Newsroom : Kate Ryan stelt nieuwe album voor op maandag 02 juni.
Het gaat bijzonder goed met de zangeres en popdiva Kate Ryan. Als de berichten zich blijven ontwikkelen zoals de voorbije weken, dan scoort ze met haar nieuwe single "Ella, elle l'a" een dikke Europese hit. In Zweden is het allemaal opnieuw aan het gebeuren. Daar staat het nummer, zoals we gisteren reeds berichtten, na twee weken verkoop enkel via I-Tunes op nummer twee in de officiële hitlijst. Voor Kate is deze single haar grootste hit in Zweden tot nu toe. De band die Kate Ryan met Zweden heeft is al langer bekend. De zangeres gaat er immers al enkele jaren haar muziek opnemen. Ze werkt ook samen met de Zweedse songwriters/producers Niclas Kings en Niklas Bergwall.
Niet alleen Kate Ryan, maar ook France Gall (ESF 1965) zal bijzonder blij zijn met het feit dat "Ella, elle l'a" klaar staat om voor de tweede maal op rij de hoogste regionen van de hitlijsten aan te voeren. In 1987 heeft Gall het origineel op de markt gebracht, een compositie van Michel Berger. "Ella, elle l'a" was voor de zangeres haar manier om een erebetoon te brengen aan zangeres Ella Fitzgerald.
"Free", de nieuwe full-cd van de Kempense zangeres is in aantocht. In totaal zullen meer dan tweeëntwintig landen de vierde cd van Kate Ryan uitbrengen. Spanje en Zweden gaan met de primeur lopen. Zij brengen "Free" op de markt op maandag 26 mei. Ons land zal volgen op vrijdag 30 mei, dan ligt de nieuwe full-cd in de winkels. Op "Free" staan uiteraard de singles "Voyage voyage", "L.I.L.Y." en de Europese hit in wording "Ella, elle l'a".
Op maandag 02 juni zal ze ergens in de Kempen aan het water haar gloednieuwe album voorstellen. "We hebben, in overleg met het management en de platenfirma gekozen om een speciale cd-voorstelling te organiseren. We doen dat op maandag 02 juni, dan stel ik mijn nieuw album "Free" voor. Het gaat iets heel speciaals worden en we organiseren het zo goed als bij mij thuis. Ik wil nog geen details prijs geven maar het gaat de moeite zijn", zegt Kate Ryan. (bron : ARS Entertainment)
Belgrado live : Ishtar is klaar voor de halve finale.
Sinds afgelopen zondag zit Ishtar in het prachtige Belgrado, en dit om zich voor te bereiden op de halve finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival, aanstaande dinsdag 20 mei. Om 21.00 start de eerste halve finale van het liedjesfestival. Negen landen met het hoogst aantal sms'en mogen aantreden in de grote finale van het Songfestival, volgende week zaterdag 24 mei. De jury heeft één wildcard die ze mogen uitdelen aan het tiende land.
Ishtar zal overmorgen al één week op Servische bodem vertoeven. Wat hebben Soetkin, Michel en de overige Ishtar's ondertussen al uitgestoken ? Wel, de groep heeft al twee repetities achter de rug in de Beogradska Arena. De eerste repetitie was afgelopen maandag en duurde veertig minuten. De tweede repetitie met kledij was gisteren, donderdag, en heeft dertig minuten in beslag genomen. Tijdens de tweede repetitie liep het bijna mis met het kleedje van Soetkin. Dat begon gevaarlijk te zakken tijdens het zingen. De zangeres heeft ei zo na een nieuw 'nipple-gate' verhaal kunnen voorkomen. Ishtar heeft de voorbije week ook een 'kolosali krokodili' geadopteerd in de zoo van Belgrado. Het dier zal drie maanden lang gevoed worden door de groep. De komende dagen zal Ishtar nog meer repeteren en dit tijdens drie generale repetities.
Het album "O julissi" maakt ondertussen grote sprongen voorwaarts in de hitlijst. Vorige week kwam de cd nieuw binnen op negenenveertig, deze week springen ze naar zesentwintig in de Ultratop 50. Op die tweede cd van de groep staan naast het bekende "O julissi" nog heel wat nieuwe, verfrissende Europese liefdesliederen. De cd is een absolute aanrader. (bron : ARS Entertainment)
Newsroom : nieuwe single Milk Inc. begin volgende maand, album verschijnt eind juni.
Was het de laatste weken opvallend rustig(er) op het Milk Inc. front, dan heeft dat vooral te maken met het feit dat Regi (componist "My music", Eurosong 2008), Linda en Filip druk bezig zijn met de opnames van hun nieuwe full-cd, "Forever". Milk Inc. heeft tot nu toe zes albums op de markt gebracht en dus is "Forever" de zevende officiële cd die Milk Inc. uitbrengt.
Eind juni zal dat album in de winkels liggen. Op de cd staan uiteraard de hitsingles "Sunrise" en "Tonight" en ook de gloednieuwe single, die de toepasselijke titel "Forever" heeft meegekregen. "Wij vinden het logisch dat we als nieuwe single deze zomer de titelsong van ons album "Forever" uitbrengen. Bovendien, eind september staan we opnieuw in het Antwerps Sportpaleis met onze live concerten en die heten dit jaar 'Milk Inc. Forever', vandaar ook de keuze van onze nieuwe single", zegt Regi Penxten.
Wie nog geen kaartjes heeft besteld, verzekert zich nu meteen van plaatsen ! Kaarten voor dit superfeest kosten 22,50 - 25,00 - 27,50 en 30,00 . Meer informatie krijg je hier alwaar je ook je tickets kan bestellen. (bron : ARS Entertainment)
Belgrado in beeld (6) : een overzicht van de zesde repetitiedag.
Ook vandaag stonden er weer repetities op het programma in de Servische hoofdstad Belgrado. Als afsluiter van deze dag brengen we de zesde aflevering van 'Belgrado in beeld'. Daarin tonen we U een aantal foto's van de dertien kandidaten die eerder op de dag aan het werk waren. Kwestie van U een idee te geven hoe het er allemaal zal gaan uitzien volgende week dinsdag, donderdag en zaterdag.
Vandaag vond voor de zes resterende landen uit de eerste halve finale de tweede repetitie plaats. Ook voor de zeven eerste landen uit de tweede halve finale was het opnieuw werken geblazen en hieronder krijg je al een sfeerverslag van die noeste arbeid. Om de belichting zo goed mogelijk af te stellen voor de act hadden de kandidaten reeds hun festivalkledij aangetrokken.
07. ZWITSERLAND : "Era stupendo" - Paolo Meneguzzi.
Voor meer foto's verwijzen we je graag naar de website van Eurovision.tv waar je ook foto's te zijn krijgt van de diverse persconferenties. (bron : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Newsroom : nieuwe single van Wim Soutaer van de hand van Jurgen Coppieters.
Binnenkort komt de nieuwe single van Wim Soutaer op de markt. Na de hitsingle "1000 manieren" is het deze zomer tijd voor "Slaap je hier vannacht", een uptempo rocksingle, geschreven door Jurgen Coppieters en Ward Snauwaert, twee Vlaamse topcomponisten. In een ver verleden was het nummer nog een solosingle van Axel Devries, die twee jaar geleden nog deelnam aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival met "Alleen jij". Axel Devries is het pseudoniem voor Jurgen Coppieters, de man die verantwoordelijk is voor het fijne "Slaap je hier vannacht".
Over een paar weken zal de nieuwe single van Wim Soutaer worden uitgebracht. Of er net als voor "1000 manieren" ook nu weer een videoclip komt is nog een open vraag. De kans is reëel maar het is voorlopig nog even koffiedik kijken. Dit jaar komt het derde album van Wim Soutaer op de markt. Een concrete release-datum is er nog niet. "Ik ga me niet afjagen wanneer mijn nieuwe album verschijnt. Uiteraard is het klaar maar na "1000 manieren" wil ik me nu eerst nog focussen op "Slaap je hier vannacht", een single die potentie heeft om het deze zomer goed te doen," zegt Wim Soutaer. (bron : ARS Entertainment)
'Sterren op de dansvloer' : Bjorn Dewilde verrassend uit de wedstrijd, Elke Vanelderen gaat door.
De derde reeks van 'Sterren op de dansvloer' is ten opzichte van de twee vorige reeksen enigzins anders van opzet door de invoering van de 'Dance off'. In die 'Dance off' op vrijdagavond strijden de twee koppels met de laagste punten om een plaatsje in de volgende ronde. En ditmaal moesten Elke & Aerjen (derde na de punten van de vakjury) de strijd aangaan met Bjorn & Carole (op een tweede plaats na de punten van de vakjury).
Voor Martine & Arman, Antony & Leila en Tiany & Guy was er het verlossende nieuws dat ze rechtstreeks geplaatst waren voor de volgende ronde.
Elke & Aerjen en Bjorn & Carole brachten nogmaals hun dans van afgelopen woensdag en dan was het aan de vakjury om te beslissen wie er doormocht naar de volgende ronde. Voorzitter Jan Geerts zijn stem was beslissend in het geheel.
Voor Ronny en Anouschka mochten Elke & Aerjen door naar de volgende ronde, Davy koos voor Bjorn & Carole. Het lot lag in handen van Jan Geerts en die koos voor Elke & Aerjen en daarmee liggen Bjorn & heel verrassend uit de wedstrijd.
Bjorn De Wilde & Carole Rooryck.
Bjorn De Wilde voetbalt momenteel bij derdeklasser Francs Borains. Hij tekende begin januari een contract dat hem 2,5 jaar aan de Waalse club bindt. Bjorn heeft een neus voor doelpunten en had niet voor niets de reputatie van 'supersub' in 't Kuipje, toen hij nog voor KVC Westerlo speelde. Ook zijn 'hinkje' bij het opkomen van het veld is genoegzaam bekend. Tot in juli 2007 speelde hij bij Germinal Beerschot. De spits speelde voordien ook nog bij Tenstar Melle, RC Gent- Zeehaven, Cercle Brugge, AA Gent, Eendracht Aalst, Sint-Niklaas, FC Strombeek, K Lierse SK, KV Oostende en KVC Westerlo. Bjorn De Wilde is verloofd met ex-Miss Belgian Beauty Eveline Hoste. In juli 2006 werden ze de trotse ouders van een dochter, Hélène- Victoire.
Carole Rooryck danst al sinds haar vierde. Eerst klassiek ballet en dan moderne dans. Ze volgt verschillende dansstages en congressen. Later gaat ze naar de Vlaamse dansacademie waar ze o.a. musical, tapdans en modern ballet volgt. Als ze 19 jaar is, heeft ze het statuut van fulltime professionele danseres -docente. Als danseres werd ze meermaals Belgisch Kampioen in de disciplines Latin en Latin American Showdance. Ze werd achtste op het wereldkampioenschap professional latin American Showdance. En ze was bij diverse internationale danswedstrijden bij de professionals finaliste.
De achtste aflevering van deze reeks krijg je aanstaande woensdag vanaf 20.40. Meer nieuws krijg je ook op de site van het programma. (bron en foto's : vtm)
Er beweegt het één en het ander in de diverse hitparades deze week. Katerine komt met haar jongste single "Shut your mouth" meteen binnen op een vijfde plaats en heeft daarmee haar derde top tien hit te pakken. Eén-omroepster Sandrine blijft met "I feel the same way" op een zesde plaats staan. Christoff boekt heelwat verlies en staat met "Een ster" nu op de tweeënveertigste plaats. Kate Ryan staat met "Ella elle l'a" deze week op de eerste plaats in de tipparade en ook "Pastorale" van Nicole en Hugo vinden we in de wachtkamer voor de hitparade. In de albumhitlijst stijgt "O julissi" van Ishtar naar een zesentwintigste plaats en Lisa del Bo stijgt met haar jongste album "Dansen, plezier voor twee" dertien plaatsen. De DVD "Live in Vegas - A new day" van oud-Songfestivalwinnares Céline Dion doet het zowel bij ons als over de taalgrens nog steeds heel goed en staat nog steeds in de top vijf. K3 bezet in Vlaanderen nog steeds de eerste plaats met "K3 en het heksenexamen/De wereld rond K3/K3 in Ahoy". VLAANDEREN
Ultratop 50 singles :
05. (NW) "Shut your mouth" - Katerine (Eurosong 2002-2006). 06. (06) "I feel the same way" - Sandrine (9 weken)(Eurosong 2008). 22. (22) "O julissi na jalini" - Ishtar (9 weken)(ESF 2008). 26. (44) "I survived you" - Natalia (7 weken)(Eurosong 2004). 29. (26) "When I can't find love" - Nelson Morais (9 weken)(Eurosong 2008). 42. (11) "Een ster" - Christoff (7 weken)(Eurosong 1993-2002).
Verdwenen : "What I like about you" - Brahim (8 weken)(Eurosong 2006-2008).
Ultratip 30 singles :
01. (NW) "Ella elle l'a" - Kate Ryan (ESF 2006). 29. (NW) "Pastorale" - Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004).
Verdwenen : "Shut your mouth" - Katerine (2 weken)(Eurosong 2002-2006).
Ultratop 50 albums :
15. (28) "Dansen, plezier voor twee" - Lisa del Bo (5 weken)(Eurosong 1993, ESF 1996). 21. (15) "Ketnet Pop - de hits" - De Ketnet Pop Juniors (6 weken). 22. (23) "Everything & more" - Natalia (40 weken)(Eurosong 2004). 26. (49) "O julissi" - Ishtar (2 weken)(ESF 2008). 28. (38) "Chansons" - Rob de Nijs (4 weken)(NSF 1969). 40. (RE) "Clouseau 20" - Clouseau (25 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
Verdwenen : "The best of" - Milk Inc. (29 weken) en "REGIstrated" - Regi (25 weken).
Ultratop 10 DVD :
01. (01) "K3 en het heksenexamen/De wereld rond K3/K3 in Ahoy" - K3 (5 weken)(Eurosong 1999). 03. (03) "Live in Vegas - A new day" - Céline Dion (23 weken)(ESF 1988).
Belgrado live : Ishtar bouwt een feestje met de Bosnische delegatie.
Op uitnodiging van Ishtar verzamelden de Belgische journalisten gisterenavond (en niet vanavond zoals we eerder verkeerdelijk hebben gemeld) in een restaurant aan de oevers van de Donau.
De Belgische delegatieleider Dries Verhaeghe verwelkomde de pers en bedankte Ishtar voor het professionalisme en de inzet die de groep de laatste dagen en weken heeft laten zien. Die woorden werden bijgezet met een stevig applaus. De groep speelde vervolgens een miniconcertje en uiteraard kon het Servisch liedje "Moji drugovi" niet ontbreken. Het nummer dat de groep al met succes bracht tijdens de persconferentie eerder op de dag. De aanwezige Serviërs waren ook nu weer onder de indruk.
Na de maaltijd nam een orkestje de muzikale leiding over en het was Ann van Ishtar die alle journalisten, al dan niet onder zachte dwang, in beweging kreeg. Rond 22.00 verscheen dan de delegatie uit Bosnië-Herzegovina om mee een feestje te bouwen. Laka en zijn zus konden het zichtbaar goed vinden met Ishtar en er werd dan ook nog stevig gefuifd. (bron en foto : Eén)
Belgrado live : Hind showt been in sexy songfestivaljurk.
Hind draagt dinsdag een sexy, zwarte jurk met glitters tijdens de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival. De Nederlandse deelneemster had de jurk eerder vandaag aan tijdens de tweede repetitie.
De enkellange jurk, ontworpen door Mart Visser, heeft een strak strapless lijfje en een enorme split aan de voorkant waardoor één been helemaal bloot is. De creatie is helemaal afgewerkt met glittertjes. Onder de jurk draagt de 23-jarige zangeres een kort broekje en zwarte laarzen tot over de knie. De drie achtergrondzangeressen en twee dansers zijn ook in het zwart.
Net als Ishtar staat Hind staat aanstaande dinsdag in de eerste halve finale van het jaarlijkse liedjesfestival. De zangeres moet als vijftiende aantreden en dit op een totaal van negentien deelnemers. (bron : De Telegraaf ; foto : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Op deze laatste werkdag van de week en tussen het festivalgeweld in Belgrado door zijn wij weer op post met 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Eind volgende maand, meer bepaald op woensdag 25 juni eerstkomende, gaat in het Provinciaal Domein 'Puyenbroeck' in Wachtebeke (Oost-Vlaanderen) de inmiddels elfde editie door van 'Pop-Eiland'. Het geheel wordt in goede banen geleid door Kobe Van Herwegen (Ketnet).
Intussen zijn reeds de eerste namen bekend van artiesten die hun opwachting zullen maken die laatste woensdag van het schooljaar. Flame, Dean ('Idool 2007'), Trust (JESF 2007), Timo Descamps en Spring (Eurosong 2004) zullen alvast van de partij zijn. Ook tijdens deze editie van Pop-Eiland zal er keuze te over zijn uit allerlei randanimatie. Meer nieuws krijg je op de website van het festival.
Els de Schepper (Eurosong 2006) brengt ook tijdens de zomer en het najaar een aantal voorstellingen van haar jongste theatershow 'Supervrouw'. Gezien het enorme succes, op veel plaatsen waren de kaarten in een mum van tijd uitverkocht, kon dat vervolg niet uitblijven.
Een aantal data zijn reeds bekend maar vooraleer ze dit najaar het Vlaamse land doorkruist kan je haar tijdens de zomer in Oostende en Hasselt aan het werk zien.
Kaarten voor één van deze optredens kunnen nog steeds worden aangeschaft. Meer informatie krijg je op de website van 'Supervrouw' of via Sherpa.
Vorig jaar, op zaterdag 18 augustus, vond op het concertterrein naast Flanders Expo (Gent) de eerste editie plaats van 'vtm Live 2007'. Meer dan 30.000 enthousiaste fans genoten van de eerste tot de allerlaatste minuut van de muziek van o.a. Reborn, Stan Van Samang, Bart Peeters (presentator 'Eurosong'), Clouseau (ESF 1991) en 'top of the bill' Marco Borsato.
Dat er dit jaar een vervolg zou komen op dit unieke spektakel meldden we reeds eerder dit jaar. Intussen zijn de namen van vier artiesten bekend die op zaterdag 23 augustus hun opwachting zullen maken. Naast Marco Borsato en Soulsister, met onder meer Jan Leyers (ESF 1991), zullen ook Natalia (Eurosong 2004) en Jeroen van der Boom van de partij zijn.
Tickets voor 'vtm Live 2008' kunnen nog steeds worden aangekocht en dit kan zowel telefonisch (070/344.344) als online (klik hier).
Belgrado live : Ishtar zingt nog voor de start een valse noot volgens dierenrechtenorganisatie Bite Back.
Dierenrechtenorganisatie Bite Back heeft gisteren een boze brief gestuurd naar het management van Ishtar. De groep die in de Servische hoofdstad Belgrado aanwezig is voor deelname aan het Eurovisie Songfestival, bezocht afgelopen woensdag één van de ergste dierentuinen uit het voormalige Oostblokland : de Zoo van Belgrado. Ishtar kwam voor een zangcompetitie naar Servië en eindigde in Belgrado's verschrikkelijkste dierengevangenis.
Ishtar was in de Zoo aanwezig om een nieuw bord bij het krokodillenverblijf te onthullen. Het nieuwgeboren krokodilletje werd genoemd naar hun nummer "O julissi". Daarna zong Ishtar zorgeloos hun liedje in de dierentuin. Verontruste Servische dierenrechtenactivisten meldden het voorval aan Bite Back. Zij voeren immers al jaren een verbeten strijd voor de dieren die gevangen zitten in deze Victoriaanse zoo.
Samen met Bite Back vinden de Servische dierenrechtenactivisten het bezoek en de steun van Ishtar aan de ergste dierengevangenis van Servië ongehoord en absoluut verkeerd ! De jarenlange inzet van dierenvrienden om de toestand van de dieren in deze vreselijke dierentuin aan de kaak te stellen, wordt in één klap teniet gedaan door Ishtar die zich door deze publiciteitsstunt voor het karretje laat spannen van de directie van de zoo. De dieren moeten er in erbarmelijke omstandigheden zien te overleven. De dierentuin verzamelt dieren als in een postzegelcollectie, precies zoals dierentuinen in Victoriaanse tijden werden opgezet.
Dieren zoals bijvoorbeeld wolven, ijsberen, poema's, zeehonden, beren, leeuwen, olifant, apen en vogels, zitten levenslang achter de tralies opgesloten in veel te krappe hokken, sommigen zelfs in een soort van betonnen kerkers. De Zoo kan alleen al vanwege de ligging niet uitbreiden naar grotere verblijven voor de dieren. De dieren zouden volgens Bite Back moeten worden overgedragen aan gespecialiseerde opvangcentra, waarna de stadsdierentuin een stadspark zou kunnen worden.
De bezoekers van de Zoo lopen tussen het groen en gras, waardoor een ruimtegevoel voor de bezoekers ontstaat, terwijl de dieren door hun prikkelarme opsluiting mentaal gestoord zijn. Zij zitten in tegenovergestelde condities, die al jaren precies dezelfde blijven, levenslang gevangen.
De Servische autoriteiten kondigden eerder deze week aan de zwerfhonden in het gebied rond het Eurovisie Songfestival te zullen ruimen. Deze maatregelen worden dikwijls genomen voor grote, internationale evenementen (zo ook voor de Olympische Spelen), en nu helaas ook voor het Songfestival in Servië. Servische hondenjagers zijn internationaal berucht voor hun wreedheden. Zwerfhonden worden met het geweer bejaagd en regelmatig niet dodelijk getroffen, dieren worden vergiftigd, of opgesloten in overvolle gemeentelijke dodingsstations waar de dieren elkaar van honger, dorst en door de erbarmelijke omstandigheden te lijf gaan.
Bite Back vindt het verwerpelijk en ongelooflijk wreed om zwerfdieren te ruimen en te doden, en dringt samen met internationale dierenrechtenorganisaties aan op een no-kill beleid dat gestoeld is op sterilisatieprogrammas, educatie op scholen en voorlichting. Alleen zo kan een zwerfdierenpopulatie onder controle komen.
Bite Back roept dierenvrienden op een protestmail te sturen naar het management van Ishtar (website), het mailadres is : info@ishtar.be. Maak hen op een krachtige maar beleefde manier duidelijk dat het ongehoord is dat ze zich als publiciteitsstunt voor de kar lieten spannen van één van de erbarmelijkste dierentuinen van Europa. (foto : Belga)
België is zo goed als kansloos op het Eurovisie Songfestival, dat volgende week in Belgrado plaatsvindt. Dat zegt de online bookmaker Unibet. Met een notering van 100 tegen 1 dat België de liedjeswedstrijd zal winnen, lijkt een overwinning of zelfs een finaleplaats veraf.
Het Eurovisie Songfestival is de laatste jaren niet echt een succesverhaal geweest voor ons land. De kniezwengel van Kate Ryan strandde in de halve finale en vorig jaar mochten ook de Krazy Mess Groovers hun kunde niet tonen in de finale.
De eerste halve finale, waarin ook Ishtar aantreedt met het nummer "O julissi", staat op dinsdag 20 mei op het programma. Als de Belgische groep door de halve finale geraakt, treedt ze op zaterdag 24 mei aan in de finale. (bron : Belga ; foto : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
De tweede repetitie voor Ishtar in de Beogradska Arena verliep gisterennamiddag voortreffelijk. Voor het eerst trad de groep op in de kledij die ze ook tijdens de halve finale zal dragen.
"De kleur van de belichting werd wat donkerder en in combinatie met de planten op de achtergrond krijg je echt het gevoel van een meisje dat verwonderd door het bos loopt." vertelt Björn Verdoodt, de persverantwoodelijke van Eén, die in Belgrado alles op de voet volgt. "Het plaatje klopt en aan de act zal er dus niet veel meer gesleuteld worden."
Op de persconferentie achteraf speelde Ishtar een Servisch liedje "Moji drugovi", een echte Servische klassieker. De titel betekent "Mijn vrienden" in het Nederlands. Soetkin en co brachten het nummer in accentloos Servisch en kregen nadien een staande ovatie in de perszaal. De Servische moderator was ook onder de indruk en wist even niet meer wat te zeggen. Het is duidelijk, Ishtar is de harten van de Serviërs aan het veroveren. (bron : Eén ; foto : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Belgrado live : VRT krijgt Ishtar niet verkocht, nauwelijks internationale interesse.
De voorbije dagen zijn er vragen gerezen omtrent de wel erg onopvallende promotionele aanpak van de VRT tijdens deze editie van het Eurovisie Songfestival.
Zo was de opkomst tijdens de persconferentie gisteren, na afloop van de tweede repetitie, bijzonder mager. Jelle Brans, dezer dagen aanwezig in Belgrado voor de krant Het Laatste Nieuws, denkt dat het misschien wel een gevolg is van de 'low-profile' aanpak van de VRT-persdienst.
Geen promotour, geen Belgische delegatiefeest, geen actes de présence op delegatiefeesten van andere deelnemende landen, geen buitenlandse journalisten op de Belgische persuitstappen : Ishtar is zo goed als onzichtbaar in Belgrado volgens de journalist.
"We houden het bewust sober" zegt VRT-woordvoerder Björn Verdoodt hier op. "USB-sticks en promokaartjes in plaats van dure persmappen bijvoorbeeld." De woordvoerder van de openbare omroep is van mening dat het weinig zin heeft om "O julissi" al veelvuldig op voorhand aan Europa te laten horen. "We hopen op een verrassingseffect. We doen geen promotour en geen feestje omdat bijna alle 43 landen het zo doen, waardoor de meerwaarde verdwijnt. Een alternatieve activiteit, zoals ons bezoek aan de zoo van Belgrado (afgelopen woensdag) werkt wel."
Ze hadden dan wel geen buitenlandse journalisten meegevraagd maar het nieuws over dat bezoek stond gisteren wel in de grootste krant van Servië. Vanavond zal de Bosnische kandidaat, Laka, aanwezig zijn op het Belgische persetentje en morgen staat er een bezoek aan de Nederlandse ambassade op het programma. (foto : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Newsroom : Clement Peerens moet op zoek naar vervanger voor Vettige Swa.
The Clement Peerens Explosition, CPeX, is terug van weggeweest. De groep van Hugo Matthysen, Bart Peeters (presentator 'Eurosong') en Ronny Mosuse (vakjury 'Eurosong for Kids 2006') had in de jaren negentig een aantal hits zoals "Dikke Lu", "Foorwijf" en "Vinde gij mijn gat (niet te dik in deze rok) ?"
Binnenkort volgen een aantal optredens maar Bart Peeters zal daar niet bij aanwezig zijn. Hij houdt het als drummer Vettige Swa voor bekeken bij de hardrockformatie. Peeters had na een recent concert met de groep rond Hugo 'Clement Peerens' Matthysen en Ronny 'Sylvain Aertbeliën' Mosuse dagenlang last van oorsuizingen.
"Omdat Bart zijn solocarrière niet in gevaar wil brengen, besliste hij om deze zomer ook niet mee op tournee te gaan," aldus broer en manager Stijn Peeters vandaag in Het Nieuwsblad. "Het geluid van een optreden met CPeX is ongeveer tien keer zo hard als een 'Slimmer dan de zanger'-optreden, waarvoor Bart eerder al een zachter instrumentarium koos."
Bart Peeters gaat dit najaar van start met een nieuwe concerttournee 'De hemel in het klad', meteen goed voor zestig voorstellingen. "Hij wil niet riskeren dit te moeten missen" aldus nog Stijn Peeters in Het Laatste Nieuws. (bron : Het Nieuwsblad, Het Laatste Nieuws)
'Sterren op de dansvloer' : van vijf koppels naar vier tijdens 'Dance off'.
Gaat de kijker de jury opnieuw in hun oordeel volgen of worden de kaarten anders geschud ? Naast de 'Dance off' zien we ook Guy en Leila samen op de dansvloer. De liveshow van afgelopen woensdag was zonder meer de meest bewogen uit deze derde reeks van 'Sterren op de dansvloer' met een hele waaier aan emoties.
"Ik probeer mij door de miserie te dansen", vertelde een aangeslagen Bjorn De Wilde, die deze week afscheid moest nemen van twee goede vrienden. Hoewel zij geen seconde uit zijn gedachten waren, zette Bjorn samen met zijn danspartner Carole een goede quickstep neer. De professionele juryleden beloonden hun demonstratie met 31 punten, waardoor het koppel op de tweede plaats in het klassement eindigde.
Het beste rapport van de vakjury was voor 'Sara'-acteur Antony Arandia en zijn danspartner Leila. De benjamin van de groep profileert zich steeds meer op de dansvloer en knoopt alle tips en commentaren goed in de oren. Hij ging dan ook naar de kapper om zijn 'neklijn te knippen' en werkte keihard aan zijn houding. Zoveel inzet werd beloond met 32 punten.
De professionele jury was teleurgesteld in de American smooth van Tiany Kiriloff en haar danspartner Guy. Hij trok te veel de aandacht naar zich toe en respecteerde bovendien de regels van de American smooth niet. Het danspaar werd afgestraft en eindigde met 24 punten onderaan het klassement.
De cha cha cha van Martine Jonckheere en Arman die deze week papa werd van een dochtertje - en de paso doble van Elke Vanelderen en Aerjen waren allebei goed voor 27 punten. Welke drie koppels kunnen probleemloos verder dansen ? Welke twee koppels moeten herkansen ? Voor welk paar eindigt het 'Sterren op de dansvloer'-avontuur ? Deelt kijkend Vlaanderen de mening van de professionele juryleden ? Of houden de kijkers er een andere mening op na ? Veel vragen, die allemaal beantwoord worden in de 'Dance off'.
Tijdens de 'Dance off' verwennen Guy en Leila ons met een showdans op "Bamboleo" van Gipsy Kings en brengen ze samen met hun collega's een knappe salsa op "Demasiado Corazon" van Willy Deville.
Ter herinnering zetten we hieronder nog eens alle punten van de vakjury van de zevende show van deze derde reeks van 'Sterren op de dansvloer'.
* punten van de vakjury tijdens de zevende show (tussen haakjes de punten van Ronny, Anouchka, Jan en Davy) :
De zesde 'Dance off' van 'Sterren op de dansvloer' krijg je vanavond vanaf 21.15. Aan het einde van die show weten we wie als zesde danskoppel deze derde reeks zal moeten verlaten. Meer nieuws krijg je ook op de site van het programma. (bron en logo : vtm)
Beograd danas : vandaag tweede repetitie voor Hind en Charlotte Perrelli.
Sinds gisteren staat de tweede ronde van repetities op het programma in de Servische hoofdstad Belgrado. Gisteren werkten de eerste dertien landen die deelnemen aan de eerste halve finale deze repetitie reeds af. Vandaag volgen de zes resterende landen waaronder ook Nederland. Aansluitend werken de zeven eerste landen van de tweede halve finale hun tweede repetitie af en daarbij zien we oud-winnares Charlotte Perrelli (Zweden) terug aan het werk.
In tegenstelling tot de eerste repetitie is de tweede tien minuten korter. Ook nu wordt het alvast afwachten of er veel wijzigingen te noteren vallen ten opzichte van de eerste repetitie, eerder deze week op het festivalpodium in de Belgrade Arena (Beogradska Arena).
Ook vandaag krijg je van ons een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.
* Overzicht van de laatste zes halve finalisten van de eerste halve finale (dinsdag 20 mei) en de zeven eerste halve finalisten van de tweede halve finale (donderdag 22 mei):
DAG 6
Repetitie
Persconferentie
Armenië
11.00 - 11.30
12.25 - 12.45
NEDERLAND
11.30 - 12.00
12.55 - 13.15
Finland
12.00 - 12.30
13.25 - 13.45
PAUZE
Roemenië
13.30 - 14.00
14.55 - 15.15
Rusland
14.00 - 14.30
15.25 - 15.45
Griekenland
14.30 - 15.00
15.55 - 16.15
PAUZE
IJsland
15.20 - 15.50
16.45 - 17.05
Zweden
15.50 - 16.20
17.15 - 17.35
Turkije
16.20 - 16.50
17.45 - 18.05
Oekraïne
16.50 - 17.20
18.15 - 18.35
PAUZE
Litouwen
18.20 - 18.50
19.45 - 20.05
Albanië
18.50 - 19.20
20.15 - 20.35
Zwitserland
19.20 - 19.50
20.45 - 21.05
De tweede repetitie duurt telkens dertig minuten en de persconferentie die er nadien op volgt duurt twintig minuten. De volgende zes landen uit de tweede halve finale werken morgen, zaterdag 17 mei, hun tweede repetitie af. Nadien maken dan ook de vijf rechtstreeks geplaatste finalisten voor de eerste maal hun opwachting op het podium. (bron : Eurovision.tv)
Newsroom : Hilde De Baerdemaeker in 'Lalola' naast Roel Vanderstukken.
Zoals we reeds eerder schreven pakt vtm in het najaar uit met een nieuwe telenovella. In 'Lalola' wordt een macho omgetoverd tot vrouw en moet hij, in een vrouwenlichaam natuurlijk, alle frustraties en ergernissen van het andere geslacht ondergaan.
Eerder was al bekend geworden dat Roel Vanderstukken één van de hoofdrollen op zich zou nemen en daar komt nu ook Hilde De Baerdemaeker bij. Zij was eerder bij de commerciële zender te zien in onder meer 'Team Spirit'.
TV Familie pakt in haar editie van deze week uit met het nieuws dat de opnames voor deze opvolger van het succesvolle 'Sara' volgende maand van start gaan. Het hoofdpersonage zal in de Vlaamse versie Nina heten. (foto : vtm)
Belgrado in beeld (5) : een overzicht van de vijfde repetitiedag.
Ook vandaag stonden er weer repetities op het programma in de Servische hoofdstad Belgrado. Als afsluiter van deze dag brengen we de vijfde aflevering van 'Belgrado in beeld'. Daarin tonen we U een aantal foto's van de dertien kandidaten die eerder op de dag aan het werk waren. Kwestie van U een idee te geven hoe het er allemaal zal gaan uitzien volgende week dinsdag, donderdag en zaterdag.
Vandaag vond voor de eerste dertien landen uit de eerste halve finale de tweede repetitie plaats en hieronder krijg je al een sfeerverslag. Om de belichting zo goed mogelijk af te stellen voor de act hadden sommige kandidaten reeds hun festivalkledij aangetrokken.
01.MONTENEGRO : "Zauvijek volim te" - Stefan Filipović.
Voor meer foto's verwijzen we je graag naar de website van Eurovision.tv waar je ook foto's te zijn krijgt van de diverse persconferenties. (bron : Alain Douit & Indrek Galetin, EBU)
Belgrado live : in primeur - de podiumkledij van Ishtar.
Ishtar mocht eerder deze namiddag voor een tweede keer repeteren in de Beogradska Arena. Omdat tijdens deze repetitie werd gesleuteld aan de belichting moesten de kandidaten in de kledij op het podium staan die ze ook dragen tijdens de eerste halve finale, aanstaande dinsdag.
Het kleedje van Soetkin hadden we al gezien maar nu tonen we U in primeur wat de rest van de groep zal dragen. Op dit ogenblik volgt er nog een internationale persconferentie waar Ishtar nog voor een verrassing zal zorgen. Later meer daarover. (bron en foto : Eén)