Patrick Juvet (21 augustus 1950) is geboren in het Zwitserse Montreux, aan het meer van Genève en bij velen bekend van de 'Gouden Roos' die er tussen 1961 en 2003 jaarlijks werd uitgereikt. De 'Gouden Roos' is in Europa het meest prestigieuze festival voor amusementprogramma's. Juvet is zanger, pianist en ook tekstschrijver. Zijn doorbraak komt er in 1972 in buurland Frankrijk alwaar hij een grote hit scoort met "La musica". Een jaar later (in 1973) mag hij namens zijn land naar het Eurovisie Songfestival. In een nationale finale, gehouden op vrijdag 16 februari, laat hij acht kandidaten achter zich (waaronder Peter, Sue & Marc en Henri Dès). Met "Je vais me marier, Marie" eindigt hij in Luxemburg op een twaalfde plaats. Ondanks dit 'mindere' resultaat heeft hij in Frankrijk een grote hit te pakken. De opvolger ("Sonia") wordt een nog grotere hit en ook zijn albums verkopen als zoete broodjes. Eind jaren zeventig heeft hij nog hits zoals "Got a feeling", "I love America" en "Lady night". Ondertussen schrijft hij ook muziek voor een aantal films maar begin jaren tachtig wordt het wat rustiger rond Patrick Juvet. Vanaf de jaren negentig treedt hij af en toe nog eens op en eerder dit voorjaar kwam ook nog een compilatiecd van hem op de markt met daarop de vijftig grootste hits. Meer over Patrick kan je steeds op zijn website vinden.
OOK JARIG VANDAAG:
* Raquel Rastenni (1915-1998), nam in 1958 voor Denemarken deel aan het Eurovisie Songfestival met "Jeg rev et blad ud af min dagbog" en eindigde op een achtste plaats op tien deelnemers. In 1961 nam ze met Grethe Sønck deel aan 'Dansk Melodi Grand Prix'. Met "Hjemme hos os"strandde het duo op een vijfde plaats. * Dominic Grant (1949), maakt deel uit van Guys 'n Dolls, de groep die in 1979 deelnam aan 'A Song for Europe', de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival, met "How do you mend a broken heart ?". In 1988 staat hij met onder meer zijn vrouw Julie Forsyth op het Songfestivalpodium als backingvocal bij Scott Fitzgerald die "Go" naar een tweede plaats zingt. Het nummer is van de hand van Julie Forsyth. * Ellert Driessen (1958), is onder meer bekend als zanger en toetsenist van de Nederlandse formatie Spargo die in 1980 een grote hit scoorde met "You and me". Hij is ook verantwoordelijk voor de tekst van "No goodbyes", het nummer waarmee Linda Wagenmakers in 2000 voor Nederland deelnam aan het Eurovisie Songfestival.
Newsroom : Nightwish komt volgend voorjaar ook naar Nederland.
De Finse groep Nightwish (Finse selectie 2000) komt volgend jaar opnieuw naar Nederland. De metalband geeft op zondag 15 maart (aanvang : 19.30) een concert in de RotterdamseAhoy. Dat heeft concertorganisator Mojo eerder vandaag bekendgemaakt.
Symphonische heavy metal die opgefleurd wordt door een ijzersterke vrouwenstem. Dat is het handelsmerk van het Finse Nightwish. En die combinatie levert hen bepaald geen windeieren op. Deze Finnen zijn immens populair en één van voortrekkers van het genre. Nightwish haalt invloeden uit de symphonische rock, gothic en folk en overgiet deze met een flinke dosis metal. Sinds het debuut "Angels fall first" (1997) heeft de groep zich flink ontwikkeld. Tuomas Holopainen, de bezieler van de groep, en de andere bandleden toeren de hele wereld rond en zien de verkoopscijfers van hun albums exploderen dankzij de sterke albums "Oceanborn" en "Wishmaster". Van "Once" (2004) gaan wereldwijd meer dan één miljoen exemplaren over de toonbank. Met de release van de DVD "End of an era" in 2005 wordt er niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk een belangrijk hoofdstuk voor de groep afgesloten. De klassiekgeschoolde zangeres Tarja Turunen verlaat de groep. Nightwish vond in de Zweedse Anette Olzon een meer dan waardige vervangster.
Dit jaar was Nightwish al tweemaal eerder te zien in Nederland. In maart gaf de band een concert in Amsterdam en afgelopen weekeinde trad de groep nog op tijdens Lowlands. De kaartverkoop voor het concert begint aanstaande zaterdag, 23 augustus. Morgenmiddag, donderdag 21 augustus, start om 17.00 de voorverkoop van dit concert via Live Nation. Leden van Live Nation krijgen tot vrijdag 22 augustus 17.00, dus vóór de eigenlijke kaartverkoop, de gelegenheid kaarten voor het concert te bestellen. Meer informatie krijg je hier.
Tot slot willen we nog eens meegeven dat de groep daags voordien, op zaterdag 14 maart 2009, in Vorst Nationaal zal optreden. Tickets kunnen nog steeds worden gereserveerd via Proximus Go For Music (0900/260.60) of klik hier voor online tickets. (bron : Novum, Mojo)
Junior Eurosong 2008 : themalied "Heyo" nu ook beschikbaar als ringtone voor je gsm.
"Heyo" is dit jaar het themalied van de nationale selectie, 'Junior Eurosong 2008', voor het Junior Eurovisie Songfestival. Het nummer is de zomerse plaat die je spontaan doet bewegen en het is vanaf nu beschikbaar als ringtone voor je gsm !
Ook jij kan de hele bus, supermarkt of klas laten meegenieten van deze groovy plaat. Het enige wat je daarvoor moet doen is : juniors01 smsen naar 9738OF downloaden via deze link. Ben je minderjarig vraag dan wel eerst toestemming aan je ouders. (bron : Eén)
Newsroom : nieuw album Natalia ligt eind mei, begin juni volgend jaar in de platenzaken.
Gisteren raakte bekend dat er een zesde concert werd toegevoegd aan de 'Singstar Glamorous Tour 2008' van Natalia (Eurosong 2004). Het worden dus drukke maanden voor de Kempense zangeres.
Aanstaande zaterdag, 23 augustus, geeft ze tijdens 'vtm Live 2008' de aftrap voor dat drukke najaar. Intussen is reeds begonnen met de voorbereidingen voor haar spectaculaire najaarstournee. Samen met muzikaal leider Hans Francken werkt ze inmiddels volop aan de structuur en de opbouw van haar shows. De eigenlijke repetities starten volgende maand. Naast die voorbereidingen wordt er ook gestart met het nieuwe album. De schrijfsessies hiervoor zijn reeds volop bezig en in november zijn de opnames voorzien. Het inzingen - in Londen - zal twee weken duren en dit vanaf woensdag 03 december.
In januari volgt dan de mixing van het album in de Canadese stad Toronto en de fotoshoots volgen in de lente. Als alles volgens plan verloopt dan komt het nieuwe album eind mei, begin juni op de markt. Nu al staat vast dat er volgend jaar een zomertour komt en in het najaar een theatertour.
Voor wie dit najaar één van haar concerten wil meepikken, zetten we hieronder nog eens alle gegevens mooi op een rijtje.
De prijs van de kaarten is vastgesteld op 20,00 - 25,00 en 35,00 (exclusief service- en verzendingskosten). Tickets voor de concerten kunnen nog steeds besteld worden en dit telefonisch (0900/000.45) ofwel via deze website. (bron : Het Laatste Nieuws, websiteNatalia, TeleTicketService)
'Sara', de populaire vtm-telenovelle, waarvoor Natalia (Eurosong 2004) de titeltrack voor haar rekening nam, kende eind juni jongstleden haar apotheose met het huwelijk van Sara en Simon. Intussen verschenen van de reeks twee dagboeken. En dat die dagboeken een schot in de roos blijken te zijn, blijkt door de verkoopcijfers. In totaal gingen er van de twee delen meer dan 100.000 exemplaren over de toonbank.
Het derde dagboek van 'Sara' was tot op heden niet beschikbaar in de boekhandel, maar exclusief voorbehouden voor deelnemers aan een promotieactie van Het Laatste Nieuws. Gezien de blijvende populariteit komt daar dit najaar verandering in.
Op vrijdag 14 november eerstkomende ligt het derde en extra dikke 'Sara'-dagboek in de winkel. Daarin wordt Sara eerst zwanger, maar krijgt ze een miskraam. Op het einde van het derde deel is ze opnieuw in verwachting. Gelukkig ! (bron : TV Familie)
Newsroom : Koen Wauters wordt presentator van 'Moeders en dochters'.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) zal het nieuwe vtm-programma 'Moeders en Dochters' presenteren. In deze afvallingsrace staat de moeder-dochterrelatie centraal, want het programma wordt een afvallingsrace waarbij enkel de moeder en dochter met de beste band overeind blijven.
'Moeders en Dochters' verschijnt dit najaar op vtm. (bron en foto : vtm)
Newsroom : Julio Iglesias denkt nog niet aan stoppen.
Volgende maand mag de Spaanse hartenbreker Julio Iglesias (ESF 1970) vijfenzestig kaarsjes uitblazen. Momenteel is hij bezig aan zijn wereldtournee, "Julio Iglesias in concert", om zijn veertigjarige carrière als artiest de nodige luister bij te zetten. "40 intense en zeer gelukkige jaren", vat de Spaanse charmezanger zijn carrière samen.
Dezer dagen vertoeft hij in zijn geboorteland alwaar hij een reeks van zes optredens zal geven en afgelopen weekend was hij te gast in de populaire badplaats Benidorm, waar hij in 1968 zijn eerste stappen in de showbizz zette. Hij won er toen een liedjeswedstrijd. Twee jaar later, in 1970, nam hij voor Spanje deel aan het Eurovisie Songfestival alwaar hij met "Gwendolyne" op een vierde plaats eindigde.
Een tijdje geleden moest de zanger nog een optreden afbreken omdat hij hartproblemen had, maar toch lijkt hij het nog niet meteen rustiger aan te zullen doen. Volgende maand trekt hij naar de Verenigde Staten en Mexico, waar hij zijn vijfenzestigste verjaardag (23 september) zal vieren. Aan stoppen denkt hij nog niet. "Zolang ik de kracht heb, ga ik door". (bron : deredactie.be, websiteJulio)
Ook op deze voorlaatste woensdag van augustus zijn wij van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook nu weer bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Joop van den Ende Theaterproducties bracht na bijna twaalf jaar de beroemde musical 'Evita' terug naar de Nederlandse theaters. Deze titel is één van de bekendste musicals van Tim Rice en Andrew Lloyd Webber die tevens grote theatersuccessen boekte met 'The phantom of the opera', 'Jesus Christ Superstar' en 'Cats'. Lloyd Webber schreef voor deze musical de wereldberoemde hit "Don't cry for me Argentina" (gezongen door Julie Covington). Speciaal voor de hitfilm met Madonna schreef Lloyd Webber het nummer "You must love me", dit nummer werd voor het eerst aan deze nieuwe eigen versie van 'Evita' toegevoegd.
In het AVRO-programma 'Op zoek naar Evita' ging men vorig najaar op zoek naar de vrouw die de hoofdrol voor haar rekening zou gaan nemen en het Nederlandse publiek koos massaal voor Brigitte Heitzer. Naast haar zien we Roberto de Groot (als haar man Juan Perón) en Stanley Burleson (als Che) aan het werk. Burleson verzorgde in 2000 de choreografie voor Linda Wagenmakers toen die met "No goodbyes" deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Drie jaar later maakte hij deel uit van de vakjury tijdens het Nationaal Songfestival.
'Evita' is nog te bekijken tot midden november in heelwat steden in Nederland en via deze link krijg je meer informatie over data en plaatsen waar de voorstelling wordt opgevoerd. Daar kan je meteen ook kijken hoe je kaarten voor één van de voorstellingen kan reserveren.
Gerard Joling (ESF 1988) geeft in dit najaar niet één, maar twee openluchtconcerten in Spaarnwoude. Omdat er zo veel belangstelling was voor het eerste 'For your eyes only'-concert op zaterdag 06 september is er een dag later nog een show gepland.
Tijdens de avondvullende concerten staat de zanger, momenteel herstellende van een operatie aan de blindedarm, niet alleen op het podium, dat de vorm heeft van een zonnebril. Gordon (1990-2003), Xander de Buisonje, Dré Hazes (vervanger van Thomas Berge), Jeroen van der Boom, de Dolly Dots (met o.a. Angela Groothuizen, presentatrice Junior Songfestival 2003-2004), Wolter Kroes en de Edwin Evers Band staan de artiest bij.
Vanwege een sponsordeal krijgen spaarrekeninghouders van de Postbank voorrang bij de kaartverkoop voor het concert op zondag 07 september.
Volgend jaar is het precies tien jaar geleden dat zangeres Belle Perez deelnam aan 'Eurosong 1999' met "Hello world". Het waren haar eerste schuchtere stappen die ze toen op het podium zette.
In die tien jaar is ze geëvolueerd tot de Limburgse latino-queen bij uitstek en dat bewijzen ook steeds haar uitverkochte concerten. Haar jongste theatertour 'Gipsy' kende eind juni in Antwerpen en Amsterdam een absolute apotheose met de voorstelling van haar nieuwe album met de gelijknamige titel.
Maar van stilzitten wil la Perez niet weten en daarom kijkt ze al reikhalzend uit naar het najaar en naar begin 2009. Tussen dinsdag 06 januari en maandag 27 april 2009 pakt ze in Nederland alvast uit met haar nieuwe tournee 'Diez' wat meteen een verwijzing is naar haar tienjarige zangcarrière. Voorlopig staan er reeds zevenendertig concerten geprogrammeerd en een volledig overzicht kan je hier reeds vinden.
Sinds eergisteren en dit tot en met volgende week vrijdag, 29 augustus, stellen we, telkens van maandag tot vrijdag, in alfabetische volgorde één kandidaat voor die zal deelnemen aan 'Junior Eurosong 2008', de Belgische selectie voor de zesde editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Ons land is op zaterdag 22 november één van de zestien deelnemende landen aan de - inmiddels - zesde editie van de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival. Deze editie zal doorgaan in de Cypriotische stad Limassol.
Vanaf zaterdag 06 september, en dit gedurende vier weken, gaat men in eigen land op zoek naar de opvolger(s) van Trust. De derde kandidaat in het rijtje van tien is Elke met het nummer "Geniet van elk moment".
* Biografie :
Elke Rammant (geboren op 30 november 1993), veertien jaar en afkomstig uit Menen, is helemaal weg van R&B-muziek. Dat merk je als je luistert naar haar eigentijdse nummer "Geniet van elk moment".
Al een paar jaar volgt Elke les aan de Koninklijke Balletschool in Antwerpen. Omdat Menen en Antwerpen niet echt bij elkaar in de buurt liggen, besloot ze dan maar om er op internaat te gaan. Van die beslissing heeft ze nog geen spijt gehad, want haar beste vriendinnen zitten op hetzelfde internaat. Ambiance en gegiechel verzekerd !
Dankzij die opleiding danst Elke onder andere klassiek ballet, hiphop en jazz dance. Ze speelt dwarsfluit in een jeugdorkest, ze volgt pianoles en van een vriend leert ze gitaarakkoorden. Als ze vijf minuten niet met muziek bezig is, stort ze zich met veel plezier op dingen als shoppen en film kijken (en dan nog liefst romantische komedies).
Beyoncé, Alicia Keys en Janet Jackson zijn haar idolen. Hun invloed schemert door in "Geniet van elk moment", een bijzonder dansbaar urban nummer waarbij Elke een indrukwekkende choreografie instudeerde. Tekst en muziek schreef ze zelf, de productie werd verzorgd door Yves Gaillard, de man achter de nieuwste plaat van Hadise.
* Coach en producer :
Coach Saartje Vandendriessche : "Elke heeft zoveel talent dat het woord 'artiest' haar allerminst misstaat. Ze heeft iets trots over haar en beweegt erg sierlijk. Ze staat er gewoon ! En alsof dat niet genoeg is kan ze ook nog eens fantastisch zingen. Zo krijgt haar nummer "Geniet van elk moment" live nog een extra dimensie. Wacht maar af !"
Muziekproducer Yves Gaillard : "Elke is een multitalent zoals je er niet veel meer tegen komt. Ze kan heel goed dansen, maar ik was ook enorm gecharmeerd door haar zangkunsten. Een zaligheid voor mij om mee samen te werken dus. Hadise toch wel de top in de Vlaamse R&B krijgt er met Elke volgens mij een stevige concurrent bij."
* Liedje : "Geniet van elk moment"
Soms heb ik het gevoel van wie ben ik of wat sta ik hier te doen. Maar ieder wezen heeft talent. Dus toon aan de wereld precies wie je bent. Laat je leven door niemand misleiden. Ga je eigen gang. Ga je eigen gang. Wees van niemand bang. Wees van niemand bang. Er is veel te beleven, geniet van elk moment. Laat geweld achterwege, vergeet niet wie je bent. Er is zoveel kwaad, we zijn op zoek naar de vrede. Want een wereld zonder liefde is niet om in te leven. Muziek brengt kleur in je leven. Schuif die tafels, stoelen, alles maar opzij. Ja, ga volledig uit de bol op ieder ritme dat je hoort of droom zachtjes weg op de melodie van de muziek. Muziek. houdt je lichaam in controle. Muziek. elke beat geeft je een ander gevoel. Er is veel te beleven, geniet van elk moment. Laat geweld achterwege, vergeet niet wie je bent. Er is zoveel kwaad, we zijn op zoek naar de vrede. Want een wereld zonder liefde is niet om in te leven. Met vrienden om je heen voel je je nooit alleen. Met hen kan je de hele wereld aan. (x2) Er is veel te beleven, geniet van elk moment. Laat geweld achterwege, vergeet niet wie je bent. Er is zoveel kwaad, we zijn op zoek naar de vrede. Want een wereld zonder liefde is niet om in te leven.
Meer nieuws en informatie over de nationale selectie krijg je op de Eurosongsite van de openbare omroep. 'Junior Eurosong 2008', vanaf zaterdag 06 september, vier zaterdagen lang op Eén. (bron en foto : Eén)
'Tien om te Zien' : vanavond achtste aflevering van het seizoen.
Vorige week dinsdag, 12 augustus, vond aan de jachthaven in Blankenberge de opname plaats van de achtste aflevering van 'Tien om te Zien' van het seizoen. Wie er om één of andere reden niet bij kon zijn kan het programma vanavond vanuit zijn zetel bekijken tussen de klok van 21.00 en 22.25. Ook dit jaar is de presentatie opnieuw in handen van Anne De Baetzelier en Elke Vanelderen.
Volgende artiesten passeren tijdens de achtste aflevering de revue :
* "Heel de zomer lang" - Wim Soutaer. * "Liefde is een kaartspel" - Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996). * "Ultrasonic" - Katerine (Eurosong 2002-2006). * "How many waterfalls" - Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991). * "Dansen in Bahia" - Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987). * "Ik hou meer van folk" - Bart Peeters (presentator 'Eurosong'). * "Night and day" - Regi & Tom Helsen. * "Zeven zonden" - Christoff (Eurosong 1993-2002). * "Mack the knife" - Helmut Lotti. * "Sweet about me" - Gabriella Cilme. * "Hard on yourself" - Guillaume Devos (SUPERTIP). * "Forever" - Milk Inc.. * "Zingen in het donker" - Do.
Deze achtste aflevering is meteen ook de laatste 'gewone' aflevering van het seizoen. Volgende week woensdag, 27 augustus, krijg je de eerste van twee speciale uitzendingen naar aanleiding van '20 jaar Tien om te Zien'. Daarin krijg je een overzicht van de grootste hits van de afgelopen twintig jaar. (bron : vtm)
In een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Euro - BIRTHDAY - Visie' krijg je er vandaag twee voor de prijs van één. Als je over Alice Kessler praat dan krijg je er meteen zus Ellen bij. De zingende zusjes Kessler (20 augustus 1936) zijn geboren in het Duitse Nerchau, een plaats in de deelstaat Saksen (toenmalige Oost-Duitsland). Deze eeneiïge tweeling hebben muzikaal aangelegde ouders en het zijn die ouders die hen op zesjarige leeftijd naar de balletschool sturen. Eind jaren veertig (1947) gaan ze bij het kinderballet van de Leipziger Opera. Vijf jaar later vlucht de ganse familie Kessler naar West-Duitsland en de tweeling begint aan een revuecarrière in Düsseldorf. Tussen 1955 en 1960 treden ze geruime tijd op in het Lido in de Franse hoofdstad Parijs. Ook in Italië zijn ze succesvol. In 1959 nemen ze voor West-Duitsland deel aan het Eurovisie Songfestival met "Heute abend wollen wir tanzen gehen". Met hun inzending eindigen ze op een achtste plaats en dit op een totaal van elf deelnemers. Sinds de jaren vijftig spelen ze in heelwat films mee en zijn ze regelmatig te zien in heelwat shows. Tussen 1962 en 1986 hebben ze in Italië gewoond, sinds 1986 wonen in het Duitse Grünwald (in de buurt van München) en eerder vorig jaar waren ze nog te gast tijdens de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival.
OOK JARIG VANDAAG:
* Peter Grönvall (1963), zoon van Benny Andersson van ABBA (MF 1973, ESF 1974) en partner van Nanne Grönvall (ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001). Nam samen met Nanne en Angelique Widengren in 1986 en 1987 deel aan 'Melodifestivalen' als Sound of Music. Samen met Maria Rådsten namen Peter en Nanne in 1996 deel aan het Eurovisie Songfestival voor Zweden als One More Time. Met "Den vilda" behaalde het trio een verdienstelijke derde plaats. Peter schreef nadien ook een aantal inzendingen van Nanne voor 'Melodifestivalen', de nationale selectie.
Junior Eurosong 2008 : compilatie-album nationale selectie vanaf 01 september beschikbaar.
Op maandag 01 september, de eerste dag van het nieuwe schooljaar, zal ook het compilatie-album beschikbaar zijn met daarop alle inzendingen die dit jaar deelnemen aan 'Junior Eurosong 2008'. Aan de nationale selectie, die op zaterdag 06 september van start zal gaan, nemen tien kandidaten deel en hun inzendingen zullen terug te vinden zijn op het album. Daarnaast staat ook het themalied van dit jaar, "Heyo", op het album. De gelijknamige single is intussen al te koop in de platenzaken.
Als de trend van de voorbije jaren wordt verdergezet dan zal je op een tweede schijfje enkel de karaoke-versies van de nummers terugvinden zodat je uit volle borst kan meezingen met jouw favoriete nummer.
Meer nieuws en informatie over de nationale selectie krijg je op de Eurosongsite van de openbare omroep. 'Junior Eurosong 2008', vanaf zaterdag 06 september, vier zaterdagen lang op Eén. (logo : Eén)
Newsroom : nieuwe single van Lasgo, met nieuwe zangeres Jelle Van Dael, vanaf aanstaande maandag beschikbaar.
In tegenstelling tot wat we vorige week berichtten zal de nieuwe single van Lasgo, met zangeres Jelle Van Dael, vanaf aanstaande maandag, 25 augustus, in de platenzaken liggen. Het nummer "Out of my mind" is van de hand van frontman Peter Luts en Jef Martens. De voorbije weken gingen muziekzender JIM en Peter Luts in "Let's Go Lasgo" op zoek naar een nieuwe zangeres voor de dance-formatie. Eerder op de avond kon je zien hoe de uiteindelijke keuze viel op Jelle Van Dael als opvolgster van Evi Goffin.
Lasgo van producer Peter Luts en zangeres Evi Goffin (foto) scoorde tussen 2001 en 2005 een aantal hits in eigen land. Evi Goffin kennen we nog van haar deelname aan 'Eurosong 1999' alwaar ze één van de vier wildcards was tijdens de finale van de nationale selectie. Met "Into my life" eindigde ze als Medusa op een achtste en allerlaatste plaats met acht punten. (bron : website Lasgo)
Moskou 2009 : geen sprake van aanmelding Anouk Songfestival.
Vanochtend werd het nieuws de wereld ingestuurd dat zangeres Anouk Teeuwe zich bij de NOS had aangemeld om Nederland volgend jaar te vertegenwoordigen tijdens de 54e editie van het Eurovisie Songfestival (lees hier). Intussen heeft haar platenmaatschappij (EMI) in de loop van de dag volgend persbericht de wereld ingestuurd :
Eerder vandaag was bij verschillende media te lezen dat Anouk zich na een gesprek tussen de NOS en het management van Anouk zou hebben aangemeld voor deelname aan het Eurovisie Songfestival. Via deze weg willen Anouk, haar management en platenmaatschappij EMI Music laten weten dat er geen aanmelding heeft plaatsgevonden voor het aankomende Eurovisie Songfestival.
Het management van Anouk wil benadrukken dat de NOS contact heeft gezocht naar aanleiding van de positieve uitlatingen over het feit dat Anouk in verschillende polls als publieksfavoriet voor het Eurovisie Songfestival naar voren is gekomen.
Het blijft nu afwachten hoe dit verder zal gaan evolueren want intussen hebben een aantal artiesten zich reeds uitgelaten dat ze Nederland volgend jaar graag willen vertegenwoordigen. Zo kwam Edwin Evers vanmorgen met het gerucht dat de Toppers volgend jaar onze noorderburen zouden vertegenwoordigen. Misschien wordt - dit als grap bedoelde - nieuws dan toch nog waarheid. (bron : EMI, fanclub Anouk)
Newsroom : Natalia gaat voor derde concert in Antwerpse Lotto Arena.
De ticketverkoop voor Natalia's (Eurosong 2004) 'Singstar Glamorous Tour 2008' loopt als een trein en is nu reeds een overdonderend succes. Daarom werd nu besloten om een zesde concert toe te voegen. Op zondag 30 november zal ze de Antwerpse Lotto Arena in vuur en vlam zetten en dit voor de derde maal op minder dan één maand tijd.
Eerder werd ook reeds besloten een extra concert in te lassen in diezelfde Antwerpse Lotto Arena (op maandag 10 november, daags voor Wapenstilstand) en op zaterdag 15 november in Vorst Nationaal (Brussel). Het is meteen ook de eerste keer dat de zangeres neerstrijkt in de hoofdstad voor een concert en daarmee worden nu ook de fans uit Vlaams-Brabant op hun wenken bediend. Opgelet, het concert start in tegenstelling tot de andere concerten niet om 20.00 maar wel om 19.00.
We zetten alles hieronder nog eens netjes op een rijtje :
De prijs van de kaarten is vastgesteld op 20,00 - 25,00 en 35,00 (exclusief service- en verzendingskosten). Tickets voor de concerten kunnen nog steeds besteld worden en dit telefonisch (0900/000.45) ofwel via deze website. (bron : TeleTicketService)
Newsroom : Nederlandse zangeres Do special guest tijdens 'vtm Live 2008'.
Marco Borsato brengt voor zijn enige concert dit jaar in ons land, nu zaterdag (23 augustus) op 'vtm Live', een very special guest mee. Niemand minder dan Do, die samen met Marco het duet "Voorbij" tot een hit maakte, zal haar opwachting maken op 's lands enige popfestival.
Do is wellicht de populairste vrouwelijke artiest van het moment in Nederland. Haar eerste grote hit "Heaven" - een danceversie van de wereldberoemde jaren tachtig hit van Bryan Adams - was een hit in Nederland, Spanje, Duitsland én ons land, stond in de Amerikaanse top drie en behaalde de nummer één-positie in Engeland, Australië, Nieuw-Zeeland en Canada. De unplugged-versie bracht Do zelfs op één in de Amerikaanse hitlijsten, met als gevolg dat de nuchtere Brabantse in gigantische stadions voor tienduizenden mensen stond te zingen. Do ontving in 2003 een 'World Music Award' voor 'Best Dutch Artist', scoorde een hit met "Voorbij", haar duet met Marco Borsato, en werd tijdens de Nederlandse 'TMF Awards' uitverkozen tot 'Beste Vrouwelijke Artiest Nationaal'.
Helemaal niet slecht voor een meisje uit Valkenswaard die op haar veertiende besloot haar veelbelovende tenniscarrière aan de wilgen te hangen om de muziekwereld te veroveren. In juli 2004 bracht Do haar debuutalbum uit, simpelweg getiteld "Do". En binnenkort komt de nieuwe single eraan : je kan "Zingen in het donker" morgen (20 augustus) trouwens horen in 'Tien om te Zien' op vtm. Maar het echte grote werk brengt ze zaterdag op het grootse podium van 'vtm Live'.
Later dit najaar duikt de Nederlandse zangeres ook op als coach en jurylid tijdens de tweede reeks van 'X-Factor'. (bron en foto : vtm)
Newsroom : concert CPeX in Leuven dit najaar nu reeds uitverkocht.
Vorige week woensdag berichtten we reeds dat CPeX dit najaar nog drie concerten zou geven. Op vrijdag 10 oktober geven ze een concert in De Zwerver in Oostende en twee dagen later, op zondag 12 oktober, maken ze de Muziekodroom in Hasselt onveilig.
Het derde, en meteen ook laatste, concert gaat door op donderdag 16 oktober in Het Depot in Leuven. Dit concert is inmiddels reeds uitverkocht en wie naast kaarten greep voor dit concert, kan zijn naam op een wachtlijst laten noteren door een mail te sturen naar info@hetdepot.be. (bron : Het Depot)
Newsroom : Bart Kaëll heeft 25-jarige carrière gebundeld op nieuwe dubbelcd.
Gisterenavond heeft Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987) zijn nieuwe album "Het beste van Bart Kaëll - 25 Jaar Hits" voorgesteld in het Vlaams-Brabantse Scherpenheuvel.
Met "Dansen in Bahia" heeft de Oost-Vlaamse zanger opnieuw een dikke hit te pakken en dat is meteen de kers op de taart van het jubileum ter gelegenheid van zijn 25-jarige carrière als artiest. Alles begon in 1982 door zijn deelname aan de toenmalige 'Baccarabeker' en een jaar later nam hij voor de eerste maal deel aan 'Eurosong', de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival.
In 1986 scoorde hij zijn eerste hit met het zelfgeschreven nummer "La mamadora". Een jaar later waagde hij opnieuw zijn kans om ons land te vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival maar net als vier jaar eerder, toen hij vierde werd met "Symfonie", lukte het hem niet om de overwinning naar zich toe te halen. Met "Carrousel" strandde hij op een tweede plaats.
Nadien volgden nog een reeks hits zoals onder meer "De Marie-Louise", "Duizend terrassen in Rome" en "Zeil je voor het eerst", allemaal goed voor platina. Intussen werd hij ook door de commerciële omroep vtm ingelijfd alwaar hij 'De mini-playbackshow', 'De soundmixshow' en 'Het rad van fortuin' presenteerde.
Het compilatie-album bevat de grootste hits van de voorbije vijfentwintig jaar en wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje.
* tracklist "Het beste van Bart Kaëll - 25 Jaar Hits" :
- cd 1 :
01. "De Marie-Louise" (1989). 02. "Duizend terrassen in Rome" (1990). 03. "Dansen in Bahia" (2008). 04. "Mooi om te zien" (1991). 05. "Marlène" (1992). 06. "Samen in de zon" (1994). 07. "Heb jij een vuurtje voor mij ?" (1996). 08. "Zeil je voor het eerst" (1990). 09. "Sprakeloos" (1993). 10. "La mamadora" (1986). 11. "Mooi weer vandaag" (1993). 12. "Beetje bij beetje" (2002). 13. "Ik vlieg" (1996). 14. "'t Is volle maan vannacht" (2006). 15. "Ik neem je in mijn armen" (1993). 16. "Ik weet niet wat ik doe" (1989). 17. "Love me forever" (1991). 18. "Ik wil niet dat je gaat" (1990). 19. "Calypso" (1998). 20. "Eenzaam zonder jou", duet met Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996)(1998).
- cd 2 :
01. "Symfonie" (1983). 02. "Carrousel" (1987). 03. "Moeder" (1993). 04. "Isabelle" (1991). 05. "Rosie" (1989). 06. "De grote kathedralen" (1994). 07. "Als het winter wordt" (1994). 08. "Ik loop graag verloren" (1993). 09. "Waar zijn de piraten ?" (2007). 10. "Een vogel ver van huis" (1986). 11. "Elke keer een beetje meer" (1988). 12. "Op mijn eiland" (1985). 13. "Ik heb je lief" (1998). 14. "Annemieke" (1999). 15. "Wij gaan op jacht" (2003). 16. "Engelen bestaan" (2004). 17. "De eerste dag" (1996). 18. "Gek op haar", duet met Helmut Lotti (1992). 19. "Papa ik kan zingen" (1992). 20. "L'amore datomi" (1987).
Het album "Het beste van Bart Kaëll - 25 Jaar Hits" ligt vanaf aanstaande vrijdag, 22 augustus, in de platenzaken. Meer nieuws over Bart kan je steeds op zijn website vinden. (bron : websiteBart Kaëll)
Newsroom : 'vtm Live 2008' op vrijdag 29 augustus op het scherm.
Aanstaande zaterdag, 23 augustus, is het dan eindelijk zo ver. Dan vindt op het concertterrein naast Flanders Expo (Gent) een nieuwe editie plaats van 'vtm Live'. Vorig jaar, tijdens de eerste editie, genoten meer dan 30.000 enthousiaste fans van de eerste tot de allerlaatste minuut van de muziek van o.a. Reborn, Stan Van Samang, Bart Peeters (presentator 'Eurosong'), Clouseau (ESF 1991) en 'top of the bill' Marco Borsato.
Naast Marco Borsato en Soulsister, met onder meer Jan Leyers (ESF 1991), zullen ook Natalia (Eurosong 2004), Jeroen van der Boom, Bab (Junior Eurosong 2007), Stan Van Samang, Tom Helsen en Milk Inc. van de partij zijn.
Tickets voor 'vtm Live 2008' kunnen nog steeds worden aangekocht en dit kan zowel telefonisch (070/344.344) als online (klik hier).
Wie er aanstaande zaterdag om één of andere reden niet bij kan zijn, kan volgende week vrijdag, 29 augustus, de special bekijken van het evenement. Naast de beste nummers van de live-optredens geven de broers Staf en Mathias Coppens ook een sfeerbeeld achter de schermen van 'vtm Live 2008'.
'vtm Live 2008', op vrijdag 29 augustus tussen 21.55 en 23.15 op vtm. (bron : vtm)
Moskou 2009 : Toppers gaan voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival.
Geen Anouk, geen Within Temptation en geen Nick en Simon. De enige echte Toppers gaan volgend jaar voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival in de Russische hoofdstad Moskou.
Dat nieuws maakte presentator Edwin Evers (Radio 538) eerder vanochtend bekend tijdens zijn programma dat dezer dagen rechtstreeks wordt uitgezonden vanuit de Chinese hoofdstad Peking alwaar de Olympische Spelen plaatsvinden. Evers zou het nieuws hebben vernomen van NOS-bronnen die daar ook aanwezig zijn (luister hier).
Nog volgens Evers zou de NOS over drie weken bekendmaken dat het trio Nederland volgend jaar zal gaan vertegenwoordigen. In een eerste reactie liet Gerard Joling (ESF 1988) aan Edwin Evers weten dat hij op dit ogenblik van niets weet maar dat hij het een hele eer zou vinden. Naast Joling maken ook René Froger en Gordon (NSF 1990-2003) deel uit van de Toppers. Het trio is momenteel enorm populair bij onze noorderburen.
Voor zangeres Anouk zou dit een flinke streep door haar rekening zijn daar de NOS eerder vandaag liet weten kennis te hebben genomen van haar kandidatuur. De omroep zou contact hebben met haar management maar een beslissing is nog steeds niet gevallen. Wordt ongetwijfeld vervolgd ! (bron : Radio 538)