Inhoud blog
  • DAG 14 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 2016
  • DAG 13 DONDERDAG 22 SEPTEMBER 2016
  • DAG 12 WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016
  • DAG 11 DINSDAG 20 SEPTEMBER 2016
  • DAG 10 MAANDAG 19 SEPTEMBER 2016
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    FRANKRIJK VENDAGE 2016
    ALLEEN TESAMEN LEVEN EN WERKEN
    de belevenissen van BLA6 + BTU6
    15-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 6 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 2016

    Om vijf uur ’s morgens werden we opeens door een sms-geluid gewekt. Onrustig werd er gezocht naar de oorzaak van dit onheil. Na even grabbelen naar de nodige leesmiddelen kwamen we gewoon tot de conclusie dat onze Peter minder goed kon slapen dan wij. Het bericht vermeldde dat we door de tranen van de wolken pas later op de dag zouden beginnen te plukken. Goed nieuws voor ieder van ons behalve voor de ontvanger en zijn bijslaper van dit bericht.

    Slechts één woord dat men langer mocht slapen, werd net niet op gejuich onthaald. Uitslapen kwam voor enkelen zeker als geroepen waardoor het heel lang stil bleef.

    De taken werden herschikt, de voormiddag werd gebruikt voor het aanschaffen van de nodige herinneringen in de cave Cevenole. Hopelijk blijven deze zaken gesloten tot men weer huiswaarts keert om de familie te verblijden.

    Na een ‘speedlunch’ werd er nog snel eventjes grondig opgeruimd waarna de leefruimten en de keuken er weeral piekfijn bijlagen. Dit kunnen we echter niet altijd zeggen van de slaapgelegenheden, we hebben die in alle kleuren en vooral in geuren.

    Wanneer de vroege namiddag is aangebroken roept onze plicht. De druiven glinsteren nog meer dan tevoren door het nodige vocht waaraan ze zich vannacht tegoed hebben gedaan. Samen hebben ze gezorgd voor een flinke oogst waarvan ze ondertussen reeds enkele malen de geneugten hebben van kunnen smaken.

    Als tegenprestatie zorgden de oppergriezels voor een culinaire verwennerij van de eerste hap tot aan de laatste likoké. Een fris entreeke van meloen op een bedje van parmaham gevolgd door kabeljauw met een preiwortelroomsausje van de beste kwaliteit aangevuld met een smeuïge aardappelpuree van bekende makelij. Een luchtig chocoladedessert was een mooie en gesmaakte afsluiter van deze avond.

    Later op de avond werd een ongelijke strijd door de oppergriezels toch in hun voordeel beslecht.















    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    15-09-2016
    nico

     hallo Frankrijk,

    ik kan geloven dat het eens deugd deed dat de wekker niet om 6.00 u afliep, en zo te zien is er al lekker gekookt daarginds.

    ik ben benieuwd of we nu onze menukaart thuis ook kunnen aanpassen na dat Nico al dat lekkers daar geproefd heeft.Laughing  

    hier in Belgie is het momenteel ook regen en onweer,dat zullen jullie naar hier gestuurd hebben!!

    alvast nog een fijne tijd  toegewenst daar en tot binnenkort

    Anja Hoyberghs

    15-09-2016 om 23:16 geschreven door hoyberghs anja


    here we come

    ziet er allemaal goed uit daar. Deze nacht gaan we op pad richting Ardèceh. We kome er dus aan smiley-wink.gif

    15-09-2016 om 22:54 geschreven door Bart Hollevoet




    Archief per week
  • 19/09-25/09 2016
  • 12/09-18/09 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 29/08-04/09 2016

    Welkom op onze blog van BLA6/BTU6 VITO HOOGSTRATEN!
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.



    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs