'Sterren op de dansvloer' : vanavond de halve finale van de derde reeks.
Van de tien dansparen die in april het 'Sterren op de dansvloer'-avontuur zijn aangegaan, blijven bij de dames alleen nog Martine Jonckheere en Tiany Kiriloff over. Antony Arandia houdt de eer bij de mannen hoog.
Samen met hun professionele danspartner geven Antony, Martine en Tiany vanavond twee keer het beste van zichzelf op de dansvloer. Hoewel de vermoeidheid genadeloos hard toeslaat, hebben alle paren met de grote glimach twee dansen die ze nog niet eerder in de wedstrijd brachten vanaf nul ingeoefend.
Allemaal willen ze de vakjury en de kijkers thuis overtuigen met technisch zuivere demonstraties en elegante performances. De inzet is dan ook hoog : slechts één van de drie paren kan zich overmorgen rechtstreeks plaatsen voor de grote finale.
* Van het ene uiterste in het andere voor Martine Jonckheere & Arman
Martine Jonckheere en haar danspartner Arman hebben de supersnelle jive en de trippelende slowfox op hun programma staan. Van een verschil in ritme gesproken. In vergelijking met de explosieve jive lijkt de slowfox kinderspel, ware het niet dat dit de moeilijkste van alle ballroomdansen is. De dansers moeten immers op de langzame maat van de muziek hun elegante en vloeiende bewegingen perfect onder controle houden.
* Rijven Tiany Kiriloff en Guy hun eerste 9 binnen ?
Tiany Kiriloff en haar danspartner Guy moeten de vrolijke quickstep en de elegante slowfox demonstreren. Moeten ze tijdens de slowfox een goed gevenwichtsgevoel aan de dag leggen en een vaste gezichtsuitdrukking hebben, tijdens de quickstep moeten vrolijkheid uitstralen en als het ware op hete kolen dansen. De twee voeten komen vaak tegelijk van de vloer los en door al het springwerk is de quickstep een fysiek zware dans.
* Antony Arandia & Leila moeten passioneel en speels uit de hoek komen
De tango en de American smooth zijn de opgelegde dansen van Antony Arandia en Leila. Bij de tango is het belangrijk om passioneel uit de hoek te komen en tegelijkertijd dramatiek in de houding en de danspassen te leggen. De tango mag niet glad of vloeiend zijn, terwijl bij de American smooth flexibiliteit en vloeiende bewegingen net belangrijk zijn.
De liveband o.l.v. Steve Willaert streelt zoals altijd de trommelvliezen met knappe arrangementen en classics die in een modern jasje worden gestopt :
- Martine Jonckheere & Arman dansen de jive op "Choo choo ch'boogie" van Louis Jordan en de slowfox op "My guy" van Mary Wells. - Tiany Kiriloff & Guy dansen de quickstep op "Dancing in the dark" van Frank Sinatra en de slowfox op "All the things you are" van Ella Fitzgerald. - Antony Arandia & Leila dansen de tango op "Tangera" van Sexteto Mayor en de American Smooth op "Minnie the moocher" van Big Daddy Voodoo.
De dansprestaties worden ook nu weer naar goede gewoonte in de studio besproken en beoordeeld door de juryleden Anouchka Balsing, Rony Daelmans, Davy Brocatus en Jan Geerts. De professionele juryleden en de kijkers hebben elk de helft van de punten in handen. In de resultatenshow, de zogenaamde 'Dance off', op vrijdag treden de twee paren die onderaan het klassement bengelen opnieuw aan. En dit keer krijgen de professionele juryleden het laatste woord. Zij beslissen welk koppel terugkeert in de volgende aflevering van 'Sterren op de dansvloer'. De 'Dance off' wordt een volwaardige show. Zo zullen de professionele dansers elke week hun kunsten demonstreren in een groepsdans en is er ruimte voor special acts. Meer nieuws krijg je ook op de site van het programma. (bron en foto's : vtm)
Winner's Tour 2008 : Diman Bilan vandaag op bezoek in Helsinki en Stockholm.
Eerder berichtten we reeds dat er ook dit jaar - na afloop van het Eurovisie Songfestival - opnieuw een 'Winner's Tour' zou komen. Tussen vandaag, woensdag 28 mei, en volgende dinsdag, 03 juni, bezoekt winnaar Dima Bilan in totaal acht landen waaronder aanstaande zondag, 01 juni, ook ons land.
Vandaag doet hij meteen twee landen aan namelijk Finland en Zweden. Eerder gisterenavond is het gezelschap reeds aangekomen in de Finse hoofdstad Helsinki, vorig jaar nog gaststad van het festival, maar zonder Dima Bilan. Door het drukke verkeer kon hij niet tijdig op de luchthaven van Moskou zijn en nu zal hij vanuit Sint-Petersburg naar de Finse hoofdstad afreizen zodat hij tijdig aanwezig zal zijn voor zijn eerste afspraak.
Edvin Marton, de Hongaarse violist die met zijn Stradivarius Bilan afgelopen week begeleidde op het festivalpodium, is reeds aanwezig in de Finse hoofdstad en hij zal ook de ganse tour meemaken. Vanuit eigen land is er heel wat belangstelling voor de winnaar en een aantal Russische televisiezenders zullen ploegen sturen naar onder meer Helsinki, Stockholm en San Marino om verslag te doen van alle plichtsplegingen.
Wie niets van deze tournee door Europa wil missen kan daarvoor altijd op de speciale site van Eurovision.tv terecht. Daar krijg je alvast meer nieuws en er zullen ook foto's en video's van de tour te zien zijn. Ook wij zullen dagelijks (in de mate van het mogelijke) een overzichtje geven van de activiteiten van die dag.
Bob Benny (28 mei 1926), in Sint-Niklaas geboren als Emilius Wagemans, begint net na de tweede Wereldoorlog zijn zangcarrière. Een aantal jaren later, in 1951, brengt hij zijn eerste single, "Mijn hart spreekt tot U" op de markt. Een eerste hit volgt zes jaar later met "Cindy oh Cindy".
In 1959 neemt hij deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival en hij weet de 'Wedstrijd voor het beste lied' op zijn naam te schrijven en daarom mag hij voor ons land naar het Eurovisie Songfestival met "Hou toch van mij". Jo Leemans eindigt op de tweede plaats met "Levenssymfonie". In de Franse badplaats Cannes eindigt hij met negen punten op de zesde plaats.
Twee jaar later neemt hij opnieuw deel aan de Belgische selectie voor het liedjesfestival. Met "September, gouden roos" weet hij de finale van de nationale selectie met een grote voorsprong te winnen en zo mag hij opnieuw voor ons land deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival. Opnieuw vindt het Eurovisie Songfestival plaats in de Franse badplaats Cannes. Hij eindigt er met één schamel puntje op de allerlaatste plaats. Volgens Bob lag de crisis in Congo aan de basis van het slechte resultaat.
Zijn allergrootste hit, "Waar en wanneer", scoort hij in 1963 en zelfs in Nederland scoort hij met het nummer. Nadien is hij vaak te gast in het buitenland (dankzij zijn twee deelnames aan het Eurovisie Songfestival) en treeds hij op in heelwat bekende musicals in binnen- en buitenland zoals 'My fair lady' en 'Mein Freund Bunburry'.
Sinds zijn hersenbloeding (in 2001) is hij afhankelijk geworden van anderen en kan hij alleen nog maar in een rolstoel naar buiten en "dat is allemaal zo'n gedoe" zei hij eind vorig jaar nog in een interview. Nochtans éénmaal de deur uit gaat het maar het is dat aankleden, auto in, auto uit waar hij tegenop ziet. "Levensmoe zijn is niet genoeg om euthanasie te krijgen" vertelde hij verder in het interview.
OOK JARIG VANDAAG :
* Pierre Rapsat (1948-2002), deelnemer Eurovisie Songfestival 1976 (België), achtste plaats met "Judy et cie". Overleed op 20 april 2002 aan de gevolgen van kanker. * Håkan Hemlin (1969), lid van Nordman, 'Melodifestivalen 2005' (Zweden), gedeelde negende plaats (finale) met "Ödet var min väg " en 'Melodifestivalen 2008' (Zweden), zesde plaats met "I lågornas sken". * Javiera Muñoz (1977), deelneemster 'Melodifestivalen 2000' (Zweden), vierde plaats met "Varje timma, varje minut" en 'Melodifestivalen 2002' (Zweden), zesde plaats (finale) met "No hay nada más".
Newsroom : Kim-Lian van der Meij bevallen van een dochtertje.
Kim-Lian Van der Meij en haar vriend Daniël Gibson zijn vanochtend de trotse ouders geworden van Ronja Emma. Dat heuglijke nieuws meldt De Telegraafvanavond op haar website.
Het meisje woog bij haar geboorte in een Zweeds ziekenhuis 3.170 gram en is 48 cm lang. De musicalster heeft laten weten dat de bevalling ontzettend snel is gegaan. Om 07.00 begonnen de weeën en even voor 10.00 is Ronja Emma ter wereld gekomen.
Volgens de eerste berichten maken moeder en kind het goed, Kim Lian blijft nog één nacht in het ziekenhuis om bij te komen. Ze krijgt in Zweden geen kraamhulp, maar haar moeder gaat haar bijstaan bij de verzorging van de kleine.
Kim-Lian Van der Meij is van vele markten thuis, zo is ze zangeres, actrice, presentatrice en musicalster. Begin december vorig jaar presenteerde ze samen met Sipke Jan Bousema (foto) de finale van het Junior Eurovisie Songfestival dat toen in Rotterdam werd gehouden. Dit najaar zal ze opnieuw te zien zijn in de Nederlandse versie van 'Fame' en begin volgend jaar vertolkt ze de hoofdrol in de musical 'Footlose'. Meer over Kim-Lian kan je steeds op haar website terugvinden. (foto : AVRO)
Newsroom : ook 2 Fabiola komt naar 'Pennenzakkenrock 2008'.
Over iets minder dan één maand, op donderdag 26 juni, gaat in het Provinciaal Recreatiedomein 'Zilvermeer' in Mol de inmiddels veertiende editie door van 'Pennenzakkenrock'.
Midden maart maakte de organisatie de eerste namen bekend en vorige week werden aan dit lijstje nog drie namen toegevoegd. Ook 2 Fabiola, met Patrick Claesen (Eurosong 1993) en Viola Furleo (Eurosong 2002), zal van de partij zijn. Daarnaast maken ook nog Roxorloops en Sylver hun opwachting. Spring (Eurosong 2004), Brahim (Eurosong 2006-2008), Paranoiacs (Eurosong 2008) en Tabitha Cycon (Eurosong 2008) waren de namen die eerder al bekend waren. Meer nieuws krijg je op de website van het festival.
Newsroom : Boyzone stript tijdens comebackoptreden.
Boyzone maakte gisteravond zijn live comeback en stripte daarbij tot op hun ondergoed in een poging sexier te zijn dan Take That. De band bestaande uit Ronan Keating (presentator ESF 1997), Shane Lynch, Stephen Gately, Keith Duffy en Mikey Graham, was op een streng dieet gezet in voorbereiding tot hun tournee en de jongens waren trots op de resultaten daarvan. Het vijftal had ook twaalf dansers, een beslissing die volgens zanger Ronan Keating was ingegeven door de comeback van hun rivalen van Take That.
"We moesten sexier worden dan Take That. We hebben drie maanden met een fitnesscoach gewerkt, want er was bij iedereen een kilootje bijgekomen. De fitness heeft ons weer in vorm gebracht, en dat wilden we tonen".
Boyzone splitte in 2000, nadat Ronan Keating een solocarrière begon. Gisterenavond begonnen ze aan een tournee van 24 optredens. Take That kwam in 2005 weer samen, negen jaar na hun split. De daaropvolgende tournee was een gigantisch succes en hun nieuw album "Beautiful world" was vorig jaar één van de bestverkopende albums in Groot-Brittannië. (bron : Het Laatste Nieuws)
Newsroom : Wendy Van Wanten voor de tweede maal oma.
Iets meer dan een week nadat ze zelf het leven schonk aan een flinke dochter, Estelle, is zangeres Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002) vorige week woensdag, 21 mei, voor de tweede maal oma geworden. Haar oudste zoon Dylan Vanholme en zijn vriendin Katrijn Vandecappelle zijn de trotse ouders geworden van een tweede dochter Monalisa. Begin vorig jaar verwelkomde het paar al een eerste dochter, Anna-Lucia.
"Monalisa is in hetzelfde bad geboren als haar tante Estelle een week eerder" zegt de trotse vader vandaag in Story. In het weekblad, dat sinds vorige week een gedaanteverwisseling onderging en voortaan op dinsdag in de krantenwinkels ligt, krijg je alvast de eerste foto's van de nieuwe kleindochter van Wendy. Op de foto's van dochtertje Estelle blijft het vooralsnog wachten. (foto : vtm)
Belgrado 2008 : enkel eerste halve finale Eurovisie Songfestival in Top 20 bestbekeken programma's.
Eerder vanochtend berichtten we reeds dat de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival in Vlaanderen geen kijkcijfertopper is geworden (lees hier). In de top tien van zaterdag vinden we 'De rode loper'-special terug op een vijfde plaats (556.910 kijkers). Met amper 487.565 kijkers staat de finale van de 53e editie van het Songfestival pas op een achtste plaats.
In het weekoverzicht van de twintig bestbekeken uitzendingen vinden we die finale niet eens terug. De halve finale, vorige week dinsdag met Ishtar, is met iets meer dan 868.000 kijkers wel goed voor een vierde plaats in het overzicht. Op een vijfde plaats vinden we de special van 'De rode loper' terug. Daarin werd de groep gevolgd tijdens hun verblijf in de Servische hoofdstad. (bron : CIM ; logo : VRT)
Moskou 2009 : Nederlandse homo's willen Bob de Rooij naar Songfestival.
Paul de Leeuw (presentator NSF) moet Nederland volgend jaar vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. Tenminste, als het aan de bezoekers van de website van de Gay Krant ligt. Van de stemmers gelooft 29 procent dat de Leeuws typetje Bob de Rooij het goed zou doen op het jaarlijkse liedjesfestijn.
Ook Adje, de sidekick van de Leeuw in zijn programma 'Mooi! Weer de Leeuw' (VARA), zou volgens de bezoekers van de site hoge ogen gooien. Hij kreeg 27 procent van de stemmen. Het trio Luv', met onder meer Patty Brard, was goed voor 20 procent van de stemmen. Onze 'one and only' Eddy Wally, travestiet Dolly Bellefleur, Sugar Lee Hooper en oud-winnares Corry Brokken (ESF 1956-1957-1958, NSF 1959, presentatrice ESF 1976)waren de overigen op wie gestemd kon worden. (bron : GK, Novum)
Dries Holten en Rosy Pereira, beter bekend als het duo Rosy en Andres, komen terug. Dertig jaar na hun succesvolle muziekcarrière gaan ze kijken of ze nog goed in de markt liggen. Een woordvoerster laat weten dat het initiatief van beiden afkomstig is. "Ze wilden gewoon weer zingen."
Niet alleen gaat het duo op leeftijd weer optreden met oude hits, zoals "My love", ook komt er rond september een cd aan met nieuwe liedjes. Het project staat nog in de kinderschoenen en het nieuwe repertoire moet nog worden geschreven volgens Novum.
De 66-jarige Dries werkt graag in duoverband. De in Indonesië geboren artiest werkte eerder samen met Ria Schildmeyer en Sandra Reemer, met wie hij de meeste hits scoorde. "My love" met Rosy was echter zijn grootste klapper.
Samen met Sandra (Reemer) nam Andres in 1972 deel aan het Eurovisie Songfestival met "Als het om de liefde gaat", meteen goed voor een vierde plaats. In 1976 namen beiden opnieuw deel aan het Nationaal Songfestival. Sandra Reemer wist met "The party's over" de nationale finale te winnen en Andres nam samen met Rosy deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "I was born to love" eindigde het duo op een vierde en voorlaatste plaats. (bron : Novum)
Belgrado 2008 : Britten zien toekomst van 'Nul Point' in Eurovisie.
Dat het Eurovisie Songfestival meer festival is dan song, tot daar aan toe, maar dat het even politiek beladen is als, pakweg, een referendum over een Europese grondwet, doet de deur dicht. Zeker als het betekent dat de Britse bijdrage op de laatste plaats eindigt. Dat was, voor de natie van Sandie Shaw (1967) en Brotherhood of Man (1976) oneerlijk, onbegrijpelijk en onterecht. Lia van Bekhoven (VRT-correspondent in Londen) doet het verhaal.
Britse kranten vragen zich af of het Verenigd Koninkrijk nog wel moet deelnemen aan het jaarlijkse ritueel van internationale vernedering. De Scandinavische landen wisten elkaar altijd al te vinden, evenals de Beneluxlanden, maar de trouw van de vroegere Sovjetstaten aan Rusland heeft alle verhoudingen stukgetrokken. Bij gebrek aan Britse diaspora in Europese landen gaat het VK een toekomst van 'Nul Point' tegemoet.
Terry Wogan, de stem van de BBC tijdens het Eurovisie Songfestival, heeft er genoeg van. "Mijn producer en ik zullen moeten beslissen of we hiermee doorgaan", zei hij na afloop. "Westerse deelnemers zullen moeten beslissen of ze hiermee willen doorgaan." Die oproep rook, schreef The Times, naar een oorlogsverklaring. "Het equivalent van de moord op aartshertog Franz Ferdinand in Europop."
Wogan heeft, sinds de jaren zeventig, het Songfestival voor de BBC verslagen. Hij is Mr. Eurovision. De Britten houden van zijn licht ironische toon ("Het is een strijd tussen het haar en het lied en het haar is aan het winnen"). Zaterdagavond neigde Wogan naar zwaar sarcasme. "Oekraïne wil er zeker van zijn dat de olie en de elektriciteit blijven doorstromen", was zijjn commentaar toen dat land Rusland trakteerde op het maximum aantal punten.
"Het is nooit echt een muziekwedstrijd geweest", zei Wogan later. "Het was altijd een gebeurtenis, maar bij het stemmen ging het tenminste om de liedjes. Nu gaat het om nationale vooroordelen." Weken voor het Songfestival voorspelde Wogan dat Rusland zou winnen. "Ik denk dat de vroegere Sovjetlanden nerveus zijn, vandaar dat Estland, Letland en de andere landen 12 punten aan Rusland gaven. Ik vond het niet het beste lied, maar ik dacht wel dat het zou winnen."
Andere Britse presentatoren en beroemdheden steunden Wogans interpretatie van een muzikaal ijzeren gordijn. Parlementariër Richard Younger-Ross zal vandaag in een Kamermotie de stemming veroordelen als een "joke". "De BBC is één van de vier belangrijkste participanten in de competitie. Ze moet haar contributie terugtrekken totdat er een eerlijker manier van stemmen gevonden is."
Vermoed mag worden dat de BBC wel beter weet. 9.3 miljoen kijkers schakelden zaterdagavond over op het festival een kijkersaandeel van bijna 50%.
Maar niet alles is verloren. Er zijn alternatieven. De Britten kunnen om te beginnen een beter lied kiezen en een betere zanger dan vuilnisophaler Andy Abrahams. Ze kunnen ook pijlsnel Schotland en Wales onafhankelijk maken, waardoor die regio's zichzelf bij het volgende Songfestival kunnen vertegenwoordigen. Hoewel het ook maar afwachten blijft of Schotland een punt, laat staan twaalf, aan Engeland zal geven. (bron : deredactie.be ; foto : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Newsroom : ook Bart Peeters en Isabelle A op 'Suikerrock 2008'.
Het programma van 'Suikerrock2008' is op één naam na compleet. Met de toevoeging van Arid, The Presidents of the USA, Gorki, Milow, Fixkes, Bart Peeters (presentator 'Eurosong') en Isabelle A (Eurosong 1999), en dj-acts van Regi en Dirk Stoops belooft het Tiense stadsfestival een spetterend feestje te worden. Op de 'Stella-Bakstage', het tweede 'Suikerrock' podium op de Veemarkt, zullen een lichting bands en dj's van het Maniacs platform van muziekzender JIM het mooie weer maken.
'Suikerrock2008' vind plaats op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 juli in het stadscentrum van Tienen. Bevestigde acts voor het hoofdpodium zijn Zap Mama, Tom Helsen, Zornik, Milk Inc., Regi, Freaky Age, Arid, Shameboy, The Presidents Of The USA, The Sisters of Mercy, Dirk Stoops, Isabelle A, Fixkes, Gorki, Bart Peeters, Milow, Eddy Grant en Deep Purple. Op zaterdag wordt nog een co-headliner toegevoegd.
Alleen voor het hoofdpodium op de Grote Markt moet er inkom betaald worden. Tickets in voorverkoop kosten 18,00 (+ reservatie) en zijn beschikbaar via de Suikerrock website en via alle Belgische filialen van Free Record Shop. (bron : Suikerrock)
Belgrado 2008 : Vlaanderen haakt massaal af voor finale Eurovisie Songfestival.
Met minder dan 500.000 kijkers is de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival alvast geen kijkcijfertopper geworden in Vlaanderen. In totaal volgden gemiddeld 487.565 kijkers de meer dan drie uur durende show. Dit zijn alvast geen cijfers om euforisch over te zijn.
Twee jaar geleden, toen ook Kate Ryan strandde in de halve finale, volgden nog meer dan één miljoen Vlamingen (1.026.000) de finale van de liedjeswedstrijd. Björn Verdoodt, woordvoerder van Eén, voegt hier wel aan toe dat toen de finale (op zaterdag) sneller volgde op de halve finale (op donderdag). Volgens hem blijft het Eurovisie Songfestival populair. "De halve finale met Ishtar haalde gemiddeld 860.000 kijkers en piekte naar 1,3 miljoen kijkers. Als we voor eigen land kunnen supporteren, kijken we wél" zegt hij vandaag in Het Nieuwsblad.
Het Laatste Nieuws meldt dat dit cijfer de laagste score is sinds 2000. En nog pijnlijker is dat 'De rode loper' (met een overzicht van oud-deelnemers) meer kijkers kon boeien dan het festival. In totaal volgden 556.910 kijkers het mediamagazine. Vorig jaar volgden nog 607.000 kijkers de finale van het festival, toen ook zonder Belgische inzending. In 2005 keken er 753.000 Vlamingen en in 2004, met Xandee in de finale, zaten 1.838.000 Vlamingen voor de buis. Een jaar eerder, toen Urban Trad verdienstelijk tweede werd, volgden 1.431.000 Vlamingen het gebeuren en ook in 2002 wist Sergio heelwat kijkers te bekoren : 1.812.000.
We kunnen best stellen dat zowel 'Eurosong 2008', de Belgische selectie, alsook de 53e editie van het Eurovisie Songfestival te lijden hebben onder een dalende interesse van de Vlaamse bevolking. De openbare omroep heeft nu meer dan een jaar tijd om er in 2010 opnieuw helemaal te staan met een al dan niet gewijzigde opzet van de nationale selectie. (logo : VRT)
Moskou 2009 : Duitsland en het Verenigd Koninkrijk zijn volgend jaar van de partij.
Met een drieëntwintigste plaats op vijfentwintig deelnemers kon de Duitse inzending "Disappear" van No Angelseergisteren geen hoge ogen gooien tijdens de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Maar dat weerhoudt de NDR, de organiserende omroep van de nationale selectie, er niet van om volgend jaar opnieuw op zoek te gaan naar een kandidaat voor het jaarlijkse liedjesfestival.
Wel is men er zich bij de omroep van bewust dat alles eens goed bekeken en geanalyseerd moet worden opdat de selectie volgend jaar nog beter zou zijn. Over de kijkcijfers is men alvast niet ontevreden. In totaal volgden zo'n 6,38 miljoen kijkers de finale van het festival wat meteen goed is voor een marktaandeel van 27,9%. In totaal zaten op een bepaald ogenblik zo'n 7,94 miljoen voor de buis om het festival te volgen.
En ook het Verenigd Koninkrijk gooit de handdoek (nog) niet in de ring. Gisteren liet onder meer commentator Terry Wogan nog verstaan dat het land volgend jaar niet meer moest deelnemen aan het liedjesfestival. Vandaag heeft de BBC laten weten dat daar geen sprake van is. De kijkcijfers voor de finale van het Eurovisie Songfestival vielen volgens de nationale omroep mee. Zoals we gisteren reeds berichtten volgden zo'n 7,1 miljoen Britten de rechtstreekse uitzending van die finale. Het resultaat van het Verenigd Koninkrijk was echter niet om naar huis te schrijven.
Geheel onterecht eindigde Andy Abraham met "Even if" op een vijfentwintigste en allerlaatste plaats. Het is intussen van 2002 geleden dat het land nog een plaats in de top tien wist te bemachtigen. Toen strandde Jessica Garlick met "Come back" nog op een derde plaats. Met vijf eerste plaatsen en vijftien tweede plaatsen is het land nog steeds één van de succesvolste landen op het Eurovisie Songfestival (bron : NDR, BBC ; foto's : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Newsroom : nieuwe single van Katerine wordt ook in het buitenland uitgebracht.
Het gaat momenteel heel goed met Katerine (Eurosong 2002-2006). Haar jongste single, "Shut your mouth" kwam vorige week de Ultratop 50 binnen op een vijfde plaats en afgelopen weekend steeg ze door naar de derde plaats.
Het is een hele tijd stil geweest rond de zangeres maar dat kwam onder meer door haar deelname aan 'Sterren op het ijs' (vtm) alwaar ze vorig najaar op een tweede plaats strandde. Ondertussen veranderde ze ook van platenmaatschappij en ook de nieuwe stijl van de zangeres is meer volwassen, qua muziekstijl iets meer dancegericht dan de popmuziek die ze vroeger maakte.
Een nieuw album mogen we in augustus verwachten en voor dat album zijn er al een vijftal liedjes klaar, nog acht te gaan want Katerine wil een album met dertien nummers. "Ik wil een album dat één geheel vormt, maar toch heel gevarieerd is. Als alle nummers hetzelfde klinken, dan haak ik af" zegt ze in Het Nieuwsblad.
Voor "Shut your mouth" is er ook belangstelling vanuit het buitenland want de single zal worden uitgebracht in Polen, Spanje, Griekenland, Rusland en de Scandinavische landen. Concrete plannen voor een promotournee zijn er nog niet, behalve dat ze volgende week het vliegtuig richting Griekenland neemt. (bron : Het Nieuwsblad)
Newsroom : Iris Van Hoof (ex VandaVanda) bevalt eind oktober van een eerste kindje.
Radio 2-presentatrice Iris Van Hoof is zwanger van haar eerste kindje. De bevalling is gepland voor eind oktober meldt Het Nieuwsbladvandaag. Volgens de krant is de aanstaande moeder dolblij en voelt ze zich momenteel goed. "In het begin ben ik heel ziek geweest. Dat was vooral moeilijk als ik vroege dienst had, maar dat stadium ben ik voorbij" laat ze weten.
Vorige week raakte nog bekend dat ze deze zomer de radioversie zal presenteren van '1000 zonnen'. Volgende week maandag, 02 juni, gaat de eerste uitzending op antenne. Van Hoof maakte vroeger deel uit van VandaVanda, gevormd tijdens 'Popstars' (VT 4). In 2002 nam het vijftal deel aan 'Eurosong 2002', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Tijdens de vierde en laatste voorronde eindigden ze met "All my love" op een vierde plaats. Twee jaar later, in 2004, nam de groep opnieuw deel aan de nationale selectie. Iris Van Hoof had de groep intussen verlaten en de vier overblijvende leden eindigden als Quatro met "Never say goodbye" tijdens de tweede voorronde opnieuw op een vierde plaats. (foto : Eén)
Belgrado 2008 : is Songfestival-winnaar Dima Bilan homo?
Op diverse Oost-Europese websites gonst het van de verhalen als zou de winnaar van het Eurovisie Songfestival, de Rus Dima Bilan, op mannen vallen.
Feit is dat de zanger, die ook als model bekendheid geniet, er totaal geen moeite mee heeft zich in allerlei wulpse poses bijna naakt te laten fotograferen.
De Russische homobeweging hoopt dat Bilan een gebaar wil maken als volgend jaar in Moskou de volgende editie van het Songfestival wordt gehouden. Dat zal vrijwel samenvallen met de datum waarop in de Russische hoofdstad getracht wordt een gay-pride te organiseren. (bron : GK)
Stilaan laten we 'Belgrado 2008' achter ons en kijken we al vooruit naar de volgende editie van het Eurovisie Songfestival. Tussendoor blijven we je op de hoogte houden van optredens en concerten in eigen land en ook nu weer hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit' voor je samengesteld. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Begin januari werd de musical 'Cinderella' hernomen in het 'Dinner Theatre' The Stage in Antwerpen. Tussen midden september en begin december vorig jaar werd die musical daar reeds opgevoerd en men koos er voor om een moderne, eigentijdse versie te brengen van 'Assepoester'. Voor de cast van deze musical, die op vrijdag 14 september in première ging, deed men een beroep op Vlaamse topartiesten. Zo zien we onder meer Sasha Rosen, Myriam Bronzwaar en Dorothy Wuyts aan het werk. Verder verlenen ook twee oud-Eurosongdeelnemers hun medewerking, zijnde Jan Schepens (Eurosong 2002) en Petra/La Sakhra (Eurosong 1993-1999-2006).
Wie nog niet de kans heeft gekregen om deze musical te gaan bekijken heeft nog tijd tot en met zaterdag 28 juni eerstkomende (voorstellingen ENKEL op vrijdag en zaterdag). Iedereen wordt verwacht om 19.30 in The Stage, Anneessensstraat 10, 2018 Antwerpen. Voor meer informatie en reservatie van tickets verwijzen we naar de website van The Stage.
Eind februari berichtten we reeds dat de jongste theatershow 'Supervrouw' van Els de Schepper (Eurosong 2006) volgend seizoen wordt hernomen. Zoals we toen reeds meldden zijn intussen een aantal data voor de zomer en het najaar bekend want dat er vervolg komt staat nu helemaal vast.
Wij zetten de speeldata voor de maand augustus nu al op een rijtje :
Maar eer ze aan een nieuw seizoen van de succesvolle theatershow begint zal ze ook tijdens de zomer een aantal malen te zien zijn op één of ander Vlaams podium. Zo liggen er nu al een aantal data vast en we zetten ze hieronder alvast op een rijtje.
* donderdag 26 juni : Polderfestival - Berendrecht. * zaterdag 28 juni : Domein De Burcht - Londerzeel (Feest in 't dorp). * vrijdag 04 juli : 11 juli viering - Hofstade. * zaterdag 05 juli : Havendag - Gent. * zaterdag 05 juli : 11 juli viering - Wilrijk. * zondag 06 juli : Openluchtpodium - Melle. * vrijdag 11 juli : 11 juli viering - Tielt. * woensdag 16 juli : Zomerfestival Vlaanderen - Geraardsbergen. * donderdag 17 juli : Kruidtuin (Parkpop) - Mechelen. * donderdag 24 juli : Gentse Feesten (Korenmarkt) - Gent. * zaterdag 26 juli : 't Zomert in Puurs - Puurs. * dinsdag 29 juli : Zomerfestival Vlaanderen - Roeselare. * donderdag 31 juli : Zomerfestival Vlaanderen - Hasselt. * maandag 11 augustus : Liveconcert - Landen. * dinsdag 12 augustus : Zomerfestival Vlaanderen - Genk. * woensdag 13 augustus : Zomerfestival Vlaanderen - Blankenberge. * woensdag 20 augustus : Zomerfestival Vlaanderen - Deinze.
Meer informatie krijg je op haar website of op de website van 'Supervrouw'. (bron : websiteEls)
Vrijdag 26 en zaterdag 27 september verwelkomen Regi (componist "My music" - Eurosong 2008) en Linda van Milk Inc. opnieuw enkele gasten en vele duizenden fans in het Antwerpse Sportpaleis. De derde editie van 'Milk Inc. Supersized' krijgt de naam 'Forever' mee, naar het gelijknamige album dat momenteel in voorbereiding is. De toeloop vorig najaar voor Milk Inc. in het Sportpaleis was enorm. Gespreid over drie avonden werd de concertzaal gevuld door bijna 55.000 fans.
Wie nog geen kaartjes heeft besteld, verzekert zich nu meteen van plaatsen ! Kaarten voor dit superfeest kosten 22,50 - 25,00 - 27,50 en 30,00 . Meer informatie krijg je hier alwaar je ook je tickets kan bestellen.
Newsroom : Sportpaleis viert op donderdag 02 oktober 75ste verjaardag met gratis en groots feest.
Het Antwerps Sportpaleis is dit jaar 75 jaar jong en dat wordt op donderdag 02 oktober uitgebreid gevierd met een historische terugblik en een feestelijk programma. Verschillende Vlaamse artiesten die een speciale band hebben met het Sportpaleis verlenen hun medewerking. Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), Natalia (Eurosong 2004), De Kreuners, Milk Inc., Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991) en Belle Perez (Eurosong 1999-2006) zijn zeker al van de partij. De provincie Antwerpen, eigenaar van het Sportpaleis, trakteert haar personeel en inwoners op dit gratis feestje ! Wie vóór maandag 01 september inschrijft, maakt kans om één van de duizenden gelukkigen te zijn ! De uitbater, nv Antwerps Sportpaleis, zet met de buurtcomités een actie op touw om ook de buren gratis van dit evenement te laten genieten. De trouwste Sportpaleisbezoekers worden evenmin vergeten.
Hoe kunt u erbij zijn ?
Als patrimoniumhouder en erfpachtgever geeft de provincie Antwerpen de kans aan al haar inwoners om er gratis bij te zijn ! Iedereen die woont in de provincie Antwerpen en mee wil feesten, kan zich inschrijven !
* online via de website van de provincie. * schriftelijk (met vermelding van naam en adres) via : 75 jaar Sportpaleis Postbus 220 2170 Merksem.
E-abonnees van het Sportpaleis zullen in elk bericht dat zij de komende weken ontvangen een link vinden waarmee ook zij kunnen inschrijven.
De inschrijvingen moeten vóór maandag 01 september binnen zijn. Per persoon kan één keer ingeschreven worden. Uit de inzendingen worden begin september duizenden gelukkigen geloot die elk een duoticket thuisgestuurd zullen krijgen. Daarnaast zet de nv Antwerps Sportpaleis met de buurtcomités een actie op touw om ook de buren van de feestelijkheden te laten genieten. (bron : Sportpaleis)
Belgrado 2008 : Songfestivalwinnaar Dima Bilan poseerde naakt.
De Russische zanger Dima Bilan won afgelopen zaterdag - zoals verwacht en door een kenner zelfs mathematisch berekend - de vriendjeswedstrijd die officieel nog altijd Eurovisie Songfestival heet.
Onder die vriendjes, die naarstig voor het nummer "Believe" sms'ten, meer dan waarschijnlijk ook een fors deel van de 'gay community'. Dat mag blijken uit de naaktfoto's van (de) jongeheer (van) Bilan, die de website Gayclic op het internet vond. De krant Het Laatste Nieuws heeft ze op haar website geplaats en ook wij willen onze bezoekers deze 'naakte waarheid' niet ontzeggen.
De Vlaamse krant gaat nog een stapje verder en gaat meteen op zoek naar de volgende Vlaamse kandidaat voor het jaarlijkse liedjesfestival. Zou Ann Van Elsen kunnen zingen ? Haar gelegenheidstongpartner Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) helaas niet voldoende, volgens de jury van de voorrondes. Of zou Felice misschien uit de kleren willen gaan ? We moeten IETS proberen, toch ? (bron : Het Laatste Nieuws ; foto : Gayclic)