
INGELMUNSTER - Aviflorastappers - Nee geen inschrijving en dergelijke meer, maar wel een parcours met hun bekende rood/gele pijlen. Met vrije start gedurende een 14-tal dagen en nadien een ander route. De start lag op de parking bij het voetbalstadion (onder) en het eerste richtpunt was de voetgangerstunnel onder de ringweg, het beginpunt voor meerdere afstanden (rolstoel of 6-9-12-18 km). Ik koos voor de 9 en het dient gezegd geen enkele pijl mankeerde, meteen ook al een dagelijkse zorg voor de parcoursmeester.
Door de maandelijkse wandelingen dacht ik de weg te kennen, maar toch had men er een aardebaantje gevonden dat wat bergop liep richting Vuilputstraat. Om dan terug te keren langs meer bekende wegen met een passage langs de bedevaartkapel en een tocht door het sportpark van Meulebeke. En voor de ingewijden: het rondpunt is afgewerkt, de Dorpsbrug nog niet, geen stempel en geen wijn, de "pret" zit in de grond en de café's waren (nog) dicht.
Mooi initiatief van de Aviflorastappers én voor herhaling vatbaar, maar dan in groep. Trouwens Pasar regio Gent heeft ook dergelijk initiatief in het Gentse.

07-06-2020 om 00:00
geschreven door Eric 
|