Deze morgen om 7u reeds aan de ontbijttafel. Stevig ontbijtbuffet. Klein probleempje voor vertrek. Band van fiets Edwin stond plat. Na de snelle reparatie van onze technicus konden we om 8u onze tocht aanvangen. Na een klein uurtje kwamen we aan het meer in Omegna. Op de markt een paar bananen en wat druiven voor onderweg gekocht. Daarna klommen we van het meer weg richting Borgosesia. Na een colaatje in het gezellige stadje doorgefietst . De Italiaanse rijstvlaktes in. Bijna vlakke wegen zonder bochten met een loodzware zon ( tot 37 °). In Rovasenda een pittoresk dorpje in een kleine bar een menuutje gegeten terwijl enkele Italianen kaartspeelden met de nodige discussies. Primo: pasta , secondo: tomaat mozzarella , een fles bruiswater , een cola en een koffie. Prijs voor 2 personen 22 ! Verder gefietst naar bestemming met op het einde ( na 100km) enkele kortere maar steile klims. De wedstrijd was open . De overwinningsdrang was zo groot dat er bijna kettingen werden overgetrapt. Edwin heeft echter weer zijn bolletjestrui verdiend . Ik blijf steeds tevreden met mijn witte trui. ( beste jongere ) . Villa Emilia , de b&b waar we nu verblijven is een typisch Italiaanse b&b in de bergen. Zeer gezellig en vriendelijke ontvangst van de dame. Deze is nu met plezier aan het koken voor ons. Waarschijnlijk omdat we er na 5 dagen fietsen nog steeds even goed uitzien. Morgen zou daar wel eens verandering kunnen in komen want dan staat er een tocht van 140 km op het programma !
Bij het krieken van den dag waren we paraat,want een fameuze rit kwam eraan.Een rit van110km met in de aanvang de Simlon Pas! Door het feit dat we overnacht hadden in Ried (een beetje boven Brig) zaten we al enkele kilometers in de aanvang van de pas. Vanhieruit konden we via de oude weg (korter maar steiler) aansluiting vinden op de eigenlijke beklimming. Het geluk was aan onze zijde,we konden een groot gedeelte van de klim in de schaduwzijde afwerken.Door de blauwe hemel en opkomende zon waren we getuige van prachtige vergezichten, nevels boven de bossen, hogerop de toppen en gletsjers. De laatste kilometers waren wel niet de zwaarste,maar wel de gevaarlijkste met wisselend verkeer in tunnels en gallerijen tussen vrachtwagens en druk verkeer. Rond 9u45 bereikten we de top, enkele foto's, kleding aanpassen aan de lagere temperatuur en naar beneden.Om boetes of sancties van het thuisfront te vermijden gaan we geen melding maken van behaalde snelheden. Vlot maalden we de kilometers af richting Baveno (aan 't lago Maggiore vlakbij Stresa) In de buurt van Domodossola, zowat halverwege het restant van de vlakke rit zijn we er desondanks navigatie en roadboek toch nog in geslaagd een stukje verkeerd te rijden. Even daarvoor echter werden we getrakteerd door behoorlijk vrouwelijk schoon dat langs de weg paradeerde alsook een zwarte kat die in een overhangende boom zat te gluren.Een dezer moet ons van de wijs hebben gebracht. Al vlug ware we terug op het correcte pad. Door de stevige wind die door de vallei joeg diende er de laatste 25km nog behoorlijk getrapt te worden. Onze inspanning werd echter rijkelijk beloond met het prachtige aanzicht van het lago Maggiore en z'n omgeving Groetjes, Barwin
Ik zit hier op het terrasje voor onze kamer met prachtig uitzicht over Brig en de besneeuwde bergtoppen ! Wondermooie natuur ! Vandaag konden we niet zo vroeg vertrekken aangezien we pas om 8 u aan onze fietsen konden. Toch vroeg opgestaan en aangezien ons hotel gelegen was in het centrum van Bern konden we om half 7 al bij een bakker terecht voor een broodje en koffie. Om 8 u onze fietsen geladen en vertrokken. De ganse dag zijn we steeds dichter naar de hoge Alpentoppen gefietst . Dus altijd een beetje bergop. Fietsen langs kleine paadjes met aan de ene kant een kolkend riviertje en aan de andere kant bellende koeien op de alpenweide. We hebben ervan genoten. Omstreeks half 11 een koffietje gedronken in Willis en een beetje na de middag een menuutje met heerlijke pasta gegeten in Frutigen. Daarna aan de laatste 15 zware kilometers begonnen. De route stuurde ons langs de grote baan omdat het pad dat tot Kandersteg ging onverhard en volgens ons boekje te steil was. Dat was natuurlijk genoeg voor ons om zeker langs dat pad te rijden. Ons klein mountainbikeverzetje hebben we goed kunnen gebruiken . Op het kiezelpad moesten we stroken van 13, 15 , 18 tot zelfs meer dan 20 % verwerken. De rust en de natuur die we ervoor in de plaats kregen was van het hoogste niveau. Aangekomen in Kandersteg hadden we een uurtje tijd voor de trein ons naar Brig bracht . Tijd dus om te genieten van een heerlijke grote pint. In Brig aangekomen bleek dat ons hotelletje gelegen was in Ried- Brig dat ligt 4 km hogerop langs de Simplonpas . Nog 4 km stevig klimmen met een goei pint in onze benen. Mooi hotel , prachtige kamer met terras met een uitzicht om van te snoepen. Maar...het restaurant was vandaag niet open! We moesten nog 3 km hogerop om naar een restaurant te gaan. Met grote honger en knikkende benen zijn we er gaan eten. Nu eindelijk gewassen en rust. Rust die we zullen nodig hebben om morgen de Simplonpas op te rijden . Het grote voordeel: we moeten morgen niet beginnen aan een klim van 20 km maar het zijn er nu nog maar 16 !
Gisterenavond nog lekker genoten van een heerlijke steak en enkele grote pinten. In ons hotel verbleef ook een koppel uit Waregem. Nadat ze de dag voordien de Lierse hadden verslagen, hebben we ze toch vergeven en er een gesprekje mee gevoerd. Een fietsend koppel dat de frontlijnroute volgde.
Deze morgen vroeg uit bed om te kunnen vertrekken rond 7 u. De lucht was overal grijs tot donkergrijs en het regende. Met regenkledij vertrokken. Na een uurtje een chocoladebroodje gekocht en een koffietje gedronken. De regen werd alleen maar steviger . Het prachtige landschap was soms maar beperkt zichtbaar door de hevige regen en laaghangende wolken. In Cloverlier , na 3 u fietsen , gestopt in een bar. De mooie dame die ons heel vriendelijk bediende had het aan haar kledij te zien veel minder koud als wij. Gelukkig kregen we het daar ook warmer. Ik denk van het warme broodje met hesp en kaas. Daarna fietsten we in een echte stortbui richting Gorges de Pichoux . Een mooi stukje natuur. Pech! De weg bleek voor alle verkeer afgesloten wegens grote werken. Dus terug richting Clovelier om van daaruit Tavannes te bereiken. De beklimming van een 5 tal km was zeer pittig . Een gemiddelde stijgingspercentage van 14% ! Stukken tot 18% ! Maar stevig tot zeer stevig zoals we gebouwd zijn, kreeg die klim ons niet klein. Veel erger was de afdaling . Door onze doornatte kledij werd het bibberen van de kou. In Tavannes hebben we dan na 75 km besloten om ons niet ziek te rijden en het laatste stukje tot Bern de trein te nemen. Na een treinrit in Zwitserland volgens Zwitserse precisie (daar kunnen ze in België nog iets van leren) kwamen we om 15 u aan in Bern. Ons backpackershotel is in het centrum van de stad en zeer netjes. Al een spaghettietje binnen en nu in de cafetaria van het hotelletje wachten op het drogen van onze kledij in de droogkast die hier ter beschikking staat van de gasten. Straks nog een klein stapje in de wereld zetten om dan vroeg te gaan slapen. Hopelijk morgen zoals men verwacht terug mooi weer.
Deze morgen om kwart voor 6 vertrokken met de auto tot station Mechelen. Die lieve Maria bracht ons tijdig en veilig naar het station. Trein tot Brussel Noord . Een koffietje en een chocoladekoekje smaakten heerlijk. Om kwart voor 8 de trein naar Basel op . De reservaties voor de fietsen waren niet in orde maar geen probleem onze fietsen mochten mee. Op de trein genoten van rust en van babbeltjes met andere personen die vanuit Basel ook aan fietstochten begonnen. Goed uitgerust aangekomen in Basel om kwart over 2 . Onze koerskeding aangetrokken en na een koffietje vertrokken voor de eerste tocht. De bewegwijzering direct gevonden en het kleine probleempje om de weg te vinden werd onmiddellijk opgelost door 2 knappe Zwitserse meiden die ons graag hielpen. We moeten er toch nog altijd goed uitzien ! ( denken we dan) De ganse korte rit hing een onweer boven ons hoofd of naast ons hoofd. Elk moment dachten we dat de bui ging losbarsten. Na 37 km en 500 hoogtemeters kwamen we om 5 u aan op onze bestemming in Winkel en het begon te gieten! Je moet dus duidelijk niet ....zijn om geluk te hebben. Na 2 stevige pinten hebben we nu een douche genomen en gaan we eten in het restaurant van het kleine gezellige hotel. Genieten van een stevige maaltijd nog een printje en vroeg in bed . Morgen een stevige rit naar Bern.
Hier even vooraf de vooropgestelde route die we volgen vanaf zondag 28 juli 2013 We zullen proberen om dagelijks de site aan te vullen met de belevenissen van onderweg.
groetjes, Barwin (Bart Edwin)
Dag 1 zondag, 28/07/13 Vertrek met de trein vanuit Lier om 06.27u via Brussel naar Basel 14.12u Fietsen van Basel naar Winkel(FR) 40km
Dag 2 maandag, 29/07/13 Fietsen van Winkel naar Bern(ZW) 110km
Dag 3 dinsdag, 30/07/13 Fietsen van Bern naar Kandersteg(ZW) 75km Trein van Kandersteg naar Brig(ZW)
Dag 4 woensdag, 31/07/13 Fietsen van Brig over de Simplon-pass (2005m) naar Mergozzo(IT) 100km
Dag 5 donderdag, 01/08/13 Fietsen van Mergozzo naar Roppolo(IT) 100km
Dag 6 vrijdag, 02/08/13 Fietsen van Roppolo naar Rodino(IT) 140km
Dag 7 zaterdag, 03/08/13 Fietsen van Rodino naar Albenga(IT) 110km
Dag 8 zondag, 04/08/13 Fietsen van Albenga naar San Remo(IT) 55km langs de kust of 80km via binnenland
Dag 9 maandag, 05/08/13 Fietsen van San Remo naar Ventimiglia(IT) 15km Trein van Ventimiglia naar Nice(FR) De treinreis kan ook vervangen worden door een extra fietstocht van 45km naar Nice.
Dag 10 dinsdag, 06/08/13 Fietsen van Nice naar Comps sur Artuby(FR) 100km
Dag 11 woensdag, 07/08/13 Fietsen van Comps sur Artuby naar Oraison(FR) 100km
Dag 12 donderdag, 08/08/13 Fietsen van Oraison via Sault naar Vaison(FR) 125km Beklimmen we de Mont Ventoux? Zullen we dan wel beslissen.
Dag 13 vrijdag, 09/08/13 Terugtocht met de prachtige Urvan naar Berlaar.