Op donderdag mocht Mukhminat 6 kaarsjes uitblazen! De verjaardagskoffer deed weer zijn intrede in de zithoek, zo konden we samen zingen, spelletjes spelen, ... Zo werd de verjaardag van Mukhminat ook een feest!
Wie staat er op de verjaardagstaart, het is ons Kaat die vandaag verjaart. Donderdag 18 april mocht Kaat haar verjaardag vieren in de klas. Een dikke proficiat van ons allemaal!!
Het is lente.. Ook al zou je dat niet zeggen als je buiten kijkt. Sneeuw, koude,.... en dit met Pasen in zicht! Desondanks deden
bloemetjes, een paastak, geschilderde eitjes, de intrede in onze klas. Onze winkel werd ook omgetoverd in een bloemenwinkel waar de kleuters boeketten konden maken, bestelbonnen werden gemaakt en natuurlijk moesten de prijzen worden berekend.
We hebben weer een heleboel dingen gedaan gedurende deze 2
weken. Zo knutselden we paasmandjes, zochten we letters van jonge dieren, knipten tangrams waar we vervolgens via een
stappenplan dieren van knutselden, luisterden we
naar verhalen van de goede week en stonden we stil bij deze gebeurtenissen Neem gerust een kijkje op onderstaande link. Hier vind je alvast wat sfeerfoto's!
Een prettige vakantie aan julllie allemaal en tot maandag 15 april ! Zalig Pasen!!
Maandagochtend stond een postpakket in onze kring. Wat zou
daar nu inzitten??
We lazen het adres en zagen dat het pakketje van Ecuador afkomstig was.
Spannend!!
Wat zou dat nu zijn??
We opende het koffertje en tot onze verbazing sprong Gloob eruit.
Gloob vertelde over zijn reis naar Ecuador. Daar maakte hij kennis met Yavier.
Samen gingen ze op zoek naar zijn vader in het grote reservaat. Helaas
kruisten ze houthakkers op hun pad en zagen ze hoe de bomen omgekapt werden.
Snel haalden ze hulp bij de boswachters. Zij leerden de houthakkers een lesje
en gaven hen uitleg dat je in reservaten niet zomaar bomen mag omhakken.
Vanuit dit verhaaltje leerden we
over bomen, hout, respect voor de natuur, . We zochten naar bomen binnen onze
school. Bestudeerde deze, telde de ringen van een omgezaagde boomstam, bekeken
de hoogte, dikte,... .
In de klas vonden er dan ook allerlei activiteiten plaats. Zo ontstond een
timmertafel, een experimenteerbak met allerlei soorten hout. We gingen ook op
zoek naar allerlei materiaal dat uit hout bestaat, knutselden we houten fotohoudertje
voor vaderdag, stempelden we met houten stempels, en zoveel meer...
Neem maar een kijkje in onze klas via de bijgevoegde link. Veel plezier!!
Vrijdag 8 maart gingen we naar het poppentheater 'Als een vis in het water'.
Stuurboord, bakboord, varen, vissen! Vandaag, denkt kapitein Adriaan, heb ik veel werk op zee. Ook zijn kleinkind en zijn knuffelbeer varen mee. "Kijk opa!". "Ik kan zwemmen en duiken als een vis in de zee." De Belvis schittert in de golven, de Belvis is blij, in zee is ze vrij. Elk net zwemt ze voorbij! Maar plots...
Het was een leuke voorstelling de kleuters leefden zich helemaal in. Ben je benieuwd hoe het met de Belvis en de vissers is afgelopen. Jullie kleuters zullen het je vast wel vertellen.