Enkele weken verder. Ik heb al vele reacties ontvangen van iedereen, dank hiervoor. Merci les amis francophones pour votre réaction. Zo verliezen we geen contact met mekaar. Deze week zijn alle documenten vertrokken naar de rederij voor officiële aanmelding. Het medisch dossier moet nog volgen, hopelijk keuren ze me goed haha. Tot volgende keer, A bientôt, See you Christine !!!
Mijn Antarctica avontuur 2008
Op zoek naar ijs en pinguins....
19-09-2008
twee maanden voor vertrek
Hoi beste mensen,
We zijn nu 2 maanden voor vertrek. Het begint te korten. Mijn medisch dossier is in orde dus ik kan met een gerust hart vertrekken. In Nederland heb ik mijn patches gevonden tegen zeeziekte, (oef want dat kan ik missen), ik wil geen 2 dagen in mijn kajuit liggen en de lezingen en documentaires missen en mij ellendig voelen. Ik kan nu stilaan beginnen met een lijst op te maken met de dingen die ik echt niet mag vergeten. Aangezien het geen luxe reis is kunnen de sjieke spullen thuisblijven. Warme kleren en in laagjes werken is ginder de boodschap. Maar de lente op Antarctica kan nog koud zijn. Hopelijk hebben we niet te veel mist en regen. De temperatuur op dit ogenblik ginder is .....-45° dat is precies toch wel koud he...(bron : http://www.antarcticconnection.com/antarctic/weather/index.shtml)
Aarzel niet te reageren, of me nuttige informatie door te sturen.
P.S. uitspraak verleden week opgevangen van Bart Peeters : "De aarde warmt op en de vriendschappen bevriezen"...... (mooi gezegd vind ik).
Tot volgende keer. Christine
Chers amis,
Nous voilà 2 mois avant le départ. Mon dossier médical était en ordre, il ne me reste plus qu'à penser au voyage, et surtout aux préparations. Pour l'instant il fait du -45°. En novembre lors du printemps le vent peut être très froid et on risque d'avoir beaucoup de brouillard. J'espère encore voir des manchots "empereur", il paraît qu'au printemps on les trouve encore tout prêt du "Wendell See".
Expeditie Antarctica is gestart, ik bereid me volop voor op mijn groot avontuur van eind november. De eerste reisgidsen, leesboeken, en mappen zijn aangekocht.
Vele onder jullie zullen zich afvragen waarom ik naar Antarctica ga. Wel, dit zal ik jullie even kort vertellen. Enige tijd geleden kwam Alain Hubert naar Linkebeek. Laborelec (het laboratorium van de belgische elektriciteitssector) heeft voor het Princess Elisabeth Poolstation op Antarctica, dat eind 2008 geïnstalleerd en operationeel zal zijn, de specificaties van de elektriciteitsvoorziening uitgewerkt. Kortom om niet in detail te gaan, dankzij de kennis van de ingenieurs van onze dochtermaatschappij Laborelec, zal IPF (International Polar Foundation) de eerste "emissieloze" onderzoeksbasis zijn. Om tot nul emissies te komen, gebruikt het onderzoeksstation op de Zuidpool voornamelijk stroom uit wind- en uit zonne-energie. Iets dat me nu uitermate interesseert sinds ik werkzaam ben in de afdeling hernieuwbare energieën bij Electrabel/Suez. Toen ik 's avonds op internet keek of er eigenlijk wel naar Antarctica kon gereisd worden als particulier (lees klein werknemertje bij Electrabel) vond ik eerst een reis naar de Falklands. Whauw de Falklands dat zei me wel iets, veel natuur, vele vogelsoorten en toch nog een beetje "aardbol", dus doenbaar. Al snel zat ik op een site van een reisbureau die expedities naar Antarctica aanbood. Van het één kwam het andere en ik zag mezelf al lopen tussen de pinguins in mijn "thermisch pak" met muts en handschoenen en gewapend met mijn fototoestel . Toen ik telefonisch vroeg of er nog een plaatsje vrij was (niet beseffend dat je bijna 2 jaar op voorhand moet boeken) leek alles volzet, tot men mij voorstelde om van reisperiode te veranderen omdat iemand had afgebeld en dus een plaats vrijkwam. Ik werd uitgenodigd in Antwerpen voor een informatiemiddag en mijn droom begon zich te concretiseren. Ik wist dan : dit wordt een droomreis. Ik vertrek op 17 november 2008, via Buenos Aires en Ushuaia naar Antarctica, om op 19 november 2008 aan boord te gaan van de MS ORLOVA, voor 12 nachten. Er komt natuurlijk veel bij kijken. Medisch moet je in orde zijn, je moet speciale kleding aankopen enz. maar ik heb nog enige maanden om dit allemaal te organiseren. Ik wil ook familie, vrienden en collega's hierbij betrekken, dus vandaar mijn idee om een blog aan te maken. Ik hoop dat jullie me massaal zullen volgen en zeker dat jullie me zullen mailen (via gastenboek). Hebben jullie suggesties, goede raad, altijd welkom. Maar vraag me niet om een pinguin mee te brengen, dat zou pas te ongemakkelijk zijn voor de terugreis. Meer van mij bij een volgend bericht. Chris10