Akbari Bakr Blauwblomme Maverique Bossuyt Jay Callewier Maarten Crepel Lucas Debrouwere Aaron Depoortere Niels Hostens Jonathan Janssens Brecht Lefever Jason Leon Samuel Machkour Youssef Mahieu Bryan Messiaen Aurelio Van Renterghem Arne Vanderougstraete Gilles Vangheluwe Jason Vanlancker Arno Vercaemer Jordy Verstraeten Jarne Soumillon Jordy
Met Varsenare kregen we vandaag alweer een sterke tegenstander. Het eerste gevaar kwam van de bezoekers, de doorgebroken spits besloot maar net naast. De Ratjes namen de wedstrijd daarna in handen en algauw volgden er diverse kansen. Na een mooie aktie van Jarne stifte Youssef de bal mooi over de doelman en bracht Harelbeke verdiend op voorsprong 1-0. Na een prima aktie van Jay, zag Aurelio zijn bal gered door de keeper. Na 20' kwam Varsenare wat beter in de wedstrijd en dat leidde tot enkele kansen, maar een schitterende Niels voorkwam de gelijkmaker. De Ratjes loerden op de counter, Arno omspeelde de doelman, maar een goed gevolgde verdediger voorkwam maar net de 2-0. Na nog enkele halve kansjes voor Harelbeke, knalde Aaron de bal op de paal. Ruststand 1-0. De tweede helft was het vooral Paars-Wit die het mooiste voetbal liet zien. Er waren weliswaar minder kansen maar er werd gebikkeld voor elke bal. Lucas dreigde met een afstandschot, en Niels toonde nog maar eens zijn kunnen met alweer een schitterende redding. De spanning was te snijden, alhoewel de Ratjes de betere ploeg waren, bleven de kansen schaars. Tot in de 62' Abu lanceerde Arno, en hij bracht de Ratjes verdient op 2-0. In de slotminuten probeerde Varsenare nog wel maar de aansluitingstreffer bleef uit. Dik verdiende overwinning van onze Ratjes die bij momenten prachtig voetbal lieten zien. Verder zo mannen! Tot volgende week in Rumbeke.
Bij de start van de competitie is het altijd een beetje afwachten hoe ver men staat. Met Diksmuide kregen we vandaag al goede waardemeter, de boterjongens waren trouwens vorig jaar een van de betere ploegen uit de reeks. Zenuwachtig begin van beide ploegen, de eerste minuten was er vooral veel strijd op het middenveld. Diksmuide speelde hun gekende spelletje, de bal veroveren en dan vlug hun boomlange, snelle spitsen opzoeken. Dat resulteerde in de 12' tot een mooie kans voor Diksmuide. De Ratjes kwamen niet echt in de match, en konden enkel dreigen via Arno, die echter over het doel mikte. Diksmuide won meer duels dan Harelbeke, zonder dat ze echt gevaarlijk waren. Na een hoekschop dreigden de Ratjes nog eens en Arne zag zijn bal gered op de lijn. Diksmuide knalde nog een vrije trap net naast en kreeg ook nog een mooie kans. Toen iedereen dacht aan de rust was er een misverstand tussen Abu en Niels, na een ongelooflijke carambolage verdween de bal tot ieders verbazing in doel, ruststand 1-0. Na rust leken de Ratjes enkele minuten van slag en Diksmuide drukte Harelbeke tegen het eigen doel. Enkele kleine kansjes volgden voor de thuisploeg, en in de 41' kon Diksmuide te gemakkelijk de score verdubbelen 2-0. De Ratjes waren nu wel wakker en begonnen het spel naar zich toe te trekken, Diksmuide plooide terug en al gauw volgden enkele kansen voor Harelbeke, zo mikte Jay net over. De kans op de aansluitingstreffer kwam er na een mooie aanval via Bryan, maar ook Jarne kreeg de bal er niet in. Abu werd nog in de spits gegooid maar ondanks een grote kans kon ook hij het tij niet meer keren. Meteen een eerste nederlaag voor onze Ratjes, tegen een tegenstander die dit jaar wel een van de favorieten zal zijn. We onthouden vooral een sterke 2de helft van Harelbeke. Volgende week herkansing tegen Varsenare.
Op onze clubdag kregen we een zware tegenstander voorgeschoteld : SK Deinze, een ploeg die vorig seizoen nog in 2de nationale speelde. Onze jongens waren helemaal niet onder de indruk van de grote mannen uit Deinze en begonnen goed aan de wedstrijd. De Ratjes lieten de bal goed rond gaan en reeds in de 3' knalde Arno de bal onhoudbaar in het doel, 1-0. De thuisploeg bleef goed meevoetballen tegen een sterk Deinze. De bezoekers kwamen rond het kwartier dreigen met enkele hoekschoppen, en daaruit viel het tegendoelpunt, een jammerlijke owngoal 1-1. De Ratjes waren helemaal niet van slag en het werd een aangename wedstrijd met 2 goedvoetballende ploegen. Na nog een mooie kans voor Harelbeke gingen we rusten met een mooie 1-1. In het begin van 2de helft werd er vooral gebikkeld op het middenveld, zonder echte kansen voor beide ploegen. Na 16 min kwam Deinze met een scherpe counter, randje buitenspel werd niet gefloten en de aalvlugge spits van Deinze nam het geschenk in dank aan 1-2. De Ratjes probeerden wel, maar tot echte kansen kwamen we niet, ook Deinze kreeg onze verdediging niet meer ontwricht. Ondanks een sterke prestatie van onze Ratjes werd de eerste nederlaag een feit. De clubdag werd afgesloten met de voorstelling van onze jeugdploegen op het grote veld. Nu op naar de competitie, waar we hopen op een prachtig seizoen. RATJES : GO FOR IT ! ! !
Maandag 24/08/09 training 19h15 tot 20h45 Dinsdag 25/08/09 demo training voor Niels , Youssef , Aurellio , en Brecht met u16 18h15 aanwezig zijn Woensdag 26/08/09 SW - Wielsbeke afgelast Donderdag 27/08/09 trainig 18h30 tot 20h Zaterdag 28/08/09 SV Diksmuide - SW Harelbeke 14h30 uur vertrek 12h15 aan de ratte
Eerste grote test voor onze Ratjes dit seizoen. De tegenstander was Oudenaarde, een ploeg die al jaren nationaal speelt. In een ware bakoven begon Oudenaarde het sterkst aan de partij, zonder evenwel gevaarlijk te zijn. Na 4 min kwam Harelbeke een eerste maal, en hoe! Een counter perfect uitgevoerd via Arno, de doelman keerde nog de bal, maar Jonathan was goed gevolgd, 1-0. De Ratjes kwamen steeds beter in het spel en eisten de bal op. Dat resulteerde in enkele kansen. In de 18' dropte Youssef de bal mooi in het doel en Harelbeke leidde verdient met 2-0. Oudenaarde liet maar weinig zien, en toen ze al eens voor ons doel kwamen was er steeds een attente Niels. De thuisploeg verbaasde vriend en vijand met mooi en fris voetbal, met talrijke kansen. Na nog maar eens een prachtige actie van Arno, duwde Aurelio de bal over de lijn 3-0 ! ! ! Meteen ook de ruststand, al had de score ook nog wat hoger kunnen zijn. Na de rust een ander beeld, Oudenaarde speelde agressiever en liet onze Ratjes niet meer voetballen, mede door veel overtredingen. Ook de hitte eiste zijn tol en de Ratjes werden moe (niet moeilijk na zo'n eerste helft). Na een hoekschop voor Harelbeke kon Oudenaarde counteren en legde de 3-1 eindscore vast. Harelbeke gaf de zege niet meer weg, ook al omdat Niels een perfecte wedstrijd speelde. Een dikke proficiat aan alle Ratjes voor deze heldhaftige wedstrijd.
Onze Ratjes behaalden een mooie 2de plaats op het tornooi te Nazareth-Eke. Elke wedstrijd die we speelden waren we steeds de betere ploeg. Maar scoren blijft nog altijd ons grootste probleem, dat blijkt ook uit onze gewonnen wedstrijden, waarin we telkens maar 1x scoorden. In de finale-reeks was een 0-0 niet genoeg om de eindzege te pakken. Positief is wel dat we steeds de nul hebben gehouden en altijd verzorgd voetbal hebben gebracht.