poperinge was eveneens klaar voor de oefening en kwam ook zeer snel ter plaatse. Het huis werd gecontroleerd en snel vrijgegeven.
In Alveringem is een bejaarde landbouwer van 91 jaar zwaargewond geraakt bij een ongeval. Hij reed met zijn tractor in de vijver van zijn boerderij. Hij zat klem onder de trekker, maar duikers konden hem bevrijden. De bejaarde man werd gereanimeerd en in kritieke toestand overgebracht naar het ziekenhuis van Veurne, maar daar is hij in de loop van de nacht overleden.
HLN
ALVERINGEM In het West-Vlaamse Alveringem is een 91-jarige landbouwer overleden nadat hij met zijn tractor in een vijver terechtkwam. Dat meldt het parket van West-Vlaanderen afdeling Veurne. Het slachtoffer bezweek in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.
De brandweer (Lo-Reninge en Veurne) kon de landbouwer uit zijn benarde positie bevrijden, waarop hij ter plaatse gereanimeerd werd. 's Nachts overleed het slachtoffer in het ziekenhuis van Veurne aan zijn verwondingen.
Het ongeval gebeurde gisteravond in een boerderij langs de Kazernestraat in Izenberge, een deelgemeente van Alveringem. Rond 19 uur maakte de landbouwer een stuurfout bij het uitrijden van een hangar. Het slachtoffer kwam met zijn tractor achterwaarts in een vijver terecht. Daardoor zat hij enkele minuten onder water geklemd.