DISCOVERING AUSTRALIA AND NEW-ZEALAND
Foto

Inhoud blog
  • Thanks for the birthday wishes!
  • Nieuw Zeeland!!
  • Laat verslag van onze laatste dagen in Australie...

    Ga ook eens naar:
  • Laatse weken Australie
  • Snorkelen en duiken op het Great Barriere reef deel1
  • Cairns en de watervallen...
  • The North!
  • Fraser Island+ New Yearseve
  • Kerstavond in Noosa Head
  • Week 1 Australie
  • Laatste Foto's Van Thailand en Singapore
  • Foto's Thailand
  • Ine en Mathias in Canada

    VANESSA EN STEFANIE DOWN UNDER
    24-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goodbye Queensland, G' Day Northern Territory *** Happy chinese newyear...

    Helloe!

    Hier zijn we weer. Nog altijd levend en wel. Ondertussen zitten we in Cairns, in het tropische klimaat van Queensland. Het weer zat de eerste dagen niet mee maar het is hier fantastisch! Door de vele regen die hier uit de lucht valt zie je in de het landschap 300 verschillende soorten groen. Voor iedereen wat wils in Australië, wij hebben al zeker ons plekje gevonden! Het noorden kan ons meer dan bekoren.

    Maar we beginnen bij het begin:

    Na we eindelijk uit Rainbowbeach waren vertrokken boekten we een trip naar Whitsundays. Zo een 70 eilandjes bij elkaar, midden in het Great Barrierreef. We reisden met een zeilboot, de Anaconda 2. De eerste dag was het nog schitterend weer en konden we zonnen op het dek, snorkelen in het reef (eindeloos zoeken naar de zeeschildpadden!) en genieten van de mooie uitzichten.
    De tweede dag werd onze trip echter verstoord door een zware  storm. Regen en wind zorgden voor grote golven, woeste baren en een bootje dat net iets teveel schommelde voor deze 2 Belgische landrotten. De 3 beloofde snorkeltrips werden gereduceerd tot die ene van de eerste dag. Wat een supertrip moest worden werd eigenlijk een kleine ontgoocheling. Maar goed, niemand kan de weergoden echt in de hand houden en met ons eeuwige optimisme trokken we verder naar het Noorden.

    Onze volgende stop werd Ingham. Een klein dorpje met prachtige watervallen. Naar het schijnt.. want de zware storm was blijkbaar een cycloon die heel wat wegen onder water had gezet en bomen had omvergeblazen. Vele wegen waren onbereikbaar, ook die naar de Wallmanfalls die we zo graag hadden bezocht. Ook 50km verder was het Nationaal Park gesloten. Hmmm, we begonnen te twijfelen of onze trek naar het noorden wel een goed idee was.
    Maar eenmaal we een weg hadden gevonden die ons wel kon leiden naar de watervallen waren we terug op gang. Twas echt fantastisch. Water dat naar beneden valt (ook wel waterval genoemd...) in alle vormen en kleuren. De ene al wat groter dan de andere.

    We reden door de Tablelands in de bergen en trokken naar de Tully river. Daar stond ons een dagje raften te wachten. Door al de neerslag was de river nog wilder dan anders. In een groep van 6 met een ervaren gids (twas echt ne goeie!) vaarden we de rivier naar beneden (werden we meegesleurd). En er zaten wilde stukken bij: all to the left, all to the right, back on the job, go down, paddle back…  op het eind wist de gids ons te vertellen dat hij een aantal keer geprobeerd had om ons uit de boot te krijgen maar daar was onze groep te sterk voor.
    Wat anders dan de bootjes vol aziaten, die hadden betaald voor het raften maar hadden blijkbaar meer zin in enkele zwempartijtjes...

    Van Tully naar Cairns, een echt gezellige stad aan de kust. Aangezien je niet in de zee kan zwemmen door haaien en dodelijke kwallen is er een gratis openluchtzwembad aangelegd. Een mooie plaats dat een heel heel heel klein beetje doet denken aan de Blaarmeersen. Er is een Esplanade waar er elke morgen joggers en fietsers te zien zijn. Dinner maak je op de BBQ’s aan het zwembad en de live music in het weekend zorgt voor aangenaam entertainment.
    Wie sportief wil zijn kan ook elke morgen en avond gratis deelnemen aan de fitness lessen. Aquajogging, Boxercise, running... voor elk wat wils.

    Vanessa besloot het wat leerrijker aan te pakken en volgde een Padi. Dat is een duikcursus waar je intensief leertscubadiven. 2 dagen theorie en oefenen in het zwembad en daarna de echte bazaar op zee. Samen met een budy (een amerikaan) en 4 andere studenten ging ze kopje onder en ontdekten het Great Barriere reef.
    Omdat het reef toch echt iets speciaals is wou Stefanie dit zeker ook niet missen. Een dagje erop uit met de boot, 5uur snorkelen en 2 introductary dives waren het programma van een meer dan geslaagde dag.

    We hadden het nooit gedacht maar duiken is dus echt wel DE MAX!!!! En de vissen en haaien en schilpadden en kwallen en het reef zijn gewoonweg adembenemend. (allee bij wijze van spreken want je mag je adem niet inhouden tijdens het duiken...)

    Ondertussen werd er ook al volop gepland voor de volgende dagen. We beseften dat ook een bezoek aan de Uluru niet mocht ontbreken tijdens onze trip naar ozzie Wozzie.

    Maar er was niet veel tijd meer. Een zot maar strak en vet plan was: Auto verkopen, vliegen naar Ayers Rock, bus naar Alice Springs, trein naar Adelaide en met de van terug naar Sydney.
    We hebben lang getwijfeld maar het risico genomen. De trein (Ghan train) werd geboekt en de auto op het internet gezet.

    Het werd afwachten hoeveel kopers er op de kust waren. In het begin bleek het niet te vlotten en we vreesden dat we George niet zouden kwijt geraken. Gelukkig zijn er de laatste dagen toch wat reacties gekomen (na we de prijs wat naar beneden haalden) en jawel: GEORGE IS VERKOCHT! Aiaiai, tdoet wel een beetje pijn. We gaan ons huisje missen! Hij heeft ons veel ellende en kopzorgen bezorgd maar we onthouden vooral het plezier om independent te reizen, steeds je huishouden bij je te hebben en overal te kunnen gaan en staan waar je wil! We hebben er zeker geen spijt van.

    Morgen vliegen we dus naar Ayers Rock en bezoeken we de grootste monoliet. Tzal er warm zijn,  het weerbericht voorspelt een gemiddelde van 38C.

    Vanavond staat nog een Chinees nieuwjaar op het programma! Happy Newyeal iedeleen en tot ons volgende velslag...

    Dikke kus en enjoy de veeeeeele foto’s (zie linken)

     

    Bye bye,

    Vanessa en Stefanie

    24-01-2009, 08:45 geschreven door Vanessa en Stefanie  


    10-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Hey,

    Via deze weg willen we iedereen nog eens super bedanken om iets achter te laten op onze blog. Het is leuk om al jullie reacties te lezen en te weten dat jullie onze verhalen volgen!
    Al hebben we hier een super tijd, we denken ook veel aan thuis en het doet goed om te weten dat jullie ons ook niet vergeten zijn

    Vele dikke kussen van ons

    Stef en nes

    10-01-2009, 13:59 geschreven door Vanessa en Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindelijk terug op de baan!

    Hallo Hallo Hallo...
    Voor wie dacht dat we al laaaaaaaaaaaaaaaaang terug op baan zijn, nee nee nee. George had ons goed liggen. Ons verhaal eindigde op 7 januari. Om 12u zouden we vertrekken, weg uit Rainbowbeach.
    We kuisten onze vensters, sloegen voorraad in voor onderweg en lieten Rainbowbeach met een luide, enthousiaste gil achter ons.

    Ver geraakten we echter niet, na 10km sputterde de auto tegen en viel hij, in het midden van de weg, stil. Er was niks meer aan te doen, hij wou niet in gang geraken. We moesten de pechverhelping bellen (RACQ) en werden weggetakeld. Terug naar Rainbowbeach!
    Twas om zot te worden. Niemand kan geloven hoe weinig daar te doen is!
    Blijkbaar was de 'timing belt' van de auto gebroken en moest deze vervangen worden. Uiteraard kon dit maar de volgende dag. Maar wacht,de volgende dag bleek dat niet alleen de belt kapot is maar ook het stuk waarop deze bevestigd is. AAAAAAAAAAAAH! Nog een dag langer wachten, we konden het gewoon niet meer geloven.

    Vrijdag, we waren dan exact een week in RBB, konden we dan eindelijk eindelijk eindelijk vertrekken. De auto rammelde en maakte een serieus lawaai maar dat was alleen maar de uitlaat die loshing en daarvoor zouden we, no way, niet meer blijven stilstaan. Ondertussen worden we echte autokenners, we dempten de decibels met een beetje ijzerdraad  en konden verder op de gaspedaal duwen (er zijn plannen om ons diploma LO te laten varen en een garage te starten in Gent of Waregem!).
    We reden de hele dag en de volgende dag door (geluidsloos, met positief oliepeil en maar af en toe een oververhitte motor!), Gladstone- Rockhampton- Sarina- Mc Kay- AIRLIE BEACH!!! Jiha, bestemming bereikt!!
    Tis hier gezellig druk. Daarnet een trip naar WhitSunday Island geboekt, morgen zijn we weg. 3 dagen- 2 nachten vertoeven op een zeilboot... snorkelen- relaxen- varen-..We hebben er zin in!

    We laten jullie bij het volgende verslagje meegenieten van de zon en de palmbomen!

    Veel liefs en tot...

    PS: We beginnen stilaan te geloven dat we vervloekt zijn (Zou het in Thailand gebeurt zijn bij het bezoeken van de tempels zonder zedige kledij?)want de mankementen houden niet op. We kunnen nu ook nog eens een kapotte Ipod aan onze lijst toevoegen -->Nadat we een paar foto's probeerden op te slaan (wat uiteraard niet lukte op de veel te oude pc in de bibliotheek van Rainbowbeach) bleken alle liedjes van de Ipod gewist te zijn. No more music...  R.I.P - I Pod

    10-01-2009, 13:57 geschreven door Vanessa en Stefanie  


    07-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We are leaving Raindrolbeach!!!
    Joepie joepie joepie joepie joepie joepie joepie!!!!! Onze auto heeft eindelijk alle nodige stukken, de mechanieker heeft tijd gevonden om ipv pintjes te drinken en bevroren watermeloen te eten, de stukken in de auto te monteren. Dus we kunnen vertrekken!!!
    Bijna een week moesten we ons hier entertainen, in een plaats waar absoluut niks te doen is. Heel veel geinternet, gegeten en vroeg in ons bed gekropen. We zijn dus volledig uitgerust om een dagske te rijden! Jiha, Noorden here we come.
    Want de tijd begint te dringen. Nog 5 weken Australie waarin we nog naar boven moeten, nog terug moeten rijden en onze auto moeten kunnen verkopen. Hmmm, we can do it!

    Oja, aan iedereen een zeer gelukkig nieuwjaar!! Bedankt voor alle lieve wensen. We beginnen te denken dat we ze zeer hard nodig hebben want de laatste week lacht het geluk ons niet toe. Stand van zaken;
    - 1 kapotte zaklamp
    - 2 kapotte lichtjes in de auto
    - 1 Gsm vergeten maar gelukkig terug gevonden
    - 1 kapotte haardroger
    - 1 kapotte versnellingsbak
    - 2 gebroken glazen
    - 1 vuile grote (!!!) kikker (eigenlijk een pad) in de Wc die Stefanie pas zag NA ze naar twc was geweest. Eikes!!!
    Maar wij zijn nog steeds gezond!

    Ondertussen staan ook alle foto's van Kerst- Fraser Island en Nieuwjaar online. Ga maar eens een kijkje nemen!!

    Veel liefs en see you on the road.



    07-01-2009, 02:04 geschreven door Vanessa en Stefanie  


    05-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beaten by a shark but still alive...

    O o o,  alweer lang geleden dat jullie van ons hoorden. Het lijkt erop dat dit de standaard- openingszin wordt van deze blog. Maar jullie weten wat er gezegd wordt: Geen nieuws is goed nieuws. En daarom nu wel nieuws, en jawel,  er zit een beetje slecht bij.

    Momenteel zijn we terug in Rainbowbeach, Queensland. Een boeregat waar niet veel te beleven valt. Maar de auto heeft een paar probleemkes met zijn schakelbak (typisch mannen???). Maandag zal er naar gekeken worden en wordt alles, hopelijk zonder te grote kosten, opgelost. Genoeg tijd dus om jullie te vertellen wat we de laatste weken hebben uitgespookt.

    Na Newcastle en Port Macqairie zijn we doorgegaan naar de Goldcoast. De meest fantastische plek die we tot nu toe hebben bezocht: Byron Bay. Een super plaatsje zonder de Mc Donaldsen, Kentucky Fried Chickens en Hungry jacks. No Fast Food!
    Helaas werden we de eerste nacht om 6u ‘s morgens door de politie wakker geklopt, verboden in de van te slapen! Gelukkig vonden we een ander plaatsje waar er veel minder controle was. Inclusief public toilets, pic nic area met BBQ en een -50m walk naar het strand! Magnifiek.
    We kwamen er Astrid en Roel tegen, 2 vrienden uit België en beleefden samen een paar mooie dagen.
    We trokken erna verder naar Nimbin, een beetje meer landinwaarts. Het leek of de tijd er had stil gestaan. Hippies everywhere die de overheid probeerden te overtuigen de jointjes te legaliseren. Misschien moeten ze toch overwegen een overseas- trip naar Nederland te maken …

    Na Nimbin kwam de grote stad Brisbane (Na een tussenstop van nog geen 5min in Surfers Paradise -> We don’t like!!). Brisbane is gezellig, heeft knusse plekjes, een mooie rivier in het midden van de stad en een prachtig park (Southbank).  Een aangelegd strand-  zwembad- zee- water- zand in het midden van de stad, een openlucht cinema zoals in de films en een super sfeer. Volledig anders dan Sydney! We do like! En met een plaatselijke gids kregen we alle mooie plekjes en cafeetjes te zien. Bedankt Margrietje!!

    Doorgereden naar de Sunshinecoast – Noosa Head. Alweer een gezellig dorpje. Het lijkt erop dat hoe meer noordwaarts je rijdt, hoe mooier en anders de natuur en de steden worden. We parkeerden George aan een prachtig meer vol pelikanen. Tijdens een wandeling ontmoetten we 2 fantastische mensen (en zagen we onze eerste- en voorlopig enige-  koala!).
    Mike is een man van 70jaar, geboren in Wales, getrouwd met een Zweedse en woont nu in Australië. Adamina is zijn dochter, 19 jaar, woont in Zweden, en is nu op vakantie bij haar vader. 2 mensen die prachtige verhalen kunnen vertellen. Aangezien we diezelfde morgen alweer door de politie werden wakker gemaakt (een fantastische wekker wel !!!) waren we op zoek naar een nieuwe staanplaats. Mike stelde voor zijn oprit te gebruiken en dat aanbod sloegen we niet af.  We hebben er nog geen moment spijt van gehad! Want na een gezellige avond op 23 december stelde hij voor kerstavond samen te vieren. We nodigden ook Astrid en Roel uit en hadden alweer een supertijd. Heel raar om kerst in de zomer te vieren met een BBQ op het terras!

    Op kerstdag reden we door naar Tin Can bay waar we de volgende dag wilde dolfijnen zouden zien. Het lijkt een beetje op Boudewijnpark maar dan in het ‘echt’.  Na de dolfijnen de regenbogen. Rainbowbeach was het begin van an amazing week! Het begon met de boeking naar Fraser Island…

    Fraser Island is het grootste zandeiland in Australië en heeft prachtige meren, zandstranden, authentieke wilde Dingo’s die nog niet gekruist zijn met honden en haaien in de zee.
    We werden ingedeeld in families van 10 personen en kregen allemaal een 4x4 Jeep, eten en drinken voor 3 dagen, tenten en kampgerief. Wij zaten in de groep met 3 zalige Duitsers- 1 teveelinitiatief nemende Canadees- 2 Ieren (de ene was ok , de ander liep de hele tijd te slaapwandelen) en Astrid en Roel. Er waren nog 4 andere families waarvan 1 supergroep met 4 Chillenen waar je later nog van zal horen!


    De trip begon met een ferrie die ons over de haaienzee tot het eiland bracht. We reden over 1 van de slechtste wegen in Australië, en die zijn al niet te best… Bobbel bobbel bobbel, 100% pure fun en het werd nog meer genieten toen we met onze nieuwe auto over het lange strand mochten scheuren! Echt de max. We bezochten 2 prachtig meren- Lake Mc Kenzie en Lake Wabby-, we deden een kleine wandeling in een echt regenwoud en we hadden overal een prachtig uitzicht over de fantastische natuur.
    ’s Avonds kookten we ons eigen potje en hadden gezellige babbels en vele drinks ;-)  met onze nieuwe families. Twas echt genieten, ook tof om eens in een groep te zijn, andere mensen te leren kennen en nieuwe vrienden te maken J. Fraser island is een echte aanrader!!!

    Maar na het avontuur begon het eind van 2008 te naderen en moesten we echt gaan beslissen wat we op oudejaarsavond zouden doen. In  Rainbowbeach was er, in tegenstelling tot wat we hadden verwacht, geen bal te beleven en in de buurt waren er niet veel alternatieven.
    Er was 1 optie waar we alle 2 eigenlijk echt ‘verliefd’ op waren. En dat was terug keren naar Byron Bay. terug naar New South Wales, 5uren terug naar het zuiden. Daar zou er zeker iets te doen zijn, en daar zouden ook onze 4 nieuwe Chileense vrienden zijn. Het idee leek een beetje gek aangezien het reeds 30 december was en we nog zouden moeten vertrekken. Maar och ja, 500km in Australië is zoals naar de Ardennen gaan in België. We gaven het een kans en reden met nog 2 passagiers(Margriet en Gav) in de auto terug naar het paradijs, richting een super oudejaar!

    We hebben het ons echt niet beklaagd, Nieuwjaar in de zomer is de max!! BBQ, aperitiefkes, Ferrero Rocher, Cava, pintjes en Chileense Pisco. Na het aftellen trokken we nog naar de stad, en toen we met de taxi terug bij onze slaapplaats werden afgezet sloten we af met een kaasschoteltje. Lachen en vertellen en genieten, really really really gooooood.

    1 januari was een zonnige dag die we doorbrachten op het strand. S’ Avonds reden we, alweer met de Chileense vrienden, ;-) door naar Brisbane. We hadden nog een tof dagske samen maar moesten dan afscheid nemen en verder rijden, terug naar het Noorden.

    Nog efkes langs Rainbowbeach passeren om Stefs gsm op te halen (oeps, was hem vergeten…) en dan naar Agnes water. Dachten we…. 2009 start in de kosten!
    George zijn schakelbak marcheert niet meer, we zitten hier vast. Echt niet wijs! Er is hier niks te doen, het centrum bestaat uit 1 bakker, een apotheek, een postoffice en veel backpackers die na een dag al terug vertrekken. Maar gow, we maken er het beste van! Dachten we…

    Het houdt niet op met regenen en de beach werd  vandaag zelf gesloten… Morgen (maandag) zal de garagist George opereren en hopelijk verloopt de revalidatie goed zodat we dinsdag hier terug weg kunnen! We zoeken troost in de drank J

    Tot daar ons verslag,

    Goede voornemens voor het nieuwe jaar; we proberen om regelmatiger iets te laten horen en niet te wachten tot slecht nieuws. We proberen…

    Lieve familie en vrienden, voor iedereen een gelukkig 2009- beste wensen- een goeie gezondheid- veel zon en plezier en niet teveel haaien onder de baan.

     

    Dikke kussen,

    Nes- Stef en George

     

    En voor degenen die het nog niet beu zijn om te lezen;

    Rijden met een Mitshubishi=

    -          Bij een verhitte motor stoppen en hem een half uurke laten afkoelen (wijs om te zien aangezien de motor onder de voorzetels zit en die moeten omhoog geklapt worden!)

    -          Later ontdekken dat die verhitte motor om de 200km ook kan verholpen worden met het water bij te vullen

    -          Regelmatig bezoek krijgen van Aladin met zijn olielamp

    -          Beseffen dat het niet Aladin is die op bezoek komt, maar we wel dringend olie moeten bijvullen!

    -          Heerlijk in slaap vallen na een soms vermoeiende dag maar dan wakker worden om 6uur ’s morgens van de hitte of de politie.

    -          Beroep moeten doen op de public toilets of bosjes en om de 3 dagen een koude douche kunnen nemen

    -          Een 36l tank volgieten  voor 0.99 dollar/liter! (=0.50Euro)

    -          Superfun en een superkans om Australië te ontdekken!

    PS: FOTOS KOMEN ACHTER, COMPUTERS IN AUSTRALIE ZIJN TRAAAAAAAAAAAG!

    05-01-2009, 02:18 geschreven door Vanessa en Stefanie  


    Nieuws uit België??
  • Final days!!
  • bijna
  • logo
  • eindstreep
  • champagne


    Archief per maand
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs