Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

27-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Linda de Mol omroepvrouw van het jaar in Nederland.

 Linda de Mol (presentatrice NSF 1988-1998-1999) is door de redactie van vakblad Broadcast Magazine uitgeroepen tot Omroepvrouw van het Jaar in Nederland. Het RTL-boegbeeld kreeg de prijs, een kunstwerk, eerder deze middag overhandigd in een café in Hilversum.

De prestigieuze titel werd voor de negentiende keer toebedeeld. Slechts drie keer kwam de onderscheiding bij een vrouw terecht. 
SBS 6-baas Tina Nijkamp (in 2008) en toenmalig 
Z@ppelin-leidinggevende Cathy Spierenburg (in 2002) gingen Linda de Mol voor. (bron : Belga)

27-01-2010 om 20:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Pierre Kartner moet Songfestivallied herschrijven.

 De Nederlandse krant De Telegraaf bericht dat Pierre Kartner (componist/tekstschrijver ESF 1973) zijn Songfestivalnummer "Ik ben verliefd (Sha-la-lie)" heeft moeten herschrijven.

Dit heeft de TROS eerder vanmiddag laten weten. Het gaat om één couplet van het liedje. In het couplet komt de zin voor : "Was het in de sneeuw in de arreslee in Leningrad." Dit ligt politiek gevoelig omdat de stad sinds 1991 weer St. Petersburg heet.

"We willen natuurlijk niemand tegen het hoofd stoten en daarom hebben we inderdaad Pierre Kartner een nieuw couplet laten schrijven", bevestigt een woordvoerster van de TROS.
De nieuwe zin luidt : "Of was het Moskou waar ik mijn eerste kus heb gehad van jou".

Het Nationaal Songfestival vindt volgende week zondag, 07 februari, plaats en daarin strijden vijf kandidaten om Nederland te gaan vertegenwoordigen in de Noorse hoofdstad Oslo eind mei. (foto :TROS)

27-01-2010 om 15:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Sterren op de Dansvloer' : de tien deelnemers zijn bekend.

Logo 'Sterren op de dansvloer' Eerder vanochtend pakte de krant Het Laatste Nieuws uit met het bericht dat actrice Kadèr Gürbüz zou deelnemen aan de vierde reeks van 'Sterren op de Dansvloer' die eind maart van start zal gaan. Intussen heeft de commerciële zender vtm de namen van alle deelnemers wereldkundig gemaakt.

Bekende persoonlijkheden uit alle werelden die verbazen en charmeren op de dansvloer, gracieuze en sexy danspassen, fantastische outfits, wervelende arrangementen van hedendaagse popnummers en classics in een modern jasje, swingende fun op het televisiescherm… Dit alles én nog veel meer is 'Sterren op de Dansvloer'.

Vanaf vrijdag 26 maart geven Francesca Vanthielen en Jacques Vermeire afspraak voor het nieuwe seizoen van dit aanstekelijk must see-programma, dat helemaal live wordt uitgezonden vanuit de studio in Vilvoorde.

In het vierde seizoen van 'Sterren op de Dansvloer' zullen 10 bekende persoonlijkheden uit alle werelden en van alle leeftijden worden ondergedompeld in de wereld van de dans :

* actrice Kadèr Gürbüz.
* acteur Peter Van den Begin.
* gezondheidscoach Sonja Kimpen.
* acteur Louis Talpe.
* Lasgo-zangeres Jelle Van Dael.
* acteur Kevin Janssens.
* schlagerzangeres Laura Lynn.
* autopiloot Anthony Kumpen.
* politicus Wouter van Bellingen.
* presentatrice An Lemmens.

De bekende kandidaten en hun professionele danspartners starten een dezer dagen met de trainingen om zich de ballroom- & Latin-danspassen eigen te maken. Vanaf vrijdag 26 maart zien we het resultaat in de liveshows van 'Sterren op de Dansvloer'. (bron en logo : vtm)

27-01-2010 om 14:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Timo Descamps trekt naar de Verenigde Staten.

 De jonge acteur Timo Descamps (23) heeft een aanbieding gekregen om een rol te vertolken in een Amerikaanse film. "Ik ga de rol spelen van Shane, een jonge Europeaan die gaat studeren aan de filmschool in Judas kiss'", liet de acteur vandaag optekenen in de ochtendshow van Peter Van de Veire op MNM.

"Judas kiss" is de eerste langspeelfilm van J.T. Tepnapa. Tepnapa acteerde in 'Star trek' en regisseerde ook enkele afleveringen van de populaire sciencefictionserie. Timo Descamps kreeg de rol te pakken via het internet. "Ik verveelde me op een dag en ik keek eens rond naar aanbiedingen van castingbureaus. Via Facebook kwam ik bij de regisseur terecht", meldde Descamps.

"Het is geen blockbuster, gewoon een leuke film met een aantrekkelijk scenario. In mei ga ik een eerste keer naar Los Angeles voor een eerste lezing van het script. In augustus ga ik terug naar de VS voor de opnames van de film in Seattle", besluit Timo Descamps.

Timo Descamps acteerde onder meer in 'Familie' en 'Spring'. In 2006 was hij een van de smaakmakers in 'Steracteur sterartiest' op Eén. Vorig jaar won hij de Vlaamse Musicalprijs voor beste aanstormend talent voor zijn rol in de musical 'Kruistocht in spijkerbroek'. (bron : deredactie.be ; foto : Eén)

27-01-2010 om 13:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : Filip Joos na superspannende finale naar huis.

 Vanavond is er de voorlaatste aflevering van het achtste seizoen van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met morgen, donderdag 28 januari, gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.

VRT-journaliste Ann De Bie (5 deelnames, 3 overwinningen) kwam gisterenavond - en dit na een uiterst moeizaam parcours - opnieuw als winnaar uit de bus met een totaal van 353 seconden. Nochtans was ze heel sterk gestart en had ze na de tweede ronde een riante voorsprong. Tijdens de derde (puzzelronde) en vierde ronde (fotoronde) kwam ze nauwelijks aan de bak.

Bent Van Looy (10 deelnames, 5 overwinningen), de frontman van Das Pop, maakte opnieuw zijn opwachting en hij kwam langzaam op gang. Uiteindelijk strandde hij met 304 seconden op een tweede plaats. Filip Joos liet zich bij de laatste vraag nog net onder Bent zakken en sprokkelde zo 303 seconden bij elkaar.

Het finalespel was één van de spannendste ooit, zoniet het spannendste uit de acht reeksen. Het was een gelijkopgaande strijd en bij de voorlaatste vraag over Etienne Davignon wist Filip enkel 'Fortis' als antwoord te geven. Hij probeerde heel tactisch te spelen en klokte af op één seconde. Bent had toen nog 50 seconden op de teller staan en in plaats van meteen te stoppen bleef hij zoeken naar trefwoorden maar die kwamen er niet. Nochtans moest Filip Joos in één seconde drie antwoorden geven. Uiteindelijk klokte óók Bent af op één seconde. Het reglement voorziet dat het dan aan Bent was om bij de volgende vraag als eerste te antwoorden.

Hij had dus aan één antwoord genoeg en op de vraag over 'Willem Elsschot' was 'schrijver' het woord om Filip Joos na vier deelnames naar huis te sturen. De vrolijke noten werden verzorgd door juryleden Gunter Lamoot en Louis Tobback.

* RANGSCHIKKING (tot en met donderdag 21 januari :

01. Linda De Win : 11 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
02. Peter Vandermeersch : 11 deelnames (2 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
03. Bent Van Looy : 10 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
04. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
----------
05. Bruno Wyndaele : 4 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
06. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Karen Damen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
09. Filip Joos : 2 deelnames (1 overwinning).
10. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
10. Joost Vandecasteele : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
10. Koen De Graeve : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
13. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
13. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
13. Raf Walschaerts : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Tom Waes : 1 deelname (1 overwinning).
17. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Sigrid Vinks : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Luk Alloo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Jean-Michel Javaux : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Hilde Van Mieghem : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Youp van 't Hek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

Vanavond 
maakt Peter Vandermeersch opnieuw zijn opwachting (11 deelnames, 2 overwinningen) en morgenavond is het opnieuw uitkijken naar Linda De Win (11 deelnames, 5 overwinningen). Juryleden van dienst zijn Mark Eyskens en Guy Mortier.

'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op
Eén.
(bron en logo : Eén)

27-01-2010 om 12:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ook Getest Op Mensen' : over hoge hakken, nachtwerk en wijn.

 'Ook Getest Op Mensen', het liveprogramma met reportages en studiogesprekken, is sinds twee weken terug van weggeweest. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') gaat ook dit seizoen op zoek naar antwoorden op boeiende vragen over ons lichaam. Door het zelf te testen op mensen. Ondertussen houdt hij ook het gezondheidsnieuws in de gaten en gaat hij geregeld op raadpleging bij de flamboyante huisarts Tom Jacobs.

We willen allemaal zo lang mogelijk leven en zijn erg met onze gezondheid en ons lichaam begaan. Aan informatie over hoe we met ons lichaam moeten omspringen ontbreekt het niet. Kranten, tijdschriften, radio, televisie en websites bulken van de verhalen over wat al dan niet gezond is.

Maar kloppen die verhalen wel ? En zijn die stellingen grondig getest ? Onderzoeken spreken elkaar ook om de haverklap tegen. Misschien maakt dat alles ons wel banger dan we zouden moeten zijn. Marcel Vanthilt gaat tien weken lang op zoek naar antwoorden op enkele pertinente vragen over onze gezondheid. Op de simpelst denkbare manier, namelijk door zelf te testen. Op mensen.

Verkort slecht slapen ons leven ? Dreigen koks onvruchtbaar te worden? Klopt het dat een gezond levende mens 25 kilo verborgen vetten en 50 kilo suiker per jaar eet ? Worden we met zijn allen langzaamaan doof ? Worden vrouwen sneller dronken dan mannen ? Is bio echt gezonder ? Zijn we te proper ?

Elke week komen drie onderwerpen uitgebreid aan bod via reportages en studiogesprekken. Daarnaast grasduint Marcel in de nationale en internationale pers, bespreekt dokter Tom Jacobs een aantal waar/niet waar-stellingen en is het studiopubliek zelf geregeld het onderwerp van tests.

Wat zit er in aflevering 3 ? Wat doen hoge hakken met je voeten en lichaam, is nachtwerk gezond en word je moe en krijg je hoofdpijn van rode wijn ?

* inhoud derde aflevering :


Hoge hakken :

Weinig vrouwen kunnen weerstaan aan hoge hakken. Hoge hakken laten je slanker lijken, het is vrouwelijk en elegant, rokjes staan mooier en je benen lijken langer. Maar wat doen hoge hakken met onze voeten en ons lichaam ? We sturen de 22-jarige Kimberly, een zeer fervente hoge hakkenliefhebster, naar een podoloog en een bewegingslabo en doen enkele verrassende ontdekkingen.

Nachtwerk :

Heel wat mensen zorgen er 's nachts voor dat onze bedrijven blijven draaien. Nachtwerk is een normale zaak geworden terwijl een mens niet gemaakt is om 's nachts wakker te zijn. Dirk, manager in een drukkerij, heeft nog nooit 's nachts gewerkt, maar voor 'Ook getest op mensen' doet hij met plezier een weekje de nachtshift. Wat doet dat met een mens ?

Wijn :

Wijn is niet alleen lekker, er wordt ook van alles over beweerd : je krijgt er hoofdpijn van, het maakt je moe en 'bier op wijn is venijn'. De gezonde nieuwsgierigheid van 'Ook getest op mensen' steekt weer de kop op, dus moeten er enkele proefpersonen aan de fles.

 'Ook getest op mensen', de derde aflevering vanavond Eén, tussen 20.45 en 21.35. (bron en foto's : Eén)

27-01-2010 om 00:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Rodenburgs' : Karel biecht de waarheid op over Isabelle.

 Op woensdag 07 oktober jongstleden ging bij de commerciële omroep vtm 'De Rodenburgs', een nieuwe fictiereeks over het leven van een rijke ondernemersfamilie, van start.

Sluwe intriges bij steenrijke familie

De serie 'De Rodenburgs' vertelt het verhaal van twee families, die worden samen gebracht door de banden van het huwelijk en door zakelijke belangen.

De miljonairsfamilie Rodenburg is rijker is dan de zee diep is, dankzij de Rodenburg Investment Company RIC, gesticht door pater familias Karel Rodenburg. De familieleden wonen wonen in één van de meest luxueuze villawijken van het land. In deze wereld gelden andere wetten dan in de gewone wereld. Grenzen lijken niet te bestaan, zij bepalen zelf hun limieten.

Maar hoewel de Rodenburgs rijk, mooi en machtig zijn, brengt dit hen niet automatisch geluk. Voor de superrijken is het immers nog moeilijker om  echte liefde en geluk te vinden.

Jaloerse zoon Fred wil wraak… of liefde ?

Het verhaal begint op het ogenblik dat Karel Rodenburg 65 wordt en de leiding van zijn imperium niet overdraagt aan zijn oudste zoon Fred, maar aan een meer capabele buitenstaander : Stijn De Ridder.

Het is een bittere pil voor Fred, die al zijn hele leven gebukt gaat onder het gebrek aan affectie en waardering van zijn vader. Het feit dat Stijn de broer is van Freds kersverse echtgenote en dus zijn eigen schoonbroer, maakt het alleen maar erger. Ook Freds moeder Benedicte kan de beslissing van haar echtgenoot niet aanvaarden en er begint een verbeten strijd tussen twee kampen.

Stijn begint met zijn vrouw Hanne en tienerdochter Freya een nieuw leven in een omgeving die de hunne niet is en al snel worden ze het slachtoffer van intriges, overspel en corruptie. Geen van de drie krijgt vat op het leven van de superrijke Rodenburgs en hun levens veranderen diepgaand.

Maar ook de Rodenburgs brengen meer en meer zichzelf en hun imperium in de problemen. Ze kunnen en durven zich veel permitteren en komen er meestal ook nog mee weg, maar gaan ze niet te ver in hun hoogmoed ?

Uiteindelijk draaien de conflicten niet alleen om geld en macht, maar vooral om de drang naar respect en liefde van de anderen en -onvermijdelijk - ook om jaloezie en haat. En in dat soort conflicten zijn er altijd meer verliezers dan winnaars…

* de personages :

 Karel Rodenburg (Mike Verdrengh)

De Godfather van de familie. Karel is een man die vanuit een bescheiden afkomst is opgeklommen naar de top van de maatschappij. Dat vereiste een keihard karakter, zelfdiscipline en een zekere meedogenloosheid ten opzichte van zijn omgeving, ook tegenover zijn eigen familie – Karel en zijn echtgenote Bénédicte hebben twee zoons - die hij in al die jaren weinig aandacht heeft geschonken. De zaak ging steeds voor. Het resultaat is een wel erg manke relatie met zijn oudste zoon Fred, die eigenlijk was voorbestemd om hem op te volgen. Maar Karel vindt zijn zoon te zwak en kiest voor een buitenstaander.

 Bénédicte Rodenburg (Gilda De Bal)

Bénédicte is de mooie, altijd elegante mater familias, afkomstig uit een gegoede en invloedrijke familie. Zij is steeds de stille kracht geweest achter de talentrijke, hardwerkende Karel en haar afkomst en relaties hebben hem zeker geholpen bij de uitbouw van zijn imperium, iets waar ze hem ook regelmatig aan herinnert. Oudste zoon Fred is haar oogappel en wanneer Karel achter haar rug beslist om de leiding van het bedrijf niet aan hem toe te vertrouwen, komt dit erg hard aan. Ze is dan ook vastbesloten om deze beslissing ongedaan te maken.

Achter haar frêle en charmante verschijning schuilt een keiharde tante. Bénédicte is een gevaarlijke vrouw in wie velen zich vergissen.

 Fred Rodenburg (Mathias Sercu)

Fred – Frederick – Rodenburg is de oudste zoon van Karel en Bénédicte en de gedoodverfde "kroonprins" aan het hoofd van het imperium. Zijn tragedie is dat hij helemaal niet de kroonprins wil zijn en slechts hunkert naar één ding : liefde en erkenning van zijn vader. Het feit dat Karel hem dan ook nog datgene miskent wat hij als zijn geboorterecht beschouwt, ervaart hij als de ultieme vernedering. Fred heeft een 20-jarige dochter uit een eerste huwelijk – een jeugdzonde – en is nu gehuwd met het jonge fotomodel Maaike De Ridder, van wie hij oprecht houdt.

Van jongs af aan rotverwend, is Fred een vrolijke nietsnut met gevoel voor humor, een gevoelig ego, onbetrouwbaar en tegelijk naïef.

 Olivier Rodenburg (Pieter Embrechts)

Senator Olivier Rodenburg is de knappe en getalenteerde jongste zoon van de familie. Niet enkel omdat zijn oudere broer Fred voorbestemd was om in het bedrijf te stappen, maar ook en vooral uit idealisme heeft Olivier voor de politiek gekozen. Met zijn knappe, jeugdige verschijning, zijn scherp verstand en de steun van zijn machtige familie, schopt Olivier het snel tot senator. Naast een rijzende ster aan het politieke firmament is hij ook één van 's lands meest begeerlijke vrijgezellen.

Vrouwen zijn meteen ook zijn zwakke punt : hij is een onverbeterlijke rokkenjager. Olivier is een charmeur die in elke vrouw – getrouwd of niet - wel een uitdaging ziet, maar eens ze veroverd is ook alle interesse verliest. De kuren van oudere broer Fred, die hij meermaals uit de nood moet helpen, zijn een nachtmerrie voor Olivier. Olivier is een integer en bevlogen politicus, maar een schandaal loert bij hem steeds om de hoek.

 Maaike Rodenburg (Lien De Graeve)

Maaike De Ridder is van eenvoudige komaf, maar heeft een niet onaardige modellencarrière achter de rug wanneer ze trouwt met Fred Rodenburg. Voor de buitenwacht is dit meteen de kroon op haar werk : een huwelijk met een steenrijke erfgenaam. Maar Maaike houdt oprecht van Fred. Ze laat zich door haar held alles wijsmaken, verliest realiteiten uit het oog, loopt tegen muren en toch… haar liefde en geloof in hem blijven overeind. En al hebben we in het begin wel de indruk dat zij voor Fred vooral een trofee is, toch zal blijken dat de liefde wederzijds is. Alleen Maaikes kinderwens is iets waar Fred zich niet echt kan in vinden.

Maaike is erg naïef en open, maar haar sterke kanten zijn haar lieftalligheid, charme én de perfecte kennis van de codes van de nouveau riches die haar omringen.

 Marie-Claire Rodenburg (Marie Vinck)

Marie-Claire (Claire) is Freds bloedmooie dochter uit een eerste huwelijk dat niet lang stand heeft gehouden. De enige kleindochter van Karel en Bénédicte is te grillig, wispelturig, emotioneel en onberekenbaar om in woorden te vatten. Claire kent letterlijk geen grenzen. Met haar vader komt ze uitstekend overeen, zolang hun conversatie niet langer dan twee minuten hoeft te duren en zolang Fred haar kan wegsturen met centen of de belofte van een nieuwe cabrio. Aan haar nieuwe stiefmoeder Maaike daarentegen heeft ze een hekel. Niet dat ze daar een bepaalde reden voor heeft, maar gewoon uit principe maakt ze Maaike het leven zuur. Claires grootste frustratie is de liefde die ze ziet ontluiken tussen haar ex-vriend Simon en de jonge, onschuldige Freya.

Claire is een wild jong dier dat alles en iedereen kan krijgen, maar kampt met haar gevoelens en haar verlangen naar echte liefde.

 Stijn De Ridder (Wim Danckaert)

De oudere broer van Maaike heeft een solide loopbaan opgebouwd in het bedrijfsleven en is financieel directeur van een middelgroot bedrijf. Hij is gelukkig getrouwd met Hanne, een psychologe, en samen hebben ze een tienerdochter Freya. Een beetje dankzij Maaikes relatie met Fred Rodenburg is Stijn onder de aandacht gekomen van Karel en wordt hij aangezocht om de nieuwe CEO te worden van de Rodenburg Investment Company en dit in de plaats van zijn kersverse schoonbroer.

Stijn is een absoluut evenwichtige figuur. Hij heeft alles om gelukkig te zijn, maar de lokroep van Karel om hem op te volgen, is té lucratief en egostrelend om te laten schieten. En dus gaat Stijns leven totaal veranderen : hij gaat zijn familie meesleuren naar het luxueuze milieu aan de stadsrand en zelf op eigen benen leren staan aan het hoofd van een familieholding. En niet iedereen in die familie is gelukkig met zijn komst.

Stijn is een familieman, maar het werk eist hem zodanig op dat zijn vrouw en dochter ondanks zijn liefde en goodwill stilaan van hem vervreemden…

 Hanne De Ridder (Hilde Heijnen)

Hanne is zonder twijfel het meest evenwichtige en positieve karakter. Ze is charmant en intelligent, eerder gericht op het welzijn van anderen dan op zichzelf. Hanne heeft een warm nest gemaakt voor haar man Stijn en haar dochter, terwijl ze als psychologe in een instelling voor probleemjongeren zich ook beroepsmatig kan uitleven. Ze is dan ook perfect gelukkig of houdt zich dat tenminste voor. Wanneer Stijn de kans van zijn leven krijgt, zal ze zichzelf wegcijferen en hem volgen. Door de radicale switch in haar leven is Hanne echter gedwongen om toch op zoek te gaan naar zichzelf, iets wat voor haar nog eens samenvalt met haar midlife crisis en de herbevestiging van haar seksualiteit. Het feit dat ze stilaan ook de greep verliest op haar puberende dochter, maakt alles extra zwaar en haar relatie met Stijn komt onder druk.

Hanne tracht een rots in de branding te zijn, maar de confrontatie met het nieuwe – rijke – leven is een grotere schok dan ze zelf zal toegeven.

 Freya De Ridder (Daphne Wellens)

Jong en naïef is Freya het prototype van het meisje dat haar echte identiteit nog zoekt. Als 17-jarige en opgegroeid in een beschermd milieu, wordt ze op haar kwetsbaarste moment in een omgeving gesmeten die het tegengestelde is van alles wat ze in haar leven tot hiertoe als waardevol werd aangeleerd. Eerst heeft Freya zich als felle puber verzet tegen de verhuis, maar daarna wordt ze zodanig verleid door het luxeleventje en door foute vriendjes, dat ze de nachtmerrie van haar moeder wordt. Ze wordt pijnlijk op de proef gesteld wanneer ze halsoverkop verliefd geraakt op de oudere en meer ervaren Simon, het ex-lief van Claire Rodenburg.

Coming of age, blinde puberliefde, breuk met ouders, contact met drugs, spijbelen en het wilde uitgaansleven : alles overkomt vanaf nu de eens zo tere Freya.

 Simon (Hein Blondeel)

We leren Simon gelijklopend met Freya kennen, want zij wordt als inwijkeling, op hem verliefd. Of beter : ze valt als een blok voor hem. Uiterlijk is Simon de droom van elke bakvis : hij is knap, leeft volkomen onafhankelijk, doet en weet op het eerste gezicht precies wat hij wil en acht zich door geen enkele wet of regel gebonden. Een puur zelfstandig mannetjesdier. Bovendien is Simon artistiek aangelegd, attent en gevoelig, hij speelt schitterend gitaar en componeert en schrijft zijn eigen songs. Hij is een beetje "rebel without a cause".

In werkelijkheid is zijn onvoorspelbaarheid echter de vooruitgeworpen schaduw van een grillige, wankele persoonlijkheid. Simon is de zoon van een labiele, psychisch gestoorde moeder, en kampt zelf ook met enkele demonen. Hij is gevaarlijker dan de onervaren Freya kan vermoeden, zwakker dan hij lijkt en niet opgewassen tegen sterke persoonlijkheden zoals zijn ex-lief Claire.

* zestiende aflevering :

Karel biecht tijdens het familie-etentje noodgedwongen de hele waarheid over Isabelle op aan zijn vrouw Benedicte. Zij vraagt bedenktijd, maar heeft wel een plan in haar hoofd. Stijn heeft het gevoel dat iemand bij RIC hem probeert te dwarsbomen, waardoor zijn relatie met Karel Rodenburg stilaan verzuurt. Stijn schakelt Camillia in om uit te vissen wie er achter de sabotage zit. Hanne is gekwetst en boos wanneer ze dit ontdekt. Stijn zorgt ondertussen wel dat RIC zonder kleerscheuren uit de bankcrisis komt. De manier waarop hij dit gedaan heeft, houdt hij wel beter voor zich. Maaike wil graag een baby, maar krijgt onthutsend nieuws te horen.

Gastrollen : Sura Dohnke (Chantal), Veerle Eyckermans (Agnes), Tania Kloek (Camilia), Bieke Ilegems (Isabelle), Stef Aerts (Bas), Thomas Ryckewaert (dealer Goran), Ruth Becquart (dokter), Delphine Delmotte (receptioniste), Dries Vanhegen (producer), e.a.

'De Rodenburgs', zestiende aflevering vandaag, woensdag 27 januari, tussen 20.40 en 21.45 op vtm. (bron en foto's : vtm)

27-01-2010 om 00:01 geschreven door Redactie  


26-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Designers' : Dirk Vervoort met opgeheven hoofd naar huis.

 Sinds dinsdag 08 december gaat Evi Hanssen op zoek naar Vlaanderens meest getalenteerde modeontwerper in 'De Designers', de nieuwe tiendelige reeks waarin 12 gemotiveerde designers het tegen mekaar opnemen. Vorig jaar debuteerde de creatieve reeks bij vtm : een succesvol verhaal dat door de kijkers gesmaakt werd en dat bewijs werd eens te meer geleverd toen de winnende collectie in een mum van tijd uitverkocht bleek.

De 12 designers gaan elke week een nieuwe uitdaging aan die hun creativiteit, visie en vakmanschap op de proef stelt. Elke week gaat er één iemand naar huis.

De inzet is opnieuw hoog : JBC zal de collectie van de winnaar produceren en in al haar vestigingen te koop aanbieden. De winnaar mag bij het bedrijf als fashion designer aan de slag. Daar bovenop zal de winnende collectie gepubliceerd worden in de modespecial van Weekend Knack. Elke designer wordt vergezeld van een vast model, die zijn of haar creaties op de catwalk tot leven zal brengen.

'De Designers' neemt je wekelijks mee in de glamoureuze maar bikkelharde wereld van de mode. Euforie, humor, spanning en emoties volgen mekaar in ijltempo op wanneer 12 getalenteerde mensen een unieke, creatieve uitdaging aangaan.

Het spelelement

In elke aflevering moeten de designers een outfit ontwerpen. De opdrachten zijn gevarieerd en behandelen telkens een ander aspect van wat mode kan zijn. Zo moeten onze designers een outfit ontwerpen aan de hand van recyclagemateriaal, een galajurk maken of gaan ze de abstracte of commerciële toer op.

De kandidaten krijgen één of twee dagen de tijd om een creatie te bedenken én uit te voeren. De inspiratie daarvoor halen ze enkel en alleen uit zichzelf. De creatie stellen ze telkens voor aan een professionele jury, tijdens een defilé op de catwalk.

12 modellen worden aan de designers gekoppeld en dat gedurende de hele reeks. Het zijn de modellen die de creatie van de designer voorstellen aan de jury tijdens een defilé. De designers moeten ervoor zorgen dat ze het team van kappers en visagisten goed briefen, want de styling van de modellen maakt deel uit van de opdracht.

Na elk defilé beslist de jury welke designer het beste ontwerp had en wie er naar huis wordt gestuurd. Na 9 afleveringen blijven er 3 finalisten over. Die krijgen enkele weken de tijd om een collectie te maken die ze voorstellen tijdens een spannende finale.

* de achtste aflevering :

Verbijstering alom bij zijn medekandidaten… niemand had de eliminatie van Dirk verwacht. Voor velen was hij technisch gezien wellicht de beste ontwerper : hij werkt snel en zeer nauwkeurig zijn silhouetten af. Maar vernieuwing is wat de jury bij hem miste. De zwarte jurk die hij ontwierp voor de zomercollectie van Tim Van Steenbergen werd te klassiek bevonden.

Vrouwen

Nochtans lijken zijn ontwerpen bij vele vrouwen in de smaak te vallen. Zo koos bijvoorbeeld Natalia (Eurosong 2004) eerder in de wedstrijd voor Dirk om haar podiumoutfit voor 'Acoustelicious' te ontwerpen.

Opgeheven hoofd

Dirk verlaat de wedstrijd echter met opgeheven hoofd : "Ik wil en zal doorgaan in de modewereld. Wie denkt nu alles van mij gezien te hebben, vergist zich." Dirk gelooft in zijn talenten en in zijn toekomst als ontwerper. Met 'De Designers' is hij een ervaring rijker.

 Dirk Vervoort

* Privé :
Dirk is 30 jaar. Hij werd geboren in Lier, maar woont in Brugge. Hij is getrouwd met Dimitri sinds maart 2009. Dirk heeft 1 broer en 1 zus.

* Studies en werk :
Hij volgde een opleiding houtbewerking maar is verder een selfmade 'mode-man'. Hij is zelfstandig zaakvoerder van Fashion Store Moddels (Miss Sixty, Replay, Guess, Desigual…).

* Eigen label : DV.

* Favoriete ontwerpers :
Alexander McQueen en Jean-Paul Gaultier.

* Zijn verhaal :
Als jonge kerel wilde Dirk heel graag naar de modeacademie. Van zijn ouders moest hij een 'echt vak' leren, want mode was volgens hen niet iets waarmee een mens zijn brood kan verdienen. Hij volgde tegen zijn zin een opleiding houtbewerking. Indien de mogelijkheid zich voordeed, drapeerde hij de meubels die hij maakte. Zo had hij toch een beetje het gevoel met mode bezig te zijn. Later leerde hij zichzelf kleding ontwerpen.

Naast zijn job in een kledingwinkel, ontwerpt Dirk al enkele jaren extravagante kleding voor de showbizz-sector en discotheken. Maar Dirk wil zeer graag tonen dat hij méér kan dan dat. Hij droomt luid op van een eigen collectie en ziet 'De Designers' als een ideale manier om die droom te doen uitkomen.


De negende aflevering van 'De Designers', met vier kandidaten, volgende week dinsdag 02 februari om 20.40 op vtm. Evi Hanssen laat de vier designers die nog in de running zijn een unieke schoenenverzameling bekijken in het wereldvermaarde museum SONS in Kruishoutem. Uit enkele duizenden paren bijzondere schoenen, mag elke designer één paar kiezen om als inspiratiebron te gebruiken voor een nieuwe creatie.

Jury : Christophe Coppens, Veerle Windels, Ann Claes én vandaag gastjuryleden Les Hommes (bron en foto's : vtm)

26-01-2010 om 23:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Akord trekt zich terug uit Moldavische selectie Eurovisie Songfestival.

 In Moldavië heeft de groep Akord zich teruggetrokken uit de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Op zaterdag 16 januari koos een vakjury in totaal vijfentwintig nummers die later dit voorjaar gaan strijden om het ticket richting Noorse hoofdstad Oslo.

De groep zou aantreden met het nummer "Lady GaGa" en was op een tweede plaats geëindigd na de interne selectie. Hun plaats wordt nu ingenomen door de nummer zesentwintig en dat is "De tristeţe" van zangeres Nicoleta Gavrilita.

* de vijfentwintig finalisten van 'Eurovision 2010 – O Melodie pentru Europa' :

01. "Before you go" door Millennium.
02. "Lady GaGa" door Akord (TERUGGETROKKEN).
03. "Say I'm sorry" door Mariana Mihăilă.
04. "Smile" door Proiectul Monkey Mind & Daniela.
05. "You should like" door Pasha.
06. "Wait!" door Ionel Istrati.
07. "Don't break my heart" door Cristy Rouge.
08. "Manipulate" door Dyma.
09. "My heart" door Cristina Croitor.
10. "If love is the thing" door Marcel Roşca.
11. "Pădure, verde pădure" door Vika Mahu.
12. "Forever" door Corina Cuniuc & Denis Latâşev.
13. "No name" door Boris Covali.
14. "Run away" door SunStroke Project & Olia Tira.
15. "See you soon" door Valeria Tarasova.
16. "Goodbye" door Olia Tira.
17. "I'm not alone" door Gloria.
18. "Ai-ai-ai" door Mihai Teodor.
19. "Cine sunt eu" door Gicu Cimbir.
20. "Love sweet love" door Eugen Doibani.
21. "Rămâi lângă mine" door Alexandru Manciu.
22. "Addicted" door Gorun Carolina.
23. "Towards the sky" door Alex White.
24. "Believe" door SunStroke Project.
25. "Lucky star" door Irina Tarasiuc.
26. "De tristeţe" door Nicoleta Gavrilita (vervangt Akord).

Een exacte datum voor de nationale selectie is er momenteel niet maar de algemene verwachting is dat we in de loop van de maand februari de Moldavische kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival zullen kennen. Wie alvast wil kennismaken met de nummers kan deze beluisteren op de website van de nationale omroep.
(bron : TRM)

26-01-2010 om 23:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Designers' : de overblijvende kandidaten ontwerpen voor Tim Van Steenbergen.

 Evi Hanssen gaat sinds dinsdag 08 december op zoek naar Vlaanderens meest getalenteerde modeontwerper in 'De Designers', de nieuwe tiendelige reeks waarin 12 gemotiveerde designers het tegen mekaar opnemen. Vorig jaar debuteerde de creatieve reeks bij vtm : een succesvol verhaal dat door de kijkers gesmaakt werd en dat bewijs werd eens te meer geleverd toen de winnende collectie in een mum van tijd uitverkocht bleek.

De 12 designers gaan elke week een nieuwe uitdaging aan die hun creativiteit, visie en vakmanschap op de proef stelt. Elke week gaat er één iemand naar huis.

De inzet is opnieuw hoog : JBC zal de collectie van de winnaar produceren en in al haar vestigingen te koop aanbieden. De winnaar mag bij het bedrijf als fashion designer aan de slag. Daar bovenop zal de winnende collectie gepubliceerd worden in de modespecial van Weekend Knack. Elke designer wordt vergezeld van een vast model, die zijn of haar creaties op de catwalk tot leven zal brengen.

'De Designers' neemt je wekelijks mee in de glamoureuze maar bikkelharde wereld van de mode. Euforie, humor, spanning en emoties volgen mekaar in ijltempo op wanneer 12 getalenteerde mensen een unieke, creatieve uitdaging aangaan.

Het spelelement

In elke aflevering moeten de designers een outfit ontwerpen. De opdrachten zijn gevarieerd en behandelen telkens een ander aspect van wat mode kan zijn. Zo moeten onze designers een outfit ontwerpen aan de hand van recyclagemateriaal, een galajurk maken of gaan ze de abstracte of commerciële toer op.

De kandidaten krijgen één of twee dagen de tijd om een creatie te bedenken én uit te voeren. De inspiratie daarvoor halen ze enkel en alleen uit zichzelf. De creatie stellen ze telkens voor aan een professionele jury, tijdens een defilé op de catwalk.

12 modellen worden aan de designers gekoppeld en dat gedurende de hele reeks. Het zijn de modellen die de creatie van de designer voorstellen aan de jury tijdens een defilé. De designers moeten ervoor zorgen dat ze het team van kappers en visagisten goed briefen, want de styling van de modellen maakt deel uit van de opdracht.

Na elk defilé beslist de jury welke designer het beste ontwerp had en wie er naar huis wordt gestuurd. Na 9 afleveringen blijven er 3 finalisten over. Die krijgen enkele weken de tijd om een collectie te maken die ze voorstellen tijdens een spannende finale.

* achtste aflevering :

Het Designerhuis telt nog vijf bewoners. Deze week ontmoeten zijn ontwerper Tim Van Steenbergen voor een exclusieve opdracht. Zij mogen twee dagen neerstrijken in het atelier van deze topcouturier om een ontwerp maken dat past in zijn zomercollectie. Voor sommige designers is dit een godsgeschenk, voor anderen een hele opgave...

Als ontwerper benadrukt Tim vooral de vrouwelijke elegantie en streeft hij altijd naar perfectie. Daardoor heeft hij intussen klanten als Rihanna, prinses Claire en Jennifer Lopez. Zelfs in Barbie's kleerkast hangt een jurk van de hand van deze meesterontwerper.

Tims belangrijkste raad voor de Designers is dat ze 'naar de stof luisteren'. Daar doen ze ook alle vijf heel erg hun best voor, maar het blijkt niet zo vanzelfsprekend te zijn. Vooral als je - zoals Marco - een zeer eigenzinnig stofje kiest. Het verplicht hem om op dag twee verplicht helemaal opnieuw te beginnen.

Zowat achtenveertig uur na het geven van de opdracht, verwelkomt Evi de Designers op hun achtste catwalk. De wedstrijd is daarmee in een beslissende fase gekomen. Kunnen ze die stress aan ? Kan Gianni nog eens verrassend uit de hoek komen ? Heeft Amanda genoeg technische ervaring voor dit soort van handwerk ? Bevestigt Elles haar sterke prestaties van de voorbije opdrachten ? Houdt Dirk vast aan zijn typische tijl. En vindt Marco het gepaste tegengif voor de grillen van zijn stof ?

De jury beslist welk ontwerp het best past bij de zomercollectie. Zoals steeds, zijn dat : Christophe Coppens, Ann Claes en Veerle Windels. Uiteraard zit Tim Van Steenbergen zelf aan hun deskundige zijde.

'De Designers', achtste aflevering vanavond, dinsdag 26 januari 2010, bij
vtm tussen 20.40 en 21.45. Meer nieuws krijg je op de website van het programma. (bron en foto's : vtm)

26-01-2010 om 00:04 geschreven door Redactie  


25-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : volgorde van optreden finale Finse selectie is bekend.

 Aanstaande zaterdag, 30 januari, eindigt in Finland de zoektocht naar de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Eind september jongstleden maakte de omroep de namen bekend van twaalf van de vijftien kandidaten die dit jaar deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010', de nationale selectie. Ook ditmaal nodigde de nationale omroep opnieuw platenmaatschappijen uit om kandidaten af te vaardigen voor die nationale selectie maar daarnaast was er ook een open inschrijving en daaruit werden er via sms-stemming drie kandidaten gekozen.

In totaal waren er drie voorrondes en telkens stootten drie van de vijf kandidaten rechtstreeks door naar de finale. Dat bracht het totaal op negen en daarbovenop kwam er nog één wildcard, gekozen door een jury. Die wildcard ging naar zangeres Maria Lund (EDF 2008) die afgelopen zaterdagavond als eerste aantrad tijdens de derde en laatste voorronde.

Inmiddels heeft de Finse omroep de volgorde van optreden tijdens die finale bepaald en opnieuw mag Maria Lund de spits afbijten.

* de volgorde van optreden tijdens de finale van 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010' :

01. "Sydän ymmärtää" (tekst : Maria Lund, Heikki Salo ; muziek : Valtteri Tynkkynen) door Maria Lund (EDF 2008)(WILDCARD, derde voorronde).
02. "Sun puolella" (tekst : Antti Kleemola, Mikko Karjalainen ; muziek : Antti Kleemola) door Antti Kleemola (tweede voorronde).
03. "Fatal moment" (tekst  : Sebastian Holmgård, Linn Nygård ; muziek : Sebastian Holmgård) door Linn Nygård (derde voorronde).
04. "Il mondo è quì" (tekst : Petri Kaivanto, Stefano De Sando ; muziek : Lasse Heikkilä) door Pentti Hietanen (eerste voorronde).
05. "Annankadun kulmassa" (tekst en muziek : Heli Kajo) door Heli Kajo (tweede voorronde).
06. "Cider hill" (tekst : Janne Hyöty, Paul Oxley ; muziek : Paul Oxley) door Nina Lassander (eerste voorronde).
07. "Anastacia" (tekst : Risto Asikainen ; muziek : Ilkka Vainio, Risto Asikainen) door Amadeus Lundberg (winnaar van de jongste editie van de tangowedstrijd 'Tangomarkkinat')(eerste voorronde).
08. "Love at the first sight" (tekst : Elin Blom ; muziek : Elin Blom, Jonas Olsson) door Sister Twister (tweede voorronde).
09. "Hulluna humpasta" (tekst : Onni Waris ; muziek : Kristian Voutilainen, Onni Waris) door Eläkeläiset (derde voorronde).
10. "Työlki ellää" (tekst en muziek : Timo Kiiskinen) door Kuunkuiskaajat (derde voorronde).

Tijdens deze finale ligt het lot van de kandidaten opnieuw in de handen van de kijkers thuis die tijdens een eerste stemronde hun voorkeur kenbaar maken. De drie kandidaten met de meeste stemmen gaan door naar de tweede stemronde alwaar bepaald zal worden wie het land eind mei zal gaan vertegenwoordigen in de Noorse hoofdstad Oslo.

Wie de nummers wil (her)beluisteren die verwijzen we graag naar de website van de Finse nationale omroep (klik hier). (bron en logo :
YLE)

25-01-2010 om 23:46 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : Filip Joos stuurt Tom Waes naar huis, morgen maakt Bent Van Looy weer zijn opwachting.

 Eerder vanavond ging de finaleweek van het achtste seizoen van 'De slimste mens ter wereld' van start. Tot en met aanstaande donderdag, 28 januari, gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.

VRT-journaliste Ann De Bie (5 deelnames, 3 overwinningen) maakte opnieuw haar opwachting en ze nam het op tegen Filip Joos en Tom Waes. Juryleden van dienst waren Philippe Geubbels en Sien Eggers. Ann De Bie leverde meteen haar visitekaartje af want tijdens de eerste ronde wist ze meteen 50 seconden binnen te rijven. Nadien bleef ze op die ingeslagen weg doorgaan en ze wist regelmatig seconden bij elkaar te sprokkelen door antwoorden te geven op vragen van haar tegenstanders.

De fotoronde was aan haar niet besteed want over de strips van Asterix kon ze niet veel juiste antwoorden geven. Maar de genadeslag gaf ze bij het filmfragment over de vermoorde Zweedse premier Olof Palme. Filip Joos kon amper één antwoord geven en Ann vulde makkelijk de vier overblijvende antwoorden aan. Ook over haar fragment (Simonneke en Jenny in 'Thuis') gaf ze vier antwoorden en met 478 seconden was de overwinning een feit. Tom Waes strandde met 396 seconden op een tweede plaats en dankzij Frank Bomans en de bijhorende 50 seconden wist Filip Joos deze mindere dag af te sluiten met 235 seconden.

Het finalespel was een gelijkopgaande strijd en bij 40 seconden voor Tom tegen 7 seconden voor Filip maakte de eerste een tactische fout door te stoppen. Zo had Joos aan twee antwoorden over Jean-Paul Sartre genoeg om de winnaar van vorige donderdag naar huis te spelen.  

* RANGSCHIKKING (tot en met donderdag 21 januari :

01. Linda De Win : 11 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
02. Peter Vandermeersch : 11 deelnames (2 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
03. Bent Van Looy : 10 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
04. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
----------
05. Bruno Wyndaele : 4 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
06. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Karen Damen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
09. Filip Joos : 2 deelnames (1 overwinning).
10. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
10. Joost Vandecasteele : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
10. Koen De Graeve : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
13. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
13. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
13. Raf Walschaerts : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Tom Waes : 1 deelname (1 overwinning).
17. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Sigrid Vinks : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Luk Alloo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Jean-Michel Javaux : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Hilde Van Mieghem : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Youp van 't Hek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

Morgenavond wordt Tom Waes 
vervangen door Das Pop-zanger Bent Van Looy (10 deelnames, 5 overwinningen). Woensdag maakt Peter Vandermeersch opnieuw zijn opwachting (11 deelnames, 2 overwinningen) en donderdagavond is het opnieuw uitkijken naar Linda De Win (11 deelnames, 5 overwinningen).

'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op
Eén.
(bron en logo : Eén)

25-01-2010 om 23:36 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Op de laatste maandag van januari zijn we van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Jo Lemaire (Concours Eurovision de la Chanson 1984) is steeds uniek in haar interpretaties en durft uitdagingen aan te gaan. Of het nu met één muzikant is of met Big Band of Symfonisch Orkest : Jo staat er, al dertig jaar lang.
Gestart in 1979 met haar 'Flouze', kent ze meteen haar definitieve doorbraak bij het grote publiek met de prachtige Serge Gainsbourg (componist en tekstschrijver Luxemburgse inzending ESF 1965 en Monegaskische inzending ESF 1967, tekstschrijver Franse inzending ESF 1990) cover "Je suis venue te dire que je m'en vais".

Voor haar jubileumconcert 'Van Rockicoon tot Chansonnière' put ze uit haar eigen repertoire, van punkrock in 1979, via de pop van de jaren negentig tot en met haar fabuleuze covers vanaf 1999 van het werk van Piaf, Brel enz. Al deze kenmerken worden dan ook gebundeld tot een imposant concert, gedurfd in zijn opvatting, maar magistraal ingevuld door Jo die van haar dertigjarige podiumcarrière een feest maakt voor al haar fans. De fans van de eerste uren en die van vandaag.

Alle genres komen uitgebreid aan bod in een vernieuwend drieledig opzet van het concert. Drie periodes van 10 jaar, drie periodes met verschillende artistieke invulling, drie periodes met verschillend publiek... alles samen 30 jaar om een unieke podiumcarrière uit te bouwen.

Dit groots opgezet concert is alleszins een kroon op haar 30-jarige carrière en laat al haar bekendste nummers aan bod komen. Twee uur muziek ondersteund met beelden van toen en nu.

Voor een overzicht van al haar optredens dit voorjaar verwijzen we je graag naar haar
website.

 Er is geen enkele dansshow die Riverdance evenaart. De energie, de sensualiteit en de draagkracht die de Ierse show uitstraalt blijft mensen raken. Europa maakte kennis met Riverdance tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival van 1994, gehouden in de Ierse hoofdstad Dublin. In slechts zeven minuten tijd wisten ze de 300 miljoen kijkers van hun kunnen te overtuigen. De gevolgen bleven niet uit. Riverdance trekt volle zalen in alle continenten. Het dansgezelschap bestaat uit drie verschillende compagnies die elk de naam van een Ierse rivier dragen.

'Boyne' toert in Noord-Amerika, 'Corrib' in Europa en 'Foyle' reist thuisland Ierland rond tijdens de zomermaanden. Het concept van
Riverdance is eenvoudig doch doordacht. De formule : een Keltisch decor met mythische accenten, een sterk lichtspektakel, traditionele Ierse muziek en mooie Ierse dans. Dankzij het authentieke karakter onderscheidt Riverdance zich van andere soortgelijke dansshows. Een band en zangers brengen live de composities van Bill Whelan tijdens de dansproductie van Moya Doherty.

Nu vijftien jaar na de grote doorbraak maakt
Riverdance zich op voor het grote afscheid. Ze doen dat in stijl tijdens hun 'Farewell Tournee'. Belgische fans kunnen dus nog één keer gaan genieten. Zes keer treden ze op in ons land dit voorjaar. Ga dat zien in Antwerpen, Oostende, Lommel of Brussel !

We zetten alle data hieronder alvast op een rijtje.

* dinsdag 23 februari : 
Stadsschouwburg - Antwerpen (aanvang : 20.00).
* woensdag 24 februari :
Stadsschouwburg - Antwerpen (aanvang : 20.00)(UITVERKOCHT).
* donderdag 25 februari : 
Casino Kursaal – Oostende (aanvang : 20.00)(UITVERKOCHT).
* vrijdag 26 februari : de Soeverein - Lommel.
* zaterdag 27 februari :
Vorst Nationaal - Brussel (aanvang : 20.00)(UITVERKOCHT).
* zondag 28 februari :
Vorst Nationaal - Brussel (aanvang : 14.30)(UITVERKOCHT).
* zondag 28 februari :
Vorst Nationaal - Brussel (aanvang : 19.00).

Tickets voor de voorstellingen in Antwerpen en Brussel kunnen worden aangeschaft via
Sherpa, tickets voor de voorstelling in Lommel kan jetelefonisch bestellen tijdens de kantooruren op het nummer 011 54 84 08 of via mail : tom.vandervee@lommel.be.

Logo Schlagerfestival Op vrijdag 02, zaterdag 03 en paasmaandag 05 april zal de Ethias Arena in Hasselt opnieuw volstromen voor 'Het Schlagerfestival', dé jaarlijkse hoogmis voor liefhebbers van schlagers en meezingers. En het is feest, want 'Het Schlagerfestival' bestaat 5 jaar. Speciaal voor die gelegenheid mocht het trouwe publiek na afloop van de vorige editie stemmen voor de affiche van dit jaar.

Vele duizenden brachten hun stem uit om hun favoriete artiest te zien op dit populaire liedjesfeest. Het resultaat is een indrukwekkende affiche : Laura Lynn, Willy Sommers, Christoff (Eurosong 1993-2002), zijn zus Lindsay, De Romeo's (Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999 - Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996Chris Van Tongelen, Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996), Mieke (Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), Dennie Christian, Eddy Wally, The Sunsets, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Paul Severs en Koos Alberts. De line-up is nog niet volledig. Binnen enkele weken worden nog meer namen aan de lijst toegevoegd. Om deze vijfde verjaardag tot een echte feesteditie te maken, wordt iedereen op een gratis pintje getrakteerd.

Fans van het gebeuren kunnen nog steeds kaarten aanschaffen voor het muzikale feest op vrijdagavond 02 (20.30), zaterdagavond 03 (20.30)(UITVERKOCHT) en maandagnamiddag 05 april (15.00). Dat kan via de website van Sherpa of telefonisch (070 34 50 50). De prijs van de tickets is vastgesteld op 32,00 en 36,00 €. Ook kunnen er tickets gekocht worden in alle filialen van Mediamarkt en alle Essec-filialen !

25-01-2010 om 23:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Skanksters en Johnny Hide mogen naar de herkansingsronde in Noorse selectie Eurovisie Songfestival.

 Aanstaande zaterdag, 30 januari, vindt in Noorwegen de herkansingsronde ('Siste Sjanse') plaats met in totaal acht kandidaten. Zes van die kandidaten waren reeds bekend, zijnde de nummers drie en vier van de drie voorrondes. De twee resterende kandidaten werden vandaag, op het middaguur, bekendgemaakt door de Noorse nationale omroep.

Zoals we afgelopen zaterdag reeds berichtten gaan de twee wildcards naar twee van de drie artiesten die beslag legden op de vijfde plaats in hun respectievelijke voorronde en die tevens de twee beste scores (procentueel) behaalden.

Zo gaat de eerste wildcard naar Skanksters die in de tweede voorronde aantraden en de tweede wildcard is voor Johnny Hide uit de eerste voorronde. Zij strijden, samen met zes rechtstreeks geplaatste artiesten, tijdens de herkansingsronde via duels om twee tickets voor de finale.

* de acht kandidaten in 'Siste Sjanse', de herkansingsronde :

 "Yes man" (tekst en muziek : Simone Larsen, Simen Eriksrud, Bjørn Johan Muri) door Bjørn Johan Muri (eerste voorronde).

 "Synk eller svøm" (tekst en muziek : Gaute Ormåsen, Laila Samuelsen, Kim Bergseth) door Gaute Ormåsen (eerste voorronde).

 "Rewind love" (tekst en muziek : Julian Berntzen) door Johnny Hide (wildcard - eerste voorronde).

 "Jealous couse I love you" (tekst : Laila Samuelsen, Alexander Kronlund ; muziek : Laila Samuelsen, Alexander Kronlund, Lucas Hilbert) door Venke Knutson (tweede voorronde).

 "The best of me is you" (tekst en muziek : Heine Totland, Hans Petter Aaserud, Arne Hovda) door Heine Totland (tweede voorronde).

 "Life is here today" (tekst en muziek : Arne Hovda) door Skanksters (wildcard - tweede voorronde).

 "I'll take you high" (tekst en muziek : Mira Craig) door Mira Craig (componiste en tekstschrijfster "Hold on be strong", ESF 2008)(derde voorronde).

 "Tokyo night" (tekst en muziek : Aggie Peterson) door Karoline Gjarfell (derde voorronde).

* reeds geplaatst voor de finale :

- "Make my day" (tekst en muziek : Merethe LaVerdi) door Maria Haukaas Storeng (ESF 2008, MF 2009, presentatrice MGP 2009)(eerste voorronde).
- "The Dragontower" (tekst : Arnt Obsidian Grønbech ; muziek : Arnt Obsidian Grønbech, Torbjørn Schei, Vegar Larsen, Robin Isaksen) door Keep of Kalessin (eerste voorronde).
- "Give it to me" (tekst en muziek : Alexander Stenerud) door Alexander Stenerud (MGP 2008-2009)(tweede voorronde).
- "The touch" (tekst en muziek : Rolf Løvland) door Maria Arredondo (tweede voorronde).
- "Don't want to lose you again" (tekst en muziek : Ben Adams, Mark Read, Christian Ingebrigtsen, David Eriksen) door A1 (derde voorronde).
- "My heart is yours" (tekst en muziek : Hanne Sørvaag, Fredrik Kempe) door Didrik Solli-Tangen (derde voorronde).

De herkansingsronde gaat volgende zaterdag, 30 januari, door in Sarpsborg en de finale vindt een week later, op zaterdag 06 februari, plaats in de hoofdstad Oslo. Tijdens die finale treden dan in totaal acht kandidaten aan en zij maken dan onder elkaar uit wie het Noorse ticket zal bemachtigen. Wie de drie voorrondes wil (her)bekijken kan daarvoor steeds terecht op de
website van de openbare omroep. 
(bron en foto's : NRK)

25-01-2010 om 22:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : opnieuw vier kandidaten geplaatst voor halve finales Slowaakse nationale selectie.

 Gisterenzondag 24 januari, zette de Slowaakse nationale omroep STV de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Zoals eerder al bekendraakte nemen dit jaar zestig kandidaten deel aan de nationale selectie en in totaal komen er zes voorrondes, twee halve finales en een finale. In elke voorronde treden tien kandidaten aan en telkens stoten vier kandidaten door naar de halve finales. Het lot van die kandidaten ligt in handen van de kijkers thuis.


* geplaatst voor de halve finales :

01. "Emotions" (Mista/Mista) door Mista : 16,05%.
02. "Figaro" (P. Farnbauer, P. Jursa/P. Jursa) door Remenár Pavol, Klára & Liquid Error : 15,97%.
03. "Paradise vs. Babylon" (P. Bažík/P. Bažík) door Peter Bažík (Slowaakse selectie 2009) : 15,09%.
04. "Blue sun" (M. Čurko, L. Kováč/M. Čurko, L. Kováč) door Get Explode : 12,70%. 

* uitgeschakeld :

05. "Listobranie" (R. Ruman/R. Ruman) door GurហMatka : 10,11%.
06. "Keď strácam dych" (P. Sámel/P. Sámel) door Metalinda (Slowaakse selectie 2009) : 9,85%.
07. "Kocka pána Rubika" (M. Koreň/M. Koreň) door Matej Koreň : 6,57%.
08. "Uhoľ pohľadu" (B. Oravec/M. Jurika, M. Brezáni) door Viki Matušovová : 5,81%. 
09. "Cesta snov" (D. Mirgová, Luky/D. Mirgová) door Dominika Mirgová : 4,90%.
10. "Obrázok" (R. Féder/R. Féder) door Funny Fellows (Slowaakse selectie 2009) : 2,94%.

* reeds eerder geplaatst voor de halve finales : 

01. "Taká sa mi páči" (S. Gibarti/S. Gibarti) door Hrdza : 19,5% (eerste voorronde).
02. "Zlomené krídla" (R. Čanaky/R. Čanaky) door Richard Čanaky & FBI : 18,5% (eerste voorronde).
03. "Na strechách domov" (T. Bezdeda/M. Hajšová) door TomᚠBezdeda (Slowaakse selectie 2009) : 16,9% (eerste voorronde).
04. "O nás" (V. Gnepa/S. Kaščáková) door Michaella : 15,9% (eerste voorronde)..

In elke halve finale zullen dus twaalf kandidaten strijden voor een plaatsje in de finale. In de halve finales zijn het de vakjury (50%), bestaande uit drie leden, en de kijkers thuis (50%) die de helft van de kandidaten doorsturen naar de finale.

In die finale, op zondag 28 februari, strijden twaalf kandidaten voor het Slowaakse ticket richting Noorse hoofdstad. Het lot van de finalisten ligt dan opnieuw in handen van de vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%).
De tweede voorronde kan via het internet worden herbekeken en dat kan via deze link. (bron : STV)

25-01-2010 om 21:38 geschreven door Redactie  


24-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : morgenavond start de finaleweek met Tom Waes, Filip Joos en terugkomer Ann De Bie.

 Morgen, maandag 25 januari, start de finaleweek van het achtste seizoen van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met aanstaande donderdag, 28 januari, gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.

Donderdagavond maakte Tom Waes als laatste dit seizoen zijn opwachting. Hij kwam traag op gang maar uiteindelijk - en tot zijn eigen verrassing - wist hij met 382 seconden die eerste deelname te verzilveren met een overwinning. Filip Joos, een dag eerder nog tot winnaar gekroond, strandde met 362 seconden op de tweede plaats en Peter Vandermeersch, reeds toe aan zijn elfde deelname, klokte af op 354 seconden.

In het finalespel was het een gelijkopgaande strijd en bij de vraag over Jenny Tanghe ging Peter de mist in. Het oh zo belangrijke woordje 'Wij' uit 'Wij, Heren van Zichem' zouden hem de das omdoen. Bij een stand 41 voor Filip en 43 voor Peter stopte Filip Joos meteen en dus was de laatste vraag voor hem en met drie antwoorden kon hij Peter Vandermeersch naar huis spelen.

'Koning', 'baard' en 'Congo' waren de drie antwoorden die hij kon geven op de vraag 'Wat weet je over Leopold II' en zo zien we Peter Vandermeersch pas aanstaande woensdagavond terug. Dat heeft meteen ook tot gevolg dat het record op elf deelnames blijft staan en dat Bruno Wyndaele niet terugkeert.  

* RANGSCHIKKING (tot en met donderdag 21 januari :

01. Linda De Win : 11 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
02. Peter Vandermeersch : 11 deelnames (2 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
03. Bent Van Looy : 10 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
04. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
----------
05. Bruno Wyndaele : 4 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
06. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Karen Damen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
09. Filip Joos : 2 deelnames (1 overwinning).
10. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
10. Joost Vandecasteele : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
10. Koen De Graeve : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
13. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
13. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
13. Raf Walschaerts : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Tom Waes : 1 deelname (1 overwinning).
17. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Sigrid Vinks : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Luk Alloo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Jean-Michel Javaux : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Hilde Van Mieghem : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
17. Youp van 't Hek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

Morgenavond maakt 
VRT-journaliste Ann De Bie (5 deelnames, 3 overwinningen) opnieuw haar opwachting en neemt ze het op tegen Filip Joos en Tom Waes. De verliezer wordt dinsdag vervangen door Das Pop-zanger Bent Van Looy (10 deelnames, 5 overwinningen). Woensdag maakt Peter Vandermeersch opnieuw zijn opwachting (11 deelnames, 2 overwinningen) en donderdagavond is het opnieuw uitkijken naar Linda De Win (11 deelnames, 5 overwinningen).

'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op
Eén.
(bron en logo : Eén)

24-01-2010 om 22:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'71° Noord' : opnieuw - en onverwacht - geen eliminatie.

 Vanavond was er bij vtm de zevende aflevering van de nieuwe reeks van '71° Noord'. Ook in deze reeks zullen de 10 kandidaten mekaar nodig hebben om zover mogelijk te komen op hun zware tocht. Ze moeten bergen en gletsjers beklimmen, ravijnen trotseren en afdalen in diepe fjorden. Maar slechts 2 van hen zullen de Noordkaap bereiken en strijden om de overwinning.

Voor de tweede keer in '71° Noord' moet er niemand naar huis, maar dat wisten de deelnemers uiteraard niet op voorhand.

 Stacey, Stan en Thomas hebben een duidelijk plan : ze gaan Flor naar huis stemmen, want ze zien hem als een té grote concurrent voor de finale. Ze willen immers het liefste met hun drieën naar de Noordkaap. Maar Flor wint de competitie en dus de felbegeerde immuniteit en dat is een streep door de rekening van het trio. Gevolg : Cystine, die er mentaal toch al wat door zat, krijgt unaniem alle stemmen en zelf stemt Cystine op Thomas.

 Maar… dan blijkt dat er niemand naar huis moet. Cystine schrikt en is duidelijk aangedaan. Maar ze herpakt zich snel en is van plan om er in de volgende etappe weer tegenaan te gaan.

'71° Noord' is in Vlaanderen te zien bij vtm en in Nederland op Nederland 3 (AVRO). In Vlaanderen komt het programma telkens op zondagavond op het scherm (tussen 20.30 en 21.45) met een herhaling op maandagavond rond de klok van 22.20 bij 2BE. De AVRO zendt het programma telkens uit op dinsdagavond vanaf 20.30. (bron, logo en foto : vtm)

24-01-2010 om 21:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'My Name is Michael' : bestel je kaarten voor de finale en de party op zaterdag 06 februari eerstkomende.

 Op zaterdag 06 februari eerstkomende wordt de grote finale van 'My Name is Michael' live uitgezonden vanuit Vilvoorde. De vier overgebleven kandidaten zullen de vakjury en de kijkers moeten imponeren met hun zang en dans. Slechts één van hen zal uitverkoren worden om samen met de kinderen uit de finale de hoofdrol te vertolken in de tribute concerten in Nederland en Vlaanderen.

 Wil je deze bloedstollende finale van op de eerste rij beleven en na afloop je helemaal uitleven op een stevige party ? Bestel dan nu je tickets. Haast je, want het aantal tickets is beperkt !

Praktische informatie : zaterdag 06 februari om 19.15, vtm - Medialaan 1, 1800 Vilvoorde. De kaarten kosten 20,00 € (excl. 2,50 € reservatiekosten) - TICKETS KAN JE BESTELLEN VIA DEZE LINK.

Kom de spanning van de 'My Name is Michael' tv-finale mee beleven op groot scherm in de aangrenzende tv-studio. Als de winnaar gekend is, word je door onze dj getrakteerd op een stevige party boordevol Michael Jackson muziek ! De winnaar komt langs om nogmaals het beste van zichzelf te geven.

Praktische informatie : zaterdag 06 februari om 20.00,
vtm - Medialaan 1, 1800 Vilvoorde. De kaarten kosten 15,00 € (excl. 2,50 € reservatiekosten) - TICKETS KAN JE BESTELLEN VIA DEZE LINK.

'My Name is Michael', de FINALE op zaterdag 06 februari eerstkomende om 20.40 op vtm en RTL 4.
(bron, foto en logo : vtm)

24-01-2010 om 18:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Femti år Norge i Eurovision Song Contest' : Noorwegen strandt in 1992 op een achttiende plaats.

 Midden mei vorig jaar wist zanger Alexander Rybak het Scandinavische land Noorwegen een derde overwinning te bezorgen tijdens het Eurovisie Songfestival. Eind mei zal de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival plaatsvinden in de hoofdstad Oslo en net als in 2008 en 2009 zijn er twee halve finales en een finale. De halve finales gaan door op dinsdag 25 en donderdag 27 mei, twee dagen later, op zaterdag 29 mei, vindt dan de finale plaats.

Dit jaar is het ook precies vijftig jaar geleden dat Noorwegen voor de eerste maal deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Zangeres Nora Brockstedt wist toen met "Voi voi" een vierde plaats in de wacht te slepen. Door de jaren heen wist het land goede maar ook minder goede resultaten te behalen. In eigen land zal de negenenveertigste kandidaat aantreden want enkel in 1970 en 2002 was Noorwegen niet van de partij.

Sinds begin juni gaan wij terug in het verleden en bekijken we elke week in 'Femti år Norge i Eurovision Song Contest' een inzending van naderbij. In de drieëndertigste aflevering bekijken we de inzending uit 1992 en dat jaar stuurt het land zangeres Merethe Trøan naar het Eurovisie Songfestival.

 Noorwegen neemt pas sinds 1960 deel aan het Eurovisie Songfestival hoewel de eerste editie reeds in 1956 plaatsvond. In 1992 was er, na de interne selectie het jaar voordien, opnieuw een finale waarin tien nummers streden om het ticket voor het Eurovisie Songfestival.


De finale vond plaats in het  Spektrum in de hoofdstad Oslo en werd op zaterdag 21 maart in goede banen geleid door oud-Songfestivaldeelnemers Jahn Teigen en Elisabeth Andreassen. Het lot van de tien kandidaten lag in handen van tien regionale jury's en het orkest werd in goede banen geleid door Rolf Løvland.

* finale - zaterdag 21 maart 1992 :

01. Visjoner Merethe Trøan

740 p

01

02. No i natt Ottar "Big Hand" Johansen

234 p

07

03. Et sted i Scandinavia Scandinavia

329 p

05

04. Hjembygd Torhild Nigar

234 p

07

05. Det er lørdag og rock'n roll Stephen Ackles

593 p

04

06. Morgongry Anne Karin Kaasa

278 p

06

07. Radio Luxembourg Tor Endresen

715 p

02

08. Munn mot munn-metoden The Contenders

220 p

09

09. Du skal få din dag i morgen Wenche Myhre

618 p

03

10. Som en bro Karl Robert Henie

180 p

10

Zangeres Wenche Myhre (ESF 1968, MGP 1964-1966-1992-2009, Ein Lied für München 1983, presentatrice 'Ein Lied für Bergen 1986') was vooraf de gedoodverfde winnares maar toch moest ze Merethe Trøan en Tor Endresen, die in 1997 het land zou vertegenwoordigen, laten voorgaan. Endresen stond als backing vocal reeds in 1988 op het festivalpodium. 

 Merethe Trøan zag op 19 mei 1970 het levenslicht in Trondheim. In haar tienerjaren maakte ze samen met haar zus Elisabeth en de broertjes Johnny en Stig Nordseth deel uit van Mesteljo. Nadien veranderde het viertal van naam en als Pastel nam het gezelschap in 1985 deel aan 'Melodi Grand Prix', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Ring ring ring" werd tijdens die nationale selectie een derde plaats behaald met een totaal van zesenzestig punten.

Voor de groep er de brui aan gaf werd één album op de markt gebracht ("Pastel") en in 1992 nam Merethe als soliste deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival en die schreef ze meteen ook op haar naam. Op zaterdag 09 mei strandde ze met "Visjoner" (tekst : Eva Jansen ; muziek : Robert Morley ; dirigent : Rolf Løvland) in het Malmömässan in de Zweedse stad Malmö op een achttiende plaats met drieëntwintig punten.

Een jaar later zou ze opnieuw deelnemen aan de nationale selectie maar met "Din egen stjerne" strandt ze met een totaal van zesenveertig punten op een zesde plaats. Nadien leende ze haar stem onder meer aan de Noorse versie van 'Beauty and the Beast' en 'The Jungle Book 2'. (met dank aan 3D Flags)

24-01-2010 om 18:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : het komt tot een harde confrontatie tussen Bianca en Tom.

 Op maandag 31 augustus jongstleden ging het vijftiende seizoen van de Eén-reeks 'Thuis' van start en het werd meteen een vliegende start. Met twee nieuwe acteurs, een nieuwe generiek en een nieuw decor voor het reiscafé/reisbureau dat Femke uit de grond wil stampen.

De titelsong van de serie wordt nog steeds gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004) en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.

Wij brengen dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 2.716 TOT EN MET 2.720.

- maandag 25 januari - aflevering 2.716 : Rosa probeert haar dochter te troosten. Katrien heeft het moeilijk om zich te concentreren op haar examen. Franky maakt zich zorgen om Bianca. Peter wil Femke overtuigen om in therapie te gaan, hij vraagt raad aan zijn moeder.

- dinsdag 26 januari
 - aflevering 2.717 : Bram zoekt opnieuw contact met z'n buurmeisje. Peggy vraagt zich af wat ze hier nog te zoeken heeft. De charmante Youri gaat bij Nancy op visite. Filip neemt Bianca in vertrouwen. Jenny wil dat Frank in actie schiet.

- woensdag 27 januari - aflevering 2.718 : Bruno amuseert zich op de werf met z'n werkmakkers. Bianca wordt onwel in het bijzijn van Marianne en Jenny. Femke worstelt met zichzelf en maakt Rosa nodeloos ongerust. Ann haalt haar slag thuis.

- donderdag 28 januari
 - aflevering 2.719 : Herman nodigt iedereen uit op een etentje bij hem thuis. Katrien probeert de tegenslag te verwerken. Bram en Franky gaan er samen met Paulien en Jens vandoor. Met Femke gaat het van kwaad naar erger.

- vrijdag 29 januari - aflevering 2.720 : Ten huize Bomans heeft de zware nacht zo zijn gevolgen. Filip geeft Bianca goede raad. Mo geeft Franky onder zijn voeten. Het komt tot een harde confrontatie tussen Bianca en Tom. Peter ontdekt meer dan hem lief is.

'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron en foto's : Eén)

24-01-2010 om 15:13 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs