Hallo thuisfront!!
Vanmorgen kostte het ons héél wat moeite om onze kids wakker te krijgen! Ze waren gisterenavond verbazend snel in dromenland en ook in de loop van de nacht hoorden we niks of niemand! De stevige dut had hen duidelijk deugd gedaan, want eens ze aangekleed en fris gewassen waren, werd er door de jongens spontaan een 'ochtendfuifje' in gang gezet! Er werd meegebruld met een aantal Samsonhits terwijl ze hun danstalent showden! Het werkte aanstekelijk, want ook de meisjes deden al dansend hun ochtendgymnastiek!
Na een ontbijt met cornflakes ("Joepie!") werden de centjes geteld en trokken we met onze fietsen naar de dijk voor...souvenirtjes! In al ons enthousiasme vergaten we dat winkels doorgaans pas om tien uur openen! Na even uitwaaien op 't strand konden we gaan kiezen. Voor sommigen was 't een hele opgave om binnen hun budgetje toch ouders, broer(s), zus(sen), oma's, opa's, ... te bevoorraden!
Met hun buit in hun rugzakjes fietsten we terug richting Flipper. (Onze fietstochtjes verlopen trouwens, op enkele ontspoorde kettingen na, vlekkeloos! Het mag gezegd worden: onze kinderen zijn heer en dame in het verkeer!)
Het middagmaal werd onthaald op Ooooohs! en Aaaahs!, want het waren fishsticks in de vorm van
visjes!!
Nadat we gesmuld hadden van de visjes met pekesstoemp stapten we weer op onze fietsen om twee militaire kerkhoven te bezoeken.
Meester Karel vertelde boeiend over de Wereldoorlog en toch wel een beetje aangedaan wandelden de leerlingen langs de honderden grafstenen. Tussen al deze gesneuvelde helden vonden we ook de gedenksteen van Theo Andries uit
Liezele! Dankzij enkele attente leerlingen liggen er nu verse bloemetjes bij zijn naam
Weer aangekomen in ons verblijf oefenden we nog even voor de bonte avond om daarna superlekkere spirelli-bolognaise te eten! Er waren hongerigen die zelfs een vierde keer terug gingen om bij te halen! (Ook over hun houding aan tafel mogen we terecht opscheppen: ze eten beleefd, wachten braaf hun beurt af, zijn rustig tijdens de maaltijd,
Jullie mogen fier zijn!)
Momenteel leven ze zich uit in de speeltuin en een voetbalmatch in afwachting van een filmpje!
Voila, jullie zijn weer op de hoogte van onze belevenissen hier!
Behalve stoefen over de kinderen willen we ook over onze geweldige stagiairs toch even iets kwijt
Ze zijn voor de juffen en de meester een ontzettend grote hulp
Ze zetten zich dag en nacht volle bak mee in voor onze bende! Een dikke pluim voor juf Jodi en juf Caroline!!!!
Zonnige en winderige groetjes uit De Panne!
De juffen en meester.









|