'F.C. De Kampioenen' : DDT maakt vanavond nogmaals zijn opwachting.
Vanaf zaterdag 04 december eerstkomende kan je kijken naar het eenentwintigste en (aller)laatste seizoen van 'F.C. De Kampioenen'. En voor het zo ver is, kan je je hart ophalen aan de beste Kampioenen-afleveringen. In de stemming, eerder dit najaar, werd de laatste aflevering van het twintigste seizoen verkozen tot de beste Kampioenen-aflevering. 'DDT ontsnapt!', waarin DDT terugkomt en samen met Fernand wraak wil nemen op de Kampioenen, haalde het van 'Marc macho' en 'Het huwelijk'.
Zowel nieuwe als oude afleveringen zijn populair. 'Marc macho' uit 1995, eindigde op de tweede plaats. 'Het huwelijk', uit 2005, waarin Bieke en Marc in het huwelijk treden, werd derde en 'Een moeilijke bevalling' en 'Xaviera Waterslaeghers' werden respectievelijk vierde en vijfde.
Je ziet de vijf favoriete afleveringen in omgekeerde volgorde :
- zaterdag 30 oktober : 'Xaviera Waterslaeghers'. - zaterdag 06 november : 'Een moeilijke bevalling'. - zaterdag 13 november : 'Het huwelijk'. - zaterdag 20 november : 'Marc macho'. - zaterdag 27 november : 'DDT ontsnapt!'.
Tijdens een staking van de cipiers, worden Marc en Maurice, als gemeentepersoneel, mee ingezet om de gevangenen te bewaken. DDT, die nog steeds vastzit, maakt van die gelegenheid gretig gebruik om te ontsnappen. DDT wil kost wat kost wraak nemen op de Kampioenen.
Wanneer hij naar zijn oude 'garage' terugkeert, maakt hij kennis met Fernand. DDT ziet in hem de ideale bondgenoot voor zijn wraakactie De Kampioenen speculeren over het fortuin van Boma. Hoe kan iemand zo rijk worden, met een dergelijk slecht product als de Bomaworst? Of is Boma bezig met zaakjes die het daglicht niet mogen zien?
'F.C. de beste De Kampioenen', vanavond, zaterdag 27 november, tussen 20.45 en 21.25 op Eén. (bron en logo : Eén)
'De Stem van Vlaanderen' : vtm koopt uitzendrechten superpopulaire talentenjacht 'The Voice of Holland'.
De commerciële omroep vtm pakt in de loop van 2012 uit met een nieuwe talentenjacht, 'De Stem van Vlaanderen'. Het programma wordt de Vlaamse versie van het superpopulaire Nederlandse 'The Voice of Holland' dat dit najaar wordt uitgezonden op RTL 4.
De zender uit Vilvoorde heeft volgens de krant Het Laatste Nieuws de uitzendrechten voor Vlaanderen binnengehaald van het recentste tv-hitfenomeen van bedenker John De Mol. In Nederland wordt het programma telkens op vrijdag uitgezonden en daar trekt het zo'n drie miljoen kijkers.
Het format van deze talentenjacht is anders dan bij andere wedstrijden zoals bijvoorbeeld 'Idool' en 'X-Factor'. In 'The Voice of Holland' wordt er op zoek gegaan naar een ster met grote klasse, met blijvende impact en met een eigen geluid.
De talenten worden begeleid, gecoacht, gedrild en gesteund door topartiesten. Na een strenge voorselectie mag een aantal talenten auditie doen voor die 'coaches'. In Nederland zijn dat het Volendamse duo Nick & Simon, ex-Dolly Dots-zangeres Angela Groothuizen (presentatrice nationale selectie Junior Eurovisie Songfestival 2003-2004) en zangers VanVelzen en Jeroen van der Boom (ESF 2009, lid vakjury JSF 2009).
De kandidaten moeten geen pijnlijke uitlach-auditie ondergaan in een lege ruimte, maar staan meteen met een vierkoppige liveband op een écht podium. Opvallend hierbij is dat de coaches tijdens deze audities met hun rug naar de talenten zitten. Als een coach interesse vertoont, draait hij zijn stoel om. Doet meer dan één coach dat, dan is het aan de kandidaat om te kiezen met welke coach hij/zij in zee gaat.
Elke coach, bijgestaan door producers, muzikanten en stylisten, stroomt zijn talenten dan klaar voor de volgende ronde : 'The Battle'. In deze genadeloze ronde moeten de kandidaten in een boksring samen maar ook tegen elkaar zingen. Ze strijden allemaal tegen hun eigen teamleden. Daarna moeten de coaches zelf elk de helft van hun pupilen naar huis sturen.
Nadien blijven er nog 24 kandidaten over en dan beginnen de spectaculaire liveshows van 'The Voice'. Elke week valt er van elke coach één kandidaat af - telkens dus vier mensen. De finale, die in Nederland begin 2011 mogelijk live in de RotterdamseAhoy betwist zal worden, gaat dan nog tussen de vier beste talenten.
Wanneer de inschrijvingen voor de Vlaamse versie van start zullen gaan, is op dit ogenblik nog niet bekend. In Nederland kan er nu reeds worden ingeschreven voor een volgende reeks, want het staat al vast dat er een tweede seizoen komt van 'The Voice of Holland'. (bron : Het Laatste Nieuws)
Net voor het weekend hebben wij een nieuwe aflevering klaar van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Morgen, zaterdag 27 november, kan je in de Ethias Arena in Hasselt terecht voor de tweede editie van 'Het Zingpaleis', het grootste indoor meezingfeest van Vlaanderen. In november vorig jaar opende 'Het Zingpaleis' zijn deuren voor de eerste maal. Gastheren van dienst waren De Romeo's en die hebben er één groot feest van gemaakt. Gunther Levi (De Gouden Zeemeermin 1996), Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999) en Chris Van Tongelen (Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996) zijn de perfecte smaakmakers van 'Het Zingpaleis' en zij brengen tijdens een stomend concert het publiek naar een nooit eerder gezien muzikaal hoogtepunt.
Niet enkel Johnny Logan (Ierse selectie 1979, ESF 1980-1987, componist/tekstschrijver Ierse inzendingen ESF 1984-1992, componist/tekstschrijver inzending NSF 2005, voorzitter vakjury 'Eurosong 1993', lid vakjury 'Eurosong 2006', lid vakjury NSF 2010) en Sandra Kim (ESF 1986) zijn van de partij op 'Het Zingpaleis2010', maar ook dé partyband The Gibson Brothers hebben hun aanwezigheid bevestigd. Muzikaal gaan we terug naar de jaren tachtig, maar qua sfeer en ambiance blijft de typische Disco-Salsastijl actueler dan ooit. The Gibson Brothers, dat is "Que sera mi vida", "Oh, what a life" en uiteraard de klassieker "Cuba", stuk voor stuk nummers met een hoog meezinggehalte.
"Ça plane pour moi", meer heeft Plastic Bertrand (ESF 1987) niet nodig om aangekondigd te worden. Vanaf de eerste noot brengt dit nummer de feestvierders aan het zingen, dansen en gaan ze helemaal uit de bol. Plastic Bertrand staat al op het podium sinds hij een kleine jongen was en zat als tiener in verschillende bands. Hij is geboren voor het showbizzleven. In 1977 bracht hij zijn eerste solosingle uit, welke meteen een wereldwijde hit werd : "Ça plane pour moi" is dan ook niet meer weg te denken uit de muziekgeschiedenis. Je hoort het zelfs terug in verschillende reclamespotjes van heel wat grote merken.
Waar Peter Koelewijn (componist/tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1987) vorig jaar voor heerlijke momenten met "Kom van dat dak af" zorgde, sturen onze Noorderburen dit jaar wel een bijzondere delegatie artiesten naar 'Het Zingpaleis2010'. In 1983 speelden de heren van VOF De Kunst de pannen van het dak met tophits als "Suzanne" en vooral "Eén kopje koffie". Zanger Nol Havens beschikt nog steeds over een prachtige stem. Ook al heeft de groep zich de laatste jaren toegelegd op kinderliedjes, toch blijven hun klassiekers nog altijd overeind staan. We krijgen dus een meezingmoment over heerlijk geurende koffie. Wedden dat iedereen collectief gaat zingen "Eén kopje koffie"?
Vorig jaar pakte 'Het Zingpaleis' uit met de reünie van X-Session, voor de nieuwe editie wordt het roer omgegooid en wordt de 'Tribute' kaart getrokken. "Muzikaal is het een zegen voor ons dat we een grote artiest in de bloemetjes mogen zetten. Lang hebben we dan ook niet moeten twijfelen om de eerste grote naam te kiezen en dat is uiteraard The King, Elvis Presley, zelf. Hij is en blijft een icoon in de muziekwereld en de vele songs die hij gemaakt heeft zijn tijdloos. We pakken dan ook heel graag uit met 'A Tribute To The King'" zegt Romeo Gunther Levi.
Tickets voor de tweede editie van 'Het Zingpaleis' kunnen nog steeds worden besteld via de website van Sherpa of telefonisch op het nummer 070 34 50 50.
Op maandag 21 maart 2011 vindt in het ICC Gent (Citadelpark, ingang via Hofbouwlaan) de eerste editie plaats van het 'Zilverfestival'. Dit nieuwe festival biedt een afwisselinng van muziek en humor en is in de eerste plaats bedoeld voor senioren.
Er zijn voorstellingen om 14.00 en 18.30 en op de affiche prijken Dirk Bauters, Laurel & Hardy, Koen Crucke, Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996) alsook Christoff (Eurosong 1993-2002) en zijn zus Lindsay.
Tickets kosten 12 euro en zijn nu reeds beschikbaar via de website alsook telefonisch op het nummer 0488 23 70 08 (tussen 11.00 en 18.00).
Ook volgend jaar brengen Regi (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) en Linda een onvergetelijke party in het Sportpaleis. Daar hebben ze alle reden toe : in 2011 vieren ze namelijk de vijftiende verjaardag van de band. Mis dit grootse feest niet!
Kaarten voor '15 Years Milk Inc.' kosten 27,50, 32,50 en 37,50 euro en kunnen nu reeds online besteld worden (klik hier). Ook telefonisch kunnen er kaartjes worden aangekocht (070 345 345, vanuit Nederland 0900 45 000 45).
'Familie' : Patrick Vandersande en Erik Goris verlaten de reeks, Frank Dingenen en Kadèr Gürbüz maken hun opwachting.
De krant Het Laatste Nieuws bericht vandaag, vrijdag 26 november, dat het ontslagen blijft regenen bij de populaire vtm-reeks 'Familie'.
Zo kregen Patrick Vandersande (Mario) en Erik Goris (Rob) gisteren, donderdag 25 november, te horen dat hun contract niet verlengd wordt. In hun plaats komt de eerder aangekondigde Hans De Munter en maakt Frank Dingenen - na een gastrol in 'Thuis' - zijn comeback op het scherm. Ook Kadèr Gürbüz versterkt de ploeg.
Vandersande was sinds 2003 een vaste waarde in de reeks alwaar hij de rol van designer Mario voor zijn rekening nam. Erik Goris speelde al elf jaar in de soap. Als verkoopsdirecteur Rob Gerrits werd zijn personage de voorbije jaren steeds belangrijker.
De reeks verwelkomt bij het einde van dit seizoen ook drie nieuwe namen, van wie Frank Dingenen (60) ongetwijfeld de meest verrassende is. Hij zal vanaf de zomer te zien zijn als directeur van een wielertoeristenploeg die regelmatig bij Jan Van den Bossche over de vloer komt.
Kadèr Gürbüz, bekend van 'Jes' en 'Sterren op de dansvloer', wordt rond die tij ook geïntroduceerd als pr-verantwoordelijke bij het bedrijf van de Van den Bossches. Hans De Munter zal op zaterdag 11 december eerstkomende zijn opwachting al maken als Dirk De Cockelaere. (bron : Het Laatste Nieuws)
ESF 2011 : Jon Ola Sand opvolger van Svante Stockselius.
Op maandag 30 augustus jongstleden raakte bekend dat de Zweed Svante Stockselius (54) eind dit jaar de EBU zal verlaten. De organisatie ging meteen op zoek naar een geschikte vervanger en die is intussen gevonden. Vandaag, vrijdag 26 november, raakte bekend dat de Noor Jon Ola Sand (48) hem vanaf Nieuwjaar zal gaan opvolgen.
Svante Stockselius kwam in 2003, net na het Songfestival in Riga, bij de overkoepelende organisatie, en was sindsdien als Executive Supervisor verantwoordelijk voor het Eurovisie Songfestival en het Junior Eurovisie Songfestival. De jongste editie van het Junior Eurovisie Songfestival, afgelopen zaterdag 20 november in de Wit-Russsische hoofdstad Minsk, was meteen het zesentwintigste en allerlaatste festival onder zijn leiding.
Stockselius is in eigen land onder meer de architect van het huidige format van 'Melodifestivalen', de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Sinds 2002 werkt men in het Scandinavische land met voorrondes, een herkansingsronde en een finale om de kandidaat aan te duiden voor het jaarlijkse liedjesfestival. De Zweedse nationale selectie is in al die jaren uitgegroeid tot de meest succesvolle nationale selectie in Europa. Twee jaar eerder, in 2000, was Zweden gastland voor het jaarlijkse liedjesfestival en toen was hij aan het werk als Executive Producer.
Voor de opvolging van Stockselius stelden zo'n veertig mensen uit tien landen zich kandidaat en uiteindelijk viel dus de keuze op Jon Ola Sand. Eerder dit jaar was hij de Executive Producer van het Eurovisie Songfestival in Oslo en tussen 1998 en 2005 was hij de Noorse delegatieleider.
De voorbije vijftien jaar was hij aan de slag bij de Noorse omroepen NRK en TV2 alsook bij onafhankelijke productiehuizen. Tevens is hij lid van de 'International Academy of Television Arts & Sciences', die jaarlijks de EMMY Awards uitreiken. Als producer was hij aan de slag bij het concert ter gelegenheid van de uitreiking van de Nobelprijs, de uitreiking van de Noorse filmawards en bij 'Melodi Grand Prix', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival.
Daarnaast werd de Nederlander Sietse Bakker aangeduid als Event Supervisor voor het Eurovisie Songfestival. (bron en foto Svante Stockselius : Eurovision.tv ; foto Jon Ola Sand : Fredric Arff)
Ultratop : 27 november 2010 - Jill & Lauren opnieuw in de Ultratop 50.
Het compilatie-album van 'Junior Eurosong 2010', met daarop alle nummers uit de nationale selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival, doet het na dertien weken notering nog steeds meer dan behoorlijk maar moet toch drie plaatsen verlies incasseren en komt zo op een vijfde plaats terecht. "Get up!" van Jill & Lauren, afgelopen zaterdag in Minsk goed voor een zevende plaats, komt deze week het overzicht opnieuw binnen en dit op een dertigste plaats.
De meisjes van K3 stijgen met hun single "Hallo K3" in de tiende week notering vier plaatsen en gaan zo van een vierenveertigste naar een veertigste plaats. Hun album "MaMaSé!" staat na meer dan één jaar nog steeds in de hitparade en boekt opnieuw zeven plaatsen winst. Clouseau daalt met "Gek op jou" van de vijfendertigste naar de zesendertigste plaats en dit na tien weken notering. Hun compilatiealbum "Ballades (2010)" stijgt deze week van een zesentwintigste naar een achtste plaats.
Het verzamelalbum van Natalia is goed voor de achttiende plaats en het debuutalbum van Laura Omloop boekt één plaatsje verlies en komt op veertien terecht. Het nieuwe album van Dana Winner, "Parels uit de Noordzee", stijgt in de derde week notering opnieuw een aantal plaatsen en gaat zo van een zesendertigste naar een drieëntwintigste plaats.
In Wallonië daalt het jongste album van Frédéric François, "Chanteur d'amour", van een negende naar een tiende plaats. In de tipparade gaat "Anyway the wind blows", de jongste single van oud-Songfestivalwinnares Sandra Kim, in de vierde week notering van een drieëndertigste naar een zevenentwintigste plaats. "On s'aimerait tout bas" van Lara Fabian is deze week goed voor een negentiende plaats in de hitparade en haar verzamelalbum bezet er meteen de eerste plaats. In Vlaanderen pakt ze het iets bescheidener aan en komt ze binnen op een zesennegentigste plaats.
Eurovision 2011 : Hanny-D geselecteerd voor de nationale selectie.
Sinds eerder vandaag, vrijdag 26 november, heeft de Vlaamse zangeres Hanny-D de beoogde 20.000 euro verzameld om te kunnen deelnemen aan de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De zangeres plaatste pas afgelopen weekend haar nummer "Près de toi" op de website en vergaarde het bedrag dus op minder dan één week tijd bij elkaar.
Daarmee is de achtste kandidaat meteen een feit. Ook opmerkelijk is dat haar nummer geschreven werd door Syla K. die zich midden oktober reeds wist te plaatsen met "Simple love".
Hanny-D staat al een drietal jaren op de planken en dat zal ze op zondag 20 februari eerstkomende vieren met de eerste 'Hanny-D show' in de Salons Mantovani in Oudenaarde. Intussen heeft de zangeres ook reeds een eerste album op de markt "Mijn passie" (Nederlands) en "Ma passion" (Frans).
* geselecteerd voor de nationale selectie :
01. "Où s'en vont nos rêves ?" door Léa Clément (129 producers - woensdag 13 oktober). 02. "Simple love" door Syla K. (44 producers - woensdag 13 oktober). 03. "Our home" door Hélène (16 producers - maandag 18 oktober). 04. "C'est la musique" door Steve Linden (17 producers - dinsdag 19 oktober). 05. "Our way" door The Blazing (157 producers - dinsdag 09 november). 06. "Nos pages, nos images" door Bellyve (72 producers - dinsdag 23 november). 07. "Live my life" door Joe Galli (51 producers - dinsdag 23 november). 08. "Près de toi" door Hanny-D (46 producers - vrijdag 26 november).
Op dit ogenblik zijn er nog 166 kandidaten die hopen om tegen het einde van het jaar het vooropgestelde bedrag te vergaren. Meer over Hanny-D kan je op haar website terugvinden. (bron : Eurovision 2011)
'Peter live' : vanavond helemaal in het teken van Will Tura.
Op vrijdag 15 oktober ging het derde seizoen van 'Peter live', de muziektalkshow van showbeest Peter Van de Veire, van start op Eén. Behalve de beste artiesten uit binnen- en buitenland nodigt Peter Van de Veire Vlaanderen elke vrijdag uit om vanuit zijn luie zetel live in de uitzending te komen. 'Iedereen live' wordt een van de blikvangers in de nieuwe reeks van 'Peter live'.
Drie nieuwe rubrieken
Onder de noemer 'Iedereen live' nodigt Peter Vlaanderen elke vrijdag uit om via een webcam live in de uitzending te komen. De enige voorwaarde is dat de kijker Peter van antwoord dient op een wekelijks wisselende vraag. Bijvoorbeeld : heb jij een persoonlijke primeur die je met Vlaanderen wil delen? Of nog : ben je stapelverliefd en wil je iemand je liefde verklaren? Wie effectief de uitzending haalt, zal het toeval bepalen.
Daarnaast brengt 'Peter live' elke week een straf Belgisch verhaal uit de muziekwereld. Dat kan zowel gaan over een Belg die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt achter de schermen, als om Belgische muzikale uitvinding die de wereld heeft veroverd. Zoals het Decaporgel, een instrument van Belgische makelij, dat in de jaren zestig en zeventig de wereld veroverde.
Tot slot gaat de start van 'Peter live' gepaard met de oprichting van een nieuwe bond, BHV, voluit : 'Bond voor de Hardwerkende Vlamingen'. Wie zich achter het initiatief schuilhoudt en wat het strijddoel is, wordt pas tijdens de eerste aflevering duidelijk.
* de zevende aflevering :
Peter Van de Veire heeft nog nooit zo veel straf volk over de vloer gekregen in 'Peter live' als vanavond, vrijdag 26 november. Vanavond viert hij Will Tura, de keizer van het Vlaamse lied, in het bijzijn van zijn vrienden, collega's en bewonderaars en met massa's verrassingen. Will Tura zelf laat zich van zijn meest verrassende kant zien en zingt een duet met zichzelf en een ode aan zijn vrouw Jenny.
Nooit zat de studio van 'Peter live' voller dan tijdens de feestuitzending ter ere van Will Tura. Bevriende artiesten als Stijn Meuris, Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF), Flip Kowlier en Peter Koelewijn (componist/tekstschrijver "Rechtop in de wind", Nederlandse inzending ESF 1987) treden samen op met collega's Luc Steeno, Willy Sommers, Jasper Steverlinck van Arid, Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002), Jo Lemaire (Concours Eurovision de la Chanson 1984) en Paul Michiels. En Toots Thielemans, Johan Verminnen, Paul Severs, Fred Bekky (Eurosong 1977), Jos Van Oosterwyck, Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983) en Koen en Kris van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) zijn maar enkelen van de vele gasten die Will Tura vieren, in het bijzijn van zijn dochter Sandy.
Het begin
Meer dan 53 jaar geleden stond Arthur 'Tuurke' Blanckaert aan de vooravond van een carrière zoals hij ze in zijn stoutste jongensdromen nooit had durven inbeelden. In het jaar dat Will Tura zeventig wordt, blijkt zijn populariteit immens en blijft hij voor de Vlamingen de grootste artiest aller tijden. Niet alleen zijn collega's van het populaire levenslied, maar ook een hele generatie rockers hebben Tura in hun hart gesloten. Peter Van de Veire heeft dan ook zowat het hele Vlaamse muziekwereldje bereid gevonden Will Tura in de bloemetjes te zetten tijdens een show vol verrassingen.
In duet met zichzelf
En Will Tura, zijn hele leven een muzikale pionier, komt meteen verrassend uit de hoek. Speciaal voor deze feestelijke gelegenheid zingt hij een duet met zichzelf... maar dan meer dan dertig jaar geleden. De meester zelve brengt nog meer muziek : hij zingt een ode aan zijn vrouw Jenny, eert zijn grote voorbeelden op de gitaar en richt zich ook rechtstreeks tot de fans. Want wie vanavond via de webcam in het programma inbreekt, mag zich verwachten aan een hoogstpersoonlijke ode door Will Tura.
De ConfiTura's
Tura is ook bij de jonge generatie enorm geliefd, bewijst Jasper Steverlinck met zijn bloedmooie Aridcover van "Hart van goud". Voor een verrassingsmedley met Tura's meest populaire successen zorgen dan weer een pak collega's van het Nederlandstalige lied. En een select gezelschap topmuzikanten vormen de gelegenheidsband De ConfiTura's onder aanvoering van niemand minder dan Bart Peeters.
Racebeest Tura
Tura kan niet alleen uit de voeten op een podium, hij is ook bijzonder handig en vlot als chauffeur. Want naast muziek is de autosport zijn grote passie. Niet toevallig droomde Tura er zijn hele leven van om autopiloot te worden. 'Peter live' trakteerde het feestvarken daarom op zijn gedroomde Porsche en een raceparcours waar zoals gebruikelijk geen snelheidsbeperking geldt. Will Tura van zijn meest verrassende kant...
Ode van Veurne
Het regent vanavond nog meer verrassingen voor de zeventigjarige Tura. Al is hij al vele jaren weg uit zijn geboortestad Veurne, toch zijn ze hun ereburger daar nog lang niet vergeten. Groot was Peters verbazing toen hij deze week polshoogte ging nemen in Veurne : werkelijk iedereen houdt er van Will Tura. De West-Vlaamse rapper Flip Kowlier test vanavond trouwens Wills kennis van zijn vroegere dialect.
Duizenden kaartjes
Postdiensten in het hele land hebben er een drukke week opzitten, want de kaartjesactie voor Will Tura kent een overweldigend succes. Duizenden persoonlijke wensen aan Will vielen vanuit alle hoeken van het land in de 'Peter live'-bus. Eén Turabewonderaar die in zijn pen kroop wint vanavond het volledige muzikale levenswerk van Will Tura.
Knallende afsluiter
De aflevering vol grappige archieffragmenten, liefdevolle getuigenissen en ontroerende verrassingen wordt met flink wat gitaargeweld afgesloten door Will Tura en Stijn Meuris op de tonen van "Arme Joe". De keizer zelf kijkt enorm uit naar zijn feestelijk eerbetoon : "Ik weet nu al dat dit mijn meest geslaagde tv-optreden ooit wordt", vertelde hij eerder deze week.
'Peter live', sinds vrijdag15 oktober tot en met vrijdag 31 december eerstkomende, twaalf weken lang op Eén rond de klok van 20.40. (bron en logo : Eén)
ESF 2011 : Cypriotische omroep op zoek naar inzendingen voor Christos Mylordou.
Sinds vrijdag 10 september, weten we dat zanger Christos Mylordou (Milordos) het eiland Cyprus zal gaan vertegenwoordigen tijdens de 56e editie van het Eurovisie Songfestival, dat midden mei volgend jaar zal gehouden worden in de Duitse stad Düsseldorf.
Sinds gisteren, donderdag 25 november, is de nationale omroep CyBC op zoek naar het nummer waarmee de zanger zal deelnemen aan het festival. Geïnteresseerden (Cyprioten of van Cypriotische afkomst) krijgen de tijd tot en met de allerlaatste dag van dit jaar, vrijdag 31 december eerstkomende, om hun nummers in te sturen.
De tekst van het nummer moet in het Grieks of een Cypriotisch dialect zijn en de omroep raad de componisten/tekstschrijvers ook aan om traditionele Grieks/Cypriotische instrumenten te gebruiken. Na het aflopen van de deadline zal een zevenkoppige vakjury beslissen met welk nummer Mylordou naar Duitsland zal gaan afreizen. (bron : CyBC)
'De allerslimste mens ter wereld' : einde populaire programma nog niet in zicht.
Op maandag 06 december eerstkomende gaat op Eén het negende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. In deze nieuwe reeks gaat presentator Erik Van Looy op zoek naar de 'allerslimste mens ter wereld' in de ultieme strijd tussen de finalisten van de voorbije acht reeksen.
Als het aan Erik Van Looy ligt, betekent 'De allerslimste mens ter wereld' niet het einde van het populaire tv-programma. Dat heeft hij eerder vandaag, donderdag 25 november, gezegd op MNM.
"Het format is iets te waardevol om zomaar op te bergen", zegt Van Looy. "Maar we bekijken reeks per reeks. Laat ons eerst maar 'De allerslimste mens' maken en daarna zien we wel weer."
Van Looy geeft ook toe dat de deelname van Bart De Wever, topman van de N-VA, pas zeker zal zijn als hij effectief in de studio zit. "Ik heb hem in februari gebeld en toen heeft hij zijn deelname beloofd. Maar politiek evolueert. Je weet het nooit helemaal zeker."
Het negende seizoen van 'De slimste mens ter wereld' gaat van start op maandag 06 december eerstkomende en loopt telkens van maandag tot en met donderdag op Eén rond de klok van 22.00. De finale gaat door op donderdag 27 januari 2011. (bron : deredactie.be ; logo en foto : Eén)
Newsroom : Toppers in mei volgend jaar opnieuw in de Amsterdam ArenA.
De Toppers (ESF 2009) zullen in mei 2011 weer als vierkoppige formatie op de bühne staan. Dit heeft het management van de Toppersvandaag, donderdag 25 november, laten weten. Het thema voor 2011 is 'The Royal Party for Kings and Queens'. Ook Gerard Joling (ESF 1988), die de laatste maanden kampte met een burnout, is weer van de partij in mei.
De zanger heeft ontzettend veel zin in de concertreeks met collega's René Froger (ESF 2009), Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) en Jeroen van der Boom (ESF 2009, lid vakjury JSF 2009). Eerder vandaag raakte bekend dat Gerard vanaf januari het programma 'Sterren Dansen op het IJs' zal presenteren.
De voorverkoop voor het concert gaat op maandag 13 december eerstkomende van start. (bron : De Telegraaf, Toppers in Concert)
Newsroom : concert Sandrine van zaterdag uitgesteld.
Het concert van zangeres Sandrine (Eurosong 2008, woordvoerster ESF 2008) dat normaal overmorgen, zaterdag 27 november, in de Koningin Elisabethzaal van Antwerpen zou plaatsvinden, is door onvoorziene omstandigheden uitgesteld naar een latere datum. Dat heeft het management van de zangeres eerder vandaag, donderdag 25 november, meegedeeld.
Een nieuwe datum wordt zo snel mogelijk vastgelegd. Tickets blijven geldig, maar wie dat wenst, krijgt zijn geld terug. Dat kan vanaf vrijdagavond 26 november (morgenavond) om 20.00 via de website www.dekampanje.be.
Wie een ticket kocht, zal ook een e-mail ontvangen met alle informatie. (bron : Belga)
'De slimste mens ter wereld' : de dertig kandidaten voor 'De allerslimste mens ter wereld' zijn bekend.
Op maandag 06 december eerstkomende gaat op Eén het negende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. In deze nieuwe reeks gaat presentator Erik Van Looy op zoek naar de 'allerslimste mens ter wereld' in de ultieme strijd tussen de finalisten van de voorbije acht reeksen.
Eerder vandaag, donderdag 25 november, heeft de openbare omroep de namen van de dertig kandidaten bekendgemaakt die gaan strijden om de titel van de 'allerslimste mens ter wereld'.
* Hoe werden de kandidaten geselecteerd?
- Eerst werden de drie finalisten van elke reeks uitgenodigd. Daarna volgden de kandidaten met het hoogste aantal deelnames. - Als een kandidaat niet kon of wilde deelnemen, ging de beurt naar de volgende kandidaat op de lijst. - De kandidaten maken in willekeurige volgorde hun opwachting in 'De allerslimste mens ter wereld'.
Slimste Mensen Alain Grootaers, Stany Crets, Bert Kruismans, Wouter Deprez, Steven Van Herreweghe, Annelies Rutten, Freek Braeckman en Linda De Win zijn allemaal van de partij.
Ook Bart De Wever (N-VA), die twee jaar geleden een sterke prestatie neerzette, doet mee, ondanks de lopende regeringsonderhandelingen. Andere politici op de deelnemerslijst zijn Caroline Gennez (sp.a), Eva Brems (Groen!) en Rik Torfs (CD&V). Torfs was drie seizoenen lang eenmansjury van het programma.
Marc Reynebeau, de eerste eenmansjury, doet ook een gooi naar de titel van 'Allerslimste Mens'. Als kandidaat werd hij in de finale van seizoen 5 geklopt door Slimste Mens Steven Vanherreweghe.
Helmut Lotti (componist/tekstschrijver "Die mooie uren", Johan Lottigiers, Eurosong 1993) en Bart De Wever zitten al voor de derde keer in het spelprogramma. Ook Peter Vandermeersch kon voor een derde keer deelnemen, maar hij geeft verstek. Hij greep vorig jaar net naast de titel van 'Slimste Mens', die toen naar Linda De Win ging. Andere finalisten die ontbreken zijn Greet Op De Beeck (derde in seizoen 3) en Karl Vannieuwkerke (derde in seizoen 5).
Om aan dertig deelnemers te komen, doen er ook mensen mee die de finale niet haalden, zoals Frank Vander Linden, Rob Van Oudenhoven, Martin Heylen, Jan Verheyen, Dany Verstraeten en Ann De Bie.
* De dertig kandidaten op een rij (in alfabetische volgorde) :
- Hans Bourlon (seizoen 6). - Freek Braeckman (seizoen 7). - Eva Brems (seizoen 6). - Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983)(seizoen 1). - Stany Crets (seizoen 2). - David Davidse ('Eurosong Bizz 2004', jurylid 'Belgium Twelve Points 2004')(seizoen 4). - Ann De Bie (seizoen 8). - Wouter Deprez (seizoen 4). - Yves Desmet (seizoen 2). - Ivan De Vadder (seizoen 2). - Bart De Wever (seizoen 7). - Linda De Win (seizoen 8). - Paul D'Hoore (seizoen 1). - Koen Fillet (seizoen 3). - Caroline Gennez (seizoen 5). - Alain Grootaerts (seizoen 1). - Martin Heylen (seizoen 3). - Bert Kruismans (seizoen 3). - Helmut Lotti (componist/tekstschrijver "Die mooie uren", Johan Lottigiers, Eurosong 1993)(seizoen 6). - Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF)(seizoen 4). - Marc Reynebeau (seizoen 5). - Annelies Rutten (seizoen 6). - Rik Torfs (seizoen 3). - Frank Vander Linden (seizoen 1). - Steven Van Herreweghe (seizoen 5). - Bent Van Looy (seizoen 8). - Rob Van Oudenhoven (seizoen 2). - Jan Verheyen (seizoen 4). - Lieven Verstraete (seizoen 7). - Dany Verstraeten (seizoen 6).
In tegenstelling tot wat de krant Het Laatste Nieuwseergisteren, dinsdag 23 november, berichtte is Bart Peeters dan toch van de partij.
* erelijst 'De slimste mens' :
2003 : Alain Grootaers. 2004 (voorjaar) : Stany Crets. 2004 (najaar) : Bert Kruismans. 2005 : Wouter Deprez. 2006-2007 : Steven Van Herreweghe. 2007 : Annelies Rutten. 2008-2009 : Freek Braeckman. 2009-2010 : Linda De Win.
* Geubels en Mortier brengen gastjuryleden mee
De jury van 'De Allerslimste mens ter wereld' is dit keer een duobaan. Van de achtkoppige jury die vorig jaar geïntroduceerd werd, blijven enkel Philippe Geubels en Guy Mortier over. Een van beiden brengt afwisselend een gastjurylid mee. Traditiegetrouw zullen ze de antwoorden van de kandidaten wikken en wegen en zorgen voor de gevatte tussenkomsten. Presentator blijft Erik Van Looy.
Het negende seizoen van 'De slimste mens ter wereld' gaat van start op maandag 06 december eerstkomende en loopt telkens van maandag tot en met donderdag op Eén rond de klok van 22.00. (bron, logo en foto kandidaten : Eén)
'Op zoek naar Zorro' : zoektocht gaat van start op zaterdag 01 januari 2011.
Lone van Roosendaal (NSF 1998) en René van Kooten (NSF 2001) zijn vanaf volgend voorjaar te zien in de musical 'Zorro'. Lone van Roosendaal zal de rol van de humoristische Inez, de Spaanse schone, op zich nemen en René van Kooten de rol van Ramon, de broer van Zorro. Thom Hoffman kruipt in de rol van de verteller en van Don Alejandro, de vader van Ramon en Zorro.
De musical, geïnspireerd op het boek Zorro van Isabel Allende, was eerder te zien in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk en bevat bekende nummers als "Bamboleo", "Djobi djoba" en "Baila me" van de Gipsy Kings. Wie de rol van Zorro gaat vertolken is op dit moment nog niet bekend. De AVRO gaat vanaf zaterdag 01 januari namelijk op zoek naar de man in 'Op zoek naar Zorro'.
De AVRO luidt het nieuwe jaar in met de eerste liveshow van 'Op zoek naar Zorro'. De zaterdagavond wordt de nieuwe thuisbasis van de enige talentenjacht die op zoek is naar potentiële musicalsterren. Dennis de G, Dennis ten V (NSF 2004-2005), Jeroen, Kelvin, Marijn, Mischa, Roman, Ruud, Samuel, Sandor en Tommie zijn echte multi-talenten die de strijd met elkaar aangaan om uiteindelijk de winnaar te worden van 'Op zoek naar Zorro'. Frits Sissing neemt de presentatie voor zijn rekening. Onder toeziend oog van Willem Nijholt maken Pia Douwes en Erwin van Lambaart, als voorzitter, onderdeel uit van het panel.
Na maanden van voorbereiding is het bijna zover. De elf finalisten van het AVRO-programma 'Op zoek naar Zorro' presenteren zich zaterdag 01 januari in de eerste liveshow. De elf Zorro's in spé hebben het nodige achter de rug. Dat is te zien in de eerste uitzending van 'Op zoek naar Zorro', die de AVRO in de laatste week van december zal uitzenden. Daarin wordt een overzicht gegeven van het concert, de workshops, de audities en alle spanningen voor en achter de schermen op weg naar de eerste liveshow.
De elf finalisten zijn gekozen uit honderden kandidaten die zich hadden aangemeld voor de open audities voor Op zoek naar Zorro. Na de eerste voorrondes volgde een theaterronde. Daarin moesten de overgebleven jongens zich presenteren aan het panel, bestaande uit musicalster Pia Douwes, talentscout en filmproducent Johan Nijenhuis en theaterproducent Erwin van Lambaart. Degenen die de theaterronde overleefden, kregen op de Zorro Academy workshops van onder anderen Willem Nijholt en Pia Douwes.
Na de Academy bleven nog 20 jongens over. Zij mochten een optreden verzorgen voor de top van de Nederlandse theaterwereld. Na intensief beraad van het panel zijn de elf finalisten een feit.
Tijdens elke liveshow moeten de twee kandidaten met de minste stemmen in de 'zwanenzang' het nog eenmaal tegen elkaar opnemen. Daarna is het de beurt aan musicalicoon Willem Nijholt om één Zorro te redden De kijkers bepalen wie de Nederlandse Zorro wordt. Op zaterdag 19 februari vindt de finale van 'Op zoek naar Zorro' plaats.
* de elf kandidaten zijn :
01. Dennis de Groot. 02. Dennis ten Vergert (NSF 2004-2005). 03. Jeroen Dekkers. 04. Kelvin Wormgoor. 05. Marijn Brouwers. 06. Mischa Kiek. 07. Roman van der Werff. 08. Ruud van Overdijk. 09. Samuel Hubner Casado 10. Sandor Strubl. 11. Tommie Christiaan.
De musical zal te zien zijn in heelwat Nederlandse theaters en dit vanaf zaterdag 02 april tot en met zondag 18 december 2011. Voor meer informatie verwijzen we je naar de website van Joop van den Ende Theaterproducties. (bron : AVRO : foto kandidaten : Govert de Roos)
ESF 2011 : Litouwse omroep op zoek naar inzendingen Eurovisie Songfestival.
De Litouwse nationale omroep LRT gaat op zoek naar inzendingen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival en daarmee is de deelname aan de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival meteen ook definitief bevestigd.
Geïnteresseerden kunnen zich kandidaat stellen en hun nummers bij de nationale omroep indienen, dit tot en met maandag 03 januari eerstkomende. Een interne vakjury zal nadien bepalen welke nummers mogen deelneme aan de nationale selectie. Hoe die selectie zal gebeuren is op dit ogenblik nog niet bekend.
Eerder dit jaar werd de Baltische staat in de Noorse hoofdstad Oslo vertegenwoordigd door de formatie InCulto. Met "East European funk" mocht de groep de tweede halve finale op donderdag 27 mei openen en dat leverde hen 44 punten op, goed voor een twaalfde plaats. Daarmee was het land niet geplaatst voor de finale. (bron : LRT)
Op deze laatste woensdag van november hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
'La Cage aux Folles' speelt zich af in het nachtleven van Saint-Tropez. Albin (Jon van Eerd) en Georges (Stanley Burleson, choreografie Nederlandse inzending ESF 2000) leiden een liefdevol en onbekommerd bestaan aan de Franse Côte dAzur. Hier runnen zij de befaamde nachtclub 'La Cage aux Folles' waar Albin met zijn travestieact als de beroemde Zaza triomfen viert. Wanneer de zoon van Georges, aankondigt te willen trouwen met de dochter van een conservatieve politicus wordt hun leven op z'n kop gezet. Het frivole appartement moet worden omgetoverd tot een sobere kloosterkamer, de biologische moeder moet worden opgetrommeld én 'Albin moet weg'. Dit alles om hun levensstijl te verbergen en de schone schijn van een 'normaal' gezin op te houden. Kunnen ze de schijn hoog houden?
In 'La Cage aux Folles' ontvouwt zich een humoristisch, maar tegelijkertijd ook een integer en aandoenlijk verhaal dat gaat over familiewaarden, onvoorwaardelijke liefde en vooral de behoefte om te vieren wie we zijn. Met : Jon van Eerd als extravagante Zaza, Stanley Burleson in de rol van nachtclubeigenaar Georges, Derek de Lint en Liz Snoijink als conservatieve schoonfamilie, Gerrie van der Klei als excentrieke gastvrouw, Karel Simons en Anouk Maas als verliefde twintigers en Juan Wells als butler van Georges en Albin.
'La Cage aux Folles', een musical van Jerry Herman en Harvey Fierstein, is gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van Jean Poiret. De afgelopen twee jaar maakte het furore in Londen en sinds april 2010 staat de musical weer op Broadway. De Nederlandse versie is een geheel eigen interpretatie, waarbij het creatieve team zich laat inspireren door de Londense voorstelling van het artistiek gerenommeerde productiehuis Menier Chocolate Factory. De musicalversie van 'La Cage aux Folles' is bekroond met Tony Awards en een Laurence Olivier Award en bevat legendarische nummers als "I am what I am" en "The best of times". Naast een beroemde Franse verfilming, is het verhaal in 1996 verfilmd als The Birdcage met o.a. Robin Williams, Nathan Lane en Gene Hackman.
'La Cage aux Folles' is sinds vorige week dinsdag 16 november te zien in het DeLaMar Theater in Amsterdam en dit nog tot en met zondag 13 februari eerstkomende (telkens van dinsdag tot en met zondag). Nadien is de voorstelling te zien in een aantal Nederlandse theaters en dit tot en met zondag 29 mei. Meer nieuws en informatie over deze musical krijg je op de website van Joop van den Ende Theaterproducties alsook op de website van de Nationale Theaterkassa. Op beide websites kunnen tickets voor één van de voorstellingen worden aangeschaft.
Eerder dit najaar ging de Nederlandse versie van de musical 'Legally Blonde' in première. Deze musical is gebaseerd op de film met Reese Whiterspoon.
In deze musical neemt Kim-Lian van der Meij (presentatrice JESF 2007) de rol van de blondine Elle Woods voor haar rekening. Daarnaast maken ook Roy van Iersel ('Op zoek naar Joseph'), oud-Songfestivaldeelneemster Laura Vlasblom (NSF 1986, NSF 1992-2005), Joey Schalker, Madelon van der Poel ('K2 zoekt K3'), Urvin Monte, Raymond Kurvers en Kirsten Cools deel uit van de cast.
De laatste voorstelling van deze musical is gepland voor zondag 27 maart en voor meer informatie en nieuws verwijzen we je naar de website alwaar je tickets kan bestellen. Ook via de website van de Nationale Theaterkassa kunnen tickets worden aangekocht.
Lone van Roosendaal (NSF 1998) en René van Kooten (NSF 2001) zijn vanaf volgend voorjaar te zien in de musical 'Zorro'. Lone van Roosendaal zal de rol van de humoristische Inez, de Spaanse schone, op zich nemen en René van Kooten de rol van Ramon, de broer van Zorro. Thom Hoffman kruipt in de rol van de verteller en van Don Alejandro, de vader van Ramon en Zorro.
De musical, geïnspireerd op het boek Zorro van Isabel Allende, was eerder te zien in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk en bevat bekende nummers als "Bamboleo", "Djobi djoba" en "Baila me" van de Gipsy Kings. Wie de rol van Zorro gaat vertolken is op dit moment nog niet bekend. De AVRO gaat vanaf zaterdag 01 januari namelijk op zoek naar de man in 'Wie wordt Zorro'.
De jonge held Zorro staat bekend als de gemaskerde strijder die vecht voor rechtvaardigheid en het gevaar liever opzoekt dan uit de weg gaat. Een levenslustige hartenbreker bij wie het ritme van de Spaanse klanken door het bloed stroomt. Hij wordt verscheurd tussen zijn liefde voor Luisa en zijn gepassioneerde strijd tegen onderdrukking en uitbuiting. De musical 'Zorro' is een spectaculaire musicalervaring vol passie, stunts, avontuur, humor en ontroering, omlijst met de authentieke Spaanse Flamenco en de muziek van de Gipsy Kings.
De musical is te zien in heelwat Nederlandse theaters en dit vanaf zaterdag 02 april tot en met zondag 18 december. Voor meer informatie verwijzen we je naar de website van Joop van den Ende Theaterproducties.
ESF 2011 : volgorde van optreden Roemeense nationale finale is bekend.
Afgelopen zaterdagnamiddag, 20 november, vond tijdens het programma 'Ne vedem la TVR' (TVR 1) de lottrekking plaats met betrekking tot de volgorde van optreden tijdens de Roemeense nationale selectie.
Op woensdag 10 november jongstleden maakte de omroep reeds de namen van de kandidaten alsook de titels van de nummers wereldkundig.
* volgorde van optreden tijdens de nationale selectie (tussen haakjes de punten toegekend door de vakjury) :
01. "One by one" (tekst en muziek : Adrian Cristescu) door Adrian Cristescu (82 punten). 02. "Song for him" (tekst en muziek : Liviu Elekes) door Dalma Kovacs (82 punten). 03. "Dreaming of you" (tekst en muziek : Play and Win) door Elena Leticia Moisescu (89 punten). 04. "I can't breathe without you" (tekst en muziek : Elvin Dandel) door Silvia Ştefănescu (81 punten). 05. "It's so fine" (tekst en muziek : Costi Ioniţă) door Blaxy Girls (83 punten). 06. "I want u to want me" (tekst en muziek - Andrei Filip, Johan Kjell Fransson, Pontus Mats Assarsson, Mikael Tim Larsson, Tobias Lundgren) door Claudia Pavel (80 punten). 07. "We can change the world" (tekst en muziek : Laurenţiu Cazan) door Laurenţiu Cazan (90 punten). 08. "My Facebook girl" (tekst en muziek : Dan Helciug) door Dan Helciug (89 punten). 09. "Open your eyes" (tekst en muziek : Cristian Faur) door Distinto, Ianna and Anthony Icuagu (89 punten). 10. "Cinema love" (tekst en muziek : Marian Ionescu) door Direcţia 5 (97 punten). 11. "Take me down" (tekst en muziek : Berehoi Alexandru, Sergiu Gelu Ene) door Rallsa (86 punten). 12. "Change" (tekst en muziek : Gabriel Băruţă) door Hotel FM (97 punten). 13. "Bang bang" (tekst en muziek : Mihai Alexandru) door Mihai Alexandru feat. B-Body and Soul (89 punten).
Sinds donderdag 11 november staan de geselecteerde nummers op de festivalwebsite van de nationale omroep en intussen werden ook de ingeblikte videoclips toegevoegd.
De nationale selectie vindt plaats tijdens de overgang van het oude jaar naar het nieuwe jaar, van vrijdag 31 december op zaterdag 01 januari. Het lot van de kandidaten ligt tijdens die finale in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maken. Midden vorige maand raakte bekend dat de nationale finale in goede banen wordt geleid door Paula Seling (Roemeense selectie 1998-2003-2004-2008, ESF 2010) en Ovi (MGP 2006-2009, ESF 2010), de kandidaten dit eerder dit jaar met "Playing with fire" een derde plaats in de wacht sleepten in de Noorse hoofdstad Oslo.
Eerder deze maand, op dinsdag 09 november, raakte bekend dat zij het gezelschap zullen krijgen van Gianina Corondan. Eregast die avond wordt drievoudig winnaar (tweemaal als artiest, éénmaal als componist/tekstschrijver) 'Mister Eurovision' Johnny Logan (Ierse selectie 1979, ESF 1980-1987, componist/tekstschrijver Ierse inzendingen ESF 1984-1992, componist/tekstschrijver inzending NSF 2005, voorzitter vakjury 'Eurosong 1993', lid vakjury 'Eurosong 2006', lid vakjury NSF 2010). (bron, logo en foto deelnemers : TVR)
'De slimste mens ter wereld' : reeds twintig deelnemers bekend voor 'De allerslimste mens ter wereld'.
Op maandag 06 december eerstkomende gaat op Eén het negende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. In deze nieuwe reeks gaat presentator Erik Van Looy op zoek naar de 'allerslimste mens ter wereld' in de ultieme strijd tussen de finalisten van de voorbije acht reeksen.
De krant Het Laatste Nieuws pakt vandaag, dinsdag 23 november, uit met de namen van twintig deelnemers die al zeker de strijd zullen aangaan en wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje.
* deelnemers 'De allerslimste mens ter wereld' :
Bart De Wever, Caroline Gennez, Rob Vanoudenhoven, Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983), Stany Crets, Dany Verstraeten, Ann De Bie, Paul D'Hoore, Alain Grootaers, Koen Fillet, Marc Reynebeau, Hans Bourlon, Wouter Deprez, Bert Kruismans, Yves Desmet, Annelies Rutten, Steven Van Herreweghe, Eva Brems, Linda De Win en Bent Van Looy.
Volgens de krant zouden ook Goedele Devroy, Freek Braeckman en Lieven Verstraete waarschijnlijk van de partij zijn. Grote afwezigen zijn Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF), verliezend finalist in 2005, Karl Vannieuwkerke en Greet Opdebeeck. Eerder raakte al bekend dat Peter Vandermeersch, vorig jaar nog tweede na winnares Linda De Win, ook afziet van deelname.
Broer Stijn legt in de krant vandaag uit waarom Bart Peeters niet zal deelnemen. "Hij durft niet meer. Toen Bart de eerste keer na veel twijfelen deelnam, heeft hij lang kunnen meedraaien in het programma. Maar die mens is toen op een paar dagen tijd vijf jaar ouder geworden. Daarom past hij nu."
David Davidse ('Eurosong Bizz 2004', jurylid 'Belgium Twelve Points 2004'), de derde finalist in 2005, twijfelt momenteel nog steeds en staat volgens de krant op de reservelijst. In de wandelgangen wordt ook gefluisterd dat ex-jurylid Rik Torfs zou deelnemen.
Overmorgen, donderdag 25 november, zal blijken wie er uiteindelijk zal gaan strijden om de titel 'allerslimste mens ter wereld'.
* erelijst 'De slimste mens' :
2003 : Alain Grootaers. 2004 (voorjaar) : Stany Crets. 2004 (najaar) : Bert Kruismans. 2005 : Wouter Deprez. 2006-2007 : Steven Van Herreweghe 2007 : Annelies Rutten. 2008-2009 : Freek Braeckman. 2009-2010 : Linda De Win.
Het negende seizoen van 'De slimste mens ter wereld' gaat van start op maandag 06 december eerstkomende. (logo : Eén)
Eurovision 2011 : Bellyve en Joe Galli stoten door naar de nationale selectie.
Sinds deze voormiddag, dinsdag 23 november, staat de teller op zeven met betrekking tot het aantal kandidaten die mogen deelnemen aan de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De zesde kandidaat voor die selectie is het duo Bellyve dat eerder vandaag dus de beoogde 20.000 euro bij elkaar wist te sprokkelen om door te kunnen stoten. Het tweetal, Michel Belly en Vinciane Vée, zullen aantreden met het nummer "Nos pages, nos images" van de hand van Raphael Umka, Pat Higny (beiden tekstschrijvers) en Thierry Vingre (componist).
Enige tijd later wist ook Joe Galli het vooropgestelde bedrag te verzamelen en hij zal deelnemen met het nummer "Live my life". Hij nam eerder reeds deel aan de RTBF-wedstrijd 'Pour la gloire', de voorloper van 'La Nouvelle Star'.
Het trio The Blazing wist zich eerder deze maand te plaatsen voor de nationale selectie en dus mogen Geoffrey Jamart, Jessica Bof en Sophie Hallet in de loop van de maand januari aantreden met hun nummer "Our way". Eerder vorige maand wisten Léa Clément, de in Vlaams-Brabant wonende Syla K., Hélène en Steve Linden de grens van 20.000 euro te bereiken om door te kunnen stoten naar de volgende ronde.
* geselecteerd voor de nationale selectie :
01. "Où s'en vont nos rêves ?" door Léa Clément (129 producers - woensdag 13 oktober). 02. "Simple love" door Syla K. (44 producers - woensdag 13 oktober). 03. "Our home" door Hélène (16 producers - maandag 18 oktober). 04. "C'est la musique" door Steve Linden (17 producers - dinsdag 19 oktober). 05. "Our way" door The Blazing (157 producers - dinsdag 09 november). 06. "Nos pages, nos images" door Bellyve (72 producers - dinsdag 23 november). 07. "Live my life" door Joe Galli (51 producers - dinsdag 23 november).
Op dit ogenblik zijn er nog 162 kandidaten die hopen om tegen het einde van het jaar het vooropgestelde bedrag te vergaren. De volgende die de kaap van de 20.000 euro lijkt te halen is de Vlaamse Hanny-D. Zij plaatste pas afgelopen weekend haar nummer "Près de toi" op het platform en heeft nu reeds meer dan 11.000 euro, oftewel 57%, bij elkaar verzameld. (bron : Eurovision 2011)
We sluiten deze eerste werkdag af met onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Dit najaar kan je 'Oliver!', één van de meest geliefde musicals, gaan bekijken in Gent en in Antwerpen. Deze musical brengt de tijdloze personages van Charles Dickens' immer populaire 'Oliver Twist' tot leven.
'Oliver!' vertelt het verhaal van Oliver Twist, het weesjongetje dat opgroeit in een oud, somber weeshuis in het 19e eeuwse Londen. Wanneer Oliver zo brutaal is om meer eten te vragen aan Mister Bumble, de man die het weeshuis leidt, wordt hij verkocht aan een begrafenisondernemer. Als de jongen terecht komt in een omgeving van grafzerken, rouwkransen, lijken en doodskisten, neemt hij al gauw de benen. Terwijl Oliver rondzwerft in de straten van Londen ontmoet hij een vrolijke bende gauwdieven onder leiding van de schurk Fagin. Oliver wordt ingewijd in de kunst van het stelen. Vanaf dat moment is Olivers leven permanent in gevaar...
De avonturen van de kleine Oliver worden spectaculair tot leven gebracht door de talloze sensationele decors, een bruisende topcast (met in de hoofdrol Peter Van den Begin), de aanstakelijke songs en in een regie van Frank Van Laecke.
De rol van Oliver wordt verdeeld tussen drie kerels : Timon Sohier (11, Poperinge), Guust Vandenbussche (11, Brugge) en Sepp Hendrix (13, Hasselt). Timon Sohier was reeds te zien in een aantal andere musicals zoals 'Beauty and the Beast', 'Aladdin' en 'Daens'. Guust Vandenbussche, oftewel Guustje, nam in 2008 deel aan 'Junior Eurosong' met "Ik hou van muziek" en wist het daar tot in de finale te schoppen. Nadien nam hij ook deel aan 'Zo is er maar één - de Cup' en 'KetnetPOP'.
De dertienjarige Sepp Hendrix waagde vorig jaar zijn kans tijdens 'Junior Eurosong' en dit samen met zijn broer Sigi. Met "Die ene seconde" wisten Sepp 'n Sigi zich eveneens te plaatsen voor de finale die toen werd gewonnen door Laura Omloop.
Tickets voor één van de voorstellingen van deze musical kunnen nog steeds worden aangeschaft en dit via de websites van Music Hall en Sherpa. 'Oliver!' loopt van donderdag 25 november tot en met zaterdag 18 december in de Capitole in Gent en van zaterdag 25 december tot en met zondag 16 januari in de Stadsschouwburg van Antwerpen.
Op 14 september 1990 verliest Vlaanderen met Wim De Craene (Eurosong 1983) één van zijn grootste en meest legendarische singer-songwriters. Twintig jaar later blijkt de erkenning voor zijn oeuvre groter dan ooit. De Craenes liedjes zijn alom aanwezig op radio en tv en ontzettend populair bij het grote publiek. Klassiekers als "Rozane", "Kristien", "Breek uit jezelf" en "Tim" blijven de dag van vandaag waardering vinden bij jong en oud.
Twintig jaar na zijn plotse overlijden eren een uitgelezen cast aan artiesten en muzikanten Wim De Craene met een bijzondere tournee doorheen Vlaanderen. Naast beklijvende performances zal er nooit eerder verschenen beeldmateriaal geprojecteerd worden. Gelijklopend met deze concertreeks komt er ook een cd-verzamelbox uit. Dit is hét definitieve eerbetoon aan Wim De Craene en zijn muzikale nalatenschap.
Op initiatief van zoon Ramses De Craene verzamelen zich een schare gelijkgestemde artiesten rond deze hommage. Della Bosiers (Eurosong 1981), zong samen met Wim De Craene het nummer "Mensen van 18", Andrea Croonenberghs (commentatrice ESF 1998, voorzitter vakjury 'Eurosong 2002') haalde in 2007 met "Rozane" zilver in de liedjeswedstrijd 'Zo is er maar één'. Verder is er Lander, Mira en Tom Van Landuyt (Eurosong 2006). Dichter bij de bron kun je niet komen.
Deze artiesten worden muzikaal begeleid door Ramses De Craene (keyboard en presentatie), William Souffreau (gitaar), Mark De Boeck (arrangementen, piano, keyboard, sax, cello), Raf Helsen (drum en percussie), Peter Verhaegen (bas) en Wigbert (gitaar). De regie is in handen van Frans van der Aa.
Tot en met zondag 19 december kan je het gezelschap aan het werk zien tijdens 'Wim De Craene, 20 jaar later, en dit in meer dan dertig Vlaamse zalen. Voor een volledig overzicht verwijzen we je naar de website van Wim.
De 'Musikantenstadl Tour' telde in 2010 meer dan 100.000 bezoekers. Begin 2011 gaat dit populaire evenement weer op tournee. Van 20 januari tot 21 februari brengt 'Musikantenstadl' 25 concerten in Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, België en Zwitserland. Zondag 30 januari (aanvang : 20.00) is het voor alle fans van de Duitstalige volksmuziek weer verzamelen geblazen in de Lotto Arena.
Andy Borg, de gevierde gastheer van 'Musikantenstadl', stelt tijdens de 'Tour 2011' de volgende gasten voor :
- Martin. - Patrick Lindner ('Countdown Grand Prix 1999'). - Stefanie Hertel. - Alpentrio Tirol. - Markus Wolfahrt, de vroegere zanger van Klostertaler. - Herlinde, de jodelkoningin. - MDR Deutsches Fernsehballett. - Stadl-Orchestra Wolfgang Lindner Jr.. - e.a.
Andy Borg ging in de lente van 2008 voor het eerst op tournee met zijn succesvolle tv-format. Met zijn hoogstaande livetournee oogstte hij grote successen in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Inmiddels toert hij al drie jaar, tot grote vreugde van vele honderdduizenden muziekfans.
Nadat hij in 2006 gastheer werd van 'Musikantenstadl', groeide Andy Borg uit tot de 'Koning van de Volksmuziek'. Met zijn levenslust en hartelijkheid, zijn naturel en humor, zijn optredens met telkens dat tikkeltje typisch Weense charme, heeft hij het hart veroverd van muziekliefhebbers van alle leeftijden.
Kaarten kosten 35, 47 en 60 euro, exclusief service- en portokosten. Interessen in een sfeervolle VIP-avond ? Klik hier voor informatie en reservering. Kaarten kunnen besteld worden via de website van Tele Ticket Service ofwel telefonische op het nummer 070 345 345 (vanuit Nederland : 0900 45 000 45 - vanuit andere landen : +32 34 0000 34).