Inhoud blog
  • EINDE
  • Kustroute: Boulogne-sur-Mer
  • Kustroute: Saint-Valery-sur-Somme, vlakbij La Baie de Somme
  • Mijmering 3
  • Kustroute: Houlgate
    Zoeken in blog

    Foto
    Vader en zoon onderweg

    28-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verwarring en vrijheid
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Rondreizen wordt door vele denkers aangeprezen. Van de oudheid tot het heden. Namen ga ik bewust niet noemen. Ik zou er vast vergeten en daarmee ideologieën oneer aandoen. Alleen op pad met mijn zoon, geeft mij een overvloed van momenten dat ik tegen mezelf spreek, in discussie ga of op veel verwarring stuit. Ja, ik ben mezelf al ettelijke malen tegengekomen in verschillende talen. Niet in het minst gevoed door waarom-vragen van mijn negenjarige zoon waar een uitleg de antwoordenhonger niet kan stillen. Mensen die mij goed kennen, weten dat ik een hevig voorstander ben van zelfreflectie, al dan niet met behulp van een spreekwoordelijke spiegel of voor mijn part de reflectie in een helder meer , omringd met de noten van een favoriete muze. Zelfkennis brengt immers wijsheid. Al wordt echte zelfkennis vaak opgesmukt door de  fouten van een ander. 
    Graag zou ik mijn zoon bijbrengen dat vrijheid een nobel na te streven goed is. Vrijheid in denken, bewegen en ontwikkelen op een non-conformistische manier die lak heeft aan opgelegde druk, met respect voor ieders mening. Respect dat het noodzakelijk kader vormt om vrijheid te laten gedijen. Dien ik hem dan ook duidelijk te maken dat dit komt met een prijs die het vuur van verwarring hoog kan doen oplaaien ? En dat dit dan nog maar een troostprijs is ? Of gun ik hem de vrijheid die strijd zelf te voeren en beperk ik mij tot veilige thuishaven ? 
    Voor mij is het een grote misvatting dat vrijheid betekent alles kunnen doen en zeggen wat je wil. Een opvatting, niet meer dan een fata morgana in een woestijn van opinies. Vrijheid wordt altijd geboetseerd door context en omstandigheden en is nooit absoluut. Net zoals vrede. Je kan het kwade niet neutraliseren met kogels van goedheid.Vrede en oorlog wandelen binnen een knipperlichtrelatie hand in hand.
    Voorlopig laat ik mijn zoon maar strijden om zijn vrijheid en antwoorden zoeken in zijn verwarring binnen de context van Star Wars en MineCraft. De rest komt later wel. Zolang hij maar onderweg blijft.

    Update: Onderweg door Frankrijk naar de Ardèche en 2700 km ver.

    28-06-2018 om 00:00 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    25-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Moezeltocht
    We bezochten Koblenz en Zell































    25-06-2018 om 22:18 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    24-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Begin en einde, einde en begin. Moezeltocht.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Soms is het einde het begin van iets , maar andersom kan net zo goed. Onze tocht, langs de Moezel in Duitsland, ving aan in Koblenz. Daar waar de Moezel sterft in de Rijn en een gigantisch ruiterstandbeeld van keizer Wilhem I verrijst, als symbool om nooit meer te moeten strijden om deze strategische plek. Koblenz is overigens een kreisfreie Stadt. Deze steden vallen bestuurlijk niet onder een district, maar rechtstreeks onder een deelstaat.(Net zoals Bremen).Zijn geschiedenis gaat terug tot het Romeinse rijk. Ook de moeder van Ludwig van Beethoven werd hier geboren. Veel begin en einde in de schoot van Koblenz.

    Wij beginnen de Moezeltocht dus tegen de stroom in, haha. Toch voelt het als de roes na een nachtje uit, afscheid, einde. Het afsluiten van onze rit door Duitsland en bij uitbreiding het noorden, maar meer nog het begin van het einde van onze exclusieve vader-zoon tocht. Immers na Duitsland , binden we de strijd aan met het Franse wegennet. Ardèche in het vizier. Daar gaan we even verpozen en worden we in het gezelschap van familie, verenigd met het vrouwelijke deel van ons gezin.Waarna we als voltallig gezin verder op ontdekking gaan in la douce France. Begin van de tweede helft. Maar eerst dompelen we ons onder in de kroes van de wijnfeesten en WK-vreugde. Ook met dank aan de legers van de Romeinen trouwens, die wijn aan de Moezel.

    In mijn volgende post een fotoverslag van onze Moezeltocht.

    24-06-2018 om 00:00 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    22-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Door Duitsland richting Moezel
    Stops in Soltau en Hann.Munden en zo nu en vaak dan op de autostrade.











    22-06-2018 om 22:56 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    21-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijmering 2
    Wind fluister in mijn oor
    Laat storm achterwege , hem geef ik geen gehoor
    Een briesje zo zacht , daarop sla ik acht
    Immers tussen de lijnen onthult zijn ware pracht

    Wind fluister in mijn oor
    Je streken wijzen de weg
    Rimpel de route in de zee
    Beschrijf mijn ziel als een gravure van wijsheid

    21-06-2018 om 00:00 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    18-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste dagen Denemarken
    Nog even proeven we van Denemarken en zijn natuur. Stilletjes aan maken we ons klaar voor de tocht door Duitsland richting Moezel.















    18-06-2018 om 15:19 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    16-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoek The Funen Village ( Deens Bokrijk in het klein)












    16-06-2018 om 20:03 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sprookjes in Odense, Denemarken
    Voor wie is het leven een sprookje ? Hans Christian Andersen omschreef het zijne zo : ' My life is a lovely fairy tale, happy and full of incident,aan het begin van zijn autobiografie ' The Fairy Tale of My Life.'  Te mooi in het Engels om te vertalen. Inderdaad de grote Deense sprookjesschrijver die bovendien ook poëzie, verhalen, theaterstukken en (auto)biografieën schreef met vertalingen in meer dan 100 talen. Odense, de hoofdstad van het eiland Funen ( te bereiken via brug) in Denemarken loopt over van Hans Christian Andersen, een solitaire dromer die hier is geboren en grotendeels getogen. Op zijn minst gezegd een intrigerend man die een serieuze loopbaan uitbouwde vanuit armoede, maar heel zijn leven schrik had om krankzinnig te worden zoals zijn vader. Het sprookje over het lelijke eendje zou autobiografisch  zijn. Mijn favoriet is het meisje met de zwavelstokjes. Nog zo een favoriet van mij is het attractiepark de Efteling in Nederland waar sprookjes van Andersen tot leven komen en zijn Klaas Vaak eeuwig waakt.
    Fascinerend om de muzen van een aantal sprookjes te hebben kunnen voelen en zien. Of  heb jij ooit gedacht dat het sprookje de rode schoentjes geïnspireerd is op de confirmatie van Andersen in de Domkerk van Odense ?
    Tussen de H.C. Andersen adoratie vonden we nog andere  musea en pareltjes allerhande.
    In het gevarieerde museum Montegarden is een tentoonstelling waar Funen wordt belicht doorheen de tijd vanuit het perspectief van epicentrum van het universum. Antwerpen kan er nog wat van leren.


























    16-06-2018 om 19:43 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    13-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Legoland Billund , Denemarken


































    13-06-2018 om 12:28 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Legoland
    STAR WARS, een saga waarin de vader-zoon relatie geboetseerd wordt tot een heldhaftige strijd. Iedere avond kijken we een uurtje. De volledige avonturenbundel van episode I tot en met episode VIII ligt te wachten in ons DVD-kastje. Vergezeld van  The Lego Ninjago Movie. Hierin vervulde Pepijn een stemrolletje voor de Vlaamse versie. Als je goed luistert, herken je zijn stem in die van het jongetje dat de winkel binnenkomt in het begin van de film.En nog een paar gilletjes in het verhaal zelf. Trouwens , een filmpje waarin je kan zien hoe hij geïnterviewd wordt  samen met de overige cast, voor de première in Kinepolis , is te vinden op zijn youtube kanaal ( Adres in bijlage). Ook Minecraft is zo een dagelijkse zekerheid gedurende onze reis. 
    Wat is de rode draad doorheen dit allemaal ? Lego. En waar komen al deze thema's samen ? In Legoland, het niet-virtuele blokjesland. Daar ontdekte ik vandaag (alhoewel ) dat niet alleen ruimteschepen in hyperdrive kunnen gaan. Moesten we de fossiele brandstoffen kunnen vervangen door het kinderlijk enthousiasme, de nobelprijs voor groene innovatie werd terstond in het leven geroepen. De wereld zou lego kleuren.
    Hoe het was in Legoland ?  In de volgende post laat ik wat foto's vertellen.
    En zolang mijn zoon me niet Darth Vader noemt, zit ik safe en zijn we nog steeds samen onderweg via het juiste pad, aangedreven door liefde en enthousiasme.

    Bijlagen:
    https://www.youtube.com/channel/UCep4jfOq0nfnKod0Gn_BJ8g   

    13-06-2018 om 12:20 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag klas ( door Pepijn )
    Hallo klas, 

    Vandaag ga ik antwoorden op jullie berichtje.
    Tof dat jullie mij en mijn papa volgen.

    Hanne: Het stond gewoon op de camping in Legoland maar als ik het zag was ik al benieuwd wat jij er van zou denken. En trouwens Hanne, ik zal het zeker doen (politie)
    Thor: Goed gedaan, ik sta er versteld van ,je ALLEREERSTE win op Fortnite en ik voel dat er meer gaan komen en nogmaals gefeliciteerd!!!!!
    Niels: Ja ik heb al jouw berichtjes gezien ,dank je voor dat mooie berichtje. Papa heeft , denk ik een mailtje terug gestuurd.
    Pieter: Nee nee, ik was gaan gamen in een kamertje en mijn teammaat ( een onbekende jongen ) nam packman, ik dacht direct aan Henk de steen !!!
    Dhani: Ik zal hem niet vergeten want er zitten miljoenen van zijn vriendjes in mijn buik!!!
    Roan: Dat is wel heeeeeel jammer, ik zal je niet vergeten en ik kom wel snel genoeg terug.
    Alec: Bedankt, het is hier heel fijn en we gaan sebiet naar Legoland.
    Christina: In het begin wel maar nu zijn we in Denemarken, maar het valt wel mee.
    Ella: Half augustus komen we terug en het bed van de mobilhome ligt goed ( best hard met een zacht kussen ) en ik slaap nu tot 9u !!!
    Emil: Best wel leuk maar het kanon werkte jammer genoeg wel niet !!!
    Elise: Ja natuurlijk is het hier leuk maar de wifi was soms heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel slecht.
    Valerio: Bedankt en veel groetjes terug uit de camping van Legoland in Denemarken.
    Pim: Ik denk niet veel anders maar dat kom je snel genoeg te weten !!!!!!

    Groetjes van Pepijn ( die dringend naar LEGOLAND moet !!!!!)
    CIAO

    13-06-2018 om 11:54 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    11-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Social talk
     

     
     ' Nou, we staan hier al een week en het is de eerste keer dat ik eens Nederlands kan spreken. Allemaal Duitsers hier en vandaag zie ik ineens  Noorse nummerplaten, Deense en Nederlandse binnen rijden.'Ik lachte eens  en vertelde dat ik vorige week in Nederland stond af te wassen als Belg tussen  een Italiaan en een Duitser. 'Precies, ' zei ze. Om dan te vervolgen in haar Nederlands accent: ' Dat is nu net het mooie. Je weet nooit wie er staat. Ik hou wel van dat onverwachte. ' Tegen zo veel zin voor avontuur, kon ik weinig weerwoord bieden. Ik had haar nochtans graag verteld dat ik ook blij was om eens in het Nederlands met een volwassene  een gesprek te voeren,  zonder afbreuk te doen aan het super, toffe gezelschap van mijn medereiziger. Toch denk ik dat mijn korte woordenvloed meer dan duidelijk maakte.


    Reizen via campings heeft nu éénmaal zijn  eigenheden en vooral de afwas faciliteert leuke contacten die vaak nog eens goede reistips opleveren. 


    Vandaag zijn we dus aangekomen in Billund, Denemarken, daar waar Legoland ligt. Het was even schrikken aan de grensovergang, grenscontroles waren immers vage en vervlogen herinneringen uit mijn jeugdjaren. Dan nog uitgevoerd door duffe ambtenaren, niet met zwaailichten, militairen en politie. Geen erg, we mochten gewoon doorrijden. Nu weet ik weer wat te vertellen tegen mijn volgende afwasvriend(in). Living on the edge, weet je wel  ;-).

     

    11-06-2018 om 23:52 geschreven door Kurt  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)

    Archief per week
  • 06/08-12/08 2018
  • 30/07-05/08 2018
  • 23/07-29/07 2018
  • 16/07-22/07 2018
  • 02/07-08/07 2018
  • 25/06-01/07 2018
  • 18/06-24/06 2018
  • 11/06-17/06 2018
  • 04/06-10/06 2018
  • 21/05-27/05 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Gastenboek
  • Einde
  • Hallo Pepijn
  • Prachtige reis !
  • Heb een mooie zonnige warme donderdag
  • Genieten

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs