Ik ben Tiny van lunteren en Frans van den Berg
Ik ben een vrouw en woon in Zeewolde (Nederland ) en mijn beroep is gepensioeneerd.
Ik ben geboren op 16/02/1945 en ben nu dus 80 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: reizen en kleren maken .
samen met mijn man gaan we naar amerika daar gaan we met een camper rond reizen door amerika ,canada en alaska.Om het ha
Gisteren zijn we voor de eerste keer aangehouden door de politie omdat Frans met de Suzuki over een doorgetrokken streep reed. Echt zoals je dat op tv ziet met zwaailichten en alle toeters en bellen werden we aan de kant gezet!!Alle papieren met rijbewijs, (hollands) moesten worden ingeleverd, paspoorten lagen in de camper, waarna de agent in zijn auto verdween om op de computer alles na te kijken.Toen hij weer verscheen zei hij: ik zou jullie graag een bon geven maar ik ben bang dat jullie die toch niet betalen en dan moet ik naar Holland komen om jullie te arresteren! Dus hier kwamen wij goed weg! maar we weten nu zeker dat alle papieren die door het advocaten bureau zijn verzorgd prima in orde zijn. Na nog wat grapjes over en weer mochten wij weer doorrijden.
Maandag weer vertrokken het weer was helemaal omgedraaid,18 gr.en af en toe een beetje regendruppels .John en Sara gaan naar het zuiden en wij naar het noorden .Hopelijk komen wij ze nog een keer tegen als wij weer gaan zakken naar het zuiden langs de kust We hoefden niet ver te rijden naar de volgende camping ,waar we een nacht verblijven en dan gaan we verder naar het noorden van washington naar de Canadese grens .
Vandaag Zaterdag ,het weer is inmiddels gelukkig weer aardig ,Lekker warm zo'n 27 gr. we zijn vandaag een dagje naar Seattle geweest,met John en Sara . Eerst naar de Boeing vliegtuig fabriek, daar kon je stap voor stap zien hoe de boeings gebouwd worden 21 dagen doen ze er over om een boeing in elkaar te zetten .De onderdelen komen over heel de wereld daar aan met vrachtvliegtuigen. Heel interesant zo als ze dat doen en maken.Toen we er uit kwamen mochten we in een gedeelte wel van dicht bij kijken en foto's maken, hebben we ook gedaan. Dat was kaasje voor Frans in de cockpit zitten met al die knopjes.Zou niet graag bij hem in een vliegtuig zitten wat hij zou besturen want hij is zo druk met alle knopjes dat we zo naar beneden storten hahahaha. We mochten geen foto's maken in de fabriek,waar dag en nacht gewerkt word .Daarna zijn we naar de beroemde Pike Place Market gegaan erg druk was het daar langs het water en op de markt.Prachtige bossen bloemen en hele grote vissen die werden zo in het publiek gegooid,dat schijnt traditie te zijn .Het was daar erg heuvelig lijkt San Francisco wel.Weer terug naar de auto en daarna zijn we naar Space Needle geweest helemaal boven konden we over heel Seattle heen kijken hebben daar mooie foto's gemaakt.We hadden dan ook die dag prachtig weer .s'Avonds op de terug weg naar de camping zijn we gezellig wezen eten bij Old Country buffet.
We komen vandaag op de camping in Tall Chief ,waar we John en Sara zouden ontmoeten ,die hadden we in april ontmoet op de camping in Las Vegas .En we hadden voor hun hollandse roomboter jode koeken mee gebracht dat hadden we beloofd. Het was een leuke ontmoeting, ze zijn de volgendedag ook met ons mee gegaan naar Seattlle. We hebben er een gezellige dag van gemaakt.
We hebben 3 dagen op een park van 1000 trails gestaan .Mooi park af en toe zagen we een hertje en eekhoorntjes die zijn mensen gewend want ze lopen niet eens weg .We hebben de omgeving rond gekeken dus zijn we weer verder gegaan .Het weer zit ook niet echt mee s'avonds hebben we de kachel aan en overdag is het zo'n 16 gr. geen korte broeken weer .Maar de vooruitzichten zijn, het word beter na het weekend.We zitten nu op een camping aan het meer in de buurt van Seattle ,een mooie omgeving ik vind het wat lijken op Noorwegen en Zweden hebben erg mooie hoge dennebomen ,laag hangende wolken en meren .Erg mooie omgeving hier ,morgen gaan we nog wat hoger naar het noorden, dan zitten we dichter bij Seattle en blijven we daar drie nachten om Seattle te bekijken.
30 juni vertrokken van het lassenstate park richting staat Oregon .Daar aangekomen hebben we de hw 5 gevolgd naar het noorden .In Tri-City een ovenachting gedaan de volgende dag verder tot Salem door gereden daar zijn we in Silvertem op een camping gegaan .De volgende dag de stad Salem bezocht daar was niet veel te zien zijn we naar het Siver Falls state park gegaan en dat was erg mooi.Mooie water vallen daar moesten we wel hiken om er te komen mooie tocht door de bossen .Ik zij nog tegen frans wat ben ik gezond bezig geen sigaretten meer geen drank meer wandelen in de bossen ,dat gaat nooit goed hahahaha.
Vandaag naar Lassen vulcanic nat. park gegaan ,we kwamen langs lake Almanor.Toen we lassen park naderde begon de klim tocht toen we bij het park aankwamen zaten we al 5700 ft hoog .Eenmaal aangekomen in het park ging het nog hoger we zaten al gauw in de sneeuw ,wat we overigens erg mooi vonden we. Prachtig weer zo'n 25 tot 28 gr. mooi uitzicht, het meer was nog bevroren en ze waren er volop aan het sneeuw ballen gooien .Jammer we konden daar niet stoppen met de camper en de auto er achter, de parkeerplaatsen waren niet zo lang daar .Aan het eind van het park zijn we op de camping van het park wezen overnachten bij een meer .s'nachts koelt het hier erg af dat is wel fijn .En de deuren op slot Beren in de buurt (grapje ) ze zitten hier wel ,maar je ziet ze niet maar goed ook !!!!!
Vandaag rondje door de bossen en hoge bergen gereden .Kwamen langs het Bucks Lake en daarna langs het Oroville lake. Zo naar de hw 70 terug naar het stadje Quincy het was een mooie tocht ,morgen rijden we weer verder naar Lassen Volcanic nationaal state park .
De volgende dag op weg naar de ponderosa ranch zagen we bij de camping een parasailer zweven ,wij gestopt kijken hoe die ging landen ik was druk aan het fotograferen.Hij landen dan ook vlak naast ons ,wij vroegen waar zijn auto stond boven op de berg zei die .Toen hebben wij aangeboden om hem naar boven te brengen normaal gaat die lopen twee tot drie uur lopen .Het was aardig hoog en vol met gaten en kuilen soms dacht ik we vallen om zo steil en scheef moesten we rijden .Gelukkig hebben we fourwheeldrive anders had het niet gegaan .boven aan gekomen een prachtig uitzicht naar beneden .Voorzichtig naar beneden gegaan en toen naar de ponderosa ranch ,maar helaas bestaat niet meer. Is er wel ooit geweest want er waren nog enkele voertuigen en de ranch was er ook nog maar in bouwval . Morgen gaan we weer verder richting Lassen Volcanic Nat. Park .
Vandaag naar Lake tahoe geweest ,het was een prachtig meer .Maar je komt bijna nergens bij nog niet om een foto te maken .Overal moet je stalling kosten betalen 7 dollar per keer voor je auto, dus niet mis. Toen we in het zuiden kwamen was er een openbare gelegenheid om aan het meer te komen .Toen we aan de kant van California kwamen, ging het wat beter ,daar waren wel plekjes om het meer te bewonderen .Soms hele mooie plekjes mooie uitzichten.We waren al vroeg het meer rond dus zijn we gelijk naar Reno gegaan .Dat vonden we wat tegenvallen als je Vegas heb gezien steld dat niks meer voor .Toen we thuis kwamen ontdekte ik dat we Ponderosa ranch gemist hadden,omdat we terug reden naar Reno.Dus gaan we als nog kijken naar de Ponderosa Ranch !
Vandaag vertrokken op weg naar lake tahoe ! In Mina zijn we op een camping wezen overnachten de volgende morgen op tijd vertrokken .Toen we in California aan kwamen was het een een hele andere wereld op de bergen lag nog sneeuw en het weer werd ook beter minder heet gelukkig.lekkere temperatuur rond de 25 tot 30 gr met windje er bij .We staan nu in Washoe lake op een staatscamping .Want de campings waren hier aardig aan de prijs bijna 40 dollar per nacht.Morgen gaan we een tocht rond het lake tahoe maken met de Suzuki .En dan nog een bezoek brengen aan Reno .
Na een lange reis zijn we s'avonds aan gekomen in het hotelcasino Terribles ,waar we overnachten voor een klein prijsje Nog even wezen gokken had al gauw 10 dollar gewonnen en met de zelfde gang ook weer verloren maar wel een paar leuke uurtjes gehad .De volgende dag met de taxi naar de Camping Thousand Trails waar onze camper en autootje stond .De auto starten gelijk ,maar de camper niet .Oorzaak de accu polen verkeerd er op gedaan de plus op de min en de min op de plus .Dat ging dus niet maar het was al gauw verholpen de accu polen goed gedaan en toen liep die gelijk die fout maken we dus nooit meer .De kenteken platen waren er nog niet en het senseo aparaat ook niet Maar de volgende dag kwamen de kenteken platen met UPC .Nu nog de senseo en dan gaan we verder naar lake Tahoe .In tussen zijn we naar de kapper geweest mijn nagels gedaan en mijn haar geverfd een klein beetje te donker uit gevallen.Maar met de zon is het zo weer een stuk lichter .Vandaag zijn we naar de Hooverdam geweest daar waren ze voor twee jaar terug met een brug bezig en die begint nu al aardig op te schieten .We hopen dat we gauw verder kunnen ,want het is hier veel te heet zo rond de 40gr.
We zijn nu weer bijna twee maanden thuis en met onze gezondheid gaat het goed. De bloeddruk is aardig stabiel nog wel iets hoog maar dat is niet erg ,gezien mijn leeftijd . De schildklier werkt ook weer goed dus hebben we besloten om weer naar een ticket te gaan kijken . We konden er een vinden voor nog een redelijke prijs. We gaan na Astrid en Marco 25 jarig huwelijk weg 16 Juni . En 4 September komt de hele familie naar Amerika ze hebben een camper gehuurd . Dat vinden we erg leuk we zullen ze dan ook alles laten zien wat ze graag willen zien .
Voor een paar weken terug heeft Astrid in de Smartlappen soundmixshow gewonnen met het liedje Van Annebel (Ik hou van Jou!) Dit weekend was er Smartlappen festival in Amersfoort ,dus moest ze in hun Cafe het winnende lied zingen (life) .Dat vond ik natuurlijk geweldig en we zijn wij dan ook wezen kijken .Ook was haar broer en schoonzus aanwezig ,ze deed het erg goed en wij vonden dan ook dat ze verdiend gewonnen heeft .Ze moet ergens in Juli in de Flint optreden dan zijn wij helaas niet in Holland dus vonden we het fijn dat we het nu konden zien .Ik was heel trots op haar !!!En Frans ook want ze doet het maar even en onze schoondochter Monique ook die heeft maar liefs van Maastricht tot groningen het pieterburenpad gefietst 574 km. en geld in gezameld voor Sisters Hope .Dat vinden we toch wel heel goed !!
De volgende dag zouden we naar huis vliegen ,eerst hebben we de auto klaar gemaakt voor te stallen op de camping staan veilig achter een hek .Daarna hebben John en Sarah ons naar het Casino Hotel gebracht ,vlak bij de strip .Die ons vervolgens met de shuttle de volgende ochtend naar het vliegveld bracht. Mooi geregeld alles vlak bij, we hebben nog gezellig gegokt voor een dollar cent per keer op tijd naar bed .En de volgende dag om half zeven werden we met de shuttle bus van het casino naar het vliegtuig gebracht.We hebben een rustige vlucht gehad ,in Chicago hadden we 3,5 uur dus hebben daar gegeten .En vervolgens naar het volgende vliegtuig naar huis .We kwamen om half negen s'morgens aan op schiphol waar de taxi bus klaar stond voor ons .Om 10.30 uur waren we thuis van onze reis naar Amerika ,even terug gekeken het is om gevlogen .Hebben weer veel gezien en we hebben nog grote plannen maar eerst door de molen van het ziekenhuis zo dat alles goed is .Dan kunnen we weer verder
We hebben hele aardige hollanders ontmoet,die waren als kind in Amerika gekomen.We maakte kennis met ze het klikte heel goed , spraken nog heel goed nederlands met een amerikaans accent.We hebben gezellig gekletst, wij wat we aan het doen zijn in Amerika .En John en Sarah vertelde over hun belevenissen en hun jaren in Amerika. In de winter staan ze in Las Vegas overwinteren en in de zomer trekken ze naar het noorden .Ze konden ons een hoop vertellen ,over de campings want zij zijn ook lid van zijn Thousant Trails net als wij .Die zijn al jaren lid die hebben dus een beetje meer ervaring hoe het allemaal werkt. Wat wel goed is en wat je niet moet doen bijv.We hebben gegevens uit gewisseld zo dat we contact houden met elkaar .Wij gingen eerst naar huis en weten nog niet wanneer we terug kunnen .Eerst moet ik in orde zijn voor we weer naar Amerika gaan .Ik ben gestopt met roken ,maar mijn hele huishouden is in de war.Eerst door de molen bij de dokter bloeddruk, schildklier,en cholesterol in orde en wat nog meer op dit moment werkt het niet zo goed allemaal .En dat is een beetje beangstigend .De volgende dag zouden we vertrekken naar Holland .Sarah en John hebben ons naar het Casino Hotel gebracht .
klik op de amerikaanse vlag voor de foto,s rechts boven in de blog:
Een klein uurtje rijden naar het Valley of Fire park want we hoorden dat het heel erg mooi moest zijn .Het was ook erg mooi als je in Vegas bent moet je dat zeker gaan zien ,is echt de moeite waard .We zijn door het park gereden en kwamen aan de andere kant uit bij .Lake Mead National park die gaat naar de Hoover Dam .We zijn er voor afgeslagen ,want daar waren we voor twee jaar terug al geweest .We hebben veel foto's gemaakt iedere keer zag je wel weer iets moois!
Vandaag naar Spring Mountains geweest dat is een uurtje rijden van Las Vegas .Het was mooi weer vandaag dus korte broek aan .Onderweg kwamen we kinderen tegen die druk aan het sleeen waren,met hun ouders .Het leek wel winter zoveel sneeuw lag hier nog ,we kwamen hoger en hoger .Toen we boven waren daar werd nog volop geskied ,zijn we op een terrasje gaan zitten . Hebben daar een broodje hamburger gegeten ,en zitten genieten van de zon en de sneeuw .Ik vind dat nog altijd zo mooi !Daar kan ik uren naar kijken .De mensen zullen wel gedacht hebben ,die zijn gek met korte broek in de sneeuw .Maar wij vonden het heerlijk we hadden geen goede kleren aan anders hadden,we een dagje gaan skieen .De prijs viel echt wel mee ski 's huren met schoenen en een dag pas $65 ,- voor de senioren.Misschien een andere keer, je kan er skien tot april.Het was een heerlijke dag !