O o o, alweer lang geleden dat jullie van ons hoorden. Het lijkt erop dat dit de standaard- openingszin wordt van deze blog. Maar jullie weten wat er gezegd wordt: Geen nieuws is goed nieuws. En daarom nu wel nieuws, en jawel, er zit een beetje slecht bij.
Momenteel zijn we terug in Rainbowbeach, Queensland. Een boeregat waar niet veel te beleven valt. Maar de auto heeft een paar probleemkes met zijn schakelbak (typisch mannen???). Maandag zal er naar gekeken worden en wordt alles, hopelijk zonder te grote kosten, opgelost. Genoeg tijd dus om jullie te vertellen wat we de laatste weken hebben uitgespookt.
Na Newcastle en Port Macqairie zijn we doorgegaan naar de Goldcoast. De meest fantastische plek die we tot nu toe hebben bezocht: Byron Bay. Een super plaatsje zonder de Mc Donaldsen, Kentucky Fried Chickens en Hungry jacks. No Fast Food! Helaas werden we de eerste nacht om 6u s morgens door de politie wakker geklopt, verboden in de van te slapen! Gelukkig vonden we een ander plaatsje waar er veel minder controle was. Inclusief public toilets, pic nic area met BBQ en een -50m walk naar het strand! Magnifiek. We kwamen er Astrid en Roel tegen, 2 vrienden uit België en beleefden samen een paar mooie dagen. We trokken erna verder naar Nimbin, een beetje meer landinwaarts. Het leek of de tijd er had stil gestaan. Hippies everywhere die de overheid probeerden te overtuigen de jointjes te legaliseren. Misschien moeten ze toch overwegen een overseas- trip naar Nederland te maken
Na Nimbin kwam de grote stad Brisbane (Na een tussenstop van nog geen 5min in Surfers Paradise -> We dont like!!). Brisbane is gezellig, heeft knusse plekjes, een mooie rivier in het midden van de stad en een prachtig park (Southbank). Een aangelegd strand- zwembad- zee- water- zand in het midden van de stad, een openlucht cinema zoals in de films en een super sfeer. Volledig anders dan Sydney! We do like! En met een plaatselijke gids kregen we alle mooie plekjes en cafeetjes te zien. Bedankt Margrietje!!
Doorgereden naar de Sunshinecoast Noosa Head. Alweer een gezellig dorpje. Het lijkt erop dat hoe meer noordwaarts je rijdt, hoe mooier en anders de natuur en de steden worden. We parkeerden George aan een prachtig meer vol pelikanen. Tijdens een wandeling ontmoetten we 2 fantastische mensen (en zagen we onze eerste- en voorlopig enige- koala!). Mike is een man van 70jaar, geboren in Wales, getrouwd met een Zweedse en woont nu in Australië. Adamina is zijn dochter, 19 jaar, woont in Zweden, en is nu op vakantie bij haar vader. 2 mensen die prachtige verhalen kunnen vertellen. Aangezien we diezelfde morgen alweer door de politie werden wakker gemaakt (een fantastische wekker wel !!!) waren we op zoek naar een nieuwe staanplaats. Mike stelde voor zijn oprit te gebruiken en dat aanbod sloegen we niet af. We hebben er nog geen moment spijt van gehad! Want na een gezellige avond op 23 december stelde hij voor kerstavond samen te vieren. We nodigden ook Astrid en Roel uit en hadden alweer een supertijd. Heel raar om kerst in de zomer te vieren met een BBQ op het terras!
Op kerstdag reden we door naar Tin Can bay waar we de volgende dag wilde dolfijnen zouden zien. Het lijkt een beetje op Boudewijnpark maar dan in het echt. Na de dolfijnen de regenbogen. Rainbowbeach was het begin van an amazing week! Het begon met de boeking naar Fraser Island
Fraser Island is het grootste zandeiland in Australië en heeft prachtige meren, zandstranden, authentieke wilde Dingos die nog niet gekruist zijn met honden en haaien in de zee. We werden ingedeeld in families van 10 personen en kregen allemaal een 4x4 Jeep, eten en drinken voor 3 dagen, tenten en kampgerief. Wij zaten in de groep met 3 zalige Duitsers- 1 teveelinitiatief nemende Canadees- 2 Ieren (de ene was ok , de ander liep de hele tijd te slaapwandelen) en Astrid en Roel. Er waren nog 4 andere families waarvan 1 supergroep met 4 Chillenen waar je later nog van zal horen!
De trip begon met een ferrie die ons over de haaienzee tot het eiland bracht. We reden over 1 van de slechtste wegen in Australië, en die zijn al niet te best
Bobbel bobbel bobbel, 100% pure fun en het werd nog meer genieten toen we met onze nieuwe auto over het lange strand mochten scheuren! Echt de max. We bezochten 2 prachtig meren- Lake Mc Kenzie en Lake Wabby-, we deden een kleine wandeling in een echt regenwoud en we hadden overal een prachtig uitzicht over de fantastische natuur. s Avonds kookten we ons eigen potje en hadden gezellige babbels en vele drinks ;-) met onze nieuwe families. Twas echt genieten, ook tof om eens in een groep te zijn, andere mensen te leren kennen en nieuwe vrienden te maken J. Fraser island is een echte aanrader!!!
Maar na het avontuur begon het eind van 2008 te naderen en moesten we echt gaan beslissen wat we op oudejaarsavond zouden doen. In Rainbowbeach was er, in tegenstelling tot wat we hadden verwacht, geen bal te beleven en in de buurt waren er niet veel alternatieven. Er was 1 optie waar we alle 2 eigenlijk echt verliefd op waren. En dat was terug keren naar Byron Bay. terug naar New South Wales, 5uren terug naar het zuiden. Daar zou er zeker iets te doen zijn, en daar zouden ook onze 4 nieuwe Chileense vrienden zijn. Het idee leek een beetje gek aangezien het reeds 30 december was en we nog zouden moeten vertrekken. Maar och ja, 500km in Australië is zoals naar de Ardennen gaan in België. We gaven het een kans en reden met nog 2 passagiers(Margriet en Gav) in de auto terug naar het paradijs, richting een super oudejaar!
We hebben het ons echt niet beklaagd, Nieuwjaar in de zomer is de max!! BBQ, aperitiefkes, Ferrero Rocher, Cava, pintjes en Chileense Pisco. Na het aftellen trokken we nog naar de stad, en toen we met de taxi terug bij onze slaapplaats werden afgezet sloten we af met een kaasschoteltje. Lachen en vertellen en genieten, really really really gooooood.
1 januari was een zonnige dag die we doorbrachten op het strand. S Avonds reden we, alweer met de Chileense vrienden, ;-) door naar Brisbane. We hadden nog een tof dagske samen maar moesten dan afscheid nemen en verder rijden, terug naar het Noorden.
Nog efkes langs Rainbowbeach passeren om Stefs gsm op te halen (oeps, was hem vergeten
) en dan naar Agnes water. Dachten we
. 2009 start in de kosten! George zijn schakelbak marcheert niet meer, we zitten hier vast. Echt niet wijs! Er is hier niks te doen, het centrum bestaat uit 1 bakker, een apotheek, een postoffice en veel backpackers die na een dag al terug vertrekken. Maar gow, we maken er het beste van! Dachten we
Het houdt niet op met regenen en de beach werd vandaag zelf gesloten
Morgen (maandag) zal de garagist George opereren en hopelijk verloopt de revalidatie goed zodat we dinsdag hier terug weg kunnen! We zoeken troost in de drank J
Tot daar ons verslag,
Goede voornemens voor het nieuwe jaar; we proberen om regelmatiger iets te laten horen en niet te wachten tot slecht nieuws. We proberen
Lieve familie en vrienden, voor iedereen een gelukkig 2009- beste wensen- een goeie gezondheid- veel zon en plezier en niet teveel haaien onder de baan.
Dikke kussen,
Nes- Stef en George
En voor degenen die het nog niet beu zijn om te lezen;
Rijden met een Mitshubishi=
- Bij een verhitte motor stoppen en hem een half uurke laten afkoelen (wijs om te zien aangezien de motor onder de voorzetels zit en die moeten omhoog geklapt worden!)
- Later ontdekken dat die verhitte motor om de 200km ook kan verholpen worden met het water bij te vullen
- Regelmatig bezoek krijgen van Aladin met zijn olielamp
- Beseffen dat het niet Aladin is die op bezoek komt, maar we wel dringend olie moeten bijvullen!
- Heerlijk in slaap vallen na een soms vermoeiende dag maar dan wakker worden om 6uur s morgens van de hitte of de politie.
- Beroep moeten doen op de public toilets of bosjes en om de 3 dagen een koude douche kunnen nemen
- Een 36l tank volgieten voor 0.99 dollar/liter! (=0.50Euro)
- Superfun en een superkans om Australië te ontdekken!
PS: FOTOS KOMEN ACHTER, COMPUTERS IN AUSTRALIE ZIJN TRAAAAAAAAAAAG!
|