'Celebrity Shock' : de laatste aflevering van deze reeks.
Vorig jaar reisden acht Vlaamse BV's naar het andere eind van de wereld, in de veronderstelling dat ze meewerkten aan een avontuurlijk reisprogramma. Zodra ze voet aan de grond zetten, kregen ze de schok van hun leven. Bleek dat er beenharde zuiveringskuren op het programma stonden.
De BV's die toezegden voor de tweede editie van 'Celebrity Shock', verwachtten zich aan hetzelfde avontuur. Maar bij hun aankomst bleek niets minder waar. Dit keer geen zuiverende therapieën, maar wel een back to basic-verblijf.
De BV's komen in duo in een harde leefwereld terecht, waarin werken en trachten te overleven centraal staan. Allemaal worden ze lijfelijk geconfronteerd met de noden van de plaatselijke bevolking. Ook voor hen is elke dag een dag van lichamelijke ontbering en van vechten om te bestaan. Daar komt bij dat ze mentaal zwaar op de proef worden gesteld en stuk voor stuk zichzelf tegenkomen.
Als de duo's hun nieuwe leven tot het einde volhouden, mogen ze 5.000 aan een plaatselijk goed doel schenken en kunnen ze zo nieuwe kansen creëren voor de plaatselijke bevolking.
Vanavond krijg je de negende en laatste aflevering van het tweede seizoen en hieronder krijg je een samenvatting van wat je mag verwachten.
De vier duos ontmoeten elkaar voor het eerst en kijken met gespannen verwachtingen uit naar de reisverhalen van de anderen. Samen blikken ze terug op de meest schokkende, ontroerende en grappige momenten van 'Celebrity Shock'. Voor ieder van hen is het een ervaring geworden die hen lang zal bijblijven.
Stylist Jani Kazaltzis en actrice Marleen Merckx leefden samen in Dharavi, de grootste sloppenwijk van India. De mensen zijn er arm en er is geen hygiëne, comfort of privacy. Toch wil Marleen zo snel mogelijk terug naar Bombay. Ze wil haar gezin voorstellen aan haar Indische gastfamilie, zodat haar dochter leert hoe mensen in extreme armoede toch oprecht gelukkig kunnen zijn. Jani koestert de herinneringen aan deze reis omdat hij het gevoel heeft dat hij voor altijd deel zal uitmaken van 'zijn' gezin in Bombay.
Acteur Kevin Janssens en presentatrice Tess Goossens zijn intussen bekomen van het zware labeur op de veeranch in Guyana. Maar Tess kijkt met gemengde gevoelens terug naar de beelden van de reis. Voor haar was de reis van meet af aan één grote shock.
Ex-Miss Belgian Beauty Nele Somers en sportman Roger De Vlaeminck hebben elkaar sinds hun reis naar Groenland niet meer gezien. Hun eerste kennismaking ter plaatse verliep overigens niet van een leien dakje. Toch hebben de twee BV's zich geleidelijk herpakt. Samen hebben ze bittere koude en extreme levensomstandigheden getrotseerd. En Roger heeft thuis zoveel over zijn reis naar Groenland verteld, dat zijn vrouw er binnenkort mee naartoe wil.
Gert Winckelmans en Pascale Platel (lid vakjury 'Junior Eurosong 2008') hebben sinds de reis een unieke band met elkaar. De reis naar Nepal heeft hen zo diep geraakt dat ze nooit meer dezelfden zullen zijn. Vooral Gert heeft veel inspiratie geput uit de trip en hij wil volgend jaar terug op pelgrimstocht met de monniken. Pascale heeft in Nepal haar ziel blootgelegd. Ze heeft zichzelf ontdekt, en kan dat nooit meer wegsteken.
De allerlaatste aflevering van het tweede seizoen van 'Celebrity Shock' vanavond, om 21.50 op vtm. (bron en foto's : vtm)
'Topmodel 2008' : Topmodel wordt bruid voor 1 dag !
Na een succesvol debuutjaar keerde 'Topmodel' drie weken geleden terug bij 2BE ! Een nieuw team van professionals onderneemt een zoektocht naar een Vlaams meisje dat het kan maken als internationaal topmodel. 2BE en productiepartner Eyeworks kozen dit seizoen voor een aangepast concept waarbij de nadruk nog méér gaat liggen op de diversiteit van de modellenopdrachten en de professionele begeleiding die de kandidaat-modellen moeten krijgen, hun opleiding zeg maar.
Ingrid Seynhaeve, de host van vorig jaar, spitst zich daarom dit jaar - samen met andere topmodellen toe op het coachen van de finalistes. An Lemmens neemt de presentatie van het programma op zich.
Bij deze tweede reeks hoort ook een themasong, "Upon the catwalk", en die neemt zangeres Katerine (Eurosong 2002-2006) voor haar rekening. Momenteel werkt ze aan haar tweede album waarvan de release eind november gepland staat. De nieuwe single is hier de voorbode van en is een sexy nummer met een onmisbare energieke beat voor de runs op de catwalk. Katerine is bovendien zowel qua looks als qua présence de perfecte ambassadrice voor de nieuwe theme-song van 'Topmodel'.
* wat mag je verwachten tijdens de vierde aflevering :
Nadat personal trainer Dieter De Bie de negen resterende modellen heeft onderworpen aan een fysiek zware ochtendtraining, gaat het richting Leuven voor een acteeropleiding bij regisseur Geoffrey Enthoven. De regisseur van onder meer telenovelle 'Sara' en de film 'Happy together' test het inlevingsvermogen van de modellen en vraagt hen een scène van Sandrine André uit 'Happy together' na te spelen.
Deze ervaring komt hen al meteen goed van pas wanneer ze in de 2BE-studio's opgewacht worden door regisseur Matthias Temmermans voor de opname van de Topmodel-trailers en generiek.
Dé grote uitdaging op gebied van inlevingsvermogen wordt evenwel een onconventionele bruidsshoot onder leiding van visagist en jurylid Rudi Cremers in een Gentse kerk. De meisjes worden gefotografeerd in bruidskleding en dat zorgt meteen voor heel wat enthousiasme. Maar dan blijkt dat ze elk gestalte moeten geven aan een onconventionele bruid ... . Voor Imke is de rol van zwangere bruid weggelegd, voor Daisy die van trashy bruid, voor Alison die van maagdelijke bruid. Van Stefanie wordt verwacht dat ze als treurige bruid echte tranen weent en van Barbara dat ze als bedrogen bruid de woede van het scherm laat spatten. Virginie mag als Las Vegas-bruid volledig uit de bol gaan. Yana en Leen geven gestalte aan een lesbisch bruidspaar. Anouschka is het minst opgetogen van allemaal .... zij krijgt de rol van bruidegom toebedeelt en mag als enige geen trouwjurk dragen.
* kandidaten tweede reeks 'Topmodel' :
- Virginie Bleyaert (Brugge) : 19 jaar - 1,72 m. - Stefanie Broes (Keerbergen) : 17 jaar - 1,76 m. - Imke Courtois (Lubbeek) : 20 jaar - 1,76 m. - Yana Hermans (Ekeren) : 16 jaar - 1,80 m. - Alison Houthuys (Halle) : 16 jaar - 1,73 m. - Anouchka Muller (Kalmthout) : 16 jaar - 1,70 m. - Daisy Olie (Mechelen) : 17 jaar - 1,75 m. - Leen Van Belle (Dworp) : 16 jaar - 1,78 m. - Barbara Vanden Bussche (Knokke) : 19 jaar - 1,73 m.
* reeds uitgeschakeld :
10. Eline Janssen (Genk) : 16 jaar - 1,82 m. 11. Hasse De Meyer (Beerse) : 18 jaar - 1,74 m. 12. Maite Valck (Merelbeke) : 17 jaar - 1,80 m.
* de vijf juryleden :
- Pascale Baelden (redactiechef bij 'Glam*it'). - Rudi Cremers (visagist). - Marc Dochez (baas van 'Dominique Models'). - Els De Pauw (columniste). - Ghislaine Nuytten (ex-model en voorzitster van de jury).
De vierde aflevering van 'Topmodel' krijg je vanavond tussen 20.40 en 21.45 op 2BE. Deze aflevering wordt volgende zondag, 02 november, herhaald tussen 20.05 en 21.05. (bron en logo : 2BE)
Moskou 2009 : Bulgarije gaat verder op zoek naar inzending voor Moskou.
Begin deze maand ging het 'Songfestivalseizoen 2009' officieel van start. De Bulgaarse nationale omroep BNT gaat dit najaar tijdens 'Be a star' op zoek naar de kandidaat voor de 54e editie van het Eurovisie Songfestival dat volgend jaar wordt gehouden in de Russische hoofdstad Moskou. Net als voor het festival van dit jaar zal de selectie gebeuren via diverse voorrondes, een halve finale en een finale.
De eerste inschrijvingsronde liep op vrijdag 19 september af en de nationale omroep ontving in totaal 54 inzendingen. Nadien werd dat aantal op 46 gebracht daar acht nummers niet weerhouden werden voor de voorronde. De nummers werden geweigerd daar ze reeds voor 01 oktober openbaar waren gemaakt of omdat het geen originele inzendingen waren.
In eerste instantie zouden er net als vorig jaar in totaal negen voorstellingsrondes komen waarin alle weerhouden nummers zouden worden voorgesteld. Na drie voorstellingsrondes zou een voorronde volgen waarin de kijkers (via televoting) drie kandidaten zouden gaan aanduiden uit de drie voorgaande voorstellingsrondes. Die drie kandidaten zouden dan meteen doorgaan naar de halve finale en dit leverde in totaal reeds negen kandidaten op.
Maar te elfder ure heeft de omroep de selectieprocedure gewijzigd. De voorstellingsrondes werden afgeschaft en worden vervangen door voorrondes. Tijdens elke voorronde treden vijf kandidaten aan en drie kandidaten mogen doorgaan naar de volgende ronde, ééntje wordt aangeduid door een vakjury en de kijkers thuis duiden door televoting ook twee kandidaten aan. Zo komen er telkens drie voorrondes en na de derde voorronde komt er een grote voorronde met de negen kandidaten (drie maal drie) uit de voorbije voorrondes. Tijdens die vierde voorronde worden er drie kandidaten gekozen voor de halve finale. Uiteindelijk gaan er negen kandidaten door naar de halve finale.
Sinds woensdag 01oktober is een tweede inschrijvingsronde van start gegaan en die eindigt op vrijdag 19 december. Alle nummers uit deze inschrijving alsook de niet weerhouden nummers uit de voorronde krijgen dan in januari volgend jaar een tweede kans wanneer een vakjury er nog eens negen zal aanduiden. Deze negen nemen samen met de negen nummers uit de voorronde deel aan de halve finale zodat die met achttien kandidaten zal doorgaan.
In de halve finale strijden die kandidaten dan voor negen plaatsen in de finale, de aanduiding gebeurt opnieuw door een vakjury en BNT voegt er dan nog drie wildcards aan toe zodat de finale later volgend voorjaar zal doorgaan met twaalf kandidaten en dan is het opnieuw aan het publiek (via televoting) om de Bulgaarse kandidaat voor Moskou aan te duiden.
* vijfde voorronde,20.45-21.45 plaatselijke tijd (19.45-20.45 Belgische tijd) :
01. "More ot mechti" door Lorado. 02. "Love never ends" door Fanagora en Milena Peeva. 03. "Rokendrol izkustvo" door Itso Petroff en Priyateli. 04. "Yasno slantse" door Gergana Dimova. 05. "Don't kiss for the money" door Sahara.
Vanuit Vlaanderen zal er meer dan gewone belangstelling zijn voor deze voorronde. Eén van de inzendingen, "Don't kiss for the money" door Sahara, is zoals we eerder reeds berichtten van de hand van Stefaan Fernande en Ingrid Mank. Fernande is samen met Luca Chiaravalli verantwoordelijk voor "Coward", het nummer waarmee Peter Evrard in 2006 deelnam aan 'Eurosong'. Verder is hij ook de man achter heelwat hits van Get Ready! (met Jimmy Samyn, Eurosong 2002) en schreef hij de tekst en muziek van heelwat nummers van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) zoals onder meer "Nobelprijs" en "Vonken & vuur". Ook voor Hadise (ESF 2009), Natalia (Eurosong 2004) en Katerine (Eurosong 2002-2006) schreef hij reeds nummers. "Hey liefste", de jongste single van Sarah (Eurosong 1999) en "Scars" van Stan Van Samang zijn ondermeer ook van zijn hand.
Ingrid Mank, oftewel mevrouw Hans Francken (producer van onder meer Clouseau en Born Crain) schreef samen met Esther Sels (Eurosong 2008) de Nederlandse tekst van "Game over", het nummer waarmee deze laatste begin dit jaar deelnam aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Verder schreef zij ook reeds nummers voor Clouseau, Born Crain, Sarah en Sandrine (Eurosong 2008). Ook in Nederland waagde ze reeds haar kans en dit in 2006 toen Maud met "I'm alive" tijdens het Nationaal Songfestival op een derde plaats eindigde na het meidentrio Treble en Behave.
* reeds geplaatst voor de halve finale :
01. "Imam tvoeto ime" door Deyan Dzhenkov : 24,14% (eerste plaats, derde voorronde). 02. "Let's spread love" door Prima Vista : 19,66% (derde plaats, tweede voorronde). 03. "Dokosni me" door Iskra en Misha Iliev : 13,46% (eerste plaats, tweede voorronde, aangeduid door de vakjury).
De vijfde voorronde gaat om 20.45 plaatselijke tijd (19.45 Belgische tijd) van start en is rechtstreeks te volgen via het internet (link). Meer informatie kan je steeds op de website van de nationale omroep terugvinden. (bron : BNT ; foto Stefaan Fernande : MySpace Stefaan)
Moskou 2009 : honderden Songfestivalnummers voor de Toppers.
De Toppers hebben het Songfestival in Nederland weer op de kaart gezet. Liedjesschrijvers kunnen tot en met zondag 23 november hun nummers insturen en aan die oproep is volgens de zangers massaal gehoor gegeven. "We hebben al honderden inzendingen", aldus René Froger.
Gerard Joling (ESF 1988-2009), Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) en René Froger, ook wel bekend als de Toppers, vertegenwoordigen Nederland volgend jaar op het Eurovisie Songfestival in de Russische hoofdstad Moskou. De zangers hebben iedereen opgeroepen om een goed nummer in te sturen. "Heel Nederland heeft er gehoor aan gegeven", zegt Froger. "Ik heb zelfs op mijn huisadres heel veel liedjes gekregen, terwijl de nummers naar de NOS gestuurd moeten worden", vult Joling aan.
De heren zijn ook zelf bezig met nummers schrijven. "We wilden ook met z'n drieën een nummer maken, maar daarvoor zijn we allemaal te druk", zegt Froger. "Hoewel, ik moet zeggen : Gerard en ik zijn te druk. Gordon zit thuis achter de geraniums", lacht hij.
"We gaan alle nummers luisteren die zijn ingestuurd", zegt Joling. "Dan gaan we over een paar weken bij elkaar zitten met een kop koffie en ons door de hele stapel worstelen", vult Froger aan.
De mannen weten niet wie er allemaal druk aan het schrijven en componeren zijn geweest. Alleen van Q-Music-dj Ruud de Wild is bekend dat hij samen met Ferdi Bolland (NSF 1976, tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1979) nummers aan het maken is. Pas op zondag 01 februari wordt definitief bekend met welk lied de Toppers naar Moskou gaan. (bron : De Telegraaf)
Newsroom : bekende namen (o.a. Kobe Van Herwegen en Johan Boskamp) in nieuwe Plopfilm.
Naast Johan Boskamp zullen ook Ron Brandsteder, Piet Huysentruyt, Kobe Van Herwegen (coach 'Junior Eurosong 2007-2008') en Jean-Marie Pfaff in de nieuwe Plopfilm 'Plop en de Kabouterbaby' spelen. Dat heeft Studio 100vandaag gemeld.
Eerder werd al bekendgemaakt dat Johan Boskamp de rol van kaboutercircusdirecteur zal vertolken in de film. Naast hem zullen nu ook tal van andere bekende gezichten hun opwachting maken in de film. Zo zullen Ron Brandsteder en Piet Huysentruyt de rollen van Proefkabouter en Kookhulpkabouter voor hun rekening nemen. Kobe Van Herwegen speelt dan weer een jongleur in het Kaboutercircus. Ook voor Jean-Marie Pfaff is er een rol weggelegd. Hij debuteert als kabouter en zal te zien zijn als gewichtheffer en messenwerper in het circus.
De nieuwe film van Studio 100 is gepland voor het najaar van 2009. (bron : Belga ; foto : Eén)
'Peter live' : presentator Peter Van de Veire stelt vrijdag zijn nieuwe single voor.
Radiomaker en tv-fguur Peter Van de Veire heeft met de hulp van Regi Penxten (componist "My music", Eurosong 2008), Frank Vanderlinden en Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) een single opgenomen. "Neem me mee" is de titel én de boodschap van het nummer.
Peter Van de Veire is de drijvende kracht achter MNM, de opvolger van Radio Donna. Op Eén presenteert hij elke vrijdagavond de muziekshow 'Peter live'. Voor die tv-show heeft hij samen met enkele bekende Vlaamse muziekmakers de single "Neem me mee" opgenomen met de bedoeling om van het nummer een hit te maken.
"Met deze song probeer ik mijzelf een beetje aan te prijzen", legt Van de Veire uit. Regi Penxten was in de studio vooral verrast door "de warmte en de glimlach" van Peters stem. "En het feit dat hij belachelijk hoog kan zingen." Regi heeft het in dit verband over een 'Mika-feel'. "Dat gaan we volledig in de verf zetten."
Overmorgen, vrijdag 31 oktober, stelt Van de Veire "Neem me mee" voor in zijn tv-show en de single ligt ook in de platenwinkel. De productie was in handen van Jeroen Swinnen en hij is ook de man achter onder meer "Shut up!" van Oliver, de Belgische inzending voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Maar ook voor "Anders" van Trust (JESF 2007) en "Wheel of time" van Geena Lisa (Eurosong 2008) tekende hij voor de productie. (bron : deredactie.be ; foto Peter : Eén)
'X Factor 2008' : Ladies First vanaf volgende week onder een nieuwe naam.
Gisteren berichtte Dag allemaal dat Ladies First, de meidengroep uit de vtm-talentenjacht 'X Factor', verplicht werd op zoek te gaan naar een andere naam. Adriaan Van Landschoot, onder meer bekend van Adya Classic, beweerde jaren geleden al een patent te hebben genomen op de naam Ladies First (archief).
'X Factor' en Van Landschoot hebben daarom afgesproken dat de vier ladies deze week nog één keer optreden onder de naam Ladies First. Vanaf volgende week, als het viertal vanavond niet afvalt, zullen we hen volgens Het Laatste Nieuws kennen onder een nieuwe naam. Welke dat zal worden is op dit ogenblik nog niet bekend. (foto's : vtm)
Het is al een soap op zich : het feit of de reallifeserie rond de Toppers er nu komt of niet ! Vandaag de volgende aflevering in het verhaal want René Froger vindt dat die serie er moet komen.
"Wij doen er alles aan om te zorgen dat de reallifeserie van de Toppers wel doorgaat, zegt hij. De zanger en 'Topper' wordt naar eigen zeggen een beetje boos van al het gehakketak rond de soap.
De TROS wil volgend voorjaar een tiendelige serie uitzenden over de Toppers in de aanloop naar het Eurovisie Songfestival, waar de mannen aan deelnemen voor Nederland. SBS, de werkgever van Gerard Joling (ESF 1988-2009), wil echter niet dat zijn paradepaardje tien weken lang op een andere zender te zien is. "Dat is onacceptabel, aldus een woordvoerder van SBS. "Wij wachten op een nieuw programmavoorstel van de TROS over de Toppers en dan kijken we daarnaar."
Afgelopen maandag raakte nog bekend dat de serie definitief van de baan zou zijn (archief). "Wij hebben volgende week een gesprek over de serie. Het is dus helemaal niet zeker dat het definitief niet doorgaat", ontkracht Froger intussen. Gerard Baars, programmaleider van de TROS, zegt ook nog steeds in gesprek te zijn. "Ik vind het niet zo collegiaal van SBS dat zij over onze uitzendingen praten." Wordt ongetwijfeld nog vervolgd ! (bron : De Telegraaf)
Op deze laatste woensdag van oktober zijn we opnieuw van de partij zijn met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook nu weer bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') is ook in Nederland een graaggeziene gast. Afgelopen voorjaar hebben zo'n 10.000 Nederlandse fans haar in eigen land aan het werk kunnen zien in verschillende theaters. Van Valkenswaard tot Bergen op Zoom, en van Waalwijk tot Groningen : 80% van de theaters waren volledig uitverkocht.
Ondertussen blijft de vraag naar concerten groot, en daarom stonden dit najaar alvast drie concerten op het programma. Twee van die concerten heeft ze al achter de rug, het derde vindt aanstaande zaterdag (01 november) plaats in het Martiniplaza Theater in Groningen (20.15).
Ook volgend voorjaar zal Dana een aantal Nederlandse theaters aandoen maar daar komen we in een latere aflevering nog op terug.
'Di-Rect doet Tommy' is dit najaar en volgend voorjaar te zien in de Nederlandse theaters. Vanaf aanstaande zaterdag, 01 november, vinden een aantal try-outs plaats en op zaterdag 15 november vindt in het oude Luxor Theater in Rotterdam de voorpremière plaats. De première van dit eerbetoon aan de rauwe en tomeloze energie waarmee de oorspronkelijke leden van The Who dit verhaal aan een miljoenenpubliek vertelden gaat een dag later door, op zondag 16 november, eveneens in het oude Luxor Theater.
Speciaal voor deze tournee zijn de liedjesteksten voor het eerst geheel in het Nederlands vertaald en krijgt Di-Rect de steun van een aantal bijzondere gasten. Jan Rot (componist "E-mail to Berlin", NSF 1999) heeft het aangrijpende verhaal van het doofstomme en blinde kind Tommy vertaald en Jos Thie tekent voor de regie van dit meesterstuk.
Wie Tim Akkerman, Spike van Zoest, Bas van Wageningen en Jamie Westland aan het werk wil zien krijgt nog de kans tot midden april 2009. Meer nieuws en informatie krijg je alvast hier.
Liesbeth List, die in 1966 weigerde deel te nemen aan het Nationaal Songfestival, keert op veler verzoek terug als Edith Piaf, in 'Piaf, de musical'. Liesbeth List verraste in 1999 iedereen met haar glansrol in de musical 'Piaf'. Het was een hit in de theaters en ze werd voor haar vertolking onderscheiden met de allereerste 'John Kraaijkamp Musical Award voor beste vrouwelijke hoofdrol'.
De afgelopen jaren waren er veel verzoeken voor Liesbeth om nog één keer als Edith Piaf op te treden. En dat gebeurt nu ! Het leven van Edith Piaf staat garant voor heerlijke Franse chansons, de vertolking van Liesbeth voor mooie ontroering. Met alle grote hits van Edith Piaf waaronder "La vie en rose", "Mon Dieu", "Milord", "Padam" en natuurlijk "Non, je ne regrette rien".
Onder regie van Eddy Habbema in een spiksplinternieuwe bewerking, ondersteund door een cast van zeven acteurs waaronder Geert Hoes ('Goede Tijden, Slechte Tijden' en 'Dancing on Ice') en Esther Roord ('Kees & Co') en onder begeleiding van een Frans combo herleeft de tijd van "La vie en rose".
Kortom een avond waarvan het publiek na afloop zal zeggen : "Non, je ne regrette rien".
Afgelopen maandag ging de voorstelling in première en de komende weken en maanden trekt het gezelschap door Nederland. Ook in ons land kan je Liesbeth aan het werk zien in Hasselt (vrijdag 07 november), Leuven (dinsdag 02 december), Antwerpen (woensdag 11 februari 2009), Roeselare (donderdag 19 februari 2009) en Gent (dinsdag 03 maart 2009). Meer informatie over data, plaatsen en het aanschaffen van kaartjes krijg je hier.
Afgelopen woensdag, 22 oktober, steeg de spanning in de 'X Factor'-studio naar grote hoogte toen Maurice Engelen moest beslissen over de toekomst van Karim en Rodwan in de muzikale talentenjacht. Maurice kon en wou geen keuze maken tussen zijn twee poulains en maakte dat duidelijk door in het publiek te gaan zitten. Hierdoor kreeg stemmend Vlaanderen het allerlaatste woord. Dat betekende goed nieuws voor Karim en slecht nieuws voor Rodwan, die een punt moest zetten achter 'X Factor'.
Vanavond zijn we aan de vierde liveshow van 'X Factor' toe. De negen overblijvende kandidaten zullen zich meer dan ooit smijten om de temperatuur in de televisiestudio en in de huiskamers op te drijven met hun stem en podiumact :
* Karim zingt "Somebody to love" van Queen. * Stefanie zingt "I kissed a girl" van Katy Perry. * Tom zingt "I don't want to be" van Gavin Degraw. * Dirk zingt "Still crazy after all these years" van Paul Simon. * Elien zingt "Warwick avenue" van Duffy. * Jurgen zingt "Kom wat dichterbij" van Gene Thomas (componist "When I look in your eyes", Eurosong 2002). * Lester & Abdou zingen "It wasn't me" van Shaggy. * Ladies First zingen "Black horse and a cherry tree" van KT Tunstall. * Mathieu & Guillaume (MG) zingen "Je te mentirai" van Patrick Bruel (componist en tekstschrijver "Il faut du temps", ESF 2002).
Ook nu weer voorzien Do, Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991, lid vakjury 'Eurosong 2008') en Maurice Engelen elke performance van commentaren. De kijkers hebben eveneens nog altijd een stem in het kapittel. Zij bepalen wie de twee onfortuinlijke kandidaten zijn die aan het einde van het programma hun optreden moeten overdoen en wiens toekomst in de talentenjacht aan een zijden draadje hangt.
'X Factor 2008', de vierde liveshow : van 9 naar 8 kandidaten, VANAVOND tussen 20.40 en 22.30 op vtm. (bron en logo : vtm)
'Moeders & Dochters' : Esther en Marlies vallen als vierde duo af.
Vanavond kon je bij vtm de vierde aflevering bekijken van de nieuwe realityreeks 'Moeders & Dochters'. Welke moeder en dochter vormen het sterkste duo van Vlaanderen ? Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) gaat sinds begin deze maand op zoek naar de mooiste onderlinge band. De moeder en de dochter die elkaar steeds zullen steunen, die hartsvriendinnen zijn, die elkaars gebreken kennen, die elkaar in elke situatie door en door kennen. Maar belangrijk is ook dat deze moeder & dochter-band tegen een stootje kan. Want de duo's zullen het tegen elkaar moeten opnemen. Hun band zal getest worden en verschillende intense proeven moeten doorstaan. Welke moeder en dochter vormen het sterkste duo van Vlaanderen ? Velen voelen zich geroepen, slechts één duo is uitverkoren.
Aan het einde van deze aflevering moest alweer een koppel het kasteel verlaten en de keuze van de juryleden viel op Esther en Marlies uit Tessenderlo.
Ook Esther en Marlies gaan niet naar huis met twee diamanten en de titel van pittigste moeder-dochterduo. Marlies slaagde er niet in haar dochter om te toveren in een prinses.
Vorige week hadden de dochters de touwtjes in handen. Deze week was het de beurt aan de moeders. Marlies deed er alles aan om haar de dochter de stijlvolste te maken, maar toch werden de twee naar huis gestuurd.
Meer nieuws en informatie krijg je op de website van het programma. 'Moeders & Dochters', elke dinsdag bij vtm tussen 20.40 en 21.50. (bron en foto's : vtm)
Newsroom : Roel Vanderstukken na 4,5 jaar opnieuw vrijgezel.
Roel Vanderstukken is na een relatie van 4,5 jaar opnieuw vrijgezel. "Ik zie An nog graag, maar het lukt niet meer" kopt het weekblad Storyvandaag.
Voor Vanderstukken (31) is het de tweede maal dat er een einde komt aan een langdurige relatie. "We hebben geprobeerd om onze relatie een tweede kans te geven maar dat is niet gelukt" zegt de populaire zanger/acteur.
Vanderstukken is onder meer bekend van zijn rollen in 'Wittekerke' (vtm) en 'Flikken' (Eén). Momenteel kan je hem aan het werk zien in de vtm-telenovela 'LouisLouise'. In het najaar van 2006 eindigde hij op de tweede plaats tijdens de eerste reeks van 'Steracteur sterartiest' (Eén) en eerder dit jaar was een negende plaats voor hem weggelegd tijdens de derde reeks van 'Sterren op de dansvloer' (vtm).
Eerder dit jaar deed het gerucht de ronde dat Roel de nieuwe man in het leven van Eén-omroepster en presentatrice Geena Lisa (Eurosong 2008) zou zijn, maar dat bericht werd toen ontkend (archief). (foto's : Eén)
Newsroom : nieuwe single van Udo, titeltrack vtm-telenovela 'LouisLouise', nu beschikbaar.
Udo, de winnaar van de eerste editie van 'X Factor' eind 2005, heeft een nieuwe single op de markt. "Man, I feel like a woman" is de titel en het is een nieuwe versie van het nummer waarmee Shania Twain in het najaar van 1999 in de hitparade stond.
Het nummer is ook de titelsong van de nieuwe vtm-telenovela 'LouisLouise' en voor de productie tekende Hans Francken, onder meer bekend als producer van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), Born Crain, Joeri Fransen, Sandrine (Eurosong 2008), Sarah (Eurosong 1999) en Wouter (Eurosong 2008).
Het nummer is intussen beschikbaar in de platenzaken en legaal te downloaden via iTunes. (bron : websiteUdo)
Moskou 2009 : inzendingen Andorrese selectie uiterlijk 31 december binnen.
Afgelopen woensdag berichtten we reeds dat de Andorrese nationale omroep (RTVA) volgend jaar opnieuw een nationale selectie zal organiseren.
Sinds afgelopen vrijdag, 24 oktober, kunnen componisten, tekstschrijvers en artiesten zich kandidaat stellen. Artiesten mogen maximaal drie demo's insturen, waarvan één nummer in het Catalaans. In tegenstelling tot wat eerder werd meegedeeld worden alle inzendingen ingewacht tot en met woensdag 31 december eerstkomende en niet zaterdag 31 januari 2009.
Een vakjury zal uit alle inzendingen de artiest(en) alsook de beste drie nummers kiezen die zullen deelnemen aan de nationale finale. De uiteindelijke beslissing ligt in de handen van de kijkers thuis die door middel van sms het nummer voor Moskou zullen kiezen.
Het ministaatje, gelegen tussen Frankrijk en Spanje, neemt reeds sinds 2004 deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en kon zich ook eerder dit jaar niet plaatsen voor de finale van de 53e editie, gehouden in de Servische hoofdstad Belgrado. Met "Casanova" eindigde zangeres Gisela tijdens de eerste halve finale op een zestiende plaats met tweeëntwintig punten.
Tijdens de voorbije vijf deelnames wist het land zich niet eens éénmaal te plaatsen voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het beste resultaat behaalde de groep Anonymous vorig jaar door met "Salvem el món" op een twaalfde plaats te eindigen tijdens de halve finale. (foto Gisela : Indrek Galetin, EBU)
'X Factor 2008' : rechtszaak dreigt voor Ladies First !
Ladies First, de meidengroep uit de vtm-talentenjacht 'X Factor' wordt wellicht verplicht op zoek te gaan naar een andere naam.
Adriaan Van Landschoot, onder meer bekend van Adya Classic, beweert jaren geleden al een patent te hebben genomen op de naam Ladies First. "Ik denk er niet aan om die naam nu af staan" aldus Van Landschoot in het weekblad Dag allemaal.
"Als het viertal uit 'X Factor' er verder gebruik van blijft maken, zal ik mij verplicht zien gerechtelijke stappen te ondernemen. Ik weet dat zij soms ook First Ladies worden genoemd, maar ik heb slecht nieuws voor Liesbet, Wendy, Martine en Mieke : ook die naam is al lang gedeponeerd door het productiehuis Woestijnvis. (foto's : vtm)
'Moeders & Dochters' : de mama's hebben het voor het zeggen.
Begin deze maand dook vtm voor het eerst in de wondere wereld van moeders en dochters. Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) nodigde de twintig meest bijzondere moeder & dochterduo's van Vlaanderen uit op het prachtige domein van Groenhoven. En het werd de dames al onmiddellijk duidelijk dat dit niet een schoonheidswedstrijd was. Slechts tien duo's konden in het landhuis hun intrek nemen en de tien overige duo's moesten naar huis. Intussen hebben er van deze tien koppels reeds drie de wedstrijd verlaten.
Deze week hebben de mama's alles te zeggen in 'Moeders & Dochters'. Dus eindelijk kunnen ze dochterlief weer uitdossen als een prinsesje, net zoals vroeger. Kalliopi, de moeder van metalchick Noula, gaat dan ook duchtig haar gang : geen zware boots meer, geen gescheurde broeken, geen rare T-shirts ! Maar wel een gecentreerd jurkje voor Noula .
Want Koen komt vertellen dat alles om stijl draait in deze aflevering. De moeders mogen met hun dochters gaan pronken op 'Waregem Koerse', hét society event van het jaar én de hoogdag van de rich and famous. 'Waregem Koerse' staat er ook bekend om dat dames er hun mooiste, duurste of meest spectaculaire hoed showen.
En dus trekken de moeders met hun dochters naar Christophe Coppens, de hoedenmaker die al hoofddeksels ontwierp voor prinses Mathilde en andere gekroonde hoofden. Samen met Christophe kiest iedere moeder een hoed voor dochter en haarzelf. Melissa sputtert tegen, want ze heeft naar eigen zeggen flaporen. Maar mama Anita's wil is wet.
Wanneer ze aankomen op 'Waregem Koerse', waait er een stevig windje. Dat wordt hoeden vasthouden, of ze vliegen zo de renbaan op. Echt stijlvol is dat natuurlijk niet. Elk jaar kiest een hoedenjury de bezoekster uit met het meest stijlvolle hoofddeksel. "Loop recht, poep naar achter, tanden bloot lachen, " Kathleen stopt geen minuut met goede raad geven aan dochter Evi. Want de hoedenjury neemt ook onze moeders en dochters onder de loep.
Net als Dirk Draulans, Tiany Kiriloff en Marijke Pinoy. De échte jury van 'Moeders & Dochters'. Zij willen dat de moeders een stijlvolle foto maken van zichzelf met hun dochter. Klassevol alweer, maar ook een foto waaruit de band tussen moeder en dochter spreekt.
De dames doen hun best om zo stijlvol als mogelijk uit de hoek te komen in deze vierde aflevering van 'Moeders & Dochters'.
'Moeders & Dochters', de vierde aflevering, vanavond bij vtm tussen 20.40 en 21.50. (bron en foto's : vtm)
Gisterenavond vond de tweede voorronde plaats van 'De naaktkalender', het programma waarin Eén Vlaanderen uitdaagt om uit de kleren te gaan. Saartje Vandendriessche (omroepster, 'Vlaanderen Vakantieland'-presentatrice en coach 'Junior Eurosong 2008') en Ben Roelants (presentator 'Junior Eurosong 2007-2008') helpen de schroom te overwinnen en zijn zelfs solidair met de naakten.
Sinds vorige week maandag, en dit gedurende vijf weken, gaan tien heel uiteenlopende groepen mensen uit de kleren om heel uiteenlopende redenen. Sommigen nemen deel voor de uitdaging, anderen hopen te winnen om met een deel van de opbrengst grootse plannen te verwezenlijken. In vijf voorrondes komen telkens twee groepen tegen elkaar uit. 'De naaktkalender' volgt de twee teams vanaf de voorbereidingen tot de uiteindelijke fotoshoot. Een professionele jury kiest de twaalf mooiste foto's van elk team : één foto voor elke maand van het jaar. Op het einde van de aflevering beslist de kijker welke groep naar de finale mag. In die grote finale krijgen de vijf uitverkoren teams nog één kans om hun naaktkalender te verdedigen.
De winnende kalender wordt vanaf half december massaal verspreid in de Vlaamse winkels. De laureaten winnen twee keer : zij zijn voor even dé fotomodellen van Vlaanderen en met een gedeelte van de opbrengst kunnen ze een leuk plan of een zinvol project verwezenlijken.
Gisteren ging de tweede aflevering op antenne en de deelnemers aan deze voorronde waren de kappers en kapsters van De Cliént (Lochristi en Gent) en de Snorrenclub van Antwerpen. Het waren de kappers en kapsters die als winnaars uit de bus kwamen en zij zijn daarmee geplaatst voor de finale. Voor de heren van de Antwerpse Snorrenclub zit het avontuur er op.
Alle foto's kan je bekijken op de website van Eén en de derde aflevering van 'de naaktkalender' kan je aanstaande maandag, 03 november, bekijken Eén tussen 20.40 en 21.30. (foto : Eén - fotograaf Roger Dyckmans)
Newsroom : nieuwe single Fantoom (Eurosong 2006) nu beschikbaar, eerste album volgt volgend voorjaar.
Fantoom (Eurosong 2006) heeft een opvolger klaar voor hun eerste single "Rimpels als je lacht". "Hou me vast" klinkt als een hedendaagse en vernieuwende produktie en is dus een volwaardige opvolger voor hun debuutsingle.
Intussen is ook de website van de groep online gegaan en daar lezen we dat er in het voorjaar van 2009 een eerste album mag verwacht worden van de broertjes Servaas (zang), Wouter (keyboard) en Hillert Bingé (bas).
De nieuwe single ligt nu reeds in de betere platenzaken en kan ook via de website worden besteld. Tevens zijn er nog enkele exemplaren beschikbaar van "Rimpels als je lacht". (bron : websiteFantoom)
De dagen worden korter, de avonden langer en dat is misschien de ideale gelegenheid om links of rechts eens een optreden mee te pikken. Op de laatste maandag van de maand oktober krijg je weer een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden vinden bij ons zeker hun gading.
Goede tradities zijn er om in ere te houden en zodus zal ook dit jaar Sinterklaas opnieuw zijn opwachting maken in het Antwerpse Sportpaleis. De brave man uit het verre Spanje verwacht op zaterdag 29 en zondag 30 november aanstaande alle kinderen voor een nieuwe editie van 'De Grote Sinterklaasshow'.
Het wordt opnieuw een onvergetelijk feest voor alle kinderen, want ook deze keer zijn de vele Studio 100-sterren van de partij : Mega Mindy, Kobe (coach Junior Eurosong 2007-2008), K3 (Eurosong 1999), Kabouter Plop, Piet Piraat, Bumba en de Dalton Sisters (Junior Eurosong 2007). Samen met Sinterklaas zullen er ook een heleboel zwarte pieten aanwezig zijn.
Voor de shows kunnen nog steeds kaarten worden aangekocht. Dat kan via de website van Studio 100, via de website van Sherpa of telefonisch (070 34 53 45). De prijs van de kaartjes variëert tussen 5,00 (staanplaats) en 30,00 (droomstoel)(exclusief reservatie- en verzendingskosten). De shows gaan op zaterdag door om 10.45, 14.00 en 17.15, op zondag om 10.00 en 14.00.
Dit najaar komt Holiday on Ice met een nieuwe show naar Antwerpen en Hasselt. 'Spirit' neemt de toeschouwers mee op een magische ontdekkingstocht van Oosterse filosofie, Chinees vuurwerk, Pow Wow indianendansen en Schotse volksdansen . Spirit is opvallend fris en jong, richt zich tot alle leeftijden, is een ode aan de aarde, aan een wereld van vrede en harmonie.
Eregast wordt niemand minder dan Belle Perez (Eurosong 1999-2006). Ze zal in de show een speciale uitvoering brengen van de ballade "Tú" uit haar jongste album "Gipsy". Het is meteen de eerste keer dat één van haar nummers in een show wordt verwerkt en dat vindt ze natuurlijk een hele eer. Bovendien is het ook de eerste keer dat Holiday on Ice een zangeres uitnodigt in haar show in België.
Holiday on Ice, dit najaar in Hasselt (van woensdag 26 tot zondag 30 november) en in Antwerpen (van woensdag 03 tot zondag 07 december). Meer informatie over de shows in Hasselt kan je hier terugvinden, informatie over de shows in Antwerpen krijg je hier.
Meer dan 250.000 fans gingen eind vorig jaar tijdens achttien concerten van 'Clouseau 20' helemaal uit de bol en toen raakte ook reeds bekend dat er een negende concertreeks zat aan te komen.
In december staan Koen en Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) op het podium van het Sportpaleis met 'Clouseau Crescendo'. Een jaar na 'Clouseau 20', dat in het teken stond van twintig jaar 'plaatjes maken', kiest Vlaanderens populairste band opnieuw een bijzondere invalshoek voor zijn inmiddels negende Sportpaleisconcertreeks. Acht concerten staan er al op de kalender.
Wij zetten alles hier op een rijtje :
* vrijdag 05 december 2008. * zaterdag 06 december 2008. * dinsdag 09 december 2008. * donderdag 11 december 2008. * vrijdag 12 december 2008. * zondag 14 december 2008. * vrijdag 19 december 2008. * zaterdag 20 december 2008.
Alle concerten starten om 20.30 (uitgezonderd zondag 14 december : 16.00) en tickets kunnen nog steeds worden aangekocht. De prijs schommelt tussen 18,00 en 36,00 en kunnen worden besteld bij Tele Ticket Service : telefonisch op het nummer 070 34 53 45 (vanuit Nederland : 0900 45 000 45). Ook via de website van het Sportpaleis kunnen tickets worden aangekocht en daarvoor klik je hier. Meer nieuws en informatie krijg je ook op de website van 'Clouseau Crescendo'.
Moskou 2009 : Toppers-serie definitief van de baan.
De reallife serie die de TROS volgend jaar wilde uitzenden rondom de Toppers, is definitief van de baan. Gerard Joling (ESF 1988-2009) krijgt van zijn werkgever SBS geen toestemming om mee te werken aan de serie. Dat heeft een woordvoerder van de zender vandaag laten weten in het programma 'Shownieuws'.
De TROS wilde begin volgend jaar een reeks uitzenden rondom de Toppers - Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008), René Froger en Joling - in aanloop naar het Eurovisie Songfestival waar de drie zangers aan meedoen. SBS stak daar echter een stokje voor. Volgens de woordvoerder van SBS snapt Joling de bezwaren van zijn werkgever en staat hij daar volledig achter.
Het is nog niet bekend op welke manier de TROS nu aandacht gaat besteden aan de voorbereidingen van de Toppers op het Songfestival, dat volgend jaar mei wordt gehouden in Moskou. (bron : De Telegraaf)