07/11/10 Daring Brugge Loppem 3-1 door Andy Brusselle
Vandaag stond er weer een belangrijke wedstrijd op het programma. De match tegen Loppem, dat na een goede seizoensstart was weggezakt van de tweede naar de zesde plaats, beloofde een flinke test te worden met het oog op de topper tegen Beernem volgende week. En een test was het zeker!
In een slordig begin met veel slechte passes en onnodig balverlies was het de scheidsrechter die de hoofdrol opeiste met enkele discutabele beslissingen. Nadien was het Loppem die beter en beter in de match kwam en Daring langzaam maar zeker wegdrukte. Op een corner werd het toch bijna 1-0 toen Jens nipt overtrapte. De Daring-goalie Björn had veel werk en moest enkele keren nodig ingrijpen. Toch werd hij geklopt na één van de vele corners van Loppem. Daring kreeg de bal niet weg en uiteindelijk viel de bal in de hoek binnen. Daring moest dringend aan de bak, maar het was wel Loppem dat het gevaarlijkst bleef met een bal op de lat na een vrije trap. Daring bleef slordig voetballen, veel duels verliezen en het zag er dus niet naar uit dat deze situatie nog voor de rust kon omgebogen worden. Vijf minuten voor rust zorgde een sporadische counter van Daring wel nog bijna voor de 1-1 toen Jens Wout bediende, maar deze trapte naast. Met een 0-1 stand gingen we rusten. Tijdens de rust benadrukte de trainer nog eens dat het écht beter moest en we een gouden zaak konden doen. Het moest dan wel heel wat beter in de tweede helft.
Na de koffie werden laatkomers Samuel en Dimitri in de strijd gegooid. Het was wel Loppem dat weer het beste startte en enkele kansen versierde. Het leek er niet op dat Daring nog aanspraak kon maken op de winst. Toch begonnen we halfweg de tweede helft wat beter te voetballen en kwamen de acties er beter uit. Michael D. werd vooraan gedropt en zo gingen we over op een driemansdefensie. Het was Michael D. die de bal mooi binnenhield en passte naar Dimitri, die speelde de vrijstaande Samuel aan en die besloot met een goed geplaatst schot op de keeper, die loste echter de bal en zo was het uiteindelijk Jens die van dichtbij de bevrijdende 1-1 op het scorebord bracht. Met nog een goed kwartier te spelen werd de wedstrijd bitsiger en dit leidde uiteindelijk tot de (volgens mij terechte) uitsluiting van een Loppem-speler na natrappen op Dimitri. Loppem was furieus en was meer bezig met de scheids dan met het spel. Met een man meer kon Daring beter combineren en iedereen kreeg het gevoel dat de winst er in zat. Gilles schoot de bal nog eens naar voren over de Loppemverdediging en Michael D. tikte de bal, tussen de keeper en een verdediger in, binnen. Iedereen door het dolle heen, maar er waren wel nog tien minuten te spelen. Het was dus opletten geblazen, maar de Daring-defensie hield stand. Tobias was intussen ook ingevallen en langzaam maar zeker begon het middenveld de tegenstander te overklassen en zo kwam er meer vrijheid en meer kansen voor Daring. Uiteindelijk werd het enkele minuten voor tijd 3-1. Een vrije trap van Jens werd door Michael D. richting doel gekopt, de keeper loste en het was Andy die in de rebound binnenschoot. Dit was tevens de eindscore.
Zo hield Daring na een belabberde prestatie toch de punten thuis. Dit was een belangrijke match, die we met wat meeval tot een goed einde hebben kunnen brengen. Zo hebben we een goede uitgangspositie, na het verlies van Jong Male, met het oog op de topper volgende week, maar dan zal het spel heel wat beter moeten. Zo hebben we toch als enige ploeg nog niet verloren dit seizoen en hopelijk kunnen we dat nog zo lang mogelijk zo houden!
Speelden voor Daring: Björn, Michael D, Andy, Ozzy, Wout, Bert, Gilles, Michael C, Glenn, Jens, Matthias, Davy, Samuel, Dimitri en Tobias
(en voor de 1e keer heb ik een verslag ontvangen binnen de 24 uur )
Verslag wedstrijd De Haan - Daring Brugge van zondag 31/10/10 ( 2-3 ) door Davy Vermeire
Dit weekend stond er een belangrijke match op het programma. We moesten richting De Haan trekken om er een wedstrijd te spelen. Al vorens de wedstrijd begon leken enkele spelers niet echt uitgerust en fit te zijn na een feestje de dag voordien. Dit bleek ook tijdens de opwarming. Iets later legt de scheidsrechter de bal op de middellijn, de match zal beginnen.
We zijn vertrokken. Er staat een moeizame en spannende wedstrijd voor de boeg. Al snel wierp de slechte opwarming zijn vruchten af. De Haan bleek duidelijk beter te zijn in het eerste kwartier alhoewel ze bijna geen enkele kans creëerden in tegenstelling tot Daring die af en toe eens een poging kon wagen. Nog in het begin van de wedstrijd dwongen we een corner af. Bert kopt de bal tevergeefs naast. Iets later kwamen we op 1-0 achterstand. De Haan kwam over op een counter en plaatste de bal in de netten, dat belooft voor de rest van de wedstrijd. Maar beterschap is in aantocht. Mickael Cattoor besluit om de gelijkmaker te scoren met een verwoestend afstandshot uit de tweede lijn. Pfffth, de scheids maakt een eind aan de eerste helft van de wedstrijd. We kunnen concluderen dat het een slechte eerste helft was. We hadden wel overduidelijk het meeste balbezit maar de cijfers liegen er niet om. We moeten beter beginnen voetballen. Na een peptalk van de trainer tijdens de rust hebben we weer zin om erin te vliegen, en dat doen we ook. De tweede helft is nog maar enkele minuten bezig en Davy Vermeire maakt de 1-2 door een prachtige assist van Mickael Decousemaecker. Wie dacht dat de match al beslist was had het bij het verkeerde eind, al snelt treft De Haan de gelijkmaker door de bal op een corner over de lijn te koppen. Maar we beseften dat we de drie punten moesten meenemen. Na enkele pogingen was het raak. Samuel Labie scoort het beslissende doelpunt na een één-tweetje met de scheidsrechter. Het is 2-3 en het einde van de wedstrijd nadert. We moeten nu alles dichthouden om zege te vieren en dat hebben we ook gedaan. De wedstrijd wordt beëindigd. We hebben verdiend gewonnen!!
Het ging niet zonder slag of stoot en dat zal de trainer, die bijna een hartaanval kreeg, geweten hebben. Maar al bij al hebben we het niet slecht gedaan. We hebben de drie punten en dat is het belangrijkste. Nu moeten we uitkijken naar de volgende wedstrijden. Die beloven niet makkelijk te worden. Met Loppem en Beernem voor de boeg zullen we nog harden ons best moeten doen.
We staan nu voor 3 cruciale matchen. Hopelijk beseft iedereen dat de komende wedstrijden van enorm belang zijn en dat enkel een positief resultaat onze huidige positie in het klassement kan behouden.
Niet vergeten je klok een uur terugzetten ! Te laat komen is dus zeker geen optie
Aanwezig om 8u15 in De Haan of vertrek om 07u45 op Daring Brugge
volgende spelers worden verwacht ( en ja, weer een beetje de principes aan de kant moeten zetten )
24/10/10 Daring Brugge S.K. Elverdinge door Wout Cappelle
Naar goeie gewoonte werden we op zondagochtend in de kleedkamer van Daring verwacht. Wel een uurtje later dit keer, omdat het slechts om een oefenmatch ging. Niettemin eiste de coach voor de match opperste concentratie, alhoewel hij dit deze keer niet met zoveel woorden zei. Ook nog een eervolle vermelding voor onze tijdelijke délégué met de fuck-me-botjes.
Toen de partij bijna ging beginnen werd het duidelijk dat de scheidsrechter ook dit keer geen zin had om te komen. Dus voor de derde(!) keer dit seizoen mocht Mighty Bert zich omkleden om de match (in goede banen) te leiden. Daring begon goed aan de partij en dat resulteerde al na tien minuten in een goal. Na een van de vele Brugse vrijschoppen van Captain Cousse werkte Matthi de bal uit een kluwen van benen onvermijdelijk in doel. 1-0 Daring. Na de goal speelde Daring de mannen van Elverdinge, die ontzettend zwak speelden, compleet weg. De bezoekers kwamen in de eerste helft niet verder dan een zwak balletje naast doel.
Daring echter had aan kansen geen gebrek. Het kreeg corner na corner, vrijschop na vrijschop, open kans na open kans, maar scoren wilde jammer genoeg niet lukken. Toch werd op slag van rust de verlossende tweede goal gescoord. De vijf minuten eerder ingekomen Gilles strafte slecht uitverdedigen van Elverdinge af met een subliem afstandsschot. Een prachtige (lucky?) goal en 2-0 aan de rust.
Tijdens de rust kregen we de opdracht simpel verder te doen zoals we bezig waren. Andy kwam de tweede helft meespelen na zijn match bij de reserven en ook Bert kon nog een helft meedoen omdat Nick Lucas, ook van de reserven, de tweede helft ging scheidsen.
En Bert mag Nick bedanken want hij scoorde meteen. Na prachtig samenspel tussen Davy, Gilles en Bert kon die laatste mooi binnenschieten. Toch een van de mooiste goals qua samenspel. De tweede helft ging zoals de eerste: Daring speelde eenrichtingsvoetbal maar dit resulteerde niet in de goals die het verdiende, Elverdinge langs zijn kant kwam niet aan voetballen toe. Matthi ging een paar keer mooi door op links maar vergat (op zijn Matthis) de bal af te geven. Consternatie alom ook toen Captain Cousse in blessuretijd een van de grootste kansen van de tweede helft miste. Onze kapitein kwam alleen voor de keeper maar besloot onbegrijpelijk naast. Dit soort kansen laat de man met de snelle voetjes (die overigens heel secuur speelde) normaal niet liggen J.
Na die kans vond Nick het genoeg geweest en was de buit binnen. 3-0 is wat zwak uitgedrukt gezien de vele kansen maar dat is eigenlijk niet zo erg. Veel mooier is de prestatie die we zondag als ploeg neergezet hebben. Zo kunnen we nu met vertrouwen naar de volgende weken toewerken. En dat is nodig, want we hebben met achtereenvolgens De Haan, Loppem en Beernem drie zware kleppers voor de boeg. In ieder geval toch een dikke proficiat voor de hele ploeg.
Speelden voor Daring:
Björn, Michael D, Matthias, Michael C, Dimitri, Davy, Glenn, Gilles, Tobias, Dylan, Ozzy, Olivier, Andy, Bert en Wout
Cercle Oedelem - Daring Brugge door Samuel Maene - 17/10/10
Nadat tobias zijn bestuurderskunsten had getoond met de auto van mama, kwamen we dan toch veilig toe op de parking naast de sporthal van Oedelem. De eersten zaten alreeds in de veel te kleine kleedkamer om zich mentaal voor te bereiden op de match die een uur later zou beginnen. Allemaal gemotiveerde spelers in één ruimte wat kon er nog fout gaan De trainer waarschuwde ons voor een sterke tegenstander die niet snel zou opgeven maar zou blijven vechten voor winst. De opstelling werd gemeld aan de spelers en na enkele goede tips, konden we starten met de opwarming. De scheidsrechter floot om de rugnummers te controleren maar liet ons dan nog 5 kostbare minuten wachten die we nuttig hadden kunnen gebruiken om verder op te warmen.
9.15 het startsignaal werd gegeven. De eerste tien minuten speelde Daring Brugge goed voetbal. Oedelem was trouwens maar met 11 spelers aan de partij begonnen inclusief bankzitters, maar liet dit niet blijken. Na een twintigtal minuten gespeeld te hebben was er nog niet veel speciaals gebeurd aan beide kanten van het terrein. Tot aan de rust werd er niet veel getoond en een kans op doel was er nauwelijks. Tijdens de rust werd ons meegedeeld dat we moesten blijven voetballen maar agressiever op de man moesten spelen. Naar de helft van de tweede time toe kwam er dreiging van Daring, na een mooie actie op rechts en een perfecte bal achteruit zoals het hoort, kon matti mooi binnentikken met de roze schoentjes 0-1. We stonden dan wel voor, maar het er restten ons nog zeker een goede 20minuten speeltijd. Oedelem kon bijna profiteren door een gat in onze verdediging maar de bal ging gelukkig over doel. Jens ( met zijn mooie coupe) kon doorzetten en had nog één verdediger voor zich, die passeerde hij en plaatste de bal netjes voorbij de keeper in de rechtse hoek 0-2 was de stand. Met nog ongeveer tien minuten op de klok was de buit bijna binnen. Na nog een paar halve kansjes floot de scheidsrehter de partij ten einde en waren de drie punten binnen voor Daring.
Daring keerde met een goed gevoel huiswaarts en was blij met de drie punten. Geen training zonder ballen dus op woensdag en een feestje in petto. Kan het nog mooier? Nog even een dankje aan de trainer die toch wel veel tijd in onze ploeg steekt, vanwege de ploeg : Bedankt! Samuel Maene