Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

11-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : John Terra maakt na veertien jaar comeback.

John Terra John Terra (Eurosong 1987-1993, componist en backing vocal Belgische inzending ESF 1996, componist en tekstschrijver Belgische inzending ESF 1999) maakt dit najaar zijn definitieve comeback als zanger. Vanaf september gaat hij, samen met De Laatste Showband, op tournee langs culturele centra.

"Het laatste anderhalf jaar ben ik af en toe bezweken voor de vraag om toch nog eens op te treden, onder andere op de uitreiking van de
Gouden Ketjes en Het Schlagerfestival. Telkens keerde ik met een bijzonder gelukkig gevoel naar huis. Zo is de goesting teruggekomen. Vanaf september ga ik met De Laatste Showband touren langs de Vlaamse culturele centra. Dat idee is ontstaan op een nieuwjaarsbal in de Antwerpse Roma."

De Limburgse zanger borg in 1996 de microfoon op en ging zich bezighouden achter de schermen van de showbusiness. Zo was hij de producer van onder meer Dana Winner (voorzitster vakjury 'Eurosong 2004'), Kim' Kay (Eurosong 2002) en Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996).

Hij scoorde in 1981 zijn grootste hit met "De dag dat het zonlicht niet meer scheen" en nam
in 1987 deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival alwaar hij met "Champagne voor iedereen" een derde plaats wist weg te kapen. Zes jaar later, in 1993, nam hij opnieuw deel aan 'Eurosong' maar strandde met "Heel gewoon" op een zesde plaats in de tweede voorronde. In 1996 was hij verantwoordelijk voor de muziek van "Liefde is een kaartspel", de Belgische inzending gezongen door Lisa del Bo. Drie jaar later mocht Vanessa Chinitor met "Like the wind", waarvoor hij ook de tekst en de muziek schreef, naar Jeruzalem afreizen.

Maar de zangmicrobe bleek te sterk want in zijn hart is hij altijd een performer gebleven. "Ik merkte dat ik me nergens gelukkiger voel dan op een podium. Als je zoiets negeert, ben je niet eerlijk met jezelf. Daarom ben ik in zee gegaan met Piet Roelen en Ilya Beyers : ik wil terug fulltime optreden." (bron :
Het Laatste Nieuws)

11-05-2010 om 20:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Het ABC van Tom Dice' : P van Paradiso.

 De Eeklose zanger en muzikant Tom Dice vertegenwoordigt op dinsdag 25 mei eerstkomende ons land tijdens de eerste halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival dat doorgaat in de Noorse hoofdstad Oslo. De inzending "Me and my guitar" is nu al een hit in eigen land, straks volgt hopelijk ook de rest van Europa.

Ondanks de hoge verwachtingen blijft de twintigjarige Eeklonaar de rust zelve. Onlangs was hij nog enkele dagen in Los Angeles om er twee videoclips op te nemen, en hij bereidde zich tegelijkertijd ook voor op de voorstelling van zijn eerste full-cd "Teardrops", die op donderdag 29 april jongstleden werd voorgesteld in Wilrijk.

Het Nieuwsblad wil de deelname van Tom Dice aan het Eurovisie Songfestival niet onopgemerkt voorbij laten gaan en daarom trekt de krant voluit de kaart van Tom Dice. De komende dagen en weken mag u in interviews met Tom en zijn ouders verwachten, dagboekfragmenten van papa Rudy... .

Op woensdag 21 april begon de krant reeds af te tellen. Het Nieuwsblad maakte samen met Tom zijn favoriete alfabet en 26 dagen lang leert u hem letter per letter wat beter kennen. Het wordt een leuke opsomming van weetjes en anekdotes. Vandaag zijn we toe aan de letter P van 'Paradiso'.

VAN EEKLO NAAR OSLO : P van Paradiso.

"Bij de P kies ik voor
Paradiso. Verrassend wellicht, maar niet voor mij : Paradiso is zowat de Ancien Belgique van Nederland. Het is daar dat ik op 23 juli (NVDR : 23 JUNI) mijn eerste full optreden in Nederland geef! Ik mag er mijn CD "Teardrops" gaan voorstellen. In aanloop naar het Eurovisiesongfestival hebben we beslist om vooral bij onze noorderburen promotie te voeren. Ik was al te gast bij Paul De Leeuw, en kreeg daar heel goede respons op. Ook mijn optreden op 3FM is wel gesmaakt. Daarom ben ik blij met Paradiso op 23 juli (NVDR : 23 JUNI), want ook na Oslo wil ik in Nederland blijven scoren."
(bron : Het Nieuwsblad)

11-05-2010 om 19:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Dag & Nacht' : een wielerploeg overrompelt het hotel.

 Op dinsdag 02 maart startte de commerciële omroep vtm met de eerste aflevering van een nieuwe reeks.

'Dag & Nacht' dringt binnen in het turbulente leven achter de schermen van Hotel Eburon, een top designhotel in Tongeren : een omgeving die de meeste mensen vooral kennen uit glossy's en magazines, een blinkende machine die de klok rond draait voor de exclusieve dromen van de gasten. Het personeel blijft glimlachen ondanks de zware druk, werkt hard én leeft hard. Het hotel is een plek waar op elk moment de sterkste verlokkingen en de grootste problemen kunnen binnenwandelen, via de voordeur of via de dienstingang.

Het personeel, van directie tot onderhoudspersoneel, vormt de kern van het verhaal. Want een hotel is echt de wereld in het klein, een microkosmos waar elke vertakking eigenlijk een kerngezin vormt. De kamermeisjes, het keukenpersoneel, de receptionisten, … . Eigenlijk zijn het allemaal kerngezinnen waar mensen gedwongen worden met elkaar samen te leven. En zoals in elk gezin ontstaan er dan geregeld spanningen en problemen. Zeker als het gezinshoofd er niet is om zijn gezin te steunen.

 En dat is wat gebeurt in 'Dag & Nacht'… Ludo Van Dijck, de General Manager, is niet echt bezig met de service of de gasten. Hij heeft meer aandacht voor de bar en het vrouwelijk schoon, dan voor het hotel zelf. De klanten blijven weg en omzetcijfers dalen. Zijn naaste medewerkers hebben zich tegen hem gekeerd en er breekt nu onder het management een strijd los over zijn opvolging... .

Ondertussen staat het gewone leven in het hotel niet stil. Wat er ook achter de schermen gebeurt, voor de schermen moet de schone schijn altijd hoog gehouden worden. De gasten komen nog altijd binnen, en hoewel ze er ogenschijnlijk doorsnee uitzien, hebben ze toch telkens weer onverwachte vragen bij met hun rolkoffers. De ene heeft een oogje op de barman, de andere wil niet gestoord worden of eist alle aandacht op... .

* inhoud elfde aflevering :

Een wielerploeg overrompelt het hotel. Gio is fan van de nieuwe wielerbelofte Jurgen Lados, maar durft hem niet te benaderen. Amber heeft hier minder problemen mee, zeker als ze hoort hoe rijk hij is. De manager van het team, Hugo Sameyn, werkt Mathias op de zenuwen. Om één of andere reden heeft Hugo enkel oog voor Nathalie en niet voor hem. Hij vermoedt meer dan alleen mannelijke interesse en gaat op onderzoek uit.

Titus zit in geldnood en ziet een kans om snel aan geld te raken. Hij gaat op zoek naar bezwarend materiaal bij het wielerteam, maar vindt meer dan hij verwacht had. Sandra, de ex van Vincent, checkt in Hotel Eburon in en enkele onverwerkte zaken uit het verleden steken terug de kop op.

HIER kan je kennismaken met de hoofdpersonages !

* gastacteurs :
Steve Geerts (Gordon Sanders), Thomas Cammaert (Jurgen Lados), Peter Bastiaensen (Hugo Samyn), Griet Dobbelaere (Sandra Dumon), Kelly Puttemans (Politieagent), Stef Van Gompel (Frank(journalist)), Lindsay Bervoets (Call Girl 1), Ben Van den Heuvel (Max).

'Dag & Nacht', elfde aflevering vanavond, dinsdag 11 mei, op
vtm tussen 22.05 en 23.10. (bron, logo en foto : vtm)

11-05-2010 om 00:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : Tom Waes en Geena Lisa tegen Sofie Van Moll en Britt van Marsenille.

 Sinds maandag 29 maart presenteert Frieda Van Wijck elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een nieuwe laatavondquiz op Eén. In 'De klas van Frieda' onderwerpt juffrouw Frieda elke dag vier bekende leerlingen aan een overhoring.

In de nieuwe, geestige laatavondquiz 'De klas van Frieda' ontvangt juffrouw Frieda Van Wijck elke avond vier bekende Vlamingen in haar klas. De vier nemen – netjes gewassen, gekamd en gestreken – per twee plaats aan een bank. Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, Marcel Van Thilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') en Luk Alloo, Siegfried Bracke en Tomas De Soete; allemaal worden ze voor één avond bankgenoten in 'De klas van Frieda'. En vooral partners in kennis, want elke bank heeft maar één doel : meer weten en meer punten halen dan de andere bank.

Beide banken nemen het in vijf quizrondes tegen elkaar op. Van Latijn tot aardrijkskunde, van technologische opvoeding tot Duits en fysica; alle schoolvakken komen aan bod. De banken moeten een spreekbeurt geven over een onderwerp dat ze niet verwachten. Ze kijken naar bizarre schooltelevisie uit ver vervlogen tijden. Ze krijgen een groepswerk voorgeschoteld. En ze worden op hun kennis getest door een bekende vakleraar die hen inwijdt in een niet-alledaags vak.

De sfeer is veel gemoedelijker dan in een echte klas, en de juffrouw merkelijk sympathieker. Maar de druk is identiek. Na elke ronde haalt Frieda er de rapporten bij en alleen de bank met het beste eindrapport mag het eindexamen spelen. In dat eindexamen is het ieder voor zich; wie als eerste tien punten haalt, is de primus van de klas. Alleen hij of zij krijgt het eeuwige respect en een kus van de juffrouw.

De Leerlingen

Frieda Van Wijck ontvangt elke dag vier bekende leerlingen. Ze zitten per twee aan een bank. De twee hebben niet met elkaar op school gezeten, maar hebben in het dagelijkse leven een nauwe band. Het zijn collega's, vrienden of partners. Klaar om een onoverwinnelijke bank te worden.

Collega's Peter Van de Veire en Miguel Wiels, vriendinnen Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, vrienden Jacques Vermeire en Gilles De Bilde, man en vrouw Jeroen Van Dijck en Nathalie Meskens delen stuk voor stuk een bank in 'De klas van Frieda'. Andere verrassende combinaties zijn Siegfried Bracke en Tomas De Soete, Freek Braeckman en Cédric Van Branteghem en Vincent Van Quickenborne en Sven Ornelis, mensen die zich in 'De klas van Frieda' voor het eerst als duo outen.

De leerlingen spelen in de eerste plaats de quiz, maar vertellen ook over hun eigen schooltijd. Over hun piek- en spiekmomenten, hun tienen en hun buizen, hun strafstudies, hun prille liefdes en de wekelijkse ruzie met de prefect.

De Quiz

De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

In Schooltelevisie krijgen de leerlingen de meest bizarre fragmenten voorgeschoteld uit 35 jaar schooltelevisie op de openbare omroep. De titels spreken voor zich : 'Sprechen Sie Deutsch ?' met Marlène de Wauters. De gevaren van elektrocutie. Het paringsgedrag van de stekelbaars. En diverse vissersboten. Allemaal verborgen schatten uit het VRT-archief die in 'De klas van Frieda' opnieuw het daglicht zien.

In De Spreekbeurt moet elke bank een spreekbeurt geven over een onderwerp dat Frieda hen totaal onverwacht oplegt. De Guldensporenslag. Het leven van Beethoven. De Mount Everest. Of 'mijn allerliefste cavia Joske'. De leerlingen krijgen de tekst cadeau op autocue, maar moeten tijdens hun spreekbeurt een aantal weggelaten woorden proberen in te vullen.

Bij het Groepswerk komt er handenarbeid aan te pas. Elke bank krijgt acht foto's te zien en moet die met behulp van een touchscreen in een bepaalde volgorde leggen. Dieren van traag naar snel in het vak biologie. Ballen van klein naar groot in het vak lichamelijke opvoeding. Of Eurovisiesongfestivalwinnaars chronologisch in het vak muzikale opvoeding.

In De Vakleraar komt elke dag één minder alledaags vak aan bod, zoals slagerij, bloemsierkunst, voedingsleer of Russisch. En omdat Frieda niet echt bedreven is in die vakken, haalt ze er een specialist bij, een bekende Vlaming die het vak ooit zelf gestudeerd heeft of er nu een autoriteit in is. Zo geeft Günther Neefs automechanica, Jan Van Looveren bakkerij en Alex Puissant Italiaans.

Juist/Fout is de laatste en beslissende ronde. Alle druk komt in die ronde op één leerling van elke bank terecht. Hij of zij krijgt in sneltempo tien beelden te zien en moet stante pede zeggen of het beeld juist of fout is. Een zenuwslopend spel.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

De Juffrouw

'De klas van Frieda' wordt gepresenteerd door Frieda Van Wijck. Na drie seizoenen 'De laatste show' en een cultuuruitstap bij 'Cobra TV', keert ze voor het eerst sinds 'In alle staten' terug naar een oude liefde : de quiz. Een kleine vijftig jaar nadat ze vanop een houten schoolbank in de Vrije Humanoria voor Meisjes in Maaseik opkeek naar zuster directrice, wordt ze dus ook zelf juffrouw. Een juffrouw waar de meeste leerlingen alleen maar kunnen van dromen. Sympathiek, charmant, grappig en ad rem. En waar nodig natuurlijk ook kordaat. Zeer kordaat.

* zesentwintigste aflevering :

Tom Waes houdt wel van een uitdaging. Ondanks een bewogen schoolverleden waagt hij zich vanavond in 'De klas van Frieda'. Hij doet dat samen met toogvriendin Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008). Aan de overkant zitten twee professionele kletstantes. Ex-
Ketnet-wrapsters Sofie van Moll (Eurosong 2004, coach 'Junior Eurosong 2009') en Britt van Marsenille zijn vastbesloten om juf Frieda vanavond onder tafel te praten. De Vakleraar gastronomie is culinaire duivel-doet-al en Dirk De Prins. Benieuwd of de leerlingen daar kaas van hebben gegeten.

'De klas van Frieda', vanavonddinsdag 11 mei, de zesentwintigste aflevering op
Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron en logo : Eén)

11-05-2010 om 00:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'God kveld Oslo' : 36. NOORWEGEN.

 Sinds dinsdag 06 april (en dit tot en met vrijdag 14 mei), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 25, donderdag 27 en zaterdag 29 mei zal worden gehouden in de Noorse hoofdstad Oslo. Voor het - inmiddels - vijfde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vier jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', drie jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', twee jaar 'Dobro veče Beograde' en vorig jaar 'Добрый вечер Москва'.

Dit jaar, en dit gedurende iets meer dan vijf weken, dekt de vlag de lading in 'God kveld Oslo'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije twee jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden zeventien landen aan. En in tegenstelling tot de voorbije jaren zullen ditmaal een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Sinds gisteren, maandag 10 mei, en dit tot en met aanstaande vrijdag, 14 mei, plaatsen we de kandidaten die meteen in de finale mogen aantreden voor het voetlicht en het land dat in die finale als derde aantreedt op zaterdag 29 mei is het gastland, NOORWEGEN. Sinds 1960 neemt het land deel aan het festival en enkel in 1970 (uit onvrede) en 2002 (wegens de lage score van het jaar voordien) lieten ze verstek gaan zodat Noorwegen dit jaar voor de negenenveertigste keer zal aantreden. Wachten op de eerste overwinning moest het Scandinavische land tot 1985 toen de Bobbysocks het festival wonnen met "La det swinge". Tien jaar later, in 1995, won het bijna volledig instrumentale nummer "Nocturne" van Secret Garden het veertigste Eurovisie Songfestival. Het land scoort heel wisselvallig op het festival : het ene jaar eindigen ze heel hoog en het andere jaar helemaal onderaan. In totaal eindigde het land acht maal als hekkensluiter.Twee jaar geleden wist Maria Haukaas Storeng met "Hold on be strong" een vijfde plaats in de wacht te slepen tijdens de finale nadat ze in de eerste halve finale op een vierde plaats was geëindigd. Vorig jaar stak Alexander Rybak tijdens de nationale selectie met vlag en wimpel boven de andere kandidaten uit. Maar ook op het Eurovisie Songfestival wist hij te scoren. Zowel tijdens de tweede halve finale als de finale eindigde hij met "Fairytale" op de eerste plaats en daarom vindt het jaarlijkse festival dit jaar plaats op Noorse bodem.

 Op zaterdag 06 februari vond in het Spektrum in de Noorse hoofdstad Oslo de finale plaats van 'Melodi Grand Prix 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De voorbije vier zaterdagen ging de Noorse omroep op zoek naar acht finalisten en ook deze finale werd gepresenteerd door Per Sundnes en Marte Stokstad. Tijdens deze finale brachten de acht kandidaten hun nummer ten gehore en oud-winnaars Bobbysocks (ESF 1985), Rolf Løvland (Secret Garden, ESF 1995) en Alexander Rybak (ESF 2009) maakten hun opwachting voor een babbel. Nadien volgde een overzicht van Noorse inzendingen uit de voorbije vijftig jaar.

En dan was het moment aangebroken waarop de presentatoren de namen bekendmaakten van de vier kandidaten die doorstootten naar de superronde, 'Gullfinalen'. Dat kwartet mocht dan hun nummer opnieuw ten gehore brengen.

* naar 'Gullfinalen' van 'Melodi Grand Prix 2010' :

01. "Yes man" (tekst en muziek : Simone Larsen, Simen Eriksrud, Bjørn Johan Muri) door Bjørn Johan Muri.
02. "My heart is yours" (tekst en muziek : Hanne Sørvaag, Fredrik Kempe) door Didrik Solli-Tangen.
03. "The Dragontower" (tekst : Arnt Obsidian Grønbech ; muziek : Arnt Obsidian Grønbech, Torbjørn Schei, Vegar Larsen, Robin Isaksen) door Keep of Kalessin.
04. "Don't wanna lose you again" (tekst en muziek : Ben Adams, Mark Read, Christian Ingebrigtsen, David Eriksen) door A1.

* uitgeschakeld na de eerste stemronde (in volgorde van optreden) :

- "Make my day" (tekst en muziek : Merethe LaVerdi) door Maria Haukaas Storeng (ESF 2008, MF 2009, presentatrice MGP 2009).
- "Jealous cause I love you" (tekst : Laila Samuelsen, Alexander Kronlund ; muziek : Laila Samuelsen, Alexander Kronlund, Lucas Hilbert) door Venke Knutson.
- "The touch" (tekst en muziek : Rolf Løvland) door Maria Arredondo.
- "Give it to me" (tekst en muziek : Alexander Stenerud) door Alexander Stenerud.

Ingrid Bjørnov (MGP 1981-1982, ESF 1984) zorgde voor de intervalact met "Grand Prix Fabel" waarin een aantal Noorse inzendingen waren verwerkt en dan kon de bekendmaking van de uitslag van start gaan. Eerst waren er de punten van vier vakjury's uit de vier voorrondesteden. De punten werden bekendgemaakt door de burgemeesters, zijnde Ordfører Hallgeir Grøntvedt (Ørland), Odd-Tore Fygle (Bodø), Rolf Erling Andersen (Skien) en Jan O. Engsmyr (Sarpsborg).

* de punten van de vakjury (Ørland, Bodø, Skien en Sarpsborg) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 16.000 stemmen (6.000+4.000+4.000+2.000).
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 26.000 stemmen (4.000+8.000+8.000+6.000).
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 24.000 stemmen (8.000+6.000+2.000+8.000).
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 14.000 stemmen (2.000+2.000+6.000+4.000).

Nadien volgden dan de punten van het publiek thuis en dit verdeeld over vijf regio's. Hieronder de volledige uitslag van de punten uit deze regio's.

01. regio Nordnorge (woordvoerder : Jørn Hoel) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 3.139 stemmen.
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 10.027 stemmen.
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 4.855 stemmen.
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 6.949 stemmen.


02. regio Vestnorge (woordvoerder : Christine Guldbrandsen, ESF 2006) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 10.871 stemmen.
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 31.567 stemmen.
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 15.492 stemmen.
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 20.576 stemmen.


03. regio Midtnorge (woordvoerder : Merete Trøan, ESF 1992 en MGP 1993) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 32.488 stemmen.
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 67.056 stemmen.
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 41.257 stemmen.
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 45.937 stemmen.


04. regio Sørnorge (woordvoerder : Lars Fredriksen, ESF 1998) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 38.840 stemmen.
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 113.998 stemmen.
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 46.457 stemmen.
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 57.059 stemmen.


05. regio Østlandet (woordvoerder : Benedicte Adrian, ESF 1984 en MGP 1981-1982) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 75.836 stemmen.
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 218.027 stemmen.
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 109.103 stemmen.
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 134.361 stemmen.


* uitslag 'Gullfinalen' van 'Melodi Grand Prix 2010' (tussen haakjes stemmen vakjury en televoting) :

01. "Yes man" door Bjørn Johan Muri : 169.174 stemmen (16.000+153.174).
02. "My heart is yours" door Didrik Solli-Tangen : 466.675 stemmen (26.000+440.675).
03. "The Dragontower" door Keep of Kalessin : 241.164 stemmen (24.000+217.164).
04. "Don't wanna lose you again" door A1 : 278.882 stemmen (14.000+264.882).


 Didrik Solli-Tangen (Porsgrunn, 11 juni 1987) zingt zowel opera, klassieke muziek als popmuziek. Momenteel studeert hij nog aan het 'Barratt Due Institute of performing arts' in de Noorse hoofdstad en eigenlijk begon hij zijn carrière als drummer.

Het is pas nadat de groep, waar hij deel van uitmaakte, op zoek was naar een tweede zanger dat hij begon te zingen. Hij zong toen nog geen nummers in klassieke stijl maar meer popnummers zoals die van onder meer Robbie Williams.

Het is pas nadat zijn vader een zangcoach had aangenomen dat hij zich ontwikkelde in de klassieke stijl. Vorig jaar was Didrik van de partij tijdens de voorronde van 'Melodi Grand Prix 2009' in Skien en het was daar dat hij Hanne Sørvaag tegen het lijf liep. Daar werden de plannen gesmeed om dit jaar deel te nemen aan de Noorse selectie en met de Zweed Fredrik Kempe aan boord werd de Noorse inzending een feit.

Componist en tekstschrijver Fredrik Kempe is in eigen land zeker geen onbekende. In 2004 schreef hij "Finally", het nummer waarmee hij tijdens de tweede voorronde op een derde plaats eindigde. In de herkansingsronde legde hij pas beslag op een achtste en laatste plaats en zo zag hij het finaleticket aan zijn neus voorbijgaan. Een jaar later, in 2005, stond hij opnieuw op het festivalpodium, nu aan de zijde van zangeres Sanna Nielsen. Samen zingen ze "Du och jag mot världen" naar een achtste plaats tijdens de finale van Melodifestivalen. In 2007 was hij met drie nummers vertegenwoordigd in de Zweedse selectie. Met "Vågar du vågar jag" (door Sanna Nielsen) en met "Cara mia" (door Måns Zelmerlöw) wist hij door te stoten tot de finale. "Cara mia" wist zelfs beslag te leggen op een derde plaats. Regina Lund ("Rainbow star") moest in de tweede voorronde tevreden zijn met een achtste en laatste plaats. Naast de Zweedse inzending van 2008, "Hero", schreef hij samen met Henrik Wikström ook nog "Pame", het nummer waarmee Daniel Mitsogiannis tijdens de vierde en laatste voorronde op een zevende plaats strandde. Vorig jaar was hij verantwoordelijk voor "Moving on" van Sarah Dawn Finer en "Hope & glory" van Måns Zelmerlöw. Maar met "La voix" mocht hij opnieuw naar het Eurovisie Songfestival. Dit jaar is hij dus voor het derde opeenvolgende jaar van de partij, maar nu voor het eerst voor buurland, en tevens gastland, Noorwegen. In eigen land strandde "Manboy" van Erik Saade op de derde plaats in de finale en Peter Jöback legde met "Hollow" beslag op een negende en voorlaatste plaats.

"My heart is yours" (tekst en muziek : Hanne Sørvaag, Fredrik Kempe)

You are like a sunset
Behind a mountain
Somewhere
And when I cannot see you
I know you're still there

Because my heart is yours I'll never leave you
Though we are far apart I'm by your side
My love is never gone, I feel it rise again
Through it all now my heart is yours

You say I am the moonlight
I watch you
At night
And when you cannot see me
I’m still there in the sky

Because my heart is yours I'll never leave you
Though we are far apart I'm by your side
My love is never gone, I feel it rise again
Through it all now my heart is yours

 
MORGEN
: voorstelling van de derde finalist en dat is de Britse kandidaat Josh Dubovie. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

11-05-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


10-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 We sluiten deze maandag af met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Het is intussen een jaarlijkse gewoonte dat Het Witte Paard elke zomer een dynamisch en gevarieerd spektakel brengt en dit in een authentieke variété-show aan de Belgische kust. Deze avondvullende revue is een cocktail van humoristische sketches, muzikale acts en adembenemende showbizz. Onder begeleiding van het professioneel orkest en het eigen Witte Paard  showballet geniet je van entertainment van de bovenste plank !

Ook dit jaar mogen we opnieuw zo'n spektakel verwachten tijdens 'Walking on Sunshine 2010'. Deze titel verwijst meteen naar het nummer waarmee Katrina & The Waves in het midden van de jaren tachtig een hit scoorden. En laat nu net Katrina Leskanich (ESF 1997, lid vakjury 'Eurolaul 1999', MF 2005, presentatrice 'Congratulations : 50 years Eurovision Song Contest', lid vakjury 'Eurosong 2008') de hoofdact zijn.

Daarnaast maken ook Katy Satyn (Eurosong 2008), Wim Soutaer (coach 'Junior Eurosong 2008'), Daisy Thys, Dimitri Verhoeven, Nele Goossens en Jeroen Maes hun opwachting. Later dit voorjaar zal de naam van een internationale verrassingsact wereldkundig worden gemaakt.

De revue kunt u dagelijks bijwonen (behalve op dinsdag en woensdag) in Het Witte Paard in Blankenberge (Visserstraat 53) van zaterdag 17 juli tot en met maandag 06 september. De voorstellingen beginnen steeds om 20.30 en op zondag zijn er middagvoorstellingen om 16.00.

Reserveer je plaatsen alvast 
hier
 of telefonisch op het nummer 050 41 11 00. Voor meer info omtrent deze zomerrevue kan je zoals steeds terecht op de website van 'Het Witte Paard' of via mail : info@witte-paard.be.

 Op donderdag 25 februari jongstleden raakten de eerste namen bekend van de artiesten die deze zomer hun opwachting zullen maken tijdens de vierentwintigste editie van 'Suikerrock' in de Vlaams-Brabantse stad Tienen.

De aftrap wordt gegeven op dinsdag 20 juli onder de noemer '
Suikerrock Kick-Off' en dan maken The Doors, John Fogerty en ZZ Top hun opwachting. Het eigenlijke festival loopt dit jaar van donderdag 29 juli tot en met zondag 01 augustus en inmiddels werden de eerste namen voor de laatste dag bevestigd.

Zo is er vooreerst een spectaculair en geniaal eerbetoon aan Pink Floyd met 'The Australian Pink Floyd Show'. Daarnaast maken ook de Nederlandse formatie Golden Earring en onze Vlaamse rocktrots De Kreuners (met Walter Grootaers, lid vakjury 'Junior Eurosong 2009') hun opwachting. Andere namen worden later bekendgemaakt maar sinds vrijdag 26 februari kunnen reeds tickets worden gekocht voor de optredens op dinsdag 20 juli en zondag 01 augustus.

Op vrijdag 26 maart jongstleden heeft de organisatie nog drie namen toegevoegd voor zondag 01 augustus, de slotdag van 'Suikerrock 2010'.

De 'familie'-gerichte dag van 'Suikerrock' wordt aangevuld met opkomend Vlaams poptalent Andes, het Nederlandstalig rockmonument Raymond van het Groenewoud en de lievelingen van het 'Suikerrock' publiek : Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991).

In combinatie met De Kreuners (met Walter Grootaers, lid vakjury 'Junior Eurosong 2009'), Golden Earring en 'The Australian Pink Floyd Show' belooft het een prachtig orgelpunt van vijf dagen 'Suikerrock' te worden. Meer nieuws en informatie hierover krijg je op de 
website van het zomerfestival.

Midden april raakte bekend dat ook Jamiroquai (donderdag 29 juli) en Seal (vrijdag 30 juli) hun opwachting zullen maken en tickets voor beide dagen zijn te koop sinds maandag 19 april jongstleden.

 Ook de derde editie van '
I love the 90's', eerder  vorige maand in de Ethias Arena in Hasselt, was een groot succes. Dat er een vierde editie zit aan te komen raakte eerder al bekend en inmiddels kennen we ook de eerste namen van artiesten die volgend jaar hun opwachting zullen maken.

Voor het eerst zullen de Belgische groepen Absolom, Astroline en Jan Vervloet van Fiocco opnieuw samen op een podium te zien zijn.

Verder prijken ook 2 Brothers On The 4th Floor op de affiche. Zij stonden al een keertje op '
I love the 90's' in 2008, maar zijn nu nog altijd de meest aangevraagde band. Tot slot zijn ook E-Rotic (Countdown Grand Prix 2000), bekend van "Max don't have sex with your ex", en huis-dj Ward van de partij. Meer namen volgen in aanloop van de campagne.

Wil je er zeker bij zijn op zaterdag 09 april 2011, bestel dan nu alvast je tickets (32,00 euro, exclusief reservatie- en verzendingskosten) via de website van
Sherpa, telefonisch (070 34 50 50) of in de winkels van Mediamarkt of Essec. Meer nieuws krijg je eveneens op de website van 'I love the 90's'.

10-05-2010 om 23:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Gordon en Frans Bauer zijn de irritantste zangers van Nederland.

 Gordon (ESF 2009, NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) en Frans Bauer (coach NSF 2010) zijn de meest irritante Nederlandse artiesten en Nederland duikt graag het bed in met Do of Waylon (NSF 2005). Dit blijkt uit het Nederlandse muziekonderzoek, dat is gehouden door het online platform over alle muziek uit Nederland, NLtracks.

Aan het Nederlandse muziekonderzoek werkten tweehonderd Nederlanders van verschillende leeftijdsgroepen mee. Het onderzoek behandelt verschillende thema's, zoals de waardering van de muziek van Nederlandse bodem en de meest populaire Nederlandse artiesten.

Uit het onderzoek blijkt dat de waardering voor Nederlandse muziek groot is, maar liefst 43% van de ondervraagden is vaker naar Nederlandse muziek gaan luisteren in vergelijking tot een jaar geleden. De muziek van het rockgenre Anouk en Kane is hierbij populair.

Gordon en Frans Bauer komen als meest irritante Nederlandse artiesten uit de bus : 20% van de ondervraagden vindt Gordon het meest irritant, 14% vindt dat de zanger teveel media-aandacht heeft gekregen. 16% van de ondervraagden vindt Frans Bauer irritant, mede door zijn deelname aan een reclamecampagne voor een energiemaatschappij. 18% van de ondervraagden vindt dat Jan Smit teveel media-aandacht heeft gekregen, mede door de aandacht rond zijn ex Yolanthe Cabau van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009-2010, presentatrice NSF 2010).

H
et meest irritante Nederlandse nummer is volgens de ondervraagden "Heb je even voor mij?" van Frans Bauer, gevolgd door "Ik ben verliefd (Sha-la-lie)" van Sieneke (ESF 2010). Het nummer "Jij bent zo" van Jeroen van der Boom (ESF 2009, lid vakjury JSF 2009) wordt het liefst gezongen onder de douche. 22% van de ondervraagden bedrijft de liefde bij voorkeur op het nummer "Per spoor" van Guus Meeuwis. De mannelijke ondervraagden duiken het liefst het bed in met Do, Laura Jansen of Anouk. De vrouwelijke ondervraagden kiezen voor Waylon, Jan Smit en Jeroen van der Boom.

Verwacht wordt dat Caro Emerald, Kyteman en Valerius het gaan maken in het buitenland. (bron : NLtracks)

10-05-2010 om 22:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Nederlandse Songfestivalkandidate Sieneke zit momenteel zonder stem.

 Door een zware keelontsteking heeft de Nederlandse Songfestivalkandidate Sieneke al haar geplande optredens en interviews moeten afzeggen.

De zangeres heeft de komende dagen absolute stemrust nodig zodat de keelontsteking zo snel mogelijk geneest. De deelname aan het Eurovisie Songfestival in Oslo komt niet in gevaar.

Dit betekent ook dat ze overmorgen, woensdag 13 mei, niet aanwezig zal zijn bij de opening van de tentoonstelling 'May we have your dress please?!'. (bron :
Songfestival.nl ; foto : TROS)

10-05-2010 om 21:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vlaanderen muziekland' : Geena Lisa presentatrice nieuw muziekprogramma van Eén.

 Vanaf morgen, dinsdag 11 mei, kunnen de kijkers terecht op de website van Eén om hun stem uit te brengen voor hun favoriete liedjes uit andere Europese landen. Het resultaat van de stemming zal de rode draad vormen voor het nieuwe zomerprogramma 'Vlaanderen muziekland', dat vanaf 09 juli elke vrijdag te zien is op Eén.

Vanaf 09 juli presenteert Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008) elke vrijdag 'Vlaanderen muziekland', een nieuw muziekprogramma dat het Belgische voorzitterschap van de Europese Unie in de kijker zet. Daarin zullen tal van artiesten deze zomer een combinatie van eigen werk en actuele muziek uit andere Europese landen brengen. Welke Europese liedjes in Vlaanderen muziekland aan bod komen, wordt mee door de kijker beslist.

Die kan vanaf dinsdag 11 mei voor zijn favoriete Europese nummers stemmen op de website van Eén. Per aflevering van 'Vlaanderen muziekland' zijn daarop tien liedjes uit het Europese gastland van die aflevering terug te vinden. Voor Italië, het gastland van de eerste aflevering, gaat het bijvoorbeeld om kleppers als "Gente di mare" van Umberto Tozzi (ESF 1987), "L'ombelico del mondo" van Jovanotti of "Perdono" van Tiziano Ferro. Alle liedjes kunnen op de website van Eén beluisterd worden. Wie er zijn gading niet vindt, kan ook zelf een suggestie doen.

De resultaten van de stemming zullen als een rode draad door 'Vlaanderen muziekland' lopen, maar een goede score voor een nummer is geen garantie dat het live te horen zal zijn in het programma. Welke liedjes uiteindelijk de aflevering halen, wordt beslist in samenspraak met de artiesten en de programmamakers.

Feestaflevering op 11 juli

Op zondag 11 juli viert
Eén de feestdag van de Vlaamse Gemeenschap met een speciale feestaflevering van 'Vlaanderen muziekland' boordevol Vlaamse muziek. Voor die aflevering kunnen de kijkers op Eén kiezen uit de grootste Vlaamse hits.

'Vlaanderen muziekland', de eerste aflevering op vrijdag 09 juli eerstkomende op Eén vanaf 20.30. (bron en foto : Eén)

10-05-2010 om 21:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van Eeklo tot Oslo : draagt Tom Dice straks hemd en das tijdens het Eurovisie Songfestival ?

 Gisterenavond, zondag 09 mei, kon je Eeklonaar Tom Dice aan het werk zien tijdens 'Het Gala van de Profvoetballer 2010', rechtstreeks uitgezonden op La Deux en in uitgesteld relais op Eén.

Het hoedje en het vestje hadden plots plaatsgemaakt voor een wit hemd en een zwarte das en op zijn hoofd stond niets meer. Dat witte hemd en de zwarte das zijn niet de outfit die hij zal dragen op het Eurovisie Songfestival in Oslo. Volgens de persdienst van de 
VRT ging het slechts om een "voorafgaandelijke verschijning" en is "niets definitief".

"Maar het is niet zijn definitieve outfit. Voor elke publieke verschijning wordt hij nu gestyled, dat is de logische gang van zaken", klinkt het. "De stylist die zorgt ervoor dat er een lijn in zijn outfits zit."

"Of deze kleren dan enigszins lijken op het uiteindelijke resultaat ? De stylist hanteert een bepaalde stijl, maar misschien tonen de verschillende outfits die hij nu draagt wel de verschillende persoonlijkheden van Tom", blijft de persdienst geheimzinnig. De definitieve outfit zal pas in Oslo worden bekendgemaakt. (bron : deredactie.be ; foto : VRT)

10-05-2010 om 20:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : Hanne Troonbeeckx en vriend Koen Buyse strijden vanavond tegen Walter Baele en Luk Wyns.

 Sinds maandag 29 maart presenteert Frieda Van Wijck elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een nieuwe laatavondquiz op Eén. In 'De klas van Frieda' onderwerpt juffrouw Frieda elke dag vier bekende leerlingen aan een overhoring.

In de nieuwe, geestige laatavondquiz 'De klas van Frieda' ontvangt juffrouw Frieda Van Wijck elke avond vier bekende Vlamingen in haar klas. De vier nemen – netjes gewassen, gekamd en gestreken – per twee plaats aan een bank. Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, Marcel Van Thilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') en Luk Alloo, Siegfried Bracke en Tomas De Soete; allemaal worden ze voor één avond bankgenoten in 'De klas van Frieda'. En vooral partners in kennis, want elke bank heeft maar één doel : meer weten en meer punten halen dan de andere bank.

Beide banken nemen het in vijf quizrondes tegen elkaar op. Van Latijn tot aardrijkskunde, van technologische opvoeding tot Duits en fysica; alle schoolvakken komen aan bod. De banken moeten een spreekbeurt geven over een onderwerp dat ze niet verwachten. Ze kijken naar bizarre schooltelevisie uit ver vervlogen tijden. Ze krijgen een groepswerk voorgeschoteld. En ze worden op hun kennis getest door een bekende vakleraar die hen inwijdt in een niet-alledaags vak.

De sfeer is veel gemoedelijker dan in een echte klas, en de juffrouw merkelijk sympathieker. Maar de druk is identiek. Na elke ronde haalt Frieda er de rapporten bij en alleen de bank met het beste eindrapport mag het eindexamen spelen. In dat eindexamen is het ieder voor zich; wie als eerste tien punten haalt, is de primus van de klas. Alleen hij of zij krijgt het eeuwige respect en een kus van de juffrouw.

De Leerlingen

Frieda Van Wijck ontvangt elke dag vier bekende leerlingen. Ze zitten per twee aan een bank. De twee hebben niet met elkaar op school gezeten, maar hebben in het dagelijkse leven een nauwe band. Het zijn collega's, vrienden of partners. Klaar om een onoverwinnelijke bank te worden.

Collega's Peter Van de Veire en Miguel Wiels, vriendinnen Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, vrienden Jacques Vermeire en Gilles De Bilde, man en vrouw Jeroen Van Dijck en Nathalie Meskens delen stuk voor stuk een bank in 'De klas van Frieda'. Andere verrassende combinaties zijn Siegfried Bracke en Tomas De Soete, Freek Braeckman en Cédric Van Branteghem en Vincent Van Quickenborne en Sven Ornelis, mensen die zich in 'De klas van Frieda' voor het eerst als duo outen.

De leerlingen spelen in de eerste plaats de quiz, maar vertellen ook over hun eigen schooltijd. Over hun piek- en spiekmomenten, hun tienen en hun buizen, hun strafstudies, hun prille liefdes en de wekelijkse ruzie met de prefect.

De Quiz

De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

In Schooltelevisie krijgen de leerlingen de meest bizarre fragmenten voorgeschoteld uit 35 jaar schooltelevisie op de openbare omroep. De titels spreken voor zich : 'Sprechen Sie Deutsch ?' met Marlène de Wauters. De gevaren van elektrocutie. Het paringsgedrag van de stekelbaars. En diverse vissersboten. Allemaal verborgen schatten uit het VRT-archief die in 'De klas van Frieda' opnieuw het daglicht zien.

In De Spreekbeurt moet elke bank een spreekbeurt geven over een onderwerp dat Frieda hen totaal onverwacht oplegt. De Guldensporenslag. Het leven van Beethoven. De Mount Everest. Of 'mijn allerliefste cavia Joske'. De leerlingen krijgen de tekst cadeau op autocue, maar moeten tijdens hun spreekbeurt een aantal weggelaten woorden proberen in te vullen.

Bij het Groepswerk komt er handenarbeid aan te pas. Elke bank krijgt acht foto's te zien en moet die met behulp van een touchscreen in een bepaalde volgorde leggen. Dieren van traag naar snel in het vak biologie. Ballen van klein naar groot in het vak lichamelijke opvoeding. Of Eurovisiesongfestivalwinnaars chronologisch in het vak muzikale opvoeding.

In De Vakleraar komt elke dag één minder alledaags vak aan bod, zoals slagerij, bloemsierkunst, voedingsleer of Russisch. En omdat Frieda niet echt bedreven is in die vakken, haalt ze er een specialist bij, een bekende Vlaming die het vak ooit zelf gestudeerd heeft of er nu een autoriteit in is. Zo geeft Günther Neefs automechanica, Jan Van Looveren bakkerij en Alex Puissant Italiaans.

Juist/Fout is de laatste en beslissende ronde. Alle druk komt in die ronde op één leerling van elke bank terecht. Hij of zij krijgt in sneltempo tien beelden te zien en moet stante pede zeggen of het beeld juist of fout is. Een zenuwslopend spel.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

De Juffrouw

'De klas van Frieda' wordt gepresenteerd door Frieda Van Wijck. Na drie seizoenen 'De laatste show' en een cultuuruitstap bij 'Cobra TV', keert ze voor het eerst sinds 'In alle staten' terug naar een oude liefde : de quiz. Een kleine vijftig jaar nadat ze vanop een houten schoolbank in de Vrije Humanoria voor Meisjes in Maaseik opkeek naar zuster directrice, wordt ze dus ook zelf juffrouw. Een juffrouw waar de meeste leerlingen alleen maar kunnen van dromen. Sympathiek, charmant, grappig en ad rem. En waar nodig natuurlijk ook kordaat. Zeer kordaat.

* vijfentwintigste aflevering :

Het was een tijd geleden dat Frieda nog eens een echt koppel in haar klas had. Daarom zitten Hanne Troonbeeckx en Koen Buyse vanavond samen aan een bank. Het mooie koppel neemt het op tegen twee mannen die samen acteerden in de cultserie 'De familie Backeljau' : Walter Baele en Luk Wyns. De ene speelde de geschifte buurman, de andere nam bijna alle andere rollen voor zijn rekening. Vaklerares is Sabine De Vos (woordvoerster ESF 1999). Weinig mensen weten het, maar zij studeerde vier jaar japanologie. Ze tracht de vier leerlingen iets bij te brengen over de oosterse cultuur. Konnichiwa!

'De klas van Frieda', vanavondmaandag 10 mei, de vijfentwintigste aflevering op
Eén tussen 22.00 en 22.45. (bron en logo : Eén)

10-05-2010 om 00:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Mag ik u kussen?' : vanavond mag atlete Elodie Ouedraogo worden gekust.

 Canvas trekt sinds maandag 08 maart opnieuw resoluut de kaart van de verleiding. Na het succes van het eerste seizoen krijgt 'Mag ik u kussen?' een vervolg. De hypothetische datingshow voor actieve ontdekkers en meerwaardezoekers blijft zijn ijzersterke fundamenten trouw : elke week strijden drie mannen om de kus van één onvoorziene vrouw. Slechts gewapend met hun allermooiste woorden en hun meest doordachte humor.

Maar er is ook lucratieve ontrouw in het spel : 'Mag ik u kussen?' pakt dit seizoen uit met nieuwe vrouwen, nieuwe mannen en nieuwe spelrondes. En af en toe ook met een keiharde fuck the format. De kans dat een vrouw al eens verleid wordt met 150 gram gorgonzola of dat koppelaar-presentator Bart Peeters (presentator Eurosong, commentator ESF) zelf plaatsneemt in het panel, is dit seizoen niet onbestaande.

Nieuwe vrouwen!

Dertien nieuwe klassevrouwen hebben 'Mag ik u kussen?' hun jawoord gegeven en zullen zich met plezier verbaal het hof laten maken. Hun namen worden voorlopig met de nodige discretie omringd, maar het scala reikt van Frieda Van Wijck tot Dina Tersago en van Erika Van Tielen tot Miet Smet. Met een nu al historische uitstap in de wereld van Showbizz Bart, die zich door drie mannen zal laten verleiden.

Nieuwe mannen!

Ook het mannenleger van 'Mag ik u kussen?' krijgt versterking. Onder andere Steven Van Herreweghe, Tom Lenaerts, Jan Van Looveren, Vitalski en jong comedygeweld als Joost Vandecasteele, Thomas Smith en Tim Foncke wagen hun kans op een kus. En grossieren elk op hun manier in romantiek, poëzie en intelligentie.

De nieuwkomers krijgen stevige concurrentie van de ervaringsdeskundigen van het eerste seizoen. Zij doen allemaal opnieuw mee, vaak puur uit hormonale overwegingen : Philippe Geubels, Pieter Embrechts, Adriaan Van den Hoof, Dimitri Leue, Peter Van den Begin, Stany Crets, Tom Waes, Bart Cannaerts, Jelle De Beule, Lieven Scheire, Frank Focketyn en Wim Helsen.

Nieuwe rondes!

De mannelijke participanten aan 'Mag ik u kussen?' worden tot het uiterste gedreven met enkele nieuwe uitdagende spelrondes. De 'Slotzin' vervangt de gedateerde 'Openingszin' en daagt de mannen uit om een romantisch grafschrift te verzinnen. Een ultiem eerbetoon dat ze ooit bij wijze van afscheid eigenhandig in de zerk van de vrouw willen beitelen. In 'De Biechtstoel' krijgen de mannen een unieke kans om hun grootste zonde of geheim op te biechten aan de vrouw net voor ze een relatie met haar aangaan. Ook al betreft het nocturale incontinentie.

'Zeg Het Eens Niet Met Bloemen' breekt voorgoed met de saaie traditie die wil dat mannen nooit verder geraken dan een boeket bloemen wanneer ze hun vrouw willen verrassen. De mannen krijgen in deze ronde een veel origineler cadeau ter beschikking (een rol aluminiumfolie, een zak cement of 150 gram gorgonzola) en moeten de vrouw daarmee op gepaste wijze proberen te charmeren. Niet evident.

 * de tiende aflevering :

Vanavond gaat een droom in vervulling voor Tom Waes, Lieven Scheire en Jelle De Beule. De drie beroepsverleiders krijgen de kans om voor het eerst in hun leven een zwarte gazelle aan de lippen te drukken. De verleidelijke vrouw is namelijk atlete Elodie Ouedraogo, geboren in Burkina Faso. Al voelt zij zichzelf vooral een blanke. "Ik ben een Bounty. Alleen mijn millimeter huid is bruin, vanbinnen ben ik helemaal wit. En ik verkies ook absoluut een blanke man." En zo krijgt ze er drie voorgeschoteld.

Drie mannen en een baby


De drie verleidingsrivalen zijn deze keer presentator/waaghals Tom Waes en collega-Neveneffecten Lieven Scheire en Jelle De Beule.

Lieven en Jelle vochten eerder dit seizoen een hevige strijd uit om het hart van Tine Embrechts (met Jelle als grote winnaar) en zetten nu opnieuw hun vriendschap op het spel met een vrouw als inzet.

Tom Waes is de gevaarlijke derde : groot, sterk, gespierd en in topvorm als nooit voorheen. Een week nadat hij in 'Tomtesterom' een wilde mustang temde, richt hij zich met plezier op Elodie Ouedraogo (wier familienaam trouwens letterlijk hengst betekent). Maar die baby, wat doet die daar ?

De vrouw


De gelegenheidprinses is deze keer atlete Elodie Ouedraogo, die sinds haar zilveren medaille op de Olympische Spelen in Peking door de hoofden van duizenden Vlaamse mannen sprint. Heel begrijpelijk want Elodie is mooi, bescheiden, uiterst sympathiek en vooral geestig. "Ik vind humor het allerbelangrijkste in een relatie" zegt ze. "Als een man op alle andere vlakken faalt, heb je tenminste nog goed gelachen."

Wat dat betreft geen probleem voor Lieven, Jelle en Tom. Maar de rest van de uitdaging is andere koek. Elodie verwacht dat de heren deskundig op de hoogte zijn van koffie, bijgeloof en traditionele volksdans. En in de ronde 'Zeg Het Eens Niet Met Bloemen' krijgt Tom Waes van meester-koppelaar Bart Peeters de opdracht om Elodie te versieren met een levend cadeau : een baby van zes maanden een half. Vertederend, maar alles behalve evident…

'Mag ik u kussen?', de tiende aflevering van het tweede seizoen, vanavond, maandag 10 mei, op
Canvas tussen 20.40 en 21.10. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van het programma. (bron, logo en foto : Canvas)

10-05-2010 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'God kveld Oslo' : 35. SPANJE.

 Sinds dinsdag 06 april (en dit tot en met vrijdag 14 mei), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 25, donderdag 27 en zaterdag 29 mei zal worden gehouden in de Noorse hoofdstad Oslo. Voor het - inmiddels - vijfde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vier jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', drie jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', twee jaar 'Dobro veče Beograde' en vorig jaar 'Добрый вечер Москва'.

Dit jaar, en dit gedurende iets meer dan vijf weken, dekt de vlag de lading in 'God kveld Oslo'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije twee jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden zeventien landen aan. En in tegenstelling tot de voorbije jaren zullen ditmaal een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Vanaf vandaag, maandag 10 mei, en dit tot en met aanstaande vrijdag, 14 mei, plaatsen we de kandidaten die meteen in de finale mogen aantreden voor het voetlicht en het land dat in die finale als tweede aantreedt op zaterdag 29 mei is SPANJE. Sinds 1961 neemt het land al deel aan het festival en sindsdien was het onafgebroken op het Eurovisie Songfestival terug te vinden. Doordat het land één van de grootste betalers is mag het sinds een aantal jaren meteen aantreden in de finale. Spanje wist tot op heden het Songfestival twee maal te winnen : in 1968 met Massiel en "La la la" en het jaar nadien met Salomé en "Vivo cantando". Dat jaar waren er trouwens vier winnaressen. In totaal wist het land ook vier maal op de tweede plaats te eindigen : in 1971 met Karina, in 1973 met Mocedades, in 1979 met Betty Missiego en voor het laatst in 1995 met Anabel Conde. In 2005 en 2006 eindigden het damestrio Son de Sol en de wereldbekende meidengroep Las Ketchup helemaal achteraan (tweemaal een éénentwintigste plaats), D'Nash wist het drie jaar geleden iets beter te doen met een twintigste plaats en twee jaar geleden strandde Rodolfo Chikilicuatre met "Baila el Chiki Chiki" op een zestiende plaats. Vorig jaar mocht Soraya de finale afsluiten met "La noche es para mí" maar dat leverde haar amper 23 punten op, goed voor een vierentwintigste en voorlaatste plaats.

 Op maandag 22 februari werd in Spanje de kandidaat gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In totaal namen aan 'Eurovisión 2010. Destino Oslo' tien kandidaten deel en zij waren als beste uit de internetstemming gekomen die liep tussen maandag 18 januari, om 12.00 's middags, en vrijdag 05 februari, eveneens tot 12.00.

* volgorde van optreden tijdens 'Eurovisión 2010. Destino Oslo' (uitslag internetstemming tussen haakjes) :

01. "Perfecta" door Venus (183.753 stemmen).
02. "Volveré" door Ainhoa Cantalapiedra (Spaanse selectie 2003)(176.912 stemmen).
03. "Cuando se trata de ti" door Fran Dieli (187.213 stemmen).
04. "Amor mágico" door Lorena (188.778 stemmen).
05. "Recuérdame" door Samuel y Patricia (188.470 stemmen).
06. "Beautiful life" door José Galisteo (180.145 stemmen).
07. "Carol" door John Cobra (269.919 stemmen).
08. "Sin miedos" door Anabel Conde (ESF 1995, Spaanse selectie 2002, backing vocal Andorrese inzending ESF 2005)(182.528 stemmen).
09. "Algo pequeñito" door Daniel Diges (187.391 stemmen).
10. "En una vida" door Coral Segovia (Spaanse selectie 2008)(292.522 stemmen).

Deze tien kandidaten werden beoordeeld door een vakjury (Manuel Bandera, José María Íñigo, Mariola Orellana, Toni Garrido en Pilar Tabares)(50%) en door de kijkers thuis (50%) die door televoting hun keuze kenbaar maakten.

* uitslag van 'Eurovisión 2010. Destino Oslo' (tussen haakjes punten vakjury/televoting) :

01. "Algo pequeñito" door Daniel Diges : 118 punten (58+60).
02. "En una vida" door Coral Segovia (Spaanse selectie 2008) : 97 punten (47+50).
03. "Amor mágico" door Lorena : 77 punten (37+40).
04. "Perfecta" door Venus : 54 punten (24+30).
05. "Recuérdame" door Samuel y Patricia : 50 punten (30+20).
06. "Beautiful life" door José Galisteo : 49 punten (14+35).
07. "Volveré" door Ainhoa Cantalapiedra (Spaanse selectie 2003) : 49 punten (25+24).
08. "Sin miedos" door Anabel Conde (ESF 1995, Spaanse selectie 2002, backing vocal Andorrese inzending ESF 2005) : 47 punten (32+15).
09. "Cuando se trata de ti" door Fran Dieli : 24 punten (19+5).
10. "Carol" door John Cobra : 15 punten (5+10).

 Daniel Diges (Alcalá, 17 januari 1981) is naast zanger ook nog pianist, componist en acteur.

Hij volgt het Eurovisie Songfestival sinds zijn kindertijd en droomde er steeds van om ooit zelf op het podium te kunnen staan. Een droom die eerder dit voorjaar dus uitkwam. In eigen land speelde hij reeds in een aantal musicals en sinds 1999 maakte hij ook zijn opwachting in een aantal series.

"Algo pequeñito" (tekst en muziek : Jesús Cañadilla, Luis Miguel de la Varga, Alberto Jodar, Daniel Diges)

Algo pequeñito, algo chiquitito
Una rosa blanca, una caricia,
un beso dulce y un perdón.

Algo pequeñito, algo chiquitito,
un gesto tierno, una mirada,
un abrazo, una flor.

Algo pequeñito, algo chiquitito,
un simple te quiero con dulzura
uon cariño y con pasión.

Es lo que te pido amor,
Mi vida se derrumba, me partes el corazón
Trata pronto de cambiar,
El tiempo se termina ahora de verdad

[Chorus]

Algo pequeñito, oh oh oh ooooh
Algo chiquitito, oh oh oh ooooh
Cosas simples que ahora no me das,
que te pido con locura si no quieres terminar.
Algo pequeñito oh oh oh ooooh
Algo chiquitito oh oh oh ooooh
En tus manos tienes la ocasión,
hoy decides si quererme
o romperme el corazón.

Algo pequeñito, algo muy bonito,
Tu pelo al viento que se enreda entre mis manos al calor.

Has sabido comprender
que las pequeñas cosas son las que hacen esto arder.
Ahora trata de cambiar,
El resto de las cosas ya se arreglarán

[Chorus]

Algo pequeñito oh oh oh ooooh
Algo chiquitito oh oh oh ooooh
Cosas simples que ahora sí me das,
Que te quiero con locura y siempre yo te voy a amar.
Algo pequeñito oh oh oh ooooh
Algo chiquitito oh oh oh ooooh
En tus manos tienes la ocasión
decidiste tú quererme y no romperme el corazón
no romperme el corazón

Algo pequeñito oh oh oh ooooh
Algo chiquitito oh oh oh ooooh
Cosas simples que ahora no me das
que te pido con locura si no quieres terminar.
Algo pequeñito oh oh oh ooooh
Algo chiquitito oh oh oh ooooh
En tus manos tienes la ocasión
Tú decides si quererme o romperme el corazón.

 
MORGEN
: voorstelling van de tweede finalist en dat is de Noorse kandidaat Didrik Solli-Tangen. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

10-05-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


09-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : de oorlog tussen Marianne en Tom escaleert en Peter probeert te bemiddelen.

 Op maandag 31 augustus jongstleden ging het vijftiende seizoen van de Eén-reeks 'Thuis' van start en het werd meteen een vliegende start. Met twee nieuwe acteurs, een nieuwe generiek en een nieuw decor voor het reiscafé/reisbureau dat Femke uit de grond wil stampen.

De titelsong van de serie wordt nog steeds gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004, coach 'Junior Eurosong 2009') en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.

Wij brengen dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 2.791 TOT EN MET 2.795.

- maandag 10 mei - aflevering 2.791 : De oorlog tussen Marianne en Tom escaleert. Peter probeert te bemiddelen. Nancy laat Rosa duidelijk verstaan dat Youri niet te vertrouwen is. Herman neemt terug contact op met Simonne.

- dinsdag 11 mei - aflevering 2.792 : Ann lijdt hoe langer hoe meer onder de spanning tussen haar moeder en Tom. Herman wil met Simonne praten. Rosa ontdekt de ware aard van Youri. Julia probeert kalm te blijven tijdens de rijlessen met Jens.

- woensdag 12 mei - aflevering 2.793 : Frank en Franky zijn dolenthousiast over hun toekomstplannen. Yvette maakt zich zorgen om Simonne. Ann waarschuwt Bianca voor Tom. Marianne gaat langs bij Peter om de akte te tekenen. Tom doet meteen een tegenzet. Bianca zorgt heel even voor paniek bij Jenny en Leo.

- donderdag 13 mei - aflevering 2.794 : Nina grijpt haar kans wanneer ze merkt dat Femke en Peter ruzie hebben. Waldek en Jelena maken zich klaar voor hun grote dag. Franky hoopt toch dat hun plannen nog door kunnen gaan. Frank vraagt Simonne om even afstand te nemen van Herman.

- vrijdag 14 mei
 - aflevering 2.795 : Frank doet Mo een interessant tegenvoorstel. Ann dreigt de moed te verliezen, maar Marianne blijft strijdvaardig. Femke probeert de plooien glad te strijken. Youri brengt Waldek en Jelena een bezoekje.

'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron en foto's : Eén)

09-05-2010 om 22:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : EuroStars en Vinzzent hebben een nieuwe single op de markt.

 In Nederland verschenen de voorbije dagen toch wel twee opmerkelijke singles. Zo is sinds maandag 26 april het nummer "Love shine a light" van de EurStars beschikbaar.

Het is meteen de eerste single van het vijftal en ze coverden de Britse inzending voor het Eurovisie Songfestival uit 1998 die het land de vijfde en tot op heden laatste overwinning bezorgde. Maar ook de EuroStars hebben allen een Songfestivalverleden wat de formatie bestaat uit Esther Hart (ESF 2003, woordvoerster ESF 2004-2008, lid vakjury NSF 2005) Marlayne (ESF 1999, woordvoerster ESF 2000-2001-2003, lid vakjury NSF 2003) Maxine & Franklin Brown (ESF 1996) en Mandy Huydts (ESF 1986, Frizzle Sizzle).

Deze groep heeft het nummer opnieuw ingezongen met medewerking van een kinderkoor en de opbrengst gaat naar
Europa Kinderhulp dat al bijna 50 jaar vakanties voor kwetsbare kinderen uit binnen- en buitenland organiseert. Deze organisatie stelt ieder jaar ruim 2000 kinderen in staat een fijne en onbezorgde vakantie bij Nederlandse gastouders door te brengen.

 En ook Vinzzent (NSF 2010) heeft een nieuwe single klaar als opvolger van "Dromendans". Dat nummer doent het nog steeds meer dan behoorlijk in de Nederlandse hitparade.

Voor die nieuwe single, die sinds afgelopen dinsdag 05 mei beschikbaar is, ging hij grasduinen in de Zweedse nationale selectie, beter gekend als 'Melodifestivalen'. "Allerliefste" is een Nederlandse bewerking geworden van "Cara mia", het nummer waarmee Måns Zelmerlöw (MF 2007-2009, presentator MF 2010) in 2007 deelnam aan de Zweedse selectie en waarmee hij tijdens de finale op een derde plaats strandde.

De Nederlandse tekst van het nummer is van de hand van Richard van de Crommert, journalist bij de Nederlandse krant 
De Telegraaf, en "Allerliefste" zal later deze maand ook op cd verschijnen. Als tweede nummer werd gekozen voor de Spaanse versie van de Nederlandse Songfestivalinzending van dit jaar, "Ik ben verliefd (Sha-la-lie)". (bron : De Telegraaf, iTunes, website Esther Hart)

09-05-2010 om 22:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : Pierrot heeft een nieuwe job.

 Op maandag 31 augustus ging op vtm het negentiende seizoen van start van de soap 'Familie'. Een nieuw seizoen dat betekent meteen ook een aantal nieuwe gezichten en een begingeneriek die een nieuw en vooral moderner jasje kreeg. Voortaan verschijnen enkel nog de namen van de Van den Bossches in beeld en er is meteen ook een nieuwe titelsong en die wordt niet langer ingezongen door Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991).

 De commerciële omroep ging op zoek naar vervanging en vond die in Charlotte, de jonge zangeres die zich afgelopen voorjaar liet opmerken in de muzikale talentenjacht 'Zo is er maar één' dat gepresenteerd werd door wijlen Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006).

Sinds woensdag 02 september wordt de familie geconfronteerd met verschillende nieuwkomers, die voor korte of langere tijd in hun leven zullen blijven. Zo maakte Marc Coessens op 02 september zijn opwachting als psychiater. Twee dagen later - op vrijdag 04 september - was het de beurt aan Robert de la Haye. Hij geeft gestalte aan Victor Praet, de chirurg die het nieuw algemeen diensthoofd in het ziekenhuis wordt. Op donderdag 10 september werd Frank Van Erum als de gladde muziekproducer Tino geïntroduceerd.

Nog nieuwe rollen dit seizoen zijn : advocate Balencourt jr. (Lore Dejonckheere), professor Rodriguez (Hans Ligtvoet), oplichter Filip (David Cantens), voetballer Gert (Ward Kerremans), Relinde (Annemarie Picard), zakenman Francis (Ben Van Ostade) en dansleraar Pedro (Jef Ravelingen).

Het komende seizoen, en dit telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.

* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.363 TOT EN MET 4.368.

- maandag 10 mei - aflevering 4.363 : Hanneke en Jelle hebben een verrassing geregeld voor hun ouders. Brenda apprecieert de goede bedoelingen, maar is van mening dat zij en Bart hun kinderen geen hoop op een verzoening mogen geven. Jan ergert zich blauw omdat de aanvaller van Leen nog altijd in het ziekenhuis ligt en duidelijk in bescherming genomen wordt door Victor Praet. Rob kan eindelijk zijn schuld vereffenen bij Peter en hij neemt ook afscheid van Pierrot. Bert heeft het er moeilijk mee dat June bij Van den Bossche Electronics werkt, maar toch neemt hij haar in vertrouwen over het toenaderingsverbod dat Lisa heeft gevraagd.

- dinsdag 11 mei - aflevering 4.364 : Hanneke en Jelle hebben het er nog steeds moeilijk mee dat hun ouders gaan scheiden. Ze vinden het niet fair dat ze geen andere keuze hebben dan zich neer te leggen bij de beslissing. Feit is wel dat zowel Brenda als Bart het zwaar hebben om afstand te doen van hun huis, waar ze ooit zo gelukkig zijn geweest. Els vindt het opmerkelijk dat Rob onbetaald verlof heeft genomen terwijl hij een hoop schulden heeft en ze polst bij Rita of ze er het fijne van weet. Mieke vindt het niet kunnen dat Victor Praet niet omkijkt naar Leen en wel zeer close is met haar aanvaller. Morgane geeft Mieke overschot van gelijk en ze krijgt Paul zover dat hij bij Victor Praet gaat pleiten voor de overplaatsing van Joris De Belder.

- woensdag 12 mei
 - aflevering 4.365 : Leen heeft er geen probleem mee dat haar belager nog altijd in het ziekenhuis ligt, want ze wil via Joris doordringen tot Victor. Mieke vindt dit erover en ze besluit advocate Balencourt onder de arm te nemen om te bekijken hoe de situatie het beste kan worden aangepakt. Anna is van mening dat Bart en Brenda aan hun relatie moeten werken en niet zomaar alles wat ze hebben opgebouwd mogen opgeven. Jennifer heeft het moeilijk met de kritiek die Mario op haar ontwerpen heeft. De Van den Bossches vinden het tijd dat de bomma terugkeert naar Benidorm.

- donderdag 13 mei
 - aflevering 4.366 : Maarten is blij dat hij terug baas is in zijn eigen keuken, maar zijn stoofvlees valt niet in de smaak bij de klanten. Jan en Maarten gaan tot het uiterste om het recept van de stoverij in handen te krijgen voor Anna en Albert naar Benidorm terugkeren. Bert heeft dringend getuigen in zijn voordeel nodig voor de rechtszaak tegen Lisa en hij probeert Pierrot voor zijn kar te spannen. Leen vist bij Victor Praet naar de reden van zijn veelvuldige bezoeken aan haar aanvaller Joris De Belder. Marie-Rose zorgt er voor dat Lisa en Bert met elkaar praten.

- vrijdag 14 mei
 - aflevering 4.367 : Leen trilt van angst wanneer ze op de gang oog in oog komt met haar aanvaller Joris. Linda vindt het de hoogste tijd dat Victor Praet gaat beseffen dat Joris moet overgeplaatst worden en ze besluit met de directeur te gaan praten. Jan heeft Albert dronken gevoerd in de hoop dat hij het geheime ingrediënt van Anna's stoverij onthult. June grijpt elke kans om Peter duidelijk te maken dat ze hun relatie puur zakelijk wil houden. Pierrot polst bij zijn moeder of ze hem aan een job kan helpen.

- zaterdag 15 mei
 - aflevering 4.368 : Pierrot heeft een job in de supermarktketen van Francis en hij levert vanaf vandaag kant en klare maaltijden aan huis. Victor Praet zoekt Mieke thuis op en confronteert haar met het aanstellen van de gerechtsdokter om Joris De Belder te laten overplaatsen naar de gevangenis. De valpartij van Jelle lijkt Brenda en Bart dichter bij elkaar te brengen. Anna gelooft dat liefde alles overwint. Ze wil er dan ook alles aan doen om het huwelijk van Bart en Lisa te laten doorgaan en ze mobiliseert Marie-Rose, Jan en Rita om te helpen met de organisatie van het feest.

'Familie', van maandag tot en met zaterdag telkens om 20.00 op vtm. (bron en foto : vtm ; foto Charlotte : Eén)

09-05-2010 om 16:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'David' : Davids bezoek aan de hoerenbuurt haalt de kranten.

 Op vrijdag 18 september jongstleden ging bij vtm een nieuwe telenovelle van start. 'David' is een romantisch liefdesavontuur. In het begin van het verhaal slaat de 12-jarige David tijdens een exotische bootvakantie overboord. Zijn familie zet meteen allerlei zoekacties op, maar tevergeefs. Ze moeten aanvaarden dat hun zoon verdronken is. Alleen is dat niet zo. David (Jeroen Van Dyck), die aan geheugenverlies lijdt, is aangespoeld op een onbewoond eiland. Daar wordt hij vijftien jaar later bij toeval ontdekt door Sofie (Nathalie Meskens). Meteen de start van een uniek liefdesavontuur.

'David' is de derde telenovelle van vtm, na 'Sara' en 'Louislouise' en is in tegenstelling tot de vorige twee integraal een origineel concept van Hugo Van Laere, die ook de scenario's van 'Sara' voor zijn rekening nam. De reeks wordt geproduceerd door Eyeworks.

De telenovelle wordt van maandag tot vrijdag uitgezonden, en dit telkens in de vooravond om 18.25. De dag nadien kan je de aflevering herbekijken en dit telkens om 12.10. Op zondagnamiddag (rond de klok van 14.45) volgt dan 'De week van David' waarin je alle afleveringen van de voorbije week in één ruk kan (her)bekijken.

Wij geven telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'DAVID' - AFLEVERING 168 TOT EN MET 172.

- maandag 10 mei (herhaling dinsdag 11 mei) - aflevering 168 : Delphine en David werken met passie aan hun gezamenlijk project, een verhalen- en prentenboek voor kinderen. Toch bekruipt David weer de drang om op zoek te gaan naar de liefde. Hij belandt zo in de hoerenbuurt. Lotte heeft Maarten en Liesbeth uitgenodigd voor een etentje. Andrea is onder de indruk van de cijfers die haar bij Welvapharma worden voorgelegd. Laura en Quinten twijfelen of ze het groepswerk moeten afgeven. Tim lijkt het allemaal niets te kunnen schelen, maar hij heeft dan ook een date met ene Dries.

- dinsdag 11 mei
 (herhaling woensdag 12 mei) - aflevering 169 : David stort zich terug op zijn schilderwerk voor Delphines verhalenboek. Ondertussen bespreken de Klaerhouts de toekomst van David. Pieter is razend voor een interview met David in een magazine en Herman is in shock als hij verneemt dat David naar de hoeren is geweest. De ondernemer vreest dat de pers hier lucht van zal krijgen en dat Klaerhout Pharmaceutica in de klappen zal delen. Herman neemt bijgevolg een drastische beslissing. Pieter probeert David nog een injectie te geven, maar dat mislukt... Lotte beseft dat ze zich in haar vader heeft vergist. Jan heeft namelijk een job gevonden en probeert zo zijn eigen rekeningen te betalen.

- woensdag 12 mei
 (herhaling donderdag 13 mei) - aflevering 170 : David is overstuur omdat hij zijn belofte aan Maarten niet kan houden. Net nu vraagt Bea hem om mee te werken aan nieuwe producten voor de biolijn. Sofie begrijpt niet dat haar vader niet meer afstand neemt van Andrea sinds ze bij Welvapharma werkt. Sander en Jan werken samen in de galerie. Delphine heeft met succes haar verhalenboek voorgesteld bij de uitgever en ze krijgt daar bovenop goed nieuws van Nils. Ondertussen krijgt krantenjournalist Karel een interessante foto van David in handen... .

- donderdag 13 mei
 (herhaling vrijdag 14 mei) - aflevering 171 : In de krant staat er een artikel over Davids bezoek aan de meisjes van plezier en zijn druggebruik. De gevolgen zijn zeer groot, voor David en voor iedereen in zijn omgeving. Herman is van mening dat David de reputatie van Klaerhout Pharmaceutica in de problemen brengt en wil dat hij zo snel mogelijk verhuist. Pieter en Delphine hebben het ook met David gehad. Alleen Tim, Maarten en Sofie steunen hem nog. Sofie wil zelfs zijn naam zuiveren zonder dat hij het weet. Ze wil immers geen beloftes meer doen die ze misschien niet kan houden.

- vrijdag 14 mei
 (herhaling maandag 17 mei) - aflevering 172 : Sofie heeft Lotte overtuigd om de werken van David toch tentoon te stellen en ze zet de uitgever onder druk om het boek van Delphine en David toch te publiceren. Pieter is van mening dat Sofie beter haar tijd zou stoppen in het zoeken naar een huis. En David laat hij zeer duidelijk verstaan dat hij teveel is in Koksijde. Herman maakt zich grote zorgen over de toekomst van zijn bedrijf en hij vraagt aan Sofie om Maarten te overhalen de beurscijfers te analyseren. Lotte stuurt haar vader op sollicitatiegesprek naar de Klaerhouts.

'David', telkens van maandag tot en met vrijdag tussen 18.25 en 19.00 op vtm. Meer nieuws en informatie krijg je op de 
website van de telenovelle. (bron en foto : vtm
)

09-05-2010 om 16:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Femti år Norge i Eurovision Song Contest' : Guri Schanke blijft in 2007 in de halve finale steken.

 Midden mei vorig jaar wist zanger Alexander Rybak het Scandinavische land Noorwegen een derde overwinning te bezorgen tijdens het Eurovisie Songfestival. Eind mei zal de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival plaatsvinden in de hoofdstad Oslo en net als in 2008 en 2009 zijn er twee halve finales en een finale. De halve finales gaan door op dinsdag 25 en donderdag 27 mei, twee dagen later, op zaterdag 29 mei, vindt dan de finale plaats.

Dit jaar is het ook precies vijftig jaar geleden dat Noorwegen voor de eerste maal deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Zangeres Nora Brockstedt wist toen met "Voi voi" een vierde plaats in de wacht te slepen. Door de jaren heen wist het land goede maar ook minder goede resultaten te behalen. In eigen land zal de negenenveertigste kandidaat aantreden want enkel in 1970 en 2002 was Noorwegen niet van de partij.

Sinds begin juni gaan wij terug in het verleden en bekijken we elke week in 'Femti år Norge i Eurovision Song Contest' een inzending van naderbij. In de achtenveertigste aflevering van onze reeks staan we stil bij het jaar 2007.

 Noorwegen neemt pas sinds 1960 deel aan het Eurovisie Songfestival hoewel de eerste editie reeds in 1956 plaatsvond. In 2006 wordt de hele selectieprocedure omgegooid en sindsdien werkt de Noorse omroep met een systeem zoals dat reeds in 2002 werd ingevoerd in buurland Zweden.

Zo kwamen er dus ook in 2007 in totaal drie voorrondes met telkens zes kandidaten waarbij de nummers één en twee meteen geplaatst waren voor de finale. De nummers drie en vier konden via de herkansingsronde nog een finaleplaats bemachtigen en de nummers vijf en zes waren meteen uitgeschakeld. Zowel in de voorrondes (halve finales) als in de herkansingsronde ('Siste Sjanse') lag het lot van de kandidaten in handen van de kijkers thuis die door televoting hun voorkeur kenbaar maakten.

De finale vond plaats in het Spektrum in de hoofdstad Oslo op zaterdag 10 februari. Zowel de voorrondes als de finale werden opnieuw in goede banen geleid door Stian Barsnes Simonsen (presentator JESF 2004) en Synnøve Svabø. In de finale waren er opnieuw twee stemrondes waarbij het lot van de kandidaten in de eerste stemronde volledig in handen lag van de kijkers thuis die door televoting de beste vier doorstuurden naar de tweede stemronde. In die tweede stemronde lag hun lot in handen van een vakjury en van de kijkers thuis.

* eerste voorronde -  Finnmarkshallen, Alta - zaterdag 20 januari 2007 :

01. Love on the dancefloor Torhild Sivertsen & The Funky Family

F

02. Goodbye to yesterday Blue Moon Band

H

03. Perfect sin Marika Lejon

-

04. Livets små stjerner Marianne Solberg

-

05. Are you ready Stian Joneid

H

06. Hooked on you Infinity

F


* tweede voorronde -  Norlandshallen, Bodø - zaterdag 27 januari 2007 :

01. Ven a bailar conmigo Guri Schanke

F

02. Better than this Hazen

H

03. Under stjernene Malin Schavenius

H

04. I wanna be with you Andreea

-

05. Unbelievable Amelia

-

06. Chicken rodeo Dusty Cowshit

F


* derde voorronde -  Brunstad Conference Centre, Stokke - zaterdag 03 februari 2007 :

01. Rocket ride Jannicke Abrahamsen

H

02. Maybe Trine Rein feat. Andreas Ljones

H

03. Creator Monica Hjelle

-

04. Wannabe Crash!

F

05. Here Christina Undhjem

-

06. Vil du ha svar Jenny Jenssen

F


* herkansingsronde (Siste Sjanse) - Spektrum, Oslo - vrijdag 09 februari 2007 :

01. Maybe Trine Rein feat. Andreas Ljones

F

02. Are you ready Stian Joneid

-

03. Under stjernene Malin Schavenius

-

04. Better than this Hazen

-

05. Goodbye to yesterday Blue Moon Band

-

06. Rocket ride Jannicke Abrahamsen

F


* finale - Spektrum, Oslo - zaterdag 10 februari 2007 :

01. Hooked on you Infinity

-

-

02. Vil du ha svar Jenny Jenssen

-

-

03. Maybe Trine Rein feat. Andreas Ljones

-

-

04. Chicken rodeo Dusty Cowshit

69.062

04

05. Love on the dancefloor Torhild Sivertsen & The Funky Family

78.433

02

06. Rocket ride Jannicke Abrahamsen

-

-

07. Wannabe Crash!

70.203

03

08. Ven a bailar conmigo Guri Schanke

108.541

01

 Guri Schanke (14 december 1961) maakte in 1982 reeds haar acteerdebuut tijdens een musical. In 2005 nam ze deel aan 'Skal vi danse', de Noorse versie van 'Strictly come dancing', wat we in Vlaanderen kennen als 'Sterren op de Dansvloer'. In deze wedstrijd eindigde ze op een verdienstelijke tweede plaats.

In 2007 nam ze voor de eerste maal deel aan 'Melodi Grand Prix', de Noorse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Haar nummer "Ven a bailar conmigo" (tekst en muziek : Thomas G:son) wist de Noren te bekoren en dus eindigde ze op de eerste plaats tijdens de finale van de nationale selectie.

Op donderdag 10 mei 2007 strandde ze in de Hartwall Areena in de Finse hoofdstad Helsinki met een totaal van 48 punten op een achttiende plaats en dus mocht Noorwegen voor het eerst sinds de invoering van de halve finale in 2004, niet aantreden in de finale van het Eurovisie Songfestival. Viervoudig Songfestivaldeelneemster Elisabeth Andreassen (ESF 1982-1985-1994-1996) is de tante van Guri. De man van Elisabeth is de broer van Guri's vader. (met dank aan 3D Flags)

09-05-2010 om 15:34 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Liliane Saint-Pierre volgende zondag, 16 mei, te gast tijdens 'Hallelujah Europe'.

 Volgende zondag16 mei (15.00), vindt in de Nieuwe Remonstrantse Kerk in de Nederlandse hoofdstad Amsterdam voor de eerste keer in de geschiedenis van de kerk een Songfestival-kerkdienst plaats.

De 
Remonstranten gaan in samenwerking met Hijlco Span van NCRV-Radio het experiment wagen : een kerkdienst die muzikaal wordt ingevuld met de meest betekenisvolle liedjes van het Eurovisie Songfestival. Immers elke authentieke vorm van muzikale spiritualiteit dient in de kerk de ruimte te krijgen. Van Bachcantates tot Charpentier, van Gregoriaans tot Eurovisie !

Tijdens deze kerkdienst, '
Hallelujah Europe', zullen een aantal Songfestivaldeelnemers hun opwachting maken en zo zijn Lenny Kuhr (ESF 1969, lid vakjury NSF 1978-2004, presentatrice NSF 1982) en 'onze' Liliane Saint-Pierre (Luxemburgse selectie 1978, Eurosong 1981, ESF 1987, voorzitter vakjury 'Eurosong 1999') van de partij. Beiden zullen hun festivalinzending ten gehore brengen en Liliane brengt een speciale akoestische versie van "Soldiers of love". Ook Coot Van Doesburgh (tekstschrijfster Nederlandse inzending ESF 1994) maakt haar opwachting.

Tot en met aanstaande zaterdag, 15 mei, kan er via deze
link gestemd worden in acht verschillende categorieën. De uitslag van de poll wordt pas daags nadien bekendgemaakt en de winnende liedjes zullen tijdens de kerkdienst. De toegang aanstaande zondag is volledig gratis maar je dient je vooraf wel aan te melden daar de plaatsen beperkt zijn.

Op zondag 23 mei zal 
Radio 5 tijdens '
NCRV Schepper en Co' een reportage uitzenden over 'Hallelujah Europe'. Het programma gaat van start om 15.00. (bron : Hallelujah Europe)

09-05-2010 om 14:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : Tom Dice vanavond te gast tijdens 'Het Gala van de Profvoetballer 2010'.

 Het wordt een drukke dag voor Songfestivalkandidaat Tom Dice want zowel vanmiddag als vanavond kan je hem op Eén aan het werk zien.

Zo maakt hij deze middag zijn opwachting bij Indra Dewitte in 'De zevende dag' waar hij net voor de klok van 13.00 zijn festivalinzending "Me and my guitar" ten gehore zal brengen.

Vanavond zorgt hij voor de muzikale noot tijdens 'Het Gala van de Profvoetballer 2010' dat wordt gepresenteerd door Catherine Van Eylen (
VRT) en Vincent Langendries (RTBF). De interviews gebeuren door Tom Coninx (VRT) en Rodrigo Beenkens (RTBF).

In totaal worden er vijf prijzen uitgereikt en we zetten de genomineerden in vier categorieën hieronder op een rijtje :

* Profvoetballer 2009-2010 :

- Mbark BOUSSOUFA.
- Romelu LUKAKU.
- Thomas VERMAELEN.

* Keeper 2009-2010 :

- Simon MIGNOLET.
- Silvio PROTO.
- Stijn STIJNEN.

* Trainer 2009-2010 :

- Guido BREPOELS.
- Ariël JACOBS.
- Georges LEEKENS.

* Scheidsrechter 2009-2010 :

- Paul ALLAERTS.
- Frank DE BLEECKERE.
- Jérome EFONG NZOLO.

De uitreiking van de prijzen gebeurt op basis van de stemmen van de collega-voetballers, de vijfde prijs wordt uitgereikt aan de topschutter van het afgelopen seizoen, Romelu Lukaku.

OPGELET : Dit gala wordt in uitgesteld relais uitgezonden op 
Eén en dit vanaf 22.05 na een nieuwe aflevering van 'Witse'. Wie het gala rechtstreeks wil volgen moet vanaf 20.15 afstemmen op La Deux. (bron : Eén, La Deux)

09-05-2010 om 11:22 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs