Op deze voorlaatste vrijdag van januari zijn we van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Op zaterdag 06 maart zullen Linda en Regi (componist "My music", Eurosong 2008) het Kuipke in Gent opnieuw in lichterlaaie zetten !
Wie er vorig jaar bij was in het uitverkochte Kuipke is waarschijnlijk nog aan het nagenieten van het zinderende live optreden dat Milk Inc. daar ten beste gaf. Van de eerste tot de laatste minuut was het springen, dansen, gek doen en nog veel meer.
Op zaterdag 06 maart zal het opnieuw alle remmen los zijn in het Kuipke, niet te missen dus ! Na afloop van het optreden is er een afterparty tot 00.00 met niemand minder dan DJ Wout.
Kaarten (20,00 - staanplaatsen en 22,00 - zitplaatsen) voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangeschaft en dat kan via de website van Pesco of telefonisch (070 75 00 70). De deuren gaan open om 19.30 en het optreden gaat van start om 20.30.
Op vrijdag 02, zaterdag 03 en paasmaandag 05 april zal de Ethias Arena in Hasselt opnieuw volstromen voor 'Het Schlagerfestival', dé jaarlijkse hoogmis voor liefhebbers van schlagers en meezingers. En het is feest, want 'Het Schlagerfestival' bestaat 5 jaar. Speciaal voor die gelegenheid mocht het trouwe publiek na afloop van de vorige editie stemmen voor de affiche van volgend jaar.
Vele duizenden brachten hun stem uit om hun favoriete artiest te zien op dit populaire liedjesfeest. Het resultaat is een indrukwekkende affiche : Laura Lynn, Willy Sommers, Christoff (Eurosong 1993-2002), zijn zus Lindsay, De Romeo's (Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999 - Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996), Mieke (Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), Dennie Christian, Eddy Wally, The Sunsets, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Paul Severs en Koos Alberts. De line-up is nog niet volledig. Binnen enkele weken worden nog meer namen aan de lijst toegevoegd. Om deze vijfde verjaardag tot een echte feesteditie te maken, wordt iedereen op een gratis pintje getrakteerd.
Fans van het gebeuren kunnen nog steeds kaarten aanschaffen voor het muzikale feest op vrijdagavond 02 (20.30), zaterdagavond 03 (20.30) en maandagnamiddag 05 april (15.00). Dat kan via de website van Sherpa of telefonisch (070 34 50 50). De prijs van de tickets is vastgesteld op 32,00 en 36,00 . Ook kunnen er tickets gekocht worden in alle filialen van Mediamarkt en alle Essec-filialen !
Zoals we eerder al berichtten viert Nekka vzw op zaterdag 24 april niemand minder dan Raymond van het Groenewoud tijdens de jaarlijkse 'Nekka-Nacht', zoals vanouds in het Antwerpse Sportpaleis.
Het boegbeeld van het betere Nederlandstalige lied wordt binnenkort zestig, en dat mogen we niet naast ons neerleggen. 'Nekka-Nacht' zal in het teken staan van het immense repertoire van de meester, en is dan ook getiteld "overzicht". Raymond zal die avond vele van zijn beste vrienden/collega's artiesten uitnodigen om er één groot feest van te maken.
Midden november raakte reeds bekend dat Kommil Foo en Hannelore Bedert mee de viering van Raymond van het Groenewoud glans zullen geven. Kommil Foo is een graag geziene gast op het Nekka-podium, en voor Hannelore Bedert begon het daar allemaal in april 2008. Twee muzikale gasten om opnieuw naar uit te kijken.
De grootste fan van Raymond van het Groenewoud is wellicht niemand minder dan Bart Peeters (presentator 'Eurosong'). Zelf nog centrale gast in 2008 zal Bart Peeters op 'Nekka-Nacht' 2010 in de rol van presentator kruipen. We zijn ervan overtuigd dat Bart Peeters over alle troeven beschikt om zelfs als presentator het Nekka-podium opnieuw te doen bewegen.
Wie Raymond beter kent, kent wellicht ook Fernando Lameirinhas. Deze Portugese virtuoos trad al verscheidene keren samen met onze centrale gast op, en voor 'Nekka-Nacht' komt hierop geen uitzondering. We zijn blij deze bijzondere muzikale vriend van Raymond te mogen verwelkomen.
Intussen werd opnieuw een naam toegevoegd aan dit lijstje. Niemand minder dan de broertjes Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) zullen van de partij zijn. Raymond schreef voor hen verschillende nummers, "Vanavond ga ik uit" en "Verlangen", op hun beurt speelde Clouseau een eigen versie van "Meisjes" en "Zij houdt van vrijen".
Eerder was Clouseau al te zien op het Nekka-podium in 1995 en 1997. Dit jaar nodigt Raymond van het Groenwoud de gebroeders Wauters uit op 'Nekka-Nacht' om samen zijn verjaardag te vieren.
Saf, de winnaar van de jongste editie van de 'Nekka-Wedstrijd 2009-2010' zal het podium bestijgen. De Gentse levensliederen zijn doorspekt van luchtige humor en eerlijke bedenkingen en rekenen af met de eenvoudige en harde kanten van het alledaagse leven.
Meer nieuws en informatie krijg je op de website van Nekka alwaar je ook tickets kan bestellen. Ook via de website van Tele Ticket Service zijn kaarten te bestellen ofwel telefonisch : 070 345 345.
Oslo 2010 : kandidaten Nederlandse selectie Eurovisie Songfestival zijn bekend.
De Nederlandse omroep TROS, organisator van de nationale selectie van het Eurovisie Songfestival, heeft zonet tijdens een persconferentie in Theater 't Spant in Bussum de namen bekendgemaakt van de vijf kandidaten die op zondag 07 februari eerstkomende gaan strijden om het ticket richting Noorse hoofdstad Oslo.
Daar wordt eind mei de 55e editie van het Eurovisie Songfestival gehouden en eind november raakte bekend dat de Nederlandse inzending van de hand is van Pierre Kartner (componist en tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1973), oftewel Vader Abraham.
Vijf bekende coaches - Frans Bauer, Marianne Weber, Grad Damen, Corry Konings en Albert West (NSF 1975) - gingen op zoek naar een geschikte kandidaat.
* de vijf kandidaten :
01. Loekz (coach Frans Bauer). 02. Sieneke (coach Marianne Weber). 03. Vinzzent (coach Grad Damen). 04. Marlous (coach Corry Konings). 05. Peggy Mays (coach Albert West).
Dit vijftal zal tijdens het 'Nationaal Songfestival 2010', gepresenteerd door Yolanthe Cabau van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009, lid vakjury JSF 2009), het nummer "Ik ben verliefd (Sha-la-lie)" ten gehore brengen. (bron en foto's : Songfestival.nl)
Oslo 2010 : kandidaten Letse nationale selectie zijn bekend.
Op zaterdag 27 februari eerstkomende (21.15 plaatselijke tijd, 20.15 Belgische tijd) vindt in het Jūras vārti-theater in de Letse stad Ventspils de nationale selectie plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Midden december maakte de Letse nationale omroep LTV bekend dat het dit jaar een kandidaat zal afvaardigen naar Oslo alwaar eind mei de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival zal plaatsvinden. Net als voor de nationale selectie van vorig jaar is de omroep op zoek gegaan naar sponsors en die werden gevonden zodat een deelname niets meer in de weg staat.
Toen raakte ook bekend dat er dit jaar opnieuw een nationale selectie komt met enkel een finale waarin tien nummers gaan strijden voor het Letse ticket richting Noorwegen. Geïnteresseerden konden tussen woensdag 23 december en vrijdag 15 januari nummers insturen voor die selectie. In totaal ontving de omroep 79 inzendingen en uit dat aantal werden in totaal tien nummers geselecteerd.
Eerder deze voormiddag maakte de omroep de namen van die kandidaten bekend en we zetten ze hieronder alvast op een rijtje.
* kandidaten 'Eirodziesma 2010' :
01. "Your morning lullaby" (tekst en muziek : Lauris Reiniks) door Lauris Reiniks (ESF 2003). 02. "Like a mouse" (tekst en muziek : Mārtiņ Freimanis) door PeR. 03. "When I close my eyes" (tekst : Jānis Strapcāns ; muziek : Staņislavs Judins) door h2o. 04. "My religion is freedom" (tekst : Nikita Kellermans (Ņikita Ivanovs), Zigmars Liepiņ ; muziek : Zigmars Liepiņ, Jānis Liepiņ) door Dons (Artūrs ingirejs). 05. "Digi digi dong" (tekst : Edijs nipke ; muziek : Edijs nipke, Andris Konters) door Projekts Konike. 06. "What for ? (Only Mr. God knows why)" (tekst : Guntars Račs ; muziek : Jānis Lūsēns) door Aisha (Aija Andrejeva). 07. "Riti rati" (tekst : Valts Erntreits ; muziek : Raimonds Tiguls) door Kristīne Kārkla-Puriņa. 08. "Because I love you" (tekst en muziek : Ingars Viļums) door Ivo Grīsniņ-Grīslis. 09. "Snow in July" (tekst : Guntars Račs ; muziek : Jānis Strazds) door Kristīna Zaharova. 10. "Lullaby for my dreammate (Diamond lullaby)" (tekst en muziek : Agnese Rakovska) door Triānas parks.
Tijdens de finale van 'Eirodziesma 2010' zijn er twee stemrondes en het lot van de kandidaten ligt in de handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun keuze kenbaar maken. Na de eerste stemronde blijven er drie kandidaten en zij strijden tijdens een 'superfinale' om het Letse ticket richting Noorse hoofdstad Oslo. (bron : LTV)
Ultratop : 23 januari 2010 - Ameerah nieuw in de tipparade.
Het heeft eventjes geduurd maar Ameerah, oftewel Astrid Roelants, komt deze week de tipparade binnen met "The sound of missing you" waarvoor ze samenwerkte met Wildboyz. Het valt af te wachten of na Nederland ook Vlaanderen zal vallen voor deze single. K3 is met de single "MaMaSé!" na vijftien weken notering verdwenen. Het nummer stond in totaal zeven weken op de eerste plaats en daarmee hebben ze het record verbroken van hun single "Tele-Romeo/Blub, ik ben een vis!", waarmee ze in 2001 zes weken op de eerste plaats stonden. Met hun jongste album blijven ze ook deze week op de tweede plaats staan.
Het album met daarop de nummers voor 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, daalt deze week van een vijfentwintigste naar een zesenveertigste plaats.
De Zweedse zangeres Agnes had met haar tweede single opnieuw een hit te pakken en daalt in Vlaanderen met "On and on" van een zestiende naar een zeventiende plaats, in Wallonië daalt ze van zeventien naar dertig. De jongste single van Regi Penxten, "Loaded gun", daalt in de zesde week notering van een achtendertigste naar een zesenveertigste plaats. Het nummer is de eerste single uit zijn nieuwe Registrated-album dat dit voorjaar wordt uitgebracht. Daarvoor werkte hij opnieuw met artiesten uit Vlaanderen maar ook uit het buitenland. Op deze single horen we Tyler Connolly, frontman van de Canadese rockformatie Theory of a Deadman.
Verdwenen : "1001 nachten" - Christoff (27 weken)(Eurosong 1993-2002), "Recht uit het hart" - Jo Vally (14 weken)(Eurosong 1981), "French connection" - Kate Ryan (12 weken)(ESF 2006), "Gelukkig zijn - het allerbeste van Ann Christy op 2 cd" - Ann Christy (12 weken)(Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975) en "Wise girl" - Natalia (34 weken)(Eurosong 2004).
Ultratop 10 DVD :
01. (01) "Dagdromen" - Amika (10 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009'). 02. (07) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(10 weken). WALLONIE
Ultratop 40 singles :
30. (17) "On and on" - Agnes (9 weken)(MF 2009).
Ultratop 100 albums :
039. (030) "Rue des amours" - Frank Michael (9 weken)(Belgische selectie 1978-1988). 043. (031) "Tu trouveras... 10 ans de succès" - Natasha St-Pier (7 weken)(ESF 2001). 049. (048) "New Yorker - Hommage à Bob Dylan" - Hugues Aufray (12 weken)(ESF 1964). 083. (070) "Les 50 plus belles chansons d'amour" - Frédéric François (7 weken)(Belgische selectie 1970). 099. (097) "Toutes les femmes en moi" - Lara Fabian (30 weken)(ESF 1988).
Verdwenen : "19 par Patricia Kaas" - Patricia Kaas (8 weken)(ESF 2009) en "Les n°1 de ABBA" - ABBA (17 weken)(MF 1973, ESF 1974).
Ultratop 10 DVD :
10. (18) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(9 weken).
Verdwenen : "Live à Québec" - Céline Dion (30 weken)(ESF 1988).
Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)
Oslo 2010 : Slowaken gaan vanaf vanavond op zoek naar inzending Eurovisie Songfestival.
Vanavond start de Slowaakse nationale omroep STV met de zoektocht naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Op dinsdag 15 december jongstleden werden de namen van de zestig kandidaten bekendgemaakt die aan de nationale selectie mogen deelnemen. Er komen in totaal zes voorrondes, twee halve finales en een finale. De eerste voorronde vindt vanavond plaats en nadien volgen er nog voorrondes op zondag 24 januari, vrijdag 29 januari, zondag 31 januari, vrijdag 05 februari en zondag 07 februari. De twee halve finales gaan door op zondag 14 en zondag 21 februari en een week later, op zondag 28 februari, kennen we de Slowaakse kandidaat voor Oslo.
In elke voorronde treden tien kandidaten aan en telkens stoten vier kandidaten door naar de halve finales. Het lot van die kandidaten ligt in handen van de kijkers thuis. De opbrengst van de stemming vanavond gaat integraal naar de Slowaakse afdeling van het Rode Kruis die het geld gaat gebruiken voor de wederopbouw van Haïti.
Dat maakt dat in elke halve finale twaalf kandidaten strijden voor een plaatsje in de finale. In de halve finales zijn het de vakjury (50%), bestaande uit drie leden, en de kijkers thuis (50%) die de helft van de kandidaten doorsturen naar de finale.
In die finale, op zondag 28 februari, strijden twaalf kandidaten voor het Slowaakse ticket richting Noorse hoofdstad. Het lot van de finalisten ligt dan opnieuw in handen van de vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%).
* eerste voorronde - vrijdag 22 januari :
01. "Na strechách domov" (T. Bezdeda/M. Hajová) door Tomá Bezdeda. 02. "Je to OK" (M. Hybben/A. Bajcurová, M. Lukáč, Ľ. Liba) door Dreamtouch. 03. "Myslím, e vie kto som ?" (Horská chata/P. Cingel) door Horská chata. 04. "O nás" (V. Gnepa/S. Kačáková) door Michaella. 05. "Taká sa mi páči" (S. Gibarti/S. Gibarti) door Hrdza. 06. "Priestor pre dvoch" (M. Karas/M. Karas) door Six and Kristy. 07. "Zlomené krídla" (R. Čanaky/R. Čanaky) door Richard Čanaky & FBI. 08. "Tak ma hrej" (D. Urban/A. Zimányiová) door Margot. 09. "Kto vlastne som" (M. Chrenko/N, Jurika, M. Brezáni) door Michal Chrenko. 10. "Rok a pol" (T. Laurinčík/D. Giertl) door Lucia Oleová.
De tien nummers kunnen worden beluisterd op de website van de Slowaakse omroep (klik hier). We dienen op te merken dat Margot reeds vanavond aantreedt in plaats van aanstaande zondag. Zij heeft van plaats gewisseld met Remenár Pavol, Klára & Liquid Error.
De zes voorrondes, de twee halve finales alsook de finale worden gepresenteerd door Martin "Pyco" Rausch. De eerste voorronde gaat van start om 20.15 en rond de klok van 21.45 kennen we alvast vier kandidaten voor de halve finales. De uitzending zal ook rechtstreeks via het internet kunnen bekeken worden en dat kan via deze link. (bron : STV)
Hitparade : Zweden - 22 januari 2010 : Darin staat deze week op vijftien.
Het lijkt wat windstil geworden in de Zweede hitparade wat deelnemers aan de nationale selectie en het Eurovisie Songfestival betreft, maar daar komt vanaf begin volgende maand heelwat verandering in. Dan breekt het circus in het Scandinavische land helemaal los met 'Melodifestivalen 2010'.
Darin, die begin november de eerste wildcard kreeg voor de nationale selectie van dit jaar, daalt met zijn jongste single "Viva la vida" deze week van een achtste naar een vijftiende plaats. De jongste single van Agnes, "I need you now", boekt opnieuw een aantal plaatsen winst en staat op eenentwintig terwijl een eerdere single, "Release me", daalt van een achttiende naar een tweeëntwintigste plaats.
In de albumhitparade boekt Malena Ernman na haar opmerkelijke stijging vorige week opnieuw een aantal plaatsen verlies en klokt af op een vierentwintigste plaats met "La voix du Nord". Niklas Strömstedt verdwijnt met "30 år i kärlekens tjänst" na vijf weken notering en "Så gör jag det igen" van Caroline af Ugglas stijgt van een zesenveertigste naar een tweeënveertigste plaats.
SINGLES TOP 60 :
15. (08) "Viva la vida" - Darin (15 weken)(MF 2010). 21. (25) "I need you now" - Agnes (8 weken)(MF 2009). 22. (18) "Release me" - Agnes (28 weken)(MF 2009).
ALBUMS TOP 60 :
24. (19) "La voix du Nord" - Malena Ernman (29 weken)(ESF 2009). 30. (23) "Music row II" - Jill Johnson (12 weken)(ESF 1998, MF 2003, presentatrice MF 2005). 42. (46) "Så gör jag det igen" - Caroline af Ugglas (43 weken)(MF 2007-2009). 58. (RE) "Schlagerminnen" - Christer Sjögren (15 weken)(MF 2008).
Verdwenen : "Wake up" - Jessica Andersson (9 weken)(ESF 2003, MF 2004-2006-2007), "Swings and roundabouts" - Amy Diamond (12 weken)(MF 2008-2009) en "30 år i kärlekens tjänst" - Niklas Strömstedt (5 weken)(componist/tekstschrijver Zweedse inzending ESF 1992, MF 2008).
DVD TOP 20 :
02. (04) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(10 weken). 08. (18) "Melodifestivalen 2009" - Blandade Artister (33 weken). 13. (16) "End of an era" - Nightwish (28 weken)(Finse selectie 2000).
Oslo 2010 : vanavond derde voorronde Finse selectie Eurovisie Songfestival.
In Finland gaat men sinds vrijdag08 januari op zoek naar de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Eind september jongstleden maakte de omroep de namen bekend van twaalf van de vijftien kandidaten die dit jaar deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010', de nationale selectie. Ook ditmaal nodigde de nationale omroep opnieuw platenmaatschappijen uit om kandidaten af te vaardigen voor die nationale selectie maar daarnaast was er ook een open inschrijving en daaruit werden er via sms-stemming drie kandidaten gekozen.
In totaal komen er drie voorrondes en telkens stoten drie van de vijf kandidaten rechtstreeks door naar de finale. Dat brengt het totaal op negen en daarbovenop komt er nog één wildcard, gekozen door een jury. Volgende week zaterdag, 30 januari, strijden dan tien kandidaten om het Finse ticket richting Noorse hoofdstad.
* derde voorronde (21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :
01. "Sydän ymmärtää" (tekst : Maria Lund, Heikki Salo ; muziek : Valtteri Tynkkynen) door Maria Lund (EDF 2008).
02. "Heaven or hell" (tekst en muziek : Osmo Ikonen) door Osmo Ikonen (Finse selectie 2009).
03. "Työlki ellää" (tekst en muziek : Timo Kiiskinen) door Kuunkuiskaajat.
04. "Fatal moment" (tekst : Sebastian Holmgård, Linn Nygård ; muziek : Sebastian Holmgård) door Linn Nygård.
05. "Hulluna humpasta" (tekst : Onni Waris ; muziek : Kristian Voutilainen, Onni Waris) door Eläkeläiset.
De drie voorrondes alsook de finale worden, net als de twee voorbije jaren, gepresenteerd door Jaana Pelkonen en Mikko 'Peltsi' Peltola. Jaana presenteerde reeds eerder de nationale selectie en was drie jaar geleden de gastvrouw tijdens de 52e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden in Helsinki.
Wie de nummers alvast wil beluisteren verwijzen we graag naar de website van de Finse nationale omroep (klik hier). (bron en foto's : YLE)
'De generatieshow' : vanavond de tweede aflevering met onder meer Peter Van de Veire en Luk Alloo.
Sinds vorige week vrijdag, 15 januari, presenteert Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) 'De generatieshow', een grote spelshow waarin de populaire cultuur van de laatste vijftig jaar centraal staat. Presentator Bart Peeters, bijgestaan door een leger aan sexy assistentes, getalenteerde dansers en geestige acteurs, graaft diep in het collectieve geheugen : van Marilyn Monroe, Twiggy en The Beatles over de walkman, roze beenverwarmers en Wham! tot de Clouseaumania, belspelletjes en Crocs.
In de eerste aflevering van 'De Generatieshow' bleek de generatie die jong was in de jaren 80 het meeste te weten van de populaire cultuur van de laatste vijftig jaar. Benieuwd of Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008), kapitein van de jaren 80, deze week nog eens met de eer gaat lopen. Ze heeft in ieder geval voor serieuze versterking gezorgd, en dat in de persoon van MNM-opperhoofd Peter Van de Veire.
Ook de andere kapiteins van 'De Generatieshow' Leah Thys, Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004), Stan Van Samang en Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009') brengen schoon volk mee. In de tweede aflevering worden ze bijgestaan door respectievelijk Zaki (jurylid 'Eurosong 1983'), Luk Alloo, Dave Peters en Antony Arandia.
De muziek komt deze week helemaal vanuit de States overgevlogen. U krijgt één van de allergrootste hits uit het discotijdperk voorgeschoteld. In het gezegende jaar '76 zong de band Rose Royce een lied over een "Carwash", en dat doen ze in 'De Generatieshow' met plezier nog een keer ! * de tweede aflevering :
- Jaren '60 : Leah Thys en Zaki (jurylid 'Eurosong 1983'). - Jaren '70 : Martine Prenen en Luk Alloo. - Jaren '80 : Geena Lisa en Peter Van de Veire. - Jaren '90 : Stan Van Samang en Dave Peters. - Jaren '00 : Niels Destadsbader en Antony Arandia.
Muziek : Rose Royce.
'De generatieshow', tweede aflevering vanavond, vrijdag 22 januari, op Eén tussen 20.40 en 21.55. (bron en foto's : Eén)
Newsroom : geen zwangerschapsverlof voor Tanja Dexters.
Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008), zwanger van haar eerste kind, is van plan om tot twee weken voor haar bevalling te blijven werken. De geboorte is uitgerekend voor begin juni. Normaal hebben vrouwen recht op drie maanden zwangerschapsverlof, maar veel rusten is blijkbaar niet aan Tanja besteed.
Ook na de geboorte zal de ex-Miss België slechts vier weken rust nemen. In juli wil ze weer samen met haar collega's van Jameerah op het podium staan. De geboorte past trouwens perfect in Tanja's agenda, want in juni ligt haar meidengroep sowieso stil. Groepslid Elisa (Eurosong 2008) heeft dan examens en Nelly gaat in juni twee weken op vakantie naar Nieuw-Zeeland. (bron : Het Nieuwsblad ; foto : Eén)
Newsroom : Kathleen (ex-K3) valt voor politieagent.
Nu Kathleen Aerts de meidengroep K3 (Eurosong 1999) achter zich heeft gelaten, krijgt ze ineens volop aandacht van mannen. Maar de zangeres is daarin niet geïnteresseerd, want ze is intussen gevallen voor de charmes van een politieagent.
Kathleen (31) vertelt dat deze week in het Nederlandse blad Privé. "Het grappige is dat mannen nu ineens ook interesse in mij krijgen, in plaats van alleen kinderen. Dat zal ik meteen even rechtzetten. Ik heb sinds zeven maanden een vriend. Steven is politieagent. We hebben elkaar leren kennen in een plaatselijk café, maar voorts wil ik daar niets over kwijt."
Kathleen vertelt ook dat ze geen spijt heeft dat ze uit K3 is gestapt. Al durfde ze na het afscheidsconcert even niet naar buiten. "Ik was bang dat ik zou worden uitgescholden omdat ik degene was die de groep had verlaten. Maar ik kreeg alleen maar positieve reacties; men vond het juist heel tof dat ik de knoop had doorgehakt." (bron : De Telegraaf, Het Nieuwsblad)
'De slimste mens' : Tom Waes maakt dit seizoen als laatste zijn opwachting.
Aanstaande maandag, 25 januari, start de finaleweek van het achtste seizoen van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met volgende week donderdag, 28 januari, gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.
Gisterenavond kon acteur Koen De Graeve geen vervolg breien aan zijn overwinning van een dag eerder en moest ook hij het onderspit delven tegen Peter Vandermeersch. Nieuwkomer Filip Joos kwam op dreef bij de vraag over voetbalclub AA Gent en wist hier en daar nog punten af te snoepen van zijn medestanders. Zo eindigde hij met 421 seconden op een eerste plaats.
Peter Vandermeersch liet weer cruciale antwoorden liggen zoals die onder meer van Léon Degrelle en strandde met 245 seconden op een derde plaats, Koen De Graeve eindigde tweede met 276 seconden.
In het finalespel was het een gelijkopgaande strijd maar de vraag over Sicilië bleek uiteindelijk de doodsteek voor De Graeve. Nochtans wist hij met 'Middellandse Zee', 'Italiaans' en 'Palermo' drie juiste antwoorden te geven. Peter Vandermeersch stond op dat ogenblik op 49 seconden en had met twee antwoorden genoeg om Koen, met nog 39 seconden op de teller, huiswaarts te spelen. En met 'Maffia' en 'Etna' was het over en uit voor De Graeve.
* RANGSCHIKKING :
01. Linda De Win : 11 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD). 02. Bent Van Looy : 10 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD). 03. Peter Vandermeersch : 10 deelnames (2 overwinningen). 04. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD). ---------- 05. Bruno Wyndaele : 4 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD). 06. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 07. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 07. Karen Damen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 09. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 09. Joost Vandecasteele : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 09. Koen De Graeve : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 12. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD). 12. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD). 12. Raf Walschaerts : 2 deelnames (UITGESCHAKELD). 15. Filip Joos : 1 deelname (1 overwinning). 16. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Sigrid Vinks : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Luk Alloo : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Jean-Michel Javaux : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Hilde Van Mieghem : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 16. Youp van 't Hek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
Vanavond maakt Tom Waes, als laatste kandidaat dit seizoen, zijn opwachting. Peter Vandermeersch is aan zijn elfde deelname toe en daarmee evenaart hij het record.
'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén. (bron en logo : Eén)
Newsroom : Natalia en Gabriel Rios hebben samen een benefietsingle opgenomen.
Natalia (Eurosong 2004) en Gabriel Rios hebben samen een benefietsingle opgenomen voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Ze zingen "Hallelujah", het lied van Leonard Cohen dat vooral bekend is in de versie van Jeff Buckley. Natalia en Rios kozen voor de originele versie van Cohen, omdat die een meer universele boodschap heeft. "Het nummer gaat heel diep en klinkt universeel", vindt Natalia. "Mensen kunnen zich optrekken aan zo'n nummer".
Gabriël Rios, geboren in Puerto Rico, dat dichtbij Haïti ligt maar een heel stuk rijker is, is "heel blij dat iedereen in actie schiet". "Het is belangrijk dat we allemaal iets doen en ik doe dat via muziek".
Natalia en Gabriël Rios zullen hun duet zingen tijdens de benefietuitzending "Help Haïti", vanavond, donderdag 21 januari, vanaf 20.40 op Eén en vtm. Het programma wordt gepresenteerd door Martine Tanghe en Stef Wauters.
Het nummer zal morgen, vrijdag 22 januari, meteen na het nieuws van 08.00 ook het startschot geven voor de radiomarathon van 'Radio 1212', de samenwerking tussen enkele openbare en commerciële radiozenders.
Ook andere artiesten zullen speciale duetten brengen voor het getroffen Haïti. Daan en Helmut Lotti (componist/tekstschrijver "Die mooie uren", Eurosong 1993) zingen "Bridge over troubled water" van Simon & Garfunkel. Ronny Mosuse (lid vakjury 'Eurosong for Kids 2006') en Selah Sue brengen "Ain't no sunshine" van Bill Withers. Ook Toots Thielemans komt naar de tv-uitzending.
Op maandag 15 februari komt er een benefietconcert voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Het vindt plaats in Bozar in Brussel.
Helmut Lotti, Soulsister en Zap Mama hebben hun medewerking al bevestigd. "En de lijst wordt steeds langer", zegt Yves Willemot, woordvoerder van de solidariteitsactie 'Haïti Lavi 12-12'. "Ik zou de mensen dus nu al willen oproepen om 15 februari in hun agenda aan te kruisen". (bron : deredactie.be ; foto : VRT)
Op de voorlaatste woensdag van januari zijn we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook dit jaar bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
In het tweede jaar van het muzikale theaterprogramma van de heren van Alderliefste (bekend van o.a. samenwerkingen met Ramses Shaffy, Liesbeth List en Paul de Leeuw) (NSF 2000) wordt u getrakteerd op een avondje Franstalig "powerchanson".
Gerijpt na het eerste seizoen van hun meteen al enthousiast ontvangen show, borduurt het trio voort op de tocht van het zo vertrouwde muziekcafé naar het echte werk : het theater. Hits uit de jaren zeventig passeren de revue, alsmede eigen werk van de albums "Je maintiendrai" (2004) en "De Franse slag" (2008).
De grappige anekdotes uit het rijke bandverleden van deze drie rasmuzikanten, in combinatie met de ongedwongen en toegankelijke performance, geven u gegarandeerd een mooie avond.
Tot en met zaterdag 20 maart komen er alvast twintig voorstellingen en tickets hiervoor zijn nu al beschikbaar via de website van Nationale Theaterkassa. Meer informatie krijg je ook op de website van het trio. (foto : Hester Doove)
Als U humor en soulmuziek wilt zien samenkomen in één voorstelling, moet U zeker 'Soulcabaret' zien. Lucretia van der Vloot (NSF 1996) is één van de zangeressen van Big Black & Beautiful en maakte eerder al twee succesvolle soloprogramma's. In dit nieuwe programma is er, naast prachtige songs, meer ruimte voor cabaret en humor. Lucretia laat zich inspireren door Millie Jackson, de beroemde Amerikaanse soul- en R&B-zangeres, geliefd om haar diepe stem en magistrale performance. Net als deze levende legende, wisselt Lucretia haar liedjes af met komische anekdotes, oneliners en verhaaltjes. De Nederlandse souldiva wordt in 'Soulcabaret' bijgestaan door een vaste groep muzikanten.
Tot half april geeft ze vijfendertig concerten en de première is voorzien voor maandag 08 februari in Amsterdam. Voorafgaand aan deze première zijn er nog een aantal try-outs. Meer nieuws en informatie krijg je op haar website of via Nationale Theaterkassa.
Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') is ook in Nederland een graaggeziene gast. Afgelopen voorjaar hebben heelwat Nederlandse fans haar in eigen land aan het werk kunnen zien in verschillende theaters. Dit voorjaar (tussen begin maart en begin juni) zal ze opnieuw in Nederland te bewonderen zijn in een geheel nieuwe theatertournee, 'Een wereld vol verschillen'. Kaarten voor één van de voorstellingen kunnen aangekocht worden via de website van de Nationale Theaterkassa.
Oslo 2010 : Yves Barbieux (Urban Trad) stuurde ook Eurosonginzending naar de VRT.
Yves Barbieux (foto) en Michél Morvan, verantwoordelijk voor "Sanomi", de Belgische inzending voor het Eurovisie Songfestival in 2003, hebben "No puedo" ook ingediend bij de VRT. Dat bericht de krant Het Laatste Nieuwsvandaag naar aanleiding van de afwijzing van het nummer voor de Nederlandse selectie voor het Eurovisie Songfestival door de TROS.
In Nederland werd uiteindelijk gekozen voor Pierre Kartner (componist/tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1973) om het nummer voor Oslo te componeren en in eigen land koos de openbare omroep om de kandidaat rechtstreeks aan te duiden.
De openbare omroep (VRT) maakte eind november bekend dat de twintigjarige Tom Dice, tweede bij de laatste editie van 'X Factor', eind mei naar de Noorse hoofdstad zal afzakken om er de nationale driekleur te gaan verdedigen. Meer dan waarschijnlijk komen we ergens in de eerste helft van maart te weten met welk nummer dat zal worden. Het nummer zal ook terug te vinden zijn op zijn eerste album dat hij momenteel voorbereidt. (bron : Het Laatste Nieuws)
Eind november raakte bekend dat Tom Dice, tweede bij de laatste editie van 'X Factor', ons land eind mei zal gaan vertegenwoordigen tijdens de 55e editie van het Eurovisie Songfestival. Meer dan waarschijnlijk komen we ergens in de eerste helft van maart te weten met welk nummer dat zal worden. Zijn Songfestivalinzending zal ook terug te vinden zijn op zijn eerste album dat hij momenteel voorbereidt.
Intussen bericht Dag allemaal deze week dat Tom opnieuw vrijgezel is. Zijn vriendin Charlotte heeft het namelijk uitgemaakt. Net na 'X Factor', eind 2008, vormde Tom een koppel met Stefanie Schaekers, die ook deelnam aan de liedjeswedstrijd. Maar die relatie was geen lang leven beschoren mede door de afstand (Tom woont in Eeklo, Stefanie in het Antwerpse).
Op zijn twintigste verjaardag, eind november, maakte Tom bekend dat hij opnieuw zijn hart had geopend voor een meisje, Charlotte. Maar ook die liefde bleek dus van korte duur. "Charlotte heeft het uitgemaakt" aldus Tom in het weekblad.
"Blijkbaar ben ik te zachtaardig. Aanvankelijk was dat voor Charlotte geen probleem, maar uiteindelijk besefte zij dat ze eigenlijk liever een stoerdere vriend wil. Ik ben dus weer vrijgezel." (foto Tom : Eén)
'De slimste mens' : Koen De Graeve kwam, zag en overwon Bruno Wyndaele.
Vanavond krijg je de voorlaatste aflevering van de voorlaatste week van 'De slimste mens ter wereld. De finaleweek komt dichterbij want tot en met volgende week donderdag, 28 januari, gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.
Een aflevering met een heel verrassend einde gisterenavond. Lange tijd leek het er op dat Bruno Wyndaele afstevende op een vierde overwinning maar bij zijn filmfragment over de Nederlandse koningin Juliana en prins Bernhard ging hij compleet de mist in. Hij strandde op een derde plaats met 329 seconden. Ook Peter Vandermeersch wist over zijn filmfragment amper één antwoord te geven en deed het met 343 seconden iets beter en werd tweede.
Nieuwkomer Koen De Graeve, verbaasde vriend en vijand, maar ook juryleden Gunter Lamoot en Marc Eyskens en schudde de vier resterende antwoorden over de film 'The Lord of the Rings - The fellowship of the Ring' zo uit zijn mouw en met 393 seconden werd hij de winnaar.
In het finalespel was het - gezien het kleine verschil - een gelijkopgaande strijd en bij de voorlaatste vraag liet Vandermeersch zich met 32 seconden net zakken onder de 33 seconden van Bruno Wyndaele. Op de vraag 'wat de langste beenderen en botten van een menselijk skelet waren' antwoordde Vandermeersch 'dijbeen' en 'scheenbeen' en zo overleefde hij opnieuw de finaleronde.
Voor Bruno Wyndaele is het dus na vier deelnames 'over and out'.
* RANGSCHIKKING :
01. Linda De Win : 11 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD). 02. Bent Van Looy : 10 deelnames (5 overwinningen)(UITGESCHAKELD). 03. Peter Vandermeersch : 9 deelnames (2 overwinningen). 04. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD). ---------- 05. Bruno Wyndaele : 4 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD). 06. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 07. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 07. Karen Damen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 09. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 09. Joost Vandecasteele : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD). 11. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD). 11. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD). 11. Raf Walschaerts : 2 deelnames (UITGESCHAKELD). 14. Koen De Graeve : 1 deelname (1 overwinning). 15. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Sigrid Vinks : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Luk Alloo : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Jean-Michel Javaux : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Hilde Van Mieghem : 1 deelname (UITGESCHAKELD). 15. Youp van 't Hek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
Vanavond maakt tv-presentator en voetballer Filip Joos. Peter Vandermeersch is aan zijn tiende deelname toe en daarmee komt het absolute record van elf deelnames heel dichtbij. De juryleden van dienst zijn Frank Focketeyn en Urbanus.
'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén. (bron en logo : Eén)
Oslo 2010 : de TROS heeft aanbiedingen van enkele winnende Songfestivalcomponisten aan de kant geschoven.
Het lijkt in Nederland van kwaad naar erger te gaan met betrekking tot de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Gisteren, dinsdag 19 januari, kwam de krant De Telegraaf met het bericht dat de TROS aanbiedingen van enkele winnende Songfestivalcomponisten, om voor Nederland een lied te schrijven, hooghartig aan de kant heeft geschoven.
De vier liedjes, die op verzoek van Songfestivalfans per post naar het kantoor van de omroep werden verzonden, blijken ongeopend retour gestuurd en totaal onbeantwoord. Dit tot verbijstering van de succescomponisten en de verontruste fans. In plaats van de bewezen toppers, koos de TROS vervolgens voor Vader Abraham (componist/tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1973), die op het liedjesevenement nooit hoger scoorde dan een plek in de achterhoede.
Onder de internationale succescomponisten bevonden zich schrijvers die verantwoordelijk waren voor de winnende liedjes in 1994 en 1996 en de nummers twee in 2003 en 2004. Plan was om bij hun inzendingen Nederlandse artiesten te zoeken.
De componisten werden benaderd door een groep verontruste Songfestivalfans onder leiding van Gert Jan Waterink uit Groningen. Hij is van mening dat een top-10-notering voor Nederland dit jaar een absolute noodzaak is. Al jaren slaat ons land de plank mis op het liedjesfestijn. Van alle Noord- en West-Europese landen hebben alleen Nederland en Portugal de afgelopen tien jaar geen enkele keer een plek bij de bovenste twaalf gehaald. "Ik ben het passieve gedrag van Nederland, verspreid over een periode van tien onsuccesvolle jaren, behoorlijk zat", zegt Waterink. "Nederland moet een lange negatieve spiraal van tien jaar slechte resultaten doorbreken met een daverend succes."
Vanaf juli vorig jaar zocht Waterink met de TROS. Maar de omroep deed niets met de serieuze voorstellen. "De TROS heeft de opgestuurde nummers zonder pardon en opgeopend retour gestuurd", zegt Waterink. "Het lukt me maar niet om in contact te komen met de TROS. Dat is toch gek. Want het lukt mij wel om liedjesschrijvers te enthousiasmeren. Mijn voorstel om prat te gaan op hun kwaliteiten werd niet in overweging genomen. Ik moet eerlijk zijn dat ik zwaar ontgoocheld ben over de onprofessionele manier waarmee de TROS deze professionals afwimpelt. Deze componisten hebben bewezen dat men kan scoren op het Songfestival met iets opvallends en iets nieuws. Het minste wat ik had verwacht was een nette mail terug."
De gepolste buitenlandse componisten voelden zich stuk voor stuk vereerd. Brendan Graham, verantwoordelijk voor de winnende Ierse inzendingen uit 1994 ("Rock 'n' roll kids") en 1996 ("The voice"), had er wel oren naar om voor Nederland een lied te componeren. Volgens Waterink zou hij iets kunnen betekenen Nick en Simon.
Yves Barbieux en Michél Morvan, verantwoordelijk voor de tweede plek in 2003 (Urban Trad met "Sanomi"), waren zelfs laaiend enthousiast. De platenmaatschappij van de twee mannen wilde alle medewerking verlenen. Vanwege de Nederlandse belangstelling werd het "Best Of"-album van de Belgen uitgesteld van november tot februari. Er werden twee liedjes naar het hoofdkantoor van de TROS opgestuurd, maar het pakketje werd ongeopend terug gezonden. Manager Wilfried Brits is totaal ontgoocheld over de onbeschofte reactie van de TROS. "We waren ervan overtuigd met het lied "No puedo" een goed resultaat te kunnen halen in Oslo. We brengen het nu alsnog als single uit."
Ook erg enthousiast (delighted) was het management van de Servische componist eljko Joksimović, goed voor zilver in 2004 ("Lane moje"), brons in 2006 ("Lejla") en een zesde plek in 2008 ("Oro"). Er werd direct een cd op met twee geschikte nieuwe nummers naar Nederland opgestuurd. "Hij zou mogelijk iets kunnen betekenen voor zangeres Petra Berger", suggereert Waterink.
Maar het liep allemaal anders. Eind november koos de TROS er plotseling voor om Pierre Kartner de Nederlandse Songfestivalinzending te laten schrijven. Volgende maand (op zondag 07 februari) wordt daar een artiest bij gezocht. Kartner, die in 1973 als componist ook al verantwoordelijk was voor de Nederlandse inzending, haalde toen een veertiende plaats op een deelnemersveld van zeventien deelnemende landen. Dit jaar doen 39 landen mee aan het Eurovisie Songfestival.
De verontruste fans vrezen opnieuw een zeperd voor Nederland en zijn op internet een actie begonnen tegen het ondemocratische gedrag van de TROS (lees hier). De TROS zelf blijft laconiek onder alle ophef. "Deze fans hebben inderdaad voorstellen gedaan, maar wij hebben voor een andere componist gekozen", reageert een woordvoerster van de omroep. "En wij gaan absoluut voor een finaleplek." (bron : De Telegraaf ; foto : TROS)
'Ook Getest Op Mensen' : op zoek naar middelen tegen snurken.
'Ook Getest Op Mensen', het liveprogramma met reportages en studiogesprekken, is sinds vorige week terug van weggeweest. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') gaat ook dit seizoen op zoek naar antwoorden op boeiende vragen over ons lichaam. Door het zelf te testen op mensen. Ondertussen houdt hij ook het gezondheidsnieuws in de gaten en gaat hij geregeld op raadpleging bij de flamboyante huisarts Tom Jacobs.
We willen allemaal zo lang mogelijk leven en zijn erg met onze gezondheid en ons lichaam begaan. Aan informatie over hoe we met ons lichaam moeten omspringen ontbreekt het niet. Kranten, tijdschriften, radio, televisie en websites bulken van de verhalen over wat al dan niet gezond is.
Maar kloppen die verhalen wel ? En zijn die stellingen grondig getest ? Onderzoeken spreken elkaar ook om de haverklap tegen. Misschien maakt dat alles ons wel banger dan we zouden moeten zijn. Marcel Vanthilt gaat tien weken lang op zoek naar antwoorden op enkele pertinente vragen over onze gezondheid. Op de simpelst denkbare manier, namelijk door zelf te testen. Op mensen.
Verkort slecht slapen ons leven ? Dreigen koks onvruchtbaar te worden? Klopt het dat een gezond levende mens 25 kilo verborgen vetten en 50 kilo suiker per jaar eet ? Worden we met zijn allen langzaamaan doof ? Worden vrouwen sneller dronken dan mannen ? Is bio echt gezonder ? Zijn we te proper ?
Elke week komen drie onderwerpen uitgebreid aan bod via reportages en studiogesprekken. Daarnaast grasduint Marcel in de nationale en internationale pers, bespreekt dokter Tom Jacobs een aantal waar/niet waar-stellingen en is het studiopubliek zelf geregeld het onderwerp van tests.
In de tweede aflevering testen we een aantal middelen tegen snurken, proberen we stress te verklaren en kijken we of vrouwen echt beter tegen pijn kunnen dan mannen... * inhoud tweede aflevering :
Snurken
Snurken is een probleem voor veel mensen, in de eerste plaats voor de partners. In de handel en op internet zijn allerlei middeltjes te koop die beweren snurkers van hun probleem te kunnen verlossen. Ook 'Getest Op Mensen' stuurt drie koppels 4 nachten op hotel om elke nacht een middeltje te testen. Zullen het zorgenloze of slapeloze nachten zijn ?
Stress
Stress is dé kwaal van deze tijd. Nochtans is stress in oorsprong een nuttige reactie van het lichaam. Vroeger, wanneer de mens met gevaar geconfronteerd werd, wanneer we plots oog in oog kwamen te staan met een beer bijvoorbeeld, hadden we twee keuzes : vechten of vluchten. Ook 'Getest Op Mensen' volgt een politica en een manager en gaat na hoeveel beren hun pad kruisen hoe vaak hun lichaam met een stressreactie reageert dus.
Pijn
Kunnen vrouwen beter tegen pijn dan mannen ? Heel wat vrouwen zouden op die vraag een heel duidelijk 'ja !' antwoorden. Drie koppels ondergaan voor 'Ook Getest Op Mensen' allerlei zeer wetenschappelijke pijnigingen onder begeleiding van een pijnarts. Die heeft voor de gelegenheid enkele foltertuigen mee : een warmtesensor, een ijskoud waterbad en een elektroshocktoestel. Wie wint deze battle of the sexes ?
'Ook getest op mensen', de tweede aflevering vanavondEén, tussen 20.45 en 21.35. (bron en foto's : Eén)
'De Rodenburgs' : Benedicte zet alle middelen in om Stijn te dwarsbomen.
Op woensdag07 oktober jongstleden ging bij de commerciële omroep vtm 'De Rodenburgs', een nieuwe fictiereeks over het leven van een rijke ondernemersfamilie, van start.
Sluwe intriges bij steenrijke familie
De serie 'De Rodenburgs' vertelt het verhaal van twee families, die worden samen gebracht door de banden van het huwelijk en door zakelijke belangen.
De miljonairsfamilie Rodenburg is rijker is dan de zee diep is, dankzij de Rodenburg Investment Company RIC, gesticht door pater familias Karel Rodenburg. De familieleden wonen wonen in één van de meest luxueuze villawijken van het land. In deze wereld gelden andere wetten dan in de gewone wereld. Grenzen lijken niet te bestaan, zij bepalen zelf hun limieten.
Maar hoewel de Rodenburgs rijk, mooi en machtig zijn, brengt dit hen niet automatisch geluk. Voor de superrijken is het immers nog moeilijker om echte liefde en geluk te vinden.
Jaloerse zoon Fred wil wraak of liefde ?
Het verhaal begint op het ogenblik dat Karel Rodenburg 65 wordt en de leiding van zijn imperium niet overdraagt aan zijn oudste zoon Fred, maar aan een meer capabele buitenstaander : Stijn De Ridder.
Het is een bittere pil voor Fred, die al zijn hele leven gebukt gaat onder het gebrek aan affectie en waardering van zijn vader. Het feit dat Stijn de broer is van Freds kersverse echtgenote en dus zijn eigen schoonbroer, maakt het alleen maar erger. Ook Freds moeder Benedicte kan de beslissing van haar echtgenoot niet aanvaarden en er begint een verbeten strijd tussen twee kampen.
Stijn begint met zijn vrouw Hanne en tienerdochter Freya een nieuw leven in een omgeving die de hunne niet is en al snel worden ze het slachtoffer van intriges, overspel en corruptie. Geen van de drie krijgt vat op het leven van de superrijke Rodenburgs en hun levens veranderen diepgaand.
Maar ook de Rodenburgs brengen meer en meer zichzelf en hun imperium in de problemen. Ze kunnen en durven zich veel permitteren en komen er meestal ook nog mee weg, maar gaan ze niet te ver in hun hoogmoed ?
Uiteindelijk draaien de conflicten niet alleen om geld en macht, maar vooral om de drang naar respect en liefde van de anderen en -onvermijdelijk - ook om jaloezie en haat. En in dat soort conflicten zijn er altijd meer verliezers dan winnaars
* de personages :
Karel Rodenburg (Mike Verdrengh)
De Godfather van de familie. Karel is een man die vanuit een bescheiden afkomst is opgeklommen naar de top van de maatschappij. Dat vereiste een keihard karakter, zelfdiscipline en een zekere meedogenloosheid ten opzichte van zijn omgeving, ook tegenover zijn eigen familie Karel en zijn echtgenote Bénédicte hebben twee zoons - die hij in al die jaren weinig aandacht heeft geschonken. De zaak ging steeds voor. Het resultaat is een wel erg manke relatie met zijn oudste zoon Fred, die eigenlijk was voorbestemd om hem op te volgen. Maar Karel vindt zijn zoon te zwak en kiest voor een buitenstaander.
Bénédicte Rodenburg (Gilda De Bal)
Bénédicte is de mooie, altijd elegante mater familias, afkomstig uit een gegoede en invloedrijke familie. Zij is steeds de stille kracht geweest achter de talentrijke, hardwerkende Karel en haar afkomst en relaties hebben hem zeker geholpen bij de uitbouw van zijn imperium, iets waar ze hem ook regelmatig aan herinnert. Oudste zoon Fred is haar oogappel en wanneer Karel achter haar rug beslist om de leiding van het bedrijf niet aan hem toe te vertrouwen, komt dit erg hard aan. Ze is dan ook vastbesloten om deze beslissing ongedaan te maken.
Achter haar frêle en charmante verschijning schuilt een keiharde tante. Bénédicte is een gevaarlijke vrouw in wie velen zich vergissen.
Fred Rodenburg (Mathias Sercu)
Fred Frederick Rodenburg is de oudste zoon van Karel en Bénédicte en de gedoodverfde "kroonprins" aan het hoofd van het imperium. Zijn tragedie is dat hij helemaal niet de kroonprins wil zijn en slechts hunkert naar één ding : liefde en erkenning van zijn vader. Het feit dat Karel hem dan ook nog datgene miskent wat hij als zijn geboorterecht beschouwt, ervaart hij als de ultieme vernedering. Fred heeft een 20-jarige dochter uit een eerste huwelijk een jeugdzonde en is nu gehuwd met het jonge fotomodel Maaike De Ridder, van wie hij oprecht houdt.
Van jongs af aan rotverwend, is Fred een vrolijke nietsnut met gevoel voor humor, een gevoelig ego, onbetrouwbaar en tegelijk naïef.
Olivier Rodenburg (Pieter Embrechts)
Senator Olivier Rodenburg is de knappe en getalenteerde jongste zoon van de familie. Niet enkel omdat zijn oudere broer Fred voorbestemd was om in het bedrijf te stappen, maar ook en vooral uit idealisme heeft Olivier voor de politiek gekozen. Met zijn knappe, jeugdige verschijning, zijn scherp verstand en de steun van zijn machtige familie, schopt Olivier het snel tot senator. Naast een rijzende ster aan het politieke firmament is hij ook één van 's lands meest begeerlijke vrijgezellen.
Vrouwen zijn meteen ook zijn zwakke punt : hij is een onverbeterlijke rokkenjager. Olivier is een charmeur die in elke vrouw getrouwd of niet - wel een uitdaging ziet, maar eens ze veroverd is ook alle interesse verliest. De kuren van oudere broer Fred, die hij meermaals uit de nood moet helpen, zijn een nachtmerrie voor Olivier. Olivier is een integer en bevlogen politicus, maar een schandaal loert bij hem steeds om de hoek.
Maaike Rodenburg (Lien De Graeve)
Maaike De Ridder is van eenvoudige komaf, maar heeft een niet onaardige modellencarrière achter de rug wanneer ze trouwt met Fred Rodenburg. Voor de buitenwacht is dit meteen de kroon op haar werk : een huwelijk met een steenrijke erfgenaam. Maar Maaike houdt oprecht van Fred. Ze laat zich door haar held alles wijsmaken, verliest realiteiten uit het oog, loopt tegen muren en toch haar liefde en geloof in hem blijven overeind. En al hebben we in het begin wel de indruk dat zij voor Fred vooral een trofee is, toch zal blijken dat de liefde wederzijds is. Alleen Maaikes kinderwens is iets waar Fred zich niet echt kan in vinden.
Maaike is erg naïef en open, maar haar sterke kanten zijn haar lieftalligheid, charme én de perfecte kennis van de codes van de nouveau riches die haar omringen.
Marie-Claire Rodenburg (Marie Vinck)
Marie-Claire (Claire) is Freds bloedmooie dochter uit een eerste huwelijk dat niet lang stand heeft gehouden. De enige kleindochter van Karel en Bénédicte is te grillig, wispelturig, emotioneel en onberekenbaar om in woorden te vatten. Claire kent letterlijk geen grenzen. Met haar vader komt ze uitstekend overeen, zolang hun conversatie niet langer dan twee minuten hoeft te duren en zolang Fred haar kan wegsturen met centen of de belofte van een nieuwe cabrio. Aan haar nieuwe stiefmoeder Maaike daarentegen heeft ze een hekel. Niet dat ze daar een bepaalde reden voor heeft, maar gewoon uit principe maakt ze Maaike het leven zuur. Claires grootste frustratie is de liefde die ze ziet ontluiken tussen haar ex-vriend Simon en de jonge, onschuldige Freya.
Claire is een wild jong dier dat alles en iedereen kan krijgen, maar kampt met haar gevoelens en haar verlangen naar echte liefde.
Stijn De Ridder (Wim Danckaert)
De oudere broer van Maaike heeft een solide loopbaan opgebouwd in het bedrijfsleven en is financieel directeur van een middelgroot bedrijf. Hij is gelukkig getrouwd met Hanne, een psychologe, en samen hebben ze een tienerdochter Freya. Een beetje dankzij Maaikes relatie met Fred Rodenburg is Stijn onder de aandacht gekomen van Karel en wordt hij aangezocht om de nieuwe CEO te worden van de Rodenburg Investment Company en dit in de plaats van zijn kersverse schoonbroer.
Stijn is een absoluut evenwichtige figuur. Hij heeft alles om gelukkig te zijn, maar de lokroep van Karel om hem op te volgen, is té lucratief en egostrelend om te laten schieten. En dus gaat Stijns leven totaal veranderen : hij gaat zijn familie meesleuren naar het luxueuze milieu aan de stadsrand en zelf op eigen benen leren staan aan het hoofd van een familieholding. En niet iedereen in die familie is gelukkig met zijn komst.
Stijn is een familieman, maar het werk eist hem zodanig op dat zijn vrouw en dochter ondanks zijn liefde en goodwill stilaan van hem vervreemden
Hanne De Ridder (Hilde Heijnen)
Hanne is zonder twijfel het meest evenwichtige en positieve karakter. Ze is charmant en intelligent, eerder gericht op het welzijn van anderen dan op zichzelf. Hanne heeft een warm nest gemaakt voor haar man Stijn en haar dochter, terwijl ze als psychologe in een instelling voor probleemjongeren zich ook beroepsmatig kan uitleven. Ze is dan ook perfect gelukkig of houdt zich dat tenminste voor. Wanneer Stijn de kans van zijn leven krijgt, zal ze zichzelf wegcijferen en hem volgen. Door de radicale switch in haar leven is Hanne echter gedwongen om toch op zoek te gaan naar zichzelf, iets wat voor haar nog eens samenvalt met haar midlife crisis en de herbevestiging van haar seksualiteit. Het feit dat ze stilaan ook de greep verliest op haar puberende dochter, maakt alles extra zwaar en haar relatie met Stijn komt onder druk.
Hanne tracht een rots in de branding te zijn, maar de confrontatie met het nieuwe rijke leven is een grotere schok dan ze zelf zal toegeven.
Freya De Ridder (Daphne Wellens)
Jong en naïef is Freya het prototype van het meisje dat haar echte identiteit nog zoekt. Als 17-jarige en opgegroeid in een beschermd milieu, wordt ze op haar kwetsbaarste moment in een omgeving gesmeten die het tegengestelde is van alles wat ze in haar leven tot hiertoe als waardevol werd aangeleerd. Eerst heeft Freya zich als felle puber verzet tegen de verhuis, maar daarna wordt ze zodanig verleid door het luxeleventje en door foute vriendjes, dat ze de nachtmerrie van haar moeder wordt. Ze wordt pijnlijk op de proef gesteld wanneer ze halsoverkop verliefd geraakt op de oudere en meer ervaren Simon, het ex-lief van Claire Rodenburg.
Coming of age, blinde puberliefde, breuk met ouders, contact met drugs, spijbelen en het wilde uitgaansleven : alles overkomt vanaf nu de eens zo tere Freya.
Simon (Hein Blondeel)
We leren Simon gelijklopend met Freya kennen, want zij wordt als inwijkeling, op hem verliefd. Of beter : ze valt als een blok voor hem. Uiterlijk is Simon de droom van elke bakvis : hij is knap, leeft volkomen onafhankelijk, doet en weet op het eerste gezicht precies wat hij wil en acht zich door geen enkele wet of regel gebonden. Een puur zelfstandig mannetjesdier. Bovendien is Simon artistiek aangelegd, attent en gevoelig, hij speelt schitterend gitaar en componeert en schrijft zijn eigen songs. Hij is een beetje "rebel without a cause".
In werkelijkheid is zijn onvoorspelbaarheid echter de vooruitgeworpen schaduw van een grillige, wankele persoonlijkheid. Simon is de zoon van een labiele, psychisch gestoorde moeder, en kampt zelf ook met enkele demonen. Hij is gevaarlijker dan de onervaren Freya kan vermoeden, zwakker dan hij lijkt en niet opgewassen tegen sterke persoonlijkheden zoals zijn ex-lief Claire.
* vijftiende aflevering :
Hanne is blij verrast wanneer Stijn tijd maakt om samen te ontbijten. De harmonie duurt niet lang, want Stijn is er niet over te spreken dat Freya bij Simon is blijven slapen. Wanneer de Rodenburgs bij het ontbijt de krant lezen, kan voor sommigen hun dag niet meer stuk. Simon is enthousiast over de ideeën van zijn manager Claire, maar het is de vraag of hij de stress van het succes aankan. Bij een familieraad stelt Karel voor om Stijn de kans te geven aandelen van RIC te kopen. Het plan om Stijn partner te laten worden, wordt niet enthousiast onthaald door de familie en Benedicte zet alle middelen in om Stijn te dwarsbomen. Fred komt ondertussen te weten wie Isabelle is en bij een etentje met de hele familie staat er plots nog iemand onaangekondigd aan de deur.
Gastrollen : Sura Dohnke (Chantal), Veerle Eyckermans (Agnes), Bieke Ilegems (Isabelle), Stef Aerts (Bas), Wim Decorte (Freek), Nicky Langley (bankdirectrice), Wim Van de Velde (agent Dezuttere), Rik Verheye (Daan), Frank Dierens (producer Dehaen), Jonas Leemans (Kevin), Thomas Ryckewaert (dealer Goran).
'De Rodenburgs', vijftiende aflevering vandaag, woensdag 20 januari, tussen 20.40 en 21.45 op vtm. (bron en foto's : vtm)
Oslo 2010 : Goran Bregovic componeert Servische inzending Eurovisie Songfestival.
Eind vorige maand raakte bekend dat de Servische nationale omroep (RTS) het geweer van schouder ging veranderen met betrekking tot de selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Een selectie met een halve finale en een finale werd geschrapt en RTS liet toen weten dat het op zoek ging naar een componist.
De naam van die componist werd eerder deze namiddag wereldkundig gemaakt en de keuze viel op Goran Bregović, een naam die de voorbije dagen al meermaals was gevallen.
Vanaf nu kan hij aan de slag om een aantal nummers klaar te stomen en daarbij mag hij - in samenspraak met de omroep - op zoek gaan naar artiesten om die nummers ten gehore te brengen. Op zondag 28 februari komt er een nationale finale waarin alle nummers (3 tot 5) worden voorgesteld en dan is het aan de kijkers om via sms de Servische inzending voor Oslo te kiezen.
In 2007 werd tijdens de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden in de Servische hoofdstad Belgrado, de intervalact verzorgd door Goran Bregović en zijn Wedding and Funeral Orchestra. (bron : RTS)