Newsroom : Kate Ryan verandert van Zweedse producer.
Eergisteren, dinsdag 27 april, meldden we dat Niclas Kings, de Zweedse producer van Kate Ryan (ESF 2006), niet langer wil samenwerken met de Vlaamse zangeres. Dat had hij eerder deze maand laten weten in een interview met de muziekblogsite Don't Stop The Pop.
Toch zal de Kempense zangeres voor haar volgende album, dat vanaf half mei in Zweden wordt opgenomen, met een nieuwe Zweedse producer samenwerken. De Concentra-kranten meldden vandaag, donderdag 29 april, dat haar manager Tim Pijpen zijn naam nog niet wil bekendmaken.
Niclas Kings en Niklas Bergwall, haar vorige producers, hebben inmiddels projecten met de Australische Nervo Girls en ze willen ook de jonge Daniela lanceren.
Beiden werkten in het verleden verschillende malen met Kate Ryan samen. Samen maakten ze onder meer de hits "Ella elle l'a", "Babacar", "I surrender" en "Je t'adore", het nummer waarmee ze in 2006 ons land vertegenwoordigde tijdens de halve finale van het Eurovisie Songfestival.
In Vlaanderen scoorde ze met dit nummer haar tweede nummer één-hit en ook in het buitenland wist ze te scoren zoals onder meer in Polen en Zweden. (bron : Concentra)
De Eeklose zanger en muzikant Tom Dice vertegenwoordigt op dinsdag 25 mei eerstkomende ons land tijdens de eerste halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival dat doorgaat in de Noorse hoofdstad Oslo. De inzending "Me and my guitar" is nu al een hit in eigen land, straks volgt hopelijk ook de rest van Europa.
Ondanks de hoge verwachtingen blijft de twintigjarige Eeklonaar de rust zelve. Onlangs was hij nog enkele dagen in Los Angeles om er twee videoclips op te nemen, en hij bereidt zich tegelijkertijd ook voor op de voorstelling van zijn eerste full-cd "Teardrops", die aanstaande donderdag, 29 april, wordt voorgesteld in Wilrijk.
Het Nieuwsblad wil de deelname van Tom Dice aan het Eurovisie Songfestival niet onopgemerkt voorbij laten gaan en daarom trekt de krant voluit de kaart van Tom Dice. De komende dagen en weken mag u in interviews met Tom en zijn ouders verwachten, dagboekfragmenten van papa Rudy... .
Vorige week woensdag, 21 april, begon de krant reeds af te tellen. Het Nieuwsblad maakte samen met Tom zijn favoriete alfabet en 26 dagen lang leert u hem letter per letter wat beter kennen. Het wordt een leuke opsomming van weetjes en anekdotes. Vandaag zijn we toe aan de letter H van 'Hobby's'.
VAN EEKLO NAAR OSLO : H van Hobby's.
"Hobby's ? Wat zijn dat ? (lacht) Ik prijs me gelukkig dat ik van mijn grootste hobby, muziek, mijn beroep heb kunnen maken. De laatste maanden moest ik heel hard werken. Voor andere hobby's is er dus geen tijd meer, al mis ik het voetballen wel. Ik raak door mijn fitness weer ik vorm. Ik speelde bij de jeugd van Excelsior Balgerhoeke en bij VK Watervliet. Daar was ik zelfs eens topscorer. Als linksachter, stel je voor..." (bron : Het Nieuwsblad)
'De klas van Frieda' : Stany Crets en Els Dottermans tegen Martine Prenen en Stan Van Samang.
Sinds maandag 29 maart presenteert Frieda Van Wijck elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een nieuwe laatavondquiz op Eén. In 'De klas van Frieda' onderwerpt juffrouw Frieda elke dag vier bekende leerlingen aan een overhoring.
In de nieuwe, geestige laatavondquiz 'De klas van Frieda' ontvangt juffrouw Frieda Van Wijck elke avond vier bekende Vlamingen in haar klas. De vier nemen netjes gewassen, gekamd en gestreken per twee plaats aan een bank. Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, Marcel Van Thilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') en Luk Alloo, Siegfried Bracke en Tomas De Soete; allemaal worden ze voor één avond bankgenoten in 'De klas van Frieda'. En vooral partners in kennis, want elke bank heeft maar één doel : meer weten en meer punten halen dan de andere bank.
Beide banken nemen het in vijf quizrondes tegen elkaar op. Van Latijn tot aardrijkskunde, van technologische opvoeding tot Duits en fysica; alle schoolvakken komen aan bod. De banken moeten een spreekbeurt geven over een onderwerp dat ze niet verwachten. Ze kijken naar bizarre schooltelevisie uit ver vervlogen tijden. Ze krijgen een groepswerk voorgeschoteld. En ze worden op hun kennis getest door een bekende vakleraar die hen inwijdt in een niet-alledaags vak.
De sfeer is veel gemoedelijker dan in een echte klas, en de juffrouw merkelijk sympathieker. Maar de druk is identiek. Na elke ronde haalt Frieda er de rapporten bij en alleen de bank met het beste eindrapport mag het eindexamen spelen. In dat eindexamen is het ieder voor zich; wie als eerste tien punten haalt, is de primus van de klas. Alleen hij of zij krijgt het eeuwige respect en een kus van de juffrouw.
De Leerlingen
Frieda Van Wijck ontvangt elke dag vier bekende leerlingen. Ze zitten per twee aan een bank. De twee hebben niet met elkaar op school gezeten, maar hebben in het dagelijkse leven een nauwe band. Het zijn collega's, vrienden of partners. Klaar om een onoverwinnelijke bank te worden.
Collega's Peter Van de Veire en Miguel Wiels, vriendinnen Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, vrienden Jacques Vermeire en Gilles De Bilde, man en vrouw Jeroen Van Dijck en Nathalie Meskens delen stuk voor stuk een bank in 'De klas van Frieda'. Andere verrassende combinaties zijn Siegfried Bracke en Tomas De Soete, Freek Braeckman en Cédric Van Branteghem en Vincent Van Quickenborne en Sven Ornelis, mensen die zich in 'De klas van Frieda' voor het eerst als duo outen.
De leerlingen spelen in de eerste plaats de quiz, maar vertellen ook over hun eigen schooltijd. Over hun piek- en spiekmomenten, hun tienen en hun buizen, hun strafstudies, hun prille liefdes en de wekelijkse ruzie met de prefect.
De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
In Schooltelevisie krijgen de leerlingen de meest bizarre fragmenten voorgeschoteld uit 35 jaar schooltelevisie op de openbare omroep. De titels spreken voor zich : 'Sprechen Sie Deutsch ?' met Marlène de Wauters. De gevaren van elektrocutie. Het paringsgedrag van de stekelbaars. En diverse vissersboten. Allemaal verborgen schatten uit het VRT-archief die in 'De klas van Frieda' opnieuw het daglicht zien.
In De Spreekbeurt moet elke bank een spreekbeurt geven over een onderwerp dat Frieda hen totaal onverwacht oplegt. De Guldensporenslag. Het leven van Beethoven. De Mount Everest. Of 'mijn allerliefste cavia Joske'. De leerlingen krijgen de tekst cadeau op autocue, maar moeten tijdens hun spreekbeurt een aantal weggelaten woorden proberen in te vullen.
Bij het Groepswerk komt er handenarbeid aan te pas. Elke bank krijgt acht foto's te zien en moet die met behulp van een touchscreen in een bepaalde volgorde leggen. Dieren van traag naar snel in het vak biologie. Ballen van klein naar groot in het vak lichamelijke opvoeding. Of Eurovisiesongfestivalwinnaars chronologisch in het vak muzikale opvoeding.
In De Vakleraar komt elke dag één minder alledaags vak aan bod, zoals slagerij, bloemsierkunst, voedingsleer of Russisch. En omdat Frieda niet echt bedreven is in die vakken, haalt ze er een specialist bij, een bekende Vlaming die het vak ooit zelf gestudeerd heeft of er nu een autoriteit in is. Zo geeft Günther Neefs automechanica, Jan Van Looveren bakkerij en Alex Puissant Italiaans.
Juist/Fout is de laatste en beslissende ronde. Alle druk komt in die ronde op één leerling van elke bank terecht. Hij of zij krijgt in sneltempo tien beelden te zien en moet stante pede zeggen of het beeld juist of fout is. Een zenuwslopend spel.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
De Juffrouw
'De klas van Frieda' wordt gepresenteerd door Frieda Van Wijck. Na drie seizoenen 'De laatste show' en een cultuuruitstap bij 'Cobra TV', keert ze voor het eerst sinds 'In alle staten' terug naar een oude liefde : de quiz. Een kleine vijftig jaar nadat ze vanop een houten schoolbank in de Vrije Humanoria voor Meisjes in Maaseik opkeek naar zuster directrice, wordt ze dus ook zelf juffrouw. Een juffrouw waar de meeste leerlingen alleen maar kunnen van dromen. Sympathiek, charmant, grappig en ad rem. En waar nodig natuurlijk ook kordaat. Zeer kordaat.
* twintigste aflevering :
In de televisiereeks 'Oud België' speelden Stany Crets en Els Dottermans een koppel. Vanavond doen ze dat opnieuw op de schoolbank bij juffrouw Frieda. Ze gaan voluit voor de overwinning tegen twee kapiteins uit 'De Generatieshow' : Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004) en Stan Van Samang. Niemand minder dan politicus Geert Lambert is de vakleraar vanavond en geeft het vak 'maritieme technieken'. Hij is licentiaat in de haven- en maritieme wetenschappen en heeft zelf een zeilboot. Of de leerlingen zijn koers zullen kunnen volgen is zeer de vraag.
'De klas van Frieda', vanavond, donderdag 29 april, de twintigste aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron en logo : Eén)
Sinds dinsdag06 april (en dit tot en met vrijdag 14 mei), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 25, donderdag 27 en zaterdag 29 mei zal worden gehouden in de Noorse hoofdstad Oslo. Voor het - inmiddels - vijfde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vier jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', drie jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', twee jaar 'Dobro veče Beograde' en vorig jaar 'Добрый вечер Москва'.
Dit jaar, en dit gedurende iets meer dan vijf weken, dekt de vlag de lading in 'God kveld Oslo'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije twee jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden zeventien landen aan. En in tegenstelling tot de voorbije jaren zullen ditmaal een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Sinds vorige week donderdag, 22 april, plaatsen we de kandidaten in de tweede halve finale voor het voetlicht en het land dat als zevende aantreedt tijdens die halve finale op donderdag 27 mei is AZERBEIDZJAN. Samen met San Marino, dat er dit jaar voor de tweede maal op rij niet bij is, debuteerde Azerbeidzjan twee jaar geleden tijdens het Eurovisie Songfestival. In de eerste halve finale wisten Elnur & Samir met "Day after day" beslag te leggen op een zesde plaats. Deze positie leverde hen een rechtstreeks ticket op voor de finale alwaar ze op een achtste plaats zouden stranden. Vorig jaar werd het land vertegenwoordigd door AySel en Arash en het duo legde met "Always" in de tweede halve finale met een totaal van 180 punten beslag op een tweede plaats. In de finale werden 207 punten bij elkaar gesprokkeld wat recht gaf op een derde plaats.
In Azerbeidzjan raakte op donderdag 18 maart de kogel door de kerk met betrekking tot de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Op dinsdag 02 maart jongstleden vond in het land de finale plaats van de nationale selectie. Een maand eerder, op dinsdag 02 februari, was er reeds een halve finale met zes kandidaten en daar werden er uiteindelijk drie van weerhouden die dus begin maart onder elkaar uitmaakten wie het land zou gaan vertegenwoordigen eind mei in de Noorse hoofdstad Oslo.
Tussen het tijdstip van de halve finale en de finale werden er in totaal vijf nummers gecomponeerd door buitenlanders en vier daarvan werden er tijdens de finale door de kandidaten ten gehore gebracht. Een paar dagen eerder raakten de titels van deze nummers reeds bekend en de vier weerhouden nummers waren "Cancelled" (tekst en muziek : Stefan Örn, Negin, Random), "Drip drop" (tekst en muziek : Stefan Örn en Sandra Bjurman), "Soulless" (tekst en muziek : Anders Lundström) en "Under my skin" (tekst en muziek : Stefan Örn and Phil Anquetil). Eén nummer haalde de finale niet, namelijk "Don't let the morning come".
* de nummers tijdens de finale :
01. "Drip drop" door Safura Alizadeh. 02. "Under my skin" door Safura Alizadeh. 03. "Soulless" door Safura Alizadeh. 04. "Under my skin" door Milk & Kisses (Azerbeidzjaanse selectie 2008). 05. "Drip drop" door Milk & Kisses (Azerbeidzjaanse selectie 2008). 06. "Cancelled" door Milk & Kisses (Azerbeidzjaanse selectie 2008). 07. "Under my skin" door Maryam Shabanova. 08. "Soulless" door Maryam Shabanova. 09. "Drip drop" door Maryam Shabanova.
Het lot van de finalisten lag in handen van een vakjury en die besloot dat de zeventienjarige Safura Alizadeh naar de Noorse hoofdstad Oslo mag afreizen. Met welk nummer ze zou aantreden was op dat ogenblik nog niet bekend. Er werd gekozen voor "Drip drop" en dat is op zich niet echt een verrassing. Tijdens de 'eerste' Oekraïense nationale finale had ze het nummer reeds ten gehore gebracht.
Safura Alizadeh (Baku, 20 september 1992) is zangeres en daarnaast speelt ze eveneens saxofoon. De zangeres komt uit een muzikaal gezin, haar vader is namelijk zanger en haar moeder speelt piano. Op driejarige leeftijd startte ze zelf met zingen en drie jaar later stond ze voor de eerste maal op het podium.
In eigen land won ze de achtste reeks van 'Yeni Ulduz', een talentenjacht te vergelijken met 'Pop Idol'.
"Drip drop" (tekst : Sandra Bjurman ; muziek : Anders Bagge, Stefan Örn)
You are my man You are my half Tell me what's happening I know something's wrong I can tell when you lie I can tell you've stopped trying These last three weeks past and we've barely talked I think I know, and it's breaking my heart Am I in or am I out?
Can I love you forever through this? Can I trust in you forever through this? I don't know how to stop, how to stop These teardrops That drip drop drip drop (And) drip drop drip drop Oh.. Oh...
Tell me where have you been? Why are you late? You smell like lipstick again Come on, answer my question! Say something. Why are you acting out? Oh, say it's in my head...
Can I love you forever through this? Can I trust in you forever through this? I don't know how to stop, how to stop These teardrops That drip drop drip drop Drip drop drip drop Oh.. Oh...
I don't wanna cry I don't wanna hear your name If this is where it ends I don't wanna run Run away from myself And be lost again
Can I love you forever through this? Can I trust in you forever through this? I don't know These teardrops I dont know That drip drop drip drop Oh.. Oh... MORGEN : voorstelling van de Oekraïense kandidate, Alyosha. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
Oslo 2010 : Songfestivalkandidate Sieneke heeft een platencontract beet.
De Nederlandse Songfestivaldeelneemster Sieneke heeft gisteren, dinsdag 27 april, een driejarig platencontract getekend. De zangeres mag alvast drie albums opnemen. Ze heeft een contract getekend bij NRGY Music en na het Eurovisie Songfestival zal een eerste single worden uitgebracht.
Intussen raakte bekend dat ze haar draaiorgel niet kan meenemen naar de Noorse hoofdstad Oslo. Volgens De Telegraaf is het draaiorgel zo zwaar dat het door het podium zou kunnen zakken. De Noorse omroep heeft speciaal voor het liedjesevenement een glazen podium laten ontwerpen. Het Nederlandse draaiorgel weegt zo'n vijfhonderd kilo. "Veel te zwaar", oordeelden de Noren.
De weigering van de Noren is een tegenslag voor de Nederlandse delegatie. Zangeres Marianne Weber, die met het idee van het draaiorgel kwam, reageerde teleurgesteld. "Wat ?", zei ze. "Geen draaiorgel ? Omdat het niet kan ? Onzin, alles kan. Als je maar wil. Ik weet niet hoe, maar het moet gewoon goedkomen."
Weber, die op het Songfestival optreedt als de coach van Sieneke, erkende dat het uitgezochte draaiorgel zwaar is. "We moeten iets bedenken waardoor het orgel minder zwaar wordt. We zoeken nu naar alternatieven. Maar met iets wat minder is, neem ik geen genoegen."
Het draaiorgel is belangrijk bij de inzending van Nederland. Het neemt een prominente plaats in in de muziek van "Ik ben verliefd (Sha-la-lie)", het liedje waarmee Sieneke op donderdag 27 mei als negende aantreedt tijdens de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. (foto : Eurovision.tv)
Op deze laatste woensdag van april zijn we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook dit jaar bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Dit seizoen presenteert Van Hoorne Theaterproducties met veel trots de sprankelende familievoorstelling 'Hans & Grietje de Musical'. De rol van Snoepheks zal vertolkt worden door zangeres en musicalactrice Linda Wagenmakers (ESF 2000). De titelrollen zijn in handen van Roy van den Akker (Hans) en Katiuscia Principato (Grietje). Beiden hebben hun sporen reeds verdiend in diverse musicalproducties. Marcel Smid zal net als bij 'Roodkapje De Musical' de regie voor zijn rekening nemen. De castleden kennen het genre van Van Hoorne Theaterproducties als geen ander en dat staat garant voor een succesvolle, energieke en humoristische voorstelling.
'Hans & Grietje de Musical' ging op zondag08 november in première in Vlaardingen. De voorstelling tourt nog tot en met woensdag 12 mei langs de middelgrote en grote theaters van Nederland. De voorstelling duurt ongeveer 75 minuten en bevat géén pauze. De voorstelling is geschikt voor de hele familie (kinderen vanaf 4 jaar). Na de voorstelling kunnen de bezoekers met de acteurs op de foto in de foyer van het theater. Een volledig overzicht over data en plaatsen krijg je op de website van de musical.
Momenteel loopt in de Nederlandse theaters de familiale muziekvoorstelling 'Otje de musical', naar het boek van Annie M.G. Schmidt (tekstschrijfster "De vogels van Holland", ESF 1956) met de tekeningen van Fiep Westendorp.
Otje (Kiki Van Deursen) is grappig, ze is vindingrijk en een tikkie eigenwijs. Otje is een typisch Annie M.G. Schmidt-meisje, een vrolijk zusje van Pluk, Floddertje en de rest. Met haar opvliegende vader Tos (Rik Hoogendoorn), kok en brokkenmaker, loopt de boel af en toe flink in het honderd. Maar Otje zou Otje niet zijn als ze daar geen oplossing voor wist te bedenken.
Het beroemde boek van Annie M.G. Schmidt werd in 1981 bekroond met de Gouden Griffel. Niet zo verwonderlijk in Otje is Annie M.G. Schmidt in topvorm. Realistische elementen en sprookjesachtige avonturen smeedde ze aaneen tot een onvergetelijk verhaal.
Dat verhaal is nu te zien in een sprankelende voorstelling vol swingende liedjes. Niek Barendsen schreef het script en liedteksten, Gijs de Lange (beiden van 'Klokhuis') heeft de regie in handen. Ex-Vliegende Panter Rutger de Bekker verzorgde de muziek. Met Otje zetten zij opnieuw een familievoorstelling neer waar het plezier vanaf spettert dit is muziektheater op z'n best.
De musical loopt nog tot en met zondag 06 juni eerstkomende en wordt dan vanaf zaterdag 18 september hernomen en dit minstens tot en met zondag 23 januari 2011. Meer nieuws krijg je op de website van de musical en tickets kunnen worden aangeschaft via de website van de Nationale Theaterkassa. Opgelet : voor sommige voorstelling in het najaar kunnen pas vanaf juni kaartjes worden gekocht.
De volgende editie van het 'Studio 100 Zomerfestival' verhuist dit jaar noodgedwongen naar de Amsterdam Arena. Voor wie er vorig jaar niet bij kon zijn en zeker wil zijn van plaatsen voor de editie van 2010 noteert alvast zaterdag 26 en zondag 27 juni in zijn/haar agenda. Op beide dagen zijn er telkens twee voorstellingen, om 13.30 en 17.00.
Op dit spetterende familiefeest zullen alle Studio 100 vrienden aanwezig zijn, zoals Piet Piraat, Bumba, Samson & Gert, Mega Mindy en K3 (Eurosong 1999) ! Ze zijn allemaal van de partij, jij toch ook ?
Er kunnen nog steeds kaarten worden aangeschaft en meer informatie over hoe je kan reserveren krijg je hier.
Eurovision 2011 : eerste fase Belgische selectie loopt van 25 mei tot en met 30 september.
Zoals we eerder vandaag reeds berichtten is het volgend jaar precies vijfentwintig jaar geleden dat Sandra Kim ons land de eerste - en tot op heden enige - Songfestivaloverwinning bezorgde met "J'aime la vie". Nu al staat vast, ongeacht het resultaat van Eeklonaar Tom Dice eind volgende maand, dat ons land ook in 2011 van de partij zal zijn.
En ter gelegenheid van die verjaardag heeft de RTBF besloten om de selectieprocedure in een nieuw kleedje te stoppen. Zo werkt de Franstalige openbare omroep, die volgend jaar instaat voor de selectie, nauw samen met Akamusic om de meest geschikte kandidaat voor het jaarlijkse liedjesfestival te zoeken. Maar ook de fans van het festival zullen dankzij het internet een heel belangrijke rol gaan spelen.
Op dinsdag 25 mei eerstkomende, de dag dat Tom Dice ons land met "Me and my guitar" een finaleplaats hoopt te bezorgen, zal een speciale website in het leven worden geroepen. Via die website kunnen Belgische artiesten zich kandidaat stellen voor de 56e editie van het Eurovisie Songfestival. Zij moeten voor donderdag 30 september via het internet 20.000 euro zien te verzamelen en dit dankzij de fans die in hen willen investeren. Indien hen dit lukt dan gaan ze door naar de tweede ronde.
Kandidaten die de eerste ronde niet overleven krijgen hun geld sowieso terugbetaald. De openbare omroep zal binnenkort meer nieuws bekendmaken aangaande de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival van volgend jaar. (bron : Eurovision 2011)
Newsroom : 'Sfinks Mixed', editie 2010, met onder meer Bart Peeters en Goran Bregovic and his Wedding & Funeral Orchestra.
Deze zomer vindt in Boechout de vijfendertigste editie plaats van het openluchtfestival 'Sfinks Mixed'. Deze editie loopt van vrijdag 30 juli tot en met zondag 01 augustus eerstkomende en de organisatoren hebben onder meer Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) en Youssou N'Dour weten te strikken.
Zo is Youssou N'Dour & The Super Etoile De Dakar (Senegal), 25 jaar na zijn eerste concert op Sfinks, terug van de partij. Ook Goran Bregovic (intervalact finale ESF 2008, componist Servische inzending ESF 2010) and his Wedding & Funeral Orchestra (Servië) komt graag terug na zijn modderconcert in 2000. Daarnaast zijn ook Bart Peeters & Abdellah Marrakchi, featuring Saidjah Gallo & Ttukunak, van de partij. Peeters en Marrakchi werken momenteel aan een uniek concert voor het festival.
Eerder werden al andere namen, zoals onder andere het Cubaanse Orquesta Buena Vista Social Club, het Portugese Terrakota, het Spaanse Canteca de Macao en het Britse Peyoti for President en het Braziliaans Céu, bekendgemaakt.
Combitickets kosten 50,00 euro in voorverkoop en 70,00 aan de deur. Een dagticket voor vrijdag kost 16,00 euro in voorverkoop en 20,00 euro aan de deur. Voor zaterdag of zondag betaalt u 25,00 euro in voorverkoop of 35,00 aan de kassa. Kinderen tot en met 13 jaar mogen gratis binnen. De voorverkoop start aanstaande zaterdag, 01 mei, en eindigt op donderdag 23 juli eerstkomende.
Voor meer informatie kan u zoals steeds terecht op de website van het zomerse openluchtfestival. (bron : Belga, Sfinks Mixed)
De Eeklose zanger en muzikant Tom Dice vertegenwoordigt op dinsdag 25 mei eerstkomende ons land tijdens de eerste halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival dat doorgaat in de Noorse hoofdstad Oslo. De inzending "Me and my guitar" is nu al een hit in eigen land, straks volgt hopelijk ook de rest van Europa.
Ondanks de hoge verwachtingen blijft de twintigjarige Eeklonaar de rust zelve. Onlangs was hij nog enkele dagen in Los Angeles om er twee videoclips op te nemen, en hij bereidt zich tegelijkertijd ook voor op de voorstelling van zijn eerste full-cd "Teardrops", die aanstaande donderdag, 29 april, wordt voorgesteld in Wilrijk.
Het Nieuwsblad wil de deelname van Tom Dice aan het Eurovisie Songfestival niet onopgemerkt voorbij laten gaan en daarom trekt de krant voluit de kaart van Tom Dice. De komende dagen en weken mag u in interviews met Tom en zijn ouders verwachten, dagboekfragmenten van papa Rudy... .
vorige week woensdag, 21 april, begon de krant reeds af te tellen. Het Nieuwsblad maakte samen met Tom zijn favoriete alfabet en 26 dagen lang leert u hem letter per letter wat beter kennen. Het wordt een leuke opsomming van weetjes en anekdotes. Vandaag zijn we toe aan de letter G van 'Gitaar'.
VAN EEKLO NAAR OSLO : G van Gitaar.
"Hoe kan het ook anders ? De G staat natuurlijk voor Gitaar, mijn instrument, waarover ik ook zing in het liedje voor Oslo. Ik heb vroeger een paar jaar gitaarles gekregen, maar heb vooral veel zelf geleerd, al spelenderwijs. Gitaar blijft mijn hoofdinstrument maar, en dat weten mijn ouders nog niet, ik volg ook pianoles. Ik vind dat een piano zich ook perfect leent voor ballads. Maar bij een gitaar is de sfeer nog anders, de liedjes klinken ook anders. Het blijft dus voorlopig 'me and my guitar'. Voor 'me and my piano' is het nog wat te vroeg..." (bron : Het Nieuwsblad)
Oslo 2010 : RTBF en Akamusic starten eind mei de zoektocht naar Belgische kandidaat Eurovisie Songfestival 2011.
Volgend jaar is het precies vijfentwintig jaar geleden dat de toen 13-jarige Sandra Kim met "J'aime la vie" tekende voor de eerste - en tot op heden enige - Belgische Songfestivaloverwinning.
Ons land zal ook in 2011 van de partij zijn tijdens het jaarlijkse liedjesfestival want de Franstalige omroep RTBF heeft vandaag, woensdag 28 april, aangekondigd dat het volgend jaar een kandidaat zal afvaardigen.
Voor de selectie van die kandidaat gaat de omroep samenwerken met de Belgische platenmaatschappij Akamusic en via de website van het platenlabel kunnen geïnteresseerden zich kandidaat stellen voor de Belgische selectie. Ze moeten echter wel voldoen aan de voorwaarden opgesteld door de Franstalige omroep.
Eens de registratie een feit is, kunnen internetgebruikers uit heel Europa gaan 'inzetten' op de kandidaten en vanaf het ogenblik de artiest 20.000 heeft verzameld is hij geplaatst voor de tweede selectiefase. Op dat moment komt de RTBF in het spel waarbij de omroep de promotie en de realisatie van de videoclip en het nummer zal ondersteunen.
De selectieprocedure is gesteund op het concept van 'My Major Company' waar iedereen dus financierder en producer kan worden van een artiest. Zo is Grégoire de eerste Franse zanger die hierdoor een platencontract in de wacht wist te slepen. Akamusic verbindt zich ertoe alle betaalde sommen terug te betalen indien een kandidaat niet wordt geselecteerd en daardoor is er dus geen risico aan verbonden voor beginnende artiesten.
De openbare omroep lanceert haar oproep eind volgende maand, na afloop van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival, en binnenkort worden alle details met betrekking tot de nationale selectie wereldkundig gemaakt. (bron : Eurovision-Info)
Oslo 2010 : Tom Dice werkt eerste repetitie af op de Noorse nationale feestdag, op maandag 17 mei eerstkomende.
Eerder vandaag, woensdag 28 april, heeft de EBU het voorlopige repetitieschema vrijgegeven voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Over iets meer dan vijf weken, op zaterdag 29 mei, kennen we de winnaar van de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Voorafgaand aan die finale, met vijfentwintig deelnemers, zijn er eerst nog twee halve finales en dit op dinsdag 25 en donderdag 27 mei met telkens zeventien landen die gaan strijden voor tien plaatsen in de finale.
Het perscentrum opent de deuren op zaterdag 15 mei en dit om 08.00 's ochtends. Vanaf dan is het dagelijks geopend tussen 08.00 en 23.30 met uitzondering van dinsdag 25 (eerste halve finale ) en donderdag 27 mei (tweede halve finale). Beide dagen blijft het perscentrum geopend tot 02.00 's nachts. Op zaterdag 29 mei (finale) blijft het centrum geopend tot 04.00 in de ochtend.
Op zondag 16 mei, over iets meer dan twee weken dus, gaan in Oslo de eerste repetities van start. Die dag zullen de eerste acht landen uit de eerste halve finale hun allereerste repetitie afwerken.
Tom Dice, die voor ons land als tiende aantreedt tijdens die halve finale, werkt zijn eerste optreden af op maandag 17 mei, de Noorse nationale feestdag, en dit tussen 10.10 en 10.50. Zijn tweede repetitie vindt plaats op donderdag 20 mei tussen 16.45 en 17.15.
De Nederlandse kandidate, Sieneke, betreedt het festivalpodium voor de eerste maal op woensdag 19 mei tussen 09.30 en 10.10. Haar tweede repetitie vindt drie dagen later plaats, op zaterdag 22 mei tussen 12.00 en 12.30.
In vergelijking met de voorgaande jaren zijn er met betrekking tot de persconferenties een aantal wijzigingen doorgevoerd. Zo komt er na afloop van de eerste repetitie geen grote persconferentie meer. Sommige delegaties houden wel een kleinere persontmoeting, één-op-één interviews, fotomomenten alsook eventueel een meet and greet met de fans.
De eigenlijke persconferenties komen er nu enkel na de tweede repetitie en die van Tom Dice vindt plaats op donderdag 20 mei tussen 17.55 en 18.25. Na afloop van de eerste repetitie van Tom is er op maandag 17 mei tussen 11.30 en 12.10 gelegenheid tot het nemen van foto's.
Ook de Nederlandse delegatie geeft na afloop van de eerste repetitie de kans om foto's te maken van Sieneke. Dat zal gebeuren op woensdag 19 mei tussen 10.50 en 11.30. Haar persconferentie vindt plaats op zaterdag 22 mei tussen 13.10 en 13.40.
Enkel de vijf rechtstreeks geplaatste finalisten (Duitsland, Frankrijk, gastland Noorwegen, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) houden hun persconferentie na hun eerste repetitie (zaterdag 22 mei). Zij geven een tweede persconferentie en dit tussen de eerste en tweede generale repetitie van de finale, op vrijdag 28 mei.
Tot slot geven we nog mee dat de welkomstreceptie zal doorgaan op het stadhuis van Oslo en dit op zondag 23 mei eerstkomende. Net als de voorbije jaren krijg je ook dit jaar bij ons dagelijks het volledige overzicht van de repetities en persconferenties van de desbetreffende dag en dit vanaf zondag 16 mei eerstkomende. (bron en foto's : Eurovision.tv)
'De klas van Frieda' : Peter Van de Veire en Miguel Wiels tegen 'Madammen' Ilse Van Hoecke en Anja Daems.
Sinds maandag 29 maart presenteert Frieda Van Wijck elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een nieuwe laatavondquiz op Eén. In 'De klas van Frieda' onderwerpt juffrouw Frieda elke dag vier bekende leerlingen aan een overhoring.
In de nieuwe, geestige laatavondquiz 'De klas van Frieda' ontvangt juffrouw Frieda Van Wijck elke avond vier bekende Vlamingen in haar klas. De vier nemen netjes gewassen, gekamd en gestreken per twee plaats aan een bank. Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, Marcel Van Thilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') en Luk Alloo, Siegfried Bracke en Tomas De Soete; allemaal worden ze voor één avond bankgenoten in 'De klas van Frieda'. En vooral partners in kennis, want elke bank heeft maar één doel : meer weten en meer punten halen dan de andere bank.
Beide banken nemen het in vijf quizrondes tegen elkaar op. Van Latijn tot aardrijkskunde, van technologische opvoeding tot Duits en fysica; alle schoolvakken komen aan bod. De banken moeten een spreekbeurt geven over een onderwerp dat ze niet verwachten. Ze kijken naar bizarre schooltelevisie uit ver vervlogen tijden. Ze krijgen een groepswerk voorgeschoteld. En ze worden op hun kennis getest door een bekende vakleraar die hen inwijdt in een niet-alledaags vak.
De sfeer is veel gemoedelijker dan in een echte klas, en de juffrouw merkelijk sympathieker. Maar de druk is identiek. Na elke ronde haalt Frieda er de rapporten bij en alleen de bank met het beste eindrapport mag het eindexamen spelen. In dat eindexamen is het ieder voor zich; wie als eerste tien punten haalt, is de primus van de klas. Alleen hij of zij krijgt het eeuwige respect en een kus van de juffrouw.
De Leerlingen
Frieda Van Wijck ontvangt elke dag vier bekende leerlingen. Ze zitten per twee aan een bank. De twee hebben niet met elkaar op school gezeten, maar hebben in het dagelijkse leven een nauwe band. Het zijn collega's, vrienden of partners. Klaar om een onoverwinnelijke bank te worden.
Collega's Peter Van de Veire en Miguel Wiels, vriendinnen Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, vrienden Jacques Vermeire en Gilles De Bilde, man en vrouw Jeroen Van Dijck en Nathalie Meskens delen stuk voor stuk een bank in 'De klas van Frieda'. Andere verrassende combinaties zijn Siegfried Bracke en Tomas De Soete, Freek Braeckman en Cédric Van Branteghem en Vincent Van Quickenborne en Sven Ornelis, mensen die zich in 'De klas van Frieda' voor het eerst als duo outen.
De leerlingen spelen in de eerste plaats de quiz, maar vertellen ook over hun eigen schooltijd. Over hun piek- en spiekmomenten, hun tienen en hun buizen, hun strafstudies, hun prille liefdes en de wekelijkse ruzie met de prefect.
De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
In Schooltelevisie krijgen de leerlingen de meest bizarre fragmenten voorgeschoteld uit 35 jaar schooltelevisie op de openbare omroep. De titels spreken voor zich : 'Sprechen Sie Deutsch ?' met Marlène de Wauters. De gevaren van elektrocutie. Het paringsgedrag van de stekelbaars. En diverse vissersboten. Allemaal verborgen schatten uit het VRT-archief die in 'De klas van Frieda' opnieuw het daglicht zien.
In De Spreekbeurt moet elke bank een spreekbeurt geven over een onderwerp dat Frieda hen totaal onverwacht oplegt. De Guldensporenslag. Het leven van Beethoven. De Mount Everest. Of 'mijn allerliefste cavia Joske'. De leerlingen krijgen de tekst cadeau op autocue, maar moeten tijdens hun spreekbeurt een aantal weggelaten woorden proberen in te vullen.
Bij het Groepswerk komt er handenarbeid aan te pas. Elke bank krijgt acht foto's te zien en moet die met behulp van een touchscreen in een bepaalde volgorde leggen. Dieren van traag naar snel in het vak biologie. Ballen van klein naar groot in het vak lichamelijke opvoeding. Of Eurovisiesongfestivalwinnaars chronologisch in het vak muzikale opvoeding.
In De Vakleraar komt elke dag één minder alledaags vak aan bod, zoals slagerij, bloemsierkunst, voedingsleer of Russisch. En omdat Frieda niet echt bedreven is in die vakken, haalt ze er een specialist bij, een bekende Vlaming die het vak ooit zelf gestudeerd heeft of er nu een autoriteit in is. Zo geeft Günther Neefs automechanica, Jan Van Looveren bakkerij en Alex Puissant Italiaans.
Juist/Fout is de laatste en beslissende ronde. Alle druk komt in die ronde op één leerling van elke bank terecht. Hij of zij krijgt in sneltempo tien beelden te zien en moet stante pede zeggen of het beeld juist of fout is. Een zenuwslopend spel.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
De Juffrouw
'De klas van Frieda' wordt gepresenteerd door Frieda Van Wijck. Na drie seizoenen 'De laatste show' en een cultuuruitstap bij 'Cobra TV', keert ze voor het eerst sinds 'In alle staten' terug naar een oude liefde : de quiz. Een kleine vijftig jaar nadat ze vanop een houten schoolbank in de Vrije Humanoria voor Meisjes in Maaseik opkeek naar zuster directrice, wordt ze dus ook zelf juffrouw. Een juffrouw waar de meeste leerlingen alleen maar kunnen van dromen. Sympathiek, charmant, grappig en ad rem. En waar nodig natuurlijk ook kordaat. Zeer kordaat.
* negentiende aflevering :
Juf Frieda ontvangt vanavond spring-in-'t-veld Peter Van de Veire en zijn virtuoze dienaar Miguel Wiels. De jongens maken zich op om twee madammen het vuur aan de schenen te leggen, Radio 2-presentatrices Ilse Van Hoecke (presentatrice 'Eurosong for Kids 2003-2005-2006' en commentatrice JESF) en Anja Daems (commentatrice ESF, jurylid 'Eurosong 1999'). Maar de meisjes geven zich niet zo maar gewonnen. Vakleraar Fotografie is Brusseleir van 't Joêr Julien Vrebos. Hij is dan ook de enige die de juffrouw met 'Suske' mag aanspreken.
'De klas van Frieda', vanavond, woensdag 28 april, de negentiende aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron en logo : Eén)
Sinds dinsdag06 april (en dit tot en met vrijdag 14 mei), tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 25, donderdag 27 en zaterdag 29 mei zal worden gehouden in de Noorse hoofdstad Oslo. Voor het - inmiddels - vijfde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vier jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', drie jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', twee jaar 'Dobro veče Beograde' en vorig jaar 'Добрый вечер Москва'.
Dit jaar, en dit gedurende iets meer dan vijf weken, dekt de vlag de lading in 'God kveld Oslo'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije twee jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden zeventien landen aan. En in tegenstelling tot de voorbije jaren zullen ditmaal een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Sinds afgelopen donderdag, 22 april, plaatsen we de kandidaten in de tweede halve finale voor het voetlicht en het land dat als zesde aantreedt tijdens die halve finale op donderdag 27 mei is ZWEDEN. Sinds 1958 neemt het Scandinavische land deel aan het jaarlijkse liedjesfestival. In totaal werd driemaal niet deelgenomen (1964, 1970 en 1976). Sinds 1959 houdt het land hetzelfde concept aan om de kandidaat voor het Songfestival te kiezen. Tot een aantal jaren geleden was er enkel een finale van 'Melodifestivalen' (de nationale finale) maar sinds 2002 hanteert de Zweedse omroep (SVT) de formule van vier halve finales, de herkansingsronde ('Andra chansen') en de finale. Globaal gezien scoort Zweden goed tot redelijk goed op het Songfestival en dit resulteerde reeds in vier overwinningen (1974, 1984, 1991 en 1999). Vier jaar geleden mocht zangeres Carola voor een derde keer naar het festival. Wegens het slechte resultaat van Martin Stenmarck (een jaar eerder) moest ze met "Invincible" eerst in de halve finale aantreden. Uiteindelijk belandde ze op een vijfde plaats in de finale. Dankzij dit goede resultaat was The Ark in 2007 meteen verzekerd van een plaats in de finale alwaar ze met "The worrying kind" op een achttiende plaats. Twee jaar geleden werd oud-winnares Charlotte Perrelli door de vakjury opgevist voor de finale alwaar ze met "Hero" uiteindelijk beslag legde op een achttiende plaats. Ook vorig jaar was een finaleplaats weggelegd voor het Scandinavische land. Met "La voix" eindigde Malena Ernman tijdens de eerste halve finale met een totaal van 105 punten op een vierde plaats maar in de finale verging het haar heelwat minder, een eenentwintigste plaats met 33 punten.
Op zaterdag 13 maart vond in Zweden de finale plaats van 'Melodifestivalen 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Vier voorrondes en de herkansingsronde 'Andra chansen' leverden in totaal tien kandidaten op die mochten gaan strijden om de overwinning. Voor het negende jaar op rij vond die finale plaats in de hoofdstad Stockholm, meer bepaald in Globen. Tijdens de finale bepaalden zes internationale jury's (twee uit West-Europa, twee uit Oost-Europa en twee uit Zuid-Europa), vijf regionale jury's (Stockholm, Göteborg, Malmö, Luleå en Umeå) en de kijkers thuis (via televoting) wie er namens Zweden zal aantreden tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival op donderdag 27 mei. Zowel de elf vakjury's als de kijkers thuis hadden telkens 50% van de punten in handen.
* de uitslag van 'Melodifestivalen 2010' (tussen haakjes de punten van de vakjury en televoting) :
01. "This is my life" (tekst : Kristian Lagerström ; muziek : Bobby Ljunggren) door Anna Bergendahl : 204 punten (82+122). 02. "Keep on walking" (tekst en muziek : Salem Al Fakir) door Salem Al Fakir : 183 punten (95+88). 03. "Manboy" (tekst : Fredrik Kempe ; muziek : Fredrik Kempe, Peter Boström) door Erik Saade : 159 punten (49+110). 04. "You're out of my life" (tekst en muziek : Henrik Janson, Tony Nilsson) door Darin : 117 punten (51+66). 05. "Kom" (tekst en muziek : Niclas Arn, Karl Eurén, Gustav Eurén) door Timoteij : 95 punten (51+44). 06. "We can work it out" (tekst : Andreas Johnson ; muziek : Bobby Ljunggren, Marcos Ubeda) door Andreas Johnson : 50 punten (50+0). 07. "Unstoppable" (tekst en muziek : Dimitri Stassos, Alexander Kronlund, Hanif Sabzevari, Ola Svensson) door Ola : 47 punten (47+0). 08. "I did it for love" (tekst : Kristian Wejshag ; muziek : Lars "Dille" Diedricson) door Jessica Andersson : 37 punten (15+22). 09. "Hollow" (tekst en muziek : Anders Hansson, Fredrik Kempe) door Peter Jöback : 32 punten (21+11). 10. "Jag vill om du vågar" (tekst : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist, Daniel Barkman ; muziek : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist) door Pernilla Wahlgren : 12 punten 12+0).
* hieronder de punten van de elf (vak)jury's (punten tussen haakjes internationale jury/Zweedse jury) :
uitslag vakjury
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Totaal punten
01.
Darin
12
-
12
02
-
02
04
01
02
08
08
51 (28+23)
02.
Pernilla Wahlgren
-
04
-
-
06
01
01
-
-
-
-
12 (01+12)
03.
Andreas Johnson
04
06
10
10
04
04
-
-
06
04
02
50 (38+12)
04.
Timoteij
02
02
06
04
08
08
12
08
-
01
-
51 (30+21)
05.
Peter Jöback
-
-
-
01
-
-
-
04
10
-
06
21 (01+20)
06.
Ola
01
12
01
08
12
-
02
04
06
01
47 (34+13)
07.
Jessica Andersson
-
01
02
-
-
-
06
06
-
-
-
15 (03+12)
08.
Salem Al Fakir
10
10
-
12
01
12
10
10
08
10
12
95 (45+50)
09.
Anna Bergendahl
08
-
04
-
10
06
08
12
12
12
10
82 (28+54)
10.
Eric Saade
06
08
08
06
02
10
-
02
01
02
04
49 (40+09)
(01) vakjury Rusland : Antonina Ordina. (02) vakjury Servië : Jovan Radomir (woordvoerder ESF 2004). (03) vakjury Griekenland : Alexandra Pascalidou (presentatrice MF 2005). (04) vakjury Frankrijk : Amina Annabi (ESF 1991). (05) vakjury Ierland : Dónal Hamill. (06) vakjury Noorwegen : Alexander Rybak (ESF 2009). (07) vakjury Luleå : Lena Callne. (08) vakjury Umea : Doreen Månsson. (09) vakjury Göteborg : Timo Räisänen. (10) vakjury Malmö : Robin Paulsson. (11) vakjury Stockholm : Lotta Bromé.
Uiteindelijk ging de overwinning naar de achttienjarige Anna Bergendahl die met "This is my life" zal proberen Zweden naar de finale te leiden.
Anna Henrietta Bergendahl (Hägersten, 11 december 1991) nam in 2004 deel aan 'Super Troupers' en in 2008 aan de vijfde reeks van 'Idol', beiden uitgezonden door TV4. Haar deelname aan 'Idol' leverde haar een vijfde plaats op en eerder dit jaar nam ze voor de eerste maal deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival.
Met haar nummer stond ze vier weken op de eerste plaats in de Zweedse hitparade en haar debuutalbum "Yours sincerely" kwam meteen binnen op een eerste plaats.
De Zweedse inzending van dit jaar is van de hand van 'festivalveteraan' Bobby Ljunggren. Sinds 1987 heeft hij met maar liefst zevenendertig nummers deelgenomen aan de Zweedse nationale selectie. Dit jaar is het de zesde maal dat een nummer waaraan hij meewerkte naar het Eurovisie Songfestival mag. "Se pa mig" (1995, derde plaats), "Kärleken är" (1998, tiende plaats), "Invincible" (2006, vijfde plaats) en "Hero" (2008, achttiende plaats) gingen "This is my life" reeds voor. In 2005 componeerde hij de Litouwse inzending "Little by little". Laura & The Lovers strandden in de halve finale met een totaal van zeventien punten op een vijfentwintigste en allerlaatste plaats.
"This is my life" (tekst : Kristian Lagerström ; muziek : Bobby Ljunggren)
I'd go Down the beaten track Long the river With an empty bag At the end She said to me Why are you here With the autumn leaves? Cause this is my life, my friend And this is my time to stand Now this is my life, my friend And I can't be No one else I'm done Tipping on my toes Striking iron And attack my soul Misty moon You're gonna see I've got your blues To get on my feet Cause this is my life, my friend And this is my time to stand Now this is my life, my friend And I can't be No one else I don't wanna run I don't wanna fight I don't wanna hide I just wanna stay free To be me I don't wanna win I don't wanna lose I don't wanna play I just wanna remember My name Cause this is my life, my friend And this is my time to stand Now this is my life, my friend And I can't be No one else Cause this is my life, my friend And this is my time to stand Now this is my life, my friend And I can't be No one else This is my life, my friend MORGEN : voorstelling van de Azerbeidzjaanse kandidate, Safura. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
Newsroom : Zweedse producer Niclas Kings zet samenwerking met Kate Ryan stop.
Niclas Kings, de Zweedse producer van Kate Ryan (ESF 2006), wil niet langer met de Vlaamse zangeres samenwerken. Dat heeft hij laten weten in een interview met de muziekblogsite Don't Stop The Pop.
De man zegt dat hij graag met de Kempense zangeres heeft gewerkt, maar dat hij voortaan geen van haar nummers meer wil producen. Waarom de Zweed de samenwerking stopzet, is echter niet duidelijk.
Kings werkte in het verleden verschillende malen met Kate Ryan samen. Samen maakten ze onder meer de hits "Ella elle l'a", "Babacar", "I surrender" en "Je t'adore", het nummer waarmee ze in 2006 ons land vertegenwoordigde tijdens de halve finale van het Eurovisie Songfestival.
In Vlaanderen scoorde ze met dit nummer haar tweede nummer één-hit en ook in het buitenland wist ze te scoren zoals onder meer in Polen en Zweden.
Gisteren, maandag 26 april, liet de zangeres tijdens 'De Ann & Dave Show' (MNM) weten dat een nieuwe single pas in het najaar zal verschijnen. Midden maart raakte reeds bekend dat een nieuw album pas in de loop van 2011 op de markt zal komen (archief). (bron : Gazet van Antwerpen, MNM)
Oslo 2010 : diskwalificatie dreigt voor Nederlandse Songfestivalinzending.
De Nederlandse Songfestivalinzending wordt beschuldigd van plagiaat. Dick van Altena heeft eerder vanavond in het Nederlandse mediamagazine 'RTL Boulevard' laten weten dat componist en tekstschrijver Pierre Kartner (componist/tekstschrijver Nederlandse inzendingen ESF 1973-2010) het nummer deels gejat heeft.
Volgens van Altena heeft "Ik ben verliefd (Sha-la-lie)" veel weg van het nummer "Angelien", dat hij in 1994 voor wijlen Arne Jansen schreef.
"Ik heb meerdere keren contact opgenomen met Pierre Kartner. Hij heeft me een keer teruggebeld, maar het nummer niet aangepast" aldus van Altena. De liedjesschrijver heeft inmiddels een klacht ingediend bij Buma/Stemra. Op woensdag 23 juni eerstkomende wordt er een uitspraak gedaan over deze zaak. Mocht van Altena gelijk krijgen, dan zou Sieneke met terugwerkende kracht gediskwalificeerd kunnen worden voor het Eurovisie Songfestival, omdat er alleen maar nieuwe nummers gezongen mogen worden.
Marianne Weber, die Sieneke begeleidt, haalt haar schouders op. "Laat de commissie zich er maar over buigen. Als je een hit hebt, krijg je dit altijd. Waarschijnlijk melden zich nog wel meer mensen en gaat dit een heel leven leiden." (bron : RTL Boulevard, De Telegraaf)
Newsroom : Ann Vervoort, ex-zangeres Milk Inc., stikte in eigen braaksel.
De 33-jarige Ann Vervoort, de ex-zangeres van Milk Inc., is gestikt in haar eigen braaksel, vermoedelijk door druggebruik. Dat heeft het Hasseltse parket eerder vandaag, dinsdag 27 april, bekendgemaakt. "Het is wel nog wachten op de resultaten van het toxicologisch onderzoek om volledig uitsluitsel te krijgen over welke drugs het gaat. Dit is een eerste conclusie na de autopsie, die maandag plaatshad,'' vertelde Christel Vanreyten van het parket aan het nieuwsagentschap Belga.
Vervoort overleed vorige donderdagnacht thuis in Houthalen-Helchteren. Vanwege haar jonge leeftijd beschouwde het parket van Hasselt haar overlijden als verdacht. De onderzoeksrechter liet een autopsie uitvoeren.
Intussen zit de vriend van Vervoort in de cel. De onderzoeksrechter in Hasselt had de lokale politie van Houthalen-Helchteren de opdracht gegeven de man op te pakken. Zondag werd hij aangehouden en opgesloten in de Hasseltse gevangenis wegens vermoedens van betrokkenheid bij het druggebruik van zijn vriendin (archief). (bron : Belga ; foto An en Robby : Netlog Robby)
De Eeklose zanger en muzikant Tom Dice vertegenwoordigt op dinsdag 25 mei eerstkomende ons land tijdens de eerste halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival dat doorgaat in de Noorse hoofdstad Oslo. De inzending "Me and my guitar" is nu al een hit in eigen land, straks volgt hopelijk ook de rest van Europa.
Ondanks de hoge verwachtingen blijft de twintigjarige Eeklonaar de rust zelve. Onlangs was hij nog enkele dagen in Los Angeles om er twee videoclips op te nemen, en hij bereidt zich tegelijkertijd ook voor op de voorstelling van zijn eerste full-cd "Teardrops", die aanstaande donderdag, 29 april, wordt voorgesteld in Wilrijk.
Het Nieuwsblad wil de deelname van Tom Dice aan het Eurovisie Songfestival niet onopgemerkt voorbij laten gaan en daarom trekt de krant voluit de kaart van Tom Dice. De komende dagen en weken mag u in interviews met Tom en zijn ouders verwachten, dagboekfragmenten van papa Rudy... .
Afgelopen woensdag, 21 april, begon de krant reeds af te tellen. Het Nieuwsblad maakte samen met Tom zijn favoriete alfabet en 26 dagen lang leert u hem letter per letter wat beter kennen. Het wordt een leuke opsomming van weetjes en anekdotes. Vandaag zijn we toe aan de letter F van 'Facebook'.
VAN EEKLO NAAR OSLO : F van Facebook.
"Het is officieel sinds vorige week : ik heb op Facebook, de sociale netwerksite, de kaap van de 4.000 vrienden bereikt. Ik ben dan ook heel actief op Facebook, dagelijks post ik toch wel een bericht en reageer ik ook op wat mijn fans en vrienden hebben geplaatst. Dat is bewust, omdat ik zo het contact met de fans levend wil houden. Maar ik doe het ook graag, ik vind het leuk, op zondag zit ik soms vier uur op Facebook. Het is voor mij ook een middel om contact te houden met mijn 'echte' vrienden, die ik nu wat minder zie, maar die me via Facebook op de hoogte houden." (bron : Het Nieuwsblad)
Newsroom : Robby Fumarola, vriend ex-zangeres Milk Inc. Ann Vervoort, opgepakt.
Robby Fumarola, de vriend van de overleden Ann Vervoort, is gisteren, maandagmiddag 26 april, op bevel van de onderzoeksrechter opgepakt door de politie van Houthalen-Helchteren. De arrestatie kwam er in het belang van het onderzoek naar de doodsoorzaak van de ex-zangeres van Milk Inc. Dat schrijven Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburgvandaag, dinsdag 27 april.
Tijdens een huiszoeking werden ook de laptop en gsm van Robby in beslag genomen. Die worden nu onderzocht door het parket. De 33-jarige Ann Vervoort was al drie jaar samen met haar nieuwe vriend. Ze woonden in de Fazantenstraat in Houthalen-Oost, waar de ex-zangeres vrijdagmorgen is overleden. Hoewel verschillende media eerder al berichtten dat er "drugs en drank" in het spel zouden zijn geweest, verklaarde Robby dat zijn vriendin drie whisky-cola's had gedronken en een slaappilletje had genomen. Gisteren, maandag, vond de autopsie op het lichaam van Ann plaats. (bron : Belga ; foto An en Robby : Netlog Robby)
'Dag & Nacht' : Titus krijgt een assistent, Jimmy.
Op dinsdag 02 maart startte de commerciële omroep vtm met de eerste aflevering van een nieuwe reeks.
'Dag & Nacht' dringt binnen in het turbulente leven achter de schermen van Hotel Eburon, een top designhotel in Tongeren : een omgeving die de meeste mensen vooral kennen uit glossy's en magazines, een blinkende machine die de klok rond draait voor de exclusieve dromen van de gasten. Het personeel blijft glimlachen ondanks de zware druk, werkt hard én leeft hard. Het hotel is een plek waar op elk moment de sterkste verlokkingen en de grootste problemen kunnen binnenwandelen, via de voordeur of via de dienstingang.
Het personeel, van directie tot onderhoudspersoneel, vormt de kern van het verhaal. Want een hotel is echt de wereld in het klein, een microkosmos waar elke vertakking eigenlijk een kerngezin vormt. De kamermeisjes, het keukenpersoneel, de receptionisten, . Eigenlijk zijn het allemaal kerngezinnen waar mensen gedwongen worden met elkaar samen te leven. En zoals in elk gezin ontstaan er dan geregeld spanningen en problemen. Zeker als het gezinshoofd er niet is om zijn gezin te steunen.
En dat is wat gebeurt in 'Dag & Nacht' Ludo Van Dijck, de General Manager, is niet echt bezig met de service of de gasten. Hij heeft meer aandacht voor de bar en het vrouwelijk schoon, dan voor het hotel zelf. De klanten blijven weg en omzetcijfers dalen. Zijn naaste medewerkers hebben zich tegen hem gekeerd en er breekt nu onder het management een strijd los over zijn opvolging... .
Ondertussen staat het gewone leven in het hotel niet stil. Wat er ook achter de schermen gebeurt, voor de schermen moet de schone schijn altijd hoog gehouden worden. De gasten komen nog altijd binnen, en hoewel ze er ogenschijnlijk doorsnee uitzien, hebben ze toch telkens weer onverwachte vragen bij met hun rolkoffers. De ene heeft een oogje op de barman, de andere wil niet gestoord worden of eist alle aandacht op... .
* inhoud negende aflevering :
Omdat de bar goed draait krijgt Titus een assistent : Jimmy. Deze is al snel de lieveling van de gasten én van Lena. Titus ziet zijn eigen positie in gedrang komen en wil terugvechten. Maar Jimmy is echt heel goed in z'n vak. Titus legt zich echter niet neer bij de situatie. Daarnaast komt oude stamgast Tack langs met zijn kersverse bruid, Brigitte. Zij heeft een andere visie op het begrip 'eeuwige trouw' en gaat achter Mathias aan.
Andrea, de zoon van Gio, krijgt een vakantiejob bij de dienst housekeeping. Eef moet hem opleiden. Maar een bed dient toch voor meer dan opmaken alleen ? De vonk slaat over en Andrea neemt Eef in vertrouwen. Maryam mag tijdelijk haar schort opbergen : zij krijgt de opdracht om priester Johan bij te staan met de voorbereidingen van een congres in het hotel.
'De klas van Frieda' : vanavond een Vlaamse veldslag tussen Antwerpen en Gent.
Sinds maandag 29 maart presenteert Frieda Van Wijck elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een nieuwe laatavondquiz op Eén. In 'De klas van Frieda' onderwerpt juffrouw Frieda elke dag vier bekende leerlingen aan een overhoring.
In de nieuwe, geestige laatavondquiz 'De klas van Frieda' ontvangt juffrouw Frieda Van Wijck elke avond vier bekende Vlamingen in haar klas. De vier nemen netjes gewassen, gekamd en gestreken per twee plaats aan een bank. Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, Marcel Van Thilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') en Luk Alloo, Siegfried Bracke en Tomas De Soete; allemaal worden ze voor één avond bankgenoten in 'De klas van Frieda'. En vooral partners in kennis, want elke bank heeft maar één doel : meer weten en meer punten halen dan de andere bank.
Beide banken nemen het in vijf quizrondes tegen elkaar op. Van Latijn tot aardrijkskunde, van technologische opvoeding tot Duits en fysica; alle schoolvakken komen aan bod. De banken moeten een spreekbeurt geven over een onderwerp dat ze niet verwachten. Ze kijken naar bizarre schooltelevisie uit ver vervlogen tijden. Ze krijgen een groepswerk voorgeschoteld. En ze worden op hun kennis getest door een bekende vakleraar die hen inwijdt in een niet-alledaags vak.
De sfeer is veel gemoedelijker dan in een echte klas, en de juffrouw merkelijk sympathieker. Maar de druk is identiek. Na elke ronde haalt Frieda er de rapporten bij en alleen de bank met het beste eindrapport mag het eindexamen spelen. In dat eindexamen is het ieder voor zich; wie als eerste tien punten haalt, is de primus van de klas. Alleen hij of zij krijgt het eeuwige respect en een kus van de juffrouw.
De Leerlingen
Frieda Van Wijck ontvangt elke dag vier bekende leerlingen. Ze zitten per twee aan een bank. De twee hebben niet met elkaar op school gezeten, maar hebben in het dagelijkse leven een nauwe band. Het zijn collega's, vrienden of partners. Klaar om een onoverwinnelijke bank te worden.
Collega's Peter Van de Veire en Miguel Wiels, vriendinnen Roos Van Acker (presentatrice 'Eurosong Bizz 2004') en Evi Hanssen, vrienden Jacques Vermeire en Gilles De Bilde, man en vrouw Jeroen Van Dijck en Nathalie Meskens delen stuk voor stuk een bank in 'De klas van Frieda'. Andere verrassende combinaties zijn Siegfried Bracke en Tomas De Soete, Freek Braeckman en Cédric Van Branteghem en Vincent Van Quickenborne en Sven Ornelis, mensen die zich in 'De klas van Frieda' voor het eerst als duo outen.
De leerlingen spelen in de eerste plaats de quiz, maar vertellen ook over hun eigen schooltijd. Over hun piek- en spiekmomenten, hun tienen en hun buizen, hun strafstudies, hun prille liefdes en de wekelijkse ruzie met de prefect.
De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
In Schooltelevisie krijgen de leerlingen de meest bizarre fragmenten voorgeschoteld uit 35 jaar schooltelevisie op de openbare omroep. De titels spreken voor zich : 'Sprechen Sie Deutsch ?' met Marlène de Wauters. De gevaren van elektrocutie. Het paringsgedrag van de stekelbaars. En diverse vissersboten. Allemaal verborgen schatten uit het VRT-archief die in 'De klas van Frieda' opnieuw het daglicht zien.
In De Spreekbeurt moet elke bank een spreekbeurt geven over een onderwerp dat Frieda hen totaal onverwacht oplegt. De Guldensporenslag. Het leven van Beethoven. De Mount Everest. Of 'mijn allerliefste cavia Joske'. De leerlingen krijgen de tekst cadeau op autocue, maar moeten tijdens hun spreekbeurt een aantal weggelaten woorden proberen in te vullen.
Bij het Groepswerk komt er handenarbeid aan te pas. Elke bank krijgt acht foto's te zien en moet die met behulp van een touchscreen in een bepaalde volgorde leggen. Dieren van traag naar snel in het vak biologie. Ballen van klein naar groot in het vak lichamelijke opvoeding. Of Eurovisiesongfestivalwinnaars chronologisch in het vak muzikale opvoeding.
In De Vakleraar komt elke dag één minder alledaags vak aan bod, zoals slagerij, bloemsierkunst, voedingsleer of Russisch. En omdat Frieda niet echt bedreven is in die vakken, haalt ze er een specialist bij, een bekende Vlaming die het vak ooit zelf gestudeerd heeft of er nu een autoriteit in is. Zo geeft Günther Neefs automechanica, Jan Van Looveren bakkerij en Alex Puissant Italiaans.
Juist/Fout is de laatste en beslissende ronde. Alle druk komt in die ronde op één leerling van elke bank terecht. Hij of zij krijgt in sneltempo tien beelden te zien en moet stante pede zeggen of het beeld juist of fout is. Een zenuwslopend spel.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
De Juffrouw
'De klas van Frieda' wordt gepresenteerd door Frieda Van Wijck. Na drie seizoenen 'De laatste show' en een cultuuruitstap bij 'Cobra TV', keert ze voor het eerst sinds 'In alle staten' terug naar een oude liefde : de quiz. Een kleine vijftig jaar nadat ze vanop een houten schoolbank in de Vrije Humanoria voor Meisjes in Maaseik opkeek naar zuster directrice, wordt ze dus ook zelf juffrouw. Een juffrouw waar de meeste leerlingen alleen maar kunnen van dromen. Sympathiek, charmant, grappig en ad rem. En waar nodig natuurlijk ook kordaat. Zeer kordaat.
* achttiende aflevering :
De mannen van 't Stad nemen het vandaag op tegen twee venten van Gent. De Antwerpse troubadour Axl Peleman brengt zijn favoriete burgervader Patrick Janssens mee. Ze drinken wel eens samen een pint op den Beerschot, maar ze zijn vooral allebei zot van A. Op de andere bank zitten de Gentse burgemeester Daniël Termont en een man die met de juiste vermomming perfect de burgemeester van Gent zou kunnen zijn, Chris Van den Durpel. Muzikale duizendpoot Jan De Smet is de vakleraar en geeft het vak 'Creatief Musiceren'. Antwerpen - Gent, een Vlaamse veldslag vanavond in 'De klas van Frieda'.
'De klas van Frieda', vanavond, dinsdag 27 april, de achttiende aflevering op Eén tussen 22.00 en 22.45. (bron en logo : Eén)